Geef uw tieners de GoudenTbpTien. Uit *t vuistje. Bijzonder jubileum: vijf jaar jachthaven Bordelen op Katendrecht gaan dicht „Flitsen" uit het buitenland ONZE PUZZELRUBRIEK 54 U Lustrum le Bruinisse BRUINISSE, 20-4. Zoals de naam van burgemeester G. Hokken, onver brekelijk verbonden zal blijven met het dorpshuis te Bruinisse, zo kan de jachthaven voor 110 jachten, in de Werkhaven te Bruinisse, wel wor den beschouwd, als een „standbeeld" voor burgemeester van <Je Linde, want met een taaie volharding heeft hij deze jachthaven „als compensa tie voor het verlies van de mossel cultuur" uit de zakken van de Haag se Ministeries gepraat en vijf jaar geleden was het dan zo ver. De ha ven, kon „met kunst en vliegwerk" worden geopend. De secretaris de heer B. de Groot was oprichter van de watersportver- eniging „Bru", met als eerste bestuur de heren D. van den Berg (voorzit ter), K. van Leeuwen (secretaris), Dick Schaap (penningmeester) en Casper Lutz en Koos Hoek (leden). De tijd was te kort om de vereni ging de inhoud te geven, die een goe de watex-sportvereniging dient te hebben en daarom ging de gemeente de zaak exploiteren. Stukje bij beetje stootte de ge meente de exploitatie van de jacht haven af en dit seizoen voor het eerst is het de watersportvereniging die, zoals het behoort, alle werkzaamhe den voor en in de jachthaven zelf doet. Moeizaam ging het soms, hét overhevelen van taken maar het is gelukt, al hebben we dan nu een ge- Heel nieuw bestuur bestaande uit de heren: Wim Oudijn, voorzitter; Han Snel, secretaris; Dirk van Duiven- dijk, penningmeester en Hans van Daal en mevr. Jos van Stek, leden. Dat betekent dat de watersportver eniging „Bru" nu wordt geleid door een bestuur, waarin de heer D. van Duivendijk alleen nog als Bruinisse- naar in het bestuur vertegenwoor digd is. De rest zijn de dames en he ren met de jachten, maar die er dan ook verstand van hebben een jacht haven vakkundig te exploiteren en die op Bruinisse veel „goodwill" heb ben gekweekt. Zij gaan het lustrum van de watersportvereniging „Bru" vieren met een receptie waar allen, die belangstellen in de watersport, welkom zijn, maar waarbij in de eerste plaats zoveel mogelijk Bruë- naars worden verwacht. Deze recep tie vindt plaats zaterdag 22 april in het „Durpsuus" in Bruinisse en be gint om 4 uur. En natuurlijk zijn vele Bruënaars nog bij de watersportvereniging Bru betrokken, de heren Jac. Faasse, D. van den Berg, Henk Groeneveld, mej. Leny Roukema en anderen. Met verlangen ziét de watersport vereniging Bru uit naar de realise ring van de echte jachthaven die al tijd voor ogen heeft gestaan, en waarvoor het rijk een subsidie van een miljoen verleende, maar andere financiële perikelen oorzaak waren dat de zaak even stagneert. Vrouw in bestuur NVV AMSTERDAM, 20-4. Mevrouw P. C. J. Tegelaar (53) is donderdag in Amsterdam bij acclamatie gekozen tot secretaris van het N.V.V. Zij is de eerste vrouw in het verbondsbestuur. Mevr. Tegelaar heeft sinds 1961 het N.V.V.