Oranjevereniging Haamstede/Burgli al klaar met programma Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 17 MAART. NED. I. De eerste gang van het menu dat de NCRV voorschotelt is een reportage van de musical Hosea, die op veel plaatsen in het land door het Leger des Heils is opgevoerd. Verder in de vooravond deel zeven van „De jonkvrouw van Avignon'. Het geluk is met prinses Kristina en de diplomaat Frangois, die elkaar toevallig treffen op een diner, waar op Kristina alias Koba, invalt voor het dienstmeisje dat plotseling ziek is geworden. In „Hier en Nu", na het journaal, het wekelijkse interview met minister-president Biesheuvel. Vervolgens start de NCRV met een vierdelige t.v.-serie „Hoofd en hart", gebaseerd op de gelijknamige roman van de Engelse schrijfster Jane Aus ten. De belangrijkste figuren in „Hoofd en hart" zijn de zusjes Elio- nor en Marianne Dashwood. Na de kennismaking met „Hoofd en hart" is het moment aangebroken voor het satirische programma Farce Majeure VLISSINGEN, 15-3. In de afgelo pen twee jaar is het elektriciteits gebruik in Zeeland verdubbeld. Wan neer in 1973 de kerncentrale in Bors- sele (Vlissingen) gereed komt, heeft Zeeland omstreeks 1977 voldoende capaciteit om de afnemers (o.m. de industriële aluminiumgigant Pechi- ney) van stroom te voorzien. Even tuele tekorten door het landelijk koppelnet worden opgevangen. Dit heeft ir. J. van Dam van Isselt, waarnemend directeur van de Pro vinciale Zeeuwse Electriciteits Maat schappij, gezegd bij de aflevering van de tweede en laatste stoomgene rator voor de Zeeuwse kernenergie centrale. Deze 260 ton wegende „stoomketel" werd dinsdagmiddag per schip volgens het roll-on roll-off systeem in Vlissingen aan land ge reden. De snelle toeneming van de elec- triciteits-behoefte noemde ir. Van Dam voor Zeeland een gelukkige ontwikkeling. Het is echter een uit schieter geweest. Voor de komende jaren verwachtte hij dat de behoefte aan electriciteit gelijke tred zal hou den met het landelijk gemiddelde, namelijk een stijging van 10 procent per jaar. Onverbeterlijke zakkenroller MEXICO, 15-3, De zakkenroller, die in 1947 bekendheid genoot toen hij erin slaagde de portefeuille van Harry S. Truman te rollen, toen de Amerikaanse president een bezoek bracht aan Mexico, is dinsdag we derom gesnapt bij het uitoefenen van zijn „werk". De man in kwestie is Diaz Infante, die reeds talrijke malen „gezeten" heeft. Dinsdag werd hij gearresteerd tijdens een operatie in een autobus in de stad Mexico. Hoogvliet contra huurverhoging ROTTERDAM, 15-3. De huurders- vereniging van Rotterdams satelliet stad Hoogvliet vindt, dat de inwo ners van deze plaats de huurverho ging 1972 in het kader van*de huur- harmonisatiewet moeten weigeren. Volgens de vereniging is er in Hoog vliet, gesitueerd op een steenworp afstand van een aantal raffinaderij en en chemische bedrijven, sprake van aanzienlijk minder woongerief. Op grond daarvan acht men de voor gestelde huurverhogingen onredelijk. De huurdersvereniging heeft dit standpunt kenbaar gemaakt in tele grammen aan de minister van volks huisvesting en aan het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam. HAARLEM. Een door het provin cial e bestuur van Noord-Halland sa mengestelde commissie is tot de con clusie gekomen dat in 1970 in totaal 182 sloopbedrijven in de provincie Noord-Holland beslag legden op 50 hectare landelijk terrein voor de op slag van ruim 16.000 autowrakken. In 1980 zullen