Man uit Hoofdplaat zat dagenlang met vlet vast op plaat Jeugdsoos „Big S" gaf resumé van drie jaar aktiviteit STREEKNIEUWS Jongedame met auto in haven Burghsluis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 1» april 1972 Nr. 210G2 Angstig avontuur van visser Bezichtiging gebouw; vertoning dia's en film BURGHSLUIS, 8-4. Een 40-jarige kokkelvisser uit Hoofdplaat Barend Merkus is zaterdagavond tijdens harde wind, onweer en hagel van de Roggenplaat gehaald door de red dingboot „President Jan Leis". Zjjn boot een 6 meter lang" vletje met op bouw ligt nog hoog op de zandbank. Zaterdag tegen de middag werd schipper Schot gebeld door een broer van deze Merkus met de boodschap dat het vissende familielid nog niet thuis was en of de reddingboot eens wilde uitzien. Hij was donderdag al uit de haven van Colijnsplaat ver trokken en zou vrijdagavond terug zijn. De reddingboot nam poolshoog te en vond de man op de Roggen- plaat. Hij was donderdag gaan vis sen en in de nacht door de harde wind verrast. Het scheepje sloeg van zijn anker waarna de schroef en de koppeling werden beschadigd en het belandde uiteindelijk op de Roggen- plaat. Tijdens een gesprek bleek dat zijn voedselvoorraad op was. Hij had reeds een brief in een augurkenpot gedaan om op zeepostmanier de aan dacht te trekken, doch de komst van de reddingboot maakte de flessen- Slatenvergadering Provinciale Staten van Zeeland komen in openbare vergadering bij een op vrijdag 21 april a.s. in de Sta tenzaal van de Abdij te Middelburg. ZIERIKZEE Het zwembad In het kader van de officieuse ope ning van het zwembad „Onderdak" is er tijdens het weekeinde al druk gezwommen, vooral door de jeugd. post niet meer noodzakelijk. Daar de boot niet vlot te krijgen was door te weinig vloed werd besloten om het 's avond nog eens te proberen. De redding Te 18.15 uur voer de reddingboot weer uit met de vlet op sleeptouw om op die manier de zandbank te bereiken. Eerst werd door het Schaar van Roggenplaat naar de ge strande visserman koers gezet, doch schipper Schot achtte het beter van uit noordelijke richting de plaat te benaderen. De boot keerde tevug en voer de. z.g. „Puupe" in. Met de vlet werd het laatste stukje afgelegd en De reddingsboot terug in de haven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). de visser opgehaald. Door weer niet genoeg wat,er werd geen poging ge daan om de boot vlot te trekken en mee te nemen. Dit zal later gebeu ren. Om half elf keerde de boot in de haven terug en werd de onfor tuinlijke visser naar zijn auto in Co lijnsplaat gebracht. Het is niet uitge sloten dat het definitief stopzetten van het stormsein te Burghsluis één der oorzaken is geweest van het blij ven doorvissen van deze man. Ook het restaurant werd druk be zocht. Bejaardenmiddag N.C.V.B. Op woensdag 12 april wordt in het hervormd verenigingsgebouw dooi de N.C.V.B.-afdeling weer een be jaardenmiddag georganiseerd. Alle bejaarden zijn op deze bijeenkomst hartelijk welkom. Afd. U.V.V. Op dinsdag 11 april w'ordt een U.V.V.-vergadering gehouden in het R.K. Centrum. Op de agenda komt o.m. voor: de uitreiking van het U. V.V.-insigne en de bespreking van de provinciale dag op 25 april a.s. Propaganda-avond vliegclub Evenals in Middelharnis houdt de Vliegclub Haamstede in Zierikzee een pi-opaganda-avond en wel op a.s. vrijdagavond 14 april in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Op deze avond worden dia's en films vertoond over het vliegbedrijf in Haamstede, dat langzaam maar zeker is uitge- Drenkelinge en auto gered. K i p; - •- a-z' .1 -'i ';..y i 't a -• i - De drijvende auto. BURGHSLUIS, 8-4. Zaterdag avond omstreeks kwart over zes stonden nog al wat belangstellenden op de haven van Burghsluis te ko ken naar de vertrekkende redding boot. Onder hen bevond zich de 26- jarigc Marianne J. A. Struyk uit Ca- pclle a.d. IJssel die vanuit haar bo na nieuwe Simca het uitvaren gade sloeg. Ze stond op het z.g. nieuwe terrein tegenover het havenlicht, vlak langs de waterkant. Toen ze de wagen startte bleek dat het versnei- lingshandlc in zyn vooruit-stand stond. Het gevolg was dat en auto en meisje in de haven verdween. Gelukkig hield mej. S. het hoofd koel en «stapte direkt via het portier uit, doch