Lijn: Schouwse Westhoek - Hellevoetsluis (en Rotterdam) STREEKNIEUWS Bus over Haringvlietdam WESTERSCHOUWEN, 27-3. Met ingang van 30 maart 1972, 12.00 uur, het moment van openstelling voor het verkeer van de Brouwersdam, zal de bestaande autobusdienst Oud- dorp-Hellevoetsluis over de Haring- vlictdam worden verlengd tot de Westhoek van Schouwen. Het aantal ritten blijft voorshands beperkt tot 5 per dag in beide rich tingen, waarvan de eerste 4 in bei de richtingen te Hellevoetsluis aan sluiting geven op/van de sneldienst Hellevoetsluis-Rotterdam. Van juni tot en met augustus zal bovendien de Trans Delta Expres- dienst „Delta" van Rotterdam af over deze route worden geleid. Eveneens zal gedurende deze tijd de dienst op zondagen worden uitge voerd. Voor de eerste tijd moet in ver band met de voortgang van de aan leg van de aansluitende wegen op verschillende plaatsen een andere route worden gevolgd dan de defini tieve. De totale rijtijd van de West hoek van Schouwen tot Rotterdam- Zuidplein (Metro) is daardoor gelijk aan die over Grevelingendam en Haringvlietbrug. Wel betekent deze verbinding een grote verbetering voor reizigers uit Schiedam-Vlaar- dingen, Hoogvliet en Spijkenisse in relatie met de Westhoek van Schou wen. „Madurodam" open MABURODAM, 27-3. Miniatuur stad Madurcdam, vorig jaar trek pleister voor 1,1 miljoen bezoekers heeft er een serie nieuwe aanwinsten by. Het zijn, zoals alles op schaal 1 25, copieën van het stadhuis in Gou da, de Amsterdamse Schreierstoren, een diamantslijperij en de Beatrix- sluis in Vreeswijk. Minister Drees van verkeer en waterstaat zal Madu- rodam dinsdagmiddag heropenen door deze sluis in werking te stellen. Het twintig jaar bestaande minia tuurstadje heeft nu 125 objecten. Van de 1,1 miljoen bezoekers, die er vorig jaar als Gulliver door Lilliput wandelden, was een kwart jonger dan 13 jaar. Ruim 61 procent van de bezoekers kwam uit het buitenland. Service aan passagiers In het belang van de passagiers zijn retours van de Westhoek van Schouwen naar Rotterdam-Zuidplein (Metro) zowel geldig via de Greve lingendam als via de Brouwersdam, terwijl van Ouddorp en Goedereede af alleen de retours vla de Haring vlietbrug voor de terugreis geldig zijn via Hellevoetsluis. Tot nu toe zijn de resultaten van de autobusdienst Ouddorp-Helle- voetsluis over de Haringvlietdam dam niet gunstig geweest. Er wordt zeer weinig gebruik gemaakt van de ze dienst; het is waarschijnlijk, dat de doortrekking van deze lijn daarin enige verandering zal brengen, zo venvacht de R.T.M-direktie. Vooral in de zomermaanden vormt deze verbinding een nieuwe, belang rijke mogelijkheid voor de toeristen om het Delta gebied te leren kennen, temeer waar de eerder genoemde Trans Delta Expresdienst de moge lijkheid voor een volledige dagtocht biedt, inclusief een één uur en drie kwartier durende boottocht van Burghsluis uit over de Oosterschel- de. OOSTERLAND Open-huis" Chr. Basisschool Woensdagavond 29 maart a.s. wordt in de nieuwe chr. basisschool alhier door de Chr. Schoolvereniging een zg. „open-huis"-avond gehouden. Er zal dan gelegenheid bestaan tot bezichtiging van de nieuwe school. BRUINISSE Veikeersdiploma's voor schooljeugd Burgemeeste G. Hokken heeft aan alle leerlingen van de zesde klas der openbare basisschool te Bruinisse het diploma voor het afgelegde verkeers- examen uitgereikt, nadat deze leer lingen te voren zowel schriftelijk als in de praktijk blijk gegeven hadden, de verkeersregels goed onder de knie te hebben. Dat geeft recht op het dragen van het verkeersinsigne,, terwijl als belo ning daarbij ook het traditionele „ijsje" werd geofferd en In dank aan vaard. De gelukkigen waren Hettny