OPGEWEKT ORANJEFEEST TE HAAMSTEDE/BURGH STREEKNIEUWS Behendigheidswedstrijden met trekkers op Koninginnedag te Oosterland Gevarieerde feestelijkheden op Koninginnedag te Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 mei 1972 Nr. 21074 Koninginnedag in Westhoek HAAMSTEDE/BURGH, 1-5. Een stralende zon, die een mooie dag beloofde, was in staat om een groot deel van de zorgen die de organisatoren van het feest in Burgli-Haamslede hadden, in één slag weg te nemen. Dat bleek al toen om ongeveer negen uur een groot aantal belangstellenden op het dorp aanwezig was, de leerlingen van de basisscholen, voorafgegaan door de Kon. Fanfare „Witte van Haemstede", hun aubade brachten voor het gemeentehuis. De leerlingen van de kleuterschool hadden het wat ge makkelijker. Zij mochten gezeten op twee versierde landbouwwagens, ge trokken door een „geweldig" grote „trekker", mee in deze optocht. Vanaf hun hoge zitplaats konden zij alles goed overzien. Een brokje uit de kinderoptocht te Zierikzee, met een origineel uitgedost jongetje, duidelijk onder de hoede van een Z.O.V.-bestuurslid, die het feest terrein overziet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Geestdriftig werden enkele liede ren ten gehore gebracht, voor het voltallig college van b. en w., de ge meentesecretaris en het bestuur van de Oranjevereniging. Natuurlijk waren het de padvinders, die voor het vlaghijsen zorg droegen. Burgemeester Everwijn sprak er zijn vreugde over uit, dat dank zij veler'medewerking de oude traditie weer kon worden voortgezet. Bij voorbaat bracht hij dank aan het bestuur van de Oranjevereniging, de muziekvereniging „Witte van Haem- stede", de leden van de „Big S" en het onderwijzend personeel van de 'scholen, voor hun inzet om een feestprogramma samen te stellen. Telegram Nadat hij het telegram had voor gelezen, dat aan de jarige vorstin verzonden werd namens gemeente bestuur en bevolking, werden twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen. Vervolgens werd afgemar cheerd naar de Beatrixweide, waar alle voorbereidingen getroffen wa ren voor de schoolspelen. De leer lingen van de kleuterschool werden in één der lokalen van de huishoud school getrakteerd en kregen daar een filmprogramma te zien. In samenwerking met de leer krachten had de organisator voor dergelijke evenementen de heer P. Mes alles in gereedheid gebracht voor een soort zeskampspelen, daar bij krachtdadig gesteund door de le den van de „Big S". OOSTERLAND, 1-5. Mede dankzy het mooie voorjaarsweer had de Ko ninginnedagviering te Oosterland, een goed verloop. In de morgenuren werden de leerlingen van de beide basisscholen getracteerd in de „Con ferentiekamer". Na de middag had den in de Van den Abeelcstraat be- hendingheidswedstryden plaats met tractoren, waaraan er een negental deelnamen, alles onder auspiciën van dc plaatselijke Oranjevereniging. De eerste prijs van de behendig- heidswedstrijd won Jaap de Bruine Jz. met 490 strafpunten. Tweede werd Kees van Dijke Jacz. met 690 strafpunten; 3e Huib Stouten met 770 strafpunten; 4e Joh. Dorst met 871 strafpunten; 5c L. Bolle Wz. met 817 strafpunten; 6e Rinus Boogert met 890 strafpunten; 7e Han Steenpoorte met 1002 strafpunten; 8e D. Voorbeij- tel met 1220 strafpunten en 9e Rinus Kort met 1797 strafpunten. Er bestond goede belangstelling Ook verschillende ouders verleen den medewerking bij het leiding ge ven aan de spelen. De leerlingen waren in verschil lende groepen verdeeld, maar elke groep kreeg dezelfde spelen te ver werken. Er waren eenvoudige, maar ook behoorlijke „zware" opgaven. Dat deze spelen ook als „kijkspel" in de smaak vielen bewees wel de belang stelling die er de gehele morgen was. Na de middag werd een