Verordening vastgesteld voor gebruik van woonwagencentrum STREEKNIEUWS TALISMAN KAN VOOR MENS IN NOOD REDDEND ZIJN Zierikzeesche Oranjevereniging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 april 1972 Nr. 21072 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE. 24-4. Op (le jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burge meester Th. H. de Meester zijn nog verschillende zaken aan de orde ge komen. Zo kwam aan de orde de Verorde ning gebruik woonwagencentrum, o.m. inhoudende een centrumbeheer der. De voorzitter heeft hierover met de woonwagenbewoners contact ge had en een dergelijke beheerder is aangesteld, maar de resultaten met de bewoners van het centrum zijn niet zo moedgevend. Er komt ook een belastingverox*dening, waarin de heffing van rechten woonwagencen trum wordt geregeld. Bij maximale bezetting kan dit de gemeente f 2912 opbrengen. Het tarief is f 7 per week; landelijk schommelt dit bedrag tus sen f 6,00 en f 9,00. De toestand is thans in zover verbeterd, dat wa gens naar elders kunnen worden doorgestuurd, als het centrum vol is. De verordening tot. Reiniging en ontsmetting van veewagens, ging onder de hamer door. Goedgekeurd werd de 43ste begro tingswijziging 1971 voor de afslui ting van de kapitaalsdienst. Normaal wordt deze post P.M. opgenomen, maar is thans gefixeerd op een be paald bedrag. Een andere begrotingswijziging had betrekking op het uitkeren van belastingschade, wegens het realise ren van het bestemmingsplan West I zijnde een bedx-ag van f 54,55 aan de heer J. de Bakker te Schax-endijke: Een (7ej begx-otingswijziging was noodzakelijk voor de im*ichting van een keuken voor de openbare basis school in plan-West, ad f 1158. eerder Ier sprake is geweest. Wet houder Asma deelde mede dat met de kerkvoogdij een bespreking heeft plaats gevonden. Van die zijde is op deze zaak positief gereageerd. Er mag tx*ouwens thans al op het Kerk plein worden geparkeerd. De heer Sprengelmeijer vroeg ook naar in- en uitrijstroken bij de krui sing Prov. weg-Laan v. St. Hilaire. Deze zaak is bij het groot concept plan van de provincie al eens ter sprake geweest, maar het bleek toen allemaal veel te duur. De voorzitter zal er opnieuw de aandacht op ves tigen. De heer v. d. Doel bracht het uit gebrachte concept-plan Ziekenhuis voorzieningen Zeeland ter sprake, maar de voorzitter had hiervan nog geen kennis genomen. De heer v. d. Doel vond het vreemd dat in de werkgroep Ziekenhuis geen verte genwoordiger van Schouwen-Duive- land is opgenomen. De voorzitter wees er op dat een conceptplan nog geen definitief plan is. Alle kans komt nog hierover te pi-aten. De heer Den Boer vroeg naar de nieuwe Po litie Verordening. Deze blijkt in de maak en zal niet lang meer op zich laten wachten. DOEL WERD BEREIKT Napraten in de Stichting Dorpshuis te Bruinisse BRUINISSE, 24-4. In de gehouden vergadering van de Stichting Dorps huis Bruinisse zei de voorzitter bur gemeester G. Hokken met genoegen terug te zien op de opening van het Dorpshuis; het doel was binnen twee jaar bereikt. Hy was dankbaar voor de grote belangstelling die van de z\jde van de bevolking aan de dag was gelegd. Het speet hem daarom nu, dat bij deze vergadering van de Algemene Raad de belangstelling zo miniem was. De rondvraag De heer v. d. Ouden wees op mo gelijke verdwijning van het honden- asyl i.v.m. de bouw in West. Hij vond het de overweging waard bij dragen aan de andere gemeenten te vragen voor de expoitatie van een asyl, daar het van regionale beteke nis is geworden. De wethouder van P.W. zei dat het asyl voorlopig nog niet verdwijnt. In Duiveland schijnt ook een voorziening te komen. De heer Gx'Oen bracht het vrij kamperen in de provincie ter sprake en vx'oeg naar eventuele aanvullen de gemeentelijke