VIER DODEN BIJ BOTSING OP DE GREVELINGENDAM Geen klein mosselzaad op de Waddenzee STREEKNIEUWS NIEUWE „EETGELEGENHEID" TE ZIERIKZEE GEOPEND Eenden in ijsbaan-vijver Slingerbos ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 mei 1972 Nr. 21077 NIEUWERKERK Zes auto's betrokken bij rampzalig ongeluk ZIERIKZEE, 8-5. Bij een autobotsing op tie Greve- lingendam, tussen Overflakkee en Duivelaiul, zijii zondagavond vier mensen 0111 het leven gekomen. Er waren tal van gewonden. Zowel de doden als de ge wonden zijn naar het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierik- zee overgebracht. Daar waren mannen van de rijks politie in de nacht van zondag op maandag nog doende uit te vinden wie de slachtoffers waren. Ambulancewagens van Zierikzee, Dirksland en Bruinisse waren ingescha keld om de gewonden naar Zierlkzee te brengen. Zeker één ernstige patiënt is doorgestuurd naar het Dijkzigt-ziekenhuis te Rotterdam. Voor zover de politie heeft kunnen nagaan, waren bij het ongeluk zes auto's betrokken. In .de afgelopen nacht was de toedracht nog niet dui delijk. De oorzaak wordt gezocht in een verkeerde inhaalmanoeuvre. Het ongeluk gebeurde op de twee- NIEUWERKERK, 6-5. De entree van het Nieuwerkerkse Slingerbos, ter hoogte van de Schoolstraat is on langs door de gemeente verfraaid en opgeluisterd. Was het altijd de na tuur zelf, die deze omgeving in volle luister zette, de gemeente heeft moe der natuur nog een handje geholpen. Allereerst werden enige weken ge leden een aantal eenden uitgezet. Ze zwemmen nu, alsof ze al jaren in Nieuwerkerk zijn, in de ijsbaan rond. De plaatselijke bevolking verrast hen herhaaldelijk met broodkorstjes en andere lekkernijen. In de ijsbaan is voorts een vletje van hout aange bracht, waarop zij kunnen uitrusten en eventueel slapen. Iets verderop is een eendeneilandje met een huisje erop aangelegd. Voor de Slingerbos- bezoeker een leuk attraktie. Tegenover de ijsbaan ,op het tot voor kort voor ieder toegankelijk stukje speelweide met enkele zitban ken, is thans een „geitenweitje" aan- Bezoek Rotaryclub Rotterdam-Noord De contactclub van Zierikzee, de Rotaryclub Rotterdam-Noord bracht zaterdag jl. een bezoek aan Schou- wen-Duiveland. Het gezelschap werd ontvangen op de Haringvlietdam, waarna in de Westhoek in „De To renhoeve" werd gepleisterd. Na een korte Domeinwandeling bezocht het gezelschap Dreischor, waar in „De Drie Schapen" de lunch werd ge bruikt. Na een bezoek aan het mari tiem museum te Zierikzee, werd de thee gebruikt in „Mondragon", waar na de Rotterdamse bus het gezel schap weer terug reed naar de Maas stad. Verslag Commissie Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande „Het programma voor het cursus jaar augustus 1972-augustus 1973 zal worden gepast aan de verslechterde economische situatie. Verscheidene vervolgcursussen zullen worden ge schrapt; ook enkele lezingen en de monstraties verdwijnen uit het pro gramma". Aldus wordt meegedeeld in hel deze week verschenen verslag van de werkzaamheden van de Commis sie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zeeland over 1971. De spreekuren voor consumenten voorlichting werden in het verslag jaar o.a. uitgebreid naar Zierikzee. Te Zierikzee werd spreekuur gehou den op iedere eerste donderdagmid dag van de maand, in de huishoud school). Gebleken is dat steeds meer (huis)vrouwen van de spreekuren gebruik maken. De leden van de Werkcommissic van Schouwen-Duiveland besloten in alle dorpskernen een aantal personen te benaderen, die weliswaar niet tot strooksrijweg (geen tussenberm) op de Grevelingendam. Door het mooie weer tijdens het weekeinde was er veel verkeer, dat na de botsing - waardoor een enorme ravage was ontstaan - via de wegberm