Eerste jaren duidelijk veel vis in het Grevelingenmeer Auto en spiraal STREEKNIEUWS Geschiedenis herhaalt zich (Van ccn medewerker) ZIERIKZEE, 26-4. Een zevental bestuursleden van de Federatie Del ta Vissers en het hoofd van de afde ling sport- en beroepsbinnenvisserij van het ministerie van landbouw en visserij, dhr. J. A. v. Hurck, hebben onlangs een onderzoek ingesteld naar de visstand op het Grevelingenmeer. Met behulp van een sportvisboot van het sportvissersbedrijf W. de Graaf werd op een tweetal plaatsen op het Grevelingenmeer met de hen gel gevist. De resultaten overtroffen alle verwachtingen. In totaal werden meer dan 250 bovenmaatse vissen gevangen. De vangst bestond in hoofdzaak uit bot, schol, (waarbij verschillende meer dan 30 cm lang waren! schar en een paar puitalen. Deze proefvisserij is een aanwijzing dat de geschiedenis van de Kreken van Ouwerkerk, dc Schelphoek en het Veerse Meer zich zal herhalen. Bij deze wateren werd na de afslui ting de eerste jaren ook volop vis gevangen. Wettelijke bepalingen Het blijkt dat, nu de controle op de vereiste papieren is toegenomen, nog veel hengelaars onvoldoende op de hoogte zijn van de wettelijke be palingen. De sportvissers die in het Grevelingenmeer gaan vissen moeten in het bezit zijn van de volgende papieren: a. Een lidmaatschapskaart van een hengelsportvereniging met een daaraan verbonden vergunning van de Federatie Delta Vissers, of een week-, maand-, of jaarvergun ning voor het Grevelingenmeer die te verkrijgen zijn via de V.V.V. kan toren. b. Tevens dient iedere henge laar vanaf 15 jaar en ouder, in het bezit te zijn van een bijdragebewijs of een kleine visakte. Deze vergun ningen zijn te bekomen op het ge meentehuis. Met het bijdragebewijs mag men vissen met één gewone BROUWERSHAVEN, 20-4. Dc plannen, die de watersportvereniging Brouwershaven heeft om een jcugd- zeilcpleiding van de grond te krijgen gaan vaste vormen aannemen. De zeilinstrcteur, de heer J. C. A. Koster was enthousiast over het aantal inschrijvingen van jeugdige leden plm. 25. De vereniging heeft inmiddels een instructiezeilboot aangeschaft van het type Seahorse (zeepaard). De boot heeft een lengte van 6 m, breedte 2 m en een gewicht van 550 kg. Hij heeft een intrekbare kiel en hengel. Met een kleine visakte mag men vissen met twee gewone hengels of een speciale hengel en, hoewel niet op- de vergunning ver meld, een gewone hengel de zogej naamde bijhengel. Bij de controle wordt ook gelet op het bezit van ondermaatse vis. De wettelijke ma- AFDELING KERKWERVE N.C.V.B. een zeiloppervlakte grootzeil 13 m2, fok 7 m2. De boot is onzinkbaar en uitgerust met 5 zwemvesten en een reddingskussen met lijn. De kleur is rood met een witgrijs dek. Op maandag 1 mei wordt de boot uit Akmarijp (Fr.) gehaald zodat hij 's middags reeds in de haven te be zichtigen is. Op zaterdag 6 mei a.s. is er des avonds half 7 in het clubcentrum restaurant Jacob Cats een vergade ring, waarop verschillende punten besproken zullen worden zoals inde ling lesrooster, bespreking lesmate riaal, vaststelling theoriemiddag of -avond enz. ten van de zeevissen zijn als volgt samengesteld: schar 15; bot 20, wij ting 23, tong 24, schol 25, aal 28,griet 30 en kabeljouw 30 cm. Voor de na volgende vissoorten, zeebaars, knor haan, lomp, rog, pijlstaartrog, harder makreel, geep en congeraal géldt geen wettelijke maat. Hieronder vólgt het programma voor de viering van koninginnedag op 1 mei a.s. 8 uur: Klokgelui. Vlaguitsteken door de burgerij. 9 uur: Vlaghijsen op de Markt. Op laten van ballonnen door de school kinderen. Zingen van het Wilhel mus door de kinderen. Toespraak door burgemeester A. P. Schouwe- naar. Traktatie voor de kinderen. 9.30-10.30 uur: Speurtocht voor kin deren van klas 4, 5 en 6. 9.45 uur: Poppenkast op de Markt voor kleuters en kinderen van klas 1, 2 en 3. 