program ma voor de ouderen geboden. Na tuurlijk was er iets voor de beoefe naars van de ruitersport. Begonnen werd met het traditionele ringste ken waarvoor grote belangstelling bestond, zowel van de zijde der deel- nemers(sters) als van het publiek. De jeugd van 13 tot 15 jaar kwam daarna aanbod. Langs een touw over een basin water kruipen, leverde vele malen een paar natte voeten op tot groot vermaak van de kijkers. Wat later mochten de ouderen het ook proberen, maar ook daar waren de natte voeten schering en inslag. Wie het kijken ging vervelen 'kon op de „rommelmarkt" aardige koop jes weg halen, terwijl de „Big S" er zorg voor droeg, dat de kelen wer den gesmeerd. De „warme hap" was te vinden in de barbecue tent. Hier werden goede zaken gedaan ten bate van de kerk restauratie in Burgh. Ruim f 250,- werd voor dit doel „bij elkaar gege ten". Inmiddels waren de brand weerkorpsen van Renesse en Burgh- Haamstede aangetreden, vodr een balspuitwedstrijd. Het laat zich denken, dat hierbij niet alleen de bal geraakt werd, maar ook vele kijk- lustigen. Crosswedstry den Het middagprogramma werd. let terlijk met een daverend nummer afgesloten, nl. cross wedstrijden ge organiseerd door de motorclub „De Koppeling". Op hun zelfgebouwde -machines daverden de renners over het, in hét Boeyesbos uitgezette parcours. Wél jammer dat het vermoedelijk wel de laatste maal zal zijn, dat dit terrein voor deze evenementen gebruikt kan 'wordden. De eigenaren hopen, dat na de „bouwvakvakantie" -be gonnen kan worden met de aanzet van een bestemmingsplan. Veel tijd voor het eten was er niet. Reeds om 7 uur was het „Witte van Haemstede" met de drumband voor- voor deze wedstrijden, waardoor het bus- en autoverkeer moest worden omgelegd over de Molenweg. Voetbalwedstrijd Verder had in de avonduren op het sportterrein „De Saële" een geslaag de voetbalwedstrijd plaats tussen een tweetal elftallen van de S.V. Duive- land, n.l. Duiveland I tegen Duive- land A I. De laatstcn zegevierden met 1-2. Ook hier veel belangstelling van de zijde van het publiek. Bij al deze evenementen werd traditiege trouw weer de zeer gewaardeerde medewerking ondervonden van de plaatselijke muziekvereniging „Oos- terlands Fanfare". Niet alleen bege leidde de muziek de tractoren naar het wedstrijdterrein, maar ook was het korps in de avonduren op het sportterrein aanwezig om in de pau ze enige vrolijke nummers ten geho re te brengen. op, die het publiek opmerkzaam wil de maken op een nog niet eerder in deze gemeente vertoond gebeuren. Vooraf gegaan door de „muziek" blies even later scheidsrechter Siese twee dames voetbal-elftallen in het veld. Het D.F.S.-elftal nam het op tegen een elftal geformeerd uit leden van „Big S". De wekenlange training van de D.F.S.-dames kwam wel sterk tot uitdrukking in de overwinningscij- fers. „Big S" moest met 6-0 het on derspit delven. Tijd om over het verlies te treu ren, was er echter niet, want reeds was het weer Witte van Haemstede" dat klaar stond de lampionoptocht op te vrolijken opweg naar Boeyes bos waar een enorm vreugdevuur werd ontstoken. Vervolgens werden de muziekan ten die zich weer uitstekend ge weerd hebben afgelost door een ge zellige band in hotel De Koster. Toen men daar aankwam voor de prijs uitreiking zaten „The Ambassadors" klaar om de vrolijkheid ten top te voeren. Na de prijsuitreiking werd dank gebracht aan allen die mee geholpen hadden deze dag te doen slagen. Na deze afsluiting bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Burgemeester Everwijn met zijn echtgenote toonde de gehele dag zijn belangstelling voor alle programma punten'. ZIERIKZEE Geref. Vrouwenvereniging De gereformeerde vrouwenvereni ging „De Lampen