Burgemeester opent fraai nieuw kantoor van Raiffeisenbank Geldlening voor bouw van gemeenschappelijke basisschool STREEKNIEUWS Ledenvergadering V.V.V. te Ouwerkerk Brievenbesteller L. W. Boogert hangt tas aan de wilgen ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE VrUdag 28 april 1972 Nr. 21073 Aanwinst voor Smalstad Vergadering gemeenteraad van Westerschouwen Aantal werknemers zal worden aangetrokken via hel Gewestelijk Arbeidsbureau te Zierikzee BROUWERSHAVEN, 27-4. Don derdagmiddag heeft burgemeester A. P. Schouwenaar te Brouwershaven het nieuwe kantoor van de Raiffei senbank, staande op de Markt by de Haven officieel geopend. Met deze vestiging heeft de Smalstad zijn eer ste bankgebouw binnen haar veste. Na een kort welkomstwoord in hotel Ringelberg tot de vele geno digden door de voorzitter van de Raiffeisenbank Schouwen, waarvan Brouwershaven thans een bü kan toor heeft, de heer K. J. K. v. d. Slikke, begaf het gezalschap zich naar het nieuwe gebouw, waar de kantoorhoudster, mevrouw W. de Mey-Bos de burgemeester de sleutel overhandigde, die met een flair of het dageiyks werk was bankgebou wen te openen het pand ontsloot. Het gezelschap kreeg de gelegen heid het pand te bewonderen. Het pand heeft een ruime hal met mo derne meubels, waar het straks prettig wachten zal zijn. De vloer is belegd met verglaasde plavuizen, die ieders bewondering hadden. De mu ren zijn uitgevoerd in sierpleister, wat een bijzonder effect geeft. Ook het moderne antisone plafond, ge maakt van geluiddempend oregon spaanderplaat draagt bij tot een mo dern geheel. De balie met kogelvrije loketten is afkomstig van de firma Kaufmann uit Wuppertal (S.B.R.). De kantoorruimte zelf heeft achter de balie ook nog een gedeelte pla vuizen, waarna de rest is belegd met vloerbedekking. Naast de hal is een spreekkamer gesitueerd, waarin mo derne meubelen zijn geplaatst. In de hal achter de spreekkamer en de ultramoderne keuken bevindt zich een kluis met safeloketten. Het kan toor, gebouwd onder leiding van het Architectenbureau Tieleman en on der supervisie van Monumentenzorg is een juweeltje van bouwkunst. De Beiaarilcoiicert le Zierikzee ZIERIKZEE, 27-4. - Aanvul- lend, op het reeds gepubliceerde - en ook onder het publiek ver spreide - programma van de Zierikzeese Oranje Vereniging van het koninginnefeest op 1 mei a.s., zij vermeld, dat de stadsbeiaardier de heer W. Harthoorn zal concerteren op het klokkespel van hei stadhuis. Tijden: 7-Vz8 n.m. en 8-8.15 n.rri. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). diverse aannemers en onderaanne mers waren gebr. Schilperoort, tim merwerk; gebr. Slager, metselwerk; fa. J. M. Franke, schilderwerk; gebr. Constandse, ijzerwerk en aanleg go ten; fa. A. v. d. Hoek en Zn, electra en waterleiding; fa. Ahrend, meu bilair en de heer Paauwe, vloerbe dekking. Toen en nu Terug in hotel Ringelberg sprak de voorzitter, de heer v. d. Slikke een dankwoord tot burgemeester Schouwenaar. Hij gaf een vergelij kend overzicht van het bankwezen nu en plm 10 jaar geleden. Ook be schreef hij de diverse fuseringen die hebben plaats gevonden. Dat de Raiffeisenbank in een grote behoefte voorziet maakte hij duidelijk aan de hand van enkele getallen. Thans is in 1971 het balanstotaal de 28 mil- lioen gepasseerd terwijl het spaar geld in 1971 een bedrag liet zien van 22 millioen. De sterke groei heèft zich ook in personeelsverband voort gezet. Thans zijn er 16 personeelsle den. Was vroeger de boerenleenbank speciaal voor de agrariërs., thans is de Raiffeisenbank „de bank voor ie dereen". Was het vroeger alleen de West hoek, die bekend stond als toeris tische attraktie, de hele regio wordt straks recreatiegebied, wat zich te Brouwershaven reeds sterk aftekent op het gebied van de watersport e.d. Nadat de Boerenleenbank zijn eer ste