rrico „De Schouwse Boer" bood weer bejaardendiner aan Goede moederdag INGEZONDEN STUKKEN STREEKNIEUWS Dorp in Texas verwoest Bijna jaarlijkse traditie HAAMSTEDE, 10-5. Men kan zo langzamerhand van een traditie gaan spreken by het elk jaar weer terug kerende diner, dat aan de oudere in woners van Haamstede wordt aange boden door de fam. M. Meulenberg exploitanten van hotel restaurant „De Schouwse Boer". Dit jaar waren het de dames en heren van 70 jaar en ouder die genodigd waren. De „broekjes" van nog maar 65 jaar konden er ditmaal niét bij om dat het anders veel te druk werd en daardoor minder intiem. Tijdens het „borreluurtje" dat al tijd aan de maaltijd vooraf gaat, sprak burgemeester Everwijn er zijn vreugde over uit dat het goede voor beeld van de familie Meulenberg na volging gevonden heeft te Renesse. Na een drukke bespreking in dé"Den Haag was hij zeer dankbaar voor de uitnodiging voor deze avond. Mevr. Meulenberg-Kodde die voor deze avond even was overgewipt uit haar bedrijf in de Biesbosch, toonde vol trots haar dit jaar in Haamstede geboren kleinkind, daarbij de hoop uitsprekend dat deze nog wel zeer jonge generatie de familietraditie zou voortzetten. Voortreffelijk diner Tijdens een dergelijke avond' mo gen de kleine overtredingen tegen dieètvoorschriften en het denken Jongen door auto gegrepen ZUIDLAREN, 12-5. De 10-jarige jongen B. G. Wentink uit het Drentse Zuidlaren is donderdagavond op de Annerweg in zijn woonplaats door een personenauto gegrepen en om het leven gekomen. Het ongeluk ge beurde doordat de jongen plotseling de weg wilde oversteken. Weer stoomtrein óver de rails GRONINGEN, 11-5. Tussen Gro ningen en Nieuw Schans heeft don derdag (Hemelvaartsdag) weer een stoomlocomotief gereden. Het betrof een speciale treinreis georganiseerd door de Nederlandsche Vereeniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen (NVBS). Een 50Ó reizigers maakten de reis in de uit tien wagons bestaande trein mee. De roetzwarte locomotief was ge huurd van de Deutsche Bundesbahn, waar de stoomlocomotief nog niet is uitgerangeerd. In Nederland reed de laatste echte stoomtrein op 7 januari 1958. Advertentie niet vergeten... Frico eten SOESTDIJK. De oud-minister van buitenlandse zaken, thans secretaris generaal van de NAVO, mr. J. Luns is door koningin Juliana op paleis Soestdijk ontvangen. Op de foto v.l. n.r. mr. Luns, koningin Juliana en mevr. Luns. aan de „lijn" even vergeten worden. Wie zal het kwalijk nemen bij het aanzitten aan een zo voortreffelijk verzorgd diner. Aan het eind van de avond was het de heer R. Saman als voorzitter van het bejaardencomité, die enkele welgekozen woorden van dank sprak namens de gasten, aan het adres van fam. Meulenberg en de mensen die voor het vervoer zorgden. Hij sprak de hoop uit, dat de commissieleden nog vele malen het vervoer naar „De Schouwsche Boer" zouden mogen regelen. Ter nagedachtenis van de heer L. C. v. d. Velde, die jaren de stuwen de kracht was bij het bejaarden- werk, werd een ogenblik stilte in acht genomen. De Oosterschelde de Raad van Zierikzee Je kunt zeggen, zoals in de raad van Zierikzee, dat de tegenstanders van afsluiting der Oosterschelde, wel eens overdrijven, maar* wat te zeg gen van de overdrijving der voor standers, zoals die o.a. in de raad van Zierikzee tot uiting kwam? Er zullen er zijn, die onmiddellijk, als ze mijn naam zien, zeggen: Na tuurlijk, die meneer, dat weten we, vecht voor een open Schelde, omdat hij voor de vissers opkomt. Ik wil mij echter niet op dat smalle voet stuk laten drukken, om de eenvou dige reden, dat ik deze zaak aller eerst bekijk als Zeeuw, die in de der de periode van telkens vier jaren lidmaatschap van Gedeputeerde Sta ten burgemeester werd van een Zeeuwse gemeente. Ik bekijk het van mijn standpunt als Zeeuw, die vele jaren - en nog steeds - het wel en wee van onze provincie 'ter harte gaat. Ik houd staande, dat alle belan gen het best gediend zijn r&et het open houden der Oosterschelde. Zo wel het