30 N1 OOSTELIJKE PARALLELWEG BROIIWERSDAM GING OPEN BROU WC* STREEK NIEUWS Prins Claus kocht langspeelplaat „Top Star Festival" vluchtelingenwerk Stand H.S.V. „Het Zijpe" op „Visma 1972" INAS-meisjes duiken de stage-periode in ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 31 maart 1972 Nr. 21058 Gelukt juist voor Pasen Bussen door barricade Van Scharendijke uit reden twee bussen genodigden, funktionarissen van Rijkswaterstaat en de burge meesters van Middenschouwen en Goedereede de dam op, om bij een met vlaggen gemarkeerd punt - de grens van Schouwen - door een plas tic barricade te rijden, waarmede de opening een feit was. Ir. Biezeveld wees op de enorme laatste krachtsinspanning, die nodig was om op dit moment te kunnen openen voor het (recreatie) verkeer van en naar Schouwen-Duiveland. Hy vond het alleen spytig dat thans voldoende geld ontbreekt om de nodige viadukten meteen af te bouwen. Hij dankte de werkers voor hun inzet om de opening op dit tijdstip te kunnen realiseren. Stem gemeente Burgemeester S. Franckesprak namens de gemeenten Middenschou wen en Goedereede gelukwensen aan 't adres van de Deltadienst en dank te de direktie voor de steeds goede samenwerking tussen de Deltadienst en de betrokken gemeenten. Hij sprak de hoop uit voor een zelfde samenwerking - en een vroegtijdige voorlichting - met en van Rijkswa terstaat, wanneer deze dienst straks het wegen- en recreatieplan gaat overnemen. De bussen werden hierna weer1 be stegen en gereden werd via Goede- reede terug naar Scharendijke, waai de bussen een oranje lint stuk reden, waarmede de opening - op beide plaatsen waar eens de zee stroomde - een feit was geworden. In „De Ark" te Renesse werd hierna een maaltijd gebruikt. Oostelijke rijbaan Wat verder de nieuwe damweg be treft; gereed zijn ook de aansluiten de verbindingen op Goeree-Over- flakkee en op Schouwen-Duiveland dan de verbinding met de provincia le weg Serooskerke-Renesse. In dit wegvak komen - gelijk eerder ge meld - nog enkele provisorische overgangen. Op de Brouwersdam wordt verder gewerkt aan de voltooiing van de oostelijke rijbaan van de autosnel weg, die op het hoge gedeelte van de binnenberm is gelegen. Verder is men bezig aan een pa rallelweg (met parkeerplaatsen) op de buitenberm van de dam. De ver wachting bestaat dat zowel de oos- Hoofdingenieur N. Biezeveld aan het woord. Na zijn toespraak knapte de plastic versperring en lag de weg vrij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SCHARENDIJKE, 30-3. De oostelijke parallelweg op (le dam cloor het Brouwershavens© Gat is donderdag morgen vrij gegeven voor het verkeer. Voldoening uiteraard op deze dag by Rijkswaterstaat en de weggebruikers, die weer nieuwe mogelijkheden krygen. Hoofd-ingenieur pcltadienst Zie rikzee, ir. N. Biezeveld, maakte staande op het gemarkeerde punt op de dam, de opmerking verheugd te zyn, dat de dam nog juist voor Pasen voor het recreatieverkeer kon worden opengesteld. Veerdienst Zijpe-Anna Jacoba Polder Van R.T.M.-zijde deelt men mede: In tegenstelling tot de daarom trent in de dienstregeling van 23 mei 1971 op blz. 14 opgenomen bepaling zullen op werkdagen de vaarten: Zijpe V. 6.00 en 6.30 uur; Anna Ja coba Polder V. 6.15 en 6.45 uur reeds met ingang van 1 april 1972 weer worden uitgevoerd. Honderd jaar C.J.V.