bepalingen. Toege licht wex-d dat er ter zake weliswaar een uitspraak is van Prov. Staten, maar G.S. moeten nog beslissen. De heer Sprengelmeijer vroeg naar de parkeergelegenheid bij de St. Lie- vensmonsterkerk; een zaak die al Wereldleefmilieu in Nederland HILVERSUM, 26-4. De tweede fase van de studie over het geen de wereld de komende decennia een bevolking van zeven miljard mensen aan leefmilieu kan bieden, zal in Nederland worden gehouden. De voorzitter van de „Club van Rome", die deze en andere stu dies betreffende het leefmilieu op mondiaal niveau uitvoert, zei dit in een interview voor de NOS-radio. Tal van voor aanstaande wetenschapsmen sen zullen daartoe binnenkort naar ons land komen. PTT-diensten op 1 en 11 mei a.s. Op maandag 1 mei (de dag waar op koninginnedag wordt gevierd) en dondei'dag 11 mei (Hemelvaartsdag) zal de PTT-dienst worden uitgevoerd als op zondag. Dit betekent dat alle postkantoren gesloten zullen zijn en dat er geen bestellingen worden uitgevoerd. De nachtposttreinen rijden niét in de nachten van 29-30 april, 30 april- 1 mei en 10-11 mei. In de vroege ochtend van 2 en 12 mei zullen extra vex-voersmaatrege- len worden getroffen. Ook voor de telegraaf- en telefoondienst geldt op deze dagen de zondagsdienst. Orgelconcert te Middelharnii Door Arie J. de Keijzer zal op za terdag 29 april a.s. een orgelconcert worden gegeven in de Grote Kerk te Middelharnis, welk concert wordt ge- oi-ganiseerd door de Stichting Kerk- concerten Goeree-Overflakkee. Het betreft hier het concert dat gepland was voor de avond van koninginne dag, 1 mei a.s. In Middelharnis vermeldt het pro gramma werken van J. S. Bach, Cou- perin en Vierne, terwijl hij het con cert met een improvisatie hoopt te besluiten. Voor de aanvang van het concert zal de organist zelf een mon delinge toelichting op de werken geven. Vogeivondsien Op 16 februari werd te Zierikzee een dode kei-kuil gevonden, die op 19 juni 1971 te Rudigheim in de Kreis Marburg ten z.w, van Kassei in Duitsland was geringd. Öp 27 maart 1971, na het eerste kalenderjaar werd een spreeuw geringd te Lagskar, Lemland (Finland). Op 8 januari 1972 wex-d het dier dood gevonden in Brui nisse. Hij ging nog eens de voornaamste feiten na; de nog juist op de valreep verkregen toestemming om te bou wen, de subsidie om ad f 87.000,-, waarvan hij hoopte dat ze nog iets groter zou zijn, en met de gemeente lijke bijdrage van ruim f 170.000,- en de f 217.000,- aan vrije giften, samen bijna een half miljoen, waarmee dit pi-achtige gebouw kon worden tot stand gebracht De hex-en B de Groot en L. de Waal begeerden geen herverkiezing als bestuurslid. Zij werd,en vervangen door mevrouw A. van Kooten-Lan- gerak en de heer J. Wiebrens resp. vertegenwoordigend de Ned. Chr. Vrouwenbond en de muziekver. „Nu met Hope". De rondvraag leverde niets op, zo dat de heer Hokken met een kort wooi'd deze jaarvergadering sloot. Van de opening is een uitgebreide fotoreportage gemaakt. Vóór de ver gadering kon men uit het daarmee samengestelde album foto's kiezen, om te bestellen. Excursies jeugdvogelwacht De Jeudvogelwacht ox-ganiseert in het komende seizoen weer een aantal excursies. De eerste zal plaats vin den op zaterdag 29 april, nl. een wan deling door het bedreigde Schelp- hoek-reservaat (voor de Westhoek) en een wandeling door het kreken- gebied van Ouwerkerk, (voor Zie rikzee e.o.). Op 27 mei a.s. eveneens twee excursies: een wandeling door Gadra en een dijkwandeling langs de Zuidhoekinlagen. Verder op 1 juli: een excursie naar de zilvermeeuwen kolonie. Prov. Zeeuwse Ver. voor Vreemdelingenverkeer Op maandag 15 mei wordt de alge mene vergadering van de Provinc. Zeeuwse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer gehouden in hotel „Britannia" te Vlissingen. Contributieregeling 