Herenkledinghuis aan de Mol ge-opend STREEKNIEUWS Straatreiniger C. J. Dalebout hing elektro-kar aan de wilgen Opheffing Wind- en Stormwaarschuwingsdienst te Burghsluis „Flitsen" uit het buitenland Kring C.B.T.B. vergaderde te Zierikzee INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 6 maart 1972 Nr. 21043 Ruimere jas voor „Elegant' Boeiend kijkje in één der vele afdelingen van de nieuwe herenkledingzaak aan de Mol. ZIERIKZEE, 3-3. Het heren kle dingmagazijn „Elegant" van de heer M. F. Deurloo, betrok vrydag jl. het pand aan de Mol, waarin voorheen gevestigd de N.V. E. Kohschulte. De nieuw ingerichte zaak - vloeropper vlakte 600 m- - werd geopend door de direkteur van de Inkoopcombina tie „Nederland", met name de Groep „Pehoda", de heer P. G. Bartels te Amsterdam. Hy verrichtte de plech tigheid in een gesoigneerd sfeertje, dat door veel bloemen nog extra ac centjes had gekregen. De heer Bartels bewonderde de moed van de heer Deurloo, die in het vorige pand aan het Havenplein van start ging en - na uitbreiding - toen niet verder wist te komen dan 100 m- verkoopruimte. In dit grote pand is dan 600 m- voorhanden en dat zal een stimulans geven aan de omzet. De beoordeling van het initiatief geeft een gevoel van trots, omdat de kranten dagelijks niet altijd roos kleurige zakelijke berichten bren gen, maar juist in moeilijke tijden gaat het er om het hoofd boven wa ter te houden, aldus de heer Bartels, die voor de ondernemer vooral kan sen zag, werkend in teamgeest. „Ieders medewerking Juist bij „Elegant" ziet men de onderlinge bereidheid iets tot stand te brengen en dat gaat dan wel dui delijk in tegen de tijd, die strijd te gen het gezag laat zien Maar dit kle dingbedrijf is voorbeeld van een uitzondering. Juist om in dit nieuwe bedrijf de kostbax-e investering toch nog binnen de perken te houden, is immers ieders medewerking nodig en moet iedereen er zich ook volle dig aan geven," d.w.z. met energie, lust moed en ver-trouwen, anders kan het met zo'n vestiging niet. Vooral ook de nieuwe afdeling (jongenskleding) betekent het be ginnen hier van deze zaak, een hele ondei-neming, maar gelet ook op de pluriforme collectie geloofde de „Nederland"-direkteur in de ont plooiingsmogelijkheden van „Ele gant" nieuwe stijl. Met een: „het gaat U allen goed" besloot hij zijn toespi-aak. Twee charmante verkoopsters „aan de rekken". (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE Jaarvergadering Algemene Bond van Bejaarden Zierikzee In het „Huis van Nassau" vond deze dagen de jaarvergadering plaats van de afdeling Zierikzee van de Al gemene Bond van Bejaarden. Er was een goede belangstelling voor deze vergadering, want er waren 120 le den aanwezig. Het afgelopen jaar verminderde het aantal leden door overlijden met 22, hetgeen door de voorzitter een hoog aantal werd ge noemd. Ter nagedachtenis werd een minuut stilte in acht genomen. Na opening van de vergadering werd het Bondslied gezongen, waarna het jaarverslag van de secretaris werd goedgekeurd en vastgesteld. Naar Nieuw hoofdkantoor R.T.M. Het aan de Grachtweg nieuw ge bouwde hoofdkantoor van de N.V. Rotterdamse Tramweg Maatschappij zal geopend worden op woensdag 8 maart a.s. De opening zal geschieden door mr. M. G. de Bruin, president commissaris van de vennootschap. Wim Kan voor Z.V.U. De Z.V.U. brengt op vrijdag 17 maart een optreden van Wim Kan „met Corrie aan zijn zijde" in de Concertzaal. Aan de vleugel bege leidt Ru van Veen. Afscheid bij Publieke Werken aaleiding van een opmerking van mevrouw Van Ruijsdijk