grote belang der veiligheid als dat van een gezond milieu. Wij zijn kortzichtig, als we deze beide belangen niet op dezelfde lijn stellen. Ze staan - in betekenis - naast el kaar en moeten beide betracht wor den. Dat kan alleen bij een open Ooster schelde met versterking van de zee wering aan de Oosterschelde en dan in die zin, dat zulks niet primair een taak is van polders en waterschap pen, maar van de landelijke overheid. Voor veiligheid is een alternatief, de versterking der dijken; voor, mi- lieubehoüd is geen alternatief. Als de Oosterschelde dicht gaat, is het mi lieu bedorven, is de Oosterschelde gesteriliseerd en houden wij een dode plas water met alle biologische gevolgen van dien. Laat bns dat toch goed inzien en streven naar de beste oplossing; dat is die, waarbij beide waarden, vei ligheid en milieu, aan hun trekken komen. Daar kan niemand iets op tegen hebben .tenzij hij nee zegt, om nee te zeggen. Laat ons een beroep doen op de verantwoordelijke overheid om, al is het dan misschien 5 voor 12, de ba kens te verzetten. Het zal Overheid en Rijkswaterstaat, haar adviserend en uitvoerend orgaan, sieren als ze alsnog een oplossing zoeken, welke voor het nageslacht, waarvoor ze de verantwoordelijkheid dragen, de bes te is. Natuurlijk blijf ik bij en door deze rédenering opkomen voor het belang onzer Zeeuwse visserij - dat speelt er tussen door. Mag het? Ik voel mijn verantwoordelijkheid in mijn visse rij-functie, maar ik vind bovendien, dat de visserij bij Zeeland behoort en moet blijven behoren. Al legt ze niet het zwaarste gewicht in de schaal der afweging van belangen, als het. gaat om een open of een gesloten Ooster schelde. - Er worden de laatste tijden in overstelpende mate argumenten te gen afsluiting aangevoerd. Ik heb geen behoefte om te herkauwen, zo als mijn vriend Ben Schot schrijft. Maar wat in Zierikzee gebeurd is, noopt mij tot dit kort woord. Ik had een ruimer inzicht verwacht van de vroede vaderen van de stad van Schouwen-Duiveland. Gelukkig heeft de burgemeester dat ruimere inzicht betoond. Wat De Meester deed, zou Dijckmeester ook zeker gedaan heb- hen: Hij zag steeds scherp de scha duwzijden van een afgesloten Oos terschelde. Dat er reactie losgekomen is na het bekrompen standpunt van de raad, is begrijpelijk. Men mag als burger meer durf en visie verwach ten in een zo belangrijke zaak, die men niet met oreren voor het forum kan afdoen. Het zal overigens weinig uitmaken wat Zierikzee zegt. Gelukkig menen wij enige souplesse in Haagse krin gen te bespeuren. Maar het blijft jammer dat men zich ook in dat Zeeuwse midden niet breder opstelt. De Zeeuwse politieke partijen gaan de goede kant op, na de jammere vertoning in Provinciale Staten. Gelukkig.' Laat Zierikzee dat ook nog eens doen. De Schotten, Blommaerts, Praeten en Kouijzers zullen dan de scheepsvlaggen hijsen! A. L. S. LOCKEFEER, Hulst. BRUINISSE Benoeming (er secretarie De heer G. van Roon uit Voorscho ten, thans werkzaam als ambtenaar ter secretarie te Sassenheim is be noemd als adjunct commies ter ge meentesecretarie te Bruinisse. Trottoir langs Noorddijk Oorspronkelijk was er nogal wat tegenstand bij de bewoners van de Noorddijk om hun voortuintje ge deeltelijk af te staan, waardoor de gemeente zou kunnen overgaan tot het leggen van een trottoir, wat aan de verbetering van het verkeer 'ten goede zal kunnen komen. Burge meester Hokken wist echter alle 22 bewoners, die bezwaren te kennen gaven te overtuigen van het nut van deze verandering ten bate van de ge meenschap Bruinisse, zodat nu een voorstel op de raadsagenda staat, waarbij 22 huiseigenaren grond aan de gemeente willen verkopen (totaal 240 m-\). Kapotte straatlantaarns Regelmatig komt hét voor, dat een straatlantaarn stuk is. Wanneer dat "wordt opgegeven aan de P.Z.E.M. komt deze een en ander repareren. Het komt echter veelvuldig voor, dat een storing niet wordt gemeld. Het gemeentebestuur van Bruinisse doet daarom een dringend beroep op de inwoners, om wanneer