Een Mercedes hoeft voor zijn grote beurt nog maar om de 15.000 km de garage in. AANBESTEDING EERSTE FASE VAN RIOLERINGSPLAN NOORDWELLE HAD ZEER GESLAAGDE STRA-VIERING STREEKNIEUWS van de ij „Prinsendam" j Kritische kanttekeningen P.v.d.A.-woordvoerder Wordt de Dr. de Kockstraat doorgetrokken naar de Molenweg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 februari 1972 Nr. 21010 Gemeenteraad Westerschouwen Advertentie Een plezierig nieuwtje voor Mercedes-rijders. Na jarenlang onderzoek heeft Mercedes-Benz een voor de rijder welkome wijziging aan kunnen brengen op het onderhoudsschema. Uw wagen krijgt voortaan om de 15.000 km zijn grote beurt. In de praktijk wil dat eenvoudig weg zeggen: minder in de garage. Dus minder uw auto missen. Minder onderhoudskosten (op 100.000 km bespaart u aan loonkosten zo'n 20 tot 40%). En dit heeft ook tot gevolg dat wachttijden, zo die er waren, korter zullen worden. Elke Mercedes-serviceheurt zal in de toekomst zeer duidelijk uit drie gedeelten bestaan: het normale onderhoud de elektronische motor test de veiligheidsinspectie Dit nieuwe schema geldt voor alle wagens van de zg. „nieuwe generatie" sinds 15X38. Bij uw dealer ligt het nieuwe servicé-checkboekje voor u klaar. Hij zal u over de details en de voordelen-van het systeem graag alles vertellen. Zo was het Zoishet nu 1000 1000 5000 7500* 10000 15000 15000 20000 25000 30000 30000 35000 40000 45000 45000 50000 55000 60000 60000 totaal 13 totaal 6 onderhouds onderhouds beurten beurten *voor dlesels:5000 km enIO.OOO km. Tussen de 1S000 km beurten dóór: ïx olie verversen voor bt;nzinewagens; Merccctes-rijders tebfcen Eet altijd beter voor de diesels 2* Grote belangstelling voor jaarlijks evenement HAAMSTEDE, 28-2. Een openbare raadsvergadering is vastgesteld op maandag 6 maart a.s. in de raads zaal. Het nieuwe raadslid de lieer J. van Sluüters (P.v.d.A.) zal beëdigd worden. Wegens vertrek van mevr. Peters-Lok zal haar plaats in de commissie voor de strafverordening worden ingenomen door de heer J. Lustig Deze verordening zal tevens vastgesteld worden. In de Alg. Politieverordening werd wat het wederrechtelijk binnen te dringen of wederrechtelijk te vertoe ven in een gebouw dat niet bij een ander in gebruik is doch waarop een ander een zakelijk of persoonlijk recht heeft, een kleine wijziging aan gebracht. De exploitatievergoeding 1971 voor de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonder wijs zal vastgesteld worden, terwijl tevens een voorschot verstrekt zal worden op de exploitatievergoeding 1972. Eveneens een vaststelling van het voorschot vakonderwijs 1972 t.b. v. voormelde vereniging. Een kleine wijziging in de gemeen schappelijke regeling „Stichting Ho- de Kruis Ziekenhuis Schouwen-Dui veland" wordt voorgesteld. Als punt 10 van de agenda zal het ontwerp 2e herziening Streekplan Schouwen-Duiveland hei-zien wor den. Rioleringsplan Zoals bekend zal de eerste fase van het grote rioleringsplan binnen kort aanbesteed worden. Dit deel loopt van Westenschouwen naar Bui-gh-Haamstede gedeeltelijk langs de Kraaijesteinseweg. Met de eige naren van de betreffende grond waarin de leiding gelegd zal worden werd in september 1971 een voor lichtingsbijeenkomst gehouden, waarbij ook de secretaris van het Landbouwschap, de heer W. Goe man aanwezig was. Alle eigenaren en gebruikers van de gronden gaven toestemming doormiddel van verkla ringen van gedogen. Dit zijn: L. J. v. d. Zande en Cons, W. J. v. d. Zande, Kerkvoogdij Ned. Herv. Gem. Haamstede, W. J. v. d. Zande, C. v. d. Klooster, Anker Beleggings Mij N.V., M. G. de Glopper, A. Lijsen, A, Kenters, W. J. Steur, J. J. Blom- Hanse en Cons, Bouwbureau van Bohemen N.V., J. Koopman Czn., J. C. de Feiter, fa. L. C. Blom