AGENDA Grote speurtocht naar vermiste jongen in de Burghse duinen ZLM: „Rentesubsidies optimaal benutten" Zeelieden omgekomen Britten doelwit van I.R.A. Hoopvolle plannen voor „aankleding" van de Krammerplaat Dinsdag 4 april Zierikzee Concertzaal, 20.00 uure, toneelavond Z.V.U. (Nieuw Rotterdams Toneel). Woensdag 5 april Zierikzee Ger. Ver.-gebouw, 8.00 uur, verga dering Ger. Vrouwenvereniging Vrijdag 7 april Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, ledenverga dering Kon, Harmonie „Kunst en Eer". Maandag 10 april Zierikzee Hotel Van Oppen, 8.00 uur vergade ring Winkeliersvereniging „Zierik zee". De Nederlandse delegatie naar UNCTAD DEN HAAG, 3-4. In aansluiting op hetgeen vrijdag is gemeld over de samenstelling van de Nederlandse delegatie naar de wereldhandelscon ferentie Unctad 3 (Rome) is nog na der meegedeeld dat de delegatie af wisselend geleid zal worden door de ministers Langman (economische za ken) en Boertien (ontwikkelings hulp). De op de conferentie aanwezige bewindsman zal voorzitter van de delegatie zijn. Het ligt in het voorne men, dat de ministers Langman en Boertien elkaar zullen aflossen. Jongetje verdronken ZAANDAM, 3-4. Zondagavond is uit de Voorzaan te Zaandam het stoffelijk overschot opgedregd van de 5-jarige Ruud Kuiper. Omstreeks vijf uur zondagmiddag werd de verdwij ning van het jongetje bemerkt, waar na de Zaandamse politie een speur actie inzette. Deze had aanvankelijk geen resul taat tot de politie in het water van de Voorzaan ging dreggen. Men ver moedt dat het jongetje met zijn fietsje van een steiger is afgereden en zo in het water is gevallen. Indonesische vrouwen naar Nederland DJAKARTA, 3-4. Op uitnodiging van het ministerie van CRM zal een groep van acht Indonesische vrou wen een bezoek van een maand aan Nederland brengen. Zes hunner zijn lid van de Perwari, een vrouwenor ganisatie, een is sociaal werkster op Bali, en een is verbonden aan het ministerie van sociale zaken. Mevrouw Kartini, Tambunan, Ha- san, Surtinah, Darsi, Sumarni, Trad- jumas, Sjarif Musaffa, Jasiun Oke en Indraninsih, zullen in Nederland diverse steden bezoeken en een sym posium bijwonen. Vrouw aangerand in eigen huis DELFT, 3-4. Een 37-jarige inwoon ster van Delft is zaterdagmiddag in haar woning aan de Ruys de Bee- renbrouckstraat door een nog onbe kende man aangerand en vijj ern stig gewond. Omstreeks 12.45 uur wist een 45- tot 50-jarige man zich onder een voorwendsel toegang te verschaffen tot de woning van de vrouw, die op dat moment alleen thuis was. On danks de hevige tegenstand van de vrouw verkrachtte hij haar, waarbij de vrouw bewusteloos raakte en de aanrander verwondingen aan het ge zicht opliep. Toen de vrouw bij bewustzijn kwam, alarmeerde zij de politie, maar deze heeft de man, ondanks het goede signalement dat de vrouw wist te verschaffen, nog niet achtei*haald. Aanslagen in Baskenland SAN SEBASTIAN, 3-4. De Spaan se politie heeft meegedeeld, dat groe pen bewapende jongeren aanslagen hebben gepleegd op en brand hebben gesticht in de drukkerijen van twee kranten in de Baskische stad San Sebastian. Een drukker werd ge wond toen een kogel die één van daders afvuurde, terugkeste van een rol papier. De jongelui waren de drukkerijen van de „Vox de Espana" en „Diario Vasco" binnengedrongen en hadden de werknemers bedreigd. Er werd petroleum rondgegprenkeld, er wer den explosieven geplaatst en er werd brand gesticht. De vlammen konden echter spoedig worden gedoofd. Aprilgrap in V.N.