Gewestelijke Raad Landbouwschap schrijft G.S. over ontwikkelingsschets Warmelo open voor publiek uit tegen studenten Koninklijk paar in Londen aangekomen MODESHOW VOOR BLINDEN DEN HAAG, 10-4. In kunst- zaal Van Liernur in Den Haag is maandag voor het eerst in Nederland een speciale mode show voor blinde dames ge houden. Negen mannequins, bij wie één blinde, showden er de collectie van couturier Gerard Brussé. Vijftig blinde dames hadden zich de unieke kans om van zeer nabij kennis te ma ken met de nieuwste mode, niet laten ontgaan. De creaties, en de bijbehorende sieraden van Hannah Roet, vonden een enthousiast onthaal. De be zoeksters van de show konden alle zestig creaties op hun ge mak aanraken om te bestude ren hoe de mode dit jaar eruit ziet. VOOR DE VROUW U kunt niet ALLES weten! PLAS IN LOOD moet van tijd tot tijd gekontroleerd worden op klei ne afscheidingen tussen het glas en het lood. Tijdige reparatie wordt dubbel vergoedt door besparing op de verwarming. En dan spreken we nog niet eens over het minder behaaglijke zitje bij het raam. RESTJES WARME MELK mogen we nooit bij koude melk voegen. Hier door wordt de melk veel sneller aan bederf onderhevig. RAUWE GROENTEN. Voor het nut tigen van rauwe groenten kunnen we volstaan met de helft of min der dan de helft van de hoeveel heid, die we nodig hebben voor het bereiden van gekookte groen ten. KLUWEN TOUW OPBERGEN. Wan neer u een kluwen touw in gebruik neemt, doet u verstandig deze in een rond, passend blikje te doen. Middenin de deksel maakt u een gaatje, waardoor u het losse einde van de kluwen haalt. De kluwen zal nooit meer onverwachts kun nen aflopen en in de war raken. SPRINGEN VAN GLASWERK. Wan neer hete dranken in glazen gego ten worden kan het gevaar van springen van het glas voorkomen worden door het glas op een koud stenen bord te plaatsen. GEEN WANORDELIJKE WASTA FEL MEER. Voor uw toiletbeno digdheden hunt u een leuke han ger maken. Een rechthoekige lap. waarop u eveneens rechthoekige lapjes stikt van verschillende grootte. Ophangen aan een stokje dat u door de zoom steekt. De ge- schikste plaats is vlak naast de wastafel. VLEKKEN OP HANDEN laten zich diwijls verwijderen door citroen sap, door er bijvoorbeeld een schijf je citroen over te wrijven. Boven dien is het uitstekend voor de huid van uw handen. LAAT DE AANDRIJFROL van uw brommer bij uitgeschakelde motor, niet de band van het wiel blijven raken. LONDEN. De secretaris-generaal van de V.N., Kurt Waldheim, heeft maandag op een persconferentie in Londen gezegd dat het aanbod van de V.N., een bijdrage te leveren voor de oplossing van de kwestie Noord- Ierland, nog steeds van kracht is. Nederlandse modekoning SYDNEY, 10-4. De als jonge man uit Nederland gekomen Jan Hemmes, algemeen be schouwd als Sydney's meest revolutionaire mode-ontwer per, heeft het oude Angel Ho tel in de Pitt street in de bin nenstad van Sydney gekocht voor (omgerekend) 2 miljoen gulden. Jan en zijn Australi sche vrouw Merivale zijn van plan het hotel te verbouwer voor de verkoop van hun mo de-artikelen. Het modehuis, „House of Merivale" geheten, was oorspronkelijk elders in Sydney gevestigd. Het is voort gekomen uit een klein atelier, maar heeft thans eigen fabrie ken en winkels in Sydney en Melbourne. Leidscliendain heeft zuivelkeuken LEIDSCHENDAM, 10-4. - Het Nederlands Zuiveibureau zal met ingang van woensdag 12 april in het winkelcentrum Leidsenhage te, Leidschendam beschikken over een eigen zui velkeuken. Mevr. G. Vrolijk- Teerink, echtdgenote van de per 1 april benoemde commis saris der koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, zal dit nieuwe voor lichtingscentrum officieel ope nen. De Haagse zuivelkeuken heeft sinds de opening in 1964 reeds 68.500 cursisten gehad. In Leidschendam heeft het Ne derlands Zuiveibureau de be- sohikking over een demonstra tieruimte, zeven leskeukens en een kantoor. Bovendien kun nen grote