Uw bank is op Goede Vrijdag iSport ew weclótrydeH^ Delta-Sport-Schelde-Sport I 12-12 Delta-Sport II - Sios II 4-7 Belangrijke zaken aan de orde bij de W.S.V. „Brouwershaven" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 maart 1972 Nr. 21056 rr I «"nYf-1—jr Wilt u er rekening mee houden pB mi .JU "B ^at °P Goede Vrijdag, 31 maarta.s., I JB.# alle bankkantoren gesloten zullen zijn? Ditzelfde geldt ook voor Tweede Paasdag (maandag3 april), Koninginnedag (die maandag 1 mei wordt gevierd) en Tweede Pinksterdag (maandag 22 mei) De gezamenlijke banken. lUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIMItllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUJ 01111111111111111111111111111111111111111111111111111 111111111111II1111111111111 11111111M1111111 M 11111111111111111111111111111M11111111 |T MOTORSPORT Trainingsweclstrijden „De Koppeling" - Burgh De motorclub „De Koppeling" liet zaterdagmiddag op het circuit „Boe- ij es Bosch" een aantal renners naar hartelust trainen om op deze manier goed voorbereid te zijn voor Tweede Paasdag, wanneer twee toprenners, de gebr. Verton naar Vriezeveen gaan om aldaar deel te nemen aan de bekende Paascross en een groot aantal andere renners zich naar Vlis- singen zullen begeven voor deelname aan wedstrijden van de M.S.V. „De Uitlaat". Aan deze trainingsritten namen tevens wat renners uit Walcheren deel, doch het zware geweld uit Axel en uit Walcheren liet het afweten om dat „er te weinig te verdienen viel". Jammer dat een dergelijk standpunt de sportiviteit kan benadelen. Het aanwezige publiek, dat deze middag geheel gratis de ritten kon aanschouwen, heeft toch wel genoten van de vaak spannende races, vooral bij de allerkleinste deelnemers en in de super-cross tussen de gebr. Ver ton die elkaar bijna niets meer toe geven Zoals gewoonlijk liep de or ganisatie weer voortreffelijk. Uitslagen De uitslagen luiden: Standaard Cross 50 cc. Ie manche: 1. Jan Kloet; 2. Paul Glerum; 3. Henk Wilbrink (Zierikzee) en 4. Kees de Feiter. 2e manche: l. Keer de Feiter; 2. Jan Kloet; 3. Jaap Malipaard en 4. Paul Glerum. Opgevoerde Cross 50 cc-machines: 1. Jan Koster; 2. Addie Bom; 3. J. van Klooster en 4. R. Saman. 2e man che: 1. Addie Bom; 2. J. van Klooster 3. R. Saman en 4. Marco Verton. Super-cross machines 50 cc: 1ste manche: 1. Jaap Verton; 2. Hans Verton; 3. Jan den Engelsman (Mid delburg); 4. Piet Timmermans (Vlis- singen); 5. Ab v. Dongen en 6. Jan Koppejan (11 jaar, afkomstig uit Domburg). 2e manche: 1. Hans Ver ton; 2. op drie meter Jaap Verton; 3. Cor du Croo (Middelburg); 4. Jan den Engelsman; 5. Piet Timmerman en 6. Jan v. Sluijs (Vlissingen). Standaard 250 cc machines. 1ste manche: 1. Wolders (Oostkapelle) 2. Kees Bom. 2e manche: 1. Wolders; 2. Kees Bom en 3. Brand (Oostkapel le). DAMES (HEREN) Delta-Sport heeft vooral in de tweede helft een slechte wedstrijd gespeeld. In deze fase gaven zij een zekere overwinning onnodig uit han den. Het grootste gedeelte van de wed strijd was Delta-Sport de betere ploeg. Niet omdat er zo goed werd gespeeld, maar hoofdzakelijk omdat de tegenpartij van nog mindere kwa liteit was. Het bar slechte weer had zeker zijn invloed op het spel, doch mag niet als hoofdoorzaak voor het vertoonde spel worden genoemd. De rust werd bereikt bij een stand van 5-3 in het voordeel van de Zie- rikzeeënaren. Direct na de rust liep Delta-Sport nog verder uit tot 7-3. Wel is waar wist Schelde-Sport weer wat in te lopen, maar het verschil van vier doelpunten hielden de Zie- rikzeeënaren vast tot de stand 12-8. Toen ging er iets mis in de Delta- Sport verdediging. Zij zagen geen kans meer de Terneuzense aanvallen af te stoppen en van ver schoten zij vier maal raak 12-12, terwijl Delta- Sport geen kans meer zag eenmaal te