GRONDPERIKELEN IN GEMEENTERAAD BROUW'HAVEN C.B.T.B.-West Nederland over de Brusselse prijsvaststelling STREEKNIEUWS Jaarvergadering Middenstandsvereniging Burgh/Haamstede DAM 9 FEEST IN BRU ROND INGEBRUIKNEMING DORPSHUIS ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 maart 1972 Nr. 21056 Om sociale woningbouw Conclusie: teleurstellend voor akkerbouw BROUWERSHAVEN, 27-3. In .1. maamlug.voii.l gehouden vergadering der gemeenteraad Brouwers haven is door de fracties van de P.v.d.A. en P.C.G. kritiek geuit op het beleid van het college van b. en w. inzake enige punten betreffende aan- en verkoop van gronden te Brouwershaven. Het betrof hier een aankoop van grond van dö Gebr. van Ast, zijnde twee percelen aan de Delingsdijk te Brouwershaven voor de prijs van f 103.430,20 plus een post P.M. voor belastingscliade. Deze grond is benodigd voor de bouw van 47 woningen in de sociale sector, waarmede september 1973 een begin wordt gemaakt. Een andere koop betrof een stuk grond van de heer D. Opree aan de Oude Schouwse Dijk welke nodig is voor de aanleg van een weg ter ontsluiting van het toekomstige bestemmingsplan voor sociale wo ningbouw aan de Delingsdijk, voor de prijs van f 3710, Verkoop van grond aan de gebr. Van Ast was een ander punt ten be hoeve van de bouw van een drietal loodsen voor het opbergen van vaar tuigen voor de prijs van f 3395, Voor de bouw van woningen in de sociale sector aan de Schendersweg te Brouwershaven was pachtontbin- ding nodig met de pachtster mevr. Van Ast-v. d. Velde. Haar wordt een schadeloosstelling voorgesteld van f 5138,80. De heer J. A. v. d. Bijl (P.C.G.) zei namens zijn fractie er niet uitgeko men te zijn en had gaarne van de voorzitter nog wat achtergrondinfor matie hoe de voorstellen met de ko pers/verkopers tot stand zijn geko men. De voorzitter gaf hierop een uit voerige toelichting, waarbij hij op merkte dat de gemeente zeer krap in haar bouwgrond zit, een punt waar op hij de algemene beschouwingen reeds door diverse woordvoerders werd gewezen. De gebr. Van Ast zijn reeds 2Vz jaar bezig vergunning te krijgen aan de Grevelingen in Den Osse. om loodsen te bouwen voor het opbergen van boten, maar dit werd door de projektgroep afgewezen. Door het college van b. en w. zijn be trokkenen toen verwezen naar het industrieterrein aan de Spuiweg; maar hier voelde men niets voor, omdat men ook bij het bedrijf moet wonen. Gebr. Van Ast stelden toen het college in zekere -zin voor een keuze en wel verkoop grond aan de gemeente en bouwen van drie lood sen op het eigen bedrijf aan de De lingsdijk. Omschakelen Wethouder De Moor vulde het be toog aan met de opmerking dat hij het initiatief van deze landbouwers, die thans gaan omschakelen van har te toejuichte daar ze met andere middelen trachten zich te bedruipen. De heer v. d. Bijl vroeg zich af of er een koppeling heeft plaats gevon den. De firma Van Ast heeft in deze NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank SALARIS of PENSIOEN DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. (en ik feliciteer ze daarmee) het ge meentebeleid gedicteerd en uitge voerd. „We krijgen met deze bouw straks een vreemde situatie daar we voor aan- en afvoer door een slop moeten. Volgens onze fraktie behoren de loodsen thuis op het industrieterrein aldus de PCG woordvoerder, daar het o.i. een aantasting is van de rea lisering van deze plannen". Namens de P.v.d.A.