voor een eigen huis. ALLERLEI „MENGELWERK" TIJDENS DE RONDVRAAG CAUSERIE OVER DE HOMEOPATHIE Spaanse actrice ge-arresteerd MANIFESTATIE ZUIDMOLUKKERS Algemene Bank Nederland Franse auto's duurder Nog geen besluit spreiding rijksdiensten Flitsen uit het buitenland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE v Donderdag 27 april 1972 Nr. 21072 Gemeenteraad Duiveland Advertentie DUIVELAND, 24-4. Tydens de rondvraag in de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voor zitterschap van burgemeester J. D. de Kam zyn nog verschillende zaken aan de orde gekomen. Zo informeerde de heer Stoutjes- dijk naar de mogelijkheid de lelijke gele strepen, die een parkeerverbod bedoelen, te vervangen door borden in de gemeente. Wethouder Kuijper deelde mee dat dit de goedkoopste manier is, want borden zijn zeer duur. De heer Van Klinken wees op de slechte toestand van de centrale verwarmingsinstallaties in de wo ningen Magnoliastraat te Nieuwer- kerk, die dringend verbetering be hoeft. Verder zag hij graag in de wo ningbouw wat woningen gebouwd voor mensen met grotere inkomens. Volgens de voorzitter kan hierover binnenkort een voorstel verwacht worden. Verder wees de heer Van Klinken op een sloot of greppel in de Schoolstraat te Nieuwerkerk, die tot vuilnisbelt wordt. Dit zal worden bezien. Verder betreurde hij het dat de Burgerlijke Stand van Duiveland niet meer in de pers verschijnt en hij vroeg naar de reden hiervan, te meer omdat andex-e gemeenten in de regio het nog wel doen. De voorzit ter antwoordde dat dit niet meer mag en de gemeente die het nog wel doet, is in overtreding. Zijn partij genoot de heer Stouten heeft in de Kerkstraat te Oosterland nummer 14 een huis gezien met dichtgetimmerde ramen. Er is volgens hem destijds veel kabaal geweest over het oude Dorpshuis op de Markt te Ooster- land waarvan ook de ramen geblin deerd waren. „Mag dit nu allemaal zomaar" vroeg de heer Stouten zich af. Er zal spoedig een onderzoek hiernaar worden ingesteld, aldus de voorzitter. De heer Bakker zou graag in de Van den Abeelestraat bij de nieuwe scholen een bord willen zien geplaatst dat het een gevaarlijk punt is omdat kinderen hier kunnen oversteken. Advertentie Voor enkele centen médr per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy. BENEDICT (V.S.). - De combinatie water- en wegvervoer is niet onge woon, maar het transport van een heel huis (15 m. hoog en 130 ton zwaar) mag toch wel ongewoon ge noemd worden. Voor de attente fo tograaf levert het in ieder geval een aardig plaatje op. Autowrakken Verder wees hij op het euvel dat nu weer ontstaan is op het z.g. „crossweidje" in Oosterland waar wrakken van oude auto's worden gedeponeerd, die het landschap daar ter plaatse niet weinig ontsieren. Daar is dit speelweidje niet voor be stemd, aldus de heer Bakker. Hij zag graag deze rommel opgeruimd. Wethouder Kuijper zei dat er weinig tegen te doen is als de auto nog op vier wielen staat. De heer Romeijn (VVD) informeei'de hoe ver het staat met de uitbreiding van liet strandje te Ouwerkerk, waarop de voorzitter antwoordde dat er met deskundigen over gesproken is doch dat het rap port hiervan nog niet binnen is. Me vrouw A. F. van der Zande-Vleugels Schutter vroeg vervolgens hoe het staat met de vergunningen tot kam peren, nu de politie bij B. de Ronde te Sirjansland de caravans heeft weggesleept. De voorzitter ant woordde dat men eerst richtlijnen wil