ERIC DE NOORMAN Start cursus Weliarewerk te Bruinisse Zeer geslaagde afsluiting van Zeeuwse crosseompetitie 1972 INGEZONDEN STUKKEN „De drie van Breda De Heer der Heruli Aanplant tuinbouwgewassen in januari Alloliek in Vvostonschoiiwcn Ook prostat iel open waren een groot succes BRUINISSE, 28-2. Vrijdagavond kwamen leden van diverse vrouwen verenigingen te Bruinisse bijeen, in het Ned. Herv. Ver.gebouw, waar door een welfarewerkster van het Rode Kruis een uiteenzetting werd gegeven over een cursus bezigheids therapie, voor bewoners en bewoon sters van „liet Opper" en anderen die over veel vrije tijd beschikken. Het onderwerp „Wat is bezigheids- therapie", werd aan de hand van dia's duidelijk gemaakt. Om echter een aantal werkers en werksters goed te kunnen begelei den zijn dames nodig, die deze bege leiding ter hand nemen. De bedoe ling is dan ook een cursus te organi seren met minimaal 15 deelneem sters. Staande de vergadering gaven zich 8 dames op. Het materiaal wordt gratis door het Rode Kruis beschikbaar gesteld. Het was de afd. Bruinisse van hot Rode Kruis, dat het initiatief nam voor dit werk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WINSCHOTEN. In Winschoten is de 19-jarige T. Werkman uit Oost- wold dodelijk verongelukt. De jon geman kwam met zijn auto op het linker weggedeelte in bosting met een tegemoetkomende personenauto, bestuurd door T. Veldman uit Win schoten, die nog trachtte de auto te ontwijken. AMSTERDAM. De Bedrijfsauto RAI 72. die van donderdag 17 tot en met 27 februari is gehouden in het RAI-gebouw te Amsterdam, heeft 165.470 bezoekers getrokken, een re cord voor deze tentoonstelling. De vo rige Bedrijfsauto RAI in 1970 werd door 161.211 personen bezocht. MUSSELKANAAL. In Musselkanaal is een cafétaria annex woning door brand volkomen in de as gelegd. Van de inboedel, zowel van woning als cafétaria, kon niets worden gered. DEN HAAG. De internationale kattententoonstelling „Kat-Expo '72" in het Congresgebouw te Den Haag heeft dit weekeinde 15.000 bezoekers getrokken. Er waren 640 katten uit Nederland, West-Duitsland, Frank rijk en België, die werden beoor deeld door een groep internationale keurmeesters. TILBURG. Doordat enkele grote export-orders op militair gebied niet zjjn doorgegaan, zullen 60 perso neelsleden van metaalwarenfabriek Tilburg NV het bedrijf moeten verla ten. J Baarden en snorren in Woerden t t t WOERDEN, 28-2. - Zeker de helft van cle mannen in V/oer- f den is bezig een baard of een snor te kweken. Deze plotse- i r ling sterk toegenomen aan- f dacht voor de natuurlijke ge- t f zicht sbeharing is niet toeval- f lig. In de zomermaanden zal f f de stad Woerden namelijk haar i f zeshonderjarig bestaan vieren, t f De bevolking zal zich voor die f t gelegenheid in historisch cos- f f tuum steken. In vele wonin- f f g enliggen nu de 14de eeuivse f f pakken gereed of wordt naar- f f stig aan de klederdracht ge- f f werkt, zo blijkt uit gesprekken f f met inwoners van cle jarige f f stad. f DEN HAAG, 26-2. In januari is 428 ha sla aangeplant tegen 524 ha in januari 1971. De oogst van sla had in januari betrekking op 449 ha te gen 530 ha in januari vorig jaar. De op 1 februari aanwezige oppervlak te sla bedroeg 1452 ha (1412 ha). De aanplant vah tomaten bleef achter bij dezelfde periode in 1971 (749 resp. 780 ha). Toch was de op 1 februari aanwezige oppervlakte iets Dinsdag 29 februari start om 2 uur deze cursus in „Het Opper" om dat de 8, die zich reeds opgaven ver trouwen dal hun aantal zeker zal worden verdubbeld. Zoals bekend komen de „gemaakte goederen" (brei haak, borduur, raffia en ander werk) ten bate van het Rode Kruis. DODELIJKE ONGELUKKEN