gezelschappen wor den ontvangen. Onlangs publiceerden wij enkele foto's van de februari-stormramp. Aanvul lend bereikte ons deze plaat van de Zuidhoek te Zierikzee. De foto is dubbel merkwaardig omdat de er op staande huizen zijn verdwenen door afbraak. GOES, 10-4. De gewestelyke raad van hét Landbouwschap heeft ken nis genomen van de inhoud van de Ontwikkelingsschets Zeeland en tot zün teleurstelling moeten constate ren dat met name aan de land- en tuinbouw praktisch geen aandacht is besteed, daar slechts wordt volstaan met te verwijzen naar het door de provinciale raad voor de bedrijfs ontwikkeling uitgegeven structuur rapport. Aldus blijkt uit een schrijven van de gew. raad aan het college van Ged. Staten: Hoewel genoemd rap port in de kringen van de landbouw gunstig is ontvangen, behoeft zulks naar de mening van de raad niet in te houden dat de visie van het pro vinciaal bestuur op de land- en tuin bouw gelijkluidend moet zijn aan de inhoud van dit rapport. Bezwaren tegen plannen van kunstmestfabriek BURGERVEEN, 10-4. De dorpsraad van Burgerveen in de Haarlemmer meer is in beroep gegaan bij de Kroon tegen de vestiging van een kunstmestverwerkend bedrijf tegen over de Westeinderplas. De provin ciale planologische dienst heeft be zwaren van landschappelijke aard, maar gedeputeerde staten van Noord- Holland keurden de vestiging goed. Zij stelden wel dat het gebied land schappelijke waarde heeft. Het kunstmestverwerkende bedrijf is een initiatief van de N.V. Agrari sche Unie. 65-plussers op Ameland LEEUWARDEN, 10-4. - Bijna 2400 bejaarden brengen de ko mende tijd een goedkope va kantie van vijf dagen door op Ameland op initiatief van de Amelander middenstand. Deze gebruikt de opbrengst van een Sinterklaasactie om het ver blijf goedkoop te maken. De eerste groep van 350 bejaar den, uit allerlei delen van het land, is maandag per veerboot naar Ameland overgestoken. Vrijdag vertrekt de volgende groep naar het eiland. Dans avonden, bingo-spelen en rond leidingen zijn georganiseerd om de 65-plussers een aange name tijd te bezorgen. Ame lander omes, ook wel Sunde- klazen genoemd, verwelkomen op de pier deze vroege gasten op het eiland, dat rond Sinter klaas vreemde u\t oeroude tij den daterende feesten houdt. Horecabedrijf dicht 0111 vermakelijkheids belasting VLAGTWEDDE, 10-4. Uit protest tegen de vermakelijkheidsbelasting heeft de eigenaar van het hotel-café restaurant annex dancing Bejjering in Vlagtwedde zaterdagnacht zjjn zaak voor een week gesloten. Na de laatste klanken van de En gelse popgroep „The Sweet" deed ei genaar J. Beijering de gordijnen dicht en de grendels op de deur. Zondagmorgen hing bij het horeca bedrijf de vlag halfstok. Door het wegvallen van de ver makelijkheidsbelasting in Winscho ten en Stadskanaal komt volgens de heer Beijering zijn bedrijf in een minder gunstige positie te verkeren. Zijn „staking" zal geen financiële consequenties voor de ruim dertig personeelsleden hebben. Herinneringsplaatje aan het konink lijk bezoek van 1923. De hofauto aan de Nieuwe Haven. Op de voorgrond de toenmalige commissaris der ko ningin Quarles van Ufford. Op de achtergrond overzijde Nieuwe Ha ven) de toenmalige „Steenbakkerij". De raad had dan ook gaarne ge zien, dat het provinciaal bestuur een eigen standpunt had ingenomen ten opzichte van de gewenste ontwikke lingen in de agrarische bedrijfstak, hetwelk thans volledig ontbreekt. Met betrekking tot het Reimers- waalproject wordt in de schets ge steld, dat dit gebied voorlopig gere serveerd dient te blijven voor een toekomstige industriële bestemming. De paad is van mening, dat aan Reimerswaal geen industriële maar een op de recreatie gerichte bestem ming moet worden gegeven, daar de Oosterschelde, ook na afsluiting, ge heel vrij dient te blyven van indu striële ontwikkelingen van enige om vang. Het beleid inzake de industrialisa tie dient zich volgens de raad geheel op de Westerschelde