en een secundaire weg onderaan de dijk doorgang kon vinden. gelegd. Een drietal zwart-bruine gei ten houden hier verblijf. Ze zijn nog wat onwennig en schuw, en houden zich voornamelijk nog wat terugge trokken in hun grote buizen, die hun tot onderdak dienen. Maar dat zal wel overgaan, wanneer ze zich een maal thuisvoelen. Zo is het Slinger- bos een tweetal attrakties rijker. Voor iedereen is het een bezoekje waard. de Werkcommissie gaan behoren, maar die gevraagd werden als con tactpersoon te willen optreden als er een bepaalde cursus georganiseerd wordt in hun woonplaats. Voor de eerste maal werd te Zierikzee een zeer geslaagde Kerstworkshop ge houden. Werkbezoek P.P.R. Op 19 mei brengt het bestuur van de P.P.R. een werkbezoek aan Yer- seke, om zich nader op de hoogte te stellen van de Oosterscheldeproble- matiek. Zeeuwse kunst in het Belgische Vilvoorde Tot en met zondag 14 mei a.s. wordt in het stadhuis van het nabij Brussel gelegen Belgische plaatsje Vilvoorde een expositie gehouden van werken van Zeeuwse kunste naars. Deze tentoonstelling wordt ge houden in het kader van de nauwe betrekking tussen Vilvoorde en Mid delburg. Sedert 19'63 bestaan tussen beide steden nauwe contacten, het geen in het verleden heeft geleid tot uitwisselingen, vooral op cultureel gebièd. Zo exposeerde de „Kon. Por- taelskring" uit Vilvoorde in de Zeeuwse hoofdstad. Tot de deelne mers aan de expositie behoren niet alleen kunstenaars uit Middelburg. Ook Schouwen-Duiveland is met werk van Tessa en Ad Braat en Jan P. Jon'gschaap uit Zierikzee en Miems van Citters uit Burgh op de tentoon stelling goed vertegenwoordigd. Vrijdagavond werd de tentoonstel ling door burgemeester F. Gelders in de feestzaal van het stadhuis van Vilvoorde officieel geopend, in aan wezigheid ó.a. van vele genodigden uit Vilvoorde, het bestuur van de Zeeuwse. Kunstkring en enige kun stenaars. Het woord werd bij deze gelegenheid ook gevoerd door wet houder mr. J. J. v. d. Weel van cul turele zaken van Middelburg. Jongeman uit Middelharnis al week spoorloos De rijkspolitie heeft om opsporing verzocht van de 18-jarige scholier Abraham Verhage uit Middelharnis. De jongeman vertrok op 2 mei van uit zijn woonplaats naar de scholen gemeenschap „Driestal'" in Gouda, maar is daar tot nu toe niet aangeko men. Wel is gebleken dat de jonge man zijn fiets heeft opgehaald in dc rijwielstalling van het NS-station in Gouda. Gevreesd wordt dat de scho lier een ongeluk is overkomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De slachtoffers De dodelijke slachtoffers zijn de 36-jarige P. M. Bunnik uit Breda, zijn 28-jarige echtgenote M. E. Bun- nik-Vos, een kind waarvan de iden titeit nog niet is vastgesteld, doch dat vermoedelijk van het gezin Bun- nik is, alsmede de 18-jarige P. J. Rath uit Den Haag. De gewonden zijn afkomstig uit Den Haag (4) en Breda (1). De poli tie was vannacht nog steeds doende de juiste toedracht van het ongeluk uit te zoeken. ZIERIKZEE Noodlanding zweefvliegtuig Vrijdagmiddag rond vijf uur moest een zweefvliegtuig in de Zuidhoek, nabij Smit Bolnes N.V. een nood landing maken in een bietenveld. Het vliegtuigje was opgestegen van het vliegveld Woensdrecht en de be-v- manning had de bedoeling Haamste de te halen. Dit lukte echter niet, wegens gebrek aan termiek. Boven Zierikzee kwam het zweefvliegtuigje in moeilijkheden, maar de landing - al was het niet op een gespreid bed - verliep perfekt en het toestel werd niet beschadigd. Afd. Ver. t. Bevordering Bijenteelt Op vrijdag 12 mei houdt de afde ling Schouwen-Duiveland van de Ver. t.t. Bevordering der Bijenteelt, de jaarlijkse excursie en zomerver gadering in het Huis van Nassau. Op de vergadering zal een bijenfilm worden vertoond. Bezocht