„DURPS'UUS" VAN BRUINÏSSE IS OFFICIEEL GEOPEND STREEKNIEUWS „Het spelen van de schoolrijpheid" C. Wandel Zn. kleuter en de Honeywell ontslaat 200 man in Emmen kampplan Bazar in kader C.J.V.-nieuw Ouderavond Nutskleuterschool ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE v,«<iaS 24 maart 1972 Nr. 2105'! Ontmoetingscentrum voor gehele bevolking BRUINÏSSE, 23-3. Een stralende lentedag vormde Hij kondigde vervolgens, onder- steund door feestelijke signalen van donderdagmiddag een feestelijke omlijsting van de fwee trompettere burgemeester Hok- f f J Je'" ken aan als „de stichter van ons ge- officiële ingebruikneming van het nieuwe dorpshuis bouw, ons aller burgervader. Hij gaat w stilletjes z n gang maar kijk naar z n van Bruinisse. Het fraaie nieuwe gemeenschapshuis daw™h'ouddevS va^'GiiT'ai^eerste aan de Grevelingenstraat met op de voorgevel naast de'd^cijters^f^sooo6—^vs^crm" de hoofdingang in onvervalst Bru's met moderne me- l ®r~ van de ge;?eente en ruim f 200.000,aan particuliere giften. talen letters weergegeven naam ,,'t Durps'uus" vorm- fo^^ersLra^d^om^de gemeente de op deze zonnige dag een trekpleister voor zeer l±er-A^ veleil. °P de totstandkoming van dit pro ject. „Dit nieuwe dorpshuis is zeker niet bestemd voor een bepaalde groep ..Betrek, bevolkillfif maar voor geheel Bruinisse. Het gebouw staat open voor iedereen, met res pectering van andersdenkenden. Ik hoop dat „ons 'uus" voor allen van ons tot in lengte van jaren in stand zal mogen blijven", aldus concludeerde een deze middag kennelijk bijzonder verheugde burgemeester G. Hokken, tevens voorzitter van het bestuur van de Stichting Dorpshuis Bruinisse, aan het slot van zijn openingstoespraak tot de vele aanwezige genodigden, autori teiten en vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. Montage-werkvan burgemeester Hokken aan de geluidsinstallatie: openingsceremonie in Bru. De burgemeester sprak van een „grote en feestelijke dag voor ge heel Bruinisse", en gaf een over zicht van de voorgeschiedenis van de totstandkoming van het dorpshuis waartoe in feite destijds het initia tief werd genomen door de ambts vóór-voorganger van burgemeester Hokken, namelijk burgemeester Mi- chaëlis, die zijn initiatief bekrachtig de met een „gift uit eigen zak", waar mee de stichtingsakte werkelijkheid werd. Het gemeenschapshuis dat uit dit initiatief ontstond voldeed echter minder aan de eisen en het betref fende gebouw is thans in gebruik als huishoudschool. Bij zijn komst te Bruinisse op 1 februari 1970 werd burgemeester Hokken al spoedig ge confronteerd met de noodzaak van een gebouw als ontmoetingscentrum voor het verenigingsleven. In 1969 waren daartoe reeds plannen en zelfs ging toen al een verzoek uit om sub sidie. Deze plannen leden echter schipbreuk op „de financiën", maar in 1970 gingen we verder denken en praten, en bleek het mogelijk om het startschot te lossen, aldus burge meester Hokken. Een belangrijk aandeel om voet aan de grond te krijgen bij het mi nisterie van C.R.M. leverde de Stich ting Zeeland met het opstellen van een rapport, voorafgegaan door een enquête onder de 35 Bruse vereni gingen, waarvan er 33 hun mening gaven en 23 zich positief tegenover de stichting van een dorpshuis op stelden. Uit de enquête kan ook worden opgemaakt dat van het ge bouw op korte en lange termijn in tensief gebruik zal worden gemaakt, „en dat is uiteraard mijn liefste wens", aldus burgemeester Hokken. Een excursie door het land voerde de Bruse initiatiefnemers langs zes dorpshuizen tot men in Asperen tot de slotsom kwam: „dit is 't gebouw dat we in Bru ook willen hebben". Het ging eigenlijk hierna allemaal bijzonder vlot, zo bleek uit de woor den van de burgemeester: dankzij de medewerking van architect ir. Visser uit Schoonhoven kon het hele bouw plan met bestek en tekeningen voor een zacht prijsje worden „overgeno men". Dit