een straatlan taarn stuk is of niet brandt, dit even te melden aan de gemeente-secreta rie. De gemeente neemt dan contact op met de P.Z.E.M. waarna herstel volgt. Vergadering gemeenteraad De raad van de gemeente Bruinisse komt heden (vrijdag 12 mei) in open bare spoedeisende vergadering bij een. Een der weinig agendapunten betreft de aankoop van gronden. Val bromfietser De heer H. Vane alhier had het ongeluk, in de bocht van de Lange- weg en de Vriezesweg, bij een tochtje op zijn bromfiets zodanig te vallen, dat hij met verschillende wonden in zijn gezicht moest worden opgeno men. Hij moest zich onder heelkun dige behandeling stellen van dokter De Bruin. Auto met grit haven in Een vrachtauto geladen met grit van de firma J. van Arkel uit Alphen aan de Rijn, was door chauffeur S. neergezet bij machinefabriek Maas kant te Bruinisse. Het. grit moest door de firma Cornelisse uit Vlissin- gen bij het zg. gritstralen van sche pen worden gebruikt. Terwijl de chauffeur even de ontlading van de wagen besprak, ging deze plotseling aan het rijden en reed de haven in. Ned. Herv. Kerk •In de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse werd in de maand april 1972 gecol lecteerd voor de kerkvoogdij f 1682,50, voor de diaconie f 552,25. De zg. we- deropbouwcollecte bracht f 850 op. Als notabel van de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse werd herkozen de heer M. van Driel. Nieuw gekozen werden de heren J. van Oeveren, Jan Jume- let Jz., W. Jumelet-Goudzwaard en Jan Haeck. NEW BRAUNFELS, 12-5. Onver wachte was van de rivier de Comal in midden-Texas heeft donderdag de verwoesting veroorzaakt van een dorpje, waarvan een twintigtal hui zen is verwoest. Een nog onbekend aantal personen wordt vermist. De overstroming neemt in omvang toe en bedreigt een honderdtal ge zinnen, die geëvacueerd moeten wor den. Ook in San Marcos, ongeveer 25 km ten noordoosten van Braunfels, worden mensen geëvacueerd. Nieuwe asfaltlaag voor Moerdijkbrug DEN HAAG, 12-5. In de periode van dinsdag 16 .mei, 19 uur tot xvoensdag 17 mei, 6 uur, gaat rijks waterstaat een nieuwe asfaltlaag aanbrengen op de zuidelijke oprit van de Moerdijkbrug (Rijksweg 16). Gedurende de werkzaamheden, die zich over een lengte van 600 meter uitstrekken, zal het verkeer in beide richtingen worden geregeld door middel van verkeerslichten. EMMEN. De 32-jarige heer H. G. Lammertink uit Neede is bij een in haalmanoeuvre op de weg Weerdinge -Nieuw Weerdinge (gem). Emmen) met zijn auto in botsing gekomen met een tegemoetkomende auto. Hij werd zwaar gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Emmen, waar hij later op de dag overleed. Drie an dere personen liepen min of meer ernstige verwondingen op en wer den in het ziekenhuis opgenomen. AMSTERDAM. Op de kruising Geerban-Sloterweg te Amsterdam is bij een botsing tussen een personen auto, bestuurd door W. J. W. (55) uit Dinxperlo en een vrachtwagen, de 54-jarige J. Th. Roes uit Dinxperlo om het leven gekomen. Zijn zoon en de heer W. werden gewond, maar konden na behandeling in een zie kenhuis naar huis terugkeren. DRIEBERGEN. De 21-jarige W. Oost uit Onstwedde is donderdag avond om het leven gekomen toen hij op de Gasselternijeveense mond in Gasselte (Dr.) in een flauwe bocht met zijn auto in de berm terech't kwam en over de kop sloeg. Een naast hem zittende passagier bleef ongedeerd. LONDEN. De deze week gehouden gemeenteraadsverkiezingen in Enge land, Schotland en Wales hebben volgens de Labour-partij een netto winst van 1.519 zetels voor Labour opgeleverd. DODELIJKE ONGELUKKEN MIDDELBURG. De tweejarige Ca- tharina Jannetje de Visser uit Oost- Kapelle (Z.) is donderdag in een Mid delburgs ziekenhuis overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk. Woensdag werd het meisje in Serooskerke door een auto gegrepen toen zij onverwacht de weg wilde oversteken. LEXMOND. De elfjarige André van Zessen is toen hij mét een vriendje op de parallelweg te Lex- mond fietste door een achteropko