Brandende" te Zierikzee vergadert woensdagavond 3 mei a.s., in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw, St. Domusstraat. Het onderwerp van deze avond is: „Hoe spreek je over God met de bui tenkerkelijke mens?" en zal o.l.v. mevr. M, den Boer-Minnaard in de vorm van een rollenspel behandeld worden. Allen, leden en belangstel lenden, zijn van harte welkom. Spreekuur consumentenvoorlichting Op donderdagmiddag 4 mei a.s. wordt in de huishoudschool alhier weef spreekuur voor consumenten voorlichting gegeven. Informatrice is mej. C. G. Rezelman. Afd. Algemene Bond van Bejaarden De afdeling Zierikzee van de Al gemene Bond van Bejaarden, hield iii de Graanbeurs een algemene kon- takt-avond ter afsluiting van 't win terseizoen. De voorzitter sprak een welkomstwoord tot de talrijke leden, waarna het Bondslied werd gezon gen. Voor het ontspannend gedeelte zorgde de Oosterlandse toneelver eniging, die het stuk: „Engeltjes" op de planken bracht, een blijspel in drie bedrijven. De tonelisten kweten zich uitstekend van hun taak en oogstten de waardering van de zaal. Zij werden na afloop door de voor zitter bedacht; de dames kregen een ruiker bloemen, de heren een roker tje. Uitstapje bejaaiden Het comité „Uitstapje Bejaarden" is voornemens ook dit jaar weer een reisje voor de bejaarden te organi seren Voor het goede doel is een re kening geopend Amrobank: giro 3822. Geslaagd Voor de 2-jarige Applicatiecursus Algemene Handvaardigheid, uit gaande van de afdeling Bergen op Zoom van de Akademie voor Beel dende Kunsten, slaagden de heren J. Hoekstra en L. S. P. Velthoven, bei den leraar aan de L.T.S. te Zierik zee. Hengelwedstrijd h.s.v. „Oosterschelde" Onder barre weersomstandigheden vond afgelopen zaterdagmiddag de 2e competitiewedstrijd van de H.S.V. „Oosterschelde" plaats. Meer dan vijftig deelnemers waren bij de aan vang van de wedstrijd present, doch aan het eind van de wedstrijd waren slechts nog een vijftigtal volhouders over. De overige deelnemers waren voor het slechte weer op de vlucht gegaan. De vangst was zeer wissel vallig en de uitslag luidt als volgt: I. A. P. Kort, 912 punten; 2. D. Sies, 701; 3. W. Flohil, 660; 4. A. Bakker, 497; 5. J. Voerman, 299; 6. J. Rey- niers,298; 7. P. de Graaf, 287; 8. C. Koster, 277; 9. J. Juffermans, 267; 10. A. Coppoolse, 257; 11. C. v. d. Werve, 247 pnt.; 12. G. Steehouder, 246; 13. J. C. Berrevoets, 236; 14. L. J. A. v. d. Berg, 226; 15. J. Saman, 207. Door deze uitslag is de stand voor de kompetitie: 1. W. Flohil, 1669 pnt.; 2. C. v. d. Werve, 1502; 3. P. Coppoolse, 1235; 4. D. Sies, 1182; 5. A. Bakker, 1084 pnt. Op zaterdag 13 mei zal de volgen de competitiewedstrijd plaats vinden terwijl op 11 mei zal worden deelge nomen aan het internationale hengel- concours te Nieuw Vosscmeer, WESTENSCHOUWEN Flinke drukte tijdens lang weekend Ondanks het ongunstige weer vrij dag en zaterdag waren toch veel ca ravan en huisjesbezitters naar de Westhoek gekomen. Zaterdag heerste er al een flinke drukte in de dorpen. Zondag was het bepaald reeds druk op de wegen van rond toerende automobilisten. Hoewel velen inzit tenden konden genieten van de fraaie voortuinen en ontluikende natuur achter hun autoglazen, heb ben zij die het voertuig lieten staan en een flinke wandeling maakten waarschijnlijk toch wel meer geno ten. De maandag werd door velen gebruikt als een schoonmaakdag van huisje of caravan. HAAMSTEDE Aanrijding Zaterdagmiddag te plm. 12.30 uur had op de Kloosterweg een aanrij ding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer C. J. B. uit de Noord-Oostpolder met een personen auto, bestuurd door mevr. L. O. K., wonende te Haamstede. Laatst ge noemde stond met haar personen auto links voorgesorteerd