worden: een fruitteeltbedrijf te Zonnemaire, bijen op koolzaad te Brijdorpe, het watergemaal Prommelsluis en de Domeinbossen. Hengelwedstrijd H.S.V. „Oosterschelde" De h.s.v. „Oosterschelde" organi seert aanstaande zaterdag haar der de wedstrijd om het clubkampioen schap van de vereniging. De wed strijd zal plaats vinden aan de west zijde van de Schelphoek. Om 12.30 uur zullen de deelnemers vanaf het Havenplein naar het wedstrijdter rein vertrekken. De wedstrijdleiding rekent weer op een goede deelname. Voor de wedstrijd te Nieuw-Vosse- meer, die a.s. donderdag zal plaats vinden, hebben zich reeds vijftien le den opgegeven. Zomerconcert „Kunst en Eer" Dinsdagavond 9 mei, 's avonds om 19.30 uur, hoopt de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" een zomerconcert in de wijk Malta te geven. Hiertoe neemt de harmonie plaats op het grasveld voor de gymzaal. Het pro gramma ligt in het populaire genre. Vooraf wordt een kleine mars door Zierikzee gemaakt. Het vertrek is van het repetitiezaaltje aan het ZZ. .Kerkhof en er zal de volgende route gevolgd worden: Poststraat, Appel markt, Havenpark, Oude Haven, Noordhavenpoort, Scheepstimmer- dijk, De I-Iuybertstraat, Kaersema- kerstraat. Deze mars vangt aan om 19 uur. Het concert vindt plaats o.l.v. Eduard de Looff sr. Als de weersom standigheden het toelaten kan het een mooie muziekavond worden. RENESSE Opening Bistro-Bar Op woensdag 10 mei wordt met een receptie in de avonduren de nieuwe Bistro-Bar „Pigalle" aan de Korte Reke 9 geopend. Exploitant is de fa. N. van Broekhoven Zn. KERKWERVE NOVIB-colfecte DE Novib-collectc heeft te Kerk- werve f 93,55 opgebracht. Collectan ten waren mevrouw Geschiere, me vrouw M. Schipper, Niek van Koo- ten. Kees.Lerason, Tonny Hendrikse en Kees v. d. Wekken. Alle gevers hartelijk dank. interkerkelijke Jeugddienst Zondagavond 14 mei a.s. zal er in Nieuwerkerk weer een interkerke lijke jeugddienst worden gehouden, ditmaal in de Ned. Herv. Kerk om half acht. Ds. A. S. Rienstra, geref. predikant, zal in deze dienst de voor ganger zijn terwijl als organist zal fungeren Kees Steketee. Deze dienst is voorbereid door jongeren uit de Geref. en de Herv. Kerk, terwijl een aantal onderdelen van de dienst door jongeren zullen worden verzorgd. Het thema van de preek is: „Brood of steen", dit naar aanleiding van Matth. 7:9: „Of welk mens zal er onder u zijn, als zijn zoon hem om brood vraagt, hem een steen geven?" Na afloop van deze dienst is er ge legenheid om onder het genot van een kop koffie in het lokaal van de de Ger. Kerk (Badhuisstraat) wat na te praten. Geref. Vrouwenvereniging De geref. vrouwenvereniging te Nieuwerkerk zal haar laatste verga dering van dit seizoen houden op dinsdagavond 30 mei om 7.45 uur, in het lokaal van de Ger. Kerk. Dan zal de plaatselijke predikant ds. A. S. Rienstra aanwezig zijn om een lezing te houden over het onderwerp „Ge zin in discussie". Ook de mannen van de leden zijn op deze avond har telijk welkom. Vergadering Diepvrieskluizenvereniging (Vandaag) maandag 8 mei hoopt de Coöp. Ver. tot Expl. van Diepvries- kluizen te Nieuwerkerk haar alge mene ledenvergadering te houden. Aanvang 8 uur in de kleine zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. OOSTERLAND Verkeer op Oud Heilige Weg Het gedeelte van de Oud Heilige Weg vanaf de Sint Joostdijk tot aan de splitsing met de Sandströmstraat is sinds enige jaren voor het ver keer van motorvoertuigen op meer dan twee wielen gesloten verklaard in de richting Sint Joostmeet, omdat dit weggedeelte te smal was voor elkaar passerende voertuigen. Dit verbod was niet bezwaarlijk omdat het genoemde verkeer zijn weg naar het centrum van het dorp kon ver volgen door de Sandströmstraat. Door