Ten dele niet voldaan aan verzoek inzake liet Streekplan Vergadering Coöperatieve Weegbrugvereniging „Even Buiten" ONZE PUZZELRUBRIEK Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 1-3. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burge meester G. Hokken, zijn nog ver schillende zaken aan de orde geko men, w.o. de belastingtariefverho ging voor gebouwd en ongebouwd en de ricolheffing. Het nieuwe tarief wordt geheven volgens de minimum normen van een Artikel 12-gemeente, dus 24 procent voor gebouwde eigendommen en 12 procent voor ongebouwde eigendom men. Voor de rioolheffing wordt een minimum norm van f 113,- gesteld. Een en ander resulteert in een nieu we heffing straat- en rioolbelasting van 138 Vz procent. De wijzigingen werd aangenomen met de stem van wethouder Jumelet tegen. Met algemene stemmen werd aangenomen de nieuwe z.g. woonfo- rensenbelasting. De gemeente maakt daarbij gebruik van een haar krach tens artikel 275 van de Gemeente wet verleend recht. Gerekend wordt naar het vloeroppervlak van de wo ningen. In de gemeente zijn 61 daar voor in aanmerking komende huizen: 5 woningen a f 100,-, 51 a f 140,- en 5 a f 180,-. Streekplan Bij het punt Ontwerp herziening- Streekplan Schouwen-Duiveland maakent b. en w. een opmerking. „Er is ten dele niet voldaan aan het navolgende verzoek: De nu nog agrarische grond gelegen tussen, de dorpskom en de bestaande rijksweg is de aangewezen plaats voor de toe komstige uitbreiding van het woon gebied en zou daarom als zodanig op het Streekplan kunnen worden aangegeven. Het betreft hier het gebied be grensd door Molenweg, Dorpsweg, Rijksweg. Indien de dorpsuitbreiding zich doorzet op een wijze zoals dat nu gaat, is het gewenst dat een voor dat gebied vast te stellen bestem mingsplan in onderdelen, het Streek- Foor 45 jaar. plan met de gewenste bestemming tot basis heeft. Dit standpunt moet worden bezien tegen de achtergrond dat het Streekplan voor 10 jaar wordt vastgesteld. Het sluit ook niet aan op de structuurschets Schouwen- Duiveland waarbij dit gebied wel als toekomstig woongebied is aangege ven." B. en w. handhaafden hun stand punt. De heer M. J. van de Velde, zag met de meeste andere raadsle den graag, dat aandacht werd ge vraagd voor een haven bestemd voor visbootjes. Ook hierop zal worden geattendeerd. Sportvisserij was en is een niet te verwaarlozen bron van inkomsten voor de gemeente. De be grotingswijziging voortvloeiend uit de grondverkoop werd aangenomen. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG KERKWERVE. De arbeider J. K., werkzaam bij de landbouwer A. v. d. H.Jv., had zaterdagmiddag het onge luk van het zg. „dilt" te vallen waar door hij zijn pols brak. ZIER1KZEE. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie wordt in de gemeentekamer aan de Oude Haven op donderdag en vrij dag a.s. een soort fancy fair gehou den, teneinde de schuldenlast van het pastoriefonds te verminderen. ELKERZEE. Op initiatief van de landbouwvererüging „Scharendijke" zijn reeds enige tijd geleden pogin gen aangewend om te komen tot op richting van een noodslachtplaats, tevens openbaar slachthuis. Het ge bouw zal verrijzen kort bij Scharen dijke. SEROOSKERKE. Zondagavond bij het naar. huis rijden had mej. B. het ongeluk dat bij het uitwijken voor een auto haar rijwiel uitgleed zodat zij vlak voor de auto kwam te vallen. Haar rijwiel werd gedeeltelijk ver nield. Zelf kwam zij met de schrik vrij. ST. PH1LIPSLAND. Tegen J. Q. te Anna Jacobapolder is proces-verbaal opgemaakt ivegens ergerlijke mis handeling van een paard. Het beest, dat weigerachtig was, werd een strop om de tong gelegd. Door er daarna aan te trekken, werd een stuk tong van plm. 10 cm. afgetrokken. THOLEN. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft men ingebroken in de sociëteit „Non Semper" alhier. Gelukkig was geen geld aanwezig en alleen is een vat bier vermist. Men was binnengekomen door het ver breken van een ruit. De politie heeft het onderzoek in handen. NOORDWELLE. Ook de heer G. alhier heeft begrepen, dat onze tijd gekentekend wordt door de benzine. Hij heeft een der bekende kanarie gele pompen der Shell-maatschappij laten plaatsen met een capaciteit van enige duizenden liters. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur (bidstond v. h. gewas) en 7.00 uur ds. Van. der Schee. Lutherse kerk: 10.00 uur ds. Nierop, Middelburg. Kcrk- vverve: 11 uur ds. Van den Berg. Se- rcoskerke: 10 uur ds. Jansen Schoon hoven, 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10 uur da. Van Leeuwen'. Haamstede: 10 en 7 uur de heer Ma- lipaard. Renesse: 9.30 uur ds. De Wit. Noordwelle: 11 uur ds. De Wit. Scharendyke: 10.30 uur ds. Van Woerden, Middelburg. Brouwersha ven: 9.30 uur ds. Feunekes; 11.45 uur zondagsschool. Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes, 9.45 uur zondagsschool. Nocrdgouwe: 9.30 uur ds. Geers. Dreischor: 11 uur ds. Geers. Ouwer- kerk: 10 uur ds. Faber. Nieuvverkerk: 10 uur kand. M. C. van der Meer, 's-Gravenzande. Oosterland: 10 uur ds. Westerhof, 6 uur ds. Jansen Schoonhoven (bidstond voor gewas en arbeid). Sirjansland: 9.30 uur ds. v. d. Berg, 6.30 uur ds. Post, Arne- muiden. Bruinisse: 10 uur ds. Eisch- horn, Sliedrecht, 5 uur ds. M. v. d. Linden, St. Philipsland. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. A. Niercp. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds Favier, 18.30 uur ds. P. A. de Bres. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Van der Kooy Scharen dijke: 10 en 14.30 uur ds. Put. Brou.- wershaven: 10.30 uur ds. De Bres, 5 uur ds. Favier. Zonnemaire: geen opg. ontv. Nieuwerkerk/Oostcrland: 10 uur ds. Van der Molen, Kruinin- gen, 5 uur ds. Rienstra. Bruinisse: 10 uur ds. Rienstra, 5 uur ds. Van der Molen, Kruiningen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9 uur ds. Deddens, Rozenburg, 19.00 uur ds. Poelman, Kamperland. Chr. Geref Kerken Zierikzee: 10 en 6' uur ds. Boertjens, Thesinge. Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur lees- dienst, 3 uur ds. Broersma, Goes. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkcrk: 10 en 3, uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. A. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. Van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Scmmelsdijk: 10.30 uur ds. T. Elders- Mayer. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37 - 10 uur heiligingsdienst; 12 uur jeugdsamen- komst; 19.00 uur verlossingssamen komst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur; zon dagmorgen 10.00 uur. Haamstede: Zondagmorgen, 10.00 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oosterland (Zld.): H. P. v. d. Horst, vicaris te Utrecht. Aangenomen naar Brakel: kand. drs. M. Verduin te Gouda, die be dankte voor Bruchem-Kerkwijk, Goudswaard, Hoevelaken, Papen- drecht, Randwijk, Nieuwe Tonge en voor Zetten-Andelst. Ger. Kerken Beroepen te Hilversum: J. O. C. Bouma, Heerhugowaarcl; te Delden: kand. P. Kuizenga, Doltkum (gods dienstleraar); te Aalten: D. H. Bor- gers, Soest. Aangenomen naar Werkendam: G. de Jong, Dokkum, die bedankte voor Hoek van Holland. Ger. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Driebergen-Rijsen- burg: C. v. d. Jagt, te Doetinchem- Doesburg; te Emmen: H. D. van Herksen, Heemse; te 's-Gravenhage- Zuid/Loosduinen: L. Douw, Enschedé Z.W. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Rozenburg: A. Broer sma, Goes. Ger. Gemeenten Beroepen te Leerdam: M. G. Mouw te Oudemirdum; te Mijdrecht: W. C, Lamain, Grand-Rapids (U.S.A.). Bedankt voor Hilversum: L. Blok, Beekbergen. Ned. Herv. Kerk Aangenomen: naar Eindhoven J. Kronenburg te Steenderen. Geref. Kerken Benoemd tot geest. verz. van het Geref. Rusthuis .Avondrust" te Em men Joh. G. Lensink, em. pred. wo nende te Nieuw Amsterdam, die de ze benoeming heeft aangenomen. Geref. Gem. Beroepen: te Veen drs. A. Ver- gunst te Rotterdam-C. Ned. Prot. Bond Beroepen: te Briele samen met de Remonstrantse gemeente van Vlaar- dingen mej. A. C. Dorhout Mees te Lochem. Schenking voor hulpprogramma Wereldraad UTRECHT, 1-3. De Stichting Oecu- menische Hulp aan Kerken en Vluch telingen te Utrecht heeft 60.000 dol lar ter beschikking van de Wereld raad van Kerken gesteld voor het hulpprogramma dat de Raad ten be hoeve van Bangla Desj heeft opge steld. Met dit programma is een be drag gemoeid van 13 miljoen dollar. Ook heeft de stichting de verant woordelijkheid op zich genomen om op korte termijn een medisch team naar angla Desj te zenden. ROTTERDAM. Het zal zelfs de trouwe televisiekijker enige moeite kosten om te constateren, dat de nogal onappetijtelijke Oliue van de Dubbeldekkers dezelfde is als de charmante Anna Karen, die hier tijdens een bezoek aan de tentoonstelling „Binnenhuis 1972" haar keuze tracht te bepalen tussen een glaasje fris of een typisch Nederlands „jonkie". Flitsen uit het buitenland MADRID. Engeland en Spanje blijven van mening verschillen over de resoluties van de Verenigde Na ties met betrekking tot Gibraltar en besluiten het onderzoek op realisti sche en constructieve wijze voort te zetten om een bevredigende oplos sing te vinden. BRUSSEL. Touringcar-wegenhulp, de Belgische automobilisten-organi satie (te vergelijken met de ANWB) heeft becijferd dat de Belgische auto mobilist gemiddeld bij iedere kilo meter rijden 15 cent in de schatkist brengt. BRUSSEL. De Roemeense minis ter van buitenlandse zaken heeft een brief geschreven aan de E.E.G. met het verzoek zijn land op de lijst te plaatsen van landen die in aanmer king komen voor de door de E.E.G. gehanteerde algemene tariefprefe renties. De brief is gericht aan de fungerend voorzitter van de minis terraad, de Luxemburgse minister van buitenlandse zaken, Gaston Thorn. CAIRO. Vier Palestijnse Arabie ren die in Cairo wegens de moord aanslag op de Jordaanse premier Wasfi Teil terecht moesten staan, zijn op borgtocht vrijgelaten. BELFAST. Een lid van het „Ulster Defense Regiment" - de Noordierse vrijwillige politie - is in zijn woning in Lurgan, in het graafschap Ar magh, doodgeschoten. Zijn dochter tje van 11 jaar werd door een schot aan een been gewond. MOSKOU. De premier van Bangla Desj, sjeik Moedjiboer Rachman, is woensdag in de Sowjet-Unie aange komen voor een officieel bezoek. PARAMARIBO. De Surinaamse sectie van de Koninkrijkscommissie, die de staatkundige verhoudingen binnen het koninkrijk moet bestu deren is nu definitief samengesteld. TEL AVIV. De Israëlische lucht macht en Israëlische artillerie heb ben „terroristische stellingen" op Syrisch gebied bestookt, zo heeft een Israëlische militaire woordvoerder bekend gemaakt OOSTERLAND, 29-2. De Coöp. Weegbrugveieniging: „Even Buiten" vergaderde dinsdagavond in het ca fé: „Even Buiten" van de heer El- mendorp, onder voorzitterschap van de heet M. J. Zeyler. Als gewoonlijk bestond voor deze bijeenkomst weer grote belangstelling. De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Een blik terug op het afgelo pen jaar werpend kon de voorzitter constateren dat dit weer niet slecht gevveèst was. Ree^s op 7 december van het vo rig jaar werd de honderd miljoenste kilo