deze voorraden zijn toegenomen tot 35.000 stuks op een terrein van 87.5 hectare. dat vanavond zijn negentigste afle vering heeft. Vervolgens aandacht voor de godsdienstige en kerkelijke situatie in ons land in de rubriek „Ander nieuws". Met het laatste nieuws en een herhaling van les twee in de Teleac-cursus Speelwijze komt een eind aan de uitzending op het eerste net. NED. II. Op het tweede net aller eerst een aflevering van „Hier is Lucy". Een en al verbazing ontstaat bij Lucy als haar wens, die ze uit spreekt als ze een lamp vindt die op die van Alladin lijkt, inderdaad in vervulling gaat. „Koning Klant", ook nog voor acht uur, besteedt speciale aandacht aan de autolampen en aan het onderzoek naar de bacteriologi sche samenstelling van cosmetica. Inspecteur Gamble, reeds een ver trouwde figuur geworden op het scherm, komt na het journaal opdra ven. In deze aflevering van Af deling fraude" zoekt hij een oplossing van de moeilijkheden waarin een vrouw verzeild is geraakt doordat zij een spaarzame oude baas geld geleend heeft en dit niet terug kan betalen. Ook vanavond weer de populaire kwis „Twee voor twaalf" met de be- Door de industriële activiteiten in de provincie is het emigratie-oVer- schot inmiddels omgeslagen in een immigratie-overschot. Zigeuners terug naar Joegoslavië SCHIPHOL, 15-3. Aan de trieste zwerftocht van het groepje Joegosla vische zigeuners, waarmee de Am sterdamse politie en burgerij geen weg wisten, komt deze week een ein de. Met achterlating van hun scha mele bezittingen (een zevental cara vans en 4 auto's) zullen ze donder dagmiddag voor rekening van het ministerie van justitie in een char tervliegtuig van de K.L.M. van Schip hol naar Belgrado worden gebracht. In hun vaderland zullen - naar in Nederland althans vurig wordt ge hoopt - de Joegoslavische sociale diensten gereed staan om de 11 te ruggekeerde families (in totaal 66 volwassenen en kinderen) op ver spreide plaatsen aan een voorlopig onderdak te helpen. Ratten veroorzaakten ontploffing UTRECHT, 15-3. Een onderzoek van het gemeentelijk energiebedrijf in Utrecht heeft uitgewezen, dat de gasontploffing en de brand die dins dagochtend vroeg een benedenwo ning in de Rhijnvis Feithstraat to taal vernielden, niet is veroorzaakt door een lek in een aan- of afvoer buis bij de gasmeter zoals aanvan kelijk werd vermoed. Een hoofdtoe- voerleiding onder het trotioir blijkt bij de aansluiting met de binnen leiding te zijn verzakt, gescheurd en daarna gebroken doordat ratten de bodem hadden ondergraven.. Het gas stroomde onder de vloer van de wo ning waarin een kolenhaard stond te branden en explodeerde. De schade aan het betrokken pand wordt op f 45.000 geschat. De totale schade is echter aanzienlijk hoger, omdat ook aangrenzende woningen door de explosie en door rook en bluswater schade opliepen. De gezondheidszorg UTRECHT, 15-3. De nationale kiekenhuisraad (670 instellingen) meent dat de kostenontwikkeling bint en de ziekenhuizen dwingt tot bezinning over het functioneren van de gehele gezondheidszorg en wel licht tot een verschuiving van funk- lies naar het eerste echelon (huisart- ren, wijkvei pleging etc.). Ce N.Z.R. stelt dit in een uitvoe rige brief aan de vaste commissie vor: volksgezondheid van de Tweede Kamer waarin h(j, met het oog op de openbare vergadering van deze ^om- missie op 16 maart, een aantal zijns inziens belangrijke puntpn naar vo ren brengt. Van gioot belang noemt de N.Z.R. de experimenten die