PU voor een eigen huis. Algemene Bank Nederland Streekconcours Landelijke Rijverenigingen te Schuddebeurs Achttien man bedwelmd door dampend postpakket Spel voor jong en „oud" vulde zonne-dag Vrijstelling voor onderwijzers De organisatie' rekt zich uit voor het komende zeilseizoen STREEKNIEUWS Hernieuwd onderzoek afsluiting van de Oosterschelde gevraagd Gevarieerd dagprogramma in fraaie omgeving Advertentie SCHUDDEBEURS, 3-5. Het streek- vérband Schouwen-Duiveland, aan gesloten bü de Gew. Bond van Lan- delyke Rüvcrenigingen in Zeeland, houdt zaterdag 6 mei aanstaande voor de leden van de L.R. „Schouw- se Ruiters" en de L.R. „Westelyk Schouwen" een streekconcours op het oefenterrein van de Schouwse Ruiters aan de Kloosterweg te Schuddebeurs. Het ochtendprogramma, dat negen uur begint, zal bestaan uit drie ver schillende dressuurnummers voor paarden en ponies, nl. BI, B2 en LI, een caprillispringproef en een L- dressuurnummer voor viertallen. Er zal gereden worden onder toepassing van de reglementen van de Kon. Fe deratie van Landelijke rijverenigin gen. Deelgenomen wordt door vier vier tallen grote paarden, en één viertal ponies en 38 individuële dressuur- combinaties. De amazones en ruiters kunnen dan laten zien in hoever hun rij kunstige prestaties door regelma tig oefenen vooruitgegaan zijn, sinds de wedstrijden in de kerstvakantie te Burgh. Beoordeling De juryleden beoordelen de deel nemers op de juiste zit, of men ont spannen in evenwicht in het diepste deel van het zadel zit, op de juiste wijze en in de juiste mate met zit en kuiten inwerkt op het paard en meegaat met de bewegingen van het paard. ROTTERDAM, 4-5. Bü het sorte ren van de pest troffen vier beamb ten van de PTT op het hoofdpost kantoor in Rotterdam in de nacht van woensdag op donderdag een pakket aan waar de damp uitsloeg. Zij ondervonden daarvan zo veel last aan hun luchtwegen dat zij voor behandeling naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Acht brandweerlieden en zes poli tiemensen, die te hulp waren ge roepen, kregen eveneens ademha lingsmoeilijkheden. Het pakje bleek chemische stoffen te bevatten. Heden (donderdag) morgen lagen nog drie PTT-beambten in de „zuurstoftent" van het Dykzigt-zie- kenhuis te Rotterdam, de rest is ont slagen. Het postpakket bevatte twee fles sen thionychloride, een zeer giftige vloeistof. Een van de flessen was ge broken. De flessen waren door het Rotter damse chemische bedrijf Hicol ge zonden naar het St. Ignatiuszieken- huis te Breda, die de flessen - naar de PTT verklaarde - ondeugdelijk verpakt naar de afzender terug stuurde. Zoeken naar kinderen DRUNEN, 2-5. De bemanning van een Rükspclitievliegtuigje heeft dinsdagavond in de Drunense duinen vier zoekgeraakte Waalwijkse kin deren teruggevonden, die eerder op de dag als vermist waren opgegeven. De kinderen, twee jongens en twee meisjes van twaalf en dertien jaar, maakten deel uit van een groep schoolkinderen, die een dag in het duingebied kampeerden. Het vlieg tuigje werd ingeschakeld toen de kinderen na een zoekaktie door on geveer 250 militairen, Rijkspolitie mannen en boswachters nog niet ge vonden waren. Tijdens deze zoekak tie werd wel een vijfde vermist kind slapend aangetroffen. Bijzonder nummer tijdens koningin nedag te Zierikzee was het straat tekenen voor de jeugd op het Haven plein. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Er wordt ook op gelet of het paard zuivere regelmatige gangen toont, voortkomend uit een stuwende ach terhand, gehoorzaam de hulpen van de ruiter opvolgt, recht gericht, juist zijdelings gesteld en aan de teugel gaat: dat wil zeggen of er volledige harmonie bestaat tussen ruiter en paard en of het paard zijn gehele be wegingsapparaat voldoende ter be schikking stelt aan de wil van de ruiter. Het middagprogramma begint om 1.30 uur en zal bestaan uit: B-sprin- gen ponies, klavertje drie voor paar den en ponies, B-springen voor paarden, Tally-ho, L-springen po nies, best-gaande rijpaard, L-sprin gen paarden, b'est-gaande rijponie, demonstratie beste viertal, demon stratie beste dressuurruiter, equipe- springen en parade van alle ruiters, den zullen zich gelukkig prijzen te Alle deelnemers aan de wedstry- mogen rijden op het prachtig gele gen terrein te Schuddebeurs Onge twijfeld zullen vele ruitersportlief hebbers gaan genieten van deze wed strijden. Sirjansland op koninginnedag SIRJANSLAND, 1-5. Ook te Sir jansland is maandag in de feestelü'k versierde Dorpsstraat begunstigd door ideaal weer opgewekt de ver jaardag van koningin Juliana ge vierd. Enkele jonge leden van de Oranjevereniging hadden door mid del van balonnen in de morgenuren het feestterrein een vrolijke aanblik gegeven. De voorzitter de heer -A. Heule opende de kinderspelen met een toe passelijk speechje en een driewerf hoera op het welzijn van onze vor stin. Na traktatie van schoolkinderen en kleuters begonnen voor de groep de spelen die duurden van half 10 tot half 12. Kleuters: knikker op lepelrace: 1. Conny Poot; 2. Annemarie Bolier; 3. An ja v. d. Maas; 4. Kees Padmos. Autopedrace: 1. Kees Padmos; 2. Anja v. d. Maas; 3. Conny Poot; 4. Annemarie Bolier. Schoolkinderen: klas 1 en 2, bal op schotelrace: 1. Anita Heijboer; 2. Herman de Heus; 3. Diana v. Gerve; 4. Connie Stouten. Blokjesrapen 1. Herman de Heus; 2. Diana v. Gërve; 3. Connie Stouten 4. Everdina Hoogerhuis. Klas 3 en 4: blokjesrapen: 1. Anton Heijboer; 2, Rianne v. d. Maas;. 3. Henk de Heus; 4. Karla Hoogerhuis. Rolschaatsen 1. Elly Padmos; 2. Petra v. Ast; 3. Jos v. Iepëren; 4. Karla Hoogerhuis. Klas 5 en 6: bussen werpen: 1. Jannie Joziasse; 2. Johan de Leux; 3. Nannie Neele; 4. Richard Paulie. Ringsteken op de fiets 1. Koos Hanse; 2. Lia Jonker; 3. Jan Heijboer 4. Joke Dorst. Volksspelen Na de middagpauze begonnen om half 2 de volksspelen, waarvoor de animo erg groot was, door mededeel name van camping-gasten, terwijl ook veel kijkers, heerlijk uit de wind en in de zon gezeten, genoten. Waterdragen met hindernissen: 1. Leen Dorst; 2. Adri Jonker; 3. Max v. Rijswoud; 4 en 5 Jan Poot en De Leeuw; 6. mevr. Pronk. Hindernisrijden: 1 en 2 Jan Poot en Gerrit Zijlstra; 3. Izak op 't Hef, 4. Adriaan Hanse; 5. Max van Rijs woud; 6. Adri Jonker. Plankjespringen: Dit vergde zoveel van de deelnemers(öters) dat de eindseries niet werden afgewerkt en de 9 prijzen onder de volgende per sonen werden verdeeld: Nannie Neele, Joke Dorst, Dineke Bolle, me vrouw Jonker, Lia Jonker, Jan Pooi, Jos van Ieperen, mevrouw v. Gerve en mevrouw Krabbe. Bussenwerpen: 1. P. de Graaf; 2. Max v. Rijswoud; 3. M. Bolier; 4. mevrouw v. Gerve; 5. J. Markestein; 6. J. K. Joot; 7. M. Klink; 8. mevr. v. Ast; 9. Nannie Neele; 10. Joke Dorst; 11. L. Hanse; 12. Rina Kraak; 13. mevr. L. Hanse; 14. Jos v. Ieperen Stoelendans dames: 1. Dineke Bol le; 2. Nannie Neele; 3. Joke Dorst; 4. mevr Bolier; 5 Rianne Heijboer; 6 mevr Dorst Stoelendans heren: 