1973 Prov. Zeeuwse V.V.V. In de op 15 mei a,s, in „Brittannia" te Vlissingen te houden algemene vergadering van de Prov. Zeeuwse Ver. voor Vreemdelingenverkeer zal o.a. de contributieregeling voor 1973 ter vaststelling worden aangeboden. In een toelichting op dit punt wordt ér o.a. op gewezen dat in 1973 voor wat de contributiebetaling be treft gerekend moet worden met ze- Initiatief Rode Kruis-afdeling ZIERIKZEE, 26-6. Een mens kan (heel helaas) iets overkomen. Op het werk, in een zaal, op straat, in het verkeer. Men weet het niet. Hulp snelt meestal toe, maar „de hulp" is zo geweldig geholpen met gegevens, met dokumentatie, wie, wat, hoe? Dat staat allemaal in de TALISMAN. De Talisman is een 63 cm lange strook, waarop door de eigenaar (en de arts) allerlei belangrijke gegevens kunnen worden ingevuld, die voor hulp verlening in noodsituaties van het grootste belang zjjn. De lange strook wordt opgeborgen in een verschroomd minuscuul doosje, dat op handige wü'/e kan worden vastgehaakt aan de band van een polshorloge of met een apart bandje om één der polsen kan worden gedragen. Na opendraaien van de waterwerende Talisman ontvouwt zicli de strookwaarop af te lezen valt wat in een noodsituatie van belang is. Wat komt er allemaal op het strookje? Volledig zijn is „63 cm lang", maar enkele voorbeelden: na tionaliteit, naam en voornaam, ge boortejaar, telefoonnummer, arts, A.N.W.B.-centrale, godsdienst, bloedgroep, medische aantekeningen (inentingen, dagelijks gebruik medi cijnen, kwalen), aanwijzingen voor het vinden van belangrijke papieren, paspoortnummer enz. De Talisman - onmisbaar in deze steeds ingewikkelder wordende maatschappij - kan (maar beter is dienst) gedragen te woi-den door vol wassenen, maar kan ook voor kin deren heel belangrijk zijn. Men den- ke nog maar weer eens aan kinderen aan het strand, zoek geraakte kin deren. Vernuftig sieraadje De Talisman is een vernuftig sie raadje, waarvan dé mode zich ook al een beetje heeft meester gemaakt, want hij wordt uitgevoerd in chroom-nikkel en gold-plate. Het zelfde geldt voor de Talisman, die door dames als hanger om de hals wordt gedragen. Te Zierikzee heeft de Rode Kruis- afdeling - inziende het nut van dit hulpmiddel tot snelle identifikatie - zich met de verkoop belast, in de persoon van de penningmeester, de heer P. Dekker, d'Aillystraat 52, Zie rikzee. Tel.: 2456. De afdeling hoopt dat voor vele mensen de aanschaf van een Talis man tot een vanzelfsprekende zaak zal worden. Groot nut De Talisman is er al even en heeft in de praktijk zijn grote nut bewe zen. Het dragen geeft de bezitter meer zekerheid en bij allerlei onge lukken en andere lastige situaties is het nut overduidelijk in de praktijk bewezen. Ovex-al waar een distribu tiepunt van deze capsules (zo wor den ze wel genoemd) is, ontstaat een grote vraag naar het artikel, want de nuttigheid ligt voor de hand. De Talisman wordt gepousseerd door International Alarm Methods te Santpoort en bij de doorverkoop aan het publiek heeft uiteraard het Ro de Kruis heel veel belang; mensen- reddend en beschermend als deze organisatie is. ven gewone leden van de Prov. V. V.V., namelijk de streek-V.V.V.'s Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland, Nooi'd-Beveland, Zuid- Beveland, Walcheren, West Zeeuws- Vlaanderen en Oost Zeeuws-Vlaan- deren. Het bestuur is tot de conclusie ge komen dat het enige billijke contri butiesysteem is om. de contributie betaling te koppelen aan het aantal leden en donateurs van de plaatse lijke V.V.V.'s 'die tot de Streek- V.V.V. zijn toegetreden. Als noodzakelijke contributie-op brengst staat in de begroting 1973 aangegeven een bedrag van f 35.000. Voor een verdeling van dit bedrag stelt het bestuur hét volgende sys teem voor: f 7,50 per