Het onderzoek van Mars „Con Amore" Noordgouwe had goed jaar STREEKNIEUWS O.B.S. Dreischor kampioen van geslaagd schoolkorfbaltoernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 mei 1972 Nr. 21080 WESTERSCIIOUWEN MADRID, 13-5. Dc geleerden hopen over vier jaar te weten of er op de planeet Mars al of geen leven is, zo heeft prof. Carl Sagan van het Laboratorium voor Piancctonderzoek van dc Cornell Uni versiteit vrjjdag gezegd. Amerikaanse en Sowjetrussischc ruimtevaartgclccrden hebben in Madrid vergaderd door uitwisseling van de gegevens die vergaard zyn op dc maan en de planeten. „Onze gegevens hebben ^niets opgeleverd dat dc aanwezigheid van leven op mars uitsluit. Maar er is ook geen bewijs dat er wel leven bestaat", zei Sagan. Het antwoord zal worden gegeven wanneer dc Sowjet-Unic en de V.S. het geschikte instrumentarium op mars zetten. De Sowjet-Unic zal dat in 1973 doen, dc V.S. in 1976, zei hjj. Sagan en andere Amerikaanse ruimtevaartgeleerden hebben in Madarid een voltallig vergadering van Cospar bijgewoond, een in ternationale organisatie die 11 jaar geleden is opgericht met als doel uitwisseling van informatie over ruimtevaart. Collecte Astmafonds Een flink aantal dames zijn dezer dagen weer op stap geweest met de kollektebus voor dit fonds. Hun moeizame arbeid werd beloond met een totaal aan ontvangsten van f 1300,Verdeeld over de verschil lende kernen was de opbrengst: Se- rooskerke f 87,85, Noordwelle f 93,37, Ren esse f 409,86, Haamstede f 474,22, Burgh f 234.70. Natuurlijk is hier een woord van dank zeker op z'n plaats aan het adres van mevrouw Everwijn-v. d. Bout en al haar helpsters Per hoofd van de bevolking, 4318 per 1 januari 1972, heeft deze kollekte dus onge veer f 0,30 opgebracht. Daar ook gekollekteerd is onder de tijdelijke bewoners, waar dat moge lijk was, is het offer per hoofd dus in feite lager te stellen. Wandeltocht Bij <!c vrijdag 12 mei gehouden Vereniging weer in bloei NOORDGOUWE, 10-5. Vorige week werd de jaarvergadering ge houden van dc vereniging „Con Amore" in zaal Romtfn te Schudde- beurs, onder voorzitterschap van de heer C. den Engelsman, die een bij zonder welkomstwoord sprak tot de leden van de Commissie van Toe zicht, de heren P. van Hattem en J. v. d. Wekken. De voorzitter herinnerde aan de zelfstandigwording van de vereni ging. Sindsdien is veel veranderd en gewaagd kan worden van een verbe tering in vergelijking met vroeger. De heer H. B. Lokerse, penning meester, las het financieel verslag. De kas sluit met een batig saldo. De heer H. B. Lokerse werd als be stuurslid herkozen. Afscheid werd genomen van de heer J. den Hollan der, wegens vertrek naar elders. In werkerk van de Bejaardenbond heeft het programma voor de zomerreis met de bejaarden vrijwel gereed. Vanwege het verrassingselement, dat men nog even wil houden, worden nog geen nadere mededelingen ge daan omtrent het doel van de reis. Met bepaalde suggesties, naar voren gekomen op de laatste ledenvergade ring is rekening gehouden. Het ziet er wel naar uit dat de route en het reisplaan wat aantrekkelijkheid be treft niet onder zal doen voor de in 1971 zo zeer geslaagde reis. Behou dens onvoorziene zaken zullen de kosten ook op dezelfde hoogte liggen. Er wordt niet meer gecollecteerd