afwachten. De heer De Ronde heeft vorig jaar geen vergunning gehad en krijgt er ook dit jaar geen. Verder deelde wethouder Ovei'beeke aan mevr. Van der Zande mede, dat er gewerkt wordt om te Nieuwerkerk de vakante onderwijzersplaats aan de openbare basisschool vexwuld te krijgen. Tenslotte zag mevrouw v. d. Zande graag een wegwijzer aan gebracht op de hoek Oostweg-Mid- denweg tussen Ouwerkerk en Nieu werkerk. Tot slot' nog een aardig intermezzo op deze vergadering. Al le leden werd een tekeningetje 'ter hand gesteld, gemaakt, door de kleu ters van de openbare kleuterschool te Ouwei'kerk, met het- opschrift erop: Vriendelijk bedankt voor de nieuwe mooi zandbak. Hierna ging de raad in besloten zitting. N.C.V.B.-afdeling Bruinisse De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde on der leiding va,n mevrouw M. de Waal-van der Spek. Nadat gezongen was Psalm 103 1 en 2, las zy Open baringen 21 1-7, waarover zy een meditatie hield. Medegedeeld werd, dat op 16 mei in Haamstede een streekvergadering zal worden ge houden. Meer Russische wapens naar Egypte TEL AVIV, 26-4. - Onafgebroken stromen nieuwe Russisch^ wapens Egypte binnen via een nieuwe „lucht brug", zo meldt het Israëlische blad „Yedioth Aharonoth", dat zich op „westelijke bronnen" beroept. De Russische wapenleveranties zouden ten doel hebben de spanning van de laatste tijd in de betrekkin gen tussen Egypte en de Sowjet-Unie te vei'mindei-en en de „groeiende agi tatie binnen het Egyptische bewind" te sussen. Twee doden in het verkeer VENLO, 26-4. Twee automobilis ten zijxx dinsdag om het leven geko men door een botsing op een kruis punt in Venlo. De 25-jarige verple ger M. Fischer uit Wuppertal (Duits land) was op slag dood. De 35-jarige bestuurder van de andere auto, de aannemer H. Bex uit Venlo is 's mid dags in het ziekenhuis te Venlo over leden. Mevr. Fischer-<23) werd ern stig gewond. De waterfluoridering UTRECHT, 26-4. In de 'huizen van 3.811.850 Nederlanders kwam op 1 april van dit jaar gefluorideerd wa ter uit de kraan. Dat blijkt uit een overzicht van hét Groene Kruis. Daarin staat verder, dat waterlei dingsbedrijven met een verzorgings- gebied van in totaal 1.837.320 inwo ners een fluoriderings-vergunning hebben ontvangen en dat vergunnin gen zijn aangevraagd door maat schappijen die in totaal 1.792.250 Ne- dexdanders van water voorzien. Na de pauze sprak de heer P. Kleijnepier uit Goes, over het onder werp: „Wat is eigenlijk homoeopa- thie". Spreker wees er op, dat de home- opatische geneeswijze al heel oud is. Zij bestaat al sinds Hippocrates (460-337 v. Christus, de vader der geneeskunde, maar de vader van de Homeopathie is Samuel Hahneman (1755-1843). Het is een geneeswijze berustend op hét principe, dat men ziekteverschijnselen zou kunnen ge nezen met middelen, die op zichzelf dezelfde ziekteverschijnselen teweeg brengen. Middelen die dus een gezonde ziek zouden maken, maar die bij een zie ke de gezondheid bewerken, door de anti stoffen, die worden opgewekt. De door Hahneman gebruikte mid delen bestaan uit incturen uit plan tendelen en met melksuiker ge mengde anorganische stoffen, beiden in sterke verdunningen. De leer der homeopathie kent voor en tegenstanders. De laatste het meest. Er zijn in Nederland maar weinig homeopathische artsen (art sen die na hun artsexamen zich spe cialiseerden in deze tak van genees kunst). De belangstelling voor de ho meopathie neemt echter dé laatste