Clubdas, toeter en kaas uit t vuistje: koppie, koppie. sSport en wedótrydeix^ Dominerend All Ready won van WIK en behaalde kampioenstitel Microkorfbalcompetitie afd. Zuid-West eerste klas afgesloten Bloemenhulde van „All Ready" voor beheerder van sporthal te Oude Tonge Hervormde Mannenvereniging herdacht het 40-jarig bestaan 'Advertentie Je roept je schor, je blaast je blauw: een echte voetbalfan zwoegt even hard als de spelers. In de rust voel je iets kriebelen in je maag. Niet omdat 't 2-2 staat en de wind is straks tegen. Nee, je hebt trek. Kijk, als je dan een ferm stuk kaas uit 't vuistje op zak hebt, dan zit je goed. Doe dat es a.s. zondag. Koppie, koppie. imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiKmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiffiiiiiiiiiiiifiifiiiiiiiifiiiiMiimiiiiiiiiiiiiimiiifiiiiiiiiiiiiimtiiiiiiiiiimiiiiiiiiiim iTiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTi MICROKORFBAL Een overwegend dominerend en produktief spelen All Ready heeft in deze wedstrijd niet veel moeite ge had om op beide puntjes beslag te kunnen leggen. Hoewel men bij WIK zijn uiterste best deed'ontbrak het bij de.groen- wittén' tochaan. het nodige sp.élin- zicht ea produktiviteit om hét de rood-zwarten erg lastig, te kunnen maken. In de begin opstelling liep het in de beginfase bij All Ready in de aanval nog niet zo best. Toen Henk Vermeule echter eenmaal de korf had weten te doorboren (1-0) liet hij hier spoedig een tweede tref fer op volgen (2-0). Na de vakverwisseling werd het al zeer snel door Piet de Ronde 3-0, waarna Ko Rijn met een ver schot de korf wist te doorboren 4-0. Voor All Ready was er toen al geen vuil tje meer aan de lucht daar WIK aan vallend niet in staat bleek te zijn een vuist te maken. Met een fraai schot van de zijlijn maakte Tonny Hage er 5-0 van, waarna mevr. Kloet-van Nieuwen- huijze de ruststand op 6-0 bepaalde. Ook ha de rust bleef All Ready do mineren. Piet de Ronde schoot van onder de korf raak 7-0. Uit een door loopbal voerde Ona Simmers de voorsprong op tot 8-0, waarna mevr. Kort-Boot met twee treffers de scoor in de dubbele cijfers bracht 10-0. WIK dat ondanks de grote achter stand dapper tegenstand bood kreeg loon naar werken toen Ina v. d. Berg er in slaagde de eer te redden 10-1. Nog eenmaal slaagde All Ready er door Piet de Ronde in een doelpunt aan te laten tekenen waarmee de eindstand op 11-1 werd bepaald. Kampioenstitel Voor All Ready betekende deze overwinning tevens het behalen van de kampioenstitel in de le klas van de afdeling Zuid West van de KNKB. Nadat de speelsters en spelers direct na qfloop door de vereniging bloe men waren aangeboden, feliciteerde de voorzitter van de afdeling Zuid- West de heer A. A. Marteijn All Rea dy met het behalen van het kam pioenschap, waarbij hij aan aanvoer- dër Toiiny Hage hét kampioensdi ploma overhandigde. In de komende promotie wedstrij den wenste de heer Marteijn All Ready veel succes toe. De voorzitter van All Ready de heer J. Th. Brou wer feliciteerde hierna het team met het behaalde resultaat waarby bij aan de afdeling Zuid-West wat meer aandacht vroeg voor de korfbalsport op Schouwen-Duiveland daar men momentcel wel het gevoel heeft wat stiefmoederlijk te worden bedeeld. BILJARTEN Toernooi kampioenschap driebanden 2e kl. klein Heden (vrijdag), zaterdag en zon dag 10, 11 en 12 maart ,zal in het Huis van Nassau te Zierikzee het toernooi plaats vinden om het kam pioenschap driebanden 2e klasse klein van het district Schouwen- Duiveland der K.N.B.B. Voor dit finale toernooi hebben de volgende spelers zich weten te plaat sen: C. Hector en A. Ligtendag, bei de Entre Nous, Zierikzee; L. Can ters, J. Sinke, beide Concordia, Zie rikzee; J. den Haan, Haamstede; P. Koek, Onder Vrienden, Burgh; F. de Groot, De Lely, Scharendijke en A. H. de Waay, De Carambole, Drei- schor. In de eerste ronde zullen de vol gende partijen worden gespeeld: bil jart I: C. Hector-A. Ligtendag en A. H. de Waay-J. den Haan. Biljart II: Het kamipoensteam van All Ready, staande v.l.n.r.: P. de Ronde, H. Ver meule, T. Hage, K. Rijn en A. Stout- jesdijk; zittend: mevr. Stoutjesdijk- Hilleman, Ona Simmers, mevr. Kort- Boot en mevr. Kioet-van Nieuwen- huijze. (Foto: Zierikzeeschë Nieuwsbode). J. Sinke-L. Canters en P. Kock-F. de Groot. Heden (vrijdag) te 19 uur zal met het spelen van de eerste ronde een aanvang worden gemaakt. De orga nisatie van het toernooi is in handen van de biljartvereniging y.O.G. V ier tallen-competitie district Sch.-Duiveland K.N.B.B. Hieronder volgen rest uitslagen van de wedstrijden in de viertallen competitie van het district Schou wen-Duiveland der KNBB. C 4 A K.V.L.-O.K.K. 4-5: M. D. Voshol- J. Lemsom 0-2; A. Braber-H. Pad mos 2-0; J. Koopman-C. Padmos 0-2; J. v. d. Weijde-A. R. Heijboer 2-0. Entre Nous-O.K.K. 4-5: M. v. d. Schee- A. R. Heijboer 2-0; A. Schie- tekatte-C. Padmos 0-2; J. de Regt- H. Padmos 2-0; P. v. d. Schee-P. Neele 0-2. K.V.L.-Entre Nous 0-9: J. v. d. Weijde-M. v. d. Schee 0-2; A. Bra- ber-J. de Regt 0-2; J. Koopman-A. Schiettekatte 0-2; M. D. Voshol-P. v. d. Schee 0-2. Entre Nous 4 gesp. 29 punten O.K.K. 5 gesp. 26 punten K.V.L. 5 gesp. 13 punten Cp de laatste dag van de micro korfbalcompetitie van de afdeling Zuid West is in de le klas de beslis sing voor de bezetting van de bo venste plaats gevallen. Zoals reeds verwacht mocht wor den, na de zege op Ventura Sport, is All Ready er in geslaagd beslag op de kampioenstitel te leggen. In de ontmoeting tegen WIK toonde het team uit Zierikzee zich veel sterker wat dan ook in de einduitslag (11-1) duidelijk tot uiting werd gebracht. ZSC zag zich door een 7-3 nederlaag tegen Good Luck nog net, door een ongunstiger doelsaldo, de derde plaats op de ranglijst ontgaan. Een bijzonder spannend duel leverden Ventura Sport en Delta waarbij Ven tura Sport er uiteindelijk in slaagde met 10-9 aan het langste eind te trekken. All Ready 10 9 1 0 69-28 19 Ventura Sport 10 8 1 1 66-30 17 Good Luck 10 4 0 6 54-48 8 ZSC 10 3 2 5 31-48 8 Delta 10 3 1 6 47-52 8 WIK 10 0 1 9 14-74 1 In de 2e klas deed kampioen DB- GC v/at van haar verwacht mocht worden en klopte hekkesluiter Good Luck II met 6-0. De reserves van All Ready en NOAD leverden een spannend duel waarbij de blauw- wltten uit Dreischor uiteindelijk met 6-3 aan de winnende hand bleven. DBGC 8 6 1 1 34-14 13 Oranje Zwart 8 5 0 3 34-16 10 NOAD 8 4 1 3 25-26 9 All Ready II 8 3 1 4 26-29 7 Good Luck II 8 0 1 7 7-41 1 In de 3e klas A kreeg kampioen VtOS uit Numnnsdorp zowaar op de laatste competitiedag van de reser ves van Delta haar enige nederlaag te slikken (1-4). All Ready III ver speelde met nog