en de kanaalzo ne in Zeeuwsch-Vlaanderen te rich ten, daar in deze gebieden reeds be langrijke industrieën zijn gevestigd en een zekere concentratie gewenst moet worden geacht. De raad is verder van mening, dat het opstellen van prognoses, waar in niet onbelangrijke aantallen bui tenlandse arbeiders zijn verwerkt, grote bezwaren inhouden, gezien de vele onzekere faktoren welke daör- bij in het geding zijn. Overigens heeft de raad zich hierbij afge vraagd, of een provincie als deze zich leent voor het eventueel aan trekken van buitenlandse arbeiders, in een omvang zoals in de schets is weergegeven. De autoverkopen AMSTERDAM, 10-4. De autover kopen in Nederland zyn in het eer ste kwartaal van dit jaar hoger geweest dan ooit te voren. Er werden tussen 1 januari en 31 maart in totaal 107.598 nieuwe per sonenauto's verkocht tegen 104.782 in de overeenkomstige periode van 1971. Aldus een mededeling van de RAI, nadat maandagmiddag de exac te resultaten bekend waren gewor den. Deze stijging van de autover kopen met 2,7 procent is voor de RAI en de mëeste auto-importeurs echter geen reden om aan te nemen dat er dit jaar meer auto's zullen worden verkocht als in 1971 De ver wachting is dat ongeveer evenveel auto's als verleden jaar aan de man zullen worden gebracht, namelijk ca. 403.000 stuks. Taxichauffeur overvallen ROTTERDAM, 10-4. De 34-jarige Rotterdamse taxichauffeur W. van Noordt is in de nacht van zondag op maandag door de 36-jarige monteur E. K. uit Suriname in zijn auto aan gevallen. Van Noordt had geweigerd in de Van Speijkstraat in een verbo den richting te rijden. Daarover was ruzie ontstaan, die uiteindelijk uit liep op een vechtpartij tussen een groep Surinamers en te hulp gesnel de collega's van de taxichauffeur. De politie maakte er tenslotte een einde aan en rekende de Surinamer in. DIEPENHEIM, 10-4. Prins Bern- hard heeft besloten om zyn land goed Warmelo te Diepenheim, waar prinses Armgard van 1952 tot aan haar overlijden woonde, gedurende het zomerseizoen voor het publiek open te stellen. De tuinen van Warmelo die tot de fraaiste van Overijssel behoren, zijn elke dinsdag- en donderdagmiddag in groepsverband te bezichtigen. Via de plaatselijke V.V.V. kan men een afspraak maken. De openstelling heeft plaats van 1 mei tot 1 septem ber. Op het omstreeks 25 hectare grote landgoed zal op tweede Pinksterdag een „tuin-in" worden gehouden, waar ieder zonder afspraak mag binnen komen. niet gedacht en - men wil onder de studenten niet erkennen dat de de mocratisering van het onderwijs in feite al, stokt bij het -kleuteronderwijs Daar moeten", aldus de minister, „de prioriteiten worden gelegd". MOSKOU. In Moskou is maandag een internationale conventie onder tekend, waarbij het ontwikkelen, vervaardigen en opslaan van biologi sche en bacteriologische wapens en vergiften wordt verboden. RABAT. Enige honderden jonge leraren en leerlingen van middelba re scholen in Marokko zijn onder de wapens geroepen. Dit heeft het blad „Maghreb-Informations" maandag gemeld. Het onderwijs in het land ligt bijna geheel stil door een sta king van de leerkrachten. MOSKOU WASHINGTON LON DEN. In Moskou, Washington en Londen is maandag de conventie over biologisch-bacteriologische strijdmiddelen en vergiften onderte kend die de ontwikkeling, vervaar digd en opslag van b-wapens ver biedt. LONDEN. De plaatsvervangend leider van de Britse Labourpartij, Roy Jenkins, is maandagavond met twee andere leden van het schaduw kabinet, George Thomson en Harold Lever, afgetreden uit protest tegen de politiek van Harold Wilson en zijn volgelingen ten aanzien van de E.E.G. WASHINGTON. Negen Ameri kaanse oorlogsbodems, waarbij het 64.000 ton metende vliegdekschip Miday, zijn maandag uit havens aan de Amerikaanse westkust vertrok ken met als vermoedelijke bestem ming de Vietnamese wateren. HOLLYWOOD. Charlie Chaplin, na twintig jaar terug in Hollywood, is maandagavond