-fraktie stelde de heer M. Matthijsse dat gebracht moet worden westwaarts van Brou wershaven gronden te verwerven. Spreker doelde hier op het bedrijf van de heer v. d. Wekken, dat de ge meente desnoods in zijn totaliteit moet kopen. Dan kan de gemeente jaren vooruit met bouwgrond. De fraktie vindt het een betreurens waardige zaak dat koppelverkoop heeft plaats gehad. Spreker stelde de vraag of de raad het bouwen dei- loodsen kan verbieden, zoals dit ge beurt met bouwsels die niet getole reerd worden omdat ze niet aan de bouwverordening voldoen. De voor zitter „Dit kan alleen op esthetische gronden". De heer Matthijse vroeg zich af of er geen.ander alternatief is waarop de woningen gebouwd kunnen worden, waarop de voorzit ter meedeelde dat vandaag bericht was ontvangen van de PPC dat er niet meer zo stringent aan' het ver bod zal worden vastgehouden in westelijke richting te bouwen. Hét ligt echter in de bedoeling de re- creatiebouw niet aan te laten sluiten aan de kernen. De voorzitter: „Wat de koppeling betreft, dit was hele maal geen basis tijdens het overleg - gesprek. Het college betreurt het, dat, de loodsen niet gebouwd worden op het industrieterrein; wij zijn er ook niet gelukkig mee. Wethouder Moer- mond lichtte toe dat de bouw dei- loodsen, in tegenstelling tot de vori ge, welke eerst gebouwd zouden worden een ander aanzien hebben en aangepast aan de omgeving. Het is nu esthetisch verantwoord, met dit nieuwe model". Tegenvoorstel verworpen De fraktie van de P.v.d.A. vroeg hierna schorsing voor nader intern beraad. Ook de PCG-fraktie beraad de zich op de 'voorstellen. Na herope ning der vergadering deelde de heer v. d. Bijl mee, dat zijn fraktie het een moeilijk geval vindt. Het gaat de fraktie niet tegen personen. Hij diende een voorstel in om de punten aankoop van en verkoop grond aan de gebr. Van Ast af te wijzen en voor deze gronden een voorbereidingsbesluit inclusief de gebouwen) voor te bereiden. Dit voorstel werd met 7 tegen en 3 voor verworpen. De heer Matthijsse vond dat het 'voorstel Van der Bijl de realisering van woningbouw in de sociale sec tor zou afremmen. Wat de grond- transaktie betreft zag de fraktie het niet anders dan koppelverkoop. De fraktie 1?. en w. gaf dan ook ernstig in overweging om dergelijke zaken in de toekomst te voorkomen en te ver mijden. „De heren Van Ast hebben de gemeente in een hoek gedreven, wat we als ondemocratisch bestem pelen. Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen en daarom zal onze fraktie meegaan met het voorstel van b. en w„ ondanks de geuite kri tiek". De heer P. v. Hattum (WD) kon de gedachtengang van de gebr. Van Ast goed volgen. Zij hebben hun be drijf aan de Delingsdijk en wonen er ook bij. Het is jammer dat het plan in Den Osse niet doorging, dan waren al deze moeilijkheden niet nodig geweest. Ook z.i. is het vpor betrokkenen niet aantrekkelijk naar het industrieterrein te verhuizen. In zijn slotopmerking zei de voor zitter dat het college zich bewust primair heeft opgesteld voor de wo ningbouw. De raad ging hierna akkoord z.h.s. met de aankoop grond van de heer Opree. Met 7 stemmen voor en 3 te gen (PCG) keurde de raad de aan- en verkopen van diverse percelen grond goed. Nieuwe ,>K. en E"-successen te Middelburg Op de laatste dag van het KNF so listenconcours in de Stads en Ge hoorzaal te Middelburg hebben nog een tweetal leden van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" een fraai sukses behaald. In de afdeling uitmuntendheid be haalde de heer Kees Lems op alt saxofoon een eerste prijs met .An dante et Menuet" van Cluwen. De heer Arie Louws kreeg eveneens een le prijs op trombone in de 2e afde ling met .Autumn Evening" van P. de Rooy. Ook nu weer was de voor treffelijke begeleiding in handen van mevr. De Regt-de Rijke mede door wier kundig accompagneren deze reeks van successen door de leden van de stedelijke harmonie behaald konden worden. Op dit solistenconcours was de jeugd sterk vertegenwoordigd wat