Kaas uit't vuistje protesteert tegen quiz op tv iSport eft wedótrijdei\~y ONZE PUZZELRUBRIEK Duiveland heeft een eigen gemeentegids iïiimiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiitiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiTi Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Dit weekeinde geen wedstrijden in derde kias K.N.V.B. DFS staat tegen Aardenburg voor zware opgaaf Belangrijk treffen tussen Dreischor en Robur Renesse is zeker niet kansloos tegen Volharding Dreischor II goed voor de inzet tegen 's Heer Arendskcrke MEVO gaat op bezoek by Zaamslag. VOETBAL K.N.V.B. AFÜ. ZEE LAND. ZONDAGCOMPETITIE. - In de 3e klas D van de K.N.V.B. zijn er voor dit iceekeinde geen wedstrijden vastgesteld. In de le klas van de af deling staat DFS bij het bezoek aan Aardenburg weer voor een zware opgaaf. Koploper Graaiiw heeft het in ieder geval in de thuiswedstrijd tegen Philippine beslist wel gemak kelijker. Toch zal DFS op minstens één puntje beslag moeten leggen als het haar kansen op de titel wil be houden. In de reserve le klas moeten de reserves van Zierikzee het in eigen omgeving tegen Zeelandia III kun nen klaren. Het zou ivel bijzonder tegenvallen als de rood-zwarten er niet in zouden slagen revanche te ne men voor de te Middelburg geleden nederlaag. In de 2e klas B kan zon dag bij de ontmoeting tussen Drei schor en Robur praktisch de beslis sing vallen voor het bezetten van de le plaats op de ranglijst. Als de blauw-witten er evenals te Goes, waar zij een 3-2 overwinning boek ten, er ook nu in zouden slagen op beide puntjes beslag te leggen is de kans op het behalen van de kam pioenstitel groot. Renesse moet thuis de baas kunnen blijven over Volhar ding, als er tenminste wordt gescoord terwijl Zonnemaire zeker niet kans loos is bij het bezoek aan Patrijzen II. In de 3e klas E kan SVOWK zich in de uitwedstrijd tegen Zonnemaire herstellen van de onverwachte ne derlaag tegen Renesse II. Dreischor II moet thuis goed zijn voor de inzet tegen 's Heer Arendskerke III, ter wijl DFS II haar leiderspositie nog kan verstevigen als het te Goes van Robur II zal weten te winnen. Re nesse II, de laatste weken goed op dreef met de uitwedstrijd tegen Volharding II tot een goed einde kunnen brengen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas moet WIK in staat worden geacht baas in eigen huis te blijven in de ontmoeting met de reserves van Arnemuiden. MEVO gaat op be zoek bij Zaamslag waar zij al dik te vreden zouden zijn als het op de helft van de inzet beslag kan leggen. In de 2e klas A is Duivelend voor eigen publiek favoriet in het treffen met ZSC. SKNWK staat bij het be zoek aan Borssele voor geen gemak kelijke taak. Ook Bruse Boys en Brouwershaven staan voor geen lich te taak bij het bezoek aan Oostka- pelle en Serooskerke. In de 3e klas A krijgt Bruse Boys II de handen meer dan vol aan het bezoekende Schore. Weinig kans op winst zien wij ook voor DFS III en WIK II bij hun bezoeken aan Hoedekenskerke en Apollo II. In de 4e klas A kan SKNWK II weer een stapje dichter bij de titel komen door thuis van MEVO III te winnen. Brouwershaven II is nog lang niet zeker van de winst bij het bezoek aan SKNWK III, ter wijl ZSC II de beste papieren heeft te Scharendijke tegen WIK III. JUNIOREN. Ih groep