gewogen wat nog niet is ge beurd, zodoende kon het totaal aan tal kilo's in 1971 oplopen tot ruim 105 miljoen. Er zijn volgens de voor zitter momenteel 58 leden, waarvan er 37 hetzij weinig of veel op de brug hebben laten wegen en 21 leden he- lemal niet. Dat was voor die 37 le den nog geen 7 miljoen kilo, dus nog geen 10 procent. Dit in ogen schouw nemend is het bestuur van mening dat er mettertijd een statu tenwijziging zal moeten komen. Ove rigens wil het bestuur de gemoede lijke sfeer die er steeds heerst op de vergaderingen enz. graag gehand- haaft zien, vooral in deze tijd nu al les zo hard en zakelijk wordt. Verder wees de voorzitter er nog op dat de voortdurende groei van de weegbrug grotendeels te danken is aan de vol ijverige weger de heer J. A. Beije, die nacht en dag voor de zaak klaar staat en die hiervoor, dank verdient. Rekening en verantwoording De rekening en verantwoording kwam aan de orde door de penning meester-boekhouder, de heer L. M. van der Maas, waaruit bleek dat er in 1971 op de brug gewogen werden de volgende goederen: 48.869.229 kg. uien; 39.341.940 kg aardappelen; 8.848.140 kg stro; 1.343.597 kg granen; 129.790 kg ijzer; 153.270 kg wijnpeen; 269.130 kg graszaad; 454.100 kg ap pels; 34.430 kg koppen; 328.040 kg selderij; 61.450 kg erwten; 15.780 kg vlas; 510.083 kg witlof; 489.460 kg split; 52.080 kg asphalt; 48.290 kg slakken; 1 9.380 kg jute; 13.630 kg accu's; 68.490 kg hout; 24.850 kg huisvuil en 4.702.048 kg diversen. Verder nog 25 stuks vee en 5 voer tuigen. Samen 105.789.797 kg, voor een bedrag van f 43.466,58. Verder bleek er nog een vrij goed batig salr do in de kas te zijn. De heren M. Bal, W. P. Biemond en Fr: Kik heb ben de boeken gecontroleerd en in orde bevonden waarvoor de pen ningmeester en de heren van de con trole de dank van de voorzitter ont vingen. Als lid van de commissie van Toezicht werd bij akklamatie geko zen de heer Jac. Nikerk en tot plaatsvervangend lid hiervan de heer Jan van der Maas-Bouwman. De voorzitter deelde nog mede dat se dert 1963, het jaar van de oprichting van de grote weegbrug gewogen is niet minder dan 497.572.967 kg in to taal. PESCARA. Duizenden inwoners van de Italiaanse havenstad Pescara aan de Adriatische zee zijn dinsdag avond de stad ontvlucht na een aardschok kort na 22 uur (Ned. tijd). BERCELONA. In twee overheids gebouwen in de Spaanse stad Barce lona zijn twee bommen ontploft. Vooral bij het arbeidsgerechtshof werd veel schade aangericht. ROME. De sociale spanning in Ita lië neemt toe als gevolg van de stij ging van de kosten van levensonder houd en dreiging met ontslagen. KENITRA. In het proces in de Marokkaanse stad Kenitra tegen de deelnemers aan de mislukte aanslag op de koning van Marokko op diens zomerpaleis in Skhirat op 10 juli vo rig jaar is de doodstraf uitgespro ken tegen de kadet Raiss. Luitenant- kolonel Mohamed Ababoe is veroor deeld tot twintig jaar gevangenis straf. BAIHAN (Zuid-Jemen). Ameri kaans militair personeel geeft lei ding aan een paar duizend huurlin gen in een weinig bekende woestijn oorlog tot omverwerping van de re gering van Zuid-Jemen. Dit heeft de minister van voorlichting, Khamri, in Baihan meegedeeld. WINDHOEK. De Anglicaanse bis schop van Bamarland (in Namibië) heeft in Windhoek gezegd dat na de stakingen van de Ovambo-arbeiders talrijke arrestaties zijn verricht en dat „de gevangenissen vol zitten". DACCA. - Een pokkenepidemie heeft de afgelopen tien dagen in de provincie Barisal in Bangla Desj aan honderd mensen het leven gekost. 