-gebouw NEW YORK3-4. Onder bij de lift van het 39 verdiepingen tellende gebouw van de Ver enigde Noties in New York hing vrijdag de 1 april geda teerde dienslmededeling dat personeel dat lager werkte dan ae 15e verdieping voortaan de trap moest nemen. Aanvanke lijk meende men met een nieu we bezuiniging van secretaris generaal Kurt Waldheim te doen te hebben, maar de laat ste zin gaf te denken: „Zo spoedig mogelijk zullen speci ale pasjes worden verstrekt aan het personeel van het pri- vékantoor van de secretaris generaal en andere onvolwaar- digen". Er zijn reeds grindhopen, die daar voor moeten dienen aanwezig. Beplanting Nadat men het juiste mengsel van gerst, rogge of andere begroeiing ten behoeve van de ontzilting heeft aan gebracht zal de beplanting beginnen, maar het geheel wordt wel over en- RANGOON, 3-4. - Meer dan drie miljoen ratten zijn de afgelopen drie maanden in Birma gedood om pest- verspreiding tegen te gaan. In de loop van maai't werden elf gevallen van pest gemeld, aldus is officieel bekend gemaakt. Tot dus ver heeft de ziekte geen mensenle vens geëist. Zoekploeg van „Big S" vond knaapje midden in de nacht BURGH-HAAMSTEDE, 3-4. Het gehele duingebied van de Westhoek is zaterdagavond tot na middernacht in staat van alarm gebracht als gevolg van de vermissing'van een zevenjarig jongetje uit Zwijnd recht. Floris, weer veilig terug op de campingv (Foto:" Zierikzeesche Nieuwsbode). De familie Groeneveld uit Zwijn- drecht arriveerde zatérdag bij hürt caravan die in de boomgaard „Groenóord" van de heer A. DJ Da lebout staat. De kinderen togen di rect naar buiten. De 7-jarige Floor zocht zijn kameraadjes van andere caravans op om te spelen. Deze speelden echter al in het duingebied dat vlak tegen de boomgaard is ge legen. Of Floor de kinderen is mis gelopen is niet bekend, doch nadat hjj 's middags te ongeveer half vier uit het ouderlijk gezicht was ver dwenen, keerde hij niet op etenstijd terug. De ouders maakten zich nog niet zo ongerust, maar toen de kame raadjes uit de andere caravan al thuis wax*en, wei*d alarm geslagen. De heer Dalebout alarmeerde de po litie en de loco-burgemeester, de heer M. J. Steur, weldra gevolgd door burgemeester Everwijn, die de brandweercorpsen uit Haamstede en Renesse mede inschakelde. Diverse groepen vakantiegangers uit omlig gende kampeertei-reinen boden ook hun diensten aan. Speurtocht Te 19.30 uur werd een groot scheepse speurtocht ingezet door het Zeepe-duingebied en de vliegveld omgeving tot aan de vuurtoren toe. Diverse speurgroepen werden uitge rust. met portofoons, met als cen traal punt de woning van de heer Dalebout zelf. Tevens werd de hulp ingeroepen van een speurhond uit Koudekerke die, naar later bleek het dwaalpad van Floor uitstekend volgde, dpch vlak bij de vindplaats het spoor bijster raakte. De zoons van de heer Dalebout kwamen op het idee om de jeugd soos Big S in te schakelen. In de pauze van het zang-recital van de MUNCHEN. Voorbereidingen voor de maaltijd in het dierenpark van München. Vier kelnerssteunen onder de last van het dessert voor liet dikhuidengezin. Iedere olifant zou het gigantisch brood moejteloos zelf aan kunnen, want het dagelijks rantsoen voor elk der viervoeters afzonderlijk bedraagt niet minder dan 50 kg hooi, 20 kg bieten en 5 kg haver. Ditmaal echter moest het „grootste brood van de wereld" sa men worden gedeeld. Het werd ge bakken door een firma in Kempten (Beieren). heer Leef lang, maakte de voorzitter van Big, S, de heer. Leo.de.Feitér, de vermissing bekend.. Onmiddellijk bood een aantal jpngelui hulp aan en trokken de duinen' in. Deze groep kreeg de code-naarri: „Groep Bom'; Inmiddels werd het middernacht en niemand die een spoor van Floor vond. Ook de speurhond wist het niet meer, maar opereerde veelvul dig in het duingebied achter Burgh. De „Groep Bom" kwam vergeefs te rug maar wilde nog eenmaal het duingebied in de buurt van de ijs baan uitkammen. Het regende en het was mistig, doch gewapend met zaklantaarns gaf deze groep het niet op. Streng anti-demonstratie- regiem in Nijmegen NIJMEGEN, 3-4. In Nijmegen zal voortaan korte metten worden ge maakt met demonstranten die de openbare raadsvergaderingen willen verstoren. Burgemeester mr. Th. de Graaf heeft in een vrijdag uitgege ven verklaring aangekondigd, geen enkele tolerantie meer te zullen heb ben ten opzichte