voor dit doel. Gelet op de ervaringen in 1971 kan dit wel weer achterwege blijven. De datum ligt al vast, nl. donderdag 29 juni. Nog juist voor de drukke vakantietijd, en dus wat vroeger dan vorig jaar. Er komt maar één verandering: bij de opgave voor deelneming, waar overigens nog geen haast bij is, en bij het bestuur kan geschieden, zal de helft van de kos ten worden geïnd. In bijzondere ge vallen kan dit worden terug ontvan gen. Vermeld wordt nog dat men niet persé lid behoeft te zijn. Alle bejaarden zijn welkom, hoe meer hoe liever. Zangvereniging „In 't Opper" Zaterdagavond maakte de christe lijk gemengde zangvereniging „Eén Naam is onze Hope" uit Nieuwer- kerk een rit naar Bruinisse om in het bejaardentehuis „In 't Opper" te zingen. Vele bejaarden, zowel da mes als heren waren in de prachti ge conversatiezaal aanwezig. Van de geboden stukken werd door de aan wezigen zeer genoten, getuige het vele applaus. Tijdens de pauze werd het zangkoor vergast op een kop koffie. Ondertussen maakte menig een een gezellig babbeltje met be kenden. Hét dochtertje van de diri gent, de heer Wessels uit Middelhar- nis, zong intussen een liedje voor de microfoon, tot groot vermaak van allen. Hierna werd het repertoire verder afgewerkt. Namens de bejaar den sprak de heer W. Dorst een har telijk dankwoord. Hij prees het koor voor het gebodene en moedigde het koortje van het tehuis, waarvan hij de direkteur is, aan, om ook zijn best te blijven doen. Aan de penningmees- te^-esse werd door hem, vergezeld van de nodige kwinkslagen, een envelop pe met inhoud overhandigd ter ver sterking van de kas. Vanzelfsprekend werd hiervoor hartelijk dank ge bracht. BRUINISSE Examen brandwacht De heren J. Bal en L. Okkerse te Bruinisse, leden van de Vrijwillige Brandweer Bruinisse, zijn geslaagd voor het examen brandwacht 2e klasse. Super doe-het-ielver Doe het zeivers hebben allerlei hobby's, maar zij komen waarschijn lijk niet tot de resultaten, die de heer M. C. Lems te Bruinisse bereikte. Deze oud-bouwvakker, thans in dienst van Rijkswaterstaat zag kans om in ruim een jaar tijd, een door hem gekochte woning (gebouwd in het begin van deze eeuw, in zijn vrije uren in te richten tot een riant huis met alle gemakken anno 1972. Een respect afdwingende prestatie die echter wel vele honderden uren heeft gevergd. de vakature werd voorzien door be noeming van mej. A. van Maanen. De kascommissie bracht een gunstig verslag uit, waarna de penningmees ter décharge werd verleend. Zomerprogramma Na de pauze werd besloten een concert te geven in de tuin van de heer L. Romijn te Schuddebeurs en te Noordgouwe. Verder wordt ge speeld voor gehandicapte kinderen in het Mr. de Roos-huis. Enkele instrumenten uit de vere niging zijn in reparatie. Na de rondvraag dankte de voor zitter voor de besprekingen, het wel slagen van de vergadering en de trouwe opkomst op de repetities. Het ledental is thans gegroeid tot dertien en twee leerlingen. Nieuwe leden zijn uiteraard nog steeds welkom. SAIGON. Zuidvictnamese strijd krachten hebben (heden (maandag) de vuurbasis Bastogne, 20 km ten westen van Hue, heroverd. Zy is bijna drie weken in handen van de tegenstander geweest. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S tot 7 RENTE dreischor: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. Collecte De te Bruinisse gehouden collecte voor de Astmabestrijding bracht f 420,95 op. Loos alarm bracht reddingsbrigade in beweging Een verkeerd begrepen telefoontje heeft vrijdag voor het in beweging komen van de reddingsbrigade Brui nisse gezorgd. Op de zandplaat voor de Anna Ja- cobapolder was een aantal sportvis sers bezig met vissen, toen mevrouw De J. te Anna Jacobapolder gevraagd werd door één der vissers op de wal of zij ook een boot beschikbaar had. Zij had die niet, maar zij vatte het gesprek op als een vraag om hulp. Zij belde daarom naar het naburige Bruinisse, waar via havenmeester Schout, wethouder Van Gilst, de rijkspolitie enz. de melding binnen kwam op de Grevelingensluis (cen trale hulpverleningspost) dat er hulp nodig was, om mensen van de be trokken zandplaat af te halen. Dat bleek echter toen men er per x-ed- dingsvlet aankwam, niet het geval, de sportvissers hadden ook langs hun bekende doorwaadbare plaatsen gevonden om aan de wal te komen, zodat de reddingsploeg onveirrichter- zake kon terugkeren, maar wel een goede oefening had gehad. ZIERIKZEE, 13-5. Vrijdagavond om streeks negen uur werden twee per sonenauto's zeer zwaar beschadigd bij een botsing als gevolg van een foutieve inhaalmanoeuvre op de pro vinciale weg Zierikzee-Haamstede, ter hoogte van „Pikgat", nabij de Verseputseweg. De bestuurder van één van de wagens, de lieer T. v. d. L. uit Dordrecht, werd licht gewond en per ambulance overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. De andere bestuurder, de heer R. F. S. uit Huizen, kwam goeddeels met de schrik vrij. Beide auto's kwamen in de sloot terecht. De auto van v. d. L. vloog na de botsing in brand. De brandweer van Middenschouwen bluste de brand. Wat er nog over was vah de auto's werd met een kraan wagen overgebracht naar Zierikzee. (Foto: Ziei-ikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE Rondvaarten over de Oosterschelde De R.T.M. houdt op le en 2e Pink- stérdag (21 en 22 mei) rondvaax'ten over de Oostex'schelde. Gevaren wordt langs het strand en de Delta werken. De tochten worden gemaakt van de haven van Bui'ghsluis uit. Voorlopig geen spreekuur weth. Publ. Werken en Soc. Zaken Ons wordt verzocht te willen me dedelen dat van 17 mei tot 5 juli aanstaande wethouder Bij de Vaate van publieke werken en sociale za ken verhinderd zal zijn de gebruike lijke spreekuren op de woensdagen te houden. Deze spi'eekuren verval len dus tot 5 juli. Het publiek kan zich intussen voor nadere inlichtin gen, liefst telefonisch, wenden tot dc gemeentesecretarie. Heropening slagerij Op woensdag 17 mei a.s. wordt met een receptie de gemoderniseerde slagerij van de heer R. A. Ornée - St. Domusstraat 8 - te Zierikzee her opend. SEROOSKERKE Kollekte Kon. Ned. Astmafonds De kollekte gehouden voor het Asthma fonds heeft ter plaatse op gebracht f 87,85. HAAMSTEDE Afd. N.C.V.B. Op 16 mei a.s. woidt in de recx'ea- tiezaal van de Gex\ Kerk een stx*eek- vei-gadering gehouden van de NCVB De voox*dx*achtkunstenax*es Aafje Top brengt: „Zuster Luc". Wandkledenexpositie werd een succes De in de geïnformeerde kerk ge houden expositie, van wandkleden van mevi\ J. v. d. Broek-de Gooijer uit Rheden (Gld.) is ongetwijfeld een groot succes gewox:den. Velen bezoch ten de afgelopen 14 dagen deze unie ke tentoonstelling van wollen wand kleden. Niet alleen vele Haamstede- naars bezochten de tentoonstelling maar ook veel belangstellenden uit heel Schouwen-Duiveland. Ook de „vx'oege" toeristen lieten zich niet onbetuigd. Zaterdagavond 13 mei jl:> 9 uur n.m., wex*d de tentoonstelling afgesloten, nadat 's middags en des avonds nog een groot aantal geïnte resseerden Haamstede hadden aan gedaan. Mevrouw Van den Bx'oek en haar echtgenoot, die om beux'ten de bezoekers persoonlijk rondleidden, toonden zich reuze enthousiast over de gang van zaken tijdens deze ex positie. De commentax-en en reakties van de bezoekers hebben haar aan gemoedigd om verder te gaan. Een groot aantal doeken was de laatste dag voorzien van een kaartje „vei-kocht", een bewijs dat haar werk in een behoefte voorziet. De familie Van den Broek is in middels alweer in Rheden aangeko men, terugziende op een geslaagde expositie te Haamstede en leuke nieuwe gelegde contacten. wandeltocht, maakten de organisa toren een kleine fout, door het par- coux's in de Kloosterweg te Haam stede, uit te zetten op het rijwielpad, langs deze weg, terwijl er vanaf „Boslust" tot in het dorp' een wan delpad, langs deze weg is aange bracht. Vele wandelaars zullen daar door wat hinder hebben ondervon den van de brommers en rijwielen, die in beide richtingen van het rij wielpad gebruik moeten maken. Het schijnt ook niet tot de goede ge woonte te behoren om na afloop van een wandeltocht, alle pijlen die aan- gebx-acht zijn op de kruispunten weer te verwijdex-en, zodat ze nog lang zichtbaar blijven. IJveren tegen een ontsierende recla me is zeker op zijn plaats, maar we dachten dat ook de pijlen verwijde ren een kwestie is van goede manie ren RENESSE-HAAMSTEDE Personeel bouwbedrijf was geslaagd dagje uit Het bouwbedrijf Braber, Dorreman en Lemsom uit Renesse en het schil dersbedrijf Van Dalsen en Zn. uit Haamstede hebben 12 mei gezamen lijk hun personeel met hun dames een dagje uit aangeboden, 's Mor gens om zes uur vertrok men met een gezelschap van ongeveer 40 personen per bus via België naar Maastricht. Onderweg werd bij „De Blauwe En gel" in België gestopt voor een kop koffie en daarna werd de reis hervat. Men bezocht de Mosafabx'ieken, waar veel horecaprocelein en tegels wor den gemaakt. Ook werd een bezoek gebracht aan het drielanden-punt en aan Valkenburg. In Limburg werd een koffiemaaltijd gebruikt en op de terugweg werd in de omgeving van Breda nog een warme maaltijd ge nuttigd. Om elf uur was men weer thuis en kon men terugzien op een zeer plezierige dag. RENESSE Opening C.l.V.-jeugdcamping De nieuwe C.J.V.-jeugdcamping aan de Rampweg te Renesse, wordt op zaterdag 27 mei officieel in ge bruik genomen. Na de opening volgt bezichtinging van de nieuwe aan winst. NOORDWELLE Auto schept wielrijdster Vrijdagavond had op het kruis punt Stoofweg-Lockershofweg een aanrijding plaats tussen een perso nenauto, bestuurd door P. V. uit Spij- kenisse met een overstekende wiel rijdster, mej. J. de B. uit Brouwers haven. Mej. De B. kwam met haar fiets uit de Lockershofweg en reed ze werd geschept door de in de rich- de rijbaan van de Stoof weg op waar ting