-Zeeland Het Chr. Jongeren Verbond in Zeeland bestaat dit jaar 100 jaar. In plaats van feest te vieren, organi seert het C.J.V. een aantal aktivitei- ten, waaronder een manifestatie op 8 april a.s. in Goes waar, de „Kritie- se Filmers" hun totaalprogramma over drugs brengen. Naast de aktiviteiten verschijnt een brochure over het werk van het C.J.V. in Zeeland en bestaan er plannen voor een nieuw te starten projekt voor jeugdtoeristen in Re- nesse. ZIERIKZEE Overplaatsing Naar wij vernemen zal met ingang van 15 april aanstaande de wacht meester eerste klas der Rijkspolitie S. W. Boorsma, op eigen verzoek, worden overgeplaatst naar de groeps- standplaats van Heer Hugowaard (20.000 inwoners), in Noord-Holland. De heer Boorsma was te Zierikzee sedert 1 oktober 1966. Hond omgebracht In de Zoute gracht langs de Laan van St. Hilaire werd het kadaver gevonden van een hond. Het dier was ingenaaid in een zak, die ver zwaard bleek met enkele halve be- tonfegels. Het betreft een lichtbruin hondje (teefje). Wie in zijn omge ving zo'n diertje mist of anderzijds inlichtingen kan verstrekken wordt verzocht zich te wenden tot de poli tie of tot de Dierenbescherming. (H. Dorreman, Varremarkt 4, Zierikzee). HAAMSTEDE E.H.B.O.-examens Deze week werden in het wijkge- bouw van ,het Groene Kruis de cur sisten voor de EHBO-opleiding ge ëxamineerd, waaraan 20 dames en heren deelnamen. Allen slaagden. Zij' kregen hun opleiding bij dokter H. Simon's uit Renesse en mevr. v. d. telijke hoofdrijbaan als deze paral- Eerste kievitseieren WESTENSCHOUWEN, 30-3. In de omgeving van Westen- schouwen vond de heer J. v. d. Zande - landbouwer op de boerderij „Paa.rdenbosch" een nestje met drie kievits eieren. Is het al niet het eerste legsel op Schouwen-Duive land, dan toch wel het eerste waarvan melding wordt ge maakt. De eerste bus rijdt door de plastic barricade, die overigens tevoren niet zonder moeite was gespannen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). lelweg op 1 juli voor het verkeer ge reed zullen komen. Haven-Eikelenboom te Haamstede. De volgende dames slaagden: C. Bogerman, Haamstede; Anneke Boot, Haamstede; J. L. F. G. de Bruine, Haamstede; A. P. Hendrik- se-Baumann, Noordwelle; A. J. van 't Hoofd-v. d. Sluijs, J. E. van 't Hoofd, beiden uit Haamste; J. L. Kristalijn, Brouwershaven; M. J. van Putten, J. Quaak-Dijkman, W. M. Strayer, alle drie uit Haamstede en M. Smits, Kerkwerve. De geslaagde heren zijn: M. Bliek, Burgh; Ad. L. Bakker, Haamstede, C. Boot, Zierikzee, P. Duson, Renes se; C. P. Geldof en W. J. de Glopper beiden Haamstede; B. J. Meddeler, Burgh; M. K. Overbeeke, G. A. Overbeeke, beiden Haamstede. Omweg via trambaan Door de rioleringswerkzaamheden aan de Hogezoom, uitgevoerd door fa. P. van Dongen en zoon, is deze weg gedeeltelijk voor het verkeer afgesloten. Een noodoplossing vorm de de oude trambaan, die daar al ja ren doelloos en zonder rails ligt. Het verkeer kan daar gebruik van ma ken en ongeveer tot aan het veiling gebouw komen. RENESSE Collecte Reumafonds Bij de onlangs gehouden collecte ten bate van het Reumafonds werd op Renesse een bedrag bijeen ge bracht van 692 gulden, waarvoor dank aan gevers en collectanten wordt gebracht. Caravan gestolen In de nachtelijke uren