HOOGEVEEN. De 29-jarige wiel- rijdster mevrouw B. Koster-Metse laar uit Hollandscheveld is zondag avond op slag gedood toen ze in haar woonplaats door een dronken auto mobilist, de 36-jarige M. S. uit Hoo- geveen, werd aangereden. BADHOEVEDORP. De twee inzit tenden van een personenauto zijn zondagmiddag om het leven geko men bij een verkeersongeval op de Schipholweg-Sloterweg, dat ont stond toen de bestuurder van een personenauto geen voorrang ver leende. De slachtoffers zijn de be stuurder P. G. Harrems (34), ver koopleider uit Amsterdam en zijn passagier W. A. Bus, oen 29-jarige landbouwer uit Badhoevedorp. BURGERVEEN. - De vijfjarige Grietje Schijff uit Burgerveen (ge meente Haarlemmermeer) is overle den aan de verwondingen, die ze op woensdag 23 februari had opgelopen. Die dag stak ze plotseling de Leimui- derdijk over en werd aangereden door een personenauto. APELDOORN. .De 22-jarige A. van der Oord uit Apeldoorn is maan dagavond verongelukt toen hij met zijn sportauto tussen Hoogsoeren en Assel uit de bocht vloog en legen een boom terecht kwam. De politie ver moedt, dat hij met te hoge snelheid heeft gereden. Een inzittende werd met ernstige v erwondingen in het Julianaziekenhuis te Apeldoorn op genomen. EIBERGEN. De 67-jarige land bouwer D. Scheggetman uit Rekken (gem. Eibergen) is maandag bij een verkeersongeluk in deze gemeente om het leven gekomen. Hij raakte op zijn bromfiets de macht over het stuur kwijt en werd aangereden door een tegemoetkomende bromfietser. De heer Scheggetman overleed ter plaatse. De andere bromfietser liep ernstige verwondingen op. ZWARTSLUIS. De 58-jarige vrouw A. van de Wetering is maan dagavond in haar woonplaats Zwart sluis, toen zij naast een andere vrouw links van de weg wandelde, door een personenauto geschept. De vrouw was op slag dood. De auto mobilist is daarna doorgereden. AMSTERDAM. De 42-jarige T. D. Huizinga uit Amsterdam is maan dagavond bij een verkeez*songeluk in zijn woonplaats om het leven geko men. Zijn auto werd op het kruis punt Kloveniersburgwal-Rusland ge grepen door een andere auto, die volgens de politie geen voorrang ver leende. GOES. In het ziekenhuis in Goes is maandagmorgen de zeventienjari ge J. M. Rijk uit Overzande (Zuid- Beveland) overleden aan de ver- wondngen die hij eerder die ochtend had opgelopen bij een verkeersonge luk in 's-Gravenpolder. LIENDEN. Maandagmiddag heeft een wandelaar in de Rijn bij de veer pont in de gemeente Lienden het stoffelijk overschot gevonden van de 39-jarige mevrouw H. J. van Ame- rongen-van Schenkhof uit Opheus- den, die sedert 24 januari jl. werd vermist. groter dan vorig jaar (1169 tegen 1150 ha). Er werd in januari 191 ha kom kommers aangeplant, 20 ha of 12 procent meer dan vorig jaar. De op pervlakte komkommers bedroeg 1 februari 514 ha (474 ha). De oppervlakte andijvie bedroeg 1 februari 87 ha tegen 83 ha vorig jaar. Aldus de uitkomsten van de steek proef „tuinbouwgewassen onder glas" van het CBS. WESTENSCIIOUWEN, 26-2. De door dé atletiekafdeling van de S.V. Delta-Sport te Zicrikzee georgani seerde wedstrijd- en prestaticlopcn werden dankzij de deelname, organi satie en niet in het minst door de fraaie omgeving, een waar succes. Honderd en tien personen kwamen aan cle start voor de wedstrijden, waaronder ook de atleten uit Zecuws-Vlaanderen, die door de dichte mist gedwongen, via omwegen naar het Schouwse domeinengebied waren gekomen. Zodoende waren op deze laatste crosscompetitiewedstrijd alle zeven Zeeuwse atletiekvereni gingen vertegenwoordigd. Pupillen Het begon om 2 uur met een pres tatieronde voor de meisjespupillen en jongensminipupillen. Genoemd mag hier worden de snelheid