plus C. J. v. d. Kreeke, N. Slager, J. T. Groenleer en Cons, B. Groenleer, W. T. Trouwerbach, Coöp. Kolenver. „E.M.M.", J. Tuinman, A. J. A. Har- tog, J. van Doornik, H. Meijer, T. M. Landegent-Hogerland en Cons, K. J. Tuinman 2x, Kerkvoogdij Ned. Herv: De mosselaanvoer te Yerseke In de week van 21 tot 25 februari 1972 werden te Yerseke aangevoerd door 58 schepen 31813 tonnen mosse len. Zes schepen met 3152 tonnen mosselen bleven onverkocht, zodat toch nog 28661 tonnen werden gele verd aan de handel, een respectabele hoeveelheid gezien de tijd van het jaar. Veel belangstelling was er vrijdag en zaterdag 25 en 26 februari voor de verkoop van de zg. Fondsmosselen, de 275000 tonnen mosselen, die in hpt seizoen 1971-'72 in het Mosselfonds terecht kwamen. Niemand had eigen lijk gedacht dat alle kavels verkocht zouden worden en dat deze meer dan een half miljoen gulden op zouden brengen, maar dat is toch het geval geweest. Er werd f 530.000 besomd, wat er op wijst dat de gemiddelde prijs voor de mosselen f 2 per ton is geweest. De minste partij ging weg voor f 800, de beste kavel bracht f 7000 op. Een en ander heeft tot gevolg, dat het Mosselfonds onevenredig groot wordt, want 25.000 tonnen mosselen wekelijks in het Mosselfonds a f 6,- betekent ook een maandelijkse groei met een half miljoen en meer terwijl daar geen uitgaven meer tegenover staan. Er zal dus als meevaller voor een slecht seizoen wat de prijzen be treft toch nog een behoorlijke na- uitkering worden gedaan. 3/4 van de kavels werd verkocht aan kwekers. BRUINISSE, 25-2. Op dc jongste gemeenteraadsvergadering van Brui- nisse, onder voorzitterschap van burgemeester Hokken, zijn nog ver schillende belangrijke zaken aan dc orde gekomen. Dc heer F. C. Dielcman ambtenaar ter secretarie werd benoemd tot on bezoldigd ambtenaar van de burger lijke stand, terwijl een geldlening werd gegarandeerd aan de Stichting Woningen en Woongebouwen op Schouwen-Duiveland voor het bou wen van tien bejaardenwoningen. De wijziging Gemeenschappelijke Regeling Stichting Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee in ver band met de benoeming van een di- rekteur ontmoette geen bezwaar, mede omdat dit volgens de voorzit ter geen financiële konsekwentics mee brengt. De begrotingswijziging in verband met de grondverkoop en de credieten voor dc aankoop van leermiddelen bijzondere basisschool werd aange nomen. Bij verder voorkomende zaken werden de vernieuwingen en herstel lingen besproken aan de woning van het hoofd van de openbare basis school. Ook de centrale verwarming moet worden vernieuwd en de keu- Gein. Burgh, fa. Dijkman, Kerkvoog dij Ned. Herv. Gem. Burgh 2x, G. v. d. Berge, L, Klompe, Gebr. Boot, J. H. de Glopper en E. v. d. Panne. Uit deze volgorde kan ongeveer de loop van deze persleiding opgemaakt worden. Een voorstel tot wijziging van de Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND, 23-2. Woordvoerder van de P.v.d.A. b(j de algemene be schouwingen van de gemeentebegro ting, op de jongste vergadering van de gemeenteraad van Duiveland, onder voorzitterschap van burge meester De Kam, was dc heer A. L. Bakker, die opmerkte dc begroting kritisch opbouwend te willen bezien in de hoop dat er op adequate wqze op wordt gereageerd en het „bekij ken" niet synoniem zal zyn met: vergeten, negeren of doodzwijgen. Naar inhoud en vorm is de fraktie tevreden over deze begroting, zij het dat er kritische opmerkingen vallen te maken. In eerste instantie gelden deze het politieapparaat, dat door niet-optreden te Oosterland tijdens de jaarwisseling een gezagsvakuum deed ontstaan. Er was sprake van excessen, als gevolg van het negeren van het politioneel gezag, dit weer als gevolg van een grenzeloze lank