10.30 uur: Pauze. 14.30 uur: Stoelendans om het stand beeld van Jacob Cats; voor ieder een. 16.00 uur: Leden van de jeugdsoos Zenith geven uitvoering van „Zo diac" in de muziektent. 16.30 uur: Prijsuitreiking van de speurtocht bij de muziektent. 18.45 uur: Vertrek gecostumeerde voetballers vanaf de Markt naar het sportveld. 19.00 uur: Voetbalwedstrijd op het sportveld tussen leden van de jeugdsoos Zenith en bekende „Brouwenaren" (gecostumeerd 20 uur: Prijsuitreiking van de voet balwedstrijd op de Markt. De bejaardengymnastiek Dinsdag kwamen de -deelnemers (sters) aan de bejaardengymnastiek te Brouwershaven voor de laatste SCHARENDIJKE, 25-4. De raad van Middensóhouwen kwam dins dagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Onder de ingekomen stukken bevond zich het besluit van gedeputeerde staten tot goedkeuring van de gemeentebegro ting voor 1972, met inbegrip van de le en 2e wijziging. Ingekomen was verder een brief van gedeputeerde staten, houdende mededeling, dat het raadsbesluit van de gemeente Tholen tot opheffing van, dan wel uittreding uit, de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" was goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat sa men met de burgemeester en secre taris van Bruinisse een gesprek heeft plaats gehad met enkele leden van het college van gedeputeerde staten. Binnenkort kan een voorstel worden verwacht tot bet treffen van een re geling voor bouw- en woningtoe zicht cn gemeentewerken met de gemeente Bruinisse. Met betrekking tot een 'door de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland toegezonden motie, houdende een pleidooi voor het openhouden van de Gosterschelde, kon de raad zich verenigen met het standpunt van b. en W., dat zolang niet is aangetoond, dat de veiligheid van de bewoners even goed is gewaarborgd bij een open Oosterschelde met opgehoogde dijken, de afsluiting doorgang moet vinden. Gemeend werd, dat het niet op de weg van de raad ligt verdere stappen te ondernemen. Uit het jaarverslag van de WV Scharendijke over 1971 bleek dat het aantal overnachtingen 60.029 heeft bedragen. De voorzitter deelde mede, dat de aanbesteding voor de' visbootsteiger cn trailerhelling alsmede voor de jachtsteiger in de haven Kloosternol te Scharendijke was tegengevallen i.v.m. verschil tussen aannemings sommen cn begroting. Begroting niet juist De heer I. C. Padmos betreurde het, dat de begroting van de Ccn- les bijeen in hét gymnastieklokaal, waarmede ze op zomerreces gaan tot september a.s. De leidster, mevr. Lysen uit Burgh vond het een zeer goed seizoen met een prettige groep bejaarden. He laas is ze genoodzaakt om er mee te stoppen, wegens werkzaamheden el ders. Er zijn goede vorderingen ge maakt waar-door deze gymnastiek ten volle aan zijn doel beantwoord. Mevrouw SchouwenaaivLinden- bergh dankte de aanwezigen voor de trouwe opkomst (gemiddeld 20 a 25 personen) en toonde zich bijzonder verheugd over de aanschaf van nieuwe stoelen door het gemeente bestuur. De oudste deelnemer, de heer M. Tanis (80) overhandigde na mens alle bejaarden mevr. Lysen een prachtige flamingoplant als dank voor de prettige en gezellige lessen. In september wordt weer gestart en is de leiding in handen van mevr. De Bruin. Hopenlijk zullen nog meer be jaarden het nut van deze gymnastiek inzien en zich bij deze groep aan sluiten. ZONNEMAIRE Programma Koninginnedag Hoewel de Oranjevereniging van Zonnemaire geen volledige feestdag heeft georganiseerd, zal maandag 1 mei a.s. zeker niet onopgemerkt voor bijgaan. Om half tien 's morgens zal het muziekgezelschap „Nut en Uitspan ning" de schooljeugd van het school plein ophalen. Na een rondgang door hét dorp zullen op het Breedveld ballonnen worden opgelaten. Daarna worden op het bij veld van V.V. Zon nemaire een