Serooskerke rijdende personen auto. Mej. De B. werd 'tegen het weg dek geslingerd en liep een hersen schudding en verschillende verwon dingen op. Zij werd per ambulance naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Dokter Simons uit Renesse vexdeende eerste hulp. De auto werd licht beschadigd; de fiets werd totaal vernield. BROUWERSHAVEN Schooljeugd in radio-programma Vandaag (maandag) zijn een zestal zesdeklassers van de openbax-e basis school te Brouwex'shaven uitgeno digd om in het AVRO jeugdprogx*am- ma „Mikado" te verschijnen. De leer lingen Marco v. Vulpen, Suze van Rossum, Gerrie Schilperoort, Anita van Schelven, Ad Drijgers en Hannie Gx*ootjans mogen in dit radiopro gramma de „Mi", een ondex-scheiding die eens in de twee maanden wordt uitgereikt aan een Nedeidander, die zich op enigerlei wijze verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van sport, cultuur of anderszins, uitrei ken aan de man van hun keuze: Ax-d Schenk. Elke twee maanden wordt er een aantal scholen aangeschreven om hun keus te bepalen en te formule ren. Dank zij een unanieme keuze van Ard Schenk mag nu een verte genwoordiging van de hoogste klas, die door loting moest worden aan gewezen in dit programma hun radio debuut maken, door Ard Schenk de ze onderscheiding uit te reiken en hem zo mogelijk een kort interview af te nemen. NIEUWERKERK Sportieve strijd op sportpark „Bamiink" Programma zomerreis voor de bejaarden gereed Het bestuur van de afdeling Nieu- C.N»S. Zonnemaire 3 2 1 0 4- 0 5 Px\ BeaU'ixsch. 3 1 2 0 8- 0 4 C.N.S. Scharéndijke 3 1112-13 R.K.B.S. Zierikzee II 3 0 0 3 0-13 0 Poule V: J. w. v. d. Doelsch. II-J. N L. de Jongeseh. II 5-0; O.B.S. Brou wershaven II-c!n.S. Kerkwerve II 0-0; c.n.S. Kerkwerve II-J. w. v. d. Doelsch. II 0-0; J. L. de Jongeseh. II- O.B.S. Brouwershaven II 0-5; J. w. v. d. Doelsch. II-O.B.S. Brouwersha ven II 0-0; J. L. de Jongeseh. II- c.n.S. Kerkwerve II 0-5. J. w. v. d. Doelsch. II 3 1 2 0 5- 0 4 O.B.S. Br.'haven II 3 1 2 0 5- 0 4 C.N.S. Kerkwerve II 3 1 2 0 5- 0 4 J. L. de Jongeseh. II 3 0 0 3 0-15 0 Poule VI. J. W. v. d. Doelsch. III- R.K.B.S.Zierikzee III 1-0; J. L. de Jongeschool III-O.B.S. Dreischor II 0-5; O.B.S. Dreischor II-J. W. v. d. Doelsch. II 0-1R.K.B.S. Zierikzee III-J. L. de Jongeseh. in 5-0; J. W. v. d. Doelsch.'ÏII-J. L. de Jongeseh. III 5-0; R.K.B.S. Zierikzee III-O.B.S. Dreischor II 0-3. De resultaten: Poule I: J. W. v. d. DoelschooI-O.B.S. Brouwershaven 1-0; O.B.S. Zonnemaire-O.B.S. Zie rikzee 0-5; O.B.S. Zierikzee-J. W. v. d. Doelschool 1-0; O.B.S. Brouwers- haven-O.B.S. Zonnemaire 1-0; J. W. v. d. Doelsch.-O.B.S. Zonnemaire 5-0 O.B.S. Bx'ouwershaven-O.B.S. Zie rikzee 0-1. O.B.S. Ziei'ikzee 3 3 0 0 7- 0 6 J. W. v. d. Doelsch. 3 2 0 1 6- 1 4 O.B.S. Br.'haven 3 10 2 1-22 O.B.S. Zonnemaire. 