voor veel korpsen in Zeeland een goede stimulans betekent, zowel voor het peil van het corps als de instand houding ervan. Jammer dat het juist de korpsen op Schouwen-Duiveland zijn, die met geringe toeloop van jeugdige muzikanten kampen waar door men of met een kleine kern van ouderen verder moet ploeteren of „in ruste gaan". Contactorgaan Schouwen-Duiveland Op een dezer dagen gehouden veij- gadering van het contactorgaan Schouwen-Duiveland hebben de be sturen der regionale korpsen de hoofden bij elkaar gestoken en een bespreking gehad met de directeur der muziekschool de heer Bergman en de leraar Paul van Belzen. De korpsen kunnen tot 1 mei leerlingen opgeven voor de cursus welke in no vember start. Getracht zal worden door combinatie van enkele gemeen ten de jeugd in de eigen kern van het onderwijs te laten profiteren, wanneer er voldoende belangstelling voor bestaat. De jeugd die dus les wil gaan ne men op koperinstrument of hout kan zich in verbinding stellen met het be stuur van de muziekvereniging in de egen gemeente. Hopenlijk beseft de jeugd haar verantwoordelijkheid op dat de muziekverenigingen gevrij waard blijven van opheffen, wat voor iedere gemeenschap een gevoe lig verlies betekent. Sint Nicoiaas-aktie op de helling HAAMSTEDE, 27-3. Slechts een zeventiental leden van de Midden standsvereniging „Burgh Haamste de" waren maandagavond naar res taurant „De Zeemeermin" te Haam stede gekomen voor het by won en van dc jaarvergadering, die onder leiding stond van dc voorzitter, de heer J. W. Geleünsc. Hoofdmoot van de agenda was de bespreking van het bestuursvoorstel om de Sint Nicolaas-aktie 1972 in een nieuwe opzet te gieten, waarmee de aanwezigen het echter niet una niem eens waren. Het bestuur wil dc aankomst van Sinterklaas in Burgh- sluis afschaffen door te hoge kosten (f 750); de dropping laten vervallen; het advertentie-programmaboekje doen vervangen door een Sinter- klaas-krant: een kiridermiddag or ganiseren; de aktie Prijzencentrum laten vervallen en een avond voor volwassenen realiseren met toe gangsbewijzen op de bekende zegel- boekjes. Na langdurig beraad, waarbij door enkele leden het bestuur een gemis aan voorbereidende kostencijfers werd verweten, gaf de vergadering toch de voorkeur aan een aankomst in Burghsluis eventueel met een kleinere, goedkopere boot. De ont vangst door dc burgemeester in het nieuwe gemeentehuis, dat nu ver uit het centrum is komen te liggen, moet nog bezien worden. Dc dropping zal opnieuw doorgaan, tloch met een drietal auto's over een vooraf bekend te maken roulc. Voor het program maboekje zijn dc financiën niet toe reikend. Een kindermiddag zal er ze ker komen evenals de avond voor volwassenen. Het is alleen de vraag of dit laatste evenement in Burgh of in de Ark tc Renessc gehouden moet worden. De vergadering stelde het echter wel op prijs J>m in eigen huis te blijven. Kindermiddag De kindermiddag komt zoals ge woonlijk in Burgh met misschien Swiebertje. Op do zegelboekjes dus geen loterij meer doch wel bijv. wijn, kip, kalkoen en andere waardevolle artikelen. Het neerlaten van een pa- rachutistengroep zal eveneens beke ken worden. Bij de rondvraag vroeg de heer C. v. d. Klooster of het mogelijk was de vergadering wat beter voor te berei den. Het bestuur meende dat demo cratisch gezien de vergadering het volste recht van inspraak had. De heer H. J. v. d. Wekken uit Burgh had ernstige kritiek op dc parkeermoeilijkheden in Burgh die door de aanplant van nieuwe pere bomen weer groter zijn geworden. Hij verzocht het bestuur zich op nieuw tot het gemeentebestuur te wenden. De vertegenwoordiger van Burgh, de heer A. de Bruine zeide namens het bestuur: „We hebben al les