al duidelijk verschil van Ventura Sport II (2-7). NOAD II sloot de competitie af met een fraaie 5-0 zege op VIOS-W. VIOS-N. Delta II NOAD II All Ready III VIOS-W. 10 7 2 1 53-15 16 10 5 3 2 44-16 13 10 3 3 4 21-21 9 10 4 0 6 17-42 8 10 3 2 5 15-26 8 Ventura Sport II 10 3 0 7 16-45 6 In de 3e klas B liet kampioen Brouwershaven in haar laatste wed strijd, tegen nummer twee van de ranglijst DBGC II, nog een steekje vallen (1-1). Het Nieuwerkerkse SK- NWK en de reserves van DFS ble ken na aan elkaar gewaagd te zijn hetgeen ook in de eindstand tot uit drukking werd gebracht (3-3). WIK II kreeg de rode lantaarn definitief in handen daar zij in het treffen met Good Luck III met 4-1 het onder spit moest delven. Brouwershaven 10 9 1 0 49-13 19 DBGC II 10 5 2 3 27-20 12 SKNWK 10 5 2 3 26-28 12 DFS II 10 4 1 5 33-40 9 Good Luck III 10 1 3 6 22-33 5 WIK II 10 1 1 8 12-35 3 In de competitie van de junioren besloot NOAD met een daverende 9-1 overwinning op VIOS-W. Spijtig genoeg hebben de NOAD-junioren een wat zwakke start in de compe titie gehad. Gezien de resultaten welke zij in de 2e helt van de com petitie hebben weten te boeken had den zij anders nog een belangrijke rol voor de bezetting van de boven ste plaats kunnen spelen. Good Luck en Ventura Sport leverden een bij zonder spannend duel waarbij Good Luck uiteindelijk als winnaar (1-0) naar voren kwam. Door deze uitslag waren beide teams gelijk geëindigd waardoor het spelen van een beslis singswedstrijd noodzakelijk werd. Ook in deze wedstrijd bleek het krachtsverschil bijzonder gering te zijn. Ventura Sport trok hierin uit eindelijk met 2-1 aan het. langste eind waardoor zij in het bezit kwam van de kampioenstitel. Ventura Sport 10 8 1 1 49-13 17 Good Luck 10 8 1 1 45-16 17 NOAD 10 6 1 3 47-20 13 Oranje Zwart 10 1 3 6 18-44 5 Good Luck II 10 2 1 7 20-48 5 VIOS-W 10 1 1 8 17-56 3 Beslissingswedstrijd: Ventura Sport- Good Luck 2-1. In de le klas bij de adspiranten schoot All Ready bij het scheiden van de markt tegen VIOS-W gewel dig uit haar slof (11-0). NOAD moest genoegen nemen met een 3-2 neder laag in de ontmoeting tegen Delta. Good Luck 8 6 2 0 43-10 14 All Ready 8 5 2 1 36- 9 12 Delta 8 2 4 2 13-22 8 NOAD 8 2 1 5 11-27 5 VIOS-W 8 0 1 7 4-10 1 In de 2e klas bij de adspiranten waren de rollen omgekeerd daar All Ready II hier een gevoelig pak voor de broek kreeg van Ventura Sport (12-0). Oranje Zwart bleef met 6-1 de baas over DBGC. Ventura Sport 8 7 1 0 62- 2 15 DBGC 8 6 1 1 77- 7 13 Good Luck II 8 3 0 5 14-35 6 Delta II 8 2 0 6 5-54 4 All Ready II 8 1 0 7 5-66 2 Bij do pupillen had NOAD aan één doelpunt genoeg om tegen DBGC op beide puntjes beslag te leggen. All Ready sloot de microcompetitie af met een 8-2 overwinning op VIOS- W. Good Luck NOAD AU Ready DBGC VIOS-W OUDE TONGE, 9-3. In de kanti ne van de sporthal te Oude Tonge bood de voorzitter van All Ready, de heer J. Th. Brouwer, na afloop van de laatste voor de competitie ge speelde microkorfbahvedstrijden aan de beheerder de héér A. Buijs en zyn echtgenote een bloemstukje aan. De heer Brouwer vestigde er hier bij de aandacht op het feit dat All Ready en verder alle Schouwen-Dui- velandse korfbalverenigingen, hun thuiswedstrijden in de sporthal te Oude Tonge hebben gespeeld. Nu binnenkort de sporthal te Zierikzee in gebruik kan worden genomen be staat