verstuikte daarbij haar cn- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). kei. Een zekere V., verblijvend op de camping „Rozenhof" bracht hulp door direct een anker achter de snel wegdrijvende auto 'te gooien en deze naar de wal te trekken. De drijvende auto was inmiddels al buiten de ha ven terecht gekomen richting zeedijk De toegelopen personen brachten met vereende krachten de wagen naar de kant om hem langs de glooi ing naar het havenplateau te rijden. Daar nam de heer Friderichs de Simca achter de snel gehaalde trac tor en zette deze voorlopig op zijn boerderij aan dc Meeldijk. Mej. S. was inmiddels naar de dokter ver voerd en bracht de nacht door bij de familie V. op „Rozenhof", waarna ze zondag door haar ouders werd opge haald. groeid tot een der bekendste van ons land. Met een vijftal moderne toe stellen, een prachtig vliegveld, han gar en clubgebouw is de Vliegclub Haamstede in staat om nog een aan tal leden op te nemen en te leren zweefvliegen. In tegenstelling mét andere clubs in Nederland kan Haamstede nog wat nieuwe jongelui gebruiken. Jongetje aangereden Het achtjarig jongetje G.W.K. werd vrijdagmiddag, toen hij onver wacht met zijn fietsje de Koraal straat kwam uitgereden, aangere den door de woonwagenbewoner W. H., verblijf houdend te Zierikzee. Dokter W. Bontkes verleende de eerste hulp. Met de ambulance werd het jongetje met een gebroken been, een lichte hoofdwond en vermoede lijk een lichte hersenschudding over gebracht naar het Rode Kruiszieken- huis. Woonwagens verbrand Het Zierikzeese brandweerkorps had vrijdag een drukke dag. Eerst moest het in aktie komen voor de felle brand aan de Nieuwe Haven en later in de middag werd alarm ge geven voor een „bijna traditionele", brand. In het woonwagencentrum .„De Val" gingen twee salonwagens in vlammen op. De brandweer loka liseerde het vuur en zorgde voor een goede nablussing. KERKWERVE Collecte voor SIMAVI In de week van 10-15 april zal te Kerkwerve worden gecollecteerd voor SIMAVI. NIEUWERKERK. Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Nieuwerkerk zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgen de als gevonden aangegeven voor werpen: bruin-gele bivakmuts, witte gebreide sjaal, goudkleurige oorhan ger met groene steen, opvouwbare duimstok, portemonnee met inhoud, groen-bruine want, goudkleurig da mespolshorloge, springtouw,' bank biljet, wit fietspompje. Collecten De Faaskollekte voor het landelij ke werk van de Néd. Hervormde Kerk, huis aan huis gehouden bracht op Nieuwerkerk f 608,11 op. Nagif- teri nog steeds mogelijk. Neerbosch In het eerste kwartaal werd in Nieuwerkerk voor de stichting „Neerbosch" opgehaald f 106,98. Om precies to zijn haalde Katy Brouwer op f 36,54. Joke Stoutjesdijk f 25,23, Janheke Hogorland f 23,31 en Ans van Dijke f 21.90. Gevers en kollek- tanlen veel dank! HAAMSTEDE, 8-3. In de duistere catacomben van het Jeugdsoosge- bouw „'t Praetuus" werd vrijdag avond een donateursavond gehou den. De belangstelling der ouderen was niet bijster groot. Voorzitter Leo de Peiter sprak een welkomstwoord en gaf met behulp van kleurendia's een resumé over de thans drie jaar aktieve soos. Daaruit bleek dat er veel veranderingen in het gebouw zijn aangebracht sinds de oprichting. De soos kreeg in het tweede jaar de beschikking over een pianola die in Zierikzee werd gehaald. Een hele toer want het ding moest van tien meter hoog neergelaten worden naar de begane grond. Het klapstuk uit 1971 was de nabootsing van het „Paard van Troje" dat in de Strao meereed. Na de dia-serie werd het gebouw bezichtigd. Het relax-huis is aange kleed met jute, eigengemaakte meu belen en veel oude stoelen. Boven werd de grote zolder in gebruik ge nomen waar o.a. een donkere kamer voor fotoenthöusiasten wordt afge bouwd; een handenarbeid-hoek en veel ruimte voor wat binnensporten zoals tafeltennis. Beneden is verder de bibliotheek gereed gekomen met een keur van boeken en tijdschriften. Hierin regelmatig werken van be kende kunstenaars, leden van de Zeeuwse Kunstkring. Deze week werken van Peter van Beveren. Hierna ging de langverwachte ei gengemaakte film in première, „Vre de" genaamd. Een aardige rolprent waarin d.e twee uiterste contrasten oorlog en vrede