Jumelet, •Leendert van der Bijl, Jan Hanse, Janny Meertens, Jan van Eg- mond, Harry Aarnoudse, Daan Kre- pel, Jan de Koning en Rianne Pleu- ne. De beide laatst genoemden be haalden het maximum aantal pun ten, wat een kroontje op het insigne op leverde en op het diploma de aan tekening „met lof'. Achterwaartse botsing Als twee personen hetzelfde doen, omdat een bepaalde straat is afgeslo ten, kan dat een ongelukje ten ge volge hebben. Dat ondervonden A. D. uit Bruinisse en R. D. K. uit Oost Souburg, die beiden met hun auto achteruit reden en achteruit rijdend op elkaar botsten, op de hoek Kerk straat, Beursstraat, Noorddijk. Ge volg blikschade aan de achterzijde van de respectievelijke auto's. Weggelopen jongetje aangehouden Een minderjarige knaap, vertelde aan een landbouwer in de polder Bruinisse, waar hij wat te drinken vroeg, een wat verward verhaal over het doel van zijn fietstocht door onze provincie. De landbouwer vertrouw de het niet en waarschuwde de po litie, die de jongen oppikte en op het bureau aan de tand voelde. Hij bleek weggelopen c.q. weggefietst te zijn uit een inrichting in Rotterdam, waar hij vandaag onder geleide weer werd terug gebracht. Hij had geen cent op zak en bleek ook geen eten te hebben. Scheepvaartbericliten Acmaea, 27-3 aankomst Sete. Atys, 27-3 Saigon. Camitia, 26-3 vertr. New Orleans naar Rotterdam. Ganymedes, 27-3 aank. Bremen. Kelletia, 25-3 65 m. z.o. Albany. Koratia, 24-3 vertr. Fremante naar Singapore. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 29 MAART. NED. I. In de speelfilm Show Boat die de NOS vanavond op het scherm brengt speelt o.a. de actrice Ava Gardner een rol. Het verhaal gaat over de romantiek rond de toneelbo- ten op de Mississippi. Ava Gardner speelt de kapiteinsdochter, die ver liefd wordt op een beroepsgokker. Het huwelijk tussen de twee loopt spaak. In het woensdagmiddagpro gramma brengt de VARA drie on derwerpen: allereerst Hoedjesstad, een aflevering uit de serie poppen- films. Vervolgens de verdere avon turen van de „Zes kinderen op een kotter". Tot slot deel drie van „De wind in de wilgen", waarin meneer Rat en meneer Mol een uitstapje ma ken. In de vooravond de gebruikelij ke programma's Van gewest tot ge west, Internationaal agrarisch nieuws en de Tips van het nationaal bureau voor toerisme. De vertoning van de film „Show Boat" volgt na het jour naal, de politieke zendtijd (PPR), de Staaatsloterij en de Stichting Socu- tera. In aansluiting op de speelfilm wordt Studio Sport uitgezonden. Tot slot de rubriek Interpellatie, het laatste nieuws en Den Haag vandaag. NED. II. De VARA heeft voor van avond een uur uitgetrokken voor een herdenkingsprogramma rond de eni ge tijd geleden overleden cabaretier Tom Manders wiens typetje Dorus zoveel harten veroverd heeft in de loop van de jaren. Herinneringen aan Dorus alias Tom Manders, in 1921 geboren als zoon van een stuca- door, vanavond na het journaal van acht uur. In de vooravond zendt de VARA het programma Dagje Ouder uit met o.a. een diskussie die als thema heeft „Zijn bejaarden nuttig of overbodig?", gymnastiek en een recept van Hugh Jans. Onder de ti tel „Hun gewicht in geld waard" wordt na het herdenkingsprogram ma van Tom Manders een dokumen- taire uitgezonden over de rensport in Nederland. Achter de naam Ach ter het Nieuws staat ditmaal weer het woord „internationaal" en dat betekent, dat in deze aktualiteiten- rubriek aandacht wordt geschonken aan één aktueel onderwerp. CVK- IKOR-RKK nemen hierna de uitzen ding over met Kenmerk, de informa tierubriek over kerk en samenleving. Na het laatste nieuws herhaalt Te- leas les vier van de cursus Filosofie. WOENSDAG 29 MAART. NED. I: 17.00 Kinderprogramma; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.30 Agrarisch nieuws; 19.50 Toeristische tips; 20.00 Journaal; 20.20 Politiekem partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 So- Vrijdag 31 maart, 19.05 uur: Bericht uit Israël. Een kijkje in de Arabische wijk van Jeruzalem. cutera; 20.40 Showboat; 22.25 Studio Sport; 22.50 Interpellatie; 23.20 Jour naal; 23.25 Den Haag vandaag. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Dagje ouder; 20.00 Journaal; 20.20 Dorus; 21.05 Hun ge wicht in geld waard; 21.45 Achter het nieuws; 22.20 Kenmerk; 22.55 Journaal; 23.00 Teleac. DONDERDAG 30 MAART. NED. 1. Het menu dat de TROS vanavond heeft samengesteld, ziet er vertrouwd uis. Het voorgerecht, tus sen zeven en acht uur, bestaat uit een aflevering van Calimero, een afleve ring „Wat een familie", waarin een kapotgevallen bloemenvaas voor huishoudelijke probleempjes zorgt en ,,'t Stokpaard", dat dit keer over an tieke auto's gaat. Na het journaal weer een aflevering uit de serie „De Onverschrokkenen"Daarin heeft het advocatenteam de handen meer dan vol aan de zaak, waarin een vrouw beschuldigd wordt van moord op haar echtgenoot. De filmmaker Bruno Vailatie neemt in het zesde deel van „De mens en de zee" de t.v.-kijker mee naar de Noord- en Zuidpool. Onder meer als Sherlock Holmes' trouwe metgezel Dr. Watson is de ko miek Marty Feldman te zien in de nieuwe show „Marty Feldman en The Golddiggers". De rubriek „Op uw gezondheid" is gewijd aan de voetverzorging. Vanavond ook het vijfde deel van de CVK-IKOR-RKK serie Oordeel, vooroordeelveroor delen? NED. II. De komiek Danny Kaye is de gast in de Dick Cavett show die de VPRO vanavond om half tien op het scherm brengt. Behalve over zijn werk als acteur zal Kaye onge twijfeld ook praten over de aktivi- teiten die hij steeds opnieuw onder neemt voor het Unicef. In de voor avond zendt de Evangelische Omroep drie programma's uit: Zolder 9 voor de jeugd, een kwartiertje zang (spi rituals) door Marian Hiele en ten slotte een collage van gedichten, prenten en muziek voor de lijdens- tijd. Na het journaal van acht uur zoals gebruikelijk Berichten uit de samenleving. Dan volgen 20 minuten ontspanning van Laurel en Hardy, die twee ontsnapte inbrekers spelen. De VPRO wijdt de komende weken drie „Namens" programma's aan de provincie Groningen. Inwoners van deze provincie vertellen over de pro blemen in hun streek. Na de Dick Cavett show neemt de NOS de uit zending over met de rubriek Ter vi sie en het laatste nieuws. DONDERDAG 30 MAART. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Calimero; 19.10 Wat een familie; 19.35 't Stokpaard; 20.00 Journaal; 20.21 De onverschrokkenen 21.15 De mens en de zee; 21.25 Marty Feldman; 22.15 Op uw gezondheid; 22.40 Oordeel, vooroordeelver oordelen?; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Zolder negen; 19.30 Marian Hiele zingt spirituals; 19.35 Passie het lijden bezongen; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de sa menleving; 20.35 Laurel en Hardy; 20.55 Namens een actieve Gronin ger; 21.30 Dick Cavett-show; 22.24 Ter visie; 22.50 Journaal. UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN UTRECHT. Een woordvoerder van de rijkspolitie in De Bilt heeft mee gedeeld dat er in totaal in Amster dam en De Bilt 160 tips zijn binnen gekomen over de zaak Bloemena. Het speciale recherche team van recher cheurs van de Amsterdamse politie en het district Utrecht van de rijks politie zal binnenkort worden uitge breid tot circa 20 man om al de tips na te trekken. UTRECHT. In het Nederlands po litiek bestel is nog steeds plaats voor een partij die een rechtvaardige po litiek voert met het evangelie als uitgangspunt. Dit is het oordeel van de Arjosraad, neergelegd in een aan genomen resolutie op een bijeen komst van dit politiek orgaan van de A.R.