Cijfers over bijstandsverleningen in het jaar 1971 Vergadering afdeling Zierikzee N.C.V.B. Brand in woonhuis te Westensehouwen STREEKNIEUWS Reeks inbraken in Schouwse Westhoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 24 april 1972 Nr. 21070 Gemeenteraad Duiveland Maatregelen voor parallelwegen DUIVELAND, 10-4. De raad van Duiveland kwam in openbare zitting bijéén in het gemeentehuis te Nieu- werkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam, waarby alle leden aanwezig waren. De voor zitter opende met het ambtsgebed en sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen. Hy deelde verder mee dat de vestiging van een supermarkt te Nieuwerkerk van Jac. Hermans doorgang zal vinden in het door hen aangekochte pand waar eertijds de fa. Smits gehuisvest was. Verder dat benoemd is tot ge meentewerkman, de heer N. Eerland te Nieuwerkerk. Bij de ingekomen stukken was een aantal goedkeurin gen door Ged. Staten van Zeeland van te voren genomen raadsbeslui ten, die voor kennisgeving aangeno men werden. Hierin ook een besluit van Ged. Staten van Zeeland dat goedkeuring is onthouden van het raadsbesluit van 28 december 1971 betreffende het delegeren van de be voegdheid tot het garanderen van rente en aflossing van te verstrek ken leningen. In artikel 212 van de gemeentewet, dat een delegatie van een aantal bevoegdheden van de raad aan b. en w. uitputtend regelt, is de bevoegdheid als bedoeld in vo rengenoemd raadsbesluit niet opge nomen. Het betreffende delegatie besluit is mitsdien in strijd met de wet. Daarom werd besloten het in te trekken. Een verzoek van de Ned. Vereniging Sociale Zorg voor Min- dervaliden om de jaarlijkse bijdrage ad f 50,per jaar te verhogen tot f 75,per jaar werd ingewilligd. Een motief van de gemeente Delfzijl inzake het subsidiebeleid woning wetwoningen, waarbij een afschrift was gevoegd, werd voor kennisge ving aangenomen. Verlening bijstand Verder kwam ter tafel een verslag van het college voor de verlening van bijstand in de gemeente, waar uit bleek dat er in 1971 aan bijstand werd uitbetaald: A. aan personen boven 65 jaar: f 17.802,50; B. aan personen beneden 65 jaar: f 61.252,-. Aan totaal 15 gezinnen in de ge meente en aan 29 alleenstaanden. Verder werden door 116 woonwa genbewoners aanvragen om bijstand ingediend. Tót 1 augustus 1971 werd een bedrag groot f 44.442,26 uitbe taald, waarin begrepen een bedrag groot f 6300,eèn verstrekte geld lening voor aankoop van een cara van in de plaats van een door brand verloren gegane woonwagen. Ge meld bedrag werd inmiddels door het rijk voor 100°/o vergoed aan de gemeente. Voor verpleegkosten, die ten laste van de gemeente kwamen, werd uitbetaald f 148.804,95. Dit was voor ziekenhuiskosten, verpleeghui zen, verzorgingstehuizen, psychiatri- sche inrichtingen en voor kinderen. Voorzitter van het College voor Bij standverlening is wethouder C. P. Kuijper (ARB). In de raadsvergade ringen is vaak gewezen op het ge vaar dat fietsers bedreigt op de pa rallelwegen langs de rijksweg door het gebruik, beter misschien „mis bruik", dat automobilisten van deze parallelwegen maken. De minister overweegt dat deze wegen zijn ge maakt om het langzame verkeer van de grote weg af te houden en niet om een extra rijbaan te hebben. Thans heeft de minister besloten ge deelten van de parallelwegen in één richting te sluiten voor alle motor voertuigen, uitgezonderd tractoren. Dit zijn: A. De noordelijke parallel-, weg vanaf de Wereld tot aan de Ca- pelleweg, in westelijke richting. Au tomobilisten komende van de rich ting Bruinisse richting Zierikzee mogen niet meer over dat gedeelte van de parallelweg rijden. B. De zui delijke parallelweg vanaf Vissers weg tot aan de Wereld in oostelijke rich ting. Dus hier mogen auto's, komen