GEDEPUTEERDE J. v. <1. BOS OPENDE SCHOLEN-COMPLEX CJ.M.V.-Lübbecke weer naar Zierikzee STREEKNIEUWS College maakt herziene liuisnummering bekend Jeugd Scharendijke plantte bomen op het zomerhuizenterrein ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 maart 1972 Nr. 21057 Blijde dag voor Oosterland Advertentie Gemeente Zierikzee OOSTERLAND, 29-3. Mei liet wegtrekken van een kleed, dat de basisvorm van een reeds aangebracht - gevelplastiek, voorstellende twee volwassen en twee jonge apen, tot dan bedekte, opende het lid van G.S. J. v. d. Bos woensdagmiddag het nieuwe scholen complex te Oosterland. De heer Van den Bos had de opdracht voor de officiële opening van de school graag aanvaard. Een persoonlijke reden is, dat hy van Schouvvcn- Duiveland afkomstig is, maar er is duidelijk ook de blijdschap van het provinciaal bestuur over het feit dat hier zo'n fraaie school kon worden ge bouwd. Aanvankelijk waren er moeilijkheden te overwinnen - eerder repte de burgemeester daarvan - en er werd tien jaar aan gewerkt, zodat men zich wel eens afvroeg of de scholen er wel ooit zouden komen. Aanvankelijk was een bedrag ge vraagd van f "675.000, De stichtingskosten stegen tot f 750.000,- De gedeputeerde onder streepte dat een gebouw tot stand- gekomen is dat de toets van de kri tiek kan doorstaan. Leerkrachten en leerlingen kunnen zich gelukkig voe len met dit gebouw waarin het pret tig lesgeven en leren zal zijn. De heer v.d. Bos noemde de basisschool een „mooi doosje waar een nog veel mooiere parel in ligt: het onderwijs". Tenslotte sprak hij den wens uit dat vele generaties in de nieuwe scho len hun eerste onderricht zullen mo gen ontvangen. De burgemeester dankte de heer v. d. Bos, waarna namens de openbare basisschool Mieneke v. d. Maas de heer en mevr. v. d. Bos bloemen aan bood, terwijl namens de chr. school Arie Speelman een ets van oud- Oosterland aanbood. Wel gefeliciteerd LONDEN, 29-3. Bill Brown had zijn vrouw jaarlijks op hun trouw dag verwend met sieraden, parfum en andere cadeautjes, maar dit jaar wist hij het niet meer tot hij op een origineel idee kwam. Dat originele idee hebben miljoe nen Britse televisiekijkers kunnen volgen, want Bill had voor 350 gul den zeven seconden reclame-zendtijd gekocht. Bill „Commercial", „voor Ellen Brown in Romford. Wel gefe liciteerd. Je liefhebbende Ginger". Het was de achtste huwelijksver jaardag en Ellen was in de wolken. Welkomstwoord Tevoren sprak burgemeester J. D. de Kam een hartelijk welkomst woord tot de talrijke aanwezigen, o.w. de voltallige raad, de inspektri- ce van het L.O. mevr. drs. W. A. P. Bouwman, oud burgemeester A. A. van Eeten, onder wijsautoriteiten en uiteraard dé officiële man van de dag, gedeputeerde J. van den Bos, die nog juist op het nipperjte deze opening' kon verrichten, daar hij de portefeuille van onderwijs heeft overgedaan aan zijn college J. P. Boersma. Bouwgeschiedenis De heer De Kam dook daarop even in de geschiedenis van de bouw. Het gemeentebestuur ondernam reeds in 1962 de eerste stappen om te komen tot de bouw van dit scholencomplex. Eén jaar tevoren had men besloten aan het oude gebouw aan de Groene Poort (1904) geen gelden meer te be steden. Thans - tien jaar nadien - staat het nieuwe gebouw er, waar over ieder zeer verheugd is. De scho len - al in gebruik, niet „omdat ze gekraakt zijn", maar omdat men niet langer kon wachten. Met de bouw is het zeer snel'ge- gaan. Hulde bracht Duiveland's eer ste burger aan het ingenieursbureau Stuurman te Waddinxveen, de hoofd aannemer en de onderaanne mers en in het bestuurlijk vlak wet houder S. Overbeeke. die zich zeer intensief met de totstandkoming heeft bezig gehouden, in