-jongeren te Utrecht. NIJMEGEN. Op het in Nijmegen gehouden VVD-congres is het hoofd bestuur gevraagd om op de kortst mogelijke termijn alle activiteiten te ondernemen, die kunnen leiden tot het ontwerp van een blauwdruk, waarop ook gelijkgezinden buiten de VVD zich kunnen verenigen. Dit verlangen was neergelegd in een mo tie die vrijwel unaniem op het con gres werd aanvaard. BEN HAAG. Koningin Juliana heeft maandagmiddag op paleis Huis ten Bosch in Ben Haag de leden van de koninkrijkscommissie ontvangen. Be koninkrykscommissic, die moge lijke oplossingen moet vinden voor de toekomstige verhoudingen binnen het koninkrijk, werd maandagmor gen geïnstalleerd door minister ir. P. Lardinois (Surinaamse en Antilliaan se zaken). MIDWOLDA. In het Groningse Midwolda heeft een felle brand de kapitale boerderij van de landbou wer Dijkhuizen aan de hoofdweg volkomen in de as gelegd. De schade wordt geraamd op f 300.000. Van de inboedel kon niets worden géred. Een grote partij hooi, stro, kunst mest en een aantal landbouwwerk tuigen gingen verloren. AMSTERDAM. De 17-jarige Suri namer I. S. E. is in een café aan de Ceintuurbaan in Amsterdam in zijn rug en rechter wijsvinger gestoken. De verwondingen waren niet van ernstige aard. E. was met de dader, die nog niet is opgespoord, in het als handelscentrum voor drugs bekend staande café in een woordenwisse ling geraakt. UTRECHT. De voorzitter van de Nederlandse christelijke bond van werknemers in de hout- en bouwnij verheid, de heer J. H. Hazes, heeft bij zijn afscheid van de bond kritiek geuit op het C.N.V. Hij zei, dat er binnen het C.N.V. meer mogelijkhe den zijn tot samen doen en samen voegen van bonden, maar dat blijk baar zelfs kleine wrijfpunten niet opgelost kunnen worden. OUDE PEKELA. Onder de werk nemers in de strokartonindustrie is ongerustheid ontstaan door de in houd van het bekend gemaakte structuurrapport over deze industrie tak. Deze ongerustheid werd van verschillende kanten uitgesproken op een vergadering van de Industrie bond N.V.V. te Oude Pekela. AMSTERDAM. Het tot zondag avond in het RAI-gebouw te Amster dam gehouden RAI-motorweekend heeft een record bezoek gehad van ruim 46.000 bezoekers. De vorig jaar voor het eerst gehouden motorshow trok circa 30.000 mensen. AMSTERDAM. - Drie onbekende mannen, vermoedelijk Marokkanen, hebben een gewapende overval ge pleegd op de portier van hotel Schil ler op het Rembrandtsplein in Am sterdam. De mannen, die de portier onder bedreiging met een revolver in een telefooncel in het hotel op sloten, gingen er van door met mede neming van ongeveer f 750 aan di verse valuta uit een geldlade. GOUDA. British Leyland Motor Corporation heeft als „lentenieuws" enkele vernieuwde Austin en Morris modellen geïntroduceerd. Het betreft de 1800 (MK III) en 2200 serie en de Wolseley Six. De 1800-modellen zijn in ons land beter bekend onder de naam „Balanza". Britse bolleiikijkers ROTTERDAM, 27-3. - De Britten zullen ook dit jaar weer in grote ge tale naar Nederland komen om de bollenvelden te bekijken. Vele dui zenden zullen op eigen gelegenheid per boot de oversteek maken. Maar er zijn ook georganiseerde reizen per vliegtuig. Het Engelse reisbureau Clarksons Tours Ltd. en een vijftal kleinere reisorganisaties hebben ge zamenlijk 57.000 boekingen voor de korte vliegreizen verricht. Vandaag (dinsdag) zullen de eerste vliegtui gen op Zestienhoven arriveren. Tot 16 mei landen dagelijks enkele toe stellen met de Britten op de Rotter damse luchhaven. Zij worden met bussen van Europa