door een zij-ingang het „Music Center" in Hollywood, binnengesloten voor de jaarlijkse uitreiking van de oscars. Hij was in gezelschap van zijn echtgenote Oona en acht naaste vrienden. TEL AVIV. De Israëlische minister van transport, Sjimeon Peres, heeft maandag de 400 stakende technici van de Israëlische luchtvaartmaat schappij El Al bevolen onmiddellijk weer aan het werk te gaan. Zo niet, dan kunnen zij tot twee jaar gevan genisstraf of zware boetes worden veroordeeld. Barbara Farber ziet kinderen graag te kombineren met bijpassende T- in spijkerpakken. Deze pakken zijn shirts. Ze zijn van 100 pet. katoen en Meer zelfmoorden Minister schiet fiks in West-Duitsland UTRECHT, 10-4. Minister M. L. DEN HAAG, 10-4. Na Zweden en Oost-Duitsland komen in de Bonds republiek de meeste zelfmoorden voor, zo heeft de Westduitse medicus dr. Hans Curt Fleck uit Bad Krozin- gen op een interkerkelijke bijeen komst van de 32 Westduitse hulp diensten voor telefonische zielzorg meegedeeld. Zij die telefonisch hulp zoeken bij deze hulpdiensten, behoren overwe gend tot mensen die mét zelfmoord plannen rondlopen. Ze wil zo graag naar Nederland de Brauw van wetenschapsbeleid heeft maandag in een lezing zowel de universiteiten als de studenten oppositie felaangevallen. Ook raak te hy in heftige discussies met een groep studenten over zyn hervor mingsplannen voor het hoger onder wijs. De minister, die sprak op de Ne derlandse Onderwijs Tentoonstelling in Utrecht, verweet de universiteiten elitair gedrag en de studenten een volstrekt negativisme. „Zij kunnen alleen maar „nee" op alles zeggen en redeneren uitsluitend vanuit eigen belang. Aan andere groepen wordt SEOEL. De campagne tegen de cor ruptie in Zuid-Korea die door presi dent Park Sjoeng Hee vorig jaar is aangekondigd, is in volle gang. Vijf honderdveertig functionarissen van landbouwcoöperaties zijn ontslagen na een onderzoek naar 2.600 gevallen van verduistering van gelden. dus oersterk. AMSTERDAM, 10-4. Vandaag (dinsdag) zal uit Halifax (Nova Sco tia) op Schiphol arriveren mrs. Jean Maynard, die op uitnodiging van de Holland Canada club een veertien daags bezoek aan ons land zal bren gen. Deze Canadese, sociaal werkster en moeder van vier schoolgaande kinderen, had in een correspondentie met de burgemester van Amsterdam zijdelings uiting gegeven aan haar verlangen eens in haar leven een be zoek aan Nederland te kunnen bren gen. Deze correspondentie, overge nomen door enkele ambtenaren, leidde uiteindelijk tot een invitatie, waaraan mevrouw Maynard gaarne gevolg gaf. LONDEN, 11-4. Koningin Juliana en prins Bernhard zijn dinsdagmor gen voor een staatsbezoek van vijf dagen in Groot-Brittannic aangeko men. Omstreeks half twaalf landde de met de koninklijke bezoekers op de Fokker Fellowship van de regering Londense luchthaven Heatthrow, waar het koninklijk paar werd be groet door de Hertogin van Glouces ter en prins Willem van Gloucester. Soldaten weigeren avondeten UTRECHT, 10-4. Circa 130 van de 150 dienstplichtige militairen van de Heutz-kazerne in Kampen hebben maandagavond demonstratief hun avondeten laten staan. De soldaten vinden de kwaliteit van het eten beneden peil en zijn verder weinig ingenomen met de eetzaalaccomodatie van de uit het Napoleonistische tijdperk stammende kazerne, aldus een hoofdbestuurder van de Vereniging van Dienstplichti ge Militairen (V.V.D.M.) in Utrecht. Besprekingen met kazernecom mandant majoor M. Metselaar over verbeteringen haalden tot nu toe niets uit, aldus de V.V.D.M.-zegsman. „We proberen het nu maar eens op deze manier". Flitsen uit het buitenland ROME. Tegen de vertegenwoordi ging in Rome van de Argentijnse luchtvaartmaatschappij „Aerolineas Argentinas" hebben onbekenden in de nacht van maandag op dinsdag een bomaanslag gepleegd. Twee ben zinebommen veroorzaakten een brand, die het gehele bureau in de as legde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4