aantal kinderspelen ge houden. Aan alle wedstrijden zijn geldprijzen verbonden. Indeling: Kinderen in de leeftijd van 6 en 7 jaar: jeu de boule behendigheids- wedstrijd met ballen. Leeftijd van 8 en 9 jaar: hindernis race op fiets, behendigheidsspel. Leeftijd van 10 jaar en ouder: hard rijden op fiets; hardlopen; goal- schieten in vakken; behendigheids- i-ace met ballen. Voor jongens en meisjes van 13 'tot en'met 15 jaar bestaat gelegenheid deel' te nemen aan een behehdig- heidsrace op door de Oranjevereni- trale Dienst „Noord-Zeeland" niet juist was. Volgens de voorzitter moet in aanmerking genomen worden, dat de lonen en materiaalprijzen sedert het opmaken van de begroting gestegen zijn. De C.D. heeft' zich min of meer verkeken op een bepaald onderdeel van de begroting. Dc raad ging akkoord met dc ho gere bedragen van de aannemings sommen, zedat de steigers en trailer- helling in ieder geval uitgevoerd kunnen worden. De raad besloot wederom een voor- bereidingsbesluit vast te stellen voor bestemmingsplannen voor de vol gende gebieden: 1. het gebied ten zuiden van de dorpskom Scharendij ke en ten oosten van de Elkerzeese- weg; 2. het gebied ten westen van Scharendijke tot aan de Dammen- weg; 3. het gebied ten noorden eii oosten van de kern Ellemeet, be grensd door Nieuweweg, Kuijerdam- seweg en Moolweg. Besloten werd tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling voor de districtsschoolartsendienst, zodat volgens de wens van enkele gemeen ten een in te stellen logopedische dienst niet imperatief, maar facul tatief wordt gesteld. Overeenkomstig een voorstel van het college besloot de raad tot vast stelling van een wijziging van de Algemene Politieverordening waar door de volgende vcibodsbepalingen worden ingevoerd: 1. Tot het plaatsen van caravans op terreinen, gelegen aan of zicht baar van wegen, zulks onvermin derd het bepaalde in de Kam- peervcrordening; 2. tot het vissen in dc havens van de gemeente; 3. tot het uitoefenen van rondvaart- diensten vanuit dc havens van dc gemeente. Het college is bevoegd van de ver bodsbepalingen ontheffing te ver lenen. ging beschikbaar gestelde brommers zonder versnelling. Inschrijven bij mevr. Van 't Veer-van Dijke, Prof. Zeemanstraat. Kosten f 0,50 per per soon. Verder wordt er voor deze groep een ringsteekweds'trijd met waterhindernis gehouden. Na de spe len wordt de schooljeugd een trak- tatie aangeboden, 's Avonds maakt de muziek weer een rondgang door het dorp, in combinatie met een lam- pionoptoch't. NOORDGOUWE Sakor-collectc De Sakor-collecte voor de kinder- beschei-ming heeft te Noordgouwe- Schuddebeurs f 103,18 opgebracht. DREISCHOR Harmonie „Crescendo" naar Flakkee De plaatselijke harmonie „Cres cendo" maakt maandagmorgen 1 mei 'ter gelegenheid van koninginnedag viering een muzikale rondgang door de gemeente om 9 uur. Om kwart voor tien begeleidt men de schoolkinderen naar de Ring voor het geven van een aubade met vlag hijsen. Momenteel is nog niet zeker, of voor eventuele sportevenementen in hét middagprogramma muzikale assistentie nodig is. Vast staat wel, dat het avondprogramma der Oran jevereniging dit jaar een „binnenge- beuren" wordt. Mede hierdoor be sloot men gevolg te geven aan een uitnodiging van de Oranjevereniging uit het Flakkeese Herkingen het avondprogramma mejle te komen verzorgen. Allereerst start men al daar om 7 uur met een rondgang door de gemeente. Hierna volgen di verse volksspelen. De avond wordt besloten met een grote lampionop tocht. Uiteraard geschiedt het optre den wéér in combinatie met de har monie „Nieuw Leven" uit Ouwér- kerk. De Sakor-collecte De Sakor-collecte heeft alhier op gebracht f 68,65. Geen hoog bedrag, maar de dank aan de collectanten is er niet minder om. Geen recreatiecommissic Naar aanleiding van een in de vo rige vergaderig