jaren onder afgestudeerden weer toe. MADRID, 26-4. De jonge Spaanse actrice Julia Pena is in het Goya- theater van Madrid tussen het eerste en tweede bedrijf van het toneelstuk „Lysistrata" gearresteerd. Haar col lega Aurora Bau'tista deelde het pu bliek mee dat de voorstelling moest worden afgebroken en dat men zijn geld terug zou krijgen. De mensen ontruimden de zaal zonder inciden ten. BONN. In de Academische Or thopedische kliniek in Bonn is voor de eerste keer in de geschiedenis van de chirurgie een heupgewricht overgeplant. DEN HAAG, 26-4. Iii de Houtrust- hallen in Den Haag hebben 7000 Zuidmolukkers de manifestatie by- gewoond, waarmee de proclamatie van de republiek der Zuid-Molukken 22 jaar geleden, herdacht werd. Hun president, ir. J. A. Manusama zei in een toespraak, dat de zware bewaking -van de Indonesische am bassade en ambassadeurswoning in Den Haag en Wassenaar, gezien de rustige waardige wijze waarop de hei-denking gehouden werd, duidelijk niet tegen de naar Den Haag geko men Zuidmolukkers gericht is. „Maar dat dergelijke bizari'e maatregelen genomen moeten wor den toont wel aan in hoe een afschu welijke situatie de Nederlandse re gering is geraakt^als gevolg van een volledig falend beleid in de zaak der Zuidmolukkers", aldus ir. Manusa ma. Volgens hem moet de Neder landse regering streven naar een al gehele oplossing van het Zuidmoluk- se vraagstuk. Zolang dit onopgelost blijft zal het steeds een bedreiging vormen voor de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië stelde hij. Geld De Algemene Bank Nederland wtt U aan geldmiddelen helpen om een huis te kopen. Alle kantoren van de bank kunnen U een hypothecaire lening aanbieden, die wordt verleend door de Algemene Bank voor Hypothecair Krediet, een dochteronderneming van de ABN. Onze rente is heel redelijk, momenteel 874% en een afsluitprovisie van 1%. Wij verstrekken U graag nadere inlichtingen. PARIJS, 26-4. De vier grote Fran se autofabrikanten Renault, Citroen, Peugeot en Chrysler hebben van de regering toestemming gekregen de prijzen van hun automobielen met 2 procent te verhogen. Het is de twee de prijsverhoging dit jaar, want op 1 januari jl. werden de auto's al tus sen 1 en 1,5 procent duurder. Prins in de tram DEN HAAG, 26-4. Prins Bernhard zal zaterdag 29 april een rit meema ken op het historische stoomtraject Hoorn-Medemblik. Olympische Spelen en de t.v. HILVERSUM, 26-4. De NOS zal van 150 tot 170 uur televisiezendtijd en rond 140 radiozendtijd besteden voor de Olympische Zomerspelen die van 26 augustus tot en met 10 sep tember in Miincben worden gehou den. De regeringscommissaris zal men om 80 'tot 120 uur extra televi sie-zendtijd vragen. Tevens zal de regeringscommissaris worden ver zocht om de zender Hilversum III tot 19 uur in de lucht te houden. NIEUW DELHI. In de Indische staat Mysore is woensdag een passa- gierstrein ontspoord. Negen mensen zijn om het leven gekomen en 35 ge wond. WENEN. In Wenen is het proces begonnen tegen de voormalige SS- officieren Franz Wunsch (50) en Otto Graf (52) die ervan worden beschul digd een aandeel te hebben gehad aan de massamoord op Joden in Auschwitz tijdens de Tweede We reldoorlog. LONDEN. Vrouwen rijden slech ter dan mannen. Tot deze slotsom komt het „Road Research Laborato rium" (wegen onderzoekslaborato rium) van de Britse regering na een onderzoek van zeven maanden tij dens welke over 24 uur van de dag 247 