zijn kwali teit van wethouder van onderwijs. Een dankwoord ontving ook de Dienst Gemeentewerken. Voor het onderwijzend personeel van beide scholen zal het een lust zijn om hier in dit mooie gebouw te Interessant programma gereed ZIERIKZEE, 29-3. De C.J.M.V. uit Lübbecke komt met het Paasweek einde weer naar Zierikzee en de C.J.V. „Samen Verder" heeft een interessant programma samengesteld om de gasten uit de Bondsrepubliek op aangename wijze bezig te houden. Vrijdagmiddag worden de' gasten per bus op de Balie verwacht, waar na de verwelkoming plaats vindt en de meisjes en jongens worden onder gebracht bij gastgezinnen, 's Avonds gaat men gezellig uit. Zaterdagmorgen (10 uur) wordt de groep ten stadhuize ontvangen door de wethouder van onderwijs de heer H. Asma. In de middaguren wordt een Walcheren-trip gemaakt. Die dag staat verder een discoavond ge noteerd in het jeugdgebouw Vis- straat. Zondag - Eerste Paasdag - wordt de kei'kdienst, in de Gasthuiskerk bezocht, waarna men 's middags naar Scharendijke trekt voor een historische boomplanting op het nieuwe C.J.V.-terrein. Hierop volgt een Domeinwandeling en een gezelli ge avond in het hervormd vereni gingsgebouw besluit de dag. 's Maandags wordt een voetbal wedstrijd gespeeld op „Bannink". 's Middags vertrekt de groep weer huiswaarts. VELSEN. ..Maart roert z\jn staart"; origineel is het niet. maar in de natuur- praktijk klopt het wel. De fotografen op voetbalvelden zochten hel maar onder de paraplu. kunnen werken. Met recht kan de burgemeester dan ook zegen dat ge meenteraad en inspectrice grote dank verdienen, omdat de gemeen terad niet karig is geweest met het toestaan van kredieten. Wellicht is het bekend dat een be paald percentage van de bouwsom mag worden besteed aan een plas tiek of één of ander ornament in of aan het betreffende gebouw. De heer H. Koster te Ouwerkerk werd hier voor aangezocht. Tenslotte dankte de burgemeester allen die op welke wijze dan ook tot de totstandkoming van deze prachti ge scholen hebben meegewerkt. De leefbaarheid is hiermee in de ge meente weer vergroot. Wij als be stuurders van Duiveland, zijn hoogst dankbaar voor dit mooie en doelma tige gebouw en Guido Gezelle cité rend wees spreker erop dat „danlc- baarheid een bloemke is dat in wei nige hoven groeit". Een gelukwens sprak hierna de in spectrice mevr. Bouwman. Ze wees er op dat men blij en dankbaar mag zijn met de totstandkoming van het gebouw wat de geldmiddelen betreft, nu de financiering steeds moeilijker gaat worden. De samenvoeging van beide scholen in één gebouw achtte zij een didactisch voordeel. Durend contact met de ouders is aan te be velen. Na een dankwoord van de burge meester tot de inspectrice en dege nen die bloemstukken zonden con stateerde de heer R. Visser te Nieu- werkerk voorzitter van de schoolraad van Duiveland, dat een wens van vele jaren in vervulling is gegaan. Hij hoopte dat jeugd en leerkrach ten met vrucht werkzaam mogen zijn. Het basisonderwijs is het fundament waarop later verder wordt gebouwd. Didactisch voordeel Een gelukwens sprak ook de toe komstige predikant der ger. gemeen te, ds W. Hage te Krabbendijke, die wees op de noodzakelijkheid van het centraal staan van Gods -vyoord bij het onderwijs. „Leer den jongen de eerste beginselen naar den eis zijns wegs", zo citeerde ds. Hage. Weemoed De voorzitter van de oudercommis sie van de openb. basisschool, de heer A. Ista dacht met enige weemoed aan het oude verlaten schoolgebouw aan de Groene Poort, waar vele geslach ten onderwijs kregen. Hij bood een plantebak aan voor de openbare ba sisschool. Het hoofd van de openb. school, de heer Bolkenbaas, toonde zich bijzonder verheugd over