van demonstranten en zelfs geen spandoeken in de zaal meer te zullen toestaan. De burgemeester zei diep geschokt te zijn door het optreden van de Marxistisch-Leninistische jeugd, die tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering het college van b. en w. en de raadsleden hebben be stookt met rauwe eieren. Geen marsen in Ulster BELFAST, 31-3. De Britse minister voor Nooi'd-Ierland, William White- law, heeft vrijdag in zijn eerste of ficiële verklaring in het stormont (parlement) gezegd dat de traditio nele defilé's, waarvoor het „seizoen" met Pasen begint voor de „onmid dellijke toekomst" verboden blijven. Maai*, als de komende dagen rustig verlopen, is hij bereid de organisa toren van de marsen te ontmoeten om van geval tot geval te onderzoe ken of vergunning kan worden ge geven. Het was kwart voor één toen een van hen dacht een vuilniszak op een duintopje te zien. Na inspectie bleek het Floor te zijn die daar, overver moeid met zijn capuchon over het hoofd getrokken was gaan zitten. Contact met de centraalpost bracht de G.S.A.-politiewagen naar de W. G. Bootlaan waar ter hoogte van het huis van de familie Van Waveren de knaap werd ovei'genomen van deze succesvolle Big S-groep die bestond uit Leo en Addie Bom, Annelies, Meta en Arjaan de Jonge, allen uit Burgh; Peter en Machteld Voi*werk uit Zierikzee, Jan v. d. Klooster-uit Schuddebeurs en Mai'jan Dalebout uit Nooi'dgouwe. Opluchting In het huis van de familie Dale bout zaten de opgeluchte families Groeneveld en Dalebout samen met de speurders nog even bijeen en at Flooi*, zittend op de knie van de burgemeester een banaan. In de ca ravan at hij later 4 boterhammen en nog een paar bananen op, zodat ge constateerd kon worden dat hij geen nadelige gevolgen had ondervonden van zijn nachtelijke dwaaltocht. Pas laat op Eerste Paasdag vertelde hij zijn ouders waar hij dacht dat hij geweest was. Daaruit kon opge maakt worden dat hij bij de vuurto ren is geweest, bij twee caravans heeft gestaan waar een Renault en een Opel stonden (hij durfde niets te vragen) en verder veel langs de prikkeldi-aadafscheiding heeft gelo pen en zelfs over het schelpenpad langs de duinen waar hij nog een man tegenkwam. Kou heeft hij niet gehad, alleen was hij doodmoe. De familie Groeneveld was dolgelukkig dat het avontuur zo goed afgelopen Melkprijs omhoog DEN HAAG, 3-4. Er is reden om aan te nemen dat de prijs van con- sumptiemelk en consumptiemelkpro- dukten vandaag (dinsdag) in het westen des lands met twee cent per liter omhoog gaat. De kanS dat deze verhoging buiten het westen drie cent zal bedi*agen is vi*ij groot, zo verneemt het A.N.P. Een en ander zal afhangen van het beleid van de afzonderlij ke consumptiemelkfabrie ken. Door een verhoging met twee cent in het westen en drie cent el ders wordt de melkprijs in het hele land weer gelijk, nadat op 22 no vember vorig jaar een verschil was ontstaan doordat toen het westen twee cent, overig Nederland één cent verhoging kreeg. Karnemelk zal waarschijnlijk bui ten de prijsverhoging vallen. Philippijn liet zich kruisigen MANILLA, 3-4. Een 30-jarige boe tedoener op de Filippijnen heeft zich vrijdag voor de vierde keer in vier jaar laten kruisigen. Hij heeft ge zworen dat hij zich zijn leven lang op Goede Vrijdag zal laten kruisigen, in navolging van Chi*istus. Gekleed in een lendendoek, met een „Christus-pruik" en een door nenkroon op het hoofd werd Juani- to Piring, vader van vier kinderen, door een grote menigte naar een rijstveld bij een dorpje gebracht. Daar werd hij op een kruis gebonden en zijn handpalmen wei'den vastge spijkerd, terwijl de klok twaalf sloeg richtte de menigte het kruis op. Na twee minuten werd de boetedoener, een ex-gevangene, bewusteloos en hevig bloedend weer van het kruis afgehaald. BERGEN OP ZOOM, 31 r3. De in Brussel genomen beslissingen ten aanzien van het structuurbeleid hou den in dat nu ook voor Nederland de mogelijkheid voor het verstrek ken van rente subsidies aan land bouwbedrijven met perspektief, de zogenaamde ontwikkelingsbedrijven, is geopend. Voorwaarde voor het verkrijgen van rentesubsidie is dat het arbeidsinkomen lager is dan het paxitair inkomen, (nu ca. f 20.000.