Express en Maar- se en Kroon door de bollenstreek vervoerd. Oude man door eigen auto aangereden UTRECHT, 27-3. De 71-jarige heer B. Schippers uit Utrecht is in zijn woonplaats om het leven gekomen nadat hij door zijn eigen auto was aangereden. De man was achter een schuurtje aan de Fotlaan aan de motor van zijn auto aan het sleutelen en moet toen aan de gaskabel hebben gezeten ter wijl zijn auto, die was voorzien van een automatische versnellingsbak, nog in de vooruit geschakeld stond. De auto schoot met een schok voor uit en sleurde de man op de motor kap mee naar een tien meter verder gelegen sloot. De wagen dook voor over het water in. De heer Schippers raakte tussen de neus van de auto en de bodem van de sloot bekneld en verdronk. MUNCHEN. Een bankinstellingte München gaf in durend bruikleen aan de Oude Pinacotheek van München, een drietal beroemde schilderijen, waarvan hier twee zijn afgebeeld. Foto 1 toont het portret van de Marquize de Baglion als Fora en de andere foto toont een portret van Marquise de Pampadour, beiden „aanschouwelijke getuigenissen voor de geestelijke levensvreugde van de Rococco". Kerkdiensten voor Goede Vrijdag (31 mrt) Ncd. Herv. Kerk Kcrkwerve: 18.50 uur ds. v. d. Berg, (Viering H.A.). Serooskcrke: 7.00 uur ds. Jansen Schoonhoven, (H. Avond maal). Burgh: 7.00 uur da. A. A. van Leeuwen, dienst van woord en tafel. Haamstede: 7.30 uur ds. Wassenaar (Avondmaal). Rencsse: 7.00 uur ds. De Wit (H. Avondmaal). Noordwellc: 8.15 uur ds. De Wit (H. Avondmaal). Scharendükc: 20.15 uur ds. v. d. Berg (Viering H.A.). Brouwershaven: 18.00 uur ds. Van Woerden, Middelburg (Viering H.A.). Zonncmairc: 7.30 uur ds. Van Woerden (Viering H.A.). Noordgouwc: 6.30 uur Avondmaal, ds. Geers. Drcischor: 8.00 uur Avond maal. ds. Geers. Ouwcrkcrk: 7.30 uur ds. Faber (Bed. H.A.). Nicuwcr- kerk: 7.30 uur ds. v. d. Heuvel (H. Avondmaal). Oosterland: 7.00 uur ds. Westerhof. Sirjansland: 7.00 uur leesdienst. Bruinisse: 7.30 uur ds. Post (Bed. H.A.). Gereformeerde Kerken Zierikzec: 7.30 uur ds. Favier. Haam stede: 7.30 uur ds. Van der Kooij. Scharendükc: 7.30 uur ds. Put. Brou wershaven: 7.00 uur ds. De Bres (gezamenlijke dienst te Zonnemaire). Zonncmaire: 7.00 uur ds. De Bres (gezamenlijke dienst met Brouwers haven). Nfcuwcrkcrk/Oostcrland: 8.15 uur ds. Rienstra. Bruinisse: 7.00 uur ds. Rienstra. Chr. Gercf. Kerken Zierikzec: 7.30 uur ds. Op den Velde. Kerkwcrvc: 8.00 uur prof. dr. J. P. Versteeg, Apeldoorn. Haamstede: Gereformeerde Gemeenten Nieuwcrkcrk: 6.00 uur student Hof man, Klaaswaal. Oosterland: 8.00 uur student Hofman, Klaaswaal. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Nieuwcrkcrk: Donderdag 30 maart, 7.30 uur ds. v. d. Berg. Bruinisse: 7.00 uur ds. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 7.30 uur ds. A. van der Meer. Bruinisse: Remonstrants Ger. Gemeente Sommclsdük: 18.30 uur da. T. El- dcrs-Mayer (Avondmaalsdienst). LAND- EN TUINBOUW Voederbieten en vergelingsziek te Bij de nadering van 1 april lijkt het gewenst er ook dit jaar weder om de aandacht van de veehouders op te vestigen, dat na genoemde da tum geen voederbieten met spruit- vorming meer op de bedrijven mo gen voorkomen, zulks overeenkom stig de voorschriften vervat in de Verordening Bestrijding Vergelings- ziekte bij Bieten. Het is derhalve noodzakelijk maat regelen te treffen, opdat tijdig de gehele voorraad gekapt kan zijn. Verleden jaar moest in een groot aantal gevallen proces-verbaal wor den opgemaakt, omdat niet tijdig aan de voorwaarden was voldaan. Per 1 april dus geen voederbieten meer in voorraad (ook niet in de schuur) waaraan spruitvortning voorkomt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4