de nieuwe school en las een gedicht van een leerling voor, waarin o.a. voor kwam dat de verlaten school in de Groene Poort „geen dubbeltje meer waard is". Mede namens de leer krachten zei de heer Bolkenbaas het een voorrecht te achten in de nieu we school te mogen werken. „Een volk dat leeft bouwt aan z'n toe komst", aldus het hoofd der school, allen dankend die aan de realisering hebben meegewerkt. Burgemeester De Kam sprak hierna een uitvoerig dankwoord als afslui ting van de druk bezochte plechtig- .heid. Velen maakten van de gelegenheid gebruik het complex te bezichtigen en onder het gebruik van een ver versing bleef men enige tijd bijeen. Vragen Statenlid inzake inrichting Grevelingenbekken als natuur- en recreatiegebied Inzake de inrichting van het Gre velingenbekken als natuur- en rc- cieatiegebied zyn door drs. W. R. V. Dusarduijn te Goes, lid van de sta ten van Zeeland, aan gedeputeerde staten van Zeeland, de volgende vragen gesteld: 1. Hebben gedeputeerde staten ken nis genomen van de antwoorden van de betrokken departementen voor de Grevelingen als natuur- en recreatie gebied? 2. Zo ja, ziet het college daarin dan geen aanleiding om, althans in de eerste fase van de inrichting, het lid van het college, in het bijzon der belast met de waterhuishou ding, maar af te vaardigen naar de stuurgroep-Grevelingenbek- ken? 3. Wal is door of namens het col lege ondernomen om de werk zaamheden van deze stuurgroep op gang te krijgen? Wegwijzer voor het inrichten van zomerwoningen Door de Woningcommissic van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen werd onlangs een brochure uitgegeven als wcgwyzer voor het inrichten van zomerwoningen. Een boekje dus dat gelet op het onderwerp zeker ook op Schouwcn-Duiveland in ccn behoefte zal kunnen voorzien. Aanleiding tot de samenstelling vormden de vele berichten als zou er aan de inrichting en inventaris van zomerwoningen nogal wat ont breken. Het boekje wil een leidraad zijn voor allen die te maken hebben met het verhuren van zomerwonin gen of appartementen. Een opsom ming wordt dan ook gegeven van een inventaris en van wat minimaal aanwezig moet zijn in een keuken van een zomerwoning. Aandacht is verder besteed aan bedden, matras sen. dekens, sanitair en stoffering. Dc Woningcommissie van de afde ling Zeeland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bestaat uit de dames M. .1. Brcvet-Yntcma, A. v. d. Lceden. D. Gast-van Dijk, J. de Graag-Zuidweg. C. G. Rezelman en W. A. van Muijlwijk. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank GIRO met dagafschriften en betaalcheques ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Taakverdeling leden van Gedeputeerde Staten In verband met het aftreden van de heer M. J. van Poelje als lid van het college van G.S. en de verkie zing van de heer J. Stenvert tot zijn opvolger hebben ged. staten de ta ken over de leden van hun college als volgt verdeeld: Prov. financiën, prov. stoomboot diensten, gemeentefinanciën, toezicht op rechtspositieregelingen lagere pu bliekrechtelijke lichamen, I.Z.R., Be- stuursschool Zeeland, huisvesting prov. diensten en overige interne za ken: J. Stenvert en J. van den Bos; ruimtelijke ordening en energievoor ziening: mr. J. F. G. Schlingemann en mr. J. P. Boersma; watervoorzie ning, openbaar vervoer: A. J. Kaland en mr. J. F. G. Schlingemann; Zee- landbrug, luchtverontreiniging, (hin derwet): A. J^Kaland en J. v. d. Bos; geméente- en provinciegrenzen, wa terstaatszaken (polders, waterschap pen, wegen), onteigeningen- en be- lemmeringenwet, waterverontreini ging, toepassing, voor zoveel niet be horend tot andere onderdelen, van provinciewet, gemeentewet en ar chiefwet, algemene juridische en be stuurlijke problemen, agrarische za ken, visserij, n.v. haven van Vlissin- gen: J. v. d. Bos, mr. J. F. G. Schlin gemann; vaste oeververbinding Wes- terschelde, havenschap Vlissingen, id. Terneuzen: A. J. Kaland en J. Stenvert; culturele zaken, museum, sport, jeugdzaken, soc.