werd gedis cussieerd over de vraag of de bijeen komsten in het vervolg niet kunnen worden opgeluisterd met dia-verto ning of andere vormen van ontspan ning. Het bestuur meende dat hier voor voorstellen uit de vergadering dienen te komen, waaraan dan zeker alle medewerking zal worden ver leend. Goedkeui-ing volgde hierna van het financieel verslag. Bij de be stuursverkiezing werden mevr. Van Ruijsdijk en de heer Van Veldhoven opnieuw herkozen. In de kascommis- sie voor 1972 kregen zitting mevrouw De Haan en mevrouw Van Beveren. Van de rondvi-aag werd geen gebruik gemaakt. Een zeer goed verloop had de gro te verloting. Dank werd gebracht aan mevr. Jonker mevr. v. d. Berg, mevr. Van Ruijsdijk en de heer J. v. d. Berg voor het vele werk verricht om de prijzen voor de loten een bij zonder prettig verloop had. BURGH Uitvoering kinderkoor „Westelijk Schouwen" Het kinderkoor Westelyk Schou wen is met de reeds vorig najaar be gonnen voorbereidingen voor een groots optreden naar buiten, gereed gekomen en hoopt zich op vrijdag 10 en vrydag 17 maart in een uitvoe ring, die in hotel „Het wapen van Burgh wordt gehouden, te laten zien en horen. Zeor veel werk is door de dix-igent de heer M. Hogenstein en de pianiste mevr. E. Vos-Simons verzet en het. px-ogramma vermeldt een operette in dx-ie bedrijven, „Di-oomprinsesje" genaamd, voorafgegaan door zestal zangnummers. In voorgaande jaren zijn deze uitvoex-ingen altijd trek pleisters geweest voor een grote be langstelling en het koor hoopt op een zelfde toeloop. HAAMSTEDE Wereldgebedsdag-kollekte In de Wereldgebedsdienst, vx'ij- dagavond in de Winterkex-k gehou den, bracht een aldaar gehouden kollekte f 92,07 op. Dit bedrag is be stemd voor een dagvex-blijf van „Memisa" voor gehandicapte kinde ren. Ouderavond „Het Kleuterbosje" De ouderavond van de Kleuter school „Het Kleuterbosje", donder dagavond in een der lokalen gehou den, was goed bezocht. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer A. Land man, stond de vergadering onder lei ding van de secretaresse mevr. Jon ker-de Lcoze. Zy heette een ieder hartelijk welkom. In het bestuur was de aftredende voox'zitter, de heer Landman niet herkiesbaar en er konden slechts vijf dames gevonden worden die zich een bestuursfunktie wilden laten welge vallen, n.l. de dames Wandel, Verton, Paap, Hanse en v. d. Aarssen. De eerste vier genoemde dames werden in gekozen. De hoofd- kleuterleidster mej. De Leeuw gaf een jaarovei'zicht met de gebruikelijke hoogtepunten als ker mis, Sinterklaasfeest en het Kerst feest. Zij gaf de ouders in overwe ging een aantal artikelen die nor maal weggegooid worden, voor de school te ï-eserveren. De rondyx-aag levex'de weinig op en er waren geen op- of aanmerkin gen. Hierop volgde een gezellige pauze met een kop koffie. Haamsteedse kleutex'school had de primeur in een nieuwe opzet van Veilig Verkeer Nederland, n.l. verkeersvoorlichting voor kleuters. De heer de Bie ver telde hierover en toonde een aantal dia's en hij deed dat voox-treffelijk. Vooral de veiligheid van de kinde ren op de Burghse weg werd uit voerig bekeken en besproken. De familie v. d. Bex-ge die de school in een blakende schoonheid houdt werd de gebruikelijke dank gebracht door de px-esidente onder het aanbieden van een enveloppe met inhoud. De familie v. d. Berge doet dit werk nu al 16 jaar op een alom gewaax-deerde manier. Tot slot werd bekend gemaakt dat de Oudercommissie in het vervolg wordt voorgezeten door mevr. Jon ker- de Looze en mevr. Rijpkema het secretariaat gaat voeren. De ouders konden daarna gaan genieten van de eerste verfstx*eken en door kleine kleuterhandjes ver vaardigde artikelen die in de andere lokalen waren tentoongesteld. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De gemeentex-aad van Duiveland komt in openbax-e vergadering bij een op dinsdagavond 7 maart a.s., in het gemeentehuis te Nieuwerkex-k. In deze vergadering zal door b. en w. worden geantwoord op de gehou den algemene beschouwingen ge meentebegroting 1972. Aan de orde komt ook het ontwerp streekplan Schouwen-Duiveland. Andere pun ten van de agenda: wijziging ge meenschappelijke regeling Rode Kruisziekenhuis, aanwijzing verte genwoordiger zwembad-sporthal, verkoop grond aan P. Flikweert te Nieuwerkerk en vaststelling bedrag per leerling voor 1972. OOSTERLAND Kleding-inzameling Dinsdag 7 maart zal te Oosterland gelegenheid zijn tot het afgeven van kleding ten bate van de aktie „Men sen in nood" van Charitas Neerlan dica. De kleding kan worden ingele verd in het gebouw van de Gere f. kerk, Lange Achterweg. BURGHSLUIS. 4-3. De Wind- cn Stormwaarschuwingsdienst te Burghsluis. al uit het verre verleden een zeer vertrouwde waarschuwing voor de zeevarenden en al jaren be diend door dc havenmeester van Burghsluis is opgegeven. Zodoende zal men aan de hoge witte mast geen stormbal, vlaggetjes of lichtjes (in de nacht) meer zien verschijnen wanneer er harde wind of storm verwacht wordt. De varenslui op de Oosterschelde vragen zich wel af of deze beslis sing wel juist is, want de vissei*s die vanaf Colijnsplaat naar de visserij- gronden door de Schaar van Roggc- plaat varen en daarbij dc grote en kleinere werphengelboten en de ei- ZIERIKZEE, 3-3. De Dienst Ge meentewerken heeft vrijdagmiddag, tijdens een bijeenkomst in het Huis van Nassau, afscheid genomen van de heer C. J. Dalebout, straatreini ger, die dc gemeente niet minder dan vier en twintig jaar heeft gediend. In aanwezigheid van direktie cn perso neel van de dienst, werd hij toege sproken door zijn hoogste chef, bur gemeester Th. 11. de Meester. Precies 3 maart was de dag van zijn pensionering en de bijeenkomst vrijdag was dus wel „to the point". De heer De Meester stond uitvoerig stil bij de loopbaan van de heer Da lebout, die in 1945 tex*ugkeerde uit het verwoeste Berlijn, waarheen hij voor tewerkstelling in de bezettings tijd was vertransporteerd. Nadien werkte hij op een voedselfabriek te Dubbeldam, waar in een drieploe- gen-stelsel hard werd aangepakt om voedsel gereed te maken voor fa- bx-iekspersoneel in de omgeving van Rotterdam. In dienst van dc gemeente De heer Dalebout kwam op 10 no vember 1947 in dienst van de ge meente Zierikzee en werkte drie jaar op de eerste gemeente-reinigingsauto als belader. Daarna werd hij tewerkgesteld als egalisator op de stortplaats van de reinigingsdienst. Hij stond daar ook het publiek te woord. Van 1950-1960 heeft hij in die funktie vex'schillende stortplaatsen afgewerkt: nl. Boeren- weg, Krakeelput, Ronde Weel, En gelse Kade, Miereweg. In 1960 werd de scheidende functionaris straatve ger in de binnenstad, aanvankelijk uitgerust met een veegfiets en later met de - heel wat funktionelere - elektx-okar. Onafhankelijk werker Zondagmox-gen lang op bed is ex- voor Dalebout niet veel bijgeweest, want van half 6 tot 8 uur was hij paraat op de nu wel bekende plaat sen in de binnenstad, om de rommel van de voorafgaande zaterdag op te ruimen. Hij is altijd een onafhanke lijk werker geweest en ging zijn ei gen gang, daarbij succesvol slagend in zijn poging de humoristische kant