ERIC DE NOORMAN Een stap vooruit bij reiniging van Europees riool SUCCESJES GOED BEKEKEN en u kunt het goed bekijken KIEST UW BEHANG AAN DE ROL MOL BLIK DOOR HET WERELD Het gemeenschappelijk landbouwbeleid Vert, behang en alles wat daarbij hoort NIEUWE BOOGERDSTRAAT - ZIERIKZEE Nederland ervaart weer eens dat het maar een'betrekkelijk genoegen is aan de monding van de Rijn te liggen. Natuurlijk danken we aan dit feit dat alle verkeer over deze his torische drukbevaren waterweg ons de gelegenheid gaf in handel en transport mee te verdienen aan de welvaart van de anderen. Van die anderen krijgen we op 071- ze beurt ook de onaangenaamheden die mee stroomafwaarts naar de lage landen zakken. Als nu de waterstand gering is zijn de konsekwenties voor degenen die stroomopwaarts wonen- niet aangenaam, maar nog niet di- rekt onoverkomelijk. Funest wordt het pas aan het eind van de stroom waar die geheel en al beladen is met alle afval van industrieën en steden. En dus is het in Rotterdam weer huilen met het zout in het drinkwa ter dat twee maal het toegestane, maar daarom nog niet gewenste per centage uitmaakt. En dus leven tuinders in het West- land in angst en vrees dat zonder een overvloedige regenval hun ge wassen in de kassen en op het veld gaan verpieteren. Rjjnschap Het probleem is niet nieuw. En er is al herhaalde malen op aangedron gen de Rijn niet langer te maken tot het riool van Europa. Het probleem was echter steeds dat de vervuilers zeker zolang ze er zelf geen last van ondervonden, niet warm liepen voor dure oplossingen. Duitsland is in dit opzicht tamelijk bekeerd, overigens niet uit medegevoel maar doordat de eigen drinkwatervoorziening met na me in de overbevolkte driehoek bij de Roer van de vervuiling hinder is gaan ondervinden. Misschien heeft het ermee van doen dat Mansholt, niet alleen een Nederlander maar tevens de laatste tijd een fervent strijder voor de milieuhygiëne, thans KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wageningen: C. den Boer, Zeist; te IJsselmuiden: H. Jon- gerden, Veenendaal; te Katwijk aan Zee (toez.): J. Dijkstra, Kampen. Aangenomen naar Leiden (studen tenpredikant): J. Langenbach, Loos duinen; naar Rotterdam (ziekenhuis predikant Van Dam ziekenhuis): J. J. Hietkamp, Rotterdam; naar Zeist: P. Warners, 's Heerenbroek-Nieuw- dorp. Bedankt voor Weesp: dr. J. Broek huis, Onstwedde. Ger. Kerk Beroepen, te De Glind (tevens voor de geestelijke verzorging in jeugd dorp „De Rudolphstichting" te Ach terveld): Joh. Jellema, Ommen. Bedankt voor Scheemda: J. D. Ub- bels, Akkrum. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Zeist: P. Beekhuis, Noordeloos en P. den Butter, Bun schoten; te Hoogeveen: J. Kruis, Zwaagwesteinde en IJ. Verhage, Meppel. Ger. Gemeenten Beroepen te Almelo: drs. A. Ver- gunst, Rotterdam-C; te Unionville (Can.): W. Suyker, Lisse; te Krab- bendijke: A. Hoogerland, Werken dam. Bedankt voor Katwijk aan Zee: D. Hakkenberg, Dordrecht; voor 's Gra- venzande: F. Harinck, Den Haag-Z.; voor IJsselmonde: C. de Ridder, Nun- speet. voorzitter is van de Europese Com missie in Brussel. Maar in ieder ge val bereidt dit instituut thans plan nen voor om in Europees perspek- tief akties tegen