-culturele in frastructuur: A. L. van Geesbergen en J. Stenvert; bibliotheek, recrea tie en toerisme: A. L. van Geesber gen, mr. J. P. Boersma; onderwijs: mr. J. P. Boersma en J. v. d. Bos; volksgezondheid: J. v. d. Bos en A. L. van Geesbergen; volkshuisvesting, economische aangelegenheden, werk gelegenheid: mr. J. P. Boersma en A. J. Kaland; voorlichting: A. L. van Geesbergen en mr. J. F. G. Schlin gemann; personeelszaken: J. Sten vert en J. v. d. Bos. Waarneming commissaris der ko ningin: le wnd. C.d.K.: A. J. Ka land; 2e wnd. C.d.K.: J. v. d. Bos. ZIERIKZEE Avondje" in ,'Borrendamme" Op donderdag 23 maart bood de afdeling Noordgouwe e.o. van de Bond van Plattelandsvrouwen een feestavond aan aan de bejaarden van „Borrendamme" te Zierikzee. Eerst zong het eigen koor onder leiding van de heer en mevrouw M. van 't Veer enkele liedjes, o.a. een Zeeuws lied, Kermisbedje en tot slot het Schouws volkslied. Daarna werd koffie gesei'veerd met eigen gebak ken cake. Hierna werd het toneel stuk „Dolle Mina's" opgevoerd. De aanwezigen die de grote zaal geheel vulden, applaudisseerden enthousiast na afloop. Ze hadden genoten en flink gelachen. Mevr. De Kok, de di rectrice, dankte namens allen de afd. Noordgouwe hartelijk voor de enige avond. Ook de bewoners van de om liggende bejaardenwoningen waren uitgenodigd. ZIERIKZEE Ledenvergadering Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Op vrijdag 7 april wordt in het Huis van Nassau de algemene le denvergadering gehouden van de Kon. Harmonie „Kust en Eer". HAAMSTEDE Grote gasboei op drift Een grote gasboei die het vaarwa ter bij de Noord-Steenbank markeert is er vandoor. Tijdens de stormwind van maandag en dinsdag is de boei ZIERIKZEE, 29-3. Van de zyde van het college van b. en w. schrijft men: „In verband met het feit dat zich b\j postbestellingen aan de Zandweg herhaaldelijk moeilijkheden voor de den omdat zowel Middenschouwen als Zierikzee elk voor z\jn grondge bied de huisnummering van de Zandweg had geregeld, is enige tijd geleden deze weg opnieuw genum merd, thans vanuit één gemeente nl. Middenschouwen". Een en ander is geschied volgens onderstaand overzicht: Gereserveerde oneven-huisnum mers 23 en 25; J. den Boer, Zandweg 10 wordt Zandweg 27; J. den Boer Zandweg 8 wordt Zandweg 29; A. Bil, Zandweg 6 wordt Zandweg 31; J. den Boer, Zandweg 4 wordt Zand weg 33; PZEM-gebouw, Zandweg 2a wordt Zandweg 35; J. C. Uijl, Zand weg 2 wordt Zandweg 37. Gereserveerde even-huisnummers 14 en 16; L. van de Sluis, Zandweg 5 wordt Zandweg 18; P. J. van de Velde, Zandweg 3 wordt Zandweg 20; P. de Rijke, Zandweg I wordt Zandweg 22. Met het gereed komen van een nieuw stationsgebouw van de R.T.M. aan de Grachtweg is een vernumme ring toegepast om tot een aansluiten de nummering te komen. Rioolpersgemaal, Grachtweg 20a wordt Grachtweg 21; Lijkenhuisje R.K. begraafplaats, Grachtweg 21 wordt Grachtweg 22; Nieuw Stati- tionsgebouw RTM, Grachtweg - wordt Grachtweg 23; Bestaande goe derenloods RTM, Grachtweg 21a wordt Grachtweg 24; Oude Stations gebouw R.T.M.Grachtweg 22 komt nu te vervallen. De woning Raamstraat 21 welke na verbouwing zal worden betrokken door de heer J. J. Vasseur is ver nummerd in: Raamstraat 5. Het gebouwencomplex van de Sporthal-zwembadcombinatie is ge nummerd: Groeneweegje 7. In plan Malta II worden 4 parti culiere woningen gebouwd te num meren: Werckendetstraat 2, 4, 6 en 8. In plan West is de nieuwe open bare lagere school genummerd: Scheldestraat 9. Evenals de Keetenstraat is de Mastgatstraat aan de onevenzijde ge nummerd van 1 t/m 55 en aan de evenzijde van 2 t/m 108. Verder komen er in bouwplan „West" binnenkort een aantal wo ningen gereed en is voor andere nog te bouwen woningen reeds een huis nummer aangewezen: Hammenstraat genummerd aan de onevenzijde van 1-15; genummerd aan de evenzijde van 2-16. Zijpe straat aansluitend op bestaande nummering 30-56. Krammerstraat aansluitend op bestaande onevenzij de 29-39; aansluitend op bestaande evenzijde 14-40. Eendrachtstraat aansluitend op bestaande onevenzij de 29-55; aansluitend op bestaande evenzijde 22-56. Sloestraat aanslui tend op bestaande evenzijde 2-48. Zandkreekstraat aansluitend op be staande onevenzijde 1-27. Van de heer H. A. Weterings komt binnenkort voor bewoning de bun galow gereed welke is genummerd: Wielingenstraat 5. van zijn ankers geslagen en drijft nu ondersteboven ergens voor de kust van Schouwen rond. Het gevaarte levert gevaar voor de scheepvaart op en er is gevraagd hier naar uit te kijken. BURGH „Kies eieren voor je geld" Onder dit motto worden zaterdag 1 april (geen mopeieren verkocht ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. kerk van Burgh. De plan nen voor deze restauratie zyn inmid dels klaar gekomen, terwyl ook de toezeggingen van de subsidies prak tisch rond zijn, zodat binnenkort be gonnen kan worden. Het gaat voor lopig alleen om de buitenkant, op dat het gebouw weer water- en winddicht gemaakt wordt. De Hervormde Gemeente Burgh is klein en velen van hen, die hiertoe behoren, zijn boven de 65 jaar. Doch diezelfde Hervormde Gemeente van Burgh is in de zomer echter, maar ook voor veel tweede-huis-bewoners het gehele jaar door gastvrouw. Zij kan dit zonder de hulp van buitenaf niet waarmaken. Wil dit kerkge bouw achter de perebomen niet een bouwval worden; wil men de toren blijven zien van dichtbij of van uit de verte, dan ié er veel geld nodig, ook van niet-gemeenteleden. Gemeenteleden hebben nu voor zaterdag a.s. een aktie opgezet om eieren te verkopen. Met de hulp van vele kopers kan de restauratiepot weer gespekt worden. Groot Floriade-succes Op de woensdag door koningin Ju liana geopende bloemententoonstel ling „Floriade" in Amsterdam heeft het bekende bloembollenbedrijf fir ma Van Waveren en Zoon te Burgh, waarvan het bedrijf gevestigd is te Sirjansland enkele fraaie resultaten behaald. In het overdekte ..bol- en knolbloemen" gedeelte hadden 44 in zenders hun stands waarvan de een al mooier dan de andere, ingericht. In de hoofdzakelijk uit irissen bestaan de stands van de firma Van Wave- ren waren 18 soorten verwerkt. Bij de categorie bloemstukken verwierf deze succesrijke firma een 1ste prijs A I. In de afdeling „kleur blauw" werd het eveneens een 1ste prijs A I, met Purper Sensation. De mooiste twee-kleurige iris Lady Derby lever de eveneens een 1ste prijs A I op. De mooiste collectie uit vijf soorten be staande was weer goed voor 1ste A I prijs met Hildegarde, Lady Derby, Purper Sensation, Marquette en White Superior. De „kleur wit" week wat van het prijzenpatroon af en hier werd het met White Superior een 2e prijs. Bij de categorie „totaal aanblik stands" verwierf de firma Van Waveren een kleine gouden me daille waarmee de firma uit Schou- wen-Duiveland een pracht prestatie leverde. DREISCHOR Opbrengst Reumacollecfe De te Dreischor gehouden reuma collecte heeft opgebracht de bijzon der mooie som van f 206,42. Onder leiding van mevr. A. C. v. d. Velde- de Kok werd dit bedrag gecollecteerd door de dames Schot, v. d. Werf- Vaane, Slager-Steenland