300 mensen lijden aan deze ziekte. In dezelfde provincie zijn vijf men sen aan cholera overleden. MUNCHEN. Bij een explosie van verscheidene tankwagens zijn don derdagavond laat in Ingolstadt (Bei eren) minstens vier doden gevallen. Het ongeluk gebeurde toen twee uit tankwagens bestaande treinen tegen elkaar reden en verscheidene tank wagons explodeerden. NICOSIA. Grieks-Cyprische kran ten hebben donderdag gemeld dat de bisschoppen van de Orthodoxe kerk het aftredep van aartsbisschop Makarios als president van Cyprus zullen eisen. SALISBURY. Oud-premier Todd, zijn dochter Judith en het Afrikaan se echtpaar Chinamano dienen in hechtenis te blijven. Zo luidt de con clusie van een tribunaal, dat de Rho- desische regering heeft benoemd om een onderzoek in te stellen naar de hechtenis van de Todds en het echt paar Chinamano. DJAKARTA. Het aantal buiten landse toeristen op Bali is het afge lopen jaar met 45 procent, van 23.151 tot 33.021, gestegen. Zij kwa men voornamelijk uit de Verenigde Staten (11.455), Australië (6.494), Ja pan (2.605) on West-Duitsland (2.244). BEIROET. De Soedanese presi dent Djaafar Al-Nimeiry heeft in een vraag gesprek met het Libanese blad „Al Anwar" de betrekkingen tussen zijn land en de Sowjet-Unie uiterst slecht" genoemd. Hij zei dat Soedan de in Rusland gekochte wa pens zal vervangen door wapens van elders, als de Russen weigeren on derdelen te leveren. Hausse in rolschaatsen DEN HAAG, 2-3. Er worden op het ogenblik in Nederland meer rolschaatsen verkocht dan ooit. Met man en macht proberen importeurs en fra- brikanlen van rolschaatsen te voldoen aan de sterk gestegen vraag naar hun artikel. Volgens importeur J. J. Nooilgedagt, die ook in ijs schaatsen doet in het Friese IJlst, heeft de gestegen vraag vaar rolschaatsen alles te ma ken met de eclatante succes sen van de Nederlandse schaatselite tijdens de ver schillende kampioenschappen en de aandacht die daaraan is besteed via de televisie. Deze kampioenschappen zou den normaal gesproken hun invloed op de verkoop van ijs schaatsen niet hebben gemist, aldus de heer Nooitgedagt, maar omdat er maar een korte periode (?s teas deze winter en f de jeugd toch wilde schaatsen f heeft de vraag zich volgens hem verlegd. f Voorbijganger steekt stokje voor overval ROTTERDAM, 2-3. Dankzij attent optreden van een voorbijganger is op de Coolsingel in Rotterdam een roofoverval mislukt. Een ongeveer 20-jarige jongeman rukte op straat een verkoopster een cassette met 5.000 gulden uit de han den. Hij gaf deze aan zijn compag non, die met de bromfiets klaar stond om weg te rijden. De voorbijganger die de overval zag gebeuren, stak zijn paraplu tus- sen de spaken van één van de brom- fietswielen. De overvallers namen daarop de benen met achterlating van cassette en bromfiets. De verkoopster was met het geld op weg naar de Amrobank. Auto-ongeluk na een hartinfarct UITHOORN, 2-3. Een 71-jarige inwoner van Uithoorn, de heer M. Woelders, is donderdagavond in zijn woonplaats tegen een boom gereden. Hij had een hartinfarct gekregen waardoor hij de macht over het stuur had verloren. De man is over leden. Dieven kozen eerste kwaliteit OCHTEN, 2-3. Uit het modema- gazijn van Hunnik in Ochten is in de nacht van woensdag op donder- voor f 10.000 aan textiel gestolen. De De dieven kozen de allerbeste kwali teit uit. Zij namen de betere soortn lakens, japponnen en andere kldij mee. De goedkope spullen lieten ze han gen. Ze zijn binnengedrongen door latjes uit een raamkozijn te schroe ven, waardoor de ruit eruit gelicht kon worden. Ook verdween al het wisselgeld uit de kassa. Bevalling in de berm Dl JON, 2-3. De grote verkeers drukte in Frankrijk heeft nu ook tot de eerste bermbevalling geleid. Een man die zijn vrouw naar een kraam kliniek wilde brengen kwam met zijn auto in de buurt van Dijon in een verkeersopstopping terecht. Toen de tijd van de bevalling daar was zat er niets anders op dan dat de vrouw langs de kant van de weg werd gelegd en daar haar kind ter wereld bracht. Artsen van het ziekenhuis waarin de vrouw uiteindelfijk toch nog te recht kwam hebben meegedeeld, dat een en ander niet nadelig voor moe der en kind is geweest want beiden maken het uitstekend. De puzzel van vorige week is weer „uit". Ditmaal weer een heel stuk beter dan vorige week. En waar dat nu aan ligt? Moeilijk te zeggen, al leen kan men staande houden dat het altijd fijn is, zoveel (goede) oplossin gen te ontvangen. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: De heer C. Nelisse Bejaardencentrum „Borrendamme" Scheldestraat 2 Zierikzee De tweede prijs gaat naar: De heer A. Hirdes Van Hertsbekestraat 42 Bruinisse De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. nitraat; 6. patroon; 12. Eems; 14. poel; 15. oh; 17. ketel trom; 20. br; 21. dek; 23. nederig; 24. zog; 25. leek; 27. regel; 28. rede; 29. oprit; 31. Lek; 32. leven; 33. smak; 35. sake; 36. pekton; 37. patent; 39. nier; 41. Kent; 43. anjer; 45. bok; 47. Reims; 49. gaal; 50. loens; 52. neep; 53. aam; 54. pendant; 56. nee; 57. Zr.; 58. linkerarm; 60. Sr.; 61. pose; 62. koel; 64. nijptang; 65. legioen. Verticaal: 1. noodlot; 2. te; 3. rek; 4. amen; 5. aster; 7. april; 8. toog; 9. rem 10. O.L.; 11. nergens; 13. vlegel; 16, heep; 18. edel; 19. trek; 20. bode; 22. kersenjam; 24. zeventien; 26. kimkiel; 28. rekenen; 30. tater; 32. later; 34. kor; 35. sak; 38. magazijn; 40. moe der; 42. Asperen; 44. naar; 45. bonk; 46. knar; 48. mees; 50. lenen; 51. Snake; 54. Pisa; 55. trog; 58. lot; 59. mei; 61. p.p.; 63. L.O. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. Europeaan; 6. be roepswerkzaamheid van een dok ter; 11. voorrede; 12. file; 13. vo gel;; 14. van geringe breedte; 15. vogelprodukt; 17. onder andere (af korting); 19. per adres (afk.); 21. spo- rendragende plant; 24. sprookjesfi guur; 26. het verbouwen, cultuur; 29. stad in Afrika; 30. dans; 32. holhoor- nig zoogdier; 33. bewoner v.h. hoge noorden; 34. onbepaald hoofdtel woord; 35. te weten (afk.); 37. zang stem; 38. buitensporigheid; 39. insekt; 40. hoofddeksel; 42. 100 meter (afk.); 44. Amsterdams peil (afk.); 45. plaats aan de spoorweg Utrecht-Arnhem; 48. zindelijk, schoon; 50. kleur; 53. telwoord; 54. tot de Ned. Antillen behorend eiland; 56. bladplant; 57. vervelend, onuitstaanbaar persoon (figuurlijk); 58. meervoud (afk.); 60. boksterm (afk.); 61. bekend sport evenement (afk.j; 62. vloeibare spijs; 64. vlinderlarve; 65. uitdrukking vbn bevestiging; 67. mannelijk beroep; 69. rijk aan ondervinding; 70. slecht vioolspeler (figuurlijk). Verticaal: 1. met veel zorg; 2. per soonlijk voornaamwoord; 3. verspie der; 4. na het genoemde of bedoelde; 5. kledingstuk; 6. kleine vis; 7. deel v.e. vliegtuig; 8. hard gesteente; 9. televisie (afk.); 10. muziekstuk voor 5 partijen; 16. meetkundige figuur; 18. klipgeit; 20. beestenspel; 22. grote bontgekleurde papegaai; 23. voeg woord; 24. muzieknoot; 25. laagtij; 27. landbouwwerktuig; 28. plezier, pret; 30. eertijds veel gebruikte drank 31. drager van de wereldbol; 34. uit roep; 36. atractie in een speeltuin; 40. al de aanhangers v.e. partij in een vertegenwoordigend lichaam; 41. alvorens; 43. stengels van grassen en granen; 46. aanwijzend voornaam woord; 47. kuis, zedig; 49. let wel (afk. Latijn); 51. overblijfsel bij ver branding; 52. chemisch symbool; 53. 0.1 liter (afk.); 55. rivier in Oosl- Azië: 57. gedroogd vruchtvlees van de kokosnoot; 59. traditionele vij andschap; 60. zotte inval; 63 duin vallei; 64. elasticiteit; 66. bijvoor beeld (afk.); 68. verfrissende lekker nij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6