mende personenauto aangereden. De jongen maakte een zwaaiende bewe ging en kwam plotseling voor de auto Hij overleed kort na hét ongeluk. GRONINGEN. De één-jarige Edu- ard R. V. v. d. Berg uit Groningen is verdronken in een boerderijgracht te Spijk (Gr.). Omdat zijn beide ouders ziek zijn, logeerde het kind sinds drie weken bij de landbouwer Dijksterhuis in Spijk op de boerderij. Woensdagmiddag zag het in een on bewaakt ogenblik kans bij de gracht van de boerderij te komen, waarna hij ér in viel en verdronk. EELDE. De 19-jarige student J. M. Kocks uit Nieuw-Dordrech't is in Eelde met zijn auto verongelukt. Door onbekende oorzaak was hij met de auto in de berm en daarna in een sloot geraakt. De jongeman is ver dronken. MAASTRICHT. In de nacht is de 39-jarige W. Wijnhoven (klooster naam broeder Faustus) van het broe derklooster „Beyart" ter hoogte van de verkeerslichten bij de Kennedy- brug in Maastricht met zijn brom fiets in botsing gekomen met een auto. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis „St. Annadal" overleed hij aan de opgelopen verwondingen. HOLTEN. In de gemeente Holten op rijksweg 44 (E 8) is een bejaard echtpaar, dat uit een bus was gestapt en de weg overstak, door een perso nenauto aangereden. De man, de 69- jarige H. J. Slijkhuis, een landbou wer uit Holten, overleed ter plaatse. Zijn 67-jarige echtgenote werd ge wond en is in een ziekenhuis opge nomen. MEPPEL. De 69-jarige heer P. Wij- ma uit Rotterdam is mét de fiets, tij dens het oversteken van de weg in Ruinerwold, gegrepen door een per sonenauto en korte tijd later in het ziekenhuis te Meppel aan de opgelo pen verwondingen overleden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De rechtbank van Amsterdam heeft de N.S.-machinist W. J. H. uit de hoofdstad wegens 4 schuld aan dé .treinramp bij Duiven- drecht een boete van f 1000 opge legd. GELEEN. In de toekomst is de vestiging van een centrale vuilver werkingsplaats in de westelijke mijnstreek in Limburg gewenst. Dit is de conclusie van een studierap port van de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij. VEGHEL. In het ziekenhuis te Veghel is in de nacht de achttienja rige R. Konings uit Gennep overle den. Hij werd eerder zwaar gewond, toen hij bij het dorp Zeeland (N.B.) met zijn auto 'tegen een boom botste. DOORN. De rijkspolitie in Doorn onderzoekt op het ogenblik klachten tegen de 25-jarige E. B. uit deze ge meente, die als „pseudo dominee" bijbels aan de man heeft gebracht voor prijzen die ver boven de nor male liggen. ROTTERDAM. Terwijl er bij de poort werd gedemonstreerd heeft burgemeester Thomassen van Rot terdam de nieuwe propyleen-oxide- fabriek van Oxirane Chemie in het Botlekgebied geopend. AMSTERDAM. Twee broers irit Amsterdam hebben de rijkspolitie te water bekend de afgelopen twee jaar 14 buitenboordmotoren en twee mo torboten te hebben gestolen met een gezamenlijke waarde van ruim 30 duizend gulden. HAARLEM. Na een afwezigheid van enkele dagen heeft een inwoner van Haarlem, toen hij thuis kwam, bemerkt dat er was ingebroken in zijn woning aan de Italiëlaan. Er worden sieraden ter waarde van f 30.000 vermist en een geldbedrag van f 9.500. DEN HAAG. In de Haagse Boek horststraat is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in een ta- pijtenhandel. De zaak brandde ge heel uit. HARDERWIJK. De douanerecher che uit Amsterdam heeft op een boerderij in Harderwijk ruim hon derd liter illegaal gestookte jenever aangetroffen en in beslag genomen. Ook vond de douanerecherche een onderdeel van een destilleertoestel. AMSTERDAM. Tegen de voorma lige gemeenteraadsleden voor de Amsterdamse Kabouterpartij Conny Bos (25) en Frans van Bommel (33) heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Amsterdam maandag respectievelijk twee weken gevan genisstraf (wegens mishandeling) en zes weken gevangenisstraf (mishan deling en opruiing) geëist. UTRECHT. Het Werelddiakonaat van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft in samenwerking