scoren. De Delta-Sport doelpunten werden gemaakt door Jaap Consemulder 5 x, Joop Goedhart 4 x, Hans van Urk 1 x, Freddie Schaalje 1 x en Henk Verhey 1 x. (HEREN) VISSERIJBERICHTEN Opvissing van „Fondsmoselen" In de mosselbranche spitst alles zich nu toe op de volgende week be ginnende opvissing van de vier we ken geleden verkochte zg. „fonds mosselen", de mosselen die in het Mosselfonds waren gelost en die van maandag af naar de percelen van de kopers mogen worden gebracht. On der die kopers zijn uiteraard een groot aantal handelaren, die nog zul len proberen in de maanden april en mei zoveel mogelijk van deze mosse len te exporteren. Van begin maart af lag op de per celen waarop de „fondsmosselen" ge stort waren een wacht om wegvis- sing te verhinderen. De aanvoer stond deze week ook onder invloed van deze gebeurtenis. Geen enkele handelaar wilde zijn voorraad nog vergroten. Woensdag arriveerden aan de vis mijn te Yerseke vier vrachten mos selen, samen 2522 tonnen, waarvan één schip met 435 tonnen werd ver kocht, donderdag werd van de vijf schepen die binnen kwamen ook maar één schip, is 1060 tonnen, ge lost; niet verkocht vier schepen, 2737 tonnen. Vrijdag kwam vier schepen aan. samen 2098 tonnen; geen enkel schip werd gelost. KERKNIEUWS De Fransen en het geloof in God PARIJS, 27-3. Volgens een maan dag in Parijs gepubliceerde enquête die in verband met Pasen werd ge houden, geloven drie op elke vier Fransen dat een God bestaat of dat zijn bestaan hoogstwaarschijnlyk is. Van de 1.810 ondervraagden ant woordde 73 procent positief op de vraag of ze meenden dat er een God is. Hiervan was 35 procent zeker, 9 procent vond het erg waarschijnlijk en 29 procent waarschijnlijk. Maar acht procent der ondervraag den antwoordde dat ze er zeker van waren dat er géén God is. Twaalf procent vond zijn bestaan hoogst on waarschijnlijk en zeven procent waagde zich niet aan een uitspraak. De enquête, voor het dagblad France-Soir uitgevoerd door het in stituut voor de publieke opinie „Ifop", is gehouden een week nadat het katholieke dagblad La Croix had bericht dat 86 procent van de Fran sen Katholiek is, maar dat slechts 22 procent hiervan regelmatig naar de kerk gaat. Het heren-handballeam van Della- Sporl dat kampioen werd van de tweede klas (zaalhandbal) en naar de eerste klas promoveert. (Foio: Zierikzeesche Nieuwsbode). Delta-SportSchclde-Sport 56 Delta-Sport If in de aanval in Het zag er in liet begin van de wedstrijd zo goed uit voor de Delta- Sport reserves. Zij wisten een 3-0 voorsprong te behalen. Chiel van Luyck 2 x en Rinus Ntiyens 1 x zorgden voor de doelpunten. Een door de scheidsrechter ten onrechte toegekende strafworp brak echter het ritme in het Zierlkzeese aanvalsspel. Zonder dal Delta-Sport daar iels te- de ontmoeting tegen S.l.O.S. IJ. (Foto's; Zierikzeesche Nieuwsbode). gen in kon brengen wist SIOS de 3-0 achterstand om te zetten in een 3-5 voorsprong. In deze fase kreeg Delta- Sport niet minder dan drie straf- worpen tegen zich, die alle drie feil loos werden benut. Na de rust zorg de aanvoerder Chiel van Luyck voor een opleving. Hij maakte er 4-5 van. SIOS bleef echter de betere ploeg en bepaalde de eindstand op 4-7. Steeds beter gaan de Delta Sport junioren spelen. Werd in het begin van de competitie Delta-Sport ruim verslagen door de junioren uit Ter- neuzen, nu hadden de Terneuzen ju nioren de grootste moeite met Delta Sport. Dat Delta Sport uiteindelijk het hoofd moest buigen, was mede. aan pech te wijten. Voor de rust wis ten de Zierikzee meisjes zelfs een voorsprong te behalen. 