1. Jan Poot; 2. Anton v. d. Wekken; 3. Ben Zijlstra; 4. Adri Jonker; 5. Max v. Rijswoud; 6. Rien Pronk. Het feest werd opgeluister door muziek van de heer Pronk op een elektronisch orgel, terwijl in de mid daguren burgemeester De Kam van zijn belangstelling blijk gaf. Velen hebben om de feestelijkheden niet te onderbreken de dorstige kelen kunnen laven in de keurige nieuwe bar aan de Dorpsstraat, die op deze feestelijke dag een flinke klandizie had. De Sirjanslandse Oranjevereni ging kan op een prettig feest terug zien. DEN HAAG, 3-5. Staatssecretaris Van Es (defensie) heeft besloten om voor het schooljaar 1972-1973 aan 1100 onderwijzers vrijstelling van dienstplicht te geven. Deze vrijstel ling zal in de eerste plaats betrek king hebben op die onderwijzers, aan wie reeds eerder (in 1971 en 1972) uitstel werd verleend. In de Eerste Kamer zei de staats secretaris woensdagmiddag dat mét dit aantal vrijstellingen zal kunnen worden tegemoet gekomen aan de behoeften van het basisonderwijs. Tientallen doden door storm in Mexico MEXICOSTAD, 4-5. Zeker 37 mensen zyn omgekomen tydens een hevige storm die Mexicostad en om geving gedurende de nacht teisterde. Huizen stortten in en gebieden rond de hoofdstad zyn overstroomd. Volgens de politie en reddings ploegen zijn in San Andres uit de ruïnes van ingestorte huizen twintig lijken geborgen. In het Tlalpan-ge- bied van Mexicostad zijn 13 mensen omgekomen. Installatie voor waterzuivering in Zweden gesloten UMEA, 3-5. De grootste en mo dernste rioolwaterzuiveringsinstalla tie van Zweden, in Umea, is zes we ken na de opening gesloten wegens het grote gevaar voor infectie van de arbeiders. Het personeel moest werken in een vochtige, stinkende, met bacteriën verzadigde mist. De laatste dagen hadden zij gasmaskers op, maar dat is op de lange duur niét praktisch. De verbouw van de installatie zal minstens zes maanden duren. Diefstal van halve ton aan kleding ROTTERDAM, 3-5. Inbrekers heb ben in de nacht van dinsdag op woensdag uit een modezaak aan de Rotterdamse Meent een grote hoe veelheid kleren gestolen. De waarde van de buit bedraagt 50.000 gulden. SAIGON. Amerikaanse B-52 bom menwerpers hebben de afgelopen nacht 25 vluchten uitgevoerd in het gebied van de bedreigde Zuidvietna- mese stad Hoe-e. Volgens militaire kringen in Saigon zyn Noordvietna- mese concentraties ten westen van deze noordelyke stad en bij de ge vallen stad Kwang Tri bestookt. i A «pI Geld De Algemene Bank Nederland wil U aan geldmiddelen helpen om een huis te kopen. Alle karitoren van de bank kunnen U een hypothecaire lening aanbieden, die wordt verleend door de Algemene Bank voor Hypothecair Krediet, een dochteronderneming van de ABN. Onze rente is heel redelijk, momenteel 8'/+% en een afsluitprovisie van 1%. Wij verstrekken U graag nadere inlichtingen. Zierikzeese Watersport Vereniging (Van een medewerker) ZIERIKZEE, 4-5. Terwyl de los gebroken krachten van een zuidwes ter storm een week geleden nog over stad en lande van Schouwen gierden kregen vele watersporters de kriebel want weer konden ze het schilder- werd aan hun schepen niet afma ken En weer moesten de vernis- kwasten blijven rusten tot volgend weekend. De gelukkigen die hun schip in een overdekte winterstalling kwyt konden hebben inmiddels de wlnterbeurt al achter de rug. Hun schepen rukten ontstuimig aan de meertouwen toen de zuidwester de Zierikzeese haven in beroering bracht. Ondanks deze tekenen, die