betekende een enorme meevaller en een geweldige start. Dc plannen gingen in november 1970 opnieuw een flinke stap vooruit toen de gemeenteraad besloot de bouw te subsidiëren, tot een bedrag ter groot te van tweemaal de te verwachten rijksbijdrage. Wat de medewerking van C.R.M. betreft: Bruinisse haalde het met de hakken over de sloot want enige maanden later zou alles van de baan gegaan zijn door het in werking treden van een andere re geling van het ministerie waardoor in 't bijzonder de kleinere gemeenten worden getroffen Wat Bru en C.R.M. betreft: de on dervonden medewerking van het mi nisterie was fantastisch, aldus dc burgemeester. Immers, op 10 nov. '70 ging het verzoek om medewer king tie deur uit en op 14 januari had Bruinisse de definitieve subsi diebeschikking al in de bus. Op de eerste april daarna ging de eerste paal de grond in en dat kon allemaal zo snel dankzij de bijzonder grote medewerking. De prijsopgaaf van aannemer Den Hartog uit 's Gra vendeel leverde bijv. geen proble men, men mocht zich verheugen in een forse bijdrage van de Ambachts heer en niet in het minst ook op financiële medewerking van relaties van de burgemeester, waardoor het mogelijk was de bouw door te zetten. „Velen die hielpen hadden niets met Bru te maken, we stonden dan ook perplex van de ondervonden hulp", aldus de heer Hokken, die mededeel de dat op deze manier niet minder dan twee ton bijeengebracht kon worden. Een bedrag dat werd opge bouwd uit kleine en grote bijdragen. Er waren andere belangrijke mee vallers bij de financiering - met het geheel is een bedrag van bijna een half miljoen gemoeid - zoals het kunnen beschikken over meubilair en stoffering tegen inkoopsprijs. Hetzelfde kan gezegd van de aan schaf en installatie van geluids- en elektrische installaties. Met name bedankte de burgemeester ook di recteur Van Rees van de L.T.S., Slie- drecht: de leerlingen zorgden voor de bloembakken, metalen letters voor opschriften en lessenaars. Ver der was een vrijwillige naaisters- ploeg actief voor het maken van de vele gordijnen, en een knutselploeg. Een belangrijke relatie was ook me vrouw Van Meeteren, die door bur gemeester Hokken dankbaar met na me w,erd genoemd. „Kritisch liet de burgemeester zich uit over het achterwege blijven van financiële medewerking van het pro vinciaal bestuur. „Hadden we aan de andere kant van de grens, in Zuid-Holland, gelegen dan had ons dat nog altijd f 25.000,- opgeleverd", aldus de burgemeester. „Nu liggen we aan de Zeeuwse kant en krijgen we niets, maar in Middelburg weten ze hoe ik erover denk". Verder sprak de burgemeester de wens uit dat de definitieve subsidiebeschikking spoe dig „binnen" zal zijn en dat Bru wat dit betreft goed uit de bus zal komen. Een speciaal woord van hulde sprak de burgemeester tot mevrouw De Ruijter van het dorpshuisbestuur te Asperen: zij mocht een bloemen hulde in ontvangst nemen. Er was overigens voor de gasten die van el ders kwamen een aardige herinne ring aan dit opgewekte Bruse sa menzijn: allen kregen een gedrukte kaart met aan de binnenkant een foto van ,,'t durps'uus", met daar naast gedrukt de woorden „met op rechte dank". Burgemeester Hokken verrichtte na zijn toesprëak als symbolische opening van het gebouw een aantal handelingen die samengevat kunnen worden als het in elkaar zetten van de microfoon van de geluidsinstalla tie. Hij was bij de aanvang van deze middag ingeleid door de vice-voor- zitter van de Stichting „Dorpshuis Bruinisse", de heer S. P. J. Jumelet en twee jeugdige Bruenaartjes: Her man Knop en André van Gilst die in een gedicht de vreugde van heel Bru over ,,'t Durps'uus" vertolkten. De heer Jumelet vond het in zyn begroetingswoord een lumineuze ge dachte voor burgemeester Hokken om Bruinisse centraal in het nieuwe dorpshuis te huisvesten. „Het ge bouw is van ons allemaal". Hy wees op de enorm voortvarende manier waarop