-secretariaat voor vrou wenarbeid geleid. In haar nieuwe functie gaat zij zich bezig houden met internationale zaken, ontwikke lingssamenwerking, arbeidsbescher ming, maatschappelijk welzijn en propaganda. Kappers tarieven na één mei hoger AMSTERDAM, 20-4 - De kap- perstarieven zullen na 1 mei worden verhoogd. Dit is een gevolg van de nieuwe CAO, die per 1 mei in 't kap- persbedrijf is afgesloten. De Neder landse kappersbond deelt mee dat de loonkosten op jaarbasis negen procent meer zullen bedragen. Deze kosten zullen in de tarieven worden doorberekend. Advertentie Laten we wel wezen. Tieners voeden zich - behalve met pop en rock - het liefst met prik en friet. Da's niet zo best. Tieners hebben een verhoogde behoefte aan proteïnen. Geef ze kaas uit't vuistje. Schuif stiekem een bordje met tien van die gouden hits in hun kamer. Gaat heus wel op Is goed voor ze. Traclor kantelt Jongen dood KATWOUDE, 20-4. De 14-jarige Marco Pronk uit Katwoud eis donder dagavond in zijn woonplaats meteen tractor gekanteld en verdronken. De tractor, waarop de jongen zat, raak te van een bruggetje bij een weiland en kwam in de sloot terecht. Het slachtoffer kon zich er niet meer van onder uit bevrijden. De grondverontreiniging DE NHAAG, 21-4. Uit hét karak ter van het voorontwerp van wet te gen de bodepiverontreiniging vleoit voort dat het niét mogelijk is een uitspraak te doen over de kwanti tatieve economische gevolgen van de in het voornemen liggende wettelij ke regeling. Die gevolgen zijn geheel afhankelijk van de uitvoeringsmaat regelen en daarover is nu nog niets bekend. Dit deelt een commissie van de sociaal-economische raad mee in haar ontwerp-advies over dit voor ontwerp. De raad heeft dit in zijn vrijdag gehouden vergadering be handeld. Vooral door de fraaie Schouwse muts, enig plaatje van een Zierikzees ker misboekje in 1931. Gesprek voor de draaimolen, zou het motto kunnen zijn. Resultaat wegcontrole was weer raak BEN HAAG, 20-4. De politie hpeft donderdag in het gehele land opnieuw een grootscheepse contrple op de technische staat van de voer tuigen en de „toestand" van de auto papieren gehouden. Er werden in totaal 81.500 voer tuigen gecontroleerd. De politie moest 399 voertuigen uit het verkeer nemen. Van elke 23 voertuigen was er één met een technisch gebrek (variërend van oen gladde band tot defecte remmen) en één pp iedere 9. gecontroleerde bestuurders was in overtreding, hetzij in verband met de technische staat van het voertuig hetzij met betrekking tot de autopa pieren. De plantage Marienburg in Suriname AMSTERDAM, 20-4. In een tele- gram aan de rubber cultuur maat schappij in Amsterdam heeft het Asva-bestuyr donderdag aangedron gen de met sluiting bedreigde plan tage Marienburg in Suriname aan de werknemers over te doen. In het telegram wijst de As va erop dat ongeveer 1500 werknemers van hun bestaansmogelijkheid worden beroofd. De Asva vindt dat de plan tage zovele jaren winst heeft opge leverd en daarom overgedaan moet worden aan hien, die evenzoveel ja ren voor die winst hebben gewérkt. Man poogt meisje te wurgen EINDHOVEN, 20-4. De Eindho- vense politie heeft de 29-jarige ma- rokkaan M. J. gearresteerd, die vo rige week aan de Lassusstraat de 5-jarige S. J. een dochter van de familie waarbij hij in pension was geweest, met een handdoek heft trachten te wurgen. De man heeft bekend Tussen de marokkaan en de pen sionhoudster was 's middags ruzie ontstaan. In de tuin van het huis heeft M. J. de dochter tegen de grond gegooid en een wurgpoging onder nomen Toen er mensen te hulp scho ten, nam de dader de vlucht. Het meisje heeft van de aanval geen na delige gevolgen ondervonden. Kunstveiling brengt 9,5 ton op DEN HAAG, 20-4. De veiling waarmee de „Vereeniging van Han delaren in Oude Kunst in Neder land" donderdagavond in het ge meentemuseum in Den Haag haar 60-jarig bestaan heeft gevierd, heeft 950.000,opgebracht. Er kwamen 105 schilderijen van de 17e eeuwse meesters, zilver, aar dewerk, Franse meubelen en Chinees porcelein onder de hamer. 