van het vak te ontdekken. De funk tie bracht mee dat hij op de hoogte kwam van alleiiei typisch Zierik- zeese verhalen. De heer Dalebout werd door de burgemeester geprezen als een goede werker, die nog in een uitstekende gezondheid verkeert en zeker - samen met zijn vrouw - er nog vaak op uittrekken zal om van de Schouwen-Duivelandse natuur te genieten. Op hartelijke wijze haakte de di rekteur, de heer J. Louwerse in op deze huldiging van „zijn Dalebout" zijn waardering uitend voor het door hem verrichte wex-k. Zijnex-zijds tenslotte dankte de scheidende functionax-is voor de on dervonden collegialiteit en de, goede tot hem gerichte woorden, waarna allen nog enige tijd gezellig bijeen bleven. Advertentie Voorzitter verlengt funktie genaars van het steeds toenemende aantal jachten houden altijd „de stormbal' in de gaten. Voor hen, en vooral voor hen die geen radio aan boord hebben, is het een onmisbaar baken geworden. De visser ij vereni gingen „Zcvibel" en „Schuttevacr" zullen zich zeker over dc gevolgen van deze opheffing verdiepen. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. BRUINISSE Middenstand en gemeentebestuur Op het gemeentehuis van Bruinis- se had vorige week een bespreking plaats tussen het bestuur van de middenstandsvereniging enerzijds en het gemeentebestuur van Bruinisse en de heren Van Oost en Jager van de Gront Mij anderzijds. Een en an der had betrekking op de inrichting (op de wal) van de akkommodatie van de jachtenbezitters in de in 1974 te openen nieuwe jachthaven van 500 ligplaatsen. Voor detaillering van de diverse mogelijkheden voor de middenstandsvereniging, was men echter nog te veel in een voor bereidend stadium van de plannen. Speelgoed voor kleuters Namens het Comité Peuterzaal Bruinisse werd xnet een vx-achtauto door de gemeente gereden, om speel goed voor de kleuters in te zamelen, terwijl men (huis aan huis) in de ge legenheid werd gesteld ook geldelijk bij te dragen. De rondgang werd een succes. PARIJS. Pai'ijse taxichauffeux's hebben gepoogd de mooi-denaar van een collega te lynchen, die zich in een politiebureau bevond en daar kort tevox-en was heen gebracht na dat hij als passagier van een taxi de chauffeur had neergeschoten. De ta- ziekenhuis. TAIPEH. De Amerikaanse onder minister van buitenlandse zaken Mai-shall Gx*een heeft de Chinese na tionalisten de vex-zekering gegeven, dat de V.C. Taiwan militair blijven steunen en dat zij geen geheim ak- koort met de Volksx-epubliek China hebben gesloten over de toekomst van het eiland. BANGKOK. Van officiële zijde in de Thailandse hoofdstad is meege deeld, dat Thailandse troepen zestig man guerrillatroepen in het noorden van het land, aan de grens met Laos hebben gedood. Een oerwoudkam pement van de guerrillastrijders werd veroverd. MEXICO. Exilda Groux, voorzit ster van de Amei-ikaanse vereniging van R.K. leken, heeft bij een bezoek aan de stad Mexico verklaard dat dc R.K. Kex-k van de V.S. ruim 25 mil jard dollar bezit. CALCUTTA. De Indiase premier mevrouw Indira Gandhi heeft op een bijeenkomst in Calcutta gezegd dat „de bestandslijn met West-Pakistan in Djammoe en Kasjmir niet meer bestaat'. EILAT, 4-3. Ten noorden van de Israëlische havenstad Eilat aan de Rode Zee is een muurtekening ge vonden, voorstellend Ramses de Derde die 3,000 jaar geleden over Egypte heerste. De vorst brengt op de voorstelling een offer aan de go din van de mijnen ,Hat' hor. HAMBURG. Bij een schietpartij in een Hamburgse woning zijn een 50- jarige inspecteur van politie en een ongeveer 30-jarige man zwaar ge wond geraakt. SAN JOSE. Men is cr met veel moeite in geslaagd twaalf personen bij elkaar te krijgen die misschien in aanmerking komen om zitting te nemen in de jury tijdens het proces tegen dc militante negerin Angela Davis, dal in San Josc, Californië, wordt gehouden. ZIERIKZEE, 3-3. Onder voorzit terschap van de heer J. A. van der Bijl, vergaderde vrydag in het „Huis van Nassau" de Kring „Schouwen- Duiveland" van de C.B.T.B.