het ontmoetingscentrum uit de grond is gestampt: „op een zowel voor in- als outsiders bijna myste rieuze wyze. Maar van wat en hoe doet er eigenlyk niet toe, het dorps huis staat er", aldus de heer Jumelet. Een kijkje in de „Madurodnm"-2aaI. Hij kondigde vervolgens, onder steund door feestelijke signalen van twee trompetters burgemeester Hok ken aan als „de stichter van ons ge bouw, ons aller burgervader. Hij gaat stilletjes z'n gang maar kijk naar z'n daden", aldus de vice-voorzitter. Wethouder Van Gilst, als eerste spreker namens de gemeente noem de de cijfers f 95.000,van C.R.M., f 190.000,van de gemeente en ruim f 200.000,aan particuliere giften. Een gebouw van bijna een half mil joen, een sieraad voor de gemeente zeker. Maar hij stipte ook de kritiek aan, die de bevolking had en heeft, op de totstandkoming van dit pro ject. „Betrek bevolking erbij" De heer Hietkamp uit Middelburg, vertegenwoordiger van C.R.M. in Zeeland zei dan ook, „betrek de be volking erbij". Hij somde de moge lijkheden op, die de bevolking in het gebouw heeft. Hij zegde toe dat nog wel een correctie op de eerste bere kening te wachten is, terwijl hij als blijvend geschenk een schilderij van Jan Dibbits aanbood. Oud-burgemeester H. K. Michaëlis, zei Bru te benijden. Bruinisse dat in burgemeester Hokken een eerste burger heeft die voor zijn gemeente door het vuur gaat, dat was hem uit alles wat hij gehoord had wel geble ken. Men krijgt zo maar niet twee ton aan vrije giften bij elkaar. Mevrouw Van Meeteren van de Stichting Madurodam, was dankbaar dat de grote zaal „Madurodam"-zaal is genoemd, maar de aartsbedelaar Hokken had het dan ook gepresteerd twee keer een gift van de stichting te krijgen. „Madurodam", opgericht om steun te geven aan studentensa natoria, een doel dat zijn tijd heeft overleefd, geeft nu steun aan veler lei culturele en andere projecten. Zij wekte de Bruinisser gemeenschap op bij uitstapjes en reisjes ook Maduro dam te bezoeken. De heer J. F. H. Oudijn, voorzitter van de Watersportvereniging Bru had Bruinisse leren waarderen als een gastvrije gemeenschap. Hij vroeg ook gastvrijheid wat het gebouw be treft en bood namens de Watersport vereniging een gravure van Rotter dam aan. Mevrouw Van Leeuwen-Sieling gaf namens haar vereniging Kwiek, een gift voor nieuw meubilair. Mevrouw Jumelet-van Ree schonk eveneens een bedi-ag namens het Hervormd Kerkkoor, daarbij den kend aan een electronisch orgel. De heer De Ruiter uit Asperen was blij dat het gemeentebestuur van zijn gemeente, de gemeenschap in Bruinisse had kunnen helpen. Als symbolisch aandenken bood hij een asbak aan. Burgemeester Hokken kon in zijn dankwoord aan allen gewag maken, van tijdens deze bijeenkomst ont vangen giften, met als voornaamste resp. f 2500,en f 1000,waardoor het tekort ad f 7000,dat nog aan de financiering ontbrak, (en dat hij terloops had genoemd), tot op de helft was terug gedrongen. Van oud burgemeester Michaëlis had hij de toezegging gekregen, voor een vaat- wasmachine voor het gebouw. Er waren uiteraard ook vele bloemstuk ken. 's Avonds voerden de verschillende verenigingen een programma van zelf gemaakte werkstukken en sketches op, waarop wij nog nader terug komen. Provinciale wegendienst Van het bij de eerste wijziging be groting prov. wegendienst 1971 ge raamde bedrag van f 850.000,-, zijnde het nog benodigde bedrag voor de recreatieweg Haamstede-Wester- schouwen, is in 1971 f 288.626,69 uit gegeven. Het in 1972 nog te verwer ken bedrag wordt geraamd op f 420.000,-. Aldus delen Ged. Staten in de memorie van toelichting by de 4e wijziging begroting provinciale wegendienst 1972. Bij 3e wijziging van de begroting 1971 werd een krediet van f 200.000 gevoteerd voor de weg Noordgouwe- Zonnemaire. Hiervan had f 60.000 betrekking op het secundaire ge deelte en f 140.000 op het tertiaire gedeelte. De uitgaven in 1971 hebben f 