wel duidelijk naar voren werden gebracht in de vorm van de strijd tussen vredesengelen en het gepeupel. Doch in de soos als een vredelievend tehuis gezien wordt dan de vredespijp bestaande uit een tolhout met een oude „pitketel" ge rookt. Na een verloting kwam het huis orkest in aktie dat bestaat uit Jaap Catshoek gitaar, Marien Hoogerheide banjo/slag-gitaar, Arie v. d. Pol slag gitaar en Joop Kort piano. Een leuke groep die een beschaafd repertoire ten gehore bracht. Hierna bracht de voorzitter dank aan een ieder die meegewerkt had om deze avond te doen slagen. Uitbreiding jeugdsoos „Zenith" te Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 10-4. Vanaf vrijdag 14 april tlm zondag 16 april zal de jeugdsoos „Zenith" gesloten zijn voor alle publiek. Dit i.v.m. het uitbreken van een muur tussen 2 lo kalen. De ledenvergadering op 14 april gaat echter gewoon door. Als de werkzaamheden aan het uitbreken van de tussenmuur vol tooid zullen zijn, kan men beginnén met de inrichting van het 2e aan de soos toegewezen schoollokaal. Door deze uitbreiding zijn de mogelijkhe den tot vermaak van het publiek in deze soos aanzienlijk vergroot. Het plan bestaat om in dit lokaal een po dium aan te brengen, waardoor voortaan niet meer naar een andere ruimte hoeft worden uitgezien, wan neer er een pop-groep e.d. optreedt. Verder zal er naar alle waarschijn lijkheid een leeshoek, en bij voldoen de belangstelling, een knutselhoek in verschijnen. Op maandag 1 mei organiseert de soos een speurtocht voor de klassen 4, 5 en 6 van de basisschool te Brou wershaven, 's middags verschijnt er een gekostumeerd sooselftal op de groene zoden om te voetballen tegen een aantal bekende Brouwenaars en tot slot vindt er 's avonds een groot oranjebal plaats in het soosgebouw. Op diezelfde dag zal ook de groep Zodiac", bestaande uit soosleden, optreden. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bü uw Nutsspaarbank HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden KERKWERVE: Ring, woensdags van 14 Verandering in zakenwereld De bekende manifakturcnwinkcl aan de Hogebcrkstraat gaat ver dwijnen. Dezer dagen is dc fa. A. S. Flikwecrt cn Zoon begonnen met een totale opheffings-uitverkoop. Wegens verdere specialisatie in meubelen en woningtextiel gaat bo vengenoemde firma de zaak in de dames-confektie en courante textiel opheffen. Om meer plaats te maken voor kleine meubelen en gordijn stoffen. Een tpk dat ook al reeds langere tijd deel uitmaakt van het assortiment. Ongetwijfeld gaan de gedachten terug naar vroeger dagen, toen de heer Flikweert sr. in de dertiger ja ren, deze zaak overnam van de fam. Verton. Voornamelijk toen hande lend in kruidenierswaren en wat la ter ook in klein-textiel en speelgoe deren. In de loop der jaren werd de ze firma stéeds meer gesorteerd in alle textielwaren en dames- en he- renkeding. Om vervolgens ook in meubelen- en woningtextiel te gaan handelen. Nu gaat alles verdwijnen met uitzondering van meubelen en tapijten. Gelijk\ bekend is ook de „Meubelrama", Cash and Carry aan de Rijksweg een vestiging van de fa. Flikweert. Straks hoopt deze firma in Ouddorp eveneens een verstevi ging te stichten. Graafwerk voor aardgas Ging hét de eerste weken bijzon der voorspoedig met het graafwerk voor de aardgas-buizen, deze week was het wel anders. Door het natte weer, de vele re gens dus, konden de werklieden van de firma Hommel te Oud-Vossemeer minder hard opschieten. Ook de be treffende straten vertonen een ge heel ander beeld nu. Eerst gaf het veel stuifzand, deze week bracht het veel modder en slik in de betreffen de wijken. Wellicht door de bijzon der slechte weersomstandigheden, heeft deze week niet gebracht, wat de vordering van dit werk betreft, wat ervan werd verwacht. OUWERKERK Ned. Herv. Gemeente De faaskollekte bracht op f 150,-. De koliekten over maart; voor de diakonie f 81,78, voor de kerkvoogdij f 122,67, in de busjes f 42,75. De Avondmaalskollekte heeft opge bracht f 41,25. Aan de pastorie is verkrijgbaar de pastorale handrei king: „Leven en sterven mét ver wachting". Vrouw vermoord in Leeuwarden LEEUWARDEN. 