A I kan Zie rikzee A I wellicht één puntje over houden uit de thuiswedstrijd tegen Terneuzen A I. Bruse Boys A I gaat het ongetwijfeld heel wat lastiger krijgen in het treffen met Arnemui den A I. In groep A X heeft MEVO A I goede winstkansen in het tref fen met Zierikzee A II. Bij het tref fen tussen WIK A I en DFS A I zou het terreinvoordeel wel eens de door slag kunnen geven, terwijl Renesse A I thuis het heft in handen kan houden tegen MEVO A II. In groep B XV heeft Brouwershaven B I goe de winstkansen bij SKNWK B I, WIK B I komt als favoriet binnen de Het heeft met de puzzel van vorige ■week weer „lekker gelopen", zodat een fikse stapel inzendingen te ver werken viel. De oplossingen waren door de band genomen goed. De eerste prijs is bestemd voor: De heer Joh. v. d. Welle Bejaardencentrum „Borrendammc" Kamer 315 Zierikzee De tweede prijs gaat naar: Mevr. J. van Duivendyk-de Graaf Dcestraat 31 Bruinisse De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 2. elektricien; 12. e.k.; 14. adat; 15. mens; 16. w.a.; 17. dal; 19. af; 21. L.K.; 22. sak; 23. atoom; 25. pit; 27. tante; 29. atol; 30. kraag; 32. riet; 33. ren; 34. krombek; 36. K. R.O.; 37. D.B.; 38. reu; 39. sok; 41. ge; 42. ezelin; 43. strofe; 44. W.L.; 45. eis; 47. aak; 48. N.S.; 50. als; 52. mediaan; 55. P.T.T.; 56. Leto; 58.' rijzig; 59. Leie; 60. stomp; 62. kar; 63. tiran; 64. tja; 65. i.e.; 67. ka; 68. kat; 69. re; 70. slap; 72. hond; 74. N.O.; 75. groot moeder. Verticaal: 1. bedaard; 3. la; 4. Edam 5. kaf; 6. T.T.; 7. I.M.; 8. cel; 9. inkt; 10. es; 11. kaketoe; 13. kattebelletje; 16. watergentiaan; 18. loori; 20. Mia mi; 22. snik; 24. O.L.; 25. pro; 26. tab 28. ar; 30. kruiser; 31. gestaag; 34. kelim; 35. koran; 38. ree; 40. kok; 44. walstro; 46. bizar; 49. Stentor; 51. stoa; 53. dijk; 54. air; 55. perk; 57. om; 59. li; 61. pilo; 63. tand; 66. c.a;o. 67. koe; 70. Sr.; 71. Pt; 72. ho; 73. de. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. uiting van verzet; 6. vrucht; 12. reeks naast elkaar ge plaatste zetels in een bioscoop; 13. metaal; 15. vierhandig dier; 16. op deze wijze; 17. boomloot; 19. soort wilde gans; 22. blad papier; 23. zij rivier van de Moezel; 25. stad in Frankrijk; 26. dapper krijgsman; 27. zwaard met één snede; 29. met wa ter gemengd beestevoer; 30. verwor peling (figuurlijk); 31. persoonlijk voornaamwoord; 32. dichtbehaardc huid van sommige dieren; 34. wild zwijn; 36. voorzetsel; 37. troep hon den voor een drijfjacht; 38. jaarge tijde; 40. hoofddeksel; 41. Hebreeuws muziekteken in de psalmen; 43. plaats in Gelderland; 46. vreemde taal; 49. vóór de middag (afk. La tijn); 51. ver (Grieks) (voorvoegsel in diverse samenstellingen); 52. stad in Zweden; 53. soort onderwijs (afk.); 54. allereerste deel van iets; 56. koor en koorzang in het 17de-eeuwse dra ma; 58. adreskaartje met oog; 60. af scheidsgroet; 61. letter v. h. Griekse alfabet; 63. staketsel van bamboe voor de visvangst; 64. erg los (bv. van aarde); 65. dikvloeibare massa, die bij de suikerbereiding overblijft; 67. deel v.h. hoofd; 68. boom; 69. drank; 70. raadgeving; 72. lidwoord; 73. looistof; 74. lettersoort, o.a. voor het drukken van misboeken. Verticaal: 1. zedelijke druk, dwang; 2. vaartuig; 3. bekend sportevene ment (afk.); 4. boom; 5. knevel; 7. wapen met