hier en daar worden uitgevoerd met gt nepspraktyken en met samenwer king binnen medische centra waarbij ook de ziekenhuizen worden betrok ken. HILVERSUM. - Zaterdag 18 maart brengt de AVRO-t.v. het spel Bobo en Bobo op hel scherm, waarin Ro- sita Bloom de rol van Annette ver tolkt en Cor van Rijn als Bobo op treedt. aafde en beschaafde presentator oop Koopman. Vervolgens aktuali- teiten in Achter het nieuws". Van de NOS kan men daarna nog tege moet zien de rubriek „Uit de kunst", het luatste nieuws en Den Haag vandaag". VRIJDAG 17 MAART. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Hosea; 19.28 De jonkvrouw van Avignon; 20.00 Journaal; 20.21 Hier en nu; 20.35 Hoofd en hart; 21.20 Farce majeure; 21.45 Ander nieuws; 22.45 Journaal; 22.50 Teleac. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Hier is Lucy; 19.30 Koning Klant; 20.00 Journaal; 20.20 Afdeling fraude; 21.10 Twee voor twaalf; 21.50 Achter het nieuws; 22.30 Uit de kust; 23.00 Journaal; 23.05 Den Haag vandaag. Echtgenote ambassadeur omgekomen HAVANNA. 15-3. De echtgenote van de Nederlandse ambassadeur op Cuba, mr. W. V. Cohen Stuart, is ten gevolge van een verkeersongeluk in Havanna overleden. De auto waarin zij zat, kwam in botsing met een autobus, die daarop de wagen een honderdtal meter meesleurde. Kort na aankomst in het ziekenhuis is mevrouw Cohen Stuart-Guinard aan haar verwondingen bezweken. Hongersnood in Nepal KATMANDOE, 15-3. Leden van Nepals parlement hebben tegen ver slaggevers gezegd dat erin een groot deel van Noord-Nepal hongersnood heerst en dat 32 mensen daar al van honger zijn gestorven. In één gezin, zo verklaarde een parlementslid, heeft men vergif ge daan bij de rijst die men van de re gering had gekregen, omdat men lie ver direct dood ging dan langzaam als gevolg van voortdurend voedsel gebrek. De parlementariërs legden er de nadruk op dat duizenden mensen in Nepal van honger zullen sterven als er niet direct maatregelen ter ver betering van de voedselpositie wor den getroffen. Franse student scliiet hoogleraar dood MARSEILLE. 15-3. Een Franse zesdejaarsstudent in de medicijnen, de 32-jarige Michel Blanc, heeft woensdagochtend een hoogleraar in de bloedleer, professor Jean Olmer, doodgeschoten. De moordenaar gaf zich aan bij de politie en verklaarde, dat hij pro fessor Olmer als een hinderpaal be schouwde in zijn medische carrière. De 68-jarige hoogleraar doceert sinds 1947 aan de medische faculteit te Marseille. Schone auto in 1980 J l LONDEN, 15-3. Hoewel ve- J 4 len geloven, dot het luchtver- J 4 ontreinigingsproblcem zou ver- J 4 dioijnen, als wij ieder voertuig J 4 van de weg zouden bannen, 5 l wijzen technische studies an- a iders uil. Gegevens uit de rap- J porten van de Amerikaanse I overheid hebben aangetoond, dat de auto-industrie de emis- a sic vort koolwaterstoffen, kool- j mono.vyde en stikstof heeft a 4 kunnen verminderen. Mel on- a 4 ze plannen voor het vermin- i 4 deren van verontreinigende 4 4 uitlaatgassen van nufo's zou- 4 den wij rond 1980 terug zijn a 4 op het verontreinigingsniveau f 4 van 1940". Dit verklaarde in 4 Londen Elliott M. Estes, rice- 4 president van het General Mo- f 4 tors-concern voor de activitci- 4 4 ten buiten de Verenigde Sta- f 4 ten, waar hp sprak op een bij- 4 4 eenkomsl t>an ingenieurs. Vol- 4 4 gens hem zullen rond 1980 de 4 4 oudere en minder schone auto- 4 4 motoren verdwenen zijn. De 4 auto zal dan als medeveroor- 4 f zaker van de luchtverontreini- 