-West Nederland. Na opening van de ver gadering op de gebruikelijke wijze, sprak de voorzitter over de situatie in de landbouw, o.m. verwijzend naar de afbrokkelende prijzen van de niet-gegarandeerde produkten. Een lichtpunt vormen de bieten; de fruitteelt zit ook met slechte prij zen en de land- en tuinbouw dreigt sociaal een achterstand op te lopen, hetgeen de overheid met hulpmaat regelen dient te voorkomen. Er is zoveel onrust onder de boe ren, dat gedacht wordt aan demon stratieve protesten, maar zoals het in Brussel destijds is gegaan, mag het niet, aldus de voox-zitter, die vooral het achterblijven der graan prijzen ernstig noemde. Hij vond dit heel zwaar voor de boerenstand, die na de oorlog tooh,de agrarische eco nomie weer op poten heeft gezet. Intussen heeft de organisatie een groot dienstenpakket ter beschikking voor de leden en de indruk bestaat, dat hiervan door die leden nog wel een te weinig gebruik wordt gemaakt met name wat betreft de sociaal- economische voorlichtingsdiensten. Ploegwedstrijden Wat de x'egio betx'eft herinnerde de voorzitter aan de geslaagde ploeg- wedsti'ijden en dankte hiervoor de landbouw-assistent de heer Zwart, die zich hiervoor zeer veel moeite heeft gegeven, met name ook het coachen van de regionale vertegen woordiger bij de landelijke wedstrijd. Herinnerd werd vex-der aan de ge slaagde familie-avond en de hearing van het Landbouwschap. Het indivi duele lidmaatschap van de C.A.V. houdt inpliciet in dat de afdeling geen 1 pet. terugbetaling meer krijgt van de afgenomen goederen, een in komstenderving, die tot zuinigheid noopt. De kring wil het echter blij ven doen zonder contributieverho ging. Jaarstukken De secretaris-penningmeester de heer J. C. van Beveren las hierna de jaarstukken, w.o. het rapport van de financiële commissie, bestaande uit de heren J. de Boer, C. J. Hanse en W. J. Boot. Alle stukken kregen de goedkeuring van de vergadering. De post debiteuren C.A.V. waarnaar ge vraagd werd, bleek gedaald tot plm. f 4000. Ook het verslag van de C.A.V. van de Kx-ing C.B.T.B. werd goedge keurd. Met algemene stemmen werd de heer J. A. van der Bijl herkozen tot voorzitter van de kring en van de C.A.V. De voorzitter zei zich nog een periode beschikbaar te willen stellen, al gaan zijn gedachten ook wel eens uit naar een jongere kracht. Tot lid van de financiële commissie werd gekozen de heer L. van de Sluis. NEW YORK. China heeft vrijdag de Verenigde Staten, Japan en Tai wan beschuldigd van samenzwering tot het leegroven van de hulpbron hen uit de zeebodem bij de Chinese kust en van het bedrijven van „flag rante agressie". PHILADELPHIA. Bij een gevecht tussen politiemannen en Indiaanse arbeiders is in de Amex-ikaanse stad Philadelphia een Indiaan om het le ven gekomen. Twee Indianen wei-den gewond. ROME. De bevolking van Rome is in een eeuw tijd meer dan verder- tienvoudigd. Dit blijkt uit de voor lopige uitslag van een volkstelling. De Italiaanse hoofdstad' telde op 23 oktober 2.789.896 inwoners tegen 213.633 in 1871. WIESBADEN. De bekende Duit se operazangeres Erna Sack is de afgelopen week op 