waar mee de jeugdige pupil Rini Stout- jesdijk het 750 meter parcours af legde. Daarna startte de jongenspupillen- wedstrijcl ook over 750 meter. Frits Verheij van Delta-Sport won z'n derde wedstrijd dit jaar. Met vijf seconden voorsprong op vier Schelde Sport-jongens ging hij als eerste over de streep. De pupillengroep be stond uit vijftien jongens. D-juniorcn Bij de D-meisjes was het zoals gebruikelijk weer een Delta-Sport- aangelegenheid. Slechts twee Schelde Sport-meisjes zorgden voor tegen stand. Anita Koopman uit Seroos- kerke werd de overwinnares op de 750 meter in 2.55.2, vlak voor Jolien van Westenbrugge (2.56.1). Beide Delta Sport-meisjes hebben twee wedstrijden gewonnen deze winter. Als derde arriveerde op 15 sec. Mar- ja Saman en vierde was Karin Deur- ioo, ook beiden van Delta Sport. Vijfde was Henny de Blonde uit Se- rooslcerke en daarna volgden resp. "voor Delta Sport Ellen Dreyer, Els v. d. Wielen en Anita Kouijzer. Bij de 750 meter jongens D een verwachte overwinning voor Paul Sturm van A.V. '56 in de zeer snelle tijd: 2.34.5. Het parcours voor de jeugd bestond nl. ook. uit zandpaden en lastige klimmetjes. Armin de Hooge werd vijfde en Marco Nolet zesde. C-junioren Hierna volgden de groepen voor de klassementswedstrijden, te beginnen met de C-meisjes. Er stond voor Delta Sport erg veel op het spel, want de meisjes hadden nog een kleine kans op de eindoverwinning in het B/C verenigingsklassement. Mar ja de Jonge van Schelde Sport won zoals verwacht de 750 meter meisjes-C, maar de voorsprong op Marianne Nolet van Delta Sport was zeer gering, slechts één seconde. Een voortreffelijke prestatie van Marian ne, want ze bleef A. de Bie van Schelde Sport voor, een meisje dat tot dusver meestal tweede was. Mai-ja Kouijzer werd vierde, Fija van liet meisje A. Koopman verraste. Het meisje Isolien Hage %vas een klasse apart. Schelven verrassend zesde, Riet Stoutjesdijk zevende en Petra Krel- lo tiende. Bij de 1500 meter jongens-C de krachtmeting voor de dercté plaats in het eindklassement lussen Jos Geluk (Ellemeet) en René Baartse (Seroos- kerke). In dit terrein bleek Jos beter uit de voeten te kunnen, hij werd derde in 5.38.8. René legde beslag op de vierde plaats, Cor de Pee uit Mid- delharnis werd zevende. R-junioren Bij de 1500 meter meisjes-B een dubbele overwinning voor Delta Sport. Isaline Hage was weer duidelijk een klasse apart tussen de overige Zeeuwse meisjes. Ze won haar derde wedstrijd en legde daarmee beslag op de eindzege. Joke Geluk (Ellemeét) verraste V,vriend en vijand" door Els Bakker van A.V. '56 van de tweede plaats af te houden. Dankzij deze prestatie kwam tweede op een gedeelde derde plaats in het eindklassement. De 2250 meter jongens-B werd ge wonnen door J. Breel van Marathon. Ad Wandel uit Renesse was voor Delta Sport weer de eerst aankomen de, hij werd zevende in. 8.25.0. Daar- na volgden Leo de Pee (Middelharr nis), Hans Pols, Leen Schot en Olaf Schwantje. A-junioren en senioren De heren en A-junioren moesten op een pittig, maar zeer geschikt cross- parcours vier ronden afleggen, wat een afstand van zeven kilometer be tekende. Piet Vonck uit Hulst toonde hel publiek, hoe een loper van natio naal niveau een zware zeven kilo meter aflegt. Ruim één minuut voor sprong had hij bij de finish op z'n clubgenoot W. van Houte. Na afloop verklaarde Piet Vonck de domaniale bossen een uitstekend trainingster rein bevonden te hebben voor de Ned. crosskampioenschappen volgen de week in Dwingeloo (Drente), waar ook Isaline Hage van Delta Sport haar krachten gaat meten met de snelsten van de andere districten. De tijd van Piet Vonck was 20.26.3; Mar tin Moerland (Noordvvelle) kwam tot een uitstekende zevende plaats in 22.40.0; Wim Schot werd veertiende in 23.57.0. Samen konden ze Delta Sport op de derde plaats houden in het verenigings-eindklassement. Prestatielopen Na de wedstrijden startten onmid dellijk de prestatielopen. Zowel bij de jeugd (2 km) als bij de ouderen (6 km) was er een zeer goede belang stelling. In totaal gingen er 185 pres tatielopers van start. De oudste deel nemer was de 76-jarige heer Geluk uit Haamslede en de jongste, de 4- jarige Annemieke Goedhart uit Zie- rikzee. Beiden toonden ze het par cours aan te kunnen, want ze ver dienden een leren plaquette omdat ze binnen de gestelde tijd binnen waren. Na afloop vonden in café restau rant „Zeelust" de prijsuitreikingen voor de wedstrijden plaats. De meest verheugende mededeling was die van de afdeling Zeeland - voorzitter de heer Simpelaar - dat de meisjes van Delta Sport bovenaan waren geëin digd in het B/C verenigingsklasse ment met 1 punt voorsprong op de Schelde Sport-meisjes. Hieronder volgen de einduitslagen van de crosscompetitie 1972: SENIOREN: 1. P. Vonck, R.K.H. A.V., 120 p.; 2. A. Schout, R.K.H.A.V. 109 p,; 3. W. v. Houte, R.K.H.A.V., 102 p.; 7. M. Moermond, Delta Sport, 82 p.; 16. W. Schot. Delta Sport, 62 p.; 24. G. v. d. Wiel, Delta Sport, 35 p. B-JONGENS: 1. J. Breel, Mara thon, 113 p.; 2. Lernhout, R.K.H.A.V. 109 p.; 7. A. Wandel, Delta Sport, 81 p.; 10. L. de Pee, Delta Sport, 75 p.; 11. H. Pols, D.S., 69 p.; 12. L. Schot, D.S., 66 p.; 13. O. Schwantje, D.S., 64 p. C-JONGENS: 1. M. Koulen, Schel de Sport, 120 p.; 2. O. Sturm, A.V.'56, 112 p.; 3. J. Geluk, Delta Sport, 99 p.; 4. R. Baartse, D.S., 98 p.; 8. C. de Pee, D.S., 81 p. B-MEISJES: 1. I. Hage, Delta Sport, 120 p.; 2. E. Bakker, A.V.'56, 112 p.; 3. Joke Geluk, Delta Sport, 98 p. C-MEISJES: 1. M. de Jonge, Schel de Sport, 120 p.; 2 en 3. M. Nolet, D.S. en A. de Bie, S.S., 105 p.; 4. R. Stoutjesdijk, D.S., 92 p.; 5. M. Kouij zer, D.S., 92 p. Verenigingsklassementen HEREN/A-JUNIOREN: 1. A.V/56, Goes, 426 p.; 2. R.K.H.A.V., Hulst. 405 p.; 3. Delta Sport, Zierikzee, 221 p.; 4. Zeeland Sport, Vlissingen, 207 p.; 5. Dynamo '70, Middelburg, 183 p.; 6. Schelde Sport, Terneuzen, 148 p.; 7.Marathon, Vlissingen, 139 p. B/C-JONGENS: 1. A..V/5G, 508 p.; 2.' Delta Sport, 476 p.; 3. Marathon, 357 p.4. Schelde Sport, 330 p. B/C-MEISJES: 1. Delta Sport, 508 p.; 2. Schelde Sport, 507 p.; 3. A.V/56 464 p. Pupil Frits Verhey werd winnaar. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Bezorgdheid 0111 autoweg De Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland is bezorgd over con crete plannen, opgenomen in het ontwerp-streekplan Schouwen-Dui- veland, om ter wille van de strand- ontsluiting tussen Westenschouwen en de vuurtoren, een autoweg aan te leggen door de domeinbossen met een parkeerterrein voor minimaal 850 auto's. (Dit als eerste aanzet). Toegegeven, het is een vrij jong bos (de oudste bomen zijn nauwe lijks 50 jaar) nog"wel bestaande uit exoten, in dit geval dennen, die hier van huis uit niet thuis horen. Maar ze doen hel goed en wat be langrijker is. door de wisselwerking van vele factoren is het gelukt dit bos te vormen tol een levensgemeen schap waarbij klimaat, bodem, vegetatie, fauna, flora en publiek een voorname rol spelen. Dat het. mei de zee als buur, Eu ropees uniek is, zoals wel eens wordt beweerd, is mogelijk wat geflatteerd. Maar het is een feit. dat duizenden er rustig van kunnen genieten, dat het tol op heden wordt bezocht door geïnteresseerden, die het dc moeite waard vinden, om via de mulle zand wegen. de nachtegalen (meer dan 25 paar) te kunnen horen, of de bosdle- ren en hun sporen