KHM 5 INTERMEUBELNIEUWS 1972 DE ZIERIKZEESCHE COURANT ISRAEL BEHEERST LIBANEES GEBIED „FATAII - LAND" Rellen in Parijs Luna-20 bracht maangruis mee De overstromingen Vals geld in vuilnisemmer Virginia De Tweede Kamer en „de Drie" Klapband straks niet meer President Nixon terug van China-reis Franse slap bij Israël 8 DEURLOO BILT Buit bij bankoverval ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 februari 1972 128ste jaargang Nr. 21010 .WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 13,50; per maand I <1,50; per jaar 52,50. Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,75. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 o/o B.T.W. in du nummer Kritiek G reveliiigen beleid in Smalstad-raad De operaties in Libanon TEL AVIV, 28-2. Van Israëlische militaire zijde wil men niets zeggen over de operaties in Libanon tegen het verzet. Vit Beiroet wordt bericht dat de Israëliërs het gebied beheersen, dat „Fatahland" wordt genoemd, maar volgens waarnemers zou het niet de bedoeling zyn dit gebied bezet te houden. Wel maken de Israëliërs met behulp van bulldozers wegen in het onherbergzame heuvelgebied waar veel Palcstyncn huizen. Daardoor zouden zij bij volgende gelegenheden sneller kunnen toe slaan en bovendien zouden zij de Palestijnen duidelijk willen maken, dat echte schuilplaatsen niet bestaan PARIJS, 28-2. Enkele dagen na de hevige straatgevechten bij het me- trest tion Charonne in Parijs zijn maandagavond in de Franse hoofd stad opnieuw betogers met de politic slaags geraakt. Op de Boulevard de la Chapelle ontwikkelde zich een felle strijd tus sen met traangasgranaten werpende politie-agenten en grote aantallen jongelui die de gendarmes op een re gen van stenen en lege flessen ont haalden. Verscheidene winkeliers zagen hun ruiten eraan gaan en een auto werd door de betogers in brand gestoken. Op verscheidene plaatsen op de boulevard probeerden de jongelui barricaden op te werpen, die echter snel door wagens "van deTCinigings- dienst werden weggesleept. MOSKOU, 28-2. De capsule van de Sowjet-Russische Loena-20 heeft maangruis naar de aarde gebracht dat vermoedelijk meer dan drie mil jard jaar oud is, zo heeft het Sow jet-Russische persbureau Tass mee gedeeld. Het gruis heeft een grijze kleur en er komen deeltjes van 0.6 tot 2,9 cm in doorsnee in voor. Het materiaal schijnt anorthosier te zijn, het oudste bekende gesteente. De Libanese premier heeft ver klaard dat als de Israëliërs net Li banese grondgebied verlaten, Liba non maatregelen zal treffen om moeilijkheden in de toekomst te vermijden Maar gaan zij niet weg. dan kent het leger zijn taak. Syrië heeft zich bereid verklaard te helpen Maandag zijn voor de vierde achtereenvolgende dag aanvallen op Libanees gebied gedaan. Volgens sommige berichten gebruikten de Is raëliërs hierbij ook raketten. De ac tie begon vorige week vrijdag, nadat verscheidene Israëliërs waren ge sneuveld bij aanvallen van Palestij nen in het grensgebied. Er wonen 350.000 Palestijnen in Libanon, van wie 85.000 in vluchtelingenkampen. -Zij hebben beloofd van Libanees grondgebied af niets tegen Israël te ondernemen en zeggen dat de ge wraakte aanvallen tegen Israël van Israëlisch gebied af zijn gedaan. Journalist overviel bank BRUSSEL, 28-2. De man die vo rige week in het Belgische Jambes een bankoverval pleegde en met een schot uit een pistool de kassier van de bank zo raakte datde man een oog moet missen is een journalist en een afgestudeerd jurist, gespecialiseerd in de criminologie, zo is in het afge lopen weekeinde gebleken. De 30-ja- rige journalist werkte bit het Frans talige weekblad „Special". KOPENHAGEN. 