de uit de richting Zierikzee en gaan de in de richting Bruinisse, geen ge bruik maken van dat gedeelte paral lelweg. De heer Stouten (SGP) vroeg of dit verbod nog niet verder uitgebreid kan worden, wat echter niet moge lijk is volgens de voorzitter. Verder werd het plan goedgekeurd. Mede werking zal verder verleend worden aan het verzoek van de vereniging: „School met de Bijbel" te Nieuwer kerk, om tot aanschaffing te kunnen overgaan van een nieuwe rekenme thode en het aanschaffen van luxa flex zonwering voor het oude ge deelte van het schoolgebouw. Nieuwe kleuterschool In principe werd verder mede werking verleend aan de stichting van een nieuw schoolgebouw te Oos- terland, zulks naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de Vereniging: .Christelijke Kleuter school" aldaar. Aangezien het be staande schoolgebouw niet meer aan de thans te stellen eisen voldoet. Goedgekeurd werd verder een wij ziging in de gemeenschappelijke re geling schoolartsendienst en een vaststelling voorschot voor het' jaar 1972 bedoeld in artikel 103, lid 6 van de Lager Onderwijswet 1920, voor de bijzondere scholen in de gemeen te. Voor Nieuwerkerk bedraagt dit, omdat men zelf voor het onderhoud van e engebouw met 5 lokalen zorgt f 22.271,44, en voor Oosterland, dat geen kosten van onderhoud heeft omdat men daar een gebouw van de gemeente in bruikleen heeft: 14.045,89. Verder werd voor deze bijzondere scholen een voorschot vergoeding vakonderwijs vastge steld, dat geraamd werd voor Oos terland f 3.000,en voor Nieuwer kerk f 6.000,Vakonderwijzeressen zijn resp. mevrouw Klaasse-Wabeke en mevrouw Rentier-FIikweert. Van de Christelijke Gemengde Zangver eniging: „Eén Naam is onze Hope" te Nieuwerkerk is een verzoek inge komen om de jaarlijkse subsidie te verhogen van f 100,tot f 200,per jaar. Ondanks het feit dat de vere niging de contributies laatst dras tisch heeft verhoogd, kan men er toch niet komen, temeer omdat de oud-papieractie heeft moeten staken om de lage prijs. Besloten werd hieraan tegemoet te komen door de gemeente. Voor de 130 brandkranen in de gemeente wordt een bedrag groot f 2100,beschikbaar gesteld om daar ter plaatse kentekens aan te brengen met plaatjes om bij sneeuw of iets dergelijks de brand kranen te kunnen vinden, zulks op voorstel van de watermaatschappij Zeeland. Wanneer deze aanduiding is aangebracht zal het onderhouds- abonnement met f 1,50 per brand- kraan per jaar worden verlaagd. Om tot een goede uniforme rege ling te komen by het luiden van de klokken in de gemeente, is er con tact opgenomen met de maatschappij Jeugd zonder achtergrond" ZIERIKZEE, 22-4. Vorige week werd een algemene vergadering ge houden door de afd. Zierikzee van de N.C.V.B. De presidente, mejuffrouw E. C. de Ruiter, opende deze vergadering met te laten zingen Ps. 36 2 en ging voor in gebed. Zij las vervolgens uit psalm 36 en hield hierop aansluitend een meditatie. Zij heette alle aan wezigen hartelijk welkom, in 't bij zonder de heren v/d Sluis en Frinsel die een onderwerp zouden behande len over: „Opvang van de jeugd zonder achtergrond". De heer Frinsel kreeg eerst het woord. Deze spreker werkt al ver schillende jaren in het Opvangcen trum voor aan drugs verslaafde jeugd. De vereniging ,Tot Heil des Volks" werd in 1855 opgericht en heeft een grote staf van medewerkers die zich inzetten om drug-gebruikers te hel pen terug te komen in de maat schappij, want in een zeker stadium zijn ze in totaal losgeslagen en vol komen onmaatschappelijk. Zij pro beren deze, in de volksmond dikwijls genoemde hippie's, op te vangen en te genezen door verschillende mid delen praktisch toe te passen, wat helaas niet altijd gelukt. Eén van die middelen, en zeker niet de geringste, is hen in aanraking te brengen met het