AGENDA Groene Kruis-afdeling Bruinisse staat er uitstekend voor Om herstrukturering van sportvisserij Spoorwegongeluk in Zuid-Slavië LAATSTE NIEUWS KAAP KENNEDY. Deze roestvrij stalen plaat, met hun drie namen en hand tekeningen, namen de Apollo-16 astronauten mee om straks op de maan achter te laten als aandenken aan hun bezoek. De plaat is bevestigd op het landingsgestel van het maanlandingsvaartuig, dat op de maan achterblijft. Wachten alleen op vaste BRUINISSE, 14-4. De belang stelling voor de algemene vergade ring van het Groene Kruis te Brui- nisse had groter kunnen zijn, aldus constateerde de voorzitter de heer W. van Gilst, in zijn openingswoord in het Hervormd verenigingsgebouw te Bruinisse. In dit openingswoord kon hij me dedelen, d t de afdeling thans 774 leden telt, dat inplaats van de heer A. van den Berge in 1971 overleden, als bode was benoemd de heer G. F. Padmos, door wiens ijver 57 nieuwe leden konden worden ingeschreven. De financiële toestand van de ver eniging geeft geen zorgen. Contri butieverhoging was niet nodig, al is' het niet uitgesloten dat zulks vol gend jaar misschien wel noodzake lijk zou zijn. Alle pogingen om een vaste,eigen wijkverpleegster aan te stellen, zijn tot nu toe mislukt, maar gelukkig werd dit manco uitstekend opgevan gen door de oud wijkverpleegster mevrouw C. van den Berg-Oranje, met als vervangsters mevrouw Pad- mos-Risseeuw en mevrouw Anker. Het wijkgebouw werd van cen trale verwarming voorzien; een fi nanciële aderlating van f 12.500,-, waarvoor de Raiffeisenbank te hulp kwam. Dank werd gebracht aan de heer M. Jumelet Az., die niet alleen de bestuursvergaderingen in zijn D.F.S. HAAMSTEDE, 17-4. Na een vrij groot aantal jaren geleden, is het D.F.S. gelukt om kampioen te wor den van de eerste klasse der afde ling Zeeland van de K.N.V.B. Door dit kampioenschap promoveert D.F.S. naar de 4e klasse der K.N. V.B. Na een bar harde wedstrijd in Oostburg, waar ook Oostburg het al lergrootste belang bij had omdat het in ernstig degradatiegevaar ver keert, moest uiteindelijk 'de politie met 2 G.S.A.-wagens de Oostburgse supporters kalmeren, die het op de scheidsrechter en op het Westhoekse publiek gemunt hadden. Hierbij vie len klappen. D.F.S. won uiteindelijk verdiend met 2-1. Drie Oostburg- spelers werden opgeschreven. Omstreeks kwart over zes arri veerden de beide bussen waarbij de bus met het kampioenselftal al rij kelijk was versierd voor het gemeen tehuis. Op de raadszaal was burge meester Everwijn met de wethou- ders Steur en Hoogerhuis aanwezig om het kampioenselftal te huldigen. In deze huldiging werd ook het tweede elftal van D.F.S. betrokken, dat twee weken geleden kampioen van de 3e klasse afd. Zeeland gewor den was. Burgemeester Everwijn noemde deze beide kampioenschappen, da den die niet zo vaak voorkomen en daarom gunde hij de elftallen en het bestuur deze staande receptie van harte. wijkzuster woning ontving, maar die ook in het wijkgebouw toezicht hield en klus jes opknapt. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer W. van Gilst, met algemene stemmen herkozen, terwijl in de vakature dokter Van Leeuwen, bij akklamatie dokter A. J. de Bruin werd gekozen. Jaarverslag Het jaarverslag van de secretaris de heer S. de Koning behandelde dezelfde stof, als de voorzitter in zijn openingswoord, terwijl uit de financiële verantwoording bleek, dat de jaarrekening met een voor delig saldokon worden afgesloten. Aan de, gemeente Bruinisse kon de helpende- hand worden geboden, toen het ging om een tijdelijk onder dak voor een familie, die nog geen definitieve huisvesting kon krijgen. Men verhuurt nu tijdelijk de zus- terswoning naast het wijkgebouw, zo lang er geen vaste wijkverpleeg ster is. De waarnemend wijkverpleegster mevrouw Van den Berg-Oranje, had nasat