vervuiling te onder nemen, waarbij niet onlogisch aller eerst aan de Rijn wordt gedacht. Een Rijnschap zou boetes moeten kunnen opleggen aan degenen die het water van de Rijn bezoedelen in de waarschijnlijk juiste overweging dat de bereidheid om iets te doen niet beter gestimuleerd kan worden dan via de gevoelige portemonnee. Dat zou dan wel inhouden dat dit Rijn schap een orgaan wordt met be voegdheden op het territoir van vele landen. Een strUktuur die vooral in Frankrijk, waar men erg op de eigen soevereiniteit is gesteld, niet veel waardering zal vinden. En het is de vraag of de Europese Commissie sterk genoeg is om toch zoiets door te zetten. Wie een oplossing in zicht acht is waarschijnlijk een beetje optimis tisch maar 't feit alleen al dat er na jarenlang beleefd diplomatiek pro testeren zonder gevolg eindelijk eens een Europees initiatief komt is een stap vooruit. „Flitsen?' uit het buitenland MIAMI. Adam Clayton, eens de machtigste negerpoliticus in de Ver. Staten, is op 63-jarige leeftijd na een langdurige ziekte in een ziekenhuis in Miami overleden. Volgens een me dedeling van he't ziekenhuis had Clayton sedert 17 maart in een coma gelegen. SANTIAGO. Woensdag 12 april zullen de Chileense politieke partijen die gekant zijn tegen het bewind van president Salvador Allende een mars organiseren om hun „geloof in de de mocratie" te bevestigen. CARACAS. De president van Ve nezuela, Rafael Caldera, zal, tijdens een bezoek aan Europa, in septem ber Nederland bezoeken, zo meldt het Venezolaanse blad „El Nacional" in Caracas. LONDEN. Een medische commis sie die werd gevormd door het Britse Koninklijk Genootschap van Verlos kundigen en Vrouwenartsen heeft bij de regering in Londen er op aange drongen een „Hof van appél" in te stellen dat zich bezighoudt met klachten van vrouwen die geen ge wenste beëindiging van zwanger schap hebben kunnen kx'ijgen. LONDONDERRY. De militante „voorlopige" vleugel van het Ierse Republikeinse Leger heeft in Lon donderry verklaard, bereid te zijn tot „luisteren naar de stem van de genen in de provincie (Noord-Ier- land), die over vrede willen praten". WASHINGTON. President Nixon heeft opdracht gegeven bommenwer pers van het type B-52 ter verster king naar Zuid-Oost-Azië te zenden om het Noordvietnamese offensief ten zuiden van de demarcatiezone tot staan te brengen. De toestellen ziijn van drie bases in de Ver.'Staten vertrokken. CAIRO. De Egyptische strijdkrach ten zijn nu gereed voor een totale oorlog tegen Israël. Zij zullen de volgende ronde van het conflict tot het bittere einde voortzetten. Dit heeft de minister van oorlog, gene raal Mohamed Achmed Sadek, dins dag verklaard op een bijeenkomst van de Arabische Socialistische Unie, de enige in Egypte toegestane poli tieke partij. MOSKOU. De Russische lucht vaartmaatschappij Aero-Flot zal eind 1973 haar supersonische passagiers vliegtuig van het type TU-144 voor lijndiensten gebruiken. BUENOS AIRES. De Argentijnse politie is op zoek naar de piloot van een partikulier vliegtuig waarmee de ontvoerde Fiat-directeur Oberdan Sallustro zou zijn ontvoerd. MOSKOU. Een Russische draagra- ket heeft een Franse kunstmaan van het type ,Sret" in een baan om de aarde