lid en f 1,50 per donateur van de plaatselijke V. V.V.'s, die tot de Sti'eek-V.V.V. zijn toegetx-eden. ZIERIKZEE „Open huis" Smit Bolnes N.V. Zaterdag 6 mei houdt Smit Bol nes N.V. in de middaguren „open huis". Dat wil zeggen dat alle be langstellenden welkom zijn de fa briek te bezichtigen. Met name wordt het nieuwe type motor, dat in het verleden reeds zoveel aandacht 'trok, gedemonstreerd. Men zie ook de agenda. Gouden penning voor mr F. Th. Dijkmeester Burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester, die per 1 mei i;s benoemd tot burgemeestér van Apeldoorn, heeft woensdagmiddag afscheid ge nomen van de gemeenteraad van Haarlemmermeer. Hij kreeg tijdens deze bijeenkomst uit handen van loco-burgemeester C. van Stam de gouden penning van de gemeente Haarlemmermeer. Concert Zierikzees Kamerkoor Van de zijde van het Zierikzees Kamerkoor schrijft men ons. het volgende: Zatei'dagavónd aanstaande zal het Zierikzees Kamerkoor te beluisteren zijn in de R.K. kerk alhier. Het programma vermeldt een gro te verscheidenheid van koorwerken, variërend van 16e eeuws tot heden daags, gedeeltelijk a capella uit te voeren, gedeeltelijkbegeleid door een strijkersensemble van t Utrechts Studenten Begeleidingsorkest. Dit or kest, dat bestaat uit een aantal zeer gevorderde amateur-musici, heeft zich, onder leiding van de musico- logie-student en clavecimbelleex-ling van Gustav Leonhardt, Frans de Ruiter, toegelegd op het begeleiden van kooi-uitvoeringen. Zij verzorgen de strijkerspartijen in de cantate „Der Herr 1st mit mir" van Buxte- hude en het anthem „Sing unto the Loi'd" van Henry Purcell. In deze beide werken neemt Wim Klaassen de continuopartij aan het clavecim- bel voor zijn rekening. Ook laat het orkest zich nog horen in het concert voor blokfluit en dwarsfluit in e- moll van Teleman, waarin Heieen Jonker en de heer E. de Looff solis tisch zullen optreden. Hierin speelt Frans de Ruiter de coritinuopartij op het clavecimbel.- De algehele leiding van de uitvoe- ï'ing heeft Eduard Nieland, dirigent van het Kamerkoor. Spéciale jeugddienst Zondag 30 april a.s. zal in de Gast- huiskerk (aanvang 19 uur) ds. P. He- tebrij uit Hoogvliet voorgaan in een Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom b(j uw Nulsspaarbank Jeugd-premiesparen 10 premie DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. speciale jeugddienst. Het thema dat in deze dienst centraal staat is „Weest blij om wat Hij doet". Verder in deze dienst zang, o.a. door de jeugdige zanggroep o.l.v. de heer S. Bil en deklamatie door mej. L. Voi- mer en de heer K. Blokpoel. Ver. „Stad en Lande" De vereniging ..„Stad en Lande" hield de algemene jaarvergadering onder voorzitterschap, van, de heer J. L. Braber te Dreischor. In zijn ope nings- en welkomstwoord deed de voorzitter de mededeling dat het leeggekomen slot „Moermond" te Renesse, als gevolg van vertrek van de Outward Bound School, een nieu we bestemming zal krijgen als con ferentie-oord. Bestuursverkiezing vond plaats i. v.m. periodiek aftreden van de he ren J. L. Braber en mr. W. P. Mar tens. Beiden werden herkozen. In een bestaande vakature werd voor zien door verkiezing van de heer F. J. Vos jr. De rondvraag leverde wei nig op. Na de pauze vertoonde de echtgenote van de secx-etaris de heer Lokkex-, haar dia-serie over door „Stad en Lande" in het verleden ge maakte excursies, waarbij zij op ge zellige wijze vertelde. Het gebodene ti'ok de volle aandacht van de aan wezige leden. N.V.V.