gedaan en het resultaat: 10 nieu we perebomen". In zijn openingswoord zeide de heer Geleijnse o.a.: „Ik ben ervan overtuigd dat het afgelopen jaar niet gemakkelijk was en meer dan ooit leven we in een tijd van onzeker heid. Enorme problemen stormen op ons af. Zelfs het voortbestaan van ons, middenstanders, wordt op het spel gezet. Ik meen dat wij moeten proberen in eigen kring en met eigen middelen door te gaan omdat wij als middenstanders van een der grootste recreatiegebieden de verantwoorde lijkheid hebben om de grote toeloop van toeristen op te vangen. Men moet onder ogen durven zien dat Juist wU dusdanige investeringent Ook al willen wü het feit dat dc pj'jjsbeslissiiigcn in Brussel nog vóór 1 april tot stand zijn gekomen, zeer positief waarderen, moeten wij kon stateren dat deze besluiten met name voor de akkerbouw teleurstellend zijn; aldus de reaktie van het dage- lijks bestuur van C.B.T.B. West-Ne derland op de vorige week vrijdag vastgestelde E.E.G. landbouwprijzen. Gezien de enorme politieke druk vanuit Frankrijk en Italië was er reeds een grote vrees dat de gerecht vaardigde wensen van de georgani seerde landbouw voor de akkerbouw niet zouden worden vervuld. Velen vreesden zelfs dat er nog minder uit zou komen dan nu is gebeurd. Toch kan dit de teleurstelling niet wegne men want duidelijk was aangetoond dat voor de akkerbouw een verho ging van 7 pet. noodzakelijk was ter wijl de prijsverhoging nu slechts 4 a 5 pet. bedraagt. Deze verhoging is geheel nodig voor het opvangen van de kostenstij gingen van het afgelopen jaar, zodat wederom gekonstateerd moet wor den dat van een meegroeien van de akkerbouwinkomens met de overige beroepsbevolking geen sprake is. Eveneens blijkt van de door dr. Mansholt toegezegde in-halen van de reeds jaren ontstane achterstand geen sprake te zijn, aldus het C.B.T. B.-bestuur. De akkerbouw blijft op deze wijze nog verkeren in een grote onzekerheid. De verhoging van de melkprijs met 8 pet. noemt het C.B.T.B.-bestuur bevredigend; het komt ongeveer overeen met datgene wat men in Ne derland als minimaal wenselijk achtte. Ook stond het C.B.T.B.-bestuur zeer positief tegenover het feit dat het akkoord over de gevolgen van de monetaire moeilijkheden betekent, dat de verhogingen in nationale munten - worden gegeven. Hierdoor wordt voorkomen dat bij een her waardering van de rekeneenheden de boeren in Nederland wederom een gedeelte van de vastgestelde verho gingen zouden gaan verliezen. moeten doen die in vergelijk staan met die van middenstanders met een constante omzet". Mitldcnstandscommissic De voorzitter speet het dat in de gemeenteraad nog geen middenstand commissie bestaat. „Ik stel me voor wat voor de gemeente het riolerings plan is, voor de middenstand de mid denstandscommissie is, vooral omdat onze problemen parallel kunnen lo pen met die van de plaatselijke over heid". Spreker hoopte verder dat dit jaar opnieuw het accent gelegd moet worden op een vlotte bediening en persoonlijke service opdat de gasten kunnen zeggen: „We hebben onze vakantie doorgebracht op het land waar het leven goed is". Tot slot spoorde de voorzitter de leden aan de 10 pet. contributie-ver hoging van de V.V.V. te accepteren daar anders de evenementen-post in het gedrang komt. Dc vereniging is geen lid van het Kon. Verbond van Ondernemers. Ge tracht zal worden hierover een spre ker te benaderen. Uit het financieel verslag van de penningmeester, dc heer L. J. Ver ton. bleek dot dc Sinterklaasactic 1971 een tekort opleverde van f347.18 De zegelopbrongst is tegengevallen in vergelijking met 1970. De heer W. J. Goudzwaard adviseerde als lid der kascommissie de rekening te aan vaarden. In de kascommissie 