te zien; kortom hun bos - hot enige van dergelijk formaat in Zeeland - ruim 300 ha in zich op te nemen.dank zij de rust die daar nu nog volop aanwezig is. Deze uitwijkplaats, deze vlucht - en rustplaats is voor de mens onont beerlijk. ja zelfs broodnodig. Hot komt volkomen tegemoet aan de verlangens van velen, die de stroom van het moderne verkeer even uit hun gedacht en gezichtsveld willen bannen. Elders geeft men millioenen uit om iets dergelijks te kunnen creëren. Er is a? zo weinig voor nodig, dit bos tot een soort park te degraderen. En dit gebeurt onherroepelijk, als men door ingrepen van buitenaf deze evenwichtstoestand, waardoor dit bos juist dit stadium heeft bereikt, verstoort. De Vogelwacht is van mening, dat weg en parkeerterrein daar niet moeten komen. Zij ziet er de nood zaak niet van in, dat strandontslui- ting hier persé op deze manier moet worden toegepast. De vakantie-top duurt 10 weken. Laat men voor die periode een vorm van openbaar vervoer uitden ken, waarbij hel publiek over het strand, of over water kan worden vervoerd naar de begeérde plaatsen. Deze „lijndienst" zal heel wat goedkoper zijn dan het aanleggen van een aiitoweg en het duinbos kan daarmee in tact blijven. Een ieder, die het Schouwse do- meinbos ter harte gaat en het eens is met de strekking van dit stuk, wordt verzocht een briefkaart te zenden, aan „Vogelwacht Schouwen" te Haamstede. Uw reakties worden met het be zwaarschrift naar Middelburg (Pi-o- vinciale Staten) ingesloten. Vóór 10 maart dienen daar de be zwaren te worden ingediend. Het is dus kort dag NATUUR- EN VOGELWACHT SCHOUWEN-DUIVELAND 3 maart 1972 Wereldgebedsdag Op vrijdag 3 maart zal weer in 160 landen de Wereldgebedsdag worden gevierd. Dit is een uniek gebeuren. Nergens in de kerkgeschiedenis vin den wij iets dergelijks. Hoe is deze dag ontstaan? In 1887 nam een yrouw in Ameri ka het initiatief om te komen tot een nationale gebedsdag, waarop zowel persoonlijke als nationale schuld be leden zou worden. Zij behoorde tot de Presbyteriaanse Kerk. In 1890 stelden twee andere Amerikaanse dames uit de Baptistengemeenten voor, om een jaarlijkse interkerke lijke gebedsdag te houden en dan vooral te bidden voor het vaak ge vaarlijke werk van de zendelingen, die verweg het evangelie brachten. In 1919 voegde men de beide ge bedsdagen samen tot één dag van gebed. Tot 1922 bleef deze beperkt tot Amei*ika. Later kwam Canada ér bij en spoedig volgden ook andere landen van het Britse Gemenebest. Op de zendingsconferentie welke in 1928 te Jeruzalem plaats vond, hoor de een Nederlandse vrouw spreken over de gebedsdag en een jaar later werd op haar aandringen deze dag ook in ons land gehouden. Thans, na 43 jaar, vraagt men zich soms af: moet dat nu nog? En toch - zou er in de tijd, waarin ons kerkelijk leven zó ingezakt, zó mat is. iets nodiger zijn dan het ge bed? Nieuwer kerk. R. O De enquête te Omver kerk Reeds tweemaal stond in uw blad te lezen dat door een enquête, ge houden in Ouwerkerk, gebleken was dat 80 pet. van de inwoners voor het open houden van de Oosterschelde zou zijn. Dit bericht bevreemdt mij zeer. Gaarne zou ik willen weten wanneer, door wié en bij wie deze enquête gehouden is. Toch niet bij de vakantiegangers? Van mijn kerkeraadsleden en kerkvoogden is er niemand die ooit van een enquête omtrent het open of dicht van de Oosterschelde iets ge merkt heeft. Ook anderen dan ker keraadsleden, die ik hieromtrent ge vraagd heb weten niets van deze ge houden enquête. Mijn indruk is dat niet 80 pet. van de inwoners van Ouwerkerk vóór, maar tegen het openhouden van de Oosterschelde is. En dat de afslui ting eerder vandaag dan morgen moet