3-2. Direct na dc rust lieten tij het er even bij zitten. Schelde Sport liep toen uit tol 3-5. Delta Sport gaf zich echter niet gewonnen en kw^m terug op 5-5. Tn de laatste minuut sleepte Schelde Sport echter de overwinning uit het vuur. Simone Coppoolse 2 x. Elly Keus 2 x en Ria Juffermans 1 x, maakten dc Zicrikzees doelpunten. Mogelijkheid tot cursus jeugdige zeilers iu studie BROUWERSHAVEN, 24-3. Op de jongste vergadering van de Water sportvereniging „Brouwershaven", onder voorzitterschap van de heer W. H. Kesteloo zyn nog verschillen de belangrijke zaken aan dc orde gekomen. De kaskommissie bestaande uit de heren A. Gunst en R. v. Snippenburg adviseerde tot goedkeuring der be scheiden. Tot nieuwe leden werden benoemd de heren J. C. A. Koster en K. Sleeuwenhoek. De jaarrekening 1971 en de begroting 1972 werden na toelichtingen door de heer Hanse vastgesteld en goedgekeurd. Uit deze toelichting bleek o.m. dat passanten per nacht f 4,- betalen, wat verschillende leden nogal aan de hoge kant vonden. Burgemeester Schouwenaar lichtte deze (gemeente) verordening toe en stelde dat meh niet alleen voor de ligplaats betaalt maar ook voor de outillage zoals ge bruik toiletten, douches, waterlei ding, vuilnisemmers enz. Uit erva ring weet ik, aldus de heer Schouwe naar dat het verblijf op een camping tegenwoordig ook duür is. Het lij-kt ons geen onoverkomelijk bezwaar voor de passanten. De heer Koster stelde voor de ha vencommissaris, de heer J. v. Schel ven die iedere dag in de weer is om ligplaatsen aan te wijzen een gratis ligplaats voor 'zijn boot aan te bie den, wat dè vereniging onder applaus inwilligde. Jeugdzeilen In bespreking kwam vervolgens de aanschaf van een goede tweedehands zeilboot met verdere benodigdheden ter opleiding van de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Deze opleiding, aldus de voorzitter staat of valt met de in structeur, waarvoor de heer Koster zich heeft beschikbaar gesteld, een opoffering, welke men ten zeerste toejuicht. De heer Koster zette uiteen dat het in de bedoeling ligt een eigen jeugdvereniging in de vereniging te maken, wat voor de WSV een grote populariteit zal betekenen. Eerste vereiste is de jeugd de zeilsport op een verantwoorde wijze bij te bren gen. Het ligt in het voornemen van het bestuur om deze materie grondig te bestuderen. De heer v. d. Straten: het is nogal riskant. Ben er 100 procent voor, maar de konsekwenties goed onder ogen zien. Eerste vereiste dat de leer lingen goed kunnen zwemmen. Voor zitter: aan te bevelen is het volgen van een instructeurscursus in Wolf- aartsdijk. Het blijft ook voor de ver eniging een grote verantwoordelijk heid. De heer Sleeuwenhoek: let goed op de verzekering en de wette lijke aansprakelijkheid. De heer Everwijn: liever eerst de jeugd pol sen of er interesse bestaat anders aanschaf te duur wanneer boot onge bruikt in de haven ligt. Graag een commissie van onderzoek instellen. De heer Kesteloo deelde mede dat de aspirantdeelnemers zich kunnen opgeven bij de heer Koster De kosten voor een cursus zijn aan de lage kant gesteld n.l. f 10,- contributie per jaar en f 50,- voor de lesuren. De vereni ging besloot in principe om dit plan uit te voeren door een commissie te benoemen die zal trachten gestalte te geven aan dit mooie plan om de jeugd het zeilen bij te brengen. Rondvraag Bij de rondvraag dankte burge meester Schouwenaar voor de uitno diging voor de vergadering. Hij haalde in herinnering de goede con tacten die er geweest zijn en nog zijn met de WSV, ook met de Kaag. „Van gemeentewege hebben we altijd openheid gegeven, van uw zijde steeds goede adviezen ontvangen". Wat het Grevelingenmeer betreft, dit is weer in het nieuws geweest. T.o.v. diverse departementen vindt er een touwtrekkerij plaats wat uit eindelijk resulteerde in onderbren ging bij Verkeer en Waterstaat. „We moeten hierbij wel een vraagteken plaatsen, we hadden het liever bij C.R.M. ondergebracht gezien", aldus de