1972 nemen zitting de heren C. v. d. Klooster Sr. en R. Saman Pz. In hel bestuur werd de heer L. J. Verton herkozen. Dc voorzitter dankte verder allen die aan de Sinterklaas-actie hun medewerking gaven en in het bij zonder de heer Reehorst, de rijkspo litic en het transportbedrijf Rade- ma kcr. Ophakken postduiven De Gewestelijke Raad voor Zee land van het Landbouwschap deelt hierbij mede dat aan dé gemeente besturen is geadviseerd het ophok- gebod voor postduiven vast te stel len over de periode van 2 april tot en met 13 mei 1972. ZIERIKZEE Pensionering PTT-er Op 1 april a.s. zal de heer A. Beije te Zierikzee het Staatsbedrijf der P. T.T. gaan vërlaten i.v.m. het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. Betrokkene is als ambteniaar van de technische dienst werkzaam bij het telefoondistrict te Breda, af deling: Zierikzee. Gezelligheidsrit „Sparta" De M.A.C. „Sparta' organiseert op Tweede Paasdag een gezelligheidsrit, die begint bij „De Drie Schorren" te Dreischor. Vergadering Winkeliersvereniging „Zierikzee" In de zaal van hotel „Van Oppen" vergaderde maandagavond de Win keliersvereniging „Zierikzee", onder voorzitterschap van de heer W. Bas- tian. Heb speet de voorzitter dat niet meer leden waren opgekomen. Ge zien de zakelijke belangen en de di to agendapunten, vond hij het onbe grijpelijk en ook niet juist, dat de opkomst niet groter was. De vereni ging telt thans vier en vijftig leden. De penningmeester de heer P. J. R. Stenhuis bracht een positief fi nancieel verslag. Met de St. Nico laas-aktie was een kleine f 7000 ge moeid. Na aftrek van alle kosten heeft de vereniging thans nog een batig saldo. De vereniging bestaat thans een half jaar en ter tafel kwa men de nieuwe statuten en het huis houdelijk reglement, die echter nog niet konden ge-fiateerd, daar het quorum ontbrak. Een volgende ver gadering wordt over veertien dagen gehouden, want voor belangrijke be sluiten (statuten) moet de helft van de leden aanwezig zijn. V.V.V. plannen. De voorzitter ging in op een schrij ven van V.V.V., waarin medewer king wordt verzocht voor de komen de Toeristendagen. De vergadering bleek wel positief te staan tegenover deze zomerse V.V.V.-aktivitei ten, maar men vond het niet juist dat een hippie-kunstmarkt zal worden georganiseerd, want daarin ziet men een niet reële concurrentie met een aantal middenstandszaken. Spijtig werd het ooNk gevonden, dat bij de planning de georganiseerde midden stand is ingeschakeld. De voorzitter hoopte dat het niet allemaal „een poppekast" gaat worden. Het bestuur wilde dan ook geen fiat geven aan de V.V.V.-plannen, maar deze zaak komt eveneens op de volgende ver gadering aan de orde. De voorzitter herinnerde tenslotte aan de gedane pogingen te komen tot een goede sa menwerking met de Ondernemers centrale. De meerderheid wil die sa menwerking nog altijd en ook deze zaak komt nog in breder verband aan de orde, evenals de bestuursver kiezing. Vergadering Kiesvereniging S.G.P. In de vorige week te Bruinisse ge houden vergadering van de kiesver eniging der S.G.P.-afdeling Bruinis se la^ de voorziter de heer W. van Gilst,. nadat gezongen was Psalm 119 19 Matth. 