haar gewone werkzaamheden van ziekenbezoek en wasbeurten één keer bij een bevalling geassisteerd en vier keer bij een overlijden, de laatste hulp bewezen, hoewel beide categorieën werkzaamheden niet onder het pakket van de wijkver- kampioen Huldiging Na een heildronk op D.F.S. te heb ben uitgebracht werd eerst de aan voerder van het 2e elftal, Rini Dijk man in de bloemetjes gezet die een tafeluitgave van de gemeentevlak ontving. Vervolgens kreeg Kees Rijnberg als aanvoerder van het 1ste elftal dezelfde herinneringen aan het behaalde kampioenschap. Onder daverend applaus mocht ook trainer Rinus Bakker die beide elftallen naar het kampioenschap bracht bloemen in ontvangst nemen. Burgemeester Ever wijn had ge hoord dat het in Oostburg hard was toegegaan doch hij hoopte dat beide elftallen goede sportbeoefenaars en even goede sportkameraden zouden blijven als peilers waarop dit suc cesvolle fundament is gebaseerd. D.F.S.-voorzittër, de heer D. E. Mooij, sprak een dankwoord en noemde deze dag een unicum voor D.F.S. en voor de gemeente. Hij hoopte op goede resultaten en niet om er na een jaar weer al uit te kelderen. Als voorbeeld voor dit succes noemde hij Toon Rijnberg, die deze competitie zoveel moest in casseren. Na de ontvangst ten gemeentehui ze vertrokken de bussen naar Burgh voor verdere voortzetting van het kampioensfeest in eigen kring. Om acht uur begon in café-bar „De Westhoek" een receptie waarop het bijzonder druk was. pleging vallen. Er worden voor het zuigelingenbureau 48 nieuwe zuige lingen ingeschreven en voor het kleuterbureau 47 nieuWe kleuters; er werd 20 keer zitting gehouden voor de zuigelingenzorg en 12 keer voor het kleuterbureau. Er werd een moedercursus georganiseerd waaraan 20 moeders deelnamen en 16 moeders van kleuters. ZAGREB, 15-4. Zeker drie men sen zijn omgekomen en 42 werden gewond toen zaterdagochtend vroeg de sneltrein Parijs-Athene 40 km ten zuidoosten van Zagreb ontspoor de. Volgens niet-officiële berichten is het niet onmogelijk dat zich nog slachtoffers in de wrakstukken be vinden. De trein is omgevallen en in brand gevlogen. Zes van de tien wa gons zijn uitgebrand. Brand verwoest Amsterdamse bioscoop AMSTERDAM, 16-4. Een felle uit- slaande brand heeft zondagavond in bijna anderhalf uur tijd de Plaza- bioscoop aan de Kalverstraat in Am sterdam totaal verwoest. De brand ontstond kort nadat de enige avondvoorstelling van de film „My Fair Lady" was afgelopen. De ongeveer 260 bezoekers - er waren 450 plaatsen in deze bioscoop - wa ren evenals het personeel al weg toen het vuur' door een voorbijganger werd ontdekt. Toen de brandweer aankwam was het vuur al niet meer te stuiten. Te gen middernacht sloegen de vlammen door het dak naar buiten en woei een vonkenregen over het- Singel en de Munttoren. In het Roxy-theather vlak naast de Plaza was de tweede avond voor stelling nog niet ten einde toen de brand uitbrak. Zonder panièk ging het publiek de zaal uit. Graf van Sint Calixtus gevonden VATICAANSTAD, 15-4. Vati- caanse archeologen beweren het graf ontdekt te hebben van de heilige Calixus, na dat van Petrus - de eerste paus - het oudste pauselijke graf dat ooit is gevonden. Het graf van Ca lixtus die paus was van 217 tot zijn marteldood in 222 na Christus, werd gevonden aan de Via Aurelia, een weg die van het oude Rome naar het noorden loopt. Calixtus werd tot paus gekozen toen het christendom nog steeds verbo den was in het Romeinse rijk. Men verdronk hem in een put toen men hem een man zag dopen. Een luchthaven Nederland-België? AMSTERDAM, 15-4. De Neder- landsche maatschappij voor Nijver heid en Handel en het Vlaams Eco nomisch Verbond dringen er in ge lijkluidende brieven bij minister Drees van Verkeer en Waterstaat en de Belgische minister Delmotte van verkeerswezen op aan dat