de kans, als de afdeling Zuid- West hiertoe zou besluiten, dat in het vervolg de thuiswedstrijden te Zierikzee zullen worden gespeeld. Als blijk van waardering voor de wijze waarop de heer Buijs de vere nigingen steeds heeft ontvangen en de medewerking welke hij hierbij heeft verleend sprak de heer Brou wer hartelijke woorden van dank, waaraan hij de wens toevoegde dat hij nog dikwijls in de sporthal te Ou de Tonge zal mogen vertoeven. De heer Brouwer merkte hierbij nog op dat de ontvangst niet overal precies eender is, gezien de ervaringen in een sporthal hier in de buurt. De heer Buijs dankte hierna de heer Brouwer voor de geste en de gespro ken woorden, welke door hem zeer op prijs werden gesteld. Hij wees hierbij nog eens op het belang van een goede wederzijdse verhouding waarmee beide partijen gebaat zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Bijzonder jubileum Haamstede HAAMSTEDE, 9-3. De hervormde mannenvereniging „Onderzoekt de Schriften" vierde woensdagavond in een bijzondere bijeenkomst in de Winterkerk van de hervormde kerk het veertig jarig bestaan. De vereni ging stamt uit 1932 (om precies te zün vond de oprichting plaats op 26 januari), toen in Haamstede tijdens de ambtsperiode van ds. Kentie, ver schillende verenigingen werden op gericht. Door ziekte van een der leden kon dit jubileum pas woensdag herdacht C 4 B Bommenede-D.O.S. 4-5: J. de Vlie- ger-D. Sies 2-0; A. Geelhoed-P. Bod bijl 0-2; J. J. Hage-M. Snoek 0-2; J. Steenland-C. v. d. Werf 2-0. O.K.K.-D.O.S. 7-2: K. Jongmans- C. W. Bom 2-0; J. Lemsom-M. Snoek 2-0; J. C. Felius-P. Bodbijl 0-2; M. Quist-C. v. d. Werf 2-0. Bommenede-O.K.K. 7-2: J. de Vlie- ger-A. R. Heijboer 0-2; J. J. Hage- J. Lemsom 2-0; A. Geelhoed-J. C. v. Felius 2-0; J. Steenland-M. Quist 2-0. O.K.K. 4 gesp. 21 punten Bommenede 4 gesp. 19 punten D.O.S. 4 gesp. 14 punten DAMMEN Competitie Prov. Zeeuwse Dambond Zierikzee I-Kapelle I 7-13 T.w.: J. Huigens-v. d. Schraaf 1-1; J. de Jonge-n.o.g. 2-0; A. Verton-E. de Koeijer 0-2; W. C. Boot-W. Kor- stanje 0-2; C. J. Verton-J. v. d. Moe- re 1-1; C. L. Boot-A. Zegers 1-1; J. Folmer-J. J. Ganzeman 0-2; A. J. Flikweert-J. de Vrie 2-0; J. Flik- weert-J. Zegers 0-2; M. v. d. Wielen- C. van Liere 0-2. Einduitslag 7-13. worden. Van de 12 leden die de vereniging nog telt, zijn er 4 die de volle 40 jaar meemaakten. Dit zijn de heren C. M. Evertse, N. v. d. Bos, J. v. d. Bijl en C. den Boer. De heer Evertse was 40 jaar bestuurslid. Onder het aanbieden van een klein geschenkje werden zij door de voor zitter, de heer P. Slager dank ge bracht voor alles wat zij voor de vereniging in al die jaren deden. Uit het overzicht, dat de heer W. v. d. Berge, secretaris vanaf 1947 gaf, bleek wel dat het doel van de vereniging nog steeds hetzelfde is in deze benarde wedstrijd zichzelf bleef en enige prima set-ups gaf, waar dan ook goede klappen uit voortkwamen, maar dit was tegen Delta Sport niet genoeg. Delta Sport won de wedstrijd verdient met 3-0. Scheepvaartberichten Abida 18-3 te Curagao verwacht. Acmaea 9-3 Stanlow naar Norden ham. Atys, 12-3 te Bukom verwacht. Camitia, 13-3 in het Panamakanaal verwacht. Diloma, 21-3 te Mena al Ahmadi ver wacht. Ganymedes, 8-3 620 m. z.w. Mona. Kelletia, 14-3 te Port Latta (Tasma- nië) verwacht. Kenia, 11-3 te Tokio verwacht. Koratia, 21-3 te