burgemeester. Hoewel de subsi dies los moeten komen is er landelijk op dit gebied een benarde toestand. Het beginsel van profijt vindt echter algemeen weerklank. Wat de subsi diëring betreft, hiervan zal in de toe komst weinig terecht komen. Voor wat. de nieuwe jachthaven betreft (men denkt wel aan subsidie maar men geeft het niet) hiervoor zal een tarief op bases van een kosten-baten analyse komen. Het plan was reeds in een vergevorderd stadium maar is teruggenomen. Er moet een beter plan op tafel komen, daar het een realisering is voor een lange reeks van jaren. Het plan terugnemen, al dus burgemeester Schouwenaar, be tekent zeker een vertraging van een jaar. Getracht wordt het geheel te realiseren door de haven in erfpacht uit te geven. De exploitatie zal in handen komen van een particulier. De gemeente hoopt deze zomer de procedure rond te hebben opdat nog dit najaar kan worden begonnen. Wat de uitbreiding van de huidige haven betreft, de boxen kunnen niet worden aangebracht omdat de beno digde palen uit Brits-Guiana moeten komen, wat wel tot december kan duren. Tenslotte merkte de burge meester op het initiatief om de zeil- FINANCIËN EN ECONOMIE Toeristisch sluiitje ABN AMSTERDAM, 27-3. De Algemene Bank Nederland is begonnen met een spaaractie die erop is gericht het sparen te bevorderen en tegelijker tijd een stimulans te geven aan het nationale toerisme. Gedurende vier weken zal de ABN aan ieder die bij haar een spaarrekening opent en hiermee een bedrag van f 50 stort, een toegangsbewijs uitreiken waar mee men met het hele gezin een be kend nationaal recreatiepark mu seum etc. kan bezoeken. Er is keus uit 15 gelegenheden. De actie duurt vier weken, maar de toegangskaarten zijn het hele jaar geldig, zo deelt de ABN mee. sport voor de jeugd van de grond te krijgen van harte toe te juichen. Voorzitter Kesteloo dankte burge meester Schouwenaar voor zijn in formaties en voor het prettige con tact en de goede relatie tussen ge meentebestuur en WSV. In de rondvraag werd verder nog aandacht gevraagd voor het wegwer pen van vuil op de zandplaten en het lozen van afgewerkte olie buiten de haven. De heer Kesteloo sprak een algemeen dankwoord en hoopte op een goed verenigingsjaar wat weel een hoogtepunt zal krijgen in de zo mer tijdens de internationale zeil wedstrijden. Zeven gewonden in het verkeer ROTTERDAM. 27-3. Vijf mensen zijn maandagmorgen gewond geraakt bij een ernstig verkeersongeluk, niet ver van de Van Brienenoordbrug in Rotterdam. Bij het ongeluk dat om streeks half twaalf plaatsvond, wa ren zeven auto's betroken. Van het ongeluk, noch over de aard van de verwondingen is op het ogenblik iets bekend. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 27-3. Prijzen (excl. o.b.) vastgesteld in guldens per 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwa liteitseisen binnenland cq. export. Klei-aardappelen binnenland Bintje 35-50 af 35-55 mm 8,75-9,25; bintje 40 mm opw. 9,00-9,50; bintje 50 of 55 mm opw. 9,50-10,00eigen heimers 40 mm opw. 12,00-16,00. Klei-aardappelen export Bintje 35-50 of 35-55 mm 8,75-9,25; bintje 40 mm opw. 10,00-10,50; bin tje 50 of 55 mm opw. 9,50-10,00. Voeraardappelen Stemming: binnenland rustig; ex port rustig. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 27-3. Op de paarden markt in Utrecht wei-den maandag 367 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paarden f 1725-2250; werk paarden f 1325-1750; oude paarden f 1060-1570; 3-jarige paarden f 1120- 1340; 2-jarige paarden f 850-1050; veulens f 665-840; hitten f 815-925. Slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht f 3,10-4,00; jonge slachtpaar den per kg. geslacht gewicht f 4,00- 5,20. De handel was traag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 9