63.264.94 voor het secundaire ge- (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). deelte en f 49.828,03 voor het terti aire gedeelte bedragen. De nog te doene uitgaven in 1972 worden ge raamd op f 37.500,- voor het secun daire gedeelte en op f 45.000,- voor het tertiaire gedeelte. Bij de 8e wijziging van de begro ting 1971 van de prov. wegendienst 1971, is een bedrag van f 580.000,- geraamd voor aansluiting van de se cundaire weg nr. 1 (Scharendijke- Renesse), op de Dammenweg op Schouwen-Duiveland. De uitvoering van deze werkzaamheden door de Rijkswaterstaat kon in 1971 nog niet plaatsvinden, zodat terzake in 1971 nog geen uitgaven gedaan zijn. Het krediet wordt opnieuw geraamd, al dus deelt het college mee. Verder wordt medegedeeld dat bij de 29e wijziging van de begroting 1971 van de prov. wegendienst een aanvullend krediet is gevoteerd van f 920.000,- voor de door Rijkswater staat ten behoeve van de provincie te maken aansluiting van secundaire weg no. 1 (Scharendijke-Renesse) aan de Dammenweg op Schouwen- Duiveland (Rijksweg no. 57). Dit krediet, dat nog niet Koninklij'k goedgekeurd is, is afgevoerd bij de 33e wijziging 1971 en wordt bij deze wijziging opnieuw geraamd. ZIERIKZEE Openstelling Brouwersdam De Brouwersdam tussen Schou wen-Duiveland en Goeree-Over- flakkee zal op donderdag 30 maart (half 12) voor het verkeer worden opengesteld door ir. N. Biezeveld, hoofdingenieur Bijzondere Diensten Deltadienst te Zierikzee. Voor Pasen zal dus het recreatieverkeer uit de Randstad Holland van de weg ge bruik kunnen maken om Schouwen te bereiken. HAAMSTEDE Rheuma-collecte De voor de Rheuma-stichting ge houden collecte bracht in Haamster de f 528 en in Burgh f 200 op. Ieder een die geholpen heeft om dit bedrag bijeen te brengen, wordt hartelijk bedankt. RENËSSE Bijeenkomst Afd. Schouwen-Duiveland Hoieca-Nederland De afdeling Schouwen-Duiveland van Horeca-Nederland, belegt - in samenwerking met de Middenstands vereniging en de Gesprekskring „Schouwen-Duiveland", op dinsdag 28 maart a.s. een bijeenkomst in ho tel-café-restaurant „Het wapen van Renesse". Op deze bijeenkomst zal een ver tegenwoordiger van de Arbeidsin- spektie een uiteenzetting geven over de mogelijkheden op het gebied van werktijden in seizoensbedrijven. De leden van de genoemde organi saties zijn voor deze avond uitgeno digd, maar ook niet leden - en an dere belangstellenden - zijn van har te welkom, vooral gelet op de belang rijkheid van het onderwerp. DREISCHOR .Rommel'-markt Namens de „Bond zonder Naam" zal op 31 maart, 6 en 7 april aan staande, en daarna- waarschijnlijk eenmaal per maand, bij de bevolking „rommel" worden opgehaald, zoals oud-ijzer en lorren, voor het organi seren van een rommelmarkt. ZONNEMAIRE Kerkcollectes Gedurende de maand februari 1972 werd in de Hervormde Kerk van Zonnemaire als volgt gecollecteerd: voor diakonie f 38; de kerkvoogdij f 148,82 en voor het fonds algemeen christ. doeleinden f 67,45. OOSTERLAND „Kijkavond" openbare kleuterschool Voor het volgend leerjaar van de openbare kleuterschool alhier, hoofd mevr. Anita de Roos, zijn 14 nieuwe leerlingen ingeschreven, die in het eerstvolgend jaar de vierjarige leef tijd zullen hebben bereikt en dan naar de school komen. Momenteel zijn er 27 leerlingetjes op deze school, die nog gehouden wordt in de ..Conferentiekamer", doch straks enige lokalen ter beschikking zal krijgen in de voormalige openbare basisschool aan de Groene Poort. Op woensdagavond 29 maart zal een „kijkavond" plaats vinden in de „Conferentiekamer", waar ouders en verdere belangstellenden het werk der kleuters zullen kunnen bezichti gen. ZIERIKZEE, 22-3. Onder leiding van de voorzitter van de Oudercom missie, de heer W. C. v. d- Ende werd in de speelzaal van het school gebouw, de ouderavond van de Nuts kleuterschool gehouden. Een speciaal welkomstwoord kreeg de inspektrice van de