evangelie. Daaruit wordt geleerd dat alleen door de kracht va nhet geloof in Jezus men verlost kan worden van dit ellendig bestaan, wat door velen aangenomen wordt maar helaas ook verschillende keren weer verworpen. Men moet de jeugd niet alleen de schuld geven want de maatschappij doet er helemaal geen goed aan. Zelfs ouderen raken wel uit hun koers. Veel wordt tegen woordig ontluisterd via pers, radio en met de televisie-uitzendingen, wat de jeugd soms haar houvast ont- neemd. Drug-gebruik Ook de heer J. v. d. Sluis kwam nog aan het woord om dieper in te gaan op de verschillende vormen van drug-gebruik, over de genezing hiervan en over bekering van deze mensen wat toch dikwijls een zware taak blijkt. Na de pauze werden nog de gestel de vragen beantwoord. De presiden te dankte beide heren voor hun dui delijke lezing en wenste hen nog veel zegen bij hun zware en moeilijke taak. Na het zingen van Gez. 169 1. 3 en 4 sloot zij de vergadering met gebed. WESTENSCHOUWEN, 22-4. De brandweer werd zaterdagmorgen, omstreeks 6.15 uur gewaarschuwd voor een brand in de woning van de heer F. A. Boom, Lagewcg 34 te Westensehouwen. Het bleek dat er vuur was ontstaan, waarschynlyk door kortsluiting in de centrale ver warmingsapparatuur, die in de keu ken in een kast was ingebouwd. Het vuur ging gepaard met een hevige rookontwikkeling en daar door werden de heer en mevrouw Boom die bóven sliepen, gealar meerd. Zij waarschuwden de over buurman, de heer W. v. d. Zande en de brandweer via de Rijkspolitie. Met een tuinslang op de waterleiding kon het vuur in bedwang worden gehouden totdat de brandweer arri veerde die in het dak nog een gat moest kappen om het inmiddels naar boven overgeslagen vuur defi nitief te doven. De schade is niet bijster groot, doch de gehele keuken moet wel een flinke schoonmaak beurt hebben, omdat de rook bijna alles onbruikbaar maakte. Het komt nog al eens voor de by onwetendheid de politie gebeld wordt, zoals in dit geval. Het is ech ter veel beter om direct de comman dant van de brandweer te bellen, de heer W, J. Gelcynse, Het nummer is 01115-1215. Dit nummer geeft dag en nacht direct antwoord. Door dit nummer te bellen kan kostbaar tijd verlies vermeden worden. die de uurwerken en klokken ver zorgt. Een bedrag, groot f 3.700, werd gevoteerd voor dit doel, dat al leszins billijk werd bevonden. Voor het dorp Nieuwerkerk zal dit bestaan in het aanbrengen van een synchroon schakelklok met weekend schakeling en 36 uur gangreserve, in metalen kasten, voor het op werk dagen op tijd in- en uitschakelen van het luiden om 12 uur 's middags. Voor Ouwerkerk: een automatische schakelinrichting, welke aangesloten wordt op de moederklok, voor het op werkdagen automatisch op tijd in- en uitschakelen van het luiden om 12 uur 's middags. Verder voor Sirjansland een automatische scha kelinrichting als voor Ouwerkerk is aangegeven. Het demonteren van de wijzerwerken van de twee aanwe zige wijzerplaten, het reviseren hier van en het aanbrengen van olielei dingen voor de smering van de bui- tenlagers van binnenuit. In verband met het steeds toene mende verkeer werd besloten de Hofweg te Oosterland, voor wat be treft de verharding, met één meter aan de noordkant en een halve me ter aan de zuidkant te verbreden, zulks mede op advies van het water schap Schouwen-Duiveland. Totale kosten, inclusief BTW f 31.000,De heer Stouten zag graag de bocht ach ter het bosje bij Van der Maas wat verbreed, om het inrijden vanaf de Oud Heiligeweg wat gemakkelijker te maken. Hiervan wilde echter wet houder Kuijper beslist niets weten. „Het werkt het veel te snel nemen van dergelijke bochten maar in de hand", zei hij, „en bij een gangetje van 50 km geeft deze bocht niet de minste moeilijkheden". De heerBak- ker( Arb.) vond