geuitte wens van enkele leden tot instelling van een recreatiecommissie heeft het college als zijn zienswijze kenbaar gemaakt, dat niet tót instelling van een der gelijke commissie moet worden overgegaan. Als redenen zijn opge somd: dat geen verbetering en inten sivering van de gemeentelijke werk zaamheid van de instelling van een commissie wordt verwacht; venra- ging bij de behandeling van ver schillende plannen, doordat deze een schakel meer moeten passeren; een verzwaring van de taak van het ambtelijk apparaat; een te gering aantal raadsleden (7) voor het instel len van een dergelijke commissie. De heer I. C. Padmos verklaarde zich met deze zienswijze'te kunnen verenigen. Spreker hoopte dat in te dienen plannen in de toekomst de nodige technische begeleiding zullen krijgen. De overige x*aadsleden slo ten zich hierbij aan. De raad besloot verder aan dc straten in het bestemmingsplan „Kerkwerve-West' de volgende na men toe te kennen: Rengerskei-këstraat voor de straat, die aftakt van de Verscputseweg; Simonskerkesraat voor de straat, die in westelijke richting aftakt van de Rengerkerkestraat; ,t Laantje aan de insteeksti-aat achter dc gebouwen van de heer M. Ringelberg Vooral in vexband met het drukke verkeer tijdens de zomermaanden, waardoor dc voetgangers gevaar lo pen op dc rijbaan van de Elkerzeese- weg tc Scharendijke, besloot de raad tot de aanleg van een trottoir langs de westzijde van de Elkcrzeesewcg vanaf de Dijkstraat tot aan de bus halte en langs de Carlstraat tot aan het poststation. Met de heer L. J. de Meulmeester en mcvx\ C. J. Vierge ver-van Leeuwen zal hiertoe ccn strook grond worden geruild. Voor de woningen van genoemde bewo ners zal een muurtje met siexhek worden aangcbi'acht. ZIERIKZEE. - Zoals reeds gemeld brak dinsdagmorgen brand uit in een direktiekeet van de firma Den Har- togh in plan West. De foto geeft een beeld van het optreden van de brand weer die de brand grondig aanpakte en snel wist te blussen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). OOSTERLAND Collecte Hemava De opbrengst van de busjescollecte in hét eerste kwartaal van dit jaar gehouden ten bate van de HeMaVa bracht op de som van f 87,63. De jongedames Rian Kwaak, Jannie de Later, Jacqueline Lems en Nellie Mol collecteerden onder leiding van mevr. H. van der Werf-Nouwen. Hier voor een dankwoord aan leiding, col lectanten en de gevers(sters). „Een kwartje voor Bartje" De leerlingen van de zesde klas van de christelijke basisschool alhier, hoofd de heer J. D. Bart, hebben zich verdienstelijk gemaakt door mee te doen aan de aktie: „Een kwartje voor Bartje" die ten goede kwam aan het blindeninstituut „Bartimeüs" te Zeist. De opbrengst bedroeg f 206,75, waarvoor de leex-lingen en niet min der het onder-wijzend pei-soneel een dankwoord verdienen, evenzo diege nen die dit werk wilden gedenken door een zegeltje te kopen. Feestprogramma Koninginnedag Op maandag 1 mei a.s. zullen hier ter plaatse,' onder auspiciën van de Oranjevereniging nog enige evene menten plaats vinden tijdens de vie ring van de verjaardag van H. M. de Koningin. Om 11 uur in de morgen zullen de leerlingen van de beide basisscholen worden getracteerd in de „Confe rentiekamer" aan het Torenpleiit. Hiex-voor ontvangen alle leerlingen van hun onderwijzer of onderwijze- i*es een bon op de voorafgaande vrij dag 28 april, waax-mee ze op maan dagmorgen 11 uur hun traktatie in ontvangst nemen kunnen in ge noemde zaal. Voor de leerlingen van de beide kleuterscholen is een ande- re regeling getroffen, daar zal de traktaties x-eeds vrijdag worden be zorgd. 