74-jai-ige leeftijd in Wiesbaden overleden. De zange res, die om haar zeer zuivere so praan de bijnaam kreeg „de duitse nachtegaal", heeft haar belangi-ijk- ste successen gekend tussen de twee wereldooi-logen, vooi-namelijk in Europa en Nooi'd-Amerika. GENÈVE. Bij de Internationale Arbeidersoi-ganisatie (ILO) in Genè- ve zullen 140 werknemers van alle rangen worden ontslagen. WASHINGTON. Amex-ikaanse za kenlieden kunnen dit jaar voor het eerst deelnemen aan de industrie- en handelsbeui-s die in Kanton wordt gehouden. BONN. De Westduit se Bondsdag heeft een belangrijke stap gezet op de weg naar eenheid bij het bestrij den van milieuverontreiniging en la waai. Regerings- en oppositiepartijen spraken zich uit voor een wijziging van de grondwet, waarbij dc staat voortaan de volledige bevoegdheden op dit gebied krijgt. HONG KONG. Noord-Vietnam heeft te kennen gegeven dat dc reis van president Nixon naar China een poging is om het communistische kamp te splijten. TOKIO. De Verenigde Staten wil len Canada kiezen als cóntactplaats voor Peking en Washington, zo heeft de Japanse minister van buitenland se zaken, Takeo Foekoeda meege deeld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND THOLEN. Uit het magazijn van de N.V. Mayfair hercnkledingfabriek in Sint Maartensdijk zijn in dc nacht vijfhonderd kostuums ter waarde van ongeveer honderdduizend gulden gestolen. UTRECHT. In een open brief aan de Generale Synode van de Neder landse Hervormde Kerk hebben 33 leden van die kerk hun ongerust heid uitgesproken over de gang van zaken rondom hof Werriddfakonaaf. DEN HAAG. Het Tweede-Kamer lid drs. J. J. Voogd (P.v.d.A.) heeft zaterdagavond de regeringsbeslissing over de Drie van Breda .vooralsnog een bevredigende oplossing" ge noemd. Volgens hem is de regering duidelijk tegemoet gekomen aan dc uitspraak van de Kamer, aan het einde van het debat van dinsdag jl. gedaan. Die Kamer-uitspraak kwam duidelijk tegemoet aan de mening van het volk, aldus drs. Voogd. GEMEENTE BRUINISSE BURGERLIJKE STAND over de maand februari 1972 Geboren: 6. Jozina Janna d. van van Marinus de Ronde en Cornelia Pieternella Beekman; 10. Domina Jozina d. van Gerrit Hanzen en Jan na Pietei-nella van Driel. 12. Pieter nella d. van Jan Willem Roth en Neeltje Janny Kik; 16. Wouterina 'Jacoba d. van Jacob de Ronde en Christina Maatje Hoek; 16. Gerrit Johannes z. van Cox-nelis Jan Hanse en Maria Lena van Gameren. Overleden: 5. Anna Stouten 81 j. ongehuwd. Gehuwd: geen. Geen wegen of parkeerterrein in hel bos van het domein Dit is één van de vele fraaie slag zinnen die we aantroffen op de eer ste binnenstromende briefkaarten met adhesie betuigingen inzake de aktie van de Natuur- en Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" tegen aanleg van een weg en parkeerterxein in het Domeinbos en -duin bij Wester, schouwen. Aan de inzendingen is nu al tc zien van hoeveel betekenis dit bos is voor de bewoners van Schouwen-Duive land. Vooal Zierikzee komt zeer goed „in" de bus! Mocht u nog niet hebben gerea geerd, doet U het dan s.v.p. vlug? Uiterlijk a.s. dinsdag 7 maart moe ien dc laatste kaarten binnen zyn. Denkt U aan dc juisfc frankcring? Inmiddels liggen ook lijsten ter tekening op de volgende adressen: Burgh: Mevr. Padmos-Boot., Hoge- weg 35, Haamstede: J. P. C. Boot, Duinwegje 31 (bij Burgh), Haamstede Garage Dijkman, Zuidstraat 10, Zie rikzee: F. Schoonakker, Touwbaan 17, Bij voorbaat dankend voor Uw adhesie! Natuur- cn Vogelwacht „Schouwen-Duiveland"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3