metalen punt; 8. lokspijs 9. per procuratie (afk.); 10. vrouwe lijk dier; 11. militair; 14. verschil waarmee de reële waarde de nomi nate waarde overtreft; 18. aanhan gend strookje (bv. aan een postzegel) 20. zijrivier van de Maas in België 21. breedvoerig, omstandig; 22. afge legen; 24. proefuitvoèrirtg v.e. inge studeerd stuk; 26. kaart v.h. kaart spel; 28. plaats in Utrecht; 30. fijn, zeer dun kwastje; 33. militaire rang (afk.); 35. van een (afk.); 37. inhouds maat; 39. schoenmakerspriem; 42. genre van lichte vermaakskunst; 44. ofschoon, hoewel; 45. vogel; 46. vreemde taal; 47. eminentie (afk.); 48. hoofdofficier; 50. één der Gorgo- nen (mythologie); 53. hoofdstad van gelijknamige Spaanse provincie; 55. doordringende kreet; 57. bezieldheid; 59. snavel (van vogels); 61. Europe aan; 62. stad in Italië; 65. maand v.h. jaar; 66. vordering krachtens recht of macht; 69. met name (afk.); 71. na schrift (afk. Latijn). lijnen tegen Duiveland B I, terwijl Zierikzee B I de competitie kan af sluiten met een overwinning op DFS B 1. In groep B XVI heeft Zierikzee B II iets betere papieren in handen dan MEVO B II, terwijl Bruse Boys B II de thuiswedstrijd tegen MEVO B II wel tot een goed einde zal we ten te brengen. VOETBAL Dreischor II ontmoet 's Heer Arendskerke III Als voorwedstrijd van de grote wedstrijd tussen de standaardelftal len van Dreischor en Robur spelen de Dreischor-reserves op eigen ter rein tegen 's Heer Arendskerke III. Wanneer we de ranglijst zo eens aan een nadere beschouwing onderwer pen, zou men geneigd zijn om de thuisclub de beste winstkansen toe te bedelen, maar een voetbal kan soms raar rollen. Wanneer de blauw- witten echter spelen voor wat ze waard zijn, moet de winst zeker thuis kunnen worden gehouden. Bruse Boys-Woifaartsdyk II 3-0 Bruse Boys, dat overwegend het beste van het spel had, behaalde een verdiende zege. Door een doelpunt van Piet de Jonge konden de groen- witten met een 1-0 voorsprong de thee gaan nuttigen. Na de rust ble ven de Boys het beste van het spel behouden. Piet de Jonge slaagde erin nog twee maal de doelman van Wol- faartsdijk te verschalken waarmee hij de eindstand op 3-0 bracht. Veere II- SKNWK II 1-1 Een zwaar bevochte punten verde ling voor de bezoekers. Beide elftal len wogen uitstekend tegen elkaar op. Doordat beide defensies domi neerden werd de le speelhelft met dubbel blanke stand afgesloten. Na dat de thuisclub in de 2e helft de leiding had genomen zag het er naar uit dat SKNWK zijn tweede neder laag in de competitie ging inkasse- ren. Vier minuten voor tijd slaagde Joost Folmer erin de voor de Nieu- werkerkers toch wel verdiende ge lijkmaker te scoren 1-1. Bruse Beys B I-Zierikzce B I 1-3 Bruse Boys, dat vooral in de le helft uitstekend speelde, heeft het Zierikzee in deze ontmoeting zeker niet gemakkelijk gemaakt. De 1-0 voorsprong, door een doelpunt van Kees Klink, waarmee de Boys de rust ingingen was eigenlijk niet eens onverdiend te noemen. Na de rust bleek Zierikzee over een betere con ditie te beschikken. Nadat Glein de Massier de stand in evenwicht had gebracht 1-1 werd het door Henk Verwest uit een strafschop 1-2. Toen Ernst Begemann hier nog een treffer aan toe voegde 1-3 kon Zierikzee de kampioenstitel niet meer ontgaan. Dreischor I speelt belangrijke