meer in de richting van een naderend na jaar wezen dan op de lente, ontwik kelde de Zierikzeesche Watersport Vereniging reeds tal van zomerakti- viteiten voor het a.s. zeilseizoen. Zo werden de plannen voor een reprise van de succesvolle Delta zeilweek uitgewerkt en in samen werking met de andere organiseren de verenigingen samengesteld. Deze omvatten nagenoeg dezelfde wed strijden als verleden jaar, met deze toevoeging dat de watersportvere niging een eigen race kreeg toege wezen, die bovendien geldt voor de „verbondsbezem" (Nederl. kam pioenschap. De wedstrijd kreeg de naam „Onrustrace". Verder zal de vereniging mede werking verlenen aan diverse andere wedstrijden in het kader van de Deltaweek, o.a, Yerseke-Zierikzee en Zierikzee-Wilemstad. Aparte vermelding verdient zeker het feit, dat het lid de heer Kesteloo met zijn schip „Polka-Dos" verleden jaar deze Deltaweek als eindover winnaar afsloot en derhalve het Zil veren Schip" als hoofdprijs in ont vangst mocht nemen. Ook in de En gelse „Cowes-Week" en verschillen de Belgische wedstrijden was de Polka-Dos zeer succesvol. Schipper Kesteloo werkt momen teel reeds weer aan een verbeterd ontwerp, dat vanuit Zierikzee zal gaan zeilen onder de naam „Polka- Mazurka". Ook van andere leden is bekend dat zij dit jaar met een (nieuw) schip aan het verenigings steiger zullen verschijnen. Uitbreiding akkommodatie Dank zij de gemeente krijgt de vereniging dit jaar nog de mogelijk heid zijn akkomodatie nog enigszins uit te breiden. De vereniging zal hierbij voor eigen rekening de boxen laten inrichten. Ook de toercommissie is reeds in het geweer gekomen en heeft voor de a.s. voorjaarstocht een route uit gestippeld die, al naar gelang weer en wind zal voeren naar het ver dronken land van Reimerswaal of naar het prachtige schorrengebied in het Zuid-Vlije nabij de „Heense Sluis". Voor bijna alle leden een on bekend gebied met vele verrassin gen. De tocht is ingeschreven op de zondag na Pinksteren (28 mei). De toercommissie heeft een vrij laat tijdstip voor deze tocht gekozen, zo dat gehoopt wordt, dat de meeste leden hun schepen dan in het water zullen hebben. Ook zal de a.s. zomer weer zeilles aan oud en jong worden gegeven met de lesboot „Centauer". Een be perkte aanmelding is nog mogelijk. Belangstellenden kunnen kontakt op nemen met één van de bestuursleden BRUINISSE Aktie Jeugdclub De leden van de jeugdclub voeren deze week een aktie, in het kader waarvan closetrollen worden ver kocht. De winst komt een bepaald zendingsobject ten goede of wordt aangewend een tekort van de C.J.V.- Zeeland weg te werken. Viering 102e jaardag Onder grote belangstelling vierde mevr. C. van Vessem-Voorbeijtel te Bruinisse haar 102e verjaardag. On der de talrijke bezoekers bevonden zich o.m. burgemeester en mevrouw Hokken en de beide wethouders. Mevrouw Van Vessem is nog goed gezond, maar gezicht en gehoor ver tonen nogal gebreken. Zij ligt daar om meest op bed. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te verkrij gen over de volgende in de maand april 1972 te Bruinisse gevonden voorwerpen: een herenfiets, een zil veren kettinkje, een doublé kettinkje een portemonnaie met inhoud. Caravan gestolen Caravans schijnen een steeds meer begeerde buit te zijn voor een be paald soort dieven. Na de diefstallen van deze wagens in de Westhoék, werd er vorige week op een nacht op een der Bruse kampeerterreinen, eveneens een caravan weggesleept. Voor de eigenaar een onverwachte schadepost. Uilvoering zangkoren In de Ned. Herv. Kerk Het chr. gemengd koor „Zingt met aandacht" te Bruinisse en het chr. gemengd jeugdkoor „Sjaloom" uit Zierikzee zullen zaterdag 6 mei een uitvoering geven in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse. De uitvoering staat onder leiding van de directeur van beide koren, de heer C. J. Groen- leer uit Zierikzee. De verbindende teksten worden gesproken door ds. P. Post, Ned. Herv. predikant te Bruinisse. Uitgevoerd worden arran gementen van de heer Groenleer zelf, ook psalmen uit het Schotse Psalmboek, en werken van Handel, Bach en anderen. Kerkbrand te Sneek SNEEK, 3-5. In de Doopsgezinde kerk in het centrum van Sneek is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken. De brandweer van Sneek, die met groot materieel was uitgerukt, kon niet verhinderen dat een groot deel van het kerkgebouw verloren ging. De schade loopt in de honderdduizenden guldens. Piccadilly Circus LONDEN, 3-5. Als het woens dag bekend gemaakte plan doorgaat, wordt Londens be roemde Piccadilly Circus in grijpend verbouwd. Er komeit twee verschillende verdiepin gen; een voor voetgangers en een voor het andere verkeer. Het geheel wordt gedomineerd door een 82 meter hoge toren. In de afgelopen 25 jaar zijn minstens vier andere ontwen* pen gelanceerd, maar er was telkens te veel tegenstand om ze verder te laten komen dan de tekentafel. Het stadsbestuur hoopt dat dit plan nu eindelijk zal kunnen doorgaan. Het is hard nodig om het plein, waar zeven belangrijke wegen sa menkomen, te verbouwen. Hoe wel het ene na het andere plan in de grond werd geboord was het stadsbestuur door het. verstikkende, steeds toenemen de verkeer wel gedwongen het iedere keer weer te proberen. Als dit laatste plan, dat 900 miljoen gulden kost, doorgaat, zal Piccadilly Circus de helft meer verkeer kunnen verwer ken. Bovendien zullen de toe risten niet meer hoeven over steken om het Eros-standbeeld te bewonderen: dit komt op de voetganger.sverdieping, die door trappen en roltrappen met de straat verbonden is. Drie politieke partijen schrijven minister DEN HAAG, 3-5. De fracties van P.v.d.A., D'66 en PPR menen dat een hernieuwd diepgaand onderzoek naar de noodzaak en de gevolgen, speciaal voor het milieu, van de afsluiting der Oosterschelde niet heeft plaatsge vonden. In een brief aan de minister van verkeer en waterstaat hebben de ka merleden Terlouw (D'66), De Gaay Fortman (P.P.R.), Oele en Roels (bei den P.v.d.A.) er op gewezen dat zij bij de begrotingsbehandeling eerder dit jaar behalve temporisering van de werkzaamheden ook een derge lijk onderzoek hebben bepleit. Zy willen op korte termün op de hoogte worden gesteld in hoeverre de op 9 mei a.s. aan te besteden werken van een zodanig onherroepe lijk karakter zyn, dat daaraan straks een extra argument kan worden ont leend om de afsluiting volgens de bestaande plannen door te zetten. Welke werken staan, voor en bij de begrotingsbehandeling dit najaar, nog open, aldus deze kamerleden. Met het oog op hef bezoek van de vaste kamercommissies van verkeer en waterstaat en van milieuhygiëne aan de Deltawerken, in augustus a.s. verzoeken de kamerleden te worden ingelicht over de resultaten van een hernieuwd, diepgaand onderzoek naar de milieuhygiënische, economi sche en waterstaatkundige aspecten van afsluiting of openhouding van de Oosterschelde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4