om de in rit van haar woning in 'te rijden. Eerst genoemde bestuurder merkte deze auto te laat en botste tegen de achterzijde van de stilstaande per sonenauto, Beide auto's werden be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. RENESSE „Op Drift" gaf uitvoering voor bejaarden Vorige week gaf de toneelvereni ging „Op Drift" een uitvoering van het stuk „Zachtjes met de deuren in het dorpshuis van Renesse voor on geveer 120 bejaarden. Het waren de bezoekers van de bejaardensociëteit van Renesse met als gasten leden van de sociëteiten van verschillende omliggende dorpen. De bejaarden beleefden veel plezier aan het stuk en dankten de spelers met een zeer hartelijk applaus. RENESSE, 1-5. Ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin werd evenals andere jaren ook dit jaar weer een feestelijk programma afgewerkt op Renesse. Om 8.30 uur werden de feestelijkheden ingeluid met koraal muziek vanaf de kerk toren van Renesse. Omstreeks 9,30 uur startte men op het schoolplein van de openbare basisschool van Re nesse met de kinderspelen. De kinderen, die uit vier spelen één hadden mogen kiezen waaraan ze mee wilden doen, bekampten el kaar zeer enthousiast. Het mooie weer en de gezellige grammofoon- muziek verhoogden de feestelijke sfeer. Bij de wedstrijden ging in de jong ste groep de 1ste prijs naar Ronnie van Oeveren, de tweede naar Arne Hubregtse, de derde naar Leo Dorre man, de vierde naar Diana v. d. Braak, de vijfde naar Mar joke Sin- ke en de zesde naar Irene Kort. In de middengroep, die uit slechts vier personen bestond werden alleen een eerste en tweede prijs toegekend aan respectievelijk Marco de Feiter en Leo Verseput. In de groep der groot sten ging de eerst eprijs naar Jan de Feiter, de tweede naar Anneke Lem- som, de derde naar Carla Wandel en de vierde naar Martin Berrevoets. Bij de hindernisbaan waren de kinderen in twee groepen verdeeld. Bij de oudsten ging de eerste prijs naar Jaap v. Oeveren, de teweede naar Bert Verseput, de derde naar Nico v. d. Slikke, de vierde naar Ro- bert-Jan Kostense en de vijfde naar Jacques Vasseur bij de groep dei- kleinere kinderen was de eerste prijs voor Martin v. Oeveren, de tweede voor Jeanetté v. d. Bersselaar, de derde voor Marleen Verboom, de vierde voor René Brond, de vijfde voor Eric Boerma en de zesde voor Win ie Teeüw. Bij de rolschaatswedstrijd waren weer drie groepen. In de eerste groep won Suzan Meyer, Greanne v. Kooten en Elma Duinhouwer wer den 2 en 3. In de middengroep wer- Bejaarden gaan op reis Evenals andere jaren wordt ook dit jaar weer een reisje georgani seerd voor de bejaarden van Renes se en evenals andere jaren zal, ter bestrijding van de kosten ook dit jaar weer via een intekenlijst langs de deuren worden gegaan. Men denkt hier eind van de week mee van start 'te gaan. Waar de reis naar toe zal gaan is nog niet bekend, maar het staat al vast dat het reisje op 13 juni zal plaats hebben. SEROOSKERKE VéGé winkel heropend Donderdag j.l. heeft de heer Rein- houd te Serooskerke (Sch.) zijn ver bouwde winkel heropend. De be staande oppervlakte is nu verdub beld, terwijl het interieur is aange past en gemoderniseerd. Ook is een den Joop Wandel, Joop de Feiter en Rianne Hoogerhuis respectievelijk 1, 2 en 3. Bij de grootste werd Dick Meyer eerste, terwijl Arjan v. d. Roest tweede en Jan v. d. Velde der de werden. Bij het laatste spel, de zakken- dans, waren weer twee groepen. Bij de jongste werd Petra de Meulmees- ter eerste, Herma Verton tweede, Mai^co v. d. Kasteele derde, John de Feiter vierde, Mary v; d. Cijp vijfde, Karin Kooman zesde en Minke v. Meerten. Bij de tweede groep werd Martin Jonker eerste, Yvonne Vas seur tweede, Marjan de Wit derde, Jacco