zittingen hield ten huize van de heer Moelker, werd later verhuisd naar hotel Ringelberg. In 1964 ver trok men naar het verenigingsge bouw en thans is de vestiging van een eigen bankgebouw een realiteit geworden. Op 8 oktober 1968 werd besloten tot vestiging van een bij kantoor te Brouwershaven, maar daar het pand onder Monumenten zorg valt is de bouw wat gestag neerd gewórden. In augustus 1971 kon met de bouw worden begonnen. Dankbaar was de heer v. d. Slikke voor de vlotte me dewerking van de zijde van- het ge meentebestuur. Het exterieur moest en is aangepast aan de. plaatselijke omgeving. Bijzonder aantrekkelijk vooral voor de plaatselijke midden standers is de aanbreng van een nachtkluis. Tot de architect, de heer Tieleman, sprak de voorzitter woorden van dank namens bestuur en raad van toezicht voor het mooie stukje vak werk, dat is geleverd. We zijn er al lemaal trots op en vol lof over uw werk. Naaèt de vreugde op deze dag is er ook een droevige nóót. Wegens ziekte moest de direkteui* de heer H. J. A. Blom het werk neerleggen. „Gelukkig kunt u toch de opening meemaken". De adjunct-direkteur, de heer Moerman werd vorig jaar door een ernstige ziekte getroffen. In zün slotwoord deelde de heer v. d. Slikke mede, namens de bank uit erkenteiykheid jegens burge meester Schouwenaar deze een che que te willen overhandigen ter waarde van f 250,te besteden voor een nuttig doel. Burgemeester Schouwenaar zei zich zeer gelukkig te prijzen deze bank te mogen openen. Hij wenste het bestuur geluk met de bank, die aan de bevolking een optimale dienstverlening zal kunnen geven. Direkte relatie Thans is er een direkte relatie aanwezig waarmede de Brouwse be volking zich geluk kan wensen Het is estetisch verantwoord en aange past aan de omgeving en er gaat een zekere rust uit van het gebouw. Veel aandacht is er besteed aan de ach tergevel, die het nog beter doet dan de voorgevel. Het geheel betekent een verfraaiing voor de Markt en de Haven. Tot het bestuur: u mikt met deze bank op de ontwikkeling, waarbij u geen star, maar slagvaardig beleid tracht te voeren. Thans is er over geschakeld van de „agrarische bank" naar de bank voor iedereen. We zijn thans met zijn allen op weg naar een nieuwe toekomst en ook u zult een zekere gereserveerdheid in uw be leid dienen in te calculeren. Zo is het ook bij het gemeentebestuur, slag vaardig maar met de nodige reserve, die betracht moet worden in de stroomversnelling van de rekreatie. Op deze basis zullen onze besturen zich goed kunnen vinden. Ik vind de cheque een mooie geste. Was het de vorige keer een pak ket boodschappen voor een jongge borene, thans wil ik deze gelden be steden aan de bejaardensociëteit". De heer Schouwenaar besloot met de wens dat het de bank in de toe komst goed zal gaan en een goede dienstverlening zal betekenen voor het algemeen en de Brouwse bevol king in het bijzonder". Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Cebeco fuseert met A.B.T.B. Twee landbouw-topcoöperaties met tezamen een jaaromzet van ongeveer f 1,2 miljard gaan van 1 juli a.s, af volledig samen. Het zijn Cebeco (Nationale Coöpe ratieve Aan- en Verkoop vereniging voor Land- en Tuinbouw) te Rotter dam en de Handelsraad van de A.B.T.B. (Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond) te Arnhem. De bui- OOSTERLAND, 27-4. Brievenbe steller Lucas W. Boogert (65) heeft er een punt achter gezet en zijn brieventas aan de wilgen gehangen. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd, is hy na een diensttyd van ruim twintig jaar uitgerangeerd by de post. Van 28 februari 1952 tot 1 mei van dit jaar, dus ruim 20 jaar, waarvan de eerste zes jaar als hulpbestcller, is hy PTT-man geweest. Na zijn lagere schooltijd lag het er duimen dik op dat Boogert zijn va der zou opvolgen op diens kleine boerderijtje aan dc Nieuwe Weg al hier, wat dan ook geschiedde Tol WESTENSCHOUWEN, 27-4. Op de donderdagavond gehouden open bare raadsvergadering was de heer Kloosterman met kennisgeving af wezig. Hoofdmoot van deze vergade ring was het voorstel van b. en w. tot het aangaan van een vaste geld lening groot f 1.400.000, by de N.V. Bank Nederlandsche Gemeenten. Deze geldlening is nodig voor de bouw van de gemeenschappelijke basisschool in Burgh-Haamstede, met als achterg2-ond de besti'ijding van de werkloosheid. De heer Hendrikse stelde de vraag of, nu deze geldlening zo vlot ver strekt is voor dit doel, een openbare aanbesteding wel op zijn plaats is. Had dit niet beperkt moeten worden tot de regio Schouwen-Duiveland, of tot aannemers in Zeeland. B. en w. hadden dit ook overwo gen, maar waren toch gekomen tot de aanbesteding zoals die nu zal plaats vinden. Wel zal de betreffen de aannemer verplicht gesteld wor den naast de vaste staf van perso neel, de overige werknemers via het G.A.B. in Zierikzee aan te trekken. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot het aangaan van de geldlening. Nu men toch moest vergaderen, had het college van b. en w. enkele punten aan de agenda toegevoegd, waarvoor de raad behoorlijk de tijd nam. Dat bleek al direkt bij de be handeling van de ingekomen stukken De verdroging De mededelingen van de N.V. Waterleiding Mij Zeeland, brachten het gesprek op de eventuele schade vergoeding voor gedupeerden in het waterwingebied. De heer Lustig vond dat deze zaak veel te lang duurt en verzocht b. en w. op spoed aan te dringen. Het onderzoek daarover is nog in volle gang. Een voorlopige uitspraak is dat niet de wateronttrekking via de waterleiding als hoofdzaak van de verdroging aangemerkt moet worden. Maar de landelijke commissie moet dit onderzoek nog eens zorgvudig doornemen. De voorzitter onderschreef dat het allemaal heel erg lang duurt maar dat de zorgvuldigdheid niet in ge vaar mag komen, omdat er grote belangen op het spel staan. Tenslotte stelde de heer Hendrik- se dat er wel op een spoedig alge heel onderzoek kan aangedrongen worden, maar dan een onderzoek naar de gehele problematiek, name lijk: tengewone algemene vèrgadering van Cebeco en de gewone algemene vergadering van de Handelsraad hebben donderdag de fusie goed ge keurd. Bij Cebeco gebeurde dat zon der één tegenstem, bij de Handels raad waren van de 221 uitgebrachte stemmen 201 voor, 12 tegen en 8 blanco. Fianciën provinciale V.V.V. De financiële jaarrekening over 1971 van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenver keer is sluitend met een werkkapi taal van f 24.017,38 en een nadelig saldo van f 165,26. Volgens de concept-begroting wordt voor 1973 een nadelig saldo verwacht groot f 7.400,-. Voor 1973 worden o.a. de volgende baten verwacht: subsidie provincie Zeeland f 108.800,-, subsidies ge meenten f 1.500,-, subsidie economi- che zaken f 17.000,-, diverse subsi dies en donaties f 2.500,-, contribu ties gewone leden f 35.000,-, contri buties bijzondere leden f 6.000,-. zijn 45ste jaar was Lucas klein- landbouwer-met-één-paard en wat melkkoeien, terwijl hij ook wel voor anderen het land bewerkte. Doch toen na de hevige bombardementen op het dorp, hoofdzakelijk op 5 ja nuari 1945, tijdens de tweede we reldoorlog, het gedoetje bijna geheel was vernield heeft de heer Lucas er de brui aan gegeven. Toen in 1951 de galanteriewinkel van wijlen de heer L. van der Veer op het eind van de Kerkstraat te koop kwam, was dat wat voor hem en hij werd winkelier, waarna hij al spoedig de postbetrekking erbij kreeg. De winkel is inmiddels aan de kant gedaan en nu is voor de heer Boogert de rustperiode aangebroken Niemand zal de postbode deze wel verdiende rust misgunnen. De schei dende besteller werd op een receptie in de grote zaal van de „Conferen