verkeersongelukken nauwkeurig werden onderzocht. MEXICO-STAD. De sinds korte tijd in de Mexicaanse stad Pachuca en omgeving heersende tyfus-epide- mie heeft tot dusver tachtig mensen levens geëist. Dagelijks worden zeventig a tach tig nieuwe zieken naar ziekenhuizen gebracht. PARAMARIBO. In het Indianen dorp Alalaparoe in het zuiden van Suriname zou een malaria-epidemie zijn uitgebroken, zo wordt in Para maribo vernomen. Een vierjarig jongetje en een oude vrouw zouden reeds bezweken zijn aan de ziekte. WASHINGTON. De democrati sche presidentskandidaat George McGovern heeft zijn volledige steun toegezegd aan een resolutie waarin wordt opgeroepen tot terugtrekking van de Britse troepen uit Ulster en de uiteindelijke vereniging van Ier land. BORDEAUX. Twee branden, die zijn uitgebi'oken, hebben bij Bor deaux, in het zuidwesten van Frank rijk, 5.000 ha bos- en heidegebied in de as gelegd. BONN. De president van de Ver enigde Staten, Richard Nixon, heeft in principe de uitnodiging aanvaard van Bondskanselier Willy Brandt om de Olympische Spelen in München van 26 augustus tot en met 10 sep tember bij te wonen. MOSKOU. Premier F idel Castro van Cuba zal eind juni zijn eerste bezoek sinds acht jaar aan de Sow jet-Unie brengen, zo meldt het com munistische partij-orgaan Prawda woensdag. Castro is voor een „offi cieel vriendschapsbezoek" uitgeno digd. WASHINGTON. President Nixons adviseur voor veiligheidszaken dr. Henry Kissinger is het afgelopen weekeinde vier dagen in het geheim in Moskou geweest. Hij besprak daar belangrijke internationale vraag stukken ter voorbereiding van Ni xons bezoek volgende maand aan de Sowjet-Ünie. BELFAST. De Britse staatssecre taris voor Noord-Ierland, Whitelaw, heeft opnieuw veertien geïnterneer den in Noord-Herland in vrijheid ge steld in een poging de katholieke minderheid naar de conferentietafel te krijgen. SAIGON. De Boeddhistische An Kwang-gemeente van Zuid-Vietnam heeft de regeringen in Hanoi en Sai gon opgeroepen tot inachtneming van een 24-uursbestand voor de eva cuatie van in de belegerde stad An Loc, ten noorden van Saigon, van de buitenwereld afgesneden burgers. RAWALPINDI. Een Indiase dele gatie is in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad aangekomen voor de eer ste besprekingen tussen de twee landen sinds hun oorlog in decem ber. Op het vliegveld wei-den de In- dirs, met Prasad Dhar aan het hoofd begroet door de Pakistaanse delega tieleider Aziz Achmed. DODELIJKE ONGELUKKEN WOERDEN. De 53-jarige heer J. de Groot, wachtmeester eerste klas van de rijkspolitie te Kamerik is in het Hofpoort ziekenhuis te Woerden overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval op 12 april jl. GROENLO. De 10-jarige Brigitte Termaat uit Groenlo is bij een ver keersongeluk in haar woonplaats om het leven gekomen. Zij werd met haar fiets aangereden door een trugk met oplegger, die bij een kruising rechtsaf sloeg. ENSCHEDE. De zevenjarige Hen- drikus Leeuw uit Overdinkel (gem. Losser) is in een ziekenhuis te En schedé overleden, nadat hij 's och tends in zijn woonplaats was aange reden. De jongen werd bij het over steken door een auto aangereden. GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis in Groningen is de veer tienjarige Jozina de Winter uit Oudesohans aan haar verwondingen bezweken. Het meisje reed dinsdag middag op de Wilhelminasingel in Winschoten mét haar fiets naar links waarbij zij werd aangereden door