16 doeken en antiquiteiten haalden de mini mumprijs niet en gingen terug naar de jubilerende kunsthandelaren, die ze voor de veiling hadden ingezon den. Een deel van de opbrengst van de veiling is bestemd voor de vereni ging Rembrandt, het Prines Bern- hard Fonds en de Vereniging van Vrienden van het Haagse gemeente museum. Het topstuk van de veiling was een riviergezicht van Salomon Ruys- dael, dat voor f 65.000,naar een Duitse verzamelaar ging. De leraren-opleiding TILBURG, 20-4 Het salaris van docenten en onderwijzers by het pri mair onderwijs, dat leerlingen van 5 tot en met 16 jaar omvat, moet mi nimaal op het niveau liggen van de salarissen die voor het huidige twee de graadsniveau gelden. De docenten vpor het secundair en het tertiair onderwijs moeten in slechts één vak worden opgeleid. Alle docentenopleidingen moeten binnen het tertiair onderwijs wor den geplaatst. Voor de docenten is er een verplichte bijscholing op straffe van ontslag. Het Havo dient geleidelijk te verdwijnen. Tot deze conclusies komt prof. dr. A. M. P. Knoers, hoogleraar te Nij megen in de paedagogiek, algemene didactiek en puberteitspsychologie voor zover ten dienste van aanstaan de leraren, in de brochure „opleiding van leraren voor de school van mor gen", verschenen als studium gene rale van de Katholieke leergangen in Tilburg, die 60 jaar geleden wer den gesticht. Maandag 24 april, 21.15 uur: Fiesta Gitana. Een momentopname uit deze vurige, Spaanse dans- en zangshow. ROTTERDAM, 20-4. Het Wijk- orgaan Katendrecht lijkt zijn eerste succes te boeken in de strijd tegen de prostitutie in deze Rotterdamse wjjk. ANTWERPEN. De Belgische poli tie heeft een 25-jarige man uit Deur- ne aangehouden in verband met de vondst van een, gedeeltelijk verbrand lijk van een jonge vrouw in Ant werpen. CAIRO. Israël moet niet vergeten, vangenen in handen heeft en dat als dat ook Egypte Israëlische krijgsge- Israël de conventie van Geneve niet eerbiedigt, Egypte hetzelfde zou kun nen doen, zo heeft een Egyptische militaire woordvoerder verklaard. SANTIAGO. President Luis Eche- verria van Mexico heèft op de Unc- tad-conferentie in Chili niet alleen kritiek uitgeoefend op de kapitalis tische landen maar pok op de socia listische. ISLAMABAD. De vredebespre- kingen tussen Pakistan en India zul len volgende week woensdag begin nen, zo heeft een woordvoerder van het Pakistaanse ministerie van bui tenlandse zaken donderdag meege deeld. NEW YORK. Senator Edward Kennedy zal dit jaar niet dingen naar de kandidatuur van de demo cratische partij voor het president schap, omdat zijn moeder meent dat de kans dat hij vermoord wordt als hij dit wel doet, te groot is. Dit blijkt uit een vraaggesprek met mevrouw Rose Kennedy, de 81-jarige moeder van de senator, gepubliceerd in „La- dies Home Journal". PARIJS. De Franse militaire auto riteiten hebben een Israëlisch bur gervliegtuig gedwongen tot een lan ding in Lyon, nadat het toestel bo ven de geheime Franse kernrakét- basis op het Albion-plateau in zuid oost Frankrijk had gevlogen. (Muskus)rat op tafel DEN HAAG, 20-4. Vlees van de muskusrat - een knaagdier dat vrijwel alleen planten eet - kan heel lekker zijn. De chef-kok en de public-relati- onsman