met het Ro de Kruis een eerste zending van 281 kilo verbandmiddelen en medicijnen (waarde plm. f 70.000) naar Zuid- Vietnam verzonden. GRONINGEN. In het akademisch ziekenhuis te Groningen is in de nacht de 68-jarige mevr. G. P. K. M. Alsema-Smid uit Kloosterburen aan de venvondingen overleden, die zij eerder had opgelopen bij een ver keersongeluk in haar woonplaats. t ELBURG. Op de tweede dag van het driedaags werkbezoek, bracht het prinselijk paar een bezoek aan Elburg. Ondanks de regen had een flink aantal mensen postgevat langs de route van de rondwandeling van prinses Beatrix, hier begeleid door waarnemend burgemeester drs. C. Dekker. GOIRLE. De voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakverbond, de heer P. J. J. Mer'tens, heeft zich bijzonder wantrouwend uitgelaten over de lijnen van het huur- en sub sidiebeleid die minister Udink in zijn nota Volkshuisvesting heeft uitge stippeld. BUNSCHOTEN. De politie ver denkt de 64-jarige dominee J. A. uit Bunschoten ervan onbevoegd medi cijnen te hebben verstrekt. Bij een inval, op 12 april, zijn bij de dominee thuis dozen met opwekkende midde len aangetroffen. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft het plan om donderdag 15 juni de openingsavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de „Stichting Holland Festival" in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag bij te wonen. OVERVEEN. Op de erebegraaf plaats te Overveen hebben ca. 400 leden van de Expogé, de Nederlandse vereniging van ex-politieke gevan genen uit de bezettingstijd, voor de 27e keer de jaarlijkse dodenherden king gehouden. HILVERSUM. Tot nu toe hebben zich 2 ölanden uit Europa en daar buiten bij de N.O.S. gemeld voor het overnemen van de televisie-reporta ge van de Europa Cupfinale Ajax- Inter Milaan vanuit het Feijenoord- stadion in Rotterdam op 31 mei. DEN HAAG. Drie 18-jarige Duit sers hebben donderdag bekend dat zij op zaterdag 22 april in Den Haag een roofoverval hebben gepleegd op de juwelierszaak Van Duin aan de Korte Poten. GRONINGEN. De universitaire rompraad van de Groninger univer siteit heeft zich in een motie uitge sproken tegen het voorstel tot ver hoging van het college- en inschrijf geld. De raad is van mening dat dergelijke verhogingen gekoppeld dienen te worden aan een totale her ziening van het studiefinancierings systeem. Jong leven in Artis AMSTERDAM, 11-5. Er is op het ogenblik in Artis erg veel te zien vooral aan jonge die ren. Men spreekt er van een ware geboortengolfNa de ge boorte van orang-oetan Barin in februari is er nu opnieuw een orang oetan: Caesar, die met moeder Rina in het zoge naamde jonge mensapenhuis is te vinden. Moeder lijkt erg trots op haar eersteling en is er ook erg lief voor. Ze laat het althans geen moment al leen. Er is nog een jonge mens aap te melden: Donar, het eer ste kind van chimpansee Willy. Nadat er twee jongen, met de fles zijn grootgebracht, hoopt men dat deze moeder haar jong zelf kan verzorgen. In Ar tis is men niet minder blij met drie jonge tijgers, die het ook uitstekend maken maar nog niet zijn ie zien, omdat zij voorlopig nog met moeder Dir- ga in het kraamhok blijven en pas op een leeftijd van een week of zes voor het eerst naar buiten komen. Op het kame- lenveld kwam een kameel ter wereld, Olof geheten. Hij loopt trouw zijn verzorger achterna omdat hij door deze met de fles wordt gevoed. Moeder Ma rijke keek namelijk niet al te snel naar haar zoontje om, die best wat menselijk toezicht kan gebruiken omdat hij al twee maal in de gracht is gelopen die rond het kamelenveld ligt. Voorts wordt de geboorte ver meld van de Kaapse buffel Milly, van o.m. vier mouflons - ivilde schapen van hel eilctnd Corsica - twee springbokken - kleine Afrikaanse antilopen-, een rendier, een zwarte pan- i ter, vier Afrikaanse kerkuilen, i vier oehoe's, zeven zwartvoet- i pinguïns, twee Humboldtpin- i guins en veel jonge vogels in i het vogelhuis. j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4