geschieden. I. FABER, Bijstand in het pastoraat. De drie van BREDA wil men nu vrijlaten „Men zal zijn vijanden niet haten" Zo staat geschreven, maar het zal blijken: men moet van deze regel afwijken. Ik wil nu achler de coulissen kijken. Misschien kan ik een overzicht bereiken. Waarom kosten die drie het Nederlandse geld? Waarom heeft men ze van het werk vrijgesteld? Ik heb zelf gezien dat nog vandaag Regeringsambtenaren bij het begin van de dag „Heil Hitier" zeggen. Dat is waar En dat betekent nog een groot gevaar. De N.P.D. heeft het bewezen Hoeveel leden zijn er op '1 laatst niet geweest? Hoevelen zijn het die ongekend daar achterstaan Dus niet „officieel" met de leden samengaan? Een kleine Hitier en het is gedaan Miljoenen zullen voor de mitrailleurs weer staan. Is de Duitser vandaag wel lief en zoel Vergeet niet de kampgeest in zijn bloed. Nu komen drie martelaren naar Duitsland terug Voor de drie en de „oude Hitier" oen groot geluk. Maar hebben die drie een geweten? Zijn ze niet kwaad op Nederland, waar zo hebben gezeten? Dc geschiedenis heeft het bewezen In '39 zijn de Duitsers ook zoet geweest Zoals de vader, dc zonen, staat het geschreven. Dat is een vers uit het leven. De vaderlandsliefde ligt de Duitsers in het bloed Vergeet u de kampgeest en zijn moed? Wil de Nederlander in dc mens alleen het goede zien? Dan gaat het als in '39.mischion! ASTRA MONTIS (pseud.). 35. Met een kort bevel houdt Eric Wolf te rug. Nadenkend staart hij naar het struik gewas, waarin de Heruli verdwenen is. Het zou verkeerd zijn. de knaap nu achterna te gaan en hem te dwingen naar dc burcht terug te keren. De Noorman schudt het hoofd. Allan kan met woorden niet overtuigd worden. Hij zal zelf moeien ondervinden, hoezeer hij zich vergist. In een mismoedige stemming keert Eric naar de paarden terug. Hij heeft geen lust meer, alleen de jacht op de herten voort te zetten. De dieren zijn door het rumoer bo vendien toch al gevlucht en op hun hoede. De gehele dag hangt er een gedrukte sfeer in de burcht. Als het 's avonds voor Erwin tijd wordt om naar bed te gaan. verklaart de jonge prins met ongewone heftigheid, dat hij op wil blijven. „Tot Allan terugkomt!" zegt hij. „HIJ móet komen? Ik kan toch niet slapen als hij er niet is!" „Kom mijn zoon!" sust Vrouwe Winonah. „Ge behoeft U niet ongerust te maken. Morgen zal hij er zeker zijn." „Mij niet geloven!" valt Pum Pum in, doch Eric wenkt hem te zwijgen. „Het is tijd, Erwin!" zegt hij op een toon, die geen tegenspraak duldt. „Morgen zullen wij verder zien!" In zichzelf namokkend laat Erwin zich door zijn moeder wegbrengen. „Ik had wellicht beter gedaan, dc jongen terug te houden", peinst Eric als Winonah in het vertrek is teruggekeerd. „Gij behoeft Uzelf geen verwijten te maken." antwoordt zij kalm. ..Het schijnt mij dat deze jonge Heruli steeds overijld handelt. Later zal hij gaan nadenken en naar de burcht terug kerenEen nacht in het woud zal hem wel het dwaze in zijn gedrag doen inzien. De Noorman zucht, „Ik hoop hef', merkt hij op. „Ik ben in zeker opzicht voor hem ver antwoordelijk. Wij zullen zien." Doch Eric kan deze avond zijn rust niet terugvinden. En voor hij zich te slapen be geeft, gaat hij zelf naar de wachter bij dc poort. „Zorg ervoor, dat gij wakker blijft," drukt hij de krijger op het hart. „Het is moge lijk dat de jonge Heruli deze nacht terugkeert. En dan zult gc hem terstond binnenlaten." De wachter knikt en met een korte groet verwijdert Eric zich, doch, zijn woorden ten spijt, de Noorman voelt dat zijn verwachting niet in vervulling zal gaandat de poort deze nacht gesloten zal blijven....

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5