van het Nederlands Congresgebouw in Den Haag zeggen dat met eigen tong te hebben geconstateerd, maar voor de spijskaart van hun restaurant zien ze in een dier dat gemiddeld maar 150 gram vlees levert, toch geen econo misch haalbare kaart. Niette min hebben ze deze week het vlees van honderd muskusrat ten in huis gehaald.. De pers mocht donderdag proeven, wat die overliet kan in het week einde aan de gasten van het restaurant worden voorgescho teld. Vooral perschef J. Ver- wijnen wilde op deze manier daadwerkelijk iets doen aan de bestrijding van de muskusrat, belager van de waterkeringen in het oosten en vooral het zuiden van ons land, maar bij deze ene keer wil men het toch laten. De honderd muskusrat ten heeft men uit België moe ten halen. Weliswaar vangen Nederlandse eigen rijks- en particuliere vangers per jaar plm. twintigduizend exempla ren, maar die plegen ze zo gauw mogelijk te begraven. De dienst volkshuisvesting zal ne gen woningen beneden de huurwaar de aan de Atjehstraat, sinds geruime tijd bij een souteneur uit Brabant in gebruik als bordeel, vorderen en vrijmaken voor negen Rotterdamse gezinnen. Het is de bedoeling dat het wijkorgaan Katendrecht zelf de ge zinnen zal voordragen die de panden aan de Atjehstraat mogen, betrekken. Men heeft goede hoop dat burge meester en wethouders van Rotter dam in de toekomst nog meer bor- d.elen op Katendrecht zal sluiten ten behoeve van Rotterdamse gezinnen. Het wijk orgaan Katendrecht is al geruime tijd bezig met de strijd te gen de prostitutie opde kaap. Na tal van conflicten tussen de rosse be volking en burgers van Katendrecht eiste het wijkorgaan het vorige jaar van het college van burgemeester en wethouders dat alles "in het wérk zou worden gesteld om de prostitutie in de wijk terug te dringen. Kwalijke publikaties in West-Düitsland BONN, 20-4. De Westduitsè re- gering heeft donderdag de publika- tie van zogenaamde uittreksels van de notulen van de onderhandelingen met Moskou een „misdadigè aktïe" genoemd. Zij verweet in een verklaring Rai- ner Barzel, de leider van de chris ten-democratische oppositie, er van de hand in deze gang van zaken te hebben gehad. Volgens de bondsregering zijn de teksten die verscheidene Westduitse bladen hebben afgedrukt, gedeelte^ lijk vals. Vooral het publiceren van verklaringen die de Sowjet-premier Kosygin en zijn minister van buiten landse zaken Gromyko in besloten kring gedaan, wordt een „misbruik van vertrouwen" genoemd, waar door de buitenlandse betrekkingen van de Bondsrepuliek worden ge schaad. We komen toch weer terecht, bij het verband tussen het klimaat en de puzzeldrift van de mensen, die in de afgelopen week groot was. Men moet gedacht hebben; buiten is het toch koud, we gaan er nog maar eens winters tegen aan. Het gevolg was een groot aantal inzendingen. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. N. van Ast-Brouwer Zuidweg 36 Zonnemaire De tweede prijs gaat naar: Mevr. H. J. F. Dekker-Vogelsang Bloemstraat 49 Utreoht De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. wesp; 4. citer; 8. roek; 11. sober; 13. galop; 15. L.K.; 17. pen; 18. nuk; 19. ha; 20. dal; 22. ets; 24. ski; 25. bot; 26. teer; 28. Ü.Li. O.; 30. thee; 32. zeis; 33. plomp; 35. oord; 37. er; 38. pul; 40. lor; 42. ar; 43. ion; 44. koe; 45. en; 47. P.T.T.; 49. erg; 51. la; 52. noga; 54. slang; 57. arak; 59. bede; 61. opa; è2. slak; 63. rek; 64. vet; 66. 