het feit echter dat nu dit stuk Oud Heilige Weg verbreed is kan dit verbod opgeheven worden, en mag genoemde categorie voertuigen weer in beide richtingen rijden. Noodlanding zweefvliegtuig Een niet alledaags schouwspel, dat veel publiek trok, was op vrijdag avond 5 méi te zien in de Oud Hei lige Weg alhier. De Belgische zweefvlieger Kamiel Aerden, (39) woonachtig in het Bel gische grensdorp Essen, in de pro vincie Antwerpen, was op dezelfde middag om 4 uur opgestegen, per lier, van de vliegbasis Woensdrecht met het zweeftoestel P.A. 416 van het type K8 (Duits toestel), voor een solovlucht via Zierikzee naar Haam- ZIERIKZEE-BRUINISSE, 6-5. De met het weekend teruggekeerde mcsselkwekers van de zaadvisserij op de Waddenzee, bevestigen het reeds eerder uitgesproken vermoe den dat er geen klein zaad aanwezig is. Het is nu al twee jaar, dat geen zaadval wordt geconstateerd. Maar Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale geziiisbank U bent welkom btf uw Nutsspaarbank voor SP AARBUSJES in bruikleen SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. iedere kweker kon genoeg consump tiemosselen vissen, of halwas mosse len, die van een vorige zaadval op de Waddenzee inmiddels zijn ge groeid en/of achter gebleven. Er zijn doordat onafgebroken kon worden gewerkt dus weer vele dui zenden tonnen, van het vrije Wad naar de cultuurpercelen over ge bracht. drievoudige bekeuring toegekend zien, want de politie nam de zaak in onderzoek, terwijl ook de schade aan de auto van V. betaald zal moe ten worden Een les voor anderen, die daar dikwijls evenmin stoppen. Geslaagde aktie C.J.V. De Bruse C.J.V. heeft zaterdag morgen een zeer succesvolle aktie ontketend, met de verkoop van toi letpapier. Met een geluidswagen werd door het dorp gereden en werd de aandacht op de aktie gevestigd, een project in Tanzania en verster king van de provinciale kas. Met ani mo boden de leden (velen hielpen), hun koopwaar aan, zodat de aktie een succes werd. Gehoopt wordt, dat de overgebleven rollen door een club in een naburige gemeente worden overgenomen. Het succes zal dan volledig zijn. Met busje dam af stede. Door het ontbreken echter van de nodige thermiek kon de heer Aer den geen hoogte blijven houden en werd gedwongen om in een maisveld van de landbouwer Max. Stouten aan de Oud Heilige Weg een noodlanding te maken die wonderwel slaagde. Toestel noch piloot kregen enig letsel terwijl ook geen noemenswaardige schade ontstond op het ingezaaide bouwland. Door de gunstige wind had de piloot de afstand Woens drecht-Oosterland in een uur afge legd.. Na de landing werd het toestel per tractor naar de weg gesleept ten einde te voorkomen dat het publiek zich op het bouwland zou begeven, zodat er veel schade zou kunnen ont staan. Omstreeks half acht in de avond is het toestel, dat eigendom van de West Brabantse Aero Club te Woensdrecht is, door enige perso nen uit Woensdrecht gedemonteerd en op 'n aanhangwagentje achter een personenauto naar de basis terugge bracht. Dit alles duurde nog geen half uur. BRUINISSE Brommer door stopbord De 13-jarige C. H. uit Schiedam, die met zijn ouders in de zomerwo ning te Bruinisse het weekend door bracht, reed met een niet verzekerde brommer, door het stopbord in de Kerkstraat, hoek Goudzwaardstraat, met het gevolg dat hij tegen de auto bestuurd door de heer D. Vleugel uit Bruinisse opbotste en deze aan de voorkant beschadigde. De heer H. sr, zal dus voor zijn nog niet tot brom fiets rijdende bevoegde zoon, die geen voorrang verleende en die op een onverzekerd vehikel reed, een Vrijdagmorgen ongeveer kwart voor zes, reed G. W. A. B. uit Mid delharnis, op de Grevelingendam met een Volkswagenbusje in de richting Zierikzee. Door