de Meulmeester vierde, Janet Dalebout vijfde, Hilga Staal zesde, Hans de Feiter zevende en Marijke Beye achtste. Optocht Om 1.45 uur vertrok het muziek korps „Luctor et Emergo" vanaf het dorpshuis met achter zich een hele optocht van versierde fietsen en ver klede kinderen- om een tocht door het dorp te maken. Een jury beoor deelde de verschillende catagoriéën en kende de prijzen toe. In de ca tegorie van versierde fietsen was de eerste prijs voor „Roodkapje" Karin Kooman, Jeroen v. d. Have werd tweede, Helma Verton derde en El len v. d. Hoek vierde. Bij de ver klede figuren ging de eerste prijs naar „Astronaut" Rob v. d. Wiel, de tweede naar de „Spaanse danseres" Conny v. d. Hoek, de derde prijs was voor „De Zwitserse dame" Inge-Ma- rijké Govers en de vierde prijs was voor de zeer jeugdige „Harlekijn" Johnny de Keizer. In de categorie groepjes werden twee prijzen toegekend, de eerste aan de meisjes Hoogerhuis-Beye, die tesamen een marktgroepje uitbeeld den. En de tweede aan de zusjes Agnes en Ellen Blom, die twee haas jes met trommel en fluit voorstelden. In de categorie wagens en paarden, was de eerste prijs voor Ronald de Roo, die met zijn wagen het praat huis „Het Onderkomen" voorstelde. speciaal koelmeubel geplaatst; de diepvriesafdeling is eveneens ver groot. Binnenkort zal het bestaande assortiment uitgebreid worden met melk en melkprodukten. Ter gele genheid van de opening, kunnen de consumenten gebruik maken van speciale openingsaanbiedingen. BRUINISSE Honderdentwee jarige Mevrouw wed. C. van Vessem- Voorbeytel te Bruinisse (de oudste inwoonster) vierde maandag 1 mei haar 102e verjaardag. Ned. Herv. Kerk In de Ned. Herv. kerk te Bruinisse werden de zendingsbussen over het eerste kwax-taal 1972 geledigd, zij bleken f 598 te bevatten. „De bloemenkinderen" Arjan en Ba- bette van 't Veer werden tweede en „De sjeik op zijn paard" Leo Verse put werd derde. Spuitbal wedstry d Na afloop van de optocht werd er een spuitbal wedstrijd gehouden tus sen de brandweerkorpsen van Re nesse en Haamstede. Dit onderdeel van het programma leverde een zeer aantrekkelijk schouwspel. De brandweerlieden spoten uiterst en thousiast op de bal, op elkaar en als het zo te pas kwam op het publiek, dat zich dicht bij het spelveld waag de. Na deze natte wedstrijd werd op het grasveld van de dorpsring twee maal een wedstrijd zakkendanS ge houden. In de eerste ronde werd Ko Kooman eerste en in de tweede Joop de Feiter. Ringsteken Als laatste programmapunt kwam de wedstrijd ringsteken te paard om de grote wisselbeker van de oranje vereniging aan bod. Deze werd voor de tweede maal achter elkaar ge wonnen door Alfred Bakker, Chris Oosterling werd tweede en Jan Kees Prince derde. De vierde t/m de 24ste prijs gingen in volgorde naar Bert Lenning, Tony Hanse, M. Raasveld, Rogier v. Iersel, Karei Steur, Conny Steur, Rinus Dalebout, Marjo Gil- jam,. Mari Kristelijn, Marja Muller, Peter Custers, de heer Pollemans, Conny Moermond, C. Prince, M. Voskuilen, Joop Hanse, Leny Moer dijk, Klaas Steur, Bert Moerland, Joke Broersma en Henk Krijger. De prijsuitreiking van de optocht vond na de beëindiging van het ringsteken plaats op de Lange Reke. De prijsuitreiking van het ringsteken werd 's avonds om half acht ver richt in dc bar „De Luifel". Kinderspelen op het schoolplein (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). (Advertentie) NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank PERSOONLIJKE LENINGEN BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. Versierde trekkers in Oosterland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Kinderspelen, optocht, sportwedstrijd en ringsteken

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3