tiekamer" danig in het zonnetje ge zet, in tegenwoordigheid van zijn familie, waarbij ook aanwezig waren de directeur van het postkantoor te Zierikzee, de heer H. M. v. d. Post en de adjunct-directeur, de heer Eek man, de burgemeester van Duive- land, de heer J D. de Kam, en de heer A. L. Bakker, kantoorhouder PTT alhier. Verder tal van collega's van hier en elders. De directeur sprak lovende woorden aan het adres van de heer Boogert en wees op de trouwe plichtsbetrachting van de scheidende besteller tijdens zijn 20- jarige diensttijd. Geschenk Dankwoorden volgden voor alles wat hij voor do post heeft gedaan en 1. de verdrogingsverschijnselen en de eventuele vergoeding van de schade. 2. Wat gaat er op langere termijn gedaan worden om de drinkwa tervoorziening op Schouwen- Duiveland redelijk te blijven ver zorgen. 3. Is afvloeiing van het „duinwater" tegen te gaan door het plaatsen van hogere stuwen, en te verbete ren door invoering van water uit het Haringvliet. Deze zaak zal nogmaals door b. en w. onder aandacht gebracht worden van de" betreffende instanties. Brief bewoners uit de „nieuwbouw" Hoewel pas laat binnen gekomen werd toch een brief van bewoners uit het „nieuwbouwplan" in Haam stede ter kennis gebracht. Dit schrij ven vroeg aandacht voor te weinig speelruimte voor de kinderen in deze wijk. Hoewel b. en w. de noodzaak hier van volledig onderschrijven is in het nu bestaande plan daarvoor geen ruimte, omdat anders de grondprijs oorzaak had kunnen zijn dat deze nieuwbouw niet plaats had kunnen vinden. Er is gewerkt met een door de raad goedgekeurd bestemmings plan. Wel overweegt het college tij delijke voorzieningen te treffen op de plaatsen waar autoboxen niet ge makkelijk gerealiseerd worden. Bij eventuele uitbreiding kan dan aan meer permanente voorzieningen ge dacht worden. In die geest zal aan de bewoners bericht gezonden wor den. C.J.V. Kampstichting Het voorstel om een overeenkomst aan te gaan met de C.J.V. Kamp stichting te Zierikzee inzake het in richten van een „jeugd camping" werd niet „zomaar" aangenomen. De P.v.d.A. fraktie vond de tijd te kort waarin men de stukken over deze materie kon bespreken. Er was geen fraktie vergadering mogelijk geweest. Deze zaak was door gepraat in de kommissie R.O. en b. en w. wilden graag een uitspraak omdat de stich ting zo vlug mogelijk wil beginnen, zodat men deze zomer nog iets kan doen. De vergadering werd vijf minuten geschorst zodat de fraktie deze zaak nog even door kon nemen. Het ging vooral over de vraag of de uit de overeenkomst voortvloei ende financiële verplichtingen wel haalbaar zullen zijn voor de kamp stichting. ZIERIKZEE Jaarvergadering Chr. Plattelandsvrouwen Bond afdeling Schouwen-Duiveland Onder leiding van mevrouw C. M. Boot-Dieleman vond de jaarverga dering plaats van de C.P.B. afdeling Schouwen-Duiveland. Bij de aan vang van de bijeenkomst werd ge zongen Ps. 27 7, waarna de presi dente voorging in gebed. Hierna volgde schriftlezing uit Openbaring 21 1 tot 8, terwijl naar aanleiding van dit onderwerp een meditatie werd gehouden. In 't bijzonder verwelkomde de presidente dr. P. Kleinepier uit Goes. Uit het verslag van de pen- ningmeesteresse bleek dat een batig saldo aanwezig is. De secretaresse bracht het jaarverslag uit op rijm. Hieruit bleek dat de afdeling 85 le den telt. Dr. Kleinepier sprak hierna over het onderwerp „Wat is homeopa- hiermee aan de gemeenschap. De di recteur reike hem namens het be drijf een fraaie dubbele leeslamp aan. „Het is voor de eerste maal, dat er een geschenk uitgereikt wordt aan een beambte die met pensioen gaat." Deze regeling is namelijk pas ingegaan," aldus de directeur. Post- besteller Van der Welle uit Zierik zee overhandigde een transistor ra dio namens het PTT-attentiefonds. Verder volgde nog een uitreiking namens het postdistrict