4 4 ging niet langer een probleem 4 Sterk oplopend elektriciteitsverbruik in Zeeland Feest op 1 mei LOCHEM. Een felle uitslaande brand heeft de spaanplatenfabriek Mario N.V. aan de Stationsweg in Lochem binnen het uur volledig in de as gelegd. De aangerichte schade - alle machinerieën kunnen als ver loren worden beschouwd - wordt ge schat op ruim f 3 miljoen. HEERENVEEN. Een onbekende man heeft woensdagochtend een overval gepleegd op het benzinesta tion van garage Susenaar aan de Greiden in Heerenveen. De overval ler sloeg de pompbediende met een hard voorwerp bewusteloos en ver dween met circa f 200. DEN HAAG. De minister-president mr. B. W. Biesheuvel en de minister van buitenlandse zaken drs. W. K. N. Schmelzer zullen op 23 maart een bezoek brengen aan Luxemburg. Een dergelijk bezoek is gebruikelijk na regeringswisselingen in de Benelux- landen. SCHIPHOL. Afgehaald door bijna het gehele personeel van de Indone sische diplomatieke diensten in 'ons land, is dinsdagmiddag op Schiphol de nieuwe Indonesische ambassadeur in ons land, luitenant-generaal H. Ratuperwiranegara Alamsjah, aan gekomen. UTRECHT. Bij een inbraak in het modemagazijn Perry van der Kar aan de Potterstraat in Utrecht is in de nacht voor circa 30 mille aan suède jassen gestolen. De inbrekers die zich vermoedelijk hadden laten insluiten in de winkel, namen ver der onder meer uit een opengebro ken kast luchtbuksen en een alarm pistool mee. De inbrekers zijn spoor loos. HAAMSTEDE, 15-3. De Oranje vereniging Jlaamstede/Burgh verga derde in hotel „Bom" te Haamstede teneinde een voorlopig plan op te maken voor het op handen z.ynde Koninginnefeest op maandag 1 mei. Diverse verenigingen hadden een vertegenwoordiging afgevaardigd. Zij werden welkom geheten door de voorzitter, e heer J. A. Friderjchs die zich speciaal tot burgemeester Everwijn richtte. De penningmeester, de heer P. v. Waveren deelde de ver gadering mede dat er nog ongeveer 1" 350,- in kas was. Aftredend en niet herkiesbaar wa ren de bestuursleden L. Leeuwe en J. Rademaker. In hun plaats had de vergadering geen bezwaar tegen het vervangen van deze funkties door mevr. J. de Bel-v. Weizen (Burgh) en de heer J. H. Dalebout (Haam stede). In het programma voor 1 mei wordt 's morgens om 9.00 uur begon nen met het vlaghijsen voor het ge meentehuis door de padvinderij met daarop een aubade door de gezamen lijke schoolkinderen. De Kon. Mu ziekvereniging „Witte van Haemste- de" vertrekt in vol ornaat en met drumband te 8.30 uur vanaf de school in het Duinwegje en neemt onderweg de andere kinderen van de scholen mee. De voormiddag wordt na de aubade gevuld met kinderspelen, dit maal op de Beatrixweide. Middagprogramma De middag staat in het teken van de oudere jeugd en zal voor een groot deel in „Boeijes Bosch" e.o. plaats vinden. Te 13.30 uur komt de Landelijke Ruitervereniging „Weste lijk Schouwen" in- het geweer. In Boeijes Bosch zullen dressuurwed- strijden worden gehouden en op de W. G. Bootlaan ringsteken te paard. Omstreeks 15.00 uur zal de wat ou dere jeugd aan hun trekken komen in diverse wedstrijdonderdelen, te houden op de groenstrookbaan langs de W. G. Bootlaan of in Boeijes Bosch. Organisator is de heer P. F. Mes. Na dit spektakelstuk zullen de cross-motoren van de motorclub „De Koppeling" in enkele trainingsritten Wandelen is goedkoop trimmen Er worden (ditre) trimbanen langs rijkswegen aangelegd en iedere stad heeft zo langzamerhand allerlei trim- instanties