Geslaagde en gevarieerde ouderavond Clir. school Haamstede STREEKNIEUWS „Boodschappenschat" voor jonge moeder Opgewekte kampioensreceptie van D.F.S. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 april 1972 Nr. 21067 Aanbesteding nieuwe school 10 mei a.s. Leerlingen zorgden voor gevarieerde ontspanning Feestavond afd. Westerschouwen Huisvrouwenver. HAAMSTEDE. 17-4. In dc re creatiezaal van de Geref. kerk werd de jaarlijkse ouderavond van de Chr. Nat. school gehouden. De belangstel ling was overweldigend groot. Dc voorzitter, de heer C. A. van Oord, sprak hierover zijn vreugde uit. Om de goede stemming te vergroten kwam hij in zijn openingswoord, waarin hij speciaal welkom heette ds. Wassenaar, ds. v. Leeuwen en mej. A. Houtman, namens het ge meentebestuur en de beide nieuw benoemde leerkrachten, met een ge weldige verrassing: op 10 mei wordt de nieuwe school aanbesteed. Een daverend applaus was hierop het antwoord van de ouders. Na het lezen van een Bijbelgedeel te en gebed, brachten 45 leerlingen moderne geestelijke liederen ten ge hore, gevolgd door een optreden van klasse 1. Hartverwarmend was hel te zien hoe spontaan de kinderen de liedjes uitbeeldden, die ieder op zijn of haar beurt zong. Hierna volgde een van de 4 pop penkastvoorstellingen die de school- gebeurtenissen van het afgelopen jaar tot onderwerp hadden. De origi nele en humoristische opvoeringen vielen zeer in de smaak. Klas 5 en 6 namen een levendige musical voor hun rekening, die geschreven werd door de heer Mes. Met vlotte en leu ke liedjes en sprankelend spel werd meegeleefd met meester Keuvelaar, de hoofdpersoon van de musical, die tenslotte zijn gezang wist te herstel len met een opdracht voor een grote verkleedpartij. Indianen mokten over het bestaan in reservaten, Rus sen hadden moeite met de wodka, Spanjaarden zongen over hun dans, Eskimo's vonden hun klimaat te koud en de Chinzen zochten in het Rode Boekje of Mao soms iets had gezegd over kauwgom. Een daverend applaus was de beloning. Klasse 2 en 3 dramatiseerden over de gebeurten- nissen die het bakken van panne koeken tot gevolg kan hebben. Leuk was het om te zien hoe kinderen al improviserend, een verhaal uitwer- ten. Het volgend onderdeel was een liedje waarvan de bewegingen pre cies in elkaar pasten, wat een grap pig effect gaf. Afscheid van de heer Van Dienst Voordat het koortje het program ma voor de pauze afsloot werd af scheid genomen van de heer W. A. van Dienst. Zowel de voorzitter als het hoofd van de school de heer W. Bosiiegerliut voor prins Maurits APELDOORN17-4. - De jarige prins Maurits heeft maandagmorgen van een deputatie van werkgevers en werknemers in de Nederlandse koopvaardij als cadeau voor zijn vierde verjaardag een Surinaamse bosnegerhut gekregen. De Aukanerhut, die met het m.s. „Neptunus" van de K.N.S.M. naar Nederland is gebracht, staat voorlo pig in het koninklijk park bij het chaletje. Mr. Pieter van Vollenhoven zei, dat het in de bedoeling ligt om later de hut een definitieve plaats te geven in de bloemisterij. De bloem isterij is bekend om zijn plantenver- zaméling, aangelegd door koning Willem III. Er bevinden zich plan ten die door de Nederlandse koop vaardij uit de gehele wereld naar Nederland zijn gebracht. BROUWERSHAVEN, 17-4. Ter gelegenheid van de feestelijke ope ning dezer dagen van een grote su permarkt in het recreatiegebied van Brouwershaven door burgemeester A. P. Schouwenaar mocht de echt genote van de burgemeester als eer ste in de nieuwe zaak gratis haar winkelwagen vol laden, met de be doeling al deze boodschappen te be steden voor een door haar zelf te be palen doel. Het burgemeesterscchtpaar kwam op het idee, om de schat van bood- Mevrouw Van Dienst (met baby) vrouw Schouwenaar. A. de Geus prezen de heer van Dienst om zijn geweldige inbreng die hij in de ruim 7 jaar die hij aan de school werkte, had. „U legde een groot deel van het fundament, waar op alleen maar met succes is verder te werken". Als blijk van waarde ring voor zijn werk kreeg de heer v. Dienst een