gebracht. Dit werd woensdag door het Russische persbureau Tass bekend gemaakt. ROSECRANS. Bij een brand in een bejaardentehuis in Kosecrans in de Amerikaanse staat Wisconsin zouden zeker negen mensen zijn omgeko men. De politie weigerde mededelin gen over het aantal slachtoffers. BAGDAD. Premier Kosygin van de Sowjet-Unie zal vandaag (donder dag) aan het hoofd van een delega tie voor een bezoek van verscheidene dagen aan Irak arriveren. Dit heeft het Iraakse voorlichtingsbureau be kend gemaakt. PARIJS. De delegatie van de voor lopige revolutionaire regering van Zuid-Vietnam heeft de Verenigde Staten gevraagd het vredesoverleg in Parijs donderdag (vandaag/ weer te hervatten. SAIGON. De censuur die de Zuid- vietnamese regering tijdens de Paas dagen heeft ingevoerd is niet alleen van kracht voor de binnenlandse pers maar geldt ook voor buiten landse persbureaus en dagbladen. WASHINGTON. In 1971 zijn 12.000 Amerikanen bij branden omgeko men. Ruim 330.000 mensen werden gewond en er werd voor tien miljard gulden schade aangericht. PHNOM PENH. Prins Sisowath Somannareth, lid van de koninklijke familie van Cambodja, is om het le ven gekomen toen een bom tot ont ploffing kwam die door een onbe kende in zijn auto werd gegooid. De aanslag werd gepleegd in het cen trum van Phnom Penh. ANKARA. De lijken van de twee Britse en een Canadese radartechni ci, die tijdens hun ontvoering door Turkse guerrillastrijders zijn gedood, zijn met een speciaal toestel van de „Royal Air Force" naar Engeland gevlogen. BRISBANE. Op een onbewoond eilandje voor de kust van Midden- Queensland zijn door een Australisch vliegtuig veertien opvarenden ont dekt van een Japanse treiler, die op een rif is gelopen. NIEUW DELHI. In Bangla Desj heeft een tornado gewoed die aan 35 mensen het levën heeft gekost. Er zijn 250 gewonden en 30.000 mensen werden dakloos. MOSKOU. De „Izwestia" heeft ge meld dat een invlieger van de groèp die proeven neemt met een nieuw type vliegtuig dat driemaal de snel heid van het geluid kan halen, is verongelukt. ANKARA. President Cevdet Sunay van Turkije heeft alle politieke ac tiviteiten in het land opgeschort. Hij behbudt zich het recht voor tijdelijk bij decreet le regeren. WASHINGTON. Een woordvoer der van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft woens dag bezorgdheid uitgesproken over het lot van de Zuidvietnamese bur gers die in de laatste dagen in toe nemende aantallen uit frontgebieden zijn gevlucht. BELFAST. In Se Noordierse hoofd stad Belfast is woensdagavond een protestantse jongeman door gewa pende mannen vanuit een rijdende auto beschoten en aan een been ge wond. DJAKARTA. Een man die tijdens de vlucht van Menado naar Djakar ta een Viscount van de Indonesische luchtvaartmaatschappij probeerde te kapen is woensdagavond doodgescho ten. Te koop Heesters, coniferen en rozen struiken. Grote sortering vas te planten. Dahlia- en bego niaknollen. Potgrond, com post, koemest, krielkorrels, kunstmest enz. Bloemen-, groenten- en gazonzaden. Bloemen en tuincentrum C. W. Jonker, Hogezoom 20, Haamstede. Tel. (01115) 1383. Zeer mooie houten, tuinhuis jes met rietendak*. Dit is ge heel iets nieuws voor f 945, Caravanbedrijf Slaakweg, te lefoon (01106) 1659, Heinkens- zand. Fobrux oliehaard met tank en leiding. Tel. (01113) 1502. I.g.st.z. „Pop"-singles plus L.P.'s plus 2 stereoelementen. Zevengetijstr. 