Nutskleuterscholcn mej. W. M. Nijkamp. Het financieel verslag werd ge bracht door mevr. J. H. Vermeulen- Pauwe, waaruit bleek dat er nog een batig saldo is. Tot leden van de Ou dercommissie werden gekozen, de dames mevr. L. Willemse-Jonker en mevi\ H. van der Werf-Krommen- dijk. Zij komen in de plaats van de dames, mevr. L. J. van Oeveren- Theunisse en mevr. J. H. Vermeu- len-Paauwe, die niet meer herkies baar waren, daar zij na 1 juli geen kinderen meer op school hebben. Bij de (vervroegde) rondvraag kwamen verschillende zaken aan de orde, als het schoolreisje en het ver voer van kleuters uit plan-West naar de school. Ook het trakteren op school was een punt. Fruit of kaas verdienen de voorkeur boven snoep. Causerie over de kleuters „Het spelen van de kleuter en de schoolrijpheid", was het onderwerp, dat mej. Nijkamp hierna behandelde. Zij sprak over de kleuters, die voor het eerst de basisschool bezoeken. De groep kan naar samenstelling in leef tijd een jaar verschillen. Afhanke lijk van de geboortedata immers hebben kinderen een „voordelig" of een „onvoordelig" jaar, maar op de basisschool krijgt de gehele groep dezelfde aanpak. Wat de kleuters op IJzeren kerkkruis gerestaureerd Op verantwoorde wijze is het smeedijzeren kruis van de kerk, ge restaureerd door de smederij Gebr. Beije. Straks zal het kruis zijn hoge plaats op de hervormde kerk weer innemen. Nu het kerkgebouw, met name het dak, een grondige herstel beurt heeft gekregen, was het logisch dat ook het - sterk door de tand des tijds aangetaste - kruis in zijn oude glorie werd hersteld. Reeds op een oude plaat in Smallegange's Cronyck is dit kruis te zien (omstreeks 1680). Het is geheel in de oorspronkelijke toestand teruggebracht en ter com pletering zal bij de voet van het kruis een koperen bol worden aan gebracht en een dito vlaggetje op de top als windwijzer. De restauratie is uitgevoerd met behulp van oude tekeningen, voor zover tenminste hiervan aanwijzin gen vielen af te lezen. ANNA-JACOBAPOLDER '.Hel land van Esther" „Perzië, het land van koningin Es ter", hierover sprak' dé heer Capélle uit Nieuwëndijk, op de vergadering van de Nederlandse Christen Vrou wenbond in „Ons Dorpshuis", onder leiding van mevr. Quistr-Abrahamse. Deze lezing ging gepaard met het vertonen van dia's. De heer Capelle vertelde, onder andere dat de vrou wen daar heel anders leven dan hier. Hun werk bestaat uit het knopen van tapijten. Het voedsel bestaat voornamelijk uit rijst. In de moskee mag alleen de man komen om te bidden, de vrouwen moeten dat thuis maar doen. De volgende vergadering zal ge houden worden op 20 april. (Advertentie) TE KOOP: 1 Citroën 2 CV-4 1971 1 Citroen GS Club 1971 1 Citroen AM1-8 1969 1 Citroën DYANE-6 1968 Nu vele typen Citroën nieuw Uit voorraad leverbaar GARAGE Ciiroën-agent Nieuwerkerk - Tel. (01114) 1487 ZIERIKZEE, 22-3. In verband met de bazar op 24 en 25 maart a.s„ een van de laatste aktivitclten georgani seerd door het aktic-comlté CJV- Kamp, verdient het wellicht aanbe veling dc aandacht van het publiek op het plan te vestigen. De jeugdcamping zal worden ge vestigd op een terrein can de Ramp- weg lc Renesse en is uniek gelegen op een afstand van 300 m van het strand. Het biedt plaats aan onge veer 80 jongeren. In de allereerste plaats komen de jeugdgroepen en scholen van Schou wen-Duiveland in aanmerking, daarna groepen van buiten de regio. Het plan voor het verzorgingsge bouw omvat een goed geoutilleerde keuken, berekend op het gebruik door grote groepen, een ruime eet zaal en een recreatiezaal met een op pervlakte van 100 m2 met daarbij een terras voor de zonaanbidders. Achter het verzorgingsgebouw ko- school betreft stipuleerde zij dat spe len voor de kleuter een noodzaak is. Werkjes op school moeten dan ook spelenderwijs gedaan, waardoor het kind - ook alweer spelenderwijs - een flinke stoot vooruit krijgt. Mej. Nijkamp