prachtige' Rembrandt- Bijbel aangeboden, waarna veel ou ders hem persoonlijk bedankten voor wat hij voor de kinderen deed. Na de pauze kreeg de ouderavond een meer zakelijk karakter. De sec retaris bracht in dichtvorm de be langrijkste gebeurtennissen van het afgelopen jaar. De rekening van de penningmeester werd goedgekeurd ZÏERIKZEE Z.V.U, excursie naar streekmuseum Zaterdag 22 april a.s. zal de Z.V.U. excursie Streekmuseum Hoeksche Waard worden gehouden. Vertrek vanaf de Balie per autobus naar Heinenoord om 13.30 uur. Het Streekmuseum Hoeksche Waard geniet een uitstekende faam. De collectie voorwerpen is zeer groot (en wordt nog steeds uitge breid) en is uiterst overzichtelijk ge rangschikt. Het museum is op over tuigende wijze in staat, een beeld te geven van het leven. Terecht heeft het museum dan ook reeds twee maal de kultuurprijs van de provincie Zuid-Holand ont vangen. Redenen te over dus om van dit stukje levende streekgeschiede nis eens kennis te nemen. Een tweede bezoek zal minstens even leerzaam zijn. De Z.V.U.-werkgroep beveelt deze excursie zeer aan. Tot en met woensdag a.s. kan men zich bij me vrouw Van Sloten (tel. 01110-2421) opgeven. Collecte Hartstichting De kollekte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in.Zierikzee het bedrag opgebracht van f 2.636,07. Allen, zowel gevers als kollektanten komen dank toe voor dit succes. Afd. C.P.B. Op woensdag 26 april houdt de af deling Schouwen-Duiveland van de •C.P.B. de jaarvergadering in het hervormdverenigingsgebouw. Als spreker treedt op de heer P. Kleine- pier, arts, over het onderwerp: „Wat is homoeopathie?" Sportcentrum „Onderdak" Tot het eerste comité, dat zich in spande voor „Onderdak" behoorde ook de heer F. G. A. de Wilde te Duivendijke. In ons verslag (maan dagkrant) noemden we de heer W. de Wilde. Eerstgenoemde moet het „dus" zijn. RED. Ver. Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Op dinsdag 25 april houdt de Ver eniging „Stad en Lande" een leden vergadering in de Concertzaal-foyer. Op deze vergadering komen de jaar stukken aan de orde. Voorzien moet schappen aan te bieden aan het ge zin, dat na de opening, als eerste in de gemeente Brouwershaven uitge breid zou worden met een baby. De ze gelegenheid deed zich gisteren voor, toen te Brouwershaven aan de Schendersweg in het gezin Van Dienst-Groenendijk het derde doch tertje werd geboren. Mevrouw Schouwenaar-Linden- bergh toog afgeladen met bood schappen naar het jonge echtpaar om t.g.v. de komst van Angelique haar schat van etenswaren af te le veren. met geschenken overladen door me- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De heer de Geus gaf als hoofd der school een uiteenzetting over de nieuw aangeschafte leermiddelen en deed daarbij een beroep op de ou ders behulpzaam te zijn bij het kaf ten van de boeken voor niveau-le zen, en bij de organisatie van het documentatie centrum. Verder werd nog gesproken over schoolreisjes, schoolzwemmen, het op tijd naar bed gaan van de kinderen, zendings- geld en over het feit dat 23 nieuwe leerlingen in het nieuwe schooljaar hier naar school komen. In het bestuur werden herkozen de heren C. Boot en P. Zanddijk. De heer de Geus besloot deze fijne avond met dankgebed. worden in een bestuursvakature, waarvoor de heer F. J. Vos jr. kan didaat is gesteld. Na de vergadering worden dia's vertoond over vroegere Stad en Lande-excursies. WESTENSCHOUWEN Hengelwedstrijd „De Krabbe" Onder barre omstandigheden, veel wind, kou en bijtende zandwolken, hengelde zondagmorgen de H.S.V. „De Krabbe" aan het strand te Wes- tenschouwen. Er waren 28 deelne mers die het niet eens zo slecht de den, want ze bradhten gezamenlijk 29 bovenmaatse en 31 ondermaatse vissen op het droge. De uitslag luidt: 1. P. de Jonge 993 pnt.; 2. A. v. d. Zande 608 pnt.; 3. A. v. d. Bos 593 pnt.; 4. J. v. d. Bos 589 pnt.; 5. M. Wessels 560 pnt.; 6. W. de Jonge 444 pnt.; 7. P. Quaak 429 pnt.; 8. A. Boekenstein 384 pnt.; 9. M. A. v. d. Wielen 350 pnt.; 10. L. J. Steke- tee 304 pnt.; 11. Ad Deurloo 300 pnt.; 12. A. P. Deurloo 