moedigheid van sommige politie- funktionarissen ten aanzien van de jeugd. De heer Bakker dacht in dit ver band aan het zwakke optreden tegen verregaande vernielzucht; o.m. de afbraak van het voormalig dorps huis te Oosterland en de veroorzaak te geluidshinder door crossbrommers Heeft de politie - zo vroeg de heer Bakker - al geen deuk opgelopen tijdens de woonwagentaferelen in de voorbije zomer? Een deel van de jeugd heeft nu laten zien, waartoe deze alles-mag- mentaliteit op straat kan leiden: tot een ontoelaatbaar peil van brutali teit, agressie en vandalisme. De heer Bakker vreesde dat een volgende gelegenheid zal uitgroeien tot een „nog groter evenement van negatieve uitingen". Hij vroeg welke maatregelen zijn genomen, om de verhoudingen weer te normaliseren. De werkgelegenheid De P.v.d.A.-woordvoerder sprak verder over de afnemende werkgele genheid in de gemeente, recentelijk nog eens benadrukt door een be drijfssluiting. We mogen niet toege ven aan een toenemende pendel, zo als voorspeld in het Streekplan. Overigens is de frak tie verheugd dat de overheden deze streek als agra risch en recreatief gebied willen be houden. Ingenomenheid is er ook t.a.v. de beleidsnota, maar een prio riteitenschema wordt gemist. Ak koord gaat de fraktie met de uitbrei ding van de werkruimte voor Gemeentewerken, hoewel het zo doende wel een duur gemeentehuis wordt. Het wachten is verder op een voorstel tot aanschaf van brand weermateriaal. Kunnen de brand weerlieden inspraak krijgen bij komende mutaties in het korps. Zou er een brandmeester bij moeten komen, vroeg de heer Bakker die dacht aan een beleidsombuiging, ge let op de ongustige financiële resul taten van het instruktiebad te Nieuwerkerk. ZIERIKZEE De kledinginzameling Het elders genomen initiatief tot het inzamelen van kleding ten be hoeve van de Stichting „Mensen in nood" is ook hier goed aangeslagen. Men heeft het zo georganiseerd dat morgen (woensdag 1 maart) en op 8 maart, kleding kan worden afgege ven tussen 2-5 uur n.m. in het her vormd verenigingsgebouw. Natuur- lyk nette en schone kleding. ken veranderd. De heer Van de Vel de gaf in overweging een geheel nieuwe woning te bouwen, maar dat is volgens de voorzitter, die daarnaar heeft geïnformeerd, niet haalbaar. Dc rondvraag Bij de rondvraag vroeg do heer Groeneveld of de Dr. de Kockstraat wordt doorgetrokken naar de Molen weg. De voorzitter zei dat b. en \v„ dat wel overwegen, maar dat op dc tekening van de stedebouwkundige de doorbraak naar dc Molenweg meer westelijk is gedacht. Hij zal het met de stedebouwkundige bespreken. Ook zou de heer Groeneveld. naar aanleiding van dc besprekingen, die zijn gevoerd over het bestemmings plan-Oost, een commissie ad hoe be noemd willen zien om de plannen tc begeleiden. Deze suggestie werd overgenomen en namens de raad na men in deze commissie zitting dc he ren Groeneveld en Verspoor. Verder informeerde dc heer Groeneveld naar de aanbesteding van de bestra tingen Noorddijk. Hagelaan. Dce- straat en Nieuwstraat. De prijzen darvoor zijn nog niet binnen. Ook mevrouw Van Leeuwen vroeg naar de doortrekking van de Dr. de Kockstraat op korte termijn. Straks gemeenschappelijke regeling woon- wagencentrum volgt hierop. De Stichting Woningen en Woon gebouwen voor Bejaarden op Schou wen-Duiveland verzoekt rente en af lossing van een lening groot f 91.700 voor de in deze gemeente gebouwde woningen. Een ruim opgezet onderzoek is noodzakelijk. De fraktie is niet in genomen met de reservering voor een openluchtbad. De kosten hier voor waren beter te besteden aan de dorpenverfraaiïngplantsoenen, speelplaatsen, volières. Gehoopt wordt om meer variatie in de wo ningbouw. Bejaardenvvoningcn Oosterland Onprettig wonen is het