om te zorgen dat er wat verandering komt in de sit-down" toestand van de hedendaagse mens. Toch is een van de beste middelen om fit te blijven wandelen. Dat heeft allerlei voordelen. Men heeft er geen kostbare home-trainer voor nodig of andere instrumenten. Iedereen kan deze uitstekende vorm van lichaamsbeweging beoefenen. Er staan een aantal tips in het maart nummer van Het Beste, hoe men het beste deze sport, want dat is het, on der de knie kan krijgen. Dat laatste lijkt wat overdreven want lopen lijkt zo simpel. Toch zijn velen van mening dat lange einden wandelen van 't groot ste belang zou zijn. Dat is maar ten dele het geval. Stevig doorstappen gedurende vijftien minuten is beter dan urenlang langs een zandweg slenteren of zo maar door de stad sloffen. Hoe paradoxaal het ook mag klin ken, flink lopen vermindert de ver moeidheid en stimuleert de bloeds omloop. van zich laten horen en hun vorde ringen openbaar maken. De D.F.S.-vertegenwoordiger, de heer R. Saman meende dat het ge zegde: „We gaan feesten" er niet meer bij is en omgezet is in: „We gaan verdienen". Zodoende zal het voor D.F.S. moeilijk zijn om mede te werken. In de bestuursvergadering zal nog nader worden bekeken of een gecostumeerde voetbalwedstrijd mogelijk is. De Vrijwillige Brandweer zal mede paraat zijn, mits toestemming. Een medewerking van de Midden standsvereniging wordt eveneens in het bestuur besproken. Dames-voetbalelftal De Jeugdsoos „Big S" heeft mo menteel een dames-voetbalelftal en Flitsen uit het buitenland BOLOGNA. De politie in Bologna heeft twee kostbare schilderijen, die samen f 8,25 miljoen gulden waard zijn, en die in de nacht van 1 op 2 maart uit een kerk in Ancona waren gestolen, achterhaald. WASHINGTON. President Nixon heeft tevergeefs getracht China te bewegen zijn hulp aan Noord-Viet- nam te besnoeien. Dit heeft minister van buitenlandse zaken William Ro gers dinsdag gezegd in een verkla ring voor de commissie van buiten landse zaken van het Huis van Af gevaardigden. ANTWERPEN. Bij een hevige ex plosie in een woning in Borgerhout, bij Antwerpen, zijn dinsdagavond een persoon gedood en een zwaar ge wond. NARVIK. Een Noorse soldaat is om het leven gekomen en een tweede gewond toen een colonne van vijf halfrupsvoertüigen in het Salang- dal, 60 kilometer ten noorden van Narvik, door een lawine werd ge troffen. BRUSSEL. 150 films uit 32 landen worden in de week van 17-22 april in het Congressenpaleis vertoond op de Onderwijsfilm-beurs van ICEM, Internationaal Council for Educatio nal Media. Voor Nederland zijn de films geselecteerd door het Neder lands instituut voor audio-visuele media. WILLEMSTAD. Op honderdvijftig mijl ten noordwesten van Curagao is dinsdagmorgen vroeg het 5.000 ton metende Braziliaanse vrachtschip „Bareo de Maua" uitgebrand. De be manning heeft het schip verlaten en is aan boord genomen door de Zweedse vrachtvaarder „Antonia Joion". ROME. Voor een gebouw van de christen-democratische partij in Ro me is een bom ontploft. De voordeur werd door de explosie zwaar bescha digd en tal van ruiten sneuvelden. PEKING. Uit betrouwbare bron in Peking verluidt, dat in Londen en Peking gelijktijdig een communiqué zal worden gepubliceerd, waarin En geland de aanspraak van China op Taiwan erkent. CAIRO. De raad van de Arabische Liga heeft officieel de aanbeveling inzake het recht van de lid-staten om weer betrekkingen met West- Duitsland aan te knopen aanvaard. onderzocht zal worden of hier