255 pnt.; 13. S. Blom 235 pnt.; 14. P. Kort 172 pnt.; 15. J. Hart 164 pnt. Uitslag junioren: 1. Cor Quaak 502 pnt.; 2. Daan Blom 401 pnt.; 3. Hans v. d. Wielen 278 pnt.; 4. Leo van Twist 260 pnt.; 5. Ad Provoost 123 pnt. en 6. Robbie van Twist 100 pnt. De volgende wedstrijd wordt op 11 mei gehouden aan de Westbout in de vorm van een bekerwedstrijd. BURGB Bijeenkomst Ned. Rode Kruis In verband met het behalen van de tweede plaats in Zeeland met de Campagne 1971 organiseert de afd. Schouwen (Westhoek) een speciale avond die vastgesteld is op donder dag 20 april, te 20 uur in hotel Bak ker te Burgh. Op deze avond zal na tuurlijk aandacht geschonken wor den aan de succesvolle campagne, terwijl er tevens enkele films ver toond worden. HAAMSTEDE Voorjaarsvergadering V.V.V. De V.V.V. Burgh-Haamstede houdt op maandag 24 april, 's avonds in hotel Bom te Haamstede een alge mene voorjaarsvergadering. Op de agenda een aantal bestuurs mededelingen over het programma voor hét seizoen 1972; de Streek-V. V.V. en de Provinciale V.V.V. en de auto-rally voor de leden. Vijtienjarig bestaan bejaarden-sociëteit Het ligt in de bedoeling van de be jaardensociëteit te Haamstede om op donderdag 27 april a.s. aandacht te besteden aan het 15-jarig bestaan. De genodigden worden in het rust huis „Duinoord" verwacht 's mid dags te 5 uur. SEROOSKERKE Bejaardenreis Het bejaardencomité organiseert een reis voor bejaarden op 14 juni a.s. Reisdoel is Scheveningen. Alle 65-plussers kunnen aan deze reis deelnemen. Zij kunnen zich opgeven bij de bestuursleden vóór 26 april. MIDDENSCHOUWEN Rektifikatie Zeer tot onze spijt is een verwar rend foutje geslopen in het bericht over het tragisch ongeluk, waarbij een kleuter het leven liet (opgeno men in het nummer van vrijdag 14 april). De in het bericht genoemde auto werd bestuurd door S. v. d. H. en dus niet - zoals abusievelijk ver meld - door A. v. d. H. Red. BROUWERSHAVEN Jaarlijkse wandeltocht Naar wij vernemen zal de jaarlijk se wandeltocht van de algemene sportvereniging „Brouwershaven" dit jaar worden georganiseerd op 1 juli aanstaande. DREISCHOR Afd. Noordgouwe e.o. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt op dinsdag 25 april in „De Drie Schapen" te Dreischor, een vleesfondue-avond, aangeboden door de keurslager de heer Quist te Noordgouwe. Dc avond staat o.l.v. de heer J. van Wegen van hel Bureau van Keurslagers. HAAMSTEDE, 17-4. De recreatie zaal van de Geref. kerk te Haam stede was vrijdagavond flink bezet grotendeels door léden van de afde ling Westerschouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, maar boven dien door een vrü groot aantal „huismannen". Toen de voorzitster mevrouw M. Behrend-Sevenhuijsen om even over achten de aanwezigen welkom heet te, was „Mien de kleedster" reeds druk bezig met de requisieten. De kleedster ontpopte zich door het verwisselen van kledij op het toneel, als de bekende voordrachtskunste- naresse Nel Kars. Zij begon in haar eentje met een tweegesprek uit het werk van Ma xim Gorki, waarbij zij zowel de grootmoeder als de moeder van het kind voortreffelijk vertolkte. Het zou te veel ruimte vergen al haar nummers uitvoerig te bespreken. Ademloze stilte heerste in de zaal tijdens haar uitbeelding van de reeds tientallen jaren in Vietnam Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom b\j uw Nutsspaarbank voor SALARIS of PENSIOEN RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Duiveland vergadert op donderdag 20 april in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, onder voorzitterschap van burge meester J. D. de Kam. De agenda telt een 23-tal punten, w.o. aanvragen door de bijzondere basisschool te Nieuwerkerk en de bijzondere kleu terschool. Verder ligt voor een voor stel tot subsidieverhoging aan de Chr. Zangvereniging te Nieuwerkerk. Krediet wordt gevraagd voor ver breding en verbetering van de Hof weg te Oosterland'en t.b.v. het dorps huis te Nieuwerkerk. Verder komen grondzaken aan de orde en wordt het rapport van de recreatiecom- missie besproken. Benoemingen