onbekende oorzaak raakte hij in de rechter berm, verloor de macht over het stuur, schoot naar links door de greppel heen, sloeg over de kop en tolde vervolgens over de pa rallelweg en de steenglooiïng tot aan de rand van het water van de Gre- velingen. I)e bestuurder die alleen in de au to zat werd er uit geslingerd en kwam op de weg terecht. Nadat dok ter de Bruin uit Bruinisse eerste hulp had verleend (de man had een bloedende hoofdwonde en een ge broken rib) werd B. naar het zie kenhuis te Zierikzee vervoerd. Het busje werd geheel vernield; een kraanwagen van de heer Ista uit Oosterland sleepte het weg, nog juist voordat het opkomende water de motor bereikte. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 8-5. Aanvoer: to taal 1144, slachti'underen 855, var kens 289. Prijzen per kg: koeien le f 5,70-6,35, 2e f 5,05-5,50, 3e f 4,80- 5,00: vaarzen le f 6,30-6,60, 2e f 5,80- 6,20; stieren le f 6,05-6,45, 2e f 5,70- 6,00; worstkoeien f 5,05-5,30; varkens le f 2,45-2,48, 2e f 2,43-2,45, 3e f 2,40- 2,43; slachtzeugen f 2,15-2,20; zware varkens f 2,35-2,45. Slachtrunderen: aanvoer groter, handel lui, prijzen duur - staande; Varkens: aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen fijne varkens hoger, slachtzeugen lager, enkele prima's boven notering. „Joren's Eethuys" aan de Melkmarkt Twee sttflen „Joren's Eethuys" aan de Zierik- zeese Melkmarkt, met uitzicht op de Verrenieuwstraat, toont eigenlijk twee gezichten: een „oud-Hollands" en een uiterst modern, In oud-Hol landse stijl uitgevoerd werd namelijk het eetzaaltje, waar zo'n veertig be zoekers aan gezellige tafeltjes kun nen plaatsnemen. Het voorste deel van de zaak heeft het gezicht van deze tijd en bezit zelfs een originele grill-bar, waar de heer Pennarts, on der het oog van het publiek, aan trekkelijke produkten bakt en braadt: hamburgers, frikandellen, saté en kip. De familie Pennarts im porteert ook Italiaans ijs dat gedu rende de zomermaanden in twaaf soorten verkrijgbaar zal zijn. Zowel het ontwerp als de bouw werden voornamelijk in^eigen beheer uitgevoerd door de familie Pennarts, waarbij veel medewerking werd on dervonden van de heren Folmer jr. en J. Rentier uit Zierikzee. Uiteraard heeft „Joren's Eethuys" de beschik king over een eigen keuken, die mo gelijk in de toekomst nog zal worden uitgebreid. De heer R. Pennarts actief in zijn nieuwe zaak. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 6-5. „Joren's Eethuys" is de nieuwste eetgelegenheid in de langzamerhand flinke ry van eet- en horeca-gelegenheden van Zierikzee. Het nieuwe „Eethuys" werd zater dagmorgen voor het eerst geopend, nadat vrijdagavond een druk bezoch te, met vele bloemstukken opgefleur de, receptie had plaatsgevonden. „Joren's Eethuys" is gevestigd in het hartje van de „oude stad", name lijk in 't pand Melkmarkt 13, waarin voorheen een naaimachinehuis ge vestigd was. De vestiging van dit nieuwe etablissement betekent ook de komst naar Zierikzee van een fa milie van specialisten op 't gebied van wat genoemd wordt de „plate- service" want eigenaars-exploitanten van „Joren's Eethuys" zijn leden van de familie Pennarts. En deze familie exploiteert in Harderwijk twee za ken waar gegeten - en gedronken - kan worden, namelijk een snackbar en een restaurant. De heer Renee Pennarts kwam met zijn echtgenote en ouders naar Zierikzee met in zijn ..mars" ruim twaalf jaar ervaring op 't gebied van het eethuiswezen. Maar hierbij dient nog te worden aangete kend dat het de heer J. H. Pennarts sr. was die te Harderwijk, en nu dus ook te Zierikzee, de zaken van de grond heeft weten te krijgen. De moderne „grill-bar" in Joren's Eethuys. Attraktie voor Nieuwerkerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3