-afdeling Schouwen-Duiveland Dinsdagavond jl. was de N.V.V. Bestuurdersbond „Schouwen-Duive land" in jaarvergadering bijeen in de bovenzaal van het „Huis van Nas sau". De voorzitter de heer A. de Graaf, noemde in zijn openingswoord de door de neergaande conjunctuur ontstane wex-kloosheid, vooral in het bouwbedrijf, ontstellend en hoopte op spoedig --herstel, o.a. in de wo ningbouwsector. Vervolgens kwamen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester aan de orde, waarbij ZIERIKZEE. In het rusthuis „Bor- rendamme" vierde het echtpaar J. Keuvelaar-Smalheer het 60-jarig huwelijksfeest. De bruidegom werk te voor zijn pensionering 40 jaar op een zelfde landbouwbedrijf te Zon- ■nemaire. Hij werd toen onderschei den met „een lintje". Vijf en vijftig jaar woonde het echtpaar in het zelfde huis te Zonnemaire. Heel veel belangstelling was er voor 't bruids paar ,dat woensdagmorgen o.m. werd verrast met een telegram i>an H.M. de Koningin. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). penningmeester v. d. Ouden nog een nadere toelichting gaf. Namens de kascommissie verklaarde de heer A. J. Bal, dat boeken en bescheiden van de penningmeester over het jaar 1971 deze tweemaal zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Opvolgend zal nu de kascommissie door de afd. Zierik zee van de A.N.B. worden gevormd. De voorzitter betreurde het dat de penningmeester gemeend heeft een herbenoeming, wegens drukke werk zaamheden, niet meer te kunnen aanvaarden. Hij dankte de heer v. d. Ouden voor de goede diensten ver scheidene jaren aan de Bestuurders- bond bewezen. In da vakature-pen- ningmeester zal getracht worden zo spoedig mogelijk te voorzien. De periodiek aftredende heren M. D. Voshol (A-V.B:) en A. J. Bal (BB. V.) werden herkozen. In de vakature A. Voshol (A.V.B.) werd gekozen de heer A. Kristeljjn, Zierikzee. In het tweede gedeelte van de ver gadering werd druk gebx*uik gemaakt van de gelegenheid vragen en pro blemen aan de orde te. stellen, waar toe enige districts-bestuurdei-svan N.V.V.-organisaties, werkzaam in zuid-west Nederland, ter beantwoor ding aanwezig waren. Uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiillf a a Hieronder volgt het programma voor Koninginnedag 1972 op maandag 1 mei: 9.00- 9.15 uur: Vlaghijsen op het Havenplein dodr de padvin ders van de Mr Bakkergroèp te Zierikzee. Toespraak door de bui-gemeester. Volkslied, ge speeld door de Kon. Hai-monie „Kunst en Eer". E 9.15-10.00 uur: Bondgang Kon. Harmonie „Kunst en Eei*" met 2 s.v. „Delta Sport". a a Rondgang g.v. „Rust Roest" met drumband en a 5 majoretten-peloton. S 10.45-11.30 uur: Kindèroptocht met allerlei vei-sierde atti'ibuten. 5 a 11.30-12.15 uur: Tekenwedsti'ijd op het Havenplein, onder leiding 5 van het Z.O.V.-bestuur met deskundige jury. 2 13.30-15.30 uur: Atletiekwedsti'ijden onder auspiciën van S.V. 2 Delta Spoi-t op het sportpark „Bannink". Prijzen a 2 worden door de Z.O.V. beschikbaar gesteld. E 14.00-15.3C uur: Kinderspelen op het Havenplein (leeftijd 6-12 2 2 jaar), 2 15.30-16.00 uur: Gecostumeex-de korfbalwedstrijd door de leden a E van de K.V. „All Ready" op het Havenplein. S a 16.30 uur: Ox-anje Singelloop. Bestaande uit trimtocht (leef tijd vanaf 30 jaar) en wedstrijdloop. Route: ver trek Havenplein - Appelmarkt - Poststraat - Weststraat - Slingerbos in, richting Noord Ha venpoort - Oude Hav<?n met finish op het Haven plein. Enorme show in de avonduren. Rust Roest opent de avond. 19.30-20.00 uur: Show van de drumband en majoretten-peloton van de g.v. „Rust Roest" op het Havenplein. 20.15 uur: 22.00 uur: „TAPTOE 1972 - ZIERIKZEE" Een manifestatie van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" en g.v. „Delta Sport" in samenwerking met het jachthoorn- en trompetterkorps „Een dracht Maakt Macht" uit Rijen, o.l.v. dirigent W. Laros en de Europees kampioen, het majoret ten-peloton „Gold Stars' uit Bergen op Zoom, o.l.v. Mej. R. de Groot en de jeugddrumband „Apollo" uit Etten Leur. iiiiimmhuiminmiminmin!! i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3