hebben on bekenden zich toegang verschaft tot het kampeerterrein „Transparant" en daar een geparkeerde caravan van het terrein afgereden. De af scheiding van het terrein is goed en bestaat uit vijf rijen prikkeldraad en boompjes. Voor zover het nodig was, werd het prikkeldraad doorgeknipt en enkele boompjes werden afge zaagd, zodat de caravan van het ter- AMSTERDAM, 30-3. Prins Claus heeft donderdagmiddag in het paleis op de Dam in Amsterdam het eerste exemplaar gekocht van een lang speelplaat „top star festival", waar van de opbrengst ten goede komt aan het vluchtelingenwerk van de Vere nigde Naties. De plaat werd aan de prins ver kocht door Rick van der Linden lei der van de Nederlandse groep „Ek- seption", die aan deze plaat, waaraan internationaal bekende artiesten hebben meegewerkt, ook een bijdra ge heeft geleverd. De plaat kost f 10.- daarvan komt f 3,03 ten goede van het vluchtelingenwerk van de Ver enigde Naties. De eerste persing in Nederland is 75.000 exemplaren waarvan er reeds 50.000 zijn besteld. Met het kopen van deze plaat kun nen wij iets doen voor onze mede mensen die het slachtoffer zijn ge worden van afwijkende levensover tuigingen of van grote of kleine con flicten en die uit de samenleving ge stoten zijn, zei de prins. De slachtof fers van onverdraagzaamheid en vervolging zijn aangewezen op de steun van medemensen elders. SCHOUWEN-DUIVELAND, 30-3 De H.S.V. „Het Zijpe" is op overtui gende wijze vertegenwoordigd met een zelfgemaakte stand op de Hen gelsporttentoonstelling „Visma 1972" in de Ahoy hal te Rotterdam. De betreffende stand is vervaar digd van schelpen, krabben, zeester ren en andere „materiaal" uit de zee. „Het Zijpe" slaat in de Maasstad trouwens twee vliegen in één klap, want een zeer hanteerbare Sportvis- serskaart - Schouwen-Duiveland wordt het tentoonstellingspubliek ter hand gesteld. De kaart kwam mede tot stand, in samenwerking met hen- gelsportbedrijven, middenstandsbe- drijven en V.V.V. te Bruinisse. De kaart bevat behartenswaardige tips voor sportvissers, terwijl de kaart een magnifiek overzicht geeft van de visplaatsen langs de Schouwe-Dui- velandse kust. In het Rotterdamse Mekka van sportvissers wordt het publiek ook materiaal verstrekt over de problematiek rond de sluiting van de Oosterschelde. De expositie is tot 6 april te zien. De Ahoy hal ligt tegenover het Metro station Zuidplein. NOORDWELLE Openingstijden PTT-kantoor Met ingang van 1 april worden de gewijzigde openingstijden van het P.T.T.-kantoor als volgt: Maandag-vrijdag: 11-12; 14-15. Sportvisserskaart voor publiek rein kon worden getrokken. Naar de politie ons mededeelde staat dit zeldzaam stukje brutaliteit niet al leen, want veertien dagen geleden werd op een kampeerterrein te Scharendijke eveneens een caravan gestolen. Huishoudschool „Prinses Juliana" ZIERIKZEE, 30-3. Donderdag was het een belangrijke dag voor één en veertig Inas-meisjes van de Huishoudschool „Prinses Juliana". Na het af leggen van diverse toetsen, werd voorlopig van hen afscheid genomen, om dat per 1 april hun stagetijd begint. De stagetijd zal worden doorgebracht in respectievelijk: een gezin (twee maanden), een bejaardentehuis 3 maan den) en in een ziekenhuis (6 maanden). Het was een gewichtig moment toen de directrice, mej. C. N. van