een elftal dames, mogelijk uit de huis vrouwen gevonden kan worden. De wedstrijd zal gespeeld worden in de vooravond op de Beatrixweide. Van daar zal de Kon. Muziekvereniging het publiek met een daverende mars ophalen en naar Boeijes Bosch bren gen waar een vreugdevuur ontsto ken zal worden. Tot slot wachten dan in hotel „Het Wapen van Burgh" The Ambassadors uit Roosendaal op de danslustigen. Tot slot nam de voorzitter afscheid van de beide bestuursleden die de vereniging verlaten. De heren Leeu we en Rademaker beiden ongeveer 20 jaar bestuurslid ontvingen oen aandenken en een mondeling dank woord. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MAASTRICHT. Het gemeentebe stuur van Maastricht heeft nogmaals een poging ondernomen om de ves tiging van een olieraffinaderij en pe trochemische industrie in Temaaien, dicht bij de Nederlandse grens, te voorkomen. DEN HAAG. De zeventienjarige Th. W. Dieke uit Den Haag is in een ziekenhuis in zijn woonplaats over leden aan ernstig hoofdletsel dat hij in de nacht van maandag op dins dag had opgelopen nadat hij met zijn bromfiets tegen een lichtmast was gereden. GROOTEBROEK. Op de Zesste- denweg in Grootebroek is de vorige nacht een bromfietser bij het links af slaan geschept door een achterop komende personenauto. De bestuur der van de bromfiets, de 57-jarige J. J. Essen uit Grootebroek, is ter plaat se overleden. ARNHEM. Arnhem zal condoom automaten langs de openbare weg toestaan. Hiertoe heeft de gemeen teraad besloten, nadat meermalen over het voor en tegen van de maat regel is gediscussieerd. DEN HAAG. Oppositie en de frac ties van regeringspartijen in de Eer ste Kamer hebben grote bezwaren te gen de voorgenomen verhoging van de college- én inschrijfgelden. Dit bleek dinsdag bij het beleidsdebat over het departement van onderwijs en wetenschappen. EINDHOVEN. De oorzaak van de brand in hotel 't Silveren Seepaerd in Eindhoven - die op 28 september van het vorig jaar aan elf mensen het leven heeft gekost - is niet vast gesteld, zo heeft de officier van jus titie in Den Bosch meegedeeld. Het onderzoek is afgesloten. AMSTERDAM. Dinsdag hadden reeds 110.147 bezoekers de loketten gepasseerd van de zeventiende His- wa tentoonstelling in het RAI-ge- bouw te Amsterdam. Op hetzelfde tijdstip hadden vorig jaar nog maar 102.988 belangstellenden een kaartje voor de expositie gekocht. DEN HAAG. Koningin Juliana zal op vrijdag 2 juni een bezoek brengen aan de Zaanstreek. Het bezoek be gint in Westzaan, waar een bijeen komst in de onlangs gerestaureerde Nederlandse Hervormde kerk zal plaats vinden. UTRECHT. Woensdagmorgen is de 10e internationale verpakkingsbeurs „Macropak" van start gegaan. Aan de beurs, die tot en met 22 maart wordt gehouden, nemen dit jaar 285 exposanten deel, die op een exposi tie-oppervlak van 21.000 m2 produk- ten van bijna 1000 ondernemingen uit vele landen tonen. AMSTERDAM. De nieuwe voorjaarscollectie van Max Heymans is uit. De mannequin Henriëtte presenteert „De Vagabond du Soire", een veelkleurige wijde avond-pyama met jacket, waarvoor fijne katoen is gebruikt. ROTTERDAM. In een Rotterdams ziekenhuis is de 62-jarige schipper H. Voorschuur uit de Maasstad over leden aan de verwondingen die hij opliep bij het verhalen van enkele duwbakken in de Waalhaven. Door nog onbekende oorzaak viel de schip per van een van de bakken drie me ter omlaag op het dek van de duw boot „Plet Hein".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5