-.) Op een en ander werd gewezen in de onlangs onder voorzitterschap van de heer Beou gehouden hoofdbe stuursvergadering van de Z.L.M. Ook bedrijven, die van een zoda nige struktuur zijn dat in de toe komst het behoud van het paritair inkomen in gevaar kan komen, ko men voor rentesubsidies in aanmer king. Geen rentesubsidies zullen worden verstrekt voor de aankoop van grond; vai'kens en pluimvee. Hoewel de verwachtingen ten aanzien van deze rentesubsidies niet te hoog gespannen moeten zijn, aldus we de mogelijkheden terdege moe ten bestuderen en ze optimaal pro beren te benutten, aldus de voorzit ter. Verwacht wondt dat met het vei*strekken van de rentesubsidies begin 1973 kan worden gestart. Trein grijpt auto Drie doden NUNSPEET, 3-4. Op de met knip- perlichten beveiligde overweg in de Eperweg tussen Nunspeet en Epe is om kwart over twee zaterdagnacht een personenauto door een trein ge grepen. De auto reed tegen de zijkant van de trein op en is onherkenbaar vernield. De inzittenden, de 49-jarige J. Dokter uit Nunspeet, de 18-jai*ige C. Mulder uit Vierhouten en de 17- jai'ige mej. H. Ridder uit Nunspeet vonden de dood. TOKIO, 1-4. Zeventien, zeelie den zün omgekomen en 85 worden vermist nadat 46 schepen in moei lijkheden kwamen tjjdens een storm die in de afgelopen dagen het Japan se kustgebied teisterde. Negen doden waren opvarenden van het 3600 ton metende Somalische vrachtschip Hwa Po, dat kort na middernacht 30 km ten noord-oosten zonk. Een van de 16 geredde beman ningsleden deelde mee, dat alle 36 van het eiland Yakoe in Zuid-Japan opvarenden in de ruwe zee wai*en gesprongen voordat het schip zonk 'nadat de lading was gaan schuiven. Twintig van hen worden vermist. Treinongeluk door sabotage in Z.-Afrika POTGIETERSRUS, 1-4. De Zuid- afrikaanse politie, die een onderzoek instelt naar een treinongeluk bij Pot gietersrus, waarbij zaterdag 38 men sen omkwamen en 174 gewond geraakten, heeft meegedeeld dat en kele sporen waren losgemaakt vlak voor een brug. Eerder hadden spoorwegtechnici al gezegd dat er tekenen van moge lijke sabotage waren. De ontspoorde diesellokomotief trok de eveneens ontsporende wa gons over de 20 meter lange brug om daarna in de tien meter lager gele gen rivier te storten, waarin nage noeg geen water stroomde. Concurrentie vervalsing De vergadering was verder van mening dat het dringend noodzake lijk is dat met alle mogelijke midde len wordt vooi-komen dat door an dere lidstaten toch nog aanvullende concurrentievervalsende subsidies woi'den verstrekt, zoals recentelijk weer voor de conseiwenindustrie en de pootaardappelen is gebleken. In dien de Nederlandse ï-egering hierte gen niet afdoende kan optreden, zul len deze aanvullende subsidies ook in ons land dienen te worden inge- voei'd. Bommenwerper valt op groep huizen ORLANDO, 1-4. Een achtmotorige B-52 bommenwerper van de Ameri kaanse luchtmacht is bij Oxiando in Florida op een groep huizen gestort kort voor de vlieger een noodlanding zou maken op de luchtmachtbasis McCoy. Dezeven bemanningsleden kwamen om het leven en zeker veertien burgers, onder wie kinde ren, werden met brandwonden in ziekenhuizen opgenomen. Acht hui zen raakten in brand en een aantal andere liep schade op. Volgens het ministerie van defen sie in Washington had het toestel géén kernbom aan boord. PARIJS-BELFAST, 3-4. Niet de protestanten, maar de Blitse militai ren zullen voortaan het voornaamste doelwit zijn van de acties van het Ierse Republikeinse Leger, zo heeft Ruairi O'Bradaigh, leider van de po litieke vleugel „Sinn Fein" van de „IRA-provisionals" gezegd in een in terview met het blad „France Soir". „De protestanten