's Middags zullen behendig heidswedstrijden gehouden wordexx met versierde traktox-en in de Van den Abeelestraat, waartoe het Oi-anjeveenigingsbestuur deelnemers oproept, jongelui van 16 jaar en ou der-. Om twee uur worden de trakto- ren opgesteld en een kwartier-' latei- vertrekt men in optocht met de mu ziekvereniging':' „Oosterlands Fanfa re" voorop, naar de Van den Abee lestraat. Hier vangen dé wedstrijden aan om half drie. Om zeven uur m de avond zal er op het sportterrein: „De Saële"'een voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen de elftaliën Duiveland I-Duiveland A I. Het be stuur van de Oranjevereniging ver zoekt de burgerij ,de vlaggen uit te steken. BRUINISSE Het winkelbestand In vei-band met de ï-egeling van dc stedebouwkundige ontwikkeling van de gemeente Bruinisse is een onder zoek in gesteld naar het winkelbe stand, in samenwex-king en met me dewerking van de plaatselijke mid denstandsvereniging. De conclusies van dit onderzoek zijn neergelegd in een rapport dat dinsdagavond in een vergadering van gemeentebestuur en middenstand is besproken. Voor een en ander bestond van de zijde van de middenstand een rede lijke belangstelling. Door de heren Keldex-mans (stedebouwkundig ad viesbureau Kuyken Middelburg) en Kok en Bei-khuysen van het instituut Stad en Landschap Rotterdam wer den mondelinge toelichting op het rapport gegeven. Een en ander was aanleiding tot een interessante dis- kussie. H.S.V. „Het Zijpe" Zatcx-dag 29 april wordt door de hengelsportvei-eniging „Het Zijpe" te Bruinisse, de tweede competitiewed strijd gehouden. Gevist zal worden vanaf boten. Vorige weck werd deelgenomen aan de selektiewedstrijden voor het kam pioenschap van Nederland van do Algemene Hcngclaarsbond. ZIERIKZEE, 25-4. Sinds vorige week bezitten de kinderen van de.Chr. Kleu terschool ..Rchoboth" een auto. Deze wagen is beschikbaar gesteld door Garage Gleruw. Daar dc auto meer door de jongens in beslag wordt genomen is er voor de meisjes een „trampoline". Deze trampoline is een spiraal van een bed. Dat de kinderen er erg gelukkig mee zijn, tonen de foto's aan. (Foto: Ziei'ikzeesche Nieuwsbode). f Lezing over aktueel probleem: Milieuhygiëne KERKWERVE, 26-4. Dezer dagen hield de N.C.V.B. afdeling Kerk- werve haar maandelijkse vergade ring. De presidente mevr. Viergever- Legemate opende deze vex-gadering met het laten zingen van Psalxn 100 vers 1 en 4. Daarna las zij een ge deelte uit Lucas 24 over De Op standing". Als gaste op deze avond sprak mevr. Stikkelorum-Vex-voox-en over de Milieuhygiëne. Uit de lezing van de spreekter bleek dat men kan spi-eken van een natuurlijk en een maatschappelijk milieu. Met beide heeft men te maken en vooral het natuux-lijk milieu is besloten in één grote gemeenschap waar de mens dezelfde plaats inneemt en waar ie der van afhankelijk is. Men is be land bij een milieu-cx-isis. Eén van de doelstellingen om een milieu-cx-i sis te voorkomen is de oprichting van de V.M.Z. tot het bevordex-en van de milieu-hygiëne, het bestrij den van de vervuiling van het wa ter, de lucht en algemene overlast. De dames konden na afloop v&n de lezing nog enkele vragen stellen, waar dan ook druk gebruik van wex-d gemaakt. Mevr. Wessels sprak een dankwoord aan spreekster voor deze leerzame en boeiende lezing. Tot slot werd nog het bondslied ge zongen waarna mevr. Wessels ein digde met dankgebed. ELLEMEET Programma Koninginnedag Hieronder volgt het programma voor koninginnedag, georganiseerd door het Oi-anje-comité te Ellemeet. 9.30 uur: Spelletjes voor kleuters en leerlingen van de lagere school. 14.00 uur: Demonstratie en spelletjes door het brandweerkorps te Scha rendijke. 15.45 uur: Filmvoorstelling in 't Durps'uus te Ellemeet. Film: „De nieuwsjagers". Entree gratis. 17.30 uur: Puzzelrit voor auto's. Ver trek vanaf 't Durps'uus te Elle meet. Geen inschrijving vooraf. In schrijfgeld f 1 per auto. BROUWERSHAVEN Koninginnedag op 1 mei W.S.V. „Brouwershaven" tilt zeilcursus van de grond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4