de Hofweg niet meer zo belangrijk voor het verkeer, om dat de firma Smits uitgeschakeld is. Evenwel vond hij het een goed idee deze weg te verbreden. De heer Stoutjesdijk (CHU) vond de Hofweg nog wel belangrijk, omdat de heel zware vrachten nu niet meer over het dorp mogen rijden. Een krediet van f 2.000,werd vervolgens gevoteerd voor aanschaf van meubilair voor het Dorpshuis te Nieuewrkerk, voor de aanschaf van 12 tafels, te leveren door de firma W. Flikweert aldaar, ad f 77,per stuk. Verder voor het verf werk van de radiatoren, dat schilder Schrier wil doen voor f 650,En tenslotte voor de aankoop van een gasstel a f 165,en de aansluiting op het aardgasnet f 260, Stille Oceaan overgeroeid LONDEN, 22-4. Een douche, een Engels ontbijt en een boer tje waren de eerste wensen van de Brit John Fairfax, die in gezelschap van zijn verloof de, Sylvia Cook, met een roei boot de Stille Oceaan is over gestoken en zaterdag in Aus tralië is aangekomen. Zij waren op 25 april vorig jaar met hun Brtannia 2 uit San Francisco vertrokken en hebben een af stand van bijna 13.000 km. af gelegd. Vrij kamperen in de provincie mogelijk De Staten van Zeeland hebben vrij dag beslist dat vrij kamperen in be perkte mate in de provincie Zeeland moet worden toegestaan. Zo spoedig mogelijk zal een provinciale regeling worden ontworpen, waarin uniforme eis enword enopgenomen, waaraan degenen die vrije kampeerders op hun erven of in hun boomgaarden willen ontvangen zich zullen moéten houden. De lijst van eisen zal nog vóór het begin van het kampeersei- zoen worden opgesteld, zodat kam peerders nog dit jaar de kans wordt geboden een echt landelijke vakantie in Zeeland te houden. Subsidie voor instandhouding veer Zijpe-Anna Jacobapolder De Staten van Zeeland hebben zich vrijdag akkoord verklaard met het voorstel van gedeputeerde staten om maximaal f 350.000 subsidie te ver lenen aan de N.V. Rotterdamse Tram weg Maatschappij ten behoeve van de instandhouding van de veerdienst Zijpe-Aanna Jacobapolder. De sub sidie zal gebruikt worden voor de ombouw van de veerboot Zijpe, die momenteel nog door stoomketels wordt voortbewogen. In de veerboot zullen twee dieselmotoren worden ingebouwd. De kosten voor deze om bouw worden geraamd op f 700.000. Het rijk heeft toegezegd de andere helft voor zijn rekening te zullen nemen. Reddingsbrigade Westerschouwen-Zierikzee Ons wordt verzocht te willen me dedelen dat na de grote belangstel ling van vrijdagavond j.l. door het bestuur van de reddingsbrigade is besloten de contributie te verlagen. Was de contributie voorlopig vast gesteld op f 6,per maand, thans bedraagt deze voor de nog school gaande jeugd f 4,50 per maand en voor de ouderen f 5, Elke vrijdagavond wordt voor de jeugd tot en met 13 jaar (van 8-9 uur) en voor ouderen, (van 9-10 uur), les gegeven in het redden van dren kelingen. Iedereen die behoorlijk kan zwemmen is daarbij van harte welkom ZIERIKZEE Geslaagd Voor hét kandidaatsexamen schei kundig ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd onze stadgenoot de heer J. W. van Sluis. WESTENSCHOUWEN Raadsvergadering Het ligt in de bedoeling om voor donderdag 27 april, te 19.30 uur, de raadsleden bijeen 'te ropen voor een raadsvergadering. BURGH Alg. ledenvergadering s v. „D.F.S." De sportvereniging D.F.S. houdt op a.s. vrijdag 28 april, des avonds te 19.30 uur e enalg. ledenvergadering in de kantine van het sportpark. Op de agenda o.a. een gesprek over het gebruik van de sporthal te Zierikzee en een voorstel om de leden zelf een deel van de bondscontributie te gaan laten betalen en tevens de verzeke ringskosten ad f 1,50 per jaar. Naast de benoeming van een com missie voor het voétbalcampingtour- nooi 1972, de bespreking van het vol leybalseizoen zal er gesproken wor den over deelname gecostumeerde vostbalwedstrijd op 1 mei a.s. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Midden- schouwen komt dinsdagmiddag 25 april a.s. in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Scha- rendijke. SCHARENDIJKE Geslaagde aktie voor het Kon. Wilhelmina Fonds De inzamelingsactie voor het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft voor Scha- rendijke en omgeving en Ellemeet het mooie bedrag van f 1227,66 ge haald. Er gaven zich 97 nieuwe leden op. Medewerking werd verleend door de dames Dorreman-van der Maas, De Bakker-van der Linde (contact persoon), Den Haan-Blom, De Jonge- Bouman, Knol, Van der Sluijs-Dor- reman, Veerman, Bij de Vaate-van der Linde, G. Ringelberg, De Vrieze- Stoel, Van der Wege-Pauwe en de heer De Fouw. BROUWERSHAVEN Bezichtiging nieuw bankgebouw Bij de opening van de nieuwe Raif- feisenbank 'te Brouwershaven op donderdag 27 april a.s. zal er des avonds van half 8 tot half 10 een „open huis" zijn, zodat cliënten en belangstellenden het bankgebouw kunnen bezichtigen. BRUINISSE Agenda gemeenteraadsvergadering Voor de op vrijdag 28 april te hou den vergadering van de gemeente- 15 punten opgesteld, waarvan de voornaamste zijn: Aankoop tuin grond aan de Dreef; benoeming com missie Oudheidkamer; salarismaat regelen gemeentepersoneel; krediet vervanging snij rooster rioolwater zuivering; gunning herbestrating i. v.m. aanleg van aardgas; intrekking voorbereidingsbesluit Grevelingen- dam; krediet dakherstel openbare basisschool; uitgifte grond in erf pacht aan de Lange Dam, en de mo ties over het open houden van de Oosterschelde. Wat deze laatste betreft, zowel de Aktiegroep Oosterschelde Open te Yerseke en de Ver. voor Milieuhy giëne Zeeland, dringen er op aan dat raad van Bruinisse is een agenda van de gemeenteraad zal ijveren voor het open houden van de Oosterschelde. Tarieven Groene Kruis Door het bestuur van het Groene Kruis, afdeling Bruinisse, is besloten dat de weinige niet-leden die in de gelegenheid zijn geweest om lid te worden en dat tot heden nog niet ge daan hebben, dit in het vervolg al leen nog kunnen worden, wanneer ze eerst f 7,50 zulen storten, terwijl zij de contributie over het jaar waar in zij zich melden eveneens zullen moeten betalen. Besloten werd dat alle contributies gelijk zullen worden getrokken, zodat het uitzonderings tarief voor bejaarden komt te ver vallen. Ned. Herv. Kerk In de kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente te Bruinisse zijn de functies als volgt verdeeld: pre sident-kerkvoogd werd de heer C. de Keizer, tweede voorzitter de heer J. Flohil, secretaris bleef de heer S. de Koning. Start „Peuterklas" Het nieuwe aangebouwde lokaal van de kleuterschool te Bruinisse zal maandag 24 april in gebruik worden genomen. Dat betekent .dat dan ook de kleuterklas kan gaan starten, want in het oude lokaal tot dusver bij de kleuterschool tijdelijk in ge bruik, is door de gemeente voor de peuters beschikbaar gesteld. Bonte Avond C.J.V. De C.J.V. te Bruinisse organiseerde vrijdagavond voor de leden een zg. Bonte Avond, die geheel door eigen krachten werd verzorgd. Natuurlijk kwamen bij de muziek ook gitaren te pas, maar ook de jeugdige muzi kanten die zich onder de naam „The Habitous" presenteerden (Jan van de Programma Oranjefeest te Burgli-Haamstede BURG-HAAMSTEDE, 21-4. Het bestuur van de Oranjevereniging Burgh-Haamstede heeft nog het een en ander bijgeschaafd aan het voorlopige programma op 1 mei. Het ziet er nu als volgt uit: 8.30 uur: vertrek Kon. Muziekver. „Witte van Haamstede" uit Duinwegje te Burgh om de schoolkinderen muzikaal naar Haamstede te begeleiden. 9.00 uur: Vlaghijsen en aubade voor het gemeentehuis. 9.30-12.00 uur: Spelen voor leerlin gen basisscholen op de Beatrix- weide. 