7 1-12. Aan het thema van deze schrift- pericoop „oordeel niet opdat gij niet geoordeld wordt", ontleende de voor zitter zijn openingswoord. Volgens spreker was de afschaffing van de doodstraf onschriftuurlijk; gevolgen: toenemende criminaliteit, maar ook moeilijkheden als met de „drie van Breda". De overleden leden van de afde ling de heren Jac. van Gilst en A. Schipper werden herdacht. De voorzitter liet vervolgens di verse zaken de revue passeren zoals de toenemende werkloosheid (ook op Bruinisse) en de gevolgen van de re creatie. De penningmeester kon zijn reke ning afsluiten met een flink batig saldo. Een ingekomen schrijven voor het het organiseren van een forum avond werd door de voorzitter nader toegelicht. De voorzitter, de secretaris de heer A. IJzelenberg en de heren J. de Bruine en P. J. Deurloo hadden ver schillende vergaderingen bezocht en brachten verslag uit van het daar besprokene betreffende de koers die de partij in gewset en landsregering aanhoudt. De gemeenteraad De voorzitter gaf tenslotte een overzicht van wat in de gemeente raad in het afgelopen jaar aan de orde was geweest en de lijn die daarbij was gevolgd. Als wethouder is hij wel nauw bij de uitvoering van diverse besluiten betrokken, maar er zijn besluiten die door de burge meester alleen worden genomen in zijn hoedanigheid als hoofd van de politie. Ook vallen besluiten die door de S.G.P.-fraktie in de raad en door hem als wethouder niet werden ge steund, zoals de subsidiëring van het sporthal-zwembad project te Zierik zee. In die gevallen moeten b. en w. besluiten uitvoeren waar zij zelf niet achter staan, maar die door de meer derheid van de raad zijn .genomen. In de rondvraag werd nog naar enkele zaken betreffende gemeente- financiën geïnformeerd. Na beant woording door de voorzitter sloot de vice-voorzitter de heer J. de Bruine de vergadering met gebed. HAAMSTEDE Kerkkoorleden in toga Het Ned. Hervormd Kerkkoor te Haamstede hield vrijdagavond in de Winterkerk te Haamstede de jaar vergadering. Een groot aantal be langstellenden woonde deze vergade ring, die werd voorgezeten door de heer W. J. v. d. Maas, bij. Begonnen werd met het zingen van Psalm 65 1 waarop de heer v. d. Maas een algemeen welkomstwoord sprak. Het koor stelde zich op deze vergadering voor in gloednieuwe to ga's waarmede het een grote voor uitgang boekte. De zang mocht er overigens ook zijn en enkele van de acht nummers kwamen voortreffelijk uit de verf. „Een lied voor de Heer" en „'k Zou zo graag als Maria" wa ren uitspringers. De dirigent, de heer J. Schouls uit Brouwershaven had dan ook eer van zijn werk. Het toneel werd vervolgens in be slag genomen door leden van het kerkkoor Scharendijke, die het to neelstuk „Markus de Waterman" op voerden op een manier die aller be wondering afdwong. De medewei- kenden waren: A. Bouwman, Sjaan Louwerse, J. van Dommelen, Ineke Rotte, C. v. Nieuwenhuize, Anjo Rot te en Ria van Dongen. De regie was in handen van de heer B. Letteboer. In de pauze werd een verloting af gewerkt waarbij veel handwerken werden uitgeloot. Het sluitingswo'ord werd gesproken door ds. Wassenaar, die er aan herinnerde dat de heer W. J. v. d. Maas nu al 30 jaar lid van het koor is. Mej. Kersbergen ontving een fraaie broche als waardering voor het vele werk aan de nieuwe toga's gedaan. Tot slot ging ds. Was senaar voor in dankgebed. BURGHHAAMSTEDE Hengelwedstrijd Zondagmorgen begon de hengel sportvereniging „De Krabbe" het seizoen met de eerste competitie wedstrijd, die gehouden werd aan de dijk bij de Schelphoek. Er waren 28 deelnemers die gezamenlijk 21 stuks vissen vingen waarbij slechts 1 on dermaatse. Bij de senioren was de uitslag: 1. P. M. de Jonge, 550 pnt.; 2. B. Visser, 510 pnt.; 3. P. de Rijke, 505 pnt.; 4. L. J. Steketee, 450 pnt.; 5. W. .Lem- som, 270 pnt.; 6. Chr. de Graaf, 260 pnt.; 7. A. v. d. Bos, 230 pnt.; 8. J. v. d. Bos, 200 pnt.; 9. K. v. d. Schelde, 190 pnt. Uitslag junioren: 1. Hans v. d. Wielen, 590 pnt.; 2. Adrie Provoost, 220 pnt.; 3. Daan Blom, 121 pnt. De volgende wedstrijd is vastge steld op zondag 16 april, des morgens te 8 uur aan het strand bij De Punt. WESTERSCHOUWEN Puzzelrit te paard De landelijke rijvereniging „Wes telijk Schouwen" organiseert