wedstrijd tegen Robur I Voor zondagmiddag aanstaande staat er voor Dreischor I een zeer belangrijke wedstrijd op de voetbal agenda. De blauw-witten krijgen dan leider Robur I uit Goes in Dreischor op bezoek. Beide clubs staan mo menteel op de ranglijst gelijk. Robur heeft weliswaar twee punten voor sprong op de blauw-witten, maar de Goesenaren hebben ook een wed strijd meer gespeeld. Wanneer Drei schor er niet in zou slagen om Robur de winst te ontnemen, zijn de bezoe kers praktisch kampioen want door het aanhoudende goede weer zijn nog slechts enkele wedstrijden in deze afdeling te spelen. Bij een zege van Dreischor is alles weer mogelijk en krijgt ook Renesse, dat ongetwijfeld wel van Volharding gaat winnen weer een reële kans op de titel. In ieder geval zal het in Dreischor aan spanning wel niet ontbreken en wil Dreischor haar kampioenskansen be houden, dan moet de volle winst binnengehaald wox-den. BILJARTEN Om pers. kampioenschap extra klasse librc Zaterdag en zondag 25 en 26 maart zullen P. Vijverberg en W. Kramer het te Ouwerkerk in hotel „Vijver berg" weer tegen elkaar opnemen. Deze maal zal er worden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap extra klasse libre van het district Schouwen-Duiveland der KNBB. Er zullen zes partijen van 350 carambo. le's worden gespeeld waarmee za terdag te 14.00 uur een aanvang zal worden gemaakt. De organisatie is in handen van de biljartvereniging Concordia. HENGELEN SCHAKEN Middelburg IZierikzee I 6'/£ZVz In de uitwedstrijd tegen Middel burg I is het Zierikzee I niet gelukt om één of twee puntjes te bemachti gen. Door deze uitslag is Middelburg I nu kampioen geworden in de 1ste klas van de Z.S.B. De gedetailleerde uitslagen luiden: S. Sanders-C. J. M. Nolet 0-1; J. de Baare-A. J. Scheele 1-0; J. v. d. Plasse-J. M. Bevelander 1-0; J. Scheltens-O. E. Vleeshouwer 1-0; W. Flissebaalje-A. M. v. d. Westen 0-1; P. Rotte-P. F. Trompert 1-0; T. Klaver-H. Uil 0-1; J. de Quartel-M. Krijger xk-xk\ A. Nederlof-A. J. C. Blom 1-0; W. Iseboud-H. Koster 1-0. Totaalstand 6 -3 Doordat de partij tussen Nolet en Dubeldam in de wedstrijd Zierikzee 1-Sluiskil I door de Zierikzee-speler is gewonnen, is de eindstand 6-4 in het voordeel van Zierikzee I. Zierikzee I heeft nu 5 wedstrijden gespeeld waarvan 3 gewonnen en 2 verloren; ook Zierikzee II heeft 6 punten uit 5 wedstrijden. Zaterdag 8 april vinden de laatste wedstrijden plaats. Zierikzee I speelt thuis tegen Axel I en Zierikzee II eveneens thuis tegen Oostburg I. Zaterdag 25 maart a.s. vindt het jaarlijkse voorjaarstournooi van de Z.S.B. plaats te Zierikzee. Er wordt gespeeld in groepen van vier. De wedstrijd wordt gehouden in het Huis van Nassau. Aanvang 10 uur. Advertentie Wij zijn ontevreden. Onze tv-quizzen storten bij elkaar een stróóm van prijzen uit. Maar hoe vaak hebt u een kandidaat zien stralen boven een hele kaas? Genoeg voor een maand kaas uit 't vuistje? Precies. Beste Mies en Berend en Barend en Joop enz. enz., stuur ons een kaartje en we geven die gouden schijf nog cadeau ook. Sluikreclame? Okee, koop 'm dan zelf., Voor de prijs hoef je 't niet te laten. WIELRENNEN KAVERO-ploeg deed het goed iii Omloop van Baronie Goede klassering voor Peter Franken De amateurwielerploeg van Kavero te Renesse is in de 13e Omloop