1.00-3.00 uur: Ringsteken te paard en Tally Ho voor paarden en pony's in Boeijes Bos. Inschrijven bij mevr. De Vrieze-Lug'tenburg, voor 30 april. Mooie prijzen be schikbaar. 3.00 uur: Spuit- en voetbalwedstrijd tussen brandweerkorpsen Re- nesse en Haamstede op de W. G. Bootlaan. 3.30 uur: Hindernis-wedstrijden voor jongens en meisjes van 12-18 jaar. Inschrijven des morgens in fietsenhok Beatrixschool te Haamstede en des middags in de Big-S consump'tietent in Boeijes Bos. 5.00-6.00 uur: Motorcross-wedstrijd in Boeijs Bos. Opgave bij Gebr. Verton. Avondprogramma 7.00 uur: Vertrek drumband „Witte van Haamstede" uit Burgh naar Beatrixweide. 7.00 uur: Vertrek Kon. Muziekver. „Witte van Haemstede" vanaf V.V.V.-kantoor naar Beatrix weide. 7.15 uur: Gecostumeerde voetbal wedstrijden voor damesleden van D.F.S. en Big-S. 8.00 uur: Lampionoptocht o.l.v. de Kon. Muziekver. „Witte van Haemstede" vanaf Beatrixweide naar vreugdevuur in Boeijes Bos. Verkoop lampionnen des middags in consumptietent Big- S, en des avonds in fietsenhok Beatrixschool. 9.30 uur: Prijsuitreiking hotel „Het wapen van Burgh", niet gezellig samenzijn o.a. met Rad van Avontuur en „The Ambassa dors" uit Roosendaal. Het bestuur wijst er op dat de be zoekers alle feestonderdelen voor eigen risico bezoeken. Een gestencild programma zal in alle winkels gratis meegenomen kunnen worden. WESTENSCHOUWEN, 22-4. Het gaat er naar uitzien dat de zater dagavonden, waarop nogal eens vi sites worden afgelegd door menig inwoner, ook worden gebruikt door dieven die de huizen van de dan afwezige bewoners doorzoeken. Zaterdagavond gebeurde dit op drie plaatsen. De eerste die de in braak ontdekte was de heer A. Vier gever wonende aan de Burghse weg. De inbrekers waren over het achter balkon de woning binnengekomen waarna ze diverse laden en schuiven openden, kennelijk op zoek naar geld De tweede melding kwam van dokter G. A. M. Stenger waar de dieven tijdens zijn afwezigheid een bandrecorder, een koperen koffiekan en de perkamenten kapjes van een 5-kronige lamp meenamen. Als derde geval van inbraak kwam de heer R. Saman Pz. de politie waarschuwen. Ook hier had de dief met een ladder het balkon beklom men en daarna via een balkondeur de woning betreden. Ook hier wer den laden en kasten geopend, maar er wordt slechts een houten blokje met koperen gewichtjes vermist. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in en was van mening dat het amateur- werk was. Inmiddels kwamen zaterdag twee aangiften van inbraak bij de politie binnen afkomstig van het kampeer terrein „De Duinhoeve". Daar werd uit een voortent van een caravan een ligstoel met een 4-delig vouw- kussen ontvreemd. Uit een andere caravan werd door ruitinslag een televisietoestel gestolen. Ook werden nog ontvreemd een radiotoestel en twee luidspreker boxen. Velde en W. Jumelet) gaven goed partij. Verder was er voordracht en declamatie en wat er verder bij een gezellige avond te pas komt. Pachtprijs mosselpercelen Dé mosselkwekers in Zeeland^ kre gen deze week van de DomAiien uit Noord-Nederland bericht, dat de pachtprijs van de mosselpercelen met 66 2/3 procent werd verhoogd en van f 300 op f 500 werd gebracht. Collecte In de maand maart 1972 werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd: voor de kerkvoogdij f 2203,65, voor de diaconie f 1005,50. ANNA-JACOBAPOLDER N.C.V.B.