een vrachtauto en zeer ernstig ge wond. STAMPROOIJ. De driejarige Jacob Gerritsen uit Stamprooij (L.)is vlak bij het huis van zijn ouders bij een verkeex-songeluk om het leven geko men. Hij liep tussen geparkeerde auto's door plotseling de weg op en werd aangereden door een autobus. De sport en de reklame HILVERSUM, 26-4. De NOS gaat het probleem van de reclame bij door de televisie uit te zenden sporteve nementen in studie nemen. De pro grammacommissaris televisie de heer J. W. Rengelink, zal de raad van be heer van de NOS hieromtrent bin nenkort een rapport uitbrengen. Ook zal de kwestie internationaal aan de orde komen. Volgens de heer Rengelink wordt de televisie steeds meer gemanipu leerd door de sportorganisaties en de reclamebureaus. „Het is voorgeko men, dat een reclamebureau een fors bedrag over had voor reclame bij de start van roeiwedstrijden en nog wat meer, als af en toe een paar valse starts zouden worden .georganiseerd' ter wille van de reclame", aldus de ^eer Rengelink. Landing Apollo-16 op de t.v. HILVERSUM, 26-4. De NOS-tele- visie zal donderdagavond een recht streekse reportage uitzenden van de terugkeer van de Apollo-16 op aar de. De reportage begint om 20.30 uur via Nederland II of zoveel eerder als noodzakelijk zal blijken. De VPRO heeft voor deze reportage zendtijd afgestaan. De Apollo-uitzending zal tot ongeveer 22 uur duren, wanneer de drie astronauten aan boord zijn van het bergingsvaartuig. Na de re portage zal het VPRO-programma worden voortgezet. Het NOS-programma „Ter Visie" verhuist donderdag naar het eerste net. Het wordt uitgezonden na afloop van het TROS-programma. Meisje met bromfiets tegen trein BREDA, 26-4. Twee meisjes uit St. YVillebrord zyn in Ettenleur op een bromfiets tegen een goederen trein aangereden en gedood. Het zyn de 16-jarige Adriana Maria Josepha Konings en de 14-jarige Johanna Adriana de Bruyn. Het gebeurde by een met automatische halve bomen beveiligde overweg by de ryksweg Ettenleur-Breda. Een vrouw, die bij de overweg woont hoorde een gil op het moment dat de locomotief van een goederen trein Roosendaal-Breda langs raas de. Toen de trein voorbij was zag zij de twee meisjes liggen, die een ogenblik later opnieuw door een tweede trein werden overreden. Bei de machinisten hadden niets opge- rfterkt. De vrouw belde de politie, die de spoorwegen waarschuwde. De NS lieten de treinen op beide baanvak ken ophouden, wat ongeveer een half uur vertraging teweegbracht. De meisjes hadden in Leur een jongen opgezocht, die niet thuis bleek tc zijn. Op de tcinxgweg naar St. Willebrord gebeurde het ongeluk. Hoe de bromfiets ondanks gesloten halve overwegbomen tegen de trein terechtkwam, staat niet vast. Tweede Kamer DEN HAAG, 26-4. Minister Gcert- sema (binnenlandse zaken) heeft dc Tweede Kamer meegedeeld, dat cr nog geen definitieve besluiten zyn ingenomen over dc spreiding van Rijksdiensten. Dit kan eerst gebeuren na afron ding van het onlangs geopende ge sprek mcl het centraal georganiseerd overleg en na do besprekingen met het Haagse gemeentebestuur, het provinciaal bestuur van Zuid-Hol land en de Haagse agglomeratie en na dc behandeling in de Tweede Ka mer. Dc minister zegt dat in antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden Hazekamp, Du Chatinier, Bremen, Fievez, Woijtcrs en Hermsen (KVP). (Dc vragen werden ingezonden op 21 maart il V f i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 9