van de Baronie op voortreffelijke wijze gestart. Van de tweeëntwintig wie lerploegen welke aan de klassieker deelnamen wist het team van Kave ro op de 4e plaats te eindigen voor een aantal bekende ploegen als Ket ting en Ovis. Een bijzonder goede wedstrijd reed Peter Franken die kort voor de fi nish nog kans maakte op een uitste kende klassering. Met zijn zessen, Jo Vrancken, Jo van Pol, Mathieu Doh- men, Ad v. d. Hoek, Jan Raas en Franken, waren zij op jacht gegaan naar de eenzame vluchter Kees Bal uit Kwadendamme. Met de haven in zicht, 5 km voor de finish, werden zij door het peloton ingelopen Daar Kees Bal, die een bijzonder sterke wedstrijd reed, stand wist te houden moest een massasprint de beslissing brengen over de volgende ereplaat sen. Op 17 sec achterstand op de overwinnaar toonde Klaas Balk zich hierin de sterkste. In dezelfde tijd gingen de Kaverorenners Hans Hel- lemons (13e), Peter Franken (19e) en Peerke Maas (27e) door de finish. Het ploegenklassement werd gewon nen door Trico Noble; 2. Mars-Ga zelle; 3. Frisol Beneine Mij4. Kavero Morgen (zaterdag) gaat leider Chris de Jonge met zijn ploeg deelnemen aan de 19e Ronde van Zuid-Holland over een afstand van 151 km met als start en finish Den Haag. Eerste nummer versehenen DUIVELAND, 23-3. In de gemeen te Duiveland verscheen als nummer 1 van de eerste jaargang: „De Ge meentegids", bedoeld als voorlich tingsblad voor de ingezetenen. Het ligt in de bedoeling ieder kwartaal deze periodiek huis-aan-huis in de gemeente te doen bezorgen. Het blaadje komt in plaats van de „Gemeentepost", die maar een kort leven beschoren was. Een door de gemeenteraad beschikbaar gesteld crediet maakt de uitgave vaji dit nieuwe blaadje mogelijk. Uit „ten geleide" door burgemeester De Kam, op de eerste bladzijde blijkt dat het blaadje dient als contactorgaan tus sen bewoners en gemeentebestuur. Verder een lezenswaardig artikel over woningbouwfinanciering, sport en recreatie. Over de woningbouw in de gemeente geschreven: er is in 1971 een tachtigtal woningen gereed gekomen, maar met het bouwpro gramma voor de jaren 1972 tot 1974 staat het er maar schraal voor. Vier en zestig woningen zijn er maar in opgenomen, waarvan er 33 te Nieu- werkerk en 31 te Oostcrland zullen worden gebouwd. Dit is lang niet voldoende en men zal van gemeente wege trachten dit contingent ver hoogd te krijgen. Medio februari jl. waren er in de gemeente nog 79 wo ningzoekenden. Verder komt er een artikel over gezinsverzorging, be treffende de werkwijze, hulpverle ning, bejaarden en chronische zie ken, samenwerking en financiering. Verder wordt geschreven over tra ditionele kunst en creativiteitsont- wikkeling. En dan een artikel dat ons land niet zo'n „waterland" is als wel eens wordt gedacht. En dat de drinkwatervoorziening in de toe komst wel eens een „zorgenkind" zou kunnen worden, vooral nu het ge bruik van water zo ontstellend toe neemt in de laatste jaren. (Wie zal zeggen of de ouderwetse „trasbak" op sommige plaatsen weer niet in ere zal worden hersteld. L. A. C.). Tot slot komt de algemene bij standswet aan de orde, en dan nog een goede raadgeving aan hen wier rijbewijs dreigt te verlopen. Al met al een zakelijk blaadje, waaruit wel wat te leren valt voor belangheb benden Misschien zou een aardig verhaaltje, al dan niet in de origi nele „Duvelandse taêle", de aan trekkelijkheid van het periodiekje nog kunnen verhogen. Advertentie Wedstrijdprogranima van H.S.V. „Oostcrschelde' ZIERIKZEE, 24-3. Voor de wed strijdvissers van de H.S.V. „Oostcr schelde" is er weer een grote keus aan wedstrijden. Voor het clubkam- piocnschap zyn er een achttal wed stryden. Het programma ziet er als volgt uit: 1. 