voor haar leden en donateurs een puzzel- rit die op tweede Paasdag gehouden zal worden. Er wordt gestart om 13 uur vanaf de manege in de Klooster- weg in groepen van twee. Deze groe pen mogen door de deelnemers en deelneemsters zelf vastgesteld wor den. Er zijn fraaie prijzen beschik baar gesteld die des avonds tussen 19 en 20 uur in bar „De Luifel" te Renesse uitgereikt worden. OOSTERLAND Mutatie bij Rijkspolitie De rayoncommandant van de rijkspolitie hier ter plaatse, de wachtmeester eerste klasse J. P. van Lare, sinds januari 1970 alhier ge stationeerd, gaat Oosterland binnen kort verlaten en vertrekt naar Schoondijke in Zeeuws-Vlaanderen. In zijn plaats komt naar hier als ra yoncommandant, de wachtmeester eerste klasse L. van Wijk, thans tij delijk woonachtig te Nieuwerkerk, en afkomstig uit Amerongen. Ledenvergadering Coöp. Raiffeisenbank De algemene ledenvergadering van de Coöp. Raiffeisenbank wordt don derdagavond 30 maart a.s. gehouden in café „Even Buiten". Aan de orde komen o.a. de agendapunten vast stelling balans, verlies- en winstre kening. het verslag van de directeur en aanwijzing secretaris. Advertentie STERK EN DEGELIJK Voor al uw koffers LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE Bevolking kwam een kijkje nemen BRUINISSE, 28-3. Na dc officiële opening op donderdag 23 maart heeft ook dc bevolking van Bruinisse. voor zover niet bij de opening aan wezig kennis kunnen nemen van het nieuwe dorpshuis. Dat gebeurde in twee door diverse verenigingen sa mengesteld amusementsprogramma onder dc titel „Voor cn door Bru", terwijl zaterdagmiddag gelegenheid bestond onder het genot van een kop koffie de nieuwe aanwinst voor dc gemeente tc bezichtigen. In „Voor en door Bru" traden ach tereenvolgens voor het voetlicht de elfjes en de kabouters van de pad- vindstersgroep. droeg mevrouw Ver spoor-Stoel ccn toepasselijk gedicht voor en liet de bejaardensociëteit zich van dc beste zijde zien, door het opvoeren van een uitvoerige voor dracht getiteld „De twaalf maanden" eigen werk van mevrouw Wiebrens- Beekman. De sportvereniging „Kwiek" zorgde voor mooi uitge voerde rytmische oefeningen, terwijl de leerlingen van de openbare ba sisschool een gevarieerd programma voor het voetlicht brachten, wat een persiflage op de televisie zou kun nen zijn. Het was een leuk gevon den gegeven, evenals het schimmen spel dat daarna volgde. Het gehele programma begon met het zich in zijn geheel presenterende „Nu met Hope", dat met marionetten, drumband cn fanfarekorps, over het toneel marcheerde. De heren S. J. P. Jumelet en bur gemeester Hokken vertelden, wat ze bij do officiële opening ook gezegd hadden betreffende dc tot standko- ming van het gebouw. „Bcusjc" Na dc pauze kwam eerst het num mer van de V.V.V. ingeleid door de heer S. J. P. Jumelet. met een ge dicht door mevr. Wiebrcns-Beckman) in het Beusje besproken werd, mei als decor het genoemde Bcusjc (ge dicht door mevr. Wiebrens-Bcekman) met als tegenpool, een nieuw „band je" Wolfer Jumelet Cz. en Jan van de Velde, begeleid door zang van Henk Kok Cz., in een door laatstgenoemde gedichte „Grevelin- genballade" analoog aan de bekende Zuiderzceballade. Een succesvol nummer. Ook de Ned. Chr. Vrouwenbond had het over „Vroeger en Nu", waarbij het „verschil" werd gede monstreerd in „De Dienstbode cn de gezinshelpster", de baker en kraamverzorgster, enz. Hierna weer een jongere uitgave van „Kwiek", (witte vlinders achter op uniformpjes) met rytmische oefe ningen, de Gereformeerde vrouwen enz. Een programma, dal er wezen mocht. Natuurlijk een slotwoord en daar na het bekende gezellige samenzijn, lol in dc kleine uurtjes

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3