en Rogge band. Voor alle goede giften wordt het publiek hartelijk dank gebracht. z.v.u. „Liefde half om half" Onder auspiciën van de Z.V.U. brengt het Nieuw Rotterdams To neel in de Concertzaal het blijspel „Liefde half om half" van de Lon- dense auteur Alan Ayckbourn. Me despelenden zijn: Martine Crefcoeur, Lies Franken, Anny de Lange, Hans Voswinkel, Pim Dikker en Jules Ro- yaards. Een aantekening bij „Liefde Half Om Half" („How the other half lo ves"): „Drie echtparen treden op in dit vernuftige blijspel. De mannen wer ken bij hetzelfde bedrijf, op ver schillend niveau. Erotische verwik kelingen bedreigen de huwelijksban den echter en leiden tot een reeks amusante situaties, wanneer de be drogen echtelieden achter de waar heid dreigen te komen en de „be driegers" diezelfde waarheid achter allerlei verhalen en verzinsels pro beren te verbergen. De grote vondst, waardoor dit blij spel ver uitsteekt boven de dertien- in-eeh-dozijn andere in dit genre, is hét briljante idee van Alan Ayck bourn om van twee huiskamers één enkele te maken. „Moeilijk uit te leggen," zei een Frans kritikus om het daarna zó te omschrvijven: „Stelt u zich voor, mevrouw, dat u en uw man in één enkele woonkamer verblijven met uw beste vrienden (een ander echtpaar) en dat u daarin uw eigen huishoudentje bedrijft en zij het hunne, waarbij beide par tijen er niet aan twijfelen of ze zijn alleen in de kamer. Nog anders ge zegd: zonder tegen elkaar op te bot sen of elkaar omver te lopen." Men zie ook Agenda. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Er bestaat bij het publiek grote belangstelling voor de Nederlandse vertaling van het rap port van de Club van Rome. Dc eer ste druk, 45.000 exemplaren, was binnen twee dagen uitverkocht. AMSTERDAM. Een kleine duizend bouwvakarbeiders heeft woensdag middag ccn demonstratieve optocht door dc Amsterdamse binnenstad ge houden tegen de politiek van dc re gering „Bicshcuvel-Drces". Chr. Nal. School in aktic SCHARENDIJKE. 29-3. In het ka der van dc Nationale Boomplantdag kwamen 26 leerlingen van dc klassen 5 en 6 van dc Chr. Nat. school te Scharendijke onder leiding van het hoofd der school, dc heer M. A. dc Vries, woensdagmorgen naar het zo merhuizenterrein om hun daadwer kelijke medewerking te verlenen bü het aanplanten van het terrein. Ter plaatse waren reeds aanwezig burgemeester S. Francke, wethouder J. Boot en secretaris L. F., van Wijck en dc uitvoeder van de Kon. Ned. Heide Mij, de heer De Bruin. Burgemeester Frnncko wees op het belang van het planten van bo men en struiken, waardoor een ter rein en dorp een fleurig aanzien krijgt. Spreker dankte de school jeugd voor hun komst en hoopte, dat zij er aan zullen medewerken het groen te ontzien. Hierna werden door de leerlingen ongeveer 200 bomen en struiken ge plant in tevoren door medewerkers van de Heide Mij gemaakte plant- gatcn in de zuidoostelijke hoek van het zomerhuizenterrein, met mede werking van de heren Haze en Dc Graaf van Gemeentewerken. Samenwerking Eén leerling hield een boompje goed recht in het plnnlgat, terwijl ccn ander het plantgat dichtgooide. De grote schoppen waren daarbij wel eens wat moeilijk te hanteren, maar dank zij het enthousiasme van de leerlingen was het werk spoedig ge reed. Na afloop van de werkzaamheden werd aan de leerlingen een lineaaltje uitgereikt van het Comité Boomplan- ten en een flinke sinaasappel. De heer De Vries, het hoofd der school ontving een rokertje cn een vaantje voor de school, ter herinnering aan de boomplantdag. Vermeld kan nog worden, dat op het zomerhuizenterrein thans onge veer 23.000 bomen zijn ingeplant. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3