3, Zierikzee. Kinderwagen, in staat van nieuw. Slechts enkele keren gebruikt. De Kanterlaan 18, Zierikzee. Voor de tuin: vioolplanten, geraniums en nog vele ande re planten. Volop snijbloemen J. Ravia, Schutterhofstraat 17 Tel. (01110) 3131. Polyesther zeilboot z.g.a.n. merk „Morin 4m" compleet, bouwjaar '71. Zeer snelle klasse. Prijs f 2750,-. Inl. tus sen 6-8 uur: tel. (01110) 2428. 300 kg Dorées 35/55; 600 kg Meerlanders 35/45 en Bintjes. P. L. Quist, Dreischor. Tele foon 443. Enorme sortering kamerplan ten, zoals gloxinia, Riger be gonia's, primulas, potchrysan- ten, streptocarpus, hortensia, anthurium, promelia, kaaps viooltjes (paars, blauw en ro se). Alle soorten, groene, bon te, hang- en klimplanten. Altijd volop verse snijbloe men. Bloemen- en tuincen trum C. W. Jonker, Hoge zoom 20, Haamstede. Telefoon (01115) 1383. Mooie Duitse herders. Acht weken. Van goede ouders. Prijs f 75,-. T. C. van Damme Dapperweg 17 Haamstede. Pracht violen, duizendschoon tuinanjers, Belles (dubbele madelief), Vergeetmeniet, Aubritia, Doronicum. Verder meer dan 50 soorten vaste planten. Bloemen- en tuin centrum C. W. Jonker, Hoge zoom 20, Haamstede. Tele foon (01115) 1383. Jonge heneieren, 10 voor f 1,- Pluimveebedrijf Schouls, L. v. St. Hilaire 1, Zierikzee. Tel. 2232. 450 kg Bintje E, maat 35/45 mm. A. J. Geluk, Bruinisse. Tel. (01113) 1231. Z.g.a.n. Zündapp brommer met kuip. T. Biemond, Rijks weg 1, Oosterland. Telefoon (01113) 1364. •Een z.g.a.n. 4-pits gasstel (aardgas) voor f 75,-. Te bevr. Havenpark 42, Zierikzee. Grote bungalowtent, 2 slaap zakken, kinderwagen, haar- droogkap. J. Ravia, Schut- tershofstr. 17. Tel. (01110) 3131 I.g.st.z. beklede trap, met kwartslag van onder naar rechts. Te bevr. bureau v. d. blad. Trouwjurk, met sleep, maat 40. Niet in Zeeland gedragen. De Jongestraat 43, Zierikzee. Te koop gevraagd Twintig gebruikte broeira- men. Aanb.: Agent v. Leeu wen, Noordgouwe. Telefoon (01110) 2883. Gehele of gedeeltelijke in boedels, oud ijzer, oude zak ken en oude metalen. G. Heij- boer, Bogerdweg 47, Drei schor. Tel. (01112) 471. Te huur gevraagd Per 1 mei garageruimte voor „Ford Zephyr 6". Telefoon (01110) 2445. Huisdieren Weggelopen: Onze poes „Fe lix", rood met witte bef. S.v.p. t.b.z.: B. Goedegebuure, Weststraat 8, Bruinisse. Diversen Voor betere tapijten en eer lijk advies naar Deurloo Zie rikzee. Tel. (01110) 2825. Voor gas-, water- en loodgie- terswerk: Saman-Deurloo, St. Domusstraat 43, Zierikzee. Voor reprodukties, schilderij lijsten, alsmede het inlijsten van gobelins, diploma's etc. naar J. F. v. d. Ven, Schuit haven 6, Zierikzee. Dames, wederom tot uw dienst. Kapsalon Phernam- bucq. Op de Fonteyne, Zie rikzee. Tel. (01110) 2560. PARIJS. De Franse politie heeft woensdag meegedeeld dat zij twee leden van een internationale bende van handelaars in verdovende mid delen heeft gearresteerd. Het zijn de 43-jarige Westduitser Otto Ohneisser en de 25-jarige Fransman Bernard Landau. DODELIJKE ONGELUKKEN GRONINGEN. Op de px-ovinciale weg in Zuidhorn (Gr.) is de 60-jax-ige