in de be jaardenwoningen aan het Hofplein te Oosterland. Het is een schandaal en we twijfelen aan het sociaal ge voel van het Stichtingsbestuur. Dc heer Bakker vroeg verder of er al besprekingen zijn geweest met de diakonie der hervormde gemeente over een goed ge-outilleerd vereni- gingsgebóuw te Oosterland. Andere vraag gold de gemeenschappelijke aanschaf van een veegmachine met andere gemeenten. Bij de sanering van het centrum van Oosterland wil de fraktie de muziektent betrokken zien. Er moet óók een gemeentewerk man bijkomen. Lof had spreker voor de wethouder van onderwijs. Desi- deratie zijn: kleuterschool te Ooster land en woningen voor onderwijzend personeel. De fraktie is geen voorstander van een maximum aantal tenten of ca ravans per vergunninghouder. Het aantal dient afhankelijk te zijn van de omstandigheden ter plaatse. Ver wezen werd naar de richtlijnen van de gemeente Domburg. Ten aanzien van juist de recreatie dient tijdig een koers te worden uitgestippeld. WESTENSCHOUWEN „De Gemeentegids" Dezer dagen verscheen het eerste nummer van de tweede jaargang van „De Gemeentegids", voorlichtings blad van de gemeente Westerschou wen. Evenals de vorige nummers maakt ook deze uitgave een bijzon der netjes verzorgde indruk. In druk verscheen o.a. een jaaroverzicht over 1971 en een uitgebreide beschouwing over invoering toeristenbelasting. Verder een aantal algemene onder werpen zoals „Gezinsverzorging" en „Traditionele kunst en creativiteits- ontwikkeling". BURGH HAAMSTEDE Inzameling kleding Het artikel van vorige week over het inzamelen van kledingstukken voor de in nood verkerende vluchte lingen heeft succes opgeleverd. Mevr. Bouman-Boot te Westenschouwen verzocht ons mede te delen dat op woensdag 1 maart in de Ned. Hei-v. kerk te Haamstede kleren ingeleverd kunnen worden van 14 tot 16.30 uur. Deze mogelijkheid zal op dinsdag 7 maart nog eens herhaald worden. In Burgh kan dit gebeuren op woensdag 8 maart en wel van 10 tot 12 uur en van 15 tot 17 uur in Hevasa aan de Kerkstraat. HAAMSTEDE Algemene bezoekmiddag „De Schufse" In verband met de aangekondigde bezoekmiddag van de huishoudschool „De Schutse" op donderdagmiddag 2 maart aanstaande wordt er nog op weet ze niet of ze aan de Meekrap straat of aan de Dr. de Kockstraat woont. Ook heeft mevrouw Van Leeuwen wel bezwaar voor het op de middag sluiten van het gemeente huis voor het publiek. De voorzitter wees op de noodzakelijkheid van die sluiting in verband met de werk zaamheden en meende dat iemand die van elders komt tevoren zijn komst kenbaar kan maken. Achterstand De heer Van de Velde wees er op. dat salarisherziening een gevolg zal kunnen zijn van mutaties in dc werkzaamheden van het gemeente- personeel en wees op de achterstand in het herstel aan sommige gemeen te woningen. Ilij noemde een voor beeld van toegezegd herstel dat na twee jaar nog niet is uitgevoerd. Hij stelde voor de subsidie aan dc be jaardensociëteit in te houden. De zo genaamde fusie heeft zich in feite na twee jaar nog niet voltrokken. De heer Verspoor drong aan op beter schoonhouden van de straten en wilde evenals andere heren, de heer Nieuwersteeg (die ziek is ge weest) weer zo spoedig mogelijk als straatveger aanstellen. NOORDWELLE, 28-2. Zaterdag vond te Noordwelle de traditionele stra-viering plaats. Niet minder dan 49 ruiters en amazones en bovendien nog wat kleine ruitertjes uiteraard op bijpassende kleine paardjes ver zamelden zich omstreeks 13.00 uur in het dorpscentrum om een fraaie stoet te formeren. Velen hadden hun vier voeters fraai versierd en het was voor de jury deze dag dan ook niet gemakkelijk om de „mooiste" paar den aan te wijzen. De geformeerde stoet trok naar het strand voor de traditionele voetwas