van Ulster zijn ver pletterd door de liquidatie van de Stoi*mont (het Noordierse parlement). Zij zijn nu niet meer ons eerste doei. We gaan nu een nieuwe fase in, dit maal van aanvallen op het Britse leger. We willen dat Engeland zo ge noeg van ons krijgt dat het zijn leger uit Ulster terugtrekt", aldus de IRA- leider. Franse bemiddeling in Parijs PARIJS, 3-4. De Franse minister van buitenlandse zaken, Maui'ice Schumann, zal probei*en het vastge lopen Vietnamese vredesoverleg weer op gang te ki'ijgen. Dit heeft mevrouw Ngoejen Thi Binh delega tieleidster en minister van buiten landse zaken van de voorlopige re volutionaire regering van Zuid-Viet- nam, vrijdag gezegd na een onder houd met de Franse bewindsman. Volgens mevrouw Binh „betreurt Schumann de Amerikaanse houding de besprekingen voor onbepaalde tijd te hebben opgeschort". Sigarettensmokkelaars aangehouden ZEVENAAR, 3-4. De Centrale Douanedienst heeft donderdag twee inwoners van Zevenaar aangehou den die 'n pai'tij van 30.000 sigaretten vervoerden. Volgens de douane trachtten de smokkelaars gebruik te maken van de paasdrukte om de partij sigaretten onopgemerkt over de grens te krijgen. Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 1-4. In de eind vorige week gehouden vergadering van de gemeenteraad waren in een voorbe spreking, de heren H. Verheij en C. Vreugdenhil, resp. diensthoofden van Rijkswaterstaat Zeeland en directie Beneden de rivieren aanwezig om het gemeentebestuur van Bruinisse voorlichting te geven over de „aan kleding" van de Krammerplaat of Plaat van Oude Tonge, noordweste lijk van de Grevelingendam, ten be hoeve van de recreatie. De bedoeling isde plaat aantrekkelijk te maken voor dagrecreatie en het plan is een onderdeel van het veelbesproken „Plan Santema" voor de rekreatieve bestemming van het Grevelingen- meer. Er komt op de zandplaat een soort- strand het best te vergelijken met het strand Nulde aan de oevers van het Eemmeer langs de Veluwe. Een gedeelte zal na beplanting in natuurlijke staat worden gelaten; een ander deel zal worden geculti veerd. In dit laatste gedeelte komt een soort baai, met een diepte van plm. twee meter water. Het geheel van de Grevelingen wordt gehouden op een stand van 0.20 meter plus N.A.P. Langs het gei*eed gemaakte strand (men wil dit najaar reeds met op sluiten beginnen) komt een grindbe- scherming; grinddam met openingen waardoor men op het Gi-evelingen- meer kan komen, voor de beter ge oefende zwemmers. Het geheel woi*dt een waterspeel plaats voor kinderen en ouderen die de zwemkunst niet of slechts gebrek kig machtig te zijn. De grinddam wordt aangelegd om de waterspeelplaats te beschermen tegen al te ruwe golfslag, want de oppervlakte van het Grevelingen - meer is dermate groot, dat daarop toch nog golfbewegingen kunnen ontstaan. kele jaren uitgesmeerd. De opspui- tingswerkzaamheden hoopt men na de zomervakantie aan te pakken. Zoals te begrijpen wai*en dagelijks bestuur en raadsleden enthousiast over de uiteenzetting van genoemde hei*en. Na deze uiteenzetting was het de beurt aan de heer Nieuwenhuize van de Kon. Ned. Heide Mij om de ge meenteraad voor te lichten over de groenstroken en de diverse mogelijk heden daai-voor in Plan-West. De groenstrook langs de Deltasti*aat is i*eeds ingeplant. De bedoeling is, dat ook langs de buitenzijde grenzend aan de Molenweg, de begi*aafplaats en de Grevelingenstraat c.a. groen stroken (pai*kstroken) komen. Adspirant-'inbreker viel van het (lak AMSTERDAM, 3-4. Op het Gel- derlandplein in Amsterdam-buiten- veldert is in de nacht van donder dag op vrijdag de 22-jai-ige Amstel- vener C. H. ernstig gewond op straat aangetroffen. De jongeman bleek van een dak gevallen, vermoedelijk bij een poging tot inbraak in een juwe- lierszaak. Met bekken- en een rug- wei-velfractuur is hij in een zieken huis opgenomen. Birma doodt ratten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2