mevrouw G. J. Keukeleraar-Rottier uit Kloetinge (Zld.) bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. Zij zat bij haar man in de auto die geen voorrang verleende aan een andex'e auto. WESTERBORK. De 53-jarige me vrouw H. Fieten uit Hollandsche- veld is bij een vex'keersongeluk op de weg Hoogeveen-Westerbork om het leven gekomen. Zij reed met haar auto tegen een voor haar rijdende tractox*, die linksaf sloeg. AMSTERDAM. De Amsterdamse •politie heeft zondagmiddag en -avond in samenwerking met de rijkspolitie te water en de brandweer op de Slo- terplas in Amsterdam-West een uit- gebx-eide speuractie gehouden naar de 36-jarige Amstex'dammer J. M. van den Brink, die 's middags met een klein model zeilboot op de plas was omgeslagen en onder water was verdwenen. ASSEN. De 40-jarige schipper Al- bei't Viswat van het 131 ton metende motorschip Seja, dat voër in het Noord Willemskanaal bij de Eüropa- brüg in Assen, is verdronken. AXEL. In de nacht is op de Kerk- clreef in Axel het lijk aangetroffen van de 37-jax-ige koopman M. B. de Brouwer uit Teimeuzen. Hij lag' on der zijn fiets. De politie vérmoèdj. dat hij is aangereden. LEENDE. De achttienjarige C. F. J. van den Vorstenbosch uit Leende is verongelukt nadat hij op de Val- kenswaai'dseweg in zijn woonplaats met zijn motox-fiets in een bocht van de weg een betonnen wegmarkering raakte. In een Eindhovens zieken huis is hij aan zijn vex*wondingen ovexieden. ZEVENAAR. In het ziekenhuis te Zevenaar is de 25-jarige Jan van den Berg uit Gx'oessen (gem. Duiven) be zweken aan de brandwonden die hij in de nacht van maandag op dins dag had opgelopen bij een brand in zijn woping. Een medebewoner had zich tijdig in veiligheid weten te stellen. LAND- EN TUINBOUW De Heer der Heruli 55. Op slechts drie passen afstand van de Noorman blijft Heer Robai't staan. Hij buigt het machtige bovenlichaam iets naar voren en neemt Eric scherp op. Rustig doorstaat Eric die felle, ondei'zoekende blik en zijn fiere houding brengt de Heruli aan het twijfelen. Er komt een onzekere uitdrukking op zijn ge laat, doch de opbiuisendc, redeloze woede wint hetGij wolf in schaapsvacht!" zegt hij hees. „Ik doorzie Uzoals ge hier komt om mij te misleiden!" .Sla hem dood" schreeuwt Bogul rauw, die zijn Heer tot iedere prijs tot handelen wil aanzetten. '.Die laffe hond...." „Zwijg gij!" voegt de Heer der Heruli hem toe, en zich wederom tot Exic wendende, gaat hij voort: „Wraak heb ik gczwox'cn! Wee U, gij mooi'denaar van mijn zoon!" Verwondci-d hoort Eric de bedreiging van Zonder te letten op de vei-ontwaardiging van Erwin, schudt hij het hoofd en opnieuw voelt hij die onverklaarbare sympathie voor de He ruli. „Gij moet U vergissen!" zegt hij rustig. „Onder mijn mijn hand is Uw zoon niet ge vallen! In Noorwegen wordt niet gemoord!" Doch plotseling schieten hem Allan's woorden in de gedachten en, verrast, laat hij er op vol gen: „Doch hoe kunt gij, Heer Robart, weten, dat Uw zoon dood is??" „Aha!" buldert Robart. „Dus tóch!" Hij stoot een honende lach uit. „Toen ik U zag komen", gaat hij wat kalmer verder. „Toon heb ik ge vreesd, nee, ik heb gehoopt, dat ik mij ver giste, doch nu.ge geeft het dus zelf toe!!" „Leugenaar!!" schettexl