28-2. In een vuil nisemmer in de „Alpenexpres"-trein is zondag een bedrag van 50.000 dol lar gevonden, dat bij ondei-zoek dooi de politie in Kopenhagen geheel uit valse bankbiljetten bleek te bestaan. Interpol is ingelicht. De politie vermoedt dat het geld in West-Duitsland in de trein gelegd is om het in Denemarken door een contactman te laten weghalen. m MOSKOU. De sonde van de Russische satelliet „Luna 20" i.s met goed gevolg teruggekeerd op de aarde. Zo re zien onbeschadigd is het apparaat in de Russische sneeuw geland. Op de achtergrond is de parachute zichtbaar, die de :achte landing op moeder Aarde mogelijk maakte. MAN, 28-2, Het aantal doden als gevolg van dc ergste overstroming die de Amerikaanse staat West-Vir- ginia heeft gekent, is maandag ge stegen tot 66. Er zijn ongeveer 300 vermisten, zo heeft gouverneur Arch Moore maan dag op een persconferentie meege deeld. Het aantal daklozen bedraagt 4.000. Het plaatsje Lorado, waarbij een dam bezweek, is vrijwel van de kaart verdwenen. De staat heeft een miljoen dollar voor hulp uitgetrokken en de fede rale regering in Washington is be gonnen met het zenden van 1000 verplaatsbare woningen ter vervan ging van de 4750 weggespoelde of beschadigde huizen. DÉN HAAG, 28-2 De leden van de Tweede Kamer zijn in meerderheid tegen vrijlating van de drie Duitse* ooi'logsmisdadigers in Breda, zo heeft de AVRO vastgesteld bij een en quête onder de Kamei-leden. 77 van de 150 leden van de Tweede Kamer verklaarden tegen vrijlating te zijn. Deze Kamerleden zullen ook in de vex-gadering van dinsdag (vandaag) tegen vrijlating stemmen, zo ver klaarden zij tegenover de AVRO. 37 leden van de Tweede Kamer wai-en voor. 21 twijfelden, vier zullen bij de stemming niet aanwezig zijn. Elf Kamerleden wilden hun mening nog niet geven. Man neergeslagen en beroofd RIJSWIJK (Z.H.). 29-2. De 22-jali- ge P. C. Gernaerd uit Den Haag is maandagavond in het park Over- voorde te Rijswijk (Z.H.) neergesla gen en beroofd van zijn portemonnee en hoi'loge. Hij is ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. De heer Gernaerd was van het BB-oefencentrum. dat in dit park ligt. op weg naar huis. Een mede- cui-sist die tien minuten na hem het oefencentrum verliet, vond zijn col lega bewusteloos op een bospad lig gen. Man school op vrouw en agenten DEN IIAAG. 28-2. Dc 10-jarige bakker II. J. dc L. uit Den Ilaag is maandagavond aangehouden. In dc Van Wcscnbekeslraat heeft hij met een pistool naar zijn vrouw gescho ten die by overburen op bezoek was. Hij had ruzie met zijn vrouw, maar leefde niet met haar in onmin, zegt de Haagse politie. Toen gealarmeerde agenten in dc straat verschenen heeft dc man ook op de politiemannen gevuurd. Dc po litie heeft vermoedelijk drie keer te rug geschoten, voordat de man over meesterd en ontwapend kon worden. Toen bleek dat dc bakker vier tot vijf scholen heeft gelost. Voorzover bekend, werd niemand gewond. De schutter was onder invloed van sterke drank. MARSEILL.E. 28-2. Binnen twee jaar zal. volgens hot Britse Dunlop- concern. de angst die er thans be staat wanneer een rijdende auto een klapband krijgt, volledig zijn verdwenen. Deze autobandenfabriek heeft een veiligheidsautoband ont wikkeld. waarmee ook zonder lucht druk met een snelheid van maximaal 80 km. per uur nog zeker 160 kilo meter gereden kan worden. Proeven met de nieuwe autoband in Frankrijk op een afgesloten weg gedeelte. waarbij op kunstmatige wijze de banden ..lek" werden gere den bij een snelheid van 150 km. per uur. bleken het rijgedrag van dc auto nauwelijks aan te tasten. Chinese volk gelooft in systeem WASHINTON, 29-2. President Ni xon heeft bij terugkeer van zyn be zoek aan de Volksrepubliek China nog eens beklemtoond dal hij met zyn gesprekspartners geen geheime afspraken heeft gemaakt. Ten over staan van leden van zijn kabinet, leiders van het congres en buiten landse diplomaten zei Nixon op dc luchtmachtbases Andrews dat zijn ïeis aan het wezenlijke doel hrd be antwoord, namelijk na meer dan 20 jaar contact leggen met het land waar een kwart van de mensheid woont. ..Wij hebben geen enkele geheime afspraak gemaakt achter de rug van