Middelburg van de gepensioneerdenkalender met inscriptie, een houder, waar elk jaar een nieuwe inlegkalender voor wordt verstrekt. Tenslotte heeft de oudste zoon van de heer Boogert, ds. M. H. Boogert, iterv. predikant te Hellen- doorn, mede namens de familie zijn dank uitgesproken voor de waarde rende woorden zijn vader toegevoegd en niet minder voor de fraaie kado's. Na deze plechtigheid bleef men nog geruime tijd gezellig bijéén en werden tal van herinneringen opge haald uit de twintigjarige periode met zijn vele upps en downs. Voor al in de eerse tijd tijd na de waters nood van 1953, toen de bestellers de post nog per fiets moesten gaan halen in Anna Jacoba Polder, was het zeer zwaar werk. Verder wist de heer Boogert nog te vertellen hoe hij enige jaren geleden door een zware sneeuwstorm werd overvallen op een eenzame plaats in de polder en hij op zijn bromfiets vast liep. Hij liet dit vervoermiddel voor wat het was en strompelde een dijk op, waarna hij kans zag lopende en door de sneeuw wadende een woning te bereiken waar hij wat tot zichzelf kwam. Na de hervatting bleek dat hier een normale overeenkomst wordt aangegaan en dat er misschien latei- in overweging genomen kan worden of er subsidie-mogelijkheden inzit ten. Uit een en ander bleek wel dat de stichting nu niet direkt heeft ge wacht op het besluit van deze ver gadering. Beplanting werd reeds aangebracht en aan de waterafvoer was reeds een en ander gedaan. Bo vendien bleek reeds met het bouwen een begin gemaakt te zijn. De stichting wist dat wat er ge daan werd op eigen risico gedaan werd, maar b. en w. waren onkundig van de begonnen bouw. Had men dit geweten had men dit onherroepelyk laten stoppen. Via de goedgekeurde tekeningen en de opgestelde overeenkomst is er voldoende garantie dat de tijdelijke riool voorzieningen zullen ophouden zodra op het basis riool kan aange sloten worden, kreeg de heer Lustig te horen op zijn vraag in deze. Verkoop grond Aan de heer Demmenie te Rotter dam zal een perceel grond te Se- rooskerke verkocht worden groot 575 m2 tegen de prijs van f 15 per m2. Het voorstel om bestemmingsplan- matig een regeling te treffen voor de aanleg van een vuilverwerkings plaats te Serooskerke werd na toe lichting door de voorzitter toch voor nadere bestudering door de raads leden aangehouden tot de vergade ring van 15 mei. Uitvoerig werd verder van gedach ten gewisseld over een opgestelde gespreksnota inzake gewestvorming. thie". Hij verklaarde o.a. dat de ho meopathische geneeswijze dateert van omstreeks 1790. Om die tijd was het dr. Haneman die door een toeval ontdekte, dat sommige dranken, zo als bijv. kina, toegepast bij gezonde personen, ziekteverschijnselen op riepen, terwijl dezelfde dranken, toegepast bij zieke mensen (met bijv. koorts) de ziekte bestreden. Dr. Klei nepier ging bijzonder uitvoerig op deze materie in. Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Daarbij ontstond een le vendige discussie. De presidente dankte tenslotte dr. Kleinepier har telijk voor zijn lezing. Op 16 mei a.s. zal een excursie plaatsvinden naar het meubelhuis van de heer Pauwe te Zonnemaire. Het jaarlijkse reisje vindt plaats op 13 juni. Dan zal een bezoek worden gebracht aan de P. Z.E.M. te Middelburg en aan de bloemkwekerij van de heer Dekker aldaar. Drie nieuwe leden gaven zich op. Nadat nog gezongen waren de verzen 1 en 5 van de Avondzang ein digde de presidente de avond met dankgebed. Tentoonstelling in „De Vlinder" In café „De Vlinder" wordt weel een expositie ingericht, die op ko ninginnedag wordt geopend. Ge- exposeerd worden tekeningen van Karin Hendrix te Scherpenzeel. Ere-medaille in goud Spatje van de „lintjesregen" in verband met Koninginnedag viel te Zierikzee. De ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, werd toegekend aan de