bij de brandweer In de vacatures bij het brandweer korps van Duiveland, ontstaan door het aftreden van de commandant, de heer Mar. Dane alhier, is als zijn op volger benoemd de heer L. A. Ista Wz. Tot ondercommandant werd in de vacature K. Goudzwaard Joh.z. benoemd de heer M. Dooge Joh.z., Sandströmstraat. Genoemde heren waren reeds enige jaren bij de brand weer ingedeeld. OOSTERLAND Ned. Herv. Kerk De kerkcollectes in de Ned. Herv. Kerk bedroegen over»- de maand maart: voor de kerkvoogdij f 665,39; voor de diaconie f 221,79; voor de centrale verwarming f 144,34; voor de Stichting „Bartimeüs" te Zeist f 92,75; de voorjaarszendingscollecte bedroeg f 549,84 en de Paascollecte bracht op de som van f 703,60. BRUINISSE De woningbouw In zijn toespraak bij gelegenheid van de opening van het kantoor van de A.B.N. sprak burgemeester G. Hokken over 53 woningen in aan bouw.' (26 woningwetwoningen) Be ter Wonen; 8 woningen plan Mooy- aarts; 10 bejaardenwoningen (Stich tingen Woningen voor Bejaarden); 5 woningen voor de Bruse aannemers combinatie; 4 woningen fa. Den Her der en twee particuliere woningen. werkzame, tijdelijk met verlof in Nederland zijnde „zuster Frangoise". Andere uitbeeldingen De beide na de pauze gebrachte stukken waren geheel, ook onderling verschillend van aard. De felle uit beelding van een volksvrouw uit Wales, die er bij een inval van de Fransen in de Napoleontische tijd in geslaagd was met geen ander wa pen dan een hooivork 12 Fransen krijgsgevangenen te maken, boeide de aanwezigen eveneens. Als slot speelde zij de uit een „Falklandje" van Herman Heijermans ontleende schets „Verveling", een vrouw uit de betere kringen uit het begin van de ze eeuw. De door Nel Kars gedra gen costuums, alle eigen creaties, boeiden het publiek in een grote ma te, als de wijze van voordragen der kunstenaresse. De voorzitster dankte namens de aanwezigen Nel Kars voor deze on vergetelijke avond onder aanbieding van een boeket bloemen. Storm en water onderschat Opnieuw bleek, dat men de Zeeuwse wateren onderschat, vooral wanneer De Bilt windkracht 7 of 8 aangeeft. Door de heer A. Jumelet werd zaterdag in het Zijpe, met het mosselvaartuig Bru 4, een vissers bootje met drie mannen opgepikt, waarvan de buitenboordmotor on klaar was geraakt en waarvan het anker was doorgegaan, omdat het ankertje ook niet doelmatig was. De heer W. Jumelet hees met de „Grevelingen" waarop hij met sport vissers voer, enkele personen waar onder een kind uit een rubberboot aan boord, waarop men op het Gre- velingenmeer was gaan varen, on danks de zeer harde wind zaterdag morgen. Geen wonder dat men in nood kwam, want ook grotere sportvissersvaartuigen kregen het te kwaad. Het motorschip Bru 31 moest het sport vissersvaartuig „Harjo" van de heer A. Noord binnenslepen, omdat ook dat schip mankementen had gekregen. Vernielingen dooi jeugd en storm De storm werkte vorige week blijkbaar samen met het jeugd van dalisme, om op het voormalige kam peerterrein rond de ijsbaan een chaos te scheppen en zo veel moge lijk vernielingen aan te richten. Eerst moest het „hokje" van de ijsvereniging het ontgelden. Het hokje werd in elkaar geramd en de stoelen en tafel kwamen in het wa ter van de ijsbaan terecht. Wasbak ken en ander materiaal dat aan de BURGH, 17-4. In volle vreugde heeft s.v. D.F.S. n.a.v. het zondag in Oostburg behaalde kampioenschap, zondagavond in de feestelijk versier de zaal van café-bar „De Westhoek" te Burgh luister bijgezet, aan deze dag en er voor het volgend com peti tiejaar moed in geblazen en gezon gen. De belangstelling was overweldi gend. Tfjdens de receptie was het de competitieleider van de afdeling Zeeland, de heer C. Eispa uit Vlis- singen, die de kampioensbeker aan aanvoerder Kees Rijnberg overhan digde, er op wijzende dat deze be ker meer een afscheidsbeker is, nu D.F.S. de afdeling gaat verlaten. De heer Eispa betreurde de houding van de supporters in Oostburg. In de nabije toekomst dus weer twee te rugkerende derby's, D.F.S.