lichtte dit toe met voorbeelden. Belangrijk zijn verder eigen tempo en ook wel eens niets doen". Sociale ontwikkeling Spreekster vroeg de ouders de pro- dukten van hun kinderen te prijzen, hoofdzaak op school is de ontwikke ling van de sociale ontwikkeling van het kind; het samenspelen ziet men eerst bij de oudere kleuters. De laatste tijd wordt veel te veel de na druk gelegd op de verstandelijke ontwikkeling, waarbij juist die so ciale ontwikkeling kan achterblijven, waardoor men „levensgevaarlijke" mensen krijgt. Zij wees er tenslotte op dat ook de kleuters in deze tijd bloot staan aan een overlading van indrukken. Juist het spel is er die in drukken te verwerken en zo ont staat ook de grootste kans de school rijpheid te verwerven. De hoofdleidster mevr. N. M. Brouwer-Steur dankte voor de boei ende causerie. Zij bood een inge lijste aquarel aan i.v.m. het komend (40-jarig) jubileum van mej. Nij kamp. De oudercommissie bood een vaas bloemen aan. Vermelden wij nog dat de hoofd leidster voor de pauze een overzicht gaf van de gebeurtenissen in het schooljaar. De scheidende bestuurs leden kregen een bloemstukje aan geboden. Tussentijds was er gelegen heid het werk van de leerlingen te bezichtigen. EMMEN, 23-3. Honeywell N.V. Meet- en Regeltechniek te Amster dam gaat 200 personeelsleden van haar fabriek in Emmen ontslaan. Op de fabriek, die 681 werknemers telt, wordt vanaf half januari door 80 pet. van het personeel drie dagen per week gewerkt. Na de afvloeiing van de 200 man, zal deze arbeidstijdver korting worden opgeheven, zo deelt het bedrijf mee. De ondernemings raad is ingelicht en met de vakbon den is overleg aan de gang over een sociaal begeleidingsplan. Kleuter verongelukt AMSTERDAM, 23-3. Op een erf in Zunderdorp (gemeente Amsterdam) is donderdag de drie-jarige Esther J. H. aangereden door een auto, die door een familielid werd bestuurd. Het meisje, dat met haar hoofdje onder het rechterachterwiel terecht kwam, is korte tijd later in een zie kenhuis overleden. Bommen en granaten in de Theetnsmonding LONDEN, 24-3. Het Amerikaanse munitieschip Richard Montgomery, 28 jaar geleden in Sheerness in de Theemsmonding vergaan, valt uit el kaar en verstrooit zijn dodelijke la ding bommen en granaten in de buurt van scheepvaartroutes. Vissers hebben de laatste tijd van die pro jectielen in hun netten gekregen. De Britse autoriteiten zullen zich spoe dig over de situatie beraden. Het ge bied rond het wrak wordt in het oog gehouden. Uitslaande brand teistert meubelfabriek IJSSELSTEIN, 23-3. Een uitslaan- de brand heeft donderdagochtend de meubelfabriek M. Vink en Zonen N.V. in IJsselstein getroffen. De tweede verdieping van het bedrijf brandde geheel uit, terwijl de lager liggende verdiepingen flinke water schade kregen. De schade wordt ge schat op ruim f 1 miljoen. VALETTA. De commandogroep van Britse mariniers die toezicht heeft gehouden op de terugtrekking van Britse troepen uit hun bases op Malta, is donderdag begonnen aan haar eigen evacuatie. men de douche-, was_ en toiletruim te voor dames en heren. Beplanting Met de beplantingswerkzaamheden is een begin gemaakt. Doch zolang de bouwvergunning voor het verzor gingsgebouw nog niet is verleend, kan het werk geen voortgang vin den. Het wachten is momenteel op de provinciale goedkeuring. De medewerking van de zijde van dc gemeente Westerschouwen is zeer welwillend, doch de ambtelijke mo len maalt langzaam in de ogen van 150 enthousiaste jongens en meisjes. Al met al wordt het werken ge blazen om de ingebruikneming met Pinksteren te realiseren en om zo veel mogelijk kosten te besparen wordt het werk door eigen krachten verricht. Iedere vorm van hulp in materia len. arbeid of financiën is van harte welkom om dit projekt van de CJV- Zlerikzee zo goed mogelijk te doen slagen. Elke hulp nog welkom

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3