1 april Noord Bout, aanvang 14.00 uur; 2. 29 april Noord Bout 13.30 uur; 3. 13 mei Schelphoek, 12.30 uur vertrek vanaf Havenplein; 4. 24 juni Diepe Gat 9.00 uur v.m.; 5. 15 juli Kreek van Ouwerkerk 9.00 uur v.m.; 6. 23 sopt. Bruinisse (kam pioenschap van Schouwen-Duive- iand, die tevens mee telt voor het clubkampioenschap; 7. 25 november en 8. 23 december. Buitendien is er op vrijdagavond 27 oktober een ka beljauwwedstrijd op het strand. Voor bovenmaatse vis wordt 1 punt per gram berekend met een maximum van 1000 punten. Voor ondermaatse vis 1 punt en bij iedere wedstrijd 25 startpunten. De prijzenverhouding voor deze wedstrijden is J op 4. ter wijl voor de tien best geklosseerden in de eindstand tien ere prijzen be schikbaar zijn. Voorts een wissclbc- ker voor het Diepe Gat, en een wis- selbcker voor de zwaarst gevangen i vis tijdens de competitiewedstrijden. Tevens een beker voor de gulwed strijd en een beker voor de zwaarst gevangen vis buiten de wedstrijden en rond Schouwen-Duiveland. Dclta-kainpiocnscliap Naast de verenigingswedstrijden, zijn er de wedstrijden geldend voor het Delta Kampioenschap 1972. In totaal 12 stuks, waarvan er aan do helft moet worden deelgenomen om voor het kampioenschap in aanmer king te komen. Van deze helft tel len de vijf hoogste voor het eind klassement. Het programma van de Federatie Delta Vissers ziet er als volgt uit: I. 25 maart Schore 11.00- 14.00 uur; 2. 26 maart Glijmesvissers Lepelstraat 12.00-15.00 uur; 3. 3 april Edelkarper, Bergen op Zoom 14.00- 17.00 uur; 4. 22 april Reimcrswaal, Krabbendijkc 10.00-13.00 uur; 5. 11 mei Eendracht Vissers. Nieuw Vosse- mecr 12.00-15.00 uur; 6. 22 mei Zee baars, Schcrpenisse 10.30-13.30 uur; 7. 27 mei Krabbe, Renesse 13.00-16.00 uuf; 8. 25 juni Halsteren 12.00-15.00 uur; 9. 8 juli Grevclingcn. Bruinisse 11.30-14.30 uur; 10. 7 oktober H.V.K. K Kapcllc 13.00-16.00 uur; 11. 22 oktober Zeester. Halsteren 12.30- 15.30 uur en 12. 5 november Leeglo pers, 's Heercnhoek 12.30-15.30 uur. Kant on klare universele kunsthars vulpasta met pebunfloldo hcchtkracht; op ELK materiaal, droog of vochtig-, binnen of buiten. Krimpt of scheurt niet, zet niet uit. Onschadelijk voor handen. Onbeperkt houdbaar. Geen ver lies resten. Onmisbaar bU elk karwei: STOPPEN, PLAMUREN, HERSTELLEN van beton, houtrofc, afdichten, enz. 1 kg ƒ8.55, 2 kg ƒ15.30, 6 kg ƒ29.95 toy ■winkels ln hobby- on ühz-artikelcn, verfwaren, ijzerwaren cn bouwstoffen. Flitsen uit het buitenland UTRECHT. Dc 19-jarige student C. Is- donderdagavond van dc zeven tiende verdieping van een studen- tcnfalt aan de van Licflandlaan ln Utrecht gesprongen en daarbij om het leven gekomen. Volgens dc Utrechtse polltic gaat bet hier per tinent niet om een zelfmoord maar om de gevolgen van het gebruik van LSD. WASHINGTON. President Nixon heeft donderdag een scherpe aanval gelanceerd op dc machtige Ameri kaanse