-Zierikzee en D.F.S. II-Renesse I. De voorzitter van D.F.S., de heer D. E. Mooij dankte de heer Eispa voor zijn komst naar Burgh en was blij, dat de bekeruitreiking hier in Burgh kon geschieden. Zoals het vo rig jaar gebeurde op het D.F.S.-ter- rein, toen Domburg kampioen werd, zou deze middag niet mogelijk zijn geweest door de houding van het Oostburg-publiek. De heer Mooij dankte de zuster vereniging Renesse en Zierikzee voor hun komst en de bloemen, bracht dank aan de attentie's van de biljartclub „Onder Vrienden", van het Wielercomilé en de H.S.V. „De Krabbe". Hij hoopte dat D.F.S. zal ZIERIKZEE. Trots werd de nieuwe „Onderdak"-vlag rondgedragen door de sporthal, bij gelegenheid van de officiële opening van het sportcen trum. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). kampeergelegenheid herinnerde werd in stukken geslagen. De storm voltooide toen de vernielingen, het bord waarop passanten op Rijksweg 57 (weg naar de Grevelingendam) werden aangemaand hun industrie op Bruinisse te vestigen woei om en nam in zijn val schijnwerpers en pa len met elektrische bedrading mee. Voor de ijsvereniging en voor de gemeente dus een combinatie van .stroppen". Leidingen aardgasnet De firma Hommel komt nog vóór 1 mei waarschijnlijk gereed met het aanbrengen van leidingen voor het aardgasnet. Het aantal aansluitin gen ligt in de buurt van 600. Ombouw van toestellen, het aan leggen van verwarming voor kachels en C.V.-installaties alsmede het aan leggen van geysers geeft thans aan vele handen werk. Vergadering N.C.V.B. De afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt donderdag 20 april 1972 de maandelijkse verga dering in het hervormd verenigings gebouw. Spreker zal daar zijn dokter P. Kleinepier, met het onderwerp: „Wat is eigenlijk homoeopathie?" „Oud papier" waait over de straat Een vergelijking tussen Bruinisse en Oosterland voor wat betreft de reinheid van straten en groenstroken, valt zeker niet ten gunste van Brui nisse uit. Vrij regelmatig krijgt het gemeentebestuur klachten over vuile straten. Een veel voorkomend euvel zijn de oude kranten die op de straat liggen te waaien en te slingeren. Soms komt dit doordat kinderen kranten hebben opgehaald, er een half uur mee spelen en dan de hele zaak maar laten waaien. Hét gemeen tebestuur verzoekt daarom de in woners oude kranten en oud papier alleen mee te geven aan de ophalers die het in verenigingsverband verza melen en mocht men in zijn omge ving wat oud papier zien liggen en zien waaien, die dan zelf even in te zamelen en te vernietigen. Laat geheel Bru meewerken dat de gemeente „schoon" blijft. TEHERAN. Officieel is meege deeld, dat bü de aardbeving die vo rige week in het zuiden van Perzië 45 dorpen verwoestte, 5.044 mensen het leven hebben verloren. Er zyn 1.336 gewonden. blijven strijden op deze manier en de kleuren eerlijk zal gaan verde digen in de 4e klasse der K.N.V.B. Ere-wedstrijd De voorzitter deelde mede, dat hij via het lid der Techn. Comm. dei- afdeling Zeeland had vernomen, dat D.F.S. een ere-wedstrijd gaat spelen tegen een Afdelings-elftal, en tegen de winnaars der afdelingenGouda en Dordrecht. Een der oudste leden van D.F.S. en oud-scheidsrechter, de heer W. Steur uit Burgh had alle vreugde en leed van D.F.S. meegemaakt, doch nu er met dit kampioenschap vreug de heerst, schaarde hij zich achter de zegswijze: wees blijde met dc blijden. „Als buitenlijner hoop ik dat u de sportieve weg zult volgen naar verdere successen". De heer Steur bood een enveloppe met in houd aan. De heer M. Bakker was als trainer „machtig trots op het zoodje van het eerste". Doch hij richtte zich nu tot de heer J. Tuinman, die als E.H.B.- O.-er altijd van de partij is en bood hem een werphengel aan. Tot slot sprak Kees Rijnberg als aanvoerder zeer waarderende woor den lot de heer M. Bakker, „dc man die veel meer werk doet dan het ge hele elftal tezamen" en overhandigde hem een aandenken aan deze dag. Met een gezellig muziekje werd hel feest in volle overgave voortge zet. Feest bij voetballend Burgli I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3