8-4. De G3-jarige weduwe A. Drent je-van der Veen te Leeuwarden is in dc nacht van vrij dag op zaterdag vermoord. Buren van de vrouw, die alleen in haar woning aan de Aert van der Neerstraat woonde, ontdekten zater dagmorgen, dat de ramen aan de voor- en achterkant van het huis waren ingeslagen. Zij gingen op on derzoek uit en vonden de vrouw le venloos, met ingeslagen schedel en badend in het bloed in de kamer. De politie staat nog voor een raad sel omtrent het motief van de dader of daders. Het is nog niet bekend of er geld is verdwenen. De vrouw die door een heupziekte was gehandicapt, had de buren wel verteld, dat zij de afgelopen dagen telefonisch enkele keren was be dreigd. Zij had hiervan geen aangif te gedaan bij de politie. Nederlander in Griekenland gearresteerd ATHENE, 8-4. De Griekse douane heeft zaterdag bij de Turks-Griekse grens 22 kilo hasjiesj uit Libanon in beslag genomen. Deze was aangetrof fen in de auto van een Nederlander, die gearresteerd is. De Nederlander, M. v. C„ is 27 jaar en zou ingenieur zijn. Hij moét vol gende week voor de rechtbank in Alexandreöpolis verschijnen. Russische technici in Egypte gearresteerd AMMAN, 10-4. Het Jordaanse week blad „Al Liwa" meldt maandag, dat. Egyptische veiligheidsagenten on langs vijftig Russische technici heb ben gearresteerd, op beschuldiging van spionage voor Israël. Het weekblad heeft uit „betrouw bare bronnen" vernomen, dat de vijftig Russen als technici in de Egyptische strijdkrachten werkten. Kort geleden zouden ook twee Russische deskundigen dood in hun woningen in Cairo aangetroffen zijn. Politie grijpt brandstichters VEENDAM, 8-4. De politie van Veendam heeft twee jeugdige broers E. H. R. en T. R. uit Veendam aan gehouden. Zij worden ervan ver dacht in de afgelopen tijd in Veen dam en in andere plaatsen verschei dene branden te hebben gesticht. De jongemannen hebben bekend brand te hebben gesticht in het pak huis en opslagplaats van oud papier van de firma J. Klein te Veendam. Het gebouw werd verwoest, de schade is aanzienlijk. Weer Amerikaans vliegtuig gekaapt SAN DIEGO (CALIFORNIE) 10-4. Een vliegtuig van de „Pacific South west Airlines" met 85 mensen aan boord is zondagavond kort na het vertrek uit Oakland, bij San Fran cisco, gekaapt door een man dié pa rachutes en 500.000 dollar eiste. Dit heeft een woordvoerder van de maatschappü bekendgemaakt. Het vliegtuig is teruggekeerd naar San Diego, waar de passagiers moch ten uitstappen. De federale recherche heeft mee gedeeld, dat de kaper een uur na de landing in San Diego is gearresteerd. Opstand in gevangenis MILAAN, 9-4. Ruim 160 mensen die in de Milanese gevangenis „San Vittore" opgesloten zaten, zijn zon dagavond naar Sardinië gebracht na dat de politie een opstand van rond 300 gevangenen neergeslagen had. Het oproer brak uit toen de ge vangenen uit hun cellen werden ge haald om te luchten. Zij overmees terden de cipiers, sloegen ruiten in en vernielden het meubilair. Circa 200 politiemannen werden naar de gevangenis gestuurd. Zij herstelden de orde. Niemand werd gedood of ge wond. Het motief voor de opstand is niet onthuld. Busbotsing in Perzië TEHERAN, 8-4. Zaterdag zijn twee-en-twintig mensen, onder wie zeven Russische deskundigen, om het leven gekomen bij een botsing van twee bussen in het zuidoosten van Perzië. Volgens in Teheran ontvangen be richten gebeurde het ongeluk in de buurt van Zarand, 730 km ten zuid oosten van Teheran. Vrouw overleden na ongeluk - man ernstig gewond LEEUWARDEN, 8-4. De 32-jarige mevrouw J. Visser-Faber uit Leeu warden is zaterdagochtend in een ziekenhuis overleden aan de verwon dingen die zij in de nacht had opge lopen bij een verkeersongeval. De auto, die werd bestuurd door haar man, kreeg volgens de politie op een kruissing in Leeuwarden geen voor rang van een vrachtwagen. Bij de botsing werd de heer Visser zwaar gewond. NIEUWERKERK, 7-4. Vrijdagmiddag was het voor de Nieuwerkerkse „ka bouters" van de Zekatogroep „De Steenzwaantjes" een feestelijk moment toen hun „oehoe" mej. M. J. Tierie in het huwelijk trad met de heer U. J. Neele te Kerkwerve. Heel de kaboutergroep was paraat voor hel Duivelandse gemeentehuis om het bruidspaar met erebogen te verwelkomen. Na de hu welijksvoltrekking wachtte hen nog een feestelijk onthaal in „Ons Dorpshuis" (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3