-vergadering De vergadering van de N.C.V.B. werd gepresideerd door mevr. Quist- Abrahamse. Na opening en wel komstwoord sprak de heer F. Koster uit Middelburg over „Spraak- en leermoeilij kheden' Hij zei o.a. dat het wel aanbeve ling verdiende veel met een baby be zig te zijn, vooral er veel mee pra ten. Een crèche veroordeelde hij. Ook moeten de kinderen niet te lang in de box blijven. Na de pauze werden hierover verschillende vragen ge steld, die door spreker naar genoe gen werden beantwoord. Tenslotte deelde de presidente me de dat op de volgende vergadering, die op 17 mei a.s. gehouden zal wor den, een niéuwe presidente gekozen moét worden. Op die vergadering zal dan als spreker optreden ds. Oost hoek uit Oostkapelle, die dan zal spreken over „Het hospitaalkerkschip „De Hoop". NUTSSPAARBANK Uw ifleale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Buitenlands geld Reisclieques KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. „Flitsen" uit het buitenland PARIJS. Ruim 5.000 fietsers heb ben zaterdagmiddag in Parijs bezit van de straten genomen om te pro testeren tegen de luchtvervuiling door de auto's. MEXICO-STAD. De Spaanse ac teur Jorge Mistral is in de stad Me xico op 50-jarige leeftijd overleden. Hij werd zwaar gewond aangetroffen met een pistool in de hand. Hij stierf op weg naar een ziekenhuis. LONDEN. De Sowjet-Unie heeft een Brits voorstel tot bijeenroeping van de Geneefse conferentie van 1954 over Indo-China verworpen. LUXEMBURG. De wereldpro- duktie van auto's is verleden jaar met ruim dertien procent toegeno men en de belangrijkste produktie- landen hebben records gebroken, zo heeft het bureauvoor de statistiek van de Europese gemeenschap be rekend. LONDEN. Engeland heeft de Sowjet-Unie in verband met de jongste ontwikkelingen in Vietnam verzocht mede te werken aan de bij eenroeping van de Geneefse confe rentie. Het verzoek is door de Britse am bassadeur in Moskou, Sir Joohn Kil- lick, overgebracht aan de Sowjetrus- sische minister van buitenlandse za ken, Andrei Gromiko. BRUSSEL. Eindelijk komt de Eu ropese universiteit van de grond. Vertegenwoordigers van de EEG-in- stellingen en uit de lidstaten hebben in Florence een conventie onderte kend waardoor een „Europese Uni versitair Instituut" in het leven werd geroepen. BEIROET. - Honderden studenten zijn in Beiroet slaags geraakt met de politie toen zij het bureau van de minister van onderwijs, Na jib Aboe Haidar, wilden bestormen. De studenten gooiden stenen naar de politie, die 2e opraapte en terug wierp. DUSSELDORF. Glanzstoff A.G.. het West-duitse deel van Akzo's che mische groep heeft haar nettowinst in 1971 zien dalen met 65 pet. van 18,8 min tot 6,5 min mark. De om zet steeg met 7 pet. DAMASCUS. By overstromingen in Noord-Syrië zyn zaterdagavond vyftien mensen verdronken. De wa tersnood trof 25 dorpen in de pro vincies Aleppo en Al-Riqa. Simmige gebieden staan twee meter onder water. LUDWIGSHAVEN. In West- duitsland is opnieuw een schandaal ontstaan over de vondst van giftig chemisch afval. Naar de autoriteiten van Ludwigs- hafen bekend maakten, werd bij grondwerk een stortplaats met ver lij ke chemische stoffen gevonden. Het afval bevond zich gedeeltelijk in va ten. MOSKOU, mgr. Pimen, Patriarch van Moskou, heeft een visum voor Israel aangevraagd. Hij wil met vijf tien anderen een bedevaart naar Je ruzalem maken, zo wordt van welin gelichte zijde in de Russische hoofd stad vernomen. FRANKFORT. E enBoeing-727 van de Westduitse Lufthansa, die met 84 passagiers en zeven bemanningsleden op weg was van Hamburg naar Ma laga in Spanje, heeft zondag op het vliegveld van Frankfort een geslaag de buiklanding gemaakt. WENEN. Het Oostenrijkse episco paat heeft zich gekant tegen de door het congres van de socialistische re geringspartij gestelde eis om het ple gen van abortus binnen de eerste drie maanden van zwangerschap niet strafbaar te stellen. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft vrijdag de Amerikaanse bombarde menten op Noord-Vietnam veroor deeld en opnieuw militaire steun aan dit land, Laos en Cambodja, toege zegd. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3