vakcentrale AFL-Cio. die zich woensdag nit de nationale loon- raad heeft teruggetrokken. Ik zal niemand, hoe machtig ook. toestaan het programma van inflatiebestrU- ding te torpederen, aldus Nixon. VOETBAL Zierikzee 2-Zeelaiulia 3 De Zierikzee-reserves spelen a.s. zondag een competitiewedstrijd thuis tegen Zeelandia III, waarvan toch zeker gewonnen kan worden. Dit willen: R. Verbeek d.; A. Wil- lemse, S. Kamp, C. Struijk, B. Wijs man a.; H. Berrevoets, R. Pieters, A. Winkelman (aanv.) m.; N. Goossens, C. Klink, J. Jonker v.; reserves: J. Berrevoets en J. Schoonen. Scheepvaartberichten Abida, 22-3 120 m o. Pto Rico Ameland, 23-3 aank. Akrotiri Atys, 24-3 Bukom verwacht Calamares, 22-3 1160 m zw. Azoren Camitia, 23-3 Kingston naar New Orleans Diloma, 22-3 te M. al Ahmadi verw. Kelletia, 1-4 Bukom verwacht Kenia, 22-3 Miri KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Meeden-Ommerlan- derwijk (toez.): kand. H. G. Hulst, Wassenaar. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Middelburg: J. J. Rebel te Hilversum en A. v. d. Veer te Nieuwe Pekela. Aangenomen naar Sliedrecht: C. den Hertog, Harderwijk. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Yerseke: J. A. Ha mers, Wormerveer. CARACAS. In heel Venezuela zijn de artsen donderdag voor onbepaal de tijd in staking gegaan ondanks een dringend verzoek van de rege ring, dat niet te doen. Alleen spoed gevallen worden nog behandeld. WASHINGTON. De democratische senator Mike Gravel heeft donder dag gezegd dat de V.S. in Indo-China plastic-splinterbommen gebruiken. Deeltjes daarvan die het menselijk lichaam binnendringen kunnen niet met röntgenfoto's worden ontdekt. MADRID. Spanje zal in 1980 in totaal 9,5 miljoen voertuigen bezit ten. Dit betekent dat dan 1 op de 5 Spanjaarden (het land telt circa 37 miljoen inwoners) een auto zal be zitten. DODELIJKE ONGELUKKEN EINDHOVEN. Donderdagmiddag is bij een verkeersongeluk in Asten de 60-jarige C. M. van Heugtcn uit Eindhoven om het leven gekomen. De man reed met zijn personenauto een kruising op, zonder voorrang tc verlenen aan een naderende vracht auto. Bij de botsing die volgde werd de heer Van Heugtcn op slag gedood. BREDA. In het Ignatiusziekenhuis te Breda is donderdag de 16-jarige jongen W. J. Evers uit die plaats overleden, die vorige week ernstig gewond raakte toen hij op zijn brom fiets in Breda werd aangereden door een personenauto. HAARLEMMERMEER. De 64-ja- rige mevr. M. Geluk-van der Slikkc is donderdagmorgen in haar woon plaats Haarlemmermeer op de fiets door een personenauto geschept. Zij overleed in dc loop van dc dag in de Mariestichting in Haarlem aan de opgelopen verwondingen. SUSTEREN. In Sustcren is de 60- jarige heer P. J. Hocdemakers uit Born door een passerende auto ge grepen, toen hij per fiets, plotseling de rijweg overstak. De man was op slag dood. DEN HAAG. Dc man die woens dagochtend op de E 10 in België het leven verloor, was een Nederlander (de 23-jarige Pietcr van der Linden uit Den Haag). Hij reed in de rich ting Antwerpen toen de vrachtwa gen die hij bestuurde en die geladen was met betonijzer, op een aantal voorliggers botste. Door de schok van dc botsing schoof dc lading naar voren en verpletterde de bestuur- derskabine.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4