Nederland en België niet ieder apart een nieu we internationale luchthaven gaan aanleggen om het enorm groeiende luchtvervoer van toeristen en vracht op te vangen. Dordts bedrijf failliet DORDRECHT, 15-4. De rechtbank te Dordrecht heeft de N.V. Technisch Installatiebureau voor C.V., sanitair e.d., Visser en Van der Giessen te Dordrecht, 350 werknemers, van wie de meeste in Andelst (Gld.), failliet verklaard. Tot curator is benoemd mr. J. W. Bijvanck te Nijmegen. Hij zal moeten bepalen of het bedrijf direct geli quideerd wordt of dat onder handen zijnde winstgevende werken worden afgemaakt. Hij heeft nog geen beslis sing genomen. Er is ook nog steeds de mogelijkheid dat het bedrijf in andere handen overgaat. Twee uur meer t.v. per 1 oktober HILVERSUM, 15-4. Met ingang van 1 oktober a.s. zal dc televisie zendtijd met twee uur per week worden uitgebreid, ongeacht de be slissing van de minister op dc aan vraag van de Evangelische Omroep cm erkenning als C-omroep. Overigens kan de NOS nog altijd geen nieuwe zendtijdindeling maken, omdat men ten aanzien van de E.o! nog volledig in het onzekere ver keert. De Raad van Beheer var\ de NOS, zal op korte termijn een on derhoud met de minister aanvragen teneinde van hem de achtergronden en motieven te vernemen die hem ertoe heben gebracht, de E.O. nog twee maanden zendtijd te geven als adspirant-omroep, in afwachting van een definitieve beslissing. De minister kan op grond van de om roepwet daartoe in „bijzondere ge vallen" besluiten. DEN HAAG, 15-4. Het hoofdbe stuur van het Centraal Nederlands Hengelaarsverbend (CNHV) heeft met grote meerderheid besloten, zich terug te trekken uit het hcrstructu- reringsoverleg van de georganiseer de sportvisser^. Het zal zijn besluit op 6 mei aan de algemene ledenver gadering voorleggen. Bij het herstructureringsoverleg zijn betrokken het CNHV met rond 20.900 leden, de Algemene Henge- laarsbond (AHB) met rond 200.000 leden en elf regionale organisaties met gemiddeld 10.000 leden. Een werkgroep heeft aan de uit deze organisaties gevormde her structureringscommissie voorgesteld, een stichting te vormen, die in ma ximaal vijf jaar tijd de oprichting kan voorbereiden van een grote lan delijke organisatie. De bij het over leg betrokken bestaande organisaties zouden daarin móeten opgaan. De meerderheid van het CNHV- bestuur heeft bezwaar tegen een Gulf: 13,5 miljoen voor milieuverbetering ROTTERDAM, 15-4. De Gulfraf- finaderij in Europoort heeft voor dit jaar 13,5 miljoen gulden gereser veerd voor maatregelen ter bescher ming van het milieu. De controle op de milieuoverlast, die door de raffi naderij en de ethyleenfabriek aan de omgeving wordt aangedaan, zal wor den verscherpt. Binnen enkele we ken zal Gulf twee snuffelpalen neer zetten voor het meten van SO 2 en ethyleen. Eén wordt er geplaatst aan de noordelijke kant van de Nieuwe Waterweg en één op de Zuidelijke oever. Dit deelde de algemeen directeur van de raffinaderij, de heer A. E. R. Vis Dieperink, mee 'tijdens het be zoek van de vaste kamercommissie voor milieuhygiëne aan Rijnmond. Koningin en prins weer thuis SOETERBERG. Koningin Juliana en prins Bernhard zijn zaterdagmid dag met de regeringsféllowship op vliegbasis Soesterberg terug gekeerd van hun staatbezoek aan Engeland en Schotland. EDINBURG. Aan het eind van het staatsbezoek aan Engeland en Schot land heeft koningin Juliana zater dagmorgen gezegd te hopen dat de toetreding van Groot-Brittannië tot de EEG spoedig een feit zal zyn. DEN HAAG. Staatssecretaris Scholten (finanicn) is niet gereid de cp 1 januari ingevoerde accijns op frisdranken per 1 september af te schaffen. Ook wil dc staatssecretaris de reeds vastgestelde verhoging van deze accijns per 1 september niet on gedaan maken OUWERKERK, 13-4. Donderdag avond vond in het paviljoen: „Dc Vier Bannen" te Ouwerkerk een sa menkomst plaats van het plaatselijk brandweerkorps teneinde afscheid te nemen van een tweetal funktiona- rissen, die dc leeftijd van 60 jaar hebben bereikt, een leeftijd die bij dc brandweer tot aftreden leidt. Mede aanwezig was dc burgemees ter van Duiveland, dc heer J. D. de Kam. Met een speech, vol dankwoorden richtte, de burgemeester zich eerst tot de scheidende commandant, de heer Mar. Dane, voor alles wat hij voor de brandweer heeft verricht. Sinds 1954 fungeerde hij als onder commandant, of zoals dat toen heet te „onder-brandmeester", en sinds 1961 heeft hij het korps op voorbeel dige wijze gediend als commandant. Namens het gemeentebestuur bood stichting als overgangsvorm, o.m. wegens de financiële gevolgen die daaraan voor de Nederlandse hen gelaars verbonden zullen zijn. Kampen heeft een moskee KAMPEN, 15-4. Kampen, dat door zijn vele kerken wel eens het „Ne derlands Jeruzalem" genoemd, heeft sinds vrijdagavond ook een Moskee binnen zijn poorten. De ingebruikneming ging gepaard met een feestelijke maaltijd vooraf, waarbij vlees van een ritueel ge slacht schaap werd gegeten. De Moskee is gevestigd in een pensioen voor Turkse werknemers in Nederland, werkzaam bij de pluimveeslachterij Friki N.V. te We- zep. De directie van dit bedrijf be ijverde zich om deze Moskee in het pension te verwezenlijken. De kos ten bedroegen omstreeks f 7000. Men beschikt over een Hulp-Imman, die de dagelijkse gebeden zal leiden. Honderd jaar klokkengieten ASTEN, 15-4. Maandag 24 april zal het honderd jaar geleden zijn, dat de klokkengieterij van Eijsbouts in Asten werd opgericht door Bona- ventura Eijsbouts. Ter gelegenheid daarvan zal er die dag een herden kingsbijeenkomst plaatsvinden met als hoogtepunt het gieten van een 7.000 kg wegende klok, bestemd voor de Domtoren in Utrecht, en de op levering van de gerestaureerde - 300 jaar oude-beiaard voor de toren van Antwerpen. In 1872 begon de hor logemaker Bonaventura Eijsbouts in Asten met de vervaardiging van to renuurwerken. Slippende auto treft voetgangers RAVESTEIN, 15-4. In Herpen, gemeente Ravenstein, is vrijdag middag een personenauto vermoede lijk door een klapband van de weg geraakt en op twee op de berm lo pende personen ingereden. Een van hen, de 86-jarige heer A. van Rooij uit Herpen, was op slag dood. De andere man, de 55-jarige heer L. van Meurs, eveneens uil Herpen, is in levensgevaarlijke toestand over gebracht naar het ziekenhuis te Oss. Prins Claus opeut tentoonstelling ROTTERDAM, 15-4. Prins Claus heeft in het Rotterdamse bouwcen trum het „DD-2 ontvangstcentrum" geopend, een reizende tentoonstel ling over de strategie van de Ver enigde Naties in de jaren zeventig op het gebied van ontwikkeling. De expositie, georganiseerd door het Unesco centrum Nederland met fi nanciële steun van de nationale commissie ontwikkelingsstrategie, zal de komende drie jaar in een groot aantal steden van ons land zijn te bezichtigen. dc burgemeester hem een fraai bord aan van Delfts blauw. Ook van de brandwacht, de heer C. J. de Later, werd om diezelfde reden afscheid genomen. Deze heeft een staat van dienst sedert 1934 en was nog bij de oude brandweer van Oosterland werkzaam als porrpcr. Ook hij ont ving naast vele dankwoorden het gedenkbord van het gemeente-be stuur in Delfts blauw. Ook door dc collega's werden de beide afscheid nemende brandweermannen met een geschenk bedacht. Men bleef na deze officiële gebeurtenis nog geruime tijd gezellig bijeen waar uiteraard nog vele oude herinneringen werden opgehaald van de ervaringen bij de brandweer. Van de heer K. Goud zwaard Johz., die het korps diende als ondercommandant sinds 1962, werd reeds eerder afscheid geno men. Maandag 17 april Ouwerkerk Dorpshuis, 7.30 uur afdeling Duive land Plattelandsvrouwen Bond. Dinsdag 18 april Haamstede Geref. Kerk, 7.45 uur, vergadering afdeling N.C.V.B. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8.00 uur afdeling Plattelandsvrouwen Bond. Woensdag 19 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8.00 uur, N.C.V.B.-afdeling. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 19.45 uuh, ver gadering N.C.V.B.-afdeling. Donderdag 20 april Zierikzee Concertzaal, foyer, 8 uur, afdeling Schouwen Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Vrijdag 21 april Zierikzee Graanbeurs, 7.30 uur, Alg. Bond van Bejaarden. 20.00 uur, Huis van Nassau, algeme ne ledenvergadering Zierikzeesche Speeltuinvereniging. Zaterdag 22 april Zierikzee Excursie ZVU naar Streekmuseum Hoeksche Waard te Heijenoord, (ver trek bus Balie, 13.30 uur). Renesse Dorpshuis, uitvoering „Op Drift". Dinsdag 15 april Zierikzee „Hotel Van Oppen", 10.00 uur, aan vang provinciale dag U.V.V. provin cie Zeeland. Zaterdag 29 april Zierikzee R.K. kerk, 20.15 uur, concert Zierik- zees Kamerkoor en Utrechts Studen ten Begeleidingsorkest. Dierenziekenfonds GRONINGEN, 15-4. In Sappe- meer is het eerste dierenzie kenfonds in Europa opgericht. Initiatiefnemer is de heer Dui zendstra te Sappemeer, in nau we samenwerking met de Stichting Dierenhospitaal en Ambulancedienst te Amster dam. Het dier is een zo belang rijke plaats in onze samenle ving gaan innemen, dat het er gewoon van moest komen, al dus de heer Duizendstra. De activiteiten van het fonds zul len zich voorlopig tot het noorden van het land beper ken. De huisdierhouder (hond- kat) kan nu voor een gering bedrag een maximale dekking afsluiten ten aanzien van dok terskosten, kosten van onge val, overlijden, vermissing (ad- vertentiekosten voor terugvin den van het dier). Naast het dierenziekenfonds wil de heer Duizendstra ook tot een regio naal dierenhospitaal komen. De Amerikaanse luchtaanvallen SAIGON-HANOI, 17-4. Buitenland- se correspondenten in de Noord- vietnamese havenstad Haiphong heb ben de Amerikaanse jachtbommen werpers zondag duidelijk duikaan- vallen zien uitvoeren in de richting van de haven. Om veiligheidsrede nen was het hun echter niet tpege- staan zich naar de haven, waar ook grote branden zijn waargenomen, te begeven. In Hanoi is maandag officieel be vestigd dat Sowjet-Russische zeelie den door de luchtaanvallen zijn ge wond. Zo is de koopvaardij-officier Mistrosjine van de „Simferopol" aan het gezicht gewond. Volgens het blad Nhan Dan kreeg een Sowjet-schip dertig treffers. Ook andere schepen zouden zijn geraakt. De Noordvietnamese autoriteiten toonden maandagochtend voor de pers één van de Amerikaanse pilo ten die bij de jongste aanvallen is gevangen genomen nadat zijn toe stel was neergehaald. Het was dc 34- jarige majoor-vlieger Despiegler Gale uit Zuid-Dakoto wiens Phan tom zaterdag boven de provincie Quang Binh werd neergeschoten. Zwitsers vliegtuig gekaapt GENÈVE, 17-4. Een gewapende man heeft maandagochtend een DS- 9 van dc Zwitserse luchtvaartmaat schappij „Swiss Air" gekaapt. Hij gelastte de gezagvoerder het toestel op het vliegveld Ciampino bij Rome neer te zetten. Er zijn vijftien mensen aan boord. Het vliegtuig was op weg van Ge neve naar Rome, waar het op het Fiumicino zou landen. Een grete politiemacht is naar Ciampino gedirigeerd. Dc DC-9 is cm vijf over negen op Ciampino geland. Dc kaper heeft gedreigd het vliegtuig op tc blazen als hy niet wordt ontvangen door de Paus en de ambassadeur van de Verenigde Staten in Rome. De aanvoerder van het 2e elftal Rini Dijkman in gesprek met burgemeester II. P. Êverwtiri. (Foto's; Zierikzeesche Nieuwsbode). na hard duel tegen Oostburg B. en w. en aanvoerder Kees Rijnberg. Duiveland nam afscheid van twee brandweermannen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2