de hoge jongens stem van Ex-win er tussendoor. „Hoe durft gij mijn vader te beledigen? Ik zal Uik ikik heb toch zelf gezien hoe de beer „Uitvluchten!" schreeuwt Bogul woest. De bedrieger voelt, dat het gesprek een verkecx-de wending neemt. „Laat U niet misleiden Heer! hem over zijn schouder heen toe. Hij bevestigt Die Noorman„Zwijg" buldert Robart de blik op Ex'win en kijkt dan besluiteloos naar Eric. De jonge Prins trilt van veront waardiging en zijn ogen flikkeren. „Spreek!" zegt Robart eindelijk met hese stem. „Wat praat ge van dc beerwat betekent dit.verklaar U nader!!!! DEN HAAG, 5-4. Het gemeen schappelijk landbouwbeleid heeft met het jongste akkoord over de nieuwe landbouwprijzen cn een structuurplan ongetwijfeld aan ge loofwaardigheid gewonnen. Als voorzitter van het Landbouw schap zei ir. C. S. Knottnerus dit, in de woensdag gehouden bestuursver gadering. Wel is het volgens de voorzitter duidelijk, dat het gemeenschappelijk prijsbeleid voor de Nederlandse ak kerbouw weinig soulaas biedt. Er zullen andere wegen gevonden moe ten worden om de positie van deze sector te versterken. In de nieuwe px'ijzen zal de akker-bouw nauwelijks compensatie vinden voor de netto kostenprijzenstijging, zodat van het inhalen van; een opgelopen inko mensachterstand helemaal geen sprake kan zijn. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 4-4. Prijzen (excl. o.b.) vastgesteld per 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen bin nenland c.q. expox't. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 of 35-55 mm f 8,75-9,25; Bintje 40 mm opw. f 9,00-9,50; Bintje 50 of 55 mm opw. f 9,50-10,00; Eigenhei mers 40 mm opw. f 12,00-16,00; Fu rore 40 mm opw. f 9,00-11,00; Ix-ene 40 mm opw. f 11,00-13,00. Klei-aardappelen export: Bintje 35-50 of 35-55 mm f 8,75-9,25; Bintje 50 of 55 mm opw. f 9,00-10,00. Voei'aardappelen f 4,00-4,75. Stemming: binnenland i-ustig, ex port rustig. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE BRUINISSE Gebox-en: 4. Adi'iana Max*ia d. van Johannes de Waal en Cor-nelia Mari na Lemsom. 8. Kornelus Gei-hax-dus z. van Geert Rosier en Tijtje Bos. 17. Kathy Max-ina d. van Frans van Bloois en Fokkelina Jansen. 17. Ca- tharina Jacoba d. van Jan Vex*kam- man en Wilhelmina den Herder. Overleden: 7. Ary Martinus Schip per 69 j. echtgenoot van Pietemella van de Velde. 12. Jan Jumelet 59 jaar (ongehuwd). 24. Adriaan Otte 65 jaax-, weduwnaar van P. C. van Bemden. 26. Nicolaas van den Nieu- wendijk 85 jaar echtgenoot van G. van Es. Gehuwd: 1. Maarten Hanzen 18 jaar j.m. en Anthonia van den Berge j.d. 3. Roger Alphonse Versluis 23 j. j.m. (van Terneuzen) en Janna de Waal 19 j. j.d. De grootste gasbel DEN HAAG, 5-4. Nog in de loop van dit jaar zal de Neder landse Aardolie Maatschappij (N.A.M.) beginnen met het voor export in gereedheid brengen van haar op een na grootste gasveld, het Annerveehveld. Het gas uit dit voor een deel in Groningen en voor een deel in Drente gelegen veld zal naar Italië en Zwitserland gaan. Vorig jaar heeft de N.A.M. met de Italiaanse maatschappij S.N. A.M., een dochteronderneming van de E.N.I., de Italiaanse staots-oliemaatschappij, een contract gesloten voor de leve ring van Nederlands