'tap; 68. men; 70. al; 71. ben; 72. kin; 74. ia; 75. manie; 77. renet; 79. post; 80. gaper; 81. staf. Verticaal: 1. wild; 2. s.s.; 3. pop; 4. cent; 5. Ir.; 6. eg; 7. rank; 8. rok; 9. op; 10. krat; 12. beer; 14. luit; 16. kater; 19. hoera; 21. lei; 23. sul; 24. som; 25. beo; 27. esp; 29. log; 31. hor; 32. zeven; 33. plots; 34. ploeg; 36. draak; 39. uit; 41. oer; 46. nobel; 47. pad; 48. map; 50. gal; 51. lakei; 53. gek; 55. lot; 56. nat; 58. ram; 60. even 62. spin; 63. ramp; 65. enig; 67. aker; 69. naaf; 71. bat; 73. Nes; 75. ms.; 76. e.a.; 77. re; 78. T.T. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. korte beschrijving van iets; 6. kaartspel; 11. uitstraling; 13. oude vochtmaat; 14. televisie (af kort.); 16. kasteel, burcht; 17. sna- renspeeltuig der ouden; 18. 1000 gram (afk.); 19. insekt; 21. inbrekerswerk- 'tuig; 23. vrouwelijk rund; 24. stekel- huidig dier; 26. vreemde taal; 27. tweegevecht; 28. uitruster en exploi tant van schepen; 30. proper; 31. wa terige kleurstof; 32. schrijfkosten (Latijn); 32. deel v.e. schrijfmachine; 35- denkbeeld, gedachte; 36. boord, buitenrand (figuurlijk); 37. Russische gesel; 40. staatsiezetel v.e. vorst(in); 43. kleur; 44. lange slee met stuurin richting; 46. plaats waar iets" in be waring gehouden wordt; 48. gelde lijke vergoeding voor 'ten behoeve van een ander verricht werk; 49. ge heel overeenkomend met elkaar; 51. aanwijzend voornaamwoord; 52. sterk ijzerhoudende grond; 53. vaatwerk waarin men een bepaalde drank be waart; 55. zelfkant van linnen; 56. antwoord betaald (afk.) (op tele grammen); 57. kleur; 58. niet geslo ten; 60. soort onderwijs (afk.); 61. toekomstig officier; 62. boek dat de openbaringen van Mohammed be helst; 64. opplakbriefje; 65. mineraal. Verticaal: 1. langharige Engelse hond; 2. 100 gram (afk.); 3. schoen- makerspriem; 4. waterhoudend mag nesiumsilicaat; 5. misdadig; 6. zachte, frisse wind; 7. schoorsteenzwart; 8. Europeaan; 9. titel (afk.); 10. vreem de taal; 12. harde delfstof; 13. kleine samenhangende massa v.e. harde of kneedbare stof; 15. gevleugeld dier; 18. vierwielig rijtuig; 20. toespraak; 22. grondsoort; 23. deel v.h. onder been; 25. zeer grote menigte (figuur lijk); 27. nederigheid; 29. argument; 31. opstaande scheepswand; 33. on derdeel v.e. tennispartij34. voorzet sel; 37. acute keelontsteking bij kin deren; 38. Europeaan; 39. stootwapen 41. niet overdekt (bv. van een bin nenplaats); 42. lummelige, baldadige jongeman; 43. pracht, praal; 44. ver hindering; 45. tweede kok; 47. saldo ten gunste; 49. zwaarlijvig; 50. zaad pluis van zekere boom; 53. tijdelijk, voorbijgaand gebruik (bv. in kleder dracht); 54. wreedaard (figuurlijk); 57. recht stuk v.e. vaarwater tussen twee bochten; 59. grappenmaker; 61. civiel-ingenieur (afk.); 63. op dit ogenblik. EERSTE KAMER Te weinig technische specialisten in leger DEN HAAG, 20-4. Ondanks alle wervingsplannen is het niet gelukt de omvang van het bestand van tech nische specialisten bij de landmacht verder te laten toenemen. Minister De Koster (defensie) heeft de Eerste Kamer meegedeeld, dat einde 1969 ongeveer 4300 technische specialisten in werkelijke dienst wa ren - een aantal dat belangrijk lager ligt dan het streefgetal van 8.000. De minister acht een toename van het bestand niet waarschijnlijk. 1 12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 8

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4