sing en inmiddels verzamelden zich de schoolkinderen om het ringsteken op de fiets te gaan uitoefenen, waar bij enthousiast gestreden werd om de hoogste plaatsen. Onbetwist winnaar werd Han Boogerd die alle ringen er direct wist af te steken. De prijsuit reiking volgde onmiddellijk hierna en ook verscheen het muziekgezel schap „Luctor et Emergo" om even buiten het dorp de ruiters af te ha len. Het was een opgewekt en leven dig schouwspel in het anders zo rus tige dorp. In café Lokker-v. d. Zande sprak de heer B. J. Kloosterman, voorzitter van het actieve stracomité, zijn gewezen dat de school deze middag voor iedere belangstellende zal zijn opengesteld. Het is dus geen bezoek middag voor alleen de ouders, ieder een is welkom. Wereldgebedsdag De bijeenkomst in het kader van Wereldgebedsdag zal plaats vinden op vrijdagavond 3 maart aanstaande, aanvang 19.30 uur, in de winterkerk van de herv. kerk te Haamstede. Het thema zal zijn „Verblijd u ten alle tijde". Iedereen is van harte welkom. BROUWERSHAVEN „Sport" bood bejaarden toneelavond Dc bcjaardensociëteit Brouwersha ven, die tevens haar zustervereniging Scharendüke had uitgenodigd, heeft een genoeglijke toneelavond beleefd, welke dc bejaarden werd aangebo den door de sportvereniging Brou wershaven. De presidente, mevr. Schouwo- naar-Lindenbergh verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder de gas ten uit Scharendijke. Ook nu weer werd met veel verve het blijspel „Zijne Excellentie Hein" voor het voetlicht gebracht, waar naar harte lust om werd gelachen, vooral om de streken, die „de boef Hein" uit haalde en allen bij de neus nam. Een stuk, waar de spelers en speelsters zich heerlijk in konden uitleven. Be- Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale geziusbank U bent welkom b(j uw Nutsspaarbank voor HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden DREISCHOR: Ring. donderdags van 11.00- 12.00 uur. vreugde uit over de aanwezigheid van het voltallige college van b. en w. en de grote publieke belangstel ling. Verheugend is ook het elk jaar nog toenemende aantal ruiters. Al is dit gebeuren eigenlijk uitgegroeid tot een „V.V.V.-evenement", bepaald wordt stra ook nu nog gekenmerkt door traditionee en folkloristische elementen. Na een daverend optreden van de muziek met drumband sprak burge meester Everwijn zijn vreugde uit over het feit dat Noordwelle elk jaar weer opnieuw een sfeervolle stravie- ring te zien geeft met een steeds groeiend aantal ruiters en amazones, prachtig versierde paarden en opge wekte muziek. Ondanks het vrij koude weer was ook nu de belangstelling weer groot. De burgemeester maakte van de ge legenheid gebruik te wijzen om de aantrekkelijkheden van Noordwelle als vestigingsplaats: er is bouwgrond - „anders maken we het" - het is er rustig en de lucht is er bijzonder schoon. halve een zeer verdiend applaus mochten de tonelisten uit handen van mevr. Schouwenaar een attentie in ontvangst nemen. In de pauze, waarin koffie werd aangeboden hield men tevens een collecte voor de be strijding der kosten. Deze bracht het mooie bedrag van f 78,- op. Hel tweede gedeelte op deze avond was voor de groep ZODIAC uit de jeugd soos Zenith, welke hun play-back optreden ook op deze avond tot een succes maakten, zij het dal diverse oudjes niet begrepen dal deze jon gens zo fantastisch konden zingen. Hun beloning voor dit voortreffe lijk optreden was een enveloppe met inhoud. De regisseur van deze avond, de heer Ph. van Ast dankte voor het gulle applaus en de altenlies en hoopte volgend jaar weer voor de bejaarden een avond te kunnen ver zorgen. Deze feestavond werd met een dankwoord gesloten door mevr. Schouwenaar, die nog meedeelde, dat de eerstvolgende bejaardenbijeen