aardgas aan Italië. Over een periode van 20 jaar, te rekenen vanaf 15 september 1973, uiterlijk in de loop van 1974, dient een be gin le worden gemaakt met de levering, die in 20 jaar tijds tot de by het contract overeenge komen hoeveelheid van 124 miljard kubieke meter aardgas zal oplopen. De prysbesluiten voor de veehou- derijproduktcn geven volgens de voorzitter meer bevrediging. De werkelijke prijzen lagen al boven het in Brussel vastgestelde garantieprijs peil, met uitzondering van de con- sumptiemelk. De prijs daarvan is dinsdag in ons land omhoog gegaan. De heer Knott nerus was van mening dat een prijs aanpassing bij dit produkt al veel eerder had moeten gebeuren o mhet evenwicht tussen consumptiemelk en industriemelk (melk die verwerkt wordt tot boter, kaas etc.) veilig te stellen. De heer Knottnerus was bepaald gelukkig met de toezegging, dat de prijsverhogingen, in nationale mun ten gerekend, tenminste voor het ge hele px-ijsjaar (april-april) vastliggen. Hij vond het wel gewenst dat de ge meenschappelijke max-kt die nu door compenserende heffingen en restitu ties opgedeeld is, zo spoedig moge lijk terugkeert naar een voledig vx'ij- handelsvex-keer. Het in Brussel bereikte akkoord over een structuurplan voor de EEG- landbouw is volgens ir. Knottnerus misschien wel het belangrijkste suc ces. Sclieepvaartberichten Abida, 2-4 van Curasao te Rottex-dam Ameland, 1-4 van Augusta naar Rotterdam. Atys, 2-4 te Saigon. Camitia, 31-3 150 m. n.o. Bermuda naar Rottex*dam. Krebsia, 31-3 150 m. z.z.w. Havanna naar Houston. Schiekerk, 1-4 600 m. o. Ascension naar Rotterdam. Ganymedes, 3-4 te Havre. Diloma, 1-4 530 m. z.z.o. Celon naar Sydney. ONDERWIJS Examens macliinesclirij ven Op de te Bx-eda gehouden examens machineschrijven, slaagden ondex-- staande kandidaten voor hun diplo ma: Uit Bx-ouwershaven: de heer W. J. v. Sluis. Uit Ellemeet: mcj. N. P. Wattel. Uit Haamstede: mej. T. Landman en de heer J. L. Kooman. Uit Kerkwex've: de dames J. A. Ber- revoets, C. N. Boot, E. v. d. Bosse, P. v. d. Bosse, M. de Ruiter; de he r-en H. A. Kesteloo en C. P. de Waaij. Uit Nieuwerkerk: de dames S. J. Folmer, J. J. Kooijman; de heren J. v. d. Male, C. L. Rotte en J. P. Schict- tekatte. Uit Noordgouwe: mej. P. v. d. Wekken. Uit Oostex-land: dc hei'cn L. J. v. d. Bos, J. Stouten cn G. A. Zijlstra. Uit Renessc: de dames A. Jonkex*, L. A. Noordijk en A. Vcnema. Uit Scharendijke: de dames J. Fre- driks, J. J. dc Jonge, J. P. N. v. d. Linde. Uit Schuddebeux's: de dames J. E. de Keijzer en K. J. de Kok. Uit Serooskerke: mej. N. J. dc Wilde. Uit Zierikzee: dc dames S. H. Boot, J. J. Goudzwaard, A. C. v. d. Hoek, P. v. Leeuwen. A. H. v. Loon (met lof), L. C. Muldei-, W. T. Muller, M. M. de Ouden (met lof), M. M. A. Vink cn C. A. E. v. d. Welle; de hcx-cn J. Bolle, C. w d. Doe, P. M. Geluk, A. Hillebrand, J. Huige, C. J. Saman en C. J. Struijk. Uit Zonnemaire: dc dames M. A. Buijzc en S. J. Tanis; dc heren A. H. Buijze en J. Paauwe. Allen werden opgeleid door dc heer K. Koetsdijk, leraar Stenografie en Machineschrijven (Staatsdiploma). De kursussen werden georganiseerd door Stichting Handelsonderwijs te Zierikzee. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6