3 0 0 3 0-11 0 J. W. v.d. Doelsch. III 3 3 0 0 7- 0 6 O.B.S. Dreischor II 3 2 0 1 8- 1 4 R.K.B.S. Zierikzee III 3 1 0 2 5- 4 2 J. L. d. Jongeseh. III 3 0 0 3 0-15 0 Poule VII: J. W. v. d. Doelsch. IV- R.K.B.S. Zierikzee IV 1-0; Theo Tijs- O.B.S. Zierikzee II-J. W. v. d. Doel- sensch. II-O.B.S. Zierikzee II 0-0; sch. IV 2-0; R.K.B.S. Zierikzee IV- Theo Tijsensch. II 0-2; R.K.B.S. Zie rikzee IV-O.B.S. Zierikzee II 0-2; J. W. v. d. Doelschol IVTheo Tijssen- sch. II 0-3. Theo Tijssensch. II 3 2 1 0 5-0 5 O.B.S. Zierikzee II 3 2 1 0 4-0 5 J. W. v. d. Doelsch. IV 3 1 0 2 1-5 2 R.K.B.S. Zierikzee IV 3 0 0 3 0-5 0 Halve finales standaardteams: O.B.S. Zierikzee-O.B.S. Dreischor 0-5; C.N.S. Kerkwerve-C.N.S. Zon nemaire 1-0. Halve finales reserve-teams: R.K. B.S. Zierikzee II-J. W. v. d. Doel sch. III 0-0 (J. W. v. d. Doelsch. win naar na loting); C.N.S. Kerkwerve II-Theo Tijssensch. II 0-0 (C.N.S. Kerwerve II winnaar na loting). Finale standaard-teams: O.B.S. Dreischor-C.N.S. Kerkwerve 1-0. Finale reserve-teams: J. W. v. d. Doelsch. III-C.N.S. Kerkwerve II 0-1. Poule II: R.K.B.S. Zierikzee-C.N.S. Haamstede 0-0; C.N.S. Kerkwex-ve- O.B.S. Noox-dgouwe 0-0; O.B.S. Noordgouwe-R.K.B.S. Zierikzee 0-2; C.N.S. Haamstede-C.N.S. Kerkwerve 0-1; R.K.B.S. Zierikzee-C.N.S. Kerk werve 0-1; C.N.S. Haamstede-O.B.S. Noordgouwe 1-0. Een spelmoment uit één der vele spannende wedstrijden. De prijsuitreiking werd verricht door wethouder H. Asma. ZIERIKZEE, 15-5. Ondanks minder gunstige weersomstandigheden, het was geen moment droog, legde de jeugd zaterdag op het jaarlijkse school korfbaltoernooi op het sportpark Bannink te Zierikzee een grote aktiviteit aan de dag. Er werd met veel enthousiasme gespeeld om de eer van het schoolkoi-fbalteam waar men voor uit kwam, zo hoog mogelijk te houden. Voor de jongens en meisjes die nog niet zo vertrouwd waren met de korfbalsport betekende het gladde veld en dito bal een belangrijke han dicap. Toch was er een groot aantal spannende wedstrijden waarin met volle inzet voor de puntjes werd ge streden. By de standaard teams wist het team va nde O.B.S. Dreischor, dat een record aantal doelpunten scoorde, beslag te leggen op het kampioenschap van Schouwen-Dui veland door in de finale zich juist iets sterker te tonen dan le CNS van Kerkwerve (1-0). Bij de reserve teams gingen de reserves van de CNS Kerkwerve, merkwaardig dat er te Kerkwerve niet meer aktief de kox-fbalsport wordt beoefend, met de eer strijken door de J. W. v. d. Doelschool III in de finale met 1-0 te kloppen. Het or ganisatiecomité, samengesteld uit een aantal leden van de kox-fbalvereni- ging All Ready, slaagde erin het uit gebreide promramma precies volgens het tijdschema af te werken. Aan het slot mochten de prijswinnaars uit handen van de wethouder van sportzaken van de gemeente Zierik zee de heer H. S. Asma de door hen gewonnen prijs in ontvangst nemen. C.N.S. Kerkwerve 3 2 1 0 2-0 5 R.K.B.S. Zierikzee 3 111 2-1 3 C.N.S. Haamstede 3 1111-13 O.B.S. Noordgouwe 3 0 1 2 0-3 1 Poule III: Theo Tijssensch.-comb. All Ready 3-1; J. 1. de Jongesch.- O.B.S. Dreichor 1-9; O.B.S. Drei- schor-Theo Thijssensch. 7-0; Comb. All Ready-J. L. de Jongeseh. 2-1; Thea Tijssensch.J. L. de Jongeseh. 3-0; comb. All Ready-O.B.S. Drei schor 0-11. O.B.S. Dreischor 3 3 0 0 27- 1 6 Theo Tijssensch. 3 2 0 1 6- 8 4 All Ready Comb. 3 1 0 2 3-15 2 J. L. de Jongeseh. 3 0 0 3 2-14 0 Poule IV: C.N.S. Scharendijke- Pr. Betx-ixsch. 0-0; C.N.S. Zonnemaire- R.K.B.S. Ziex-ikzee II 3-0; R.K.B.S. Zierikzee II-C.N.S. Scharendijke 0-2; Px*. Beatrixsch.-C.N.S. Zonnemaire 0-0; C.N.S. Scharendijke-C.N.S. Zon nemaire 0-1; Pr. Betrixsch.-R.K.B.S. Zierikzee II 8-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3