komst zal plaats hebben op 7 maart a.s. OOSTERLAND Zendingsavond Ger. Gemeente Op donderdagavond 2 maart a.s. zal in de kerk van de Ger. Gemeente aan de Sint Joostdijk een zendings avond gehouden worden waarin voor zal gaan ds. J. C. Weststrate, predi kant van de Ger. Gemeente te Me- liskerke. Causerie voor Vrouwenvereniging Op de vorige week gehouden ver gadering van de chr. vrouwenver eniging „Martha" in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, onder voorzit terschap van de vice-presidente. me vrouw J. van 't Hoff-Dorst kwam na de gebruikelijke pauze als spreek ster: mevr. C. G. Vleugels Schutter- Spit, arts te Zierikzee, die het on derwerp „Angst" behandelde. Inge leid door de vice-presidente behan delde de spreekster de verschillende facetten van het begrip „angst". Op voedingsmoeilijkheden. angstcom plexen. ontstaan door een vermeen de ziekte, druggebruik, verslaafd heid aan sterke drank cn nog veel meer. Met tal van gevallen uit haar jarenlange medische praktijk wees ze op de tendensen die allerlei soor ten angst vertonen. Na afloop dankte de leidster mevr. Vleugels Schutter voor haar leerzaam beloog en bood haar namens de vereniging een hoe- Het Ringsteken Na versterking van de inwendige mens begon er een spannende race om de meeste ringen te steken. Aan de strijd werd weer door tal van ou de bekenden meegedaan die elkaar bij het ringsteken in Noordwelle ze ker niets willen toegeven. In café Lokker-v. d. Zande heerste een op gewekte stemming. Met de vlag van de gemeente wapperend op de toren bleef men in het dorp nog lang ge zellig bijeen. Al met al: een bijzonder geslaagd strafeest te Noordwelle. De volledige uitslagen van deze dag zijn als volgt. Versierde paarden: 1. Henk Krij ger; 2. A. Bakker; 3. Adrie Braai; 4. Cony v. d. Hoek; 5. Joh. Hoogen- boom. Ringsteken ruiters: 1. Mary Ge- leijnse; 2. Tonni Landegent; 3. Joh. Hoogenboom; 4. Astrid Ranft; 5. me vrouw Moerdijk; 6. Klaas Steur; 7. Nico Beije. Deelnemersaantal 45. Ringsteken fietsen (kinderen): 1. Han Boogerd; 2. Marja van Keulen; 3. Rinie Seitstra; 4. Hans Jonker; 5. Kees Verweel. ket bloemen aan. Hiermede was deze geanimeerde vergadering ten einde en werd door de vice-presidente met dankgebed geëindigd. BRUINISSE Jongetje dronk van verf met benzine Het tweejarig zoontje van dc heer C. Kik uit Bruinisse moest zaterdag ijlings naar het ziekenhuis in Goes worden vervoerd nadat het van een met benzine vermengde vloeistof (verf) bad gedronken. Dit restje verf stond in een kopje, dat vroeger aan het kind had toebehoord. Het ventje klom eerst op een trapje om het te kunnen bereiken. Met 800 ton aardappelen in twee dagen geladen, vertrok de Noorse kustvaarder Birgo uit Drontheim, vrijdagavond weer uit de haven van Bruinisse met bestemming Grieken land. t Weer een j i ROTTERDAM, 28-2. De Hol- i land Amerika Lijn heeft het 4 nieiiwe cruiseschip - in aan- 4 bouw bij de scheepswerf „De 4 f Merwedein Hardinxveld- f Giessendatn - de naam Pr in- sendam gegeven. Dit gebeurde f maandag ter plaatse door de heer N. van der Vorm, lid van de raad van bestuur van de f H.A.L. Het 8700 ton melende 4 f schip bevat 206 hutten en kan 4 4 maximaal 456 passagiers ver- 4 voeren. Het is nog niet zeker 4 f onder welke vlag dc Prinsen- t dam gaat varen. De naam j) Prinsendam werd in 1036 door 4 f het Rotterdamse publiek ge- f 4 noemd als de naam voor het f f passagiersschip dat bij de Rot- f f terdamse Droogdokmaatschap- 4 pij in aanbouw was en dat 4 f later Nieuw Amsterdam zou f 4 worden gedoopt. t WOERDEN. De 3-jarige Teunis Koetsier uit Rietveld (gem. Woerden) is maandagmiddag in een sloot bij zijn huis verdronken Gemeenteraad Bruinisse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3