Liere, in tegenwoordigheid van le den van de Commissie van Bijstand en leerkrachten, aan de "a.s. stagiai res de officiële dokumentcn kon overhandigen, o.a. hun stageboekjes. In deze feestelijke bijeenkomst wees de directrice de meisjes er op dat deze periode heel belangrijk voor hen wordt. Ze gaan, onder het wa kend oog van de school en de di verse inrichtingen, de maatschappij in. De maatschappij die niet altijd even gemakkelijk is, maar waarin ze gedurende deze tijd op de school kunnen teruggrijpen. Ze vroeg de Inas-leerlingen hun uiterste best te doen opdat ze straks als volwaardige krachten zichzelf en de maatschappij tot nut kunnen zijn.. Doorzettings vermogen is hiervoor nodig en in het begin zal het wel aanpassen ge blazen zijn. De directrice wees er voorts op dat voor de meisjes, die na voltooiing van hun studie de verzorgende rich ting kiezen, of de verpleegsteroplei ding gaan volgen, er in onze huidige maatschappij volop plaats is. Diverse inrichtingen en ziekenhuizen zitten te springen om krachten die de handen uit de mouwen willen steken. Een goede toekomst is dan verzekerd. Inas-insignes Door de commissieleden mevr. De Meester, mevr. v. d. Hoek, mevr. Huige, werd hierna, de meisjes ge stoken in fleurige uniformen, hun Inas-insigne opgespeld. Voor het le halfjaar zijn de vol gende ziekenhuizen aangewezen voor het doorbrengen van de stage: Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee; „Der Boede" te Koude- kerke; „Bergzicht" ziekenhuis te Goes; „Bethesda" te Vlissingen; „So phia" kinderziekenhuis te Rotter dam. Voor bejaardentehuizen zijn aan gewezen: „Borrendamme" te Zierik zee; „De Goede Ree" te Sommelsdijk; „Irene" te Zierikzee; „Poelwijck" te 's-Heer Arendskerke; Pension tehuis „Noord-Beveland" te Kortgene; „Ons Huis" te Zierikzee. Onder het genot van een traktatie werd hierop van directrice en leer krachten afscheid genomen. Namen van de geslaagde Inas- meisjes, die in stage gaan per 1 april 1972 zijn: Wilma Goudzwaard, Zie rikzee; Nelleke Huige, Zierikzee; Rian Keikes, Zierikzee; Corry Sa- man, Zierikzee; Anneke Vermaat, Zierikzee; Lia Wandel, Zierikzee, Nelleke Clarisse, Nieuwerkerk; Sja- ny Dorst, Nieuwerkerk; Maartje Padmos, Nieuwerkerk; Lia de Zeeuw, Noordgouwe; Gonny Adriaanse, Noordgouwe; Janny v. d. Klooster, Noordgouwe; Sietje Manni, Ouwerkerk; Hanneke Verton, Kerk werve; Elly Viergever, Kerkwerve; Anke Wessels, Kerkwerve; Janny v. d. Weele, Scharendijke; Marianne Hogenstein, Burgh; Lia Blaas, Drei- schor; Marijke Goudzwaard, Drei- schor; Marjan Bruggemans, Bruinis se; Marleen Geluk, Bruinisse; Korrie Olree, Bruinisse; Mia Fierens, Oos- terland; Matty v. d. Hoek Seroos- kerke; Elma Priemus, Renesse; Suus Schellevis, Haamstede; Jannie de Bakker, Ouddorp; Ina Westhoeve, Ouddorp; Ida Breur, Sommelsdijk- Middelharnis; Els Schol, Sommels- dijk-Middelharnis; Anke de Waal, Sommelsdijk-Middelharnis; Paula Goudswaard,v Dirksland; Conny Kei zer, Dirksland; Hinke Vogelaar, Dirksland; Henny Holt, Oude Tonge; Anja Knoope, Oude Tonge; Inge Lindhout, St. Philipsland; Dineke Quist, Anna Jacoba Polder; Janny van Nieuwaal, Ooltgensplaat; Els de Wachter, Stad a/h Haringvliet. Een plaatje van de geslaagden na de diploma-uitreiking. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3