Kwinana verwacht. Korenia, 11-3 te Durban verwacht. Krebsia, 10-3 te Quebec verwacht. ROTTERDAM. De Rotterdamse rivierpolitie is bezig met een onder zoek naar een serie sigarettendief- stallen bij diverse havenbedrijven in de Maasstad. gebleven. Voor de pauze wordt een bijbeldeel besproken en in de tweede helft van de vergadering worden an dere belangrijke onderwerpen aan de orde gesteld. De laatste jaren is gewoonte geworden dat men ter af sluiting van het vergaderseizoen een avondtochlje maakt. Zo werden o.a. bezocht: de Grote kerk in Goes, het werkeiland in de Oosterschelde, een aardappel- en uiensorteerbedrijf in Sirjansland en het fruitbedrijf van het oud-lid, de heer W. v. d. Berge in Nieuwerkerk. In 1971 trok men zelfs ter mossel vangst, doch niet alle leden konden de mossel zo uit het water waarder- ren als zeevers consumptieartikel. Met de Vrouwenverenigng was er steeds een goed contact en vaak werden verschillende avonden voor beide verenigingen tesamen georga niseerd. „Gedenken-hcrdcnken" De heer N. J. Rouw sprak op deze avond over het onderwerp „Geden- ken-herdenken". Na de pauze werd de avond op speelsewijze gevuld. In de Winter kerk waren diverse spelen opgesteld o.a. een sjoelbak en een echt voet balspel. Speerwerpen werd beoefend op en fraai getekend varken, terwijl zelfs een heel oud spel, het „schreef- centen" in een nieuwe vorm werd beoefend. De tweede pauze bracht een glaas je en daarna volgde de prijsuitrei king. De avond werd begonnen met een gezellige koffietafel waaraan ook de leden van de Vrouwenvereniging en enkele genodigden aan zaten. Bakkerij Geleijnse had gezorgd voor diverse soorten brood en Keurslager Simmers oogstte succës voor de op maak der schalen en het beleg. Aan tafel werden veel felicitaties uit gesproken, vaak met aanbieden van een envoloppe met inhoud. Met een pakkend slotwoord besloot ds. Was senaar, die met zijn echtgenote de gehele avond bijwoonde, deze zeer geslaagde jubileumviering. VOLLEYBAL Uitslagen M.E.V.O. 28-2. Heren Delta Sport II tegen Mevo II dat nog steeds niet zo sterk is, maar wel een goede inzet heeft. Door deze inzet weten zij altijd nog leuke resultaten te bereiken. Ook de ze keer wist Mevo II door zijn door zettingsvermogen Delta Sport tot ge lijk spel te dwingen. Uitslag Delta Sport II-Mevo II, 2-2. 4-3 Dames Mevo I tegen Pen- drecht IV (Rotterdam). Een zeer slechte wedstijd. Mevo, dat met ziek te en blessures kampt, moest met twee reserves spelen, en hoewel de ze twee hun best deden, de inzet was er niet. Doordat 'Pendrecht op eigen veld speelde waren ze iets zekerder van zichzelf, Mevo gaf geen tegen spel, Pendrecht kon haar spel spelen zo als zij wilden. Jammer voor Mevo konden zij niet op tijd hun zelfver trouwen terug vinden en verloren de wedstrijd. Uitslag Pendrecht IV- Mevo I, 3-1. 6-3. Ontving Delta Sport I heren Mevo I. Delta Sport was oppermach tig, zij maakten het spel. Hun sma shes waren, vooral in de tweede en derde set, onhoudbaar en hun ver dediging hoefde zich niet in te span nen. Zij behoren in een hogere klas se te spelen! Mevo kon door dit of fensieve spel niet uit de verdediging komen, en ondanks het goede blok dat zij nu en dan vormden, was de verdediging ook niet waterdicht. Alle lof voor Eddy de Looff, die zelfs

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4