heer H. de Jager, adjudant van de Rijks politie te Zierikzee. Brandje in schaftkeet Het bericht over het brandje op het terrein van de N.V. F. den Har- tog Zn. behoeft in zoverre correc tie, dat het hier een brand in een schaftkeet betrof en dus niet in de directiekeet. Het laatste zou veel ca- tastrofaler zijn geweest. NOORDWELLE Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor kandidaats examen psychologie de heer D. W. Schonau te Noordwelle. Programma koninginnefeest Ook te Noordwelle is een pro gramma voorbereid voor het konin ginnefeest, dat op maandag 1 mei wordt gevierd. De dag staat vooral in het teken van de jeugd. Het vlag- hijsen vindt plaats om 9.30 uur bij de school, onder het zingen van va derlandse liederen door schooljeugd en aanwezigen. Hierna volgt een uit gebreid jeugdprogramma. Maar ook de ouderen krijgen een beurt en de programmamakers hebben nog een verrassing ingebouwd. Ook de kleu ters komen aan de beurt. Gehoopt wordt op de nodige belangstelling van de zijde der bevolking. Na af loop van de spelen vindt de prijs uitreiking plaats in de school. SCHARENDIJKE Bejaarden maakten busreisje Ter afsluiting van het seizoen hebben de bejaarden uit Scharendij- ke en Ellemeet dinsdagmiddag met een autobus van de fa. Van Oeveren een tocht over de Deltadammen ge maakt. Allereerst werd gereden over de de Brouwersdam naar Flakkee en vandaar over de Haringvlietsluizen naar Brielle. Min of meer een te leurstelling voor de bejaarden was, dat Brielle praktisch was afgesloten, niet doordat de poorten vergrendeld waren, maar doordat opgebroken straten de autobus de doorgang be lemmerden. Als compensatie werd een bustocht langs de stadswallen gemaakt. De bustocht strekte zich verder uit naar Europoort. In het Eurorama werd een film vertoond en uitleg gegeven over het gebied van Nieuwe Waterweg en Europoort. Voldaan keerden dc bejaarden hierna huiswaarts. Overnachtingsaantal passeerde de 110.000 OUWERKERK. 27-4. VVV-Ouwcr- kerk hield een algemene ledenver gadering in café Vyverberg onder voorzitterschap van dc heer M. K. Romeyn, die onder de vry talryke aanwezigen o.m. kon begroeten dc heren De Regt van de prov.-VVV, burgemeester De Kam, wethouder Ovcrbeeke en dc raadsleden Stout- jesdijk en Bakker van de gemeente Duiveland. Het jaarverslag 1971 wordt vast gesteld en goedgekeurd. De ont wikkeling op recreatief gebied heeft zich voortgezet, het overnachtings aantal overschreed de 110.000. Hier uit blijkt, welke grote economische waarde de recreatie voor onze ge meenschap gaat worden. In 1971 heeft de bouw van zomer huizen een aanvang genomen. Het project „Salvatorhoeve" heeft in één jaar de eerste fase volgebouwd. Het bestuur heeft de werkzaam heden in hoofdzaak beperkt tot de bekende evenementen en grote wer- vingsaktiviteiten zijn achterwege gelaten. Opgaan in een groter ei- landelijk geheel lijkt niet de juiste weg. omdat de streek-VW met moeilijkheden heeft te kampen. De heer M. K. Rómeijn werd ver volgens herkozen als bestuurslid. Begroting De begroting 1972 vermeldde de volgende cijfers: contributies f 1.600, gemeentelijke subsidie f 1000; kosten evenementen f 1000; advertentiekos- ten f 30; foldermateriaal f 200; deelr name tentoonstellingen f 100; bu reaukosten f 500; representatiekosten f 50; vergaderkosten f 100; bijdragen streek- en provinciale VVV f 500; onvoorzien f 120. Voor 1972 werden de volgende evenementen vastgesteld; 24 juni en 29 juli: 2 kampvuren, 22 juli op de camping(s) te Sirjansland, 5 augustus op „Salvatorhoeve"; 11 augustus: Krekennimfverkiezing. Tijdens de rondvraag kwam o.a. naar voren de wenselijkheid van snelheidsbeperking bij de campings en lot slot wenste dc voorzitter allen goede zaken cn oen goed seizoen toe. Plechtigheidje te Oosterland f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3