andere landen om", zei hij. „Wij. heb ben geen verplichtingen opgegeven die Amerika tegenover andere lan- Ierse babies voor Engelse auto's BELFAST, 28-2. Een menigte van enkele honderden Ieren heeft maan dag in Belfast met alle middelen ge probeerd te verhinderen dat Britse militairen in dc Rooms-Katholickc wijk Ardoyne twee gearresteerde mannen meevoerden. De boze Ieren, onder wie vele vrouwen en kinderen, gooiden ste nen en flessen naar dc soldalen toen die een inval in een verenigingsge bouw deden. Zij arresteerden da.o twee mannen, doch toen zij ze wil den wegvoeren gingen jonge kinde ren tegen de bumpers van hun auto's staan en sommige moeders legden hun babies midden op de weg om to voorkomen dat de Britten konden wegrijden. Een soldaat moest vier kinderen van de bumper van zijn jeep plukken voordat hij verder kon rijden. den heeft, wij zijn slechts overeenge komen een brug te gaan bouwen over de kloof die ons nog scheidt". De Amerikaanse president ging nog even in op het gezamenlijk slol- communiqué en liet ook nog horen wat hem het meest had gefrappeerd in China: „Het totale gcroof*van de Chinezen in en de totale verknocht heid aan hun „ï-egeringssysteem". Dat is hun goed ï'echt. zei hij, maar ik keer in Amei-ika terug met een nog Veel groter geloof in ons rege ringssysteem. en met de overtuiging dat Amerika een prachtig land is. Wuiven Op de luchtmachtbasis waren on geveer 7000 juichende en wuivende kabinetsfunctionarissen, congresle den, regeringsmedewerkers en bui tenlandse diplomaten (minus de am bassadeur van Taiwan) aanwezig om de president te begroeten. Ook de Russische ambassadeur Dobrynin. wiens land Nixon eind mei zal be zoeken. was aanwezig toen het pre sidentieel toestel kort na 03.00 uur (Ned. tijd) landde na een vlucht van af Alaska. TE LAVIV. 28-2. Francis Hure. dc ambassadeur van Frankrijk in Isia- ël. heeft maandagochtend een onder houd gehad met de directeur-gene raal van het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken. Hure heeft de bezoigdheid uitge sproken van de Franse regering over dc Israëlische operaties op Libanees gebied en er de nadruk op gelegd, dat Frankrijk grote betekenis hcchl aan eerbiediging van de tenitoriale onschendbaai-heid van Libanon. Adeertentip spccccooocoocos^socccccccooccccccococoocooccooccococcc Prijsgarantie op alle meubelen 8 Inlermeubel gaat in 1972 scherp voor U op de fi prijzen letten. U krijgt, bij de 5 jaar garantie op k kwaliteit, nu ook nog garantie op de laagste prijs. Als blijkt, dat U elders goedkoper had kunnen slagen, krijgt U het verschil kontanl terugbetaald. Voor trouwklanten en grotere aankopen geldt een b speciale regeling. x s Bij aankoop in fabriekstoonzalen krijgt U 10 N korting als reiskostenvergoeding. A Wees prijsbewust, koop bij: x „de meubelshowroom van Zierikzee" WINSCHOTEN. In V/inschoten werd een grote demonstratie gehouden, waaraan door enige duizenden, boze boeren werd deelgenomen. Het pro test richtte zich legen de vaststelling van de graanprijzen door de Euro pese Commissie van de E.E.G. Op de foto een overzicht van de demon stranten van wie vele met hun trek kers naar Winschoten waren geko men. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Alles gaat voorbij, alles ver andert, alles in onzeker, alleen doen blijft. (Vincent van Gogh). VJAT mr VI s MEELSTRAAT 31 sccooc<>occccoo^>5occooccoo3cccccccocosocccccoccccccco« Verwachting tot woensdagavond: Overwegend droog Veel bewolking en overwegend droog weer: zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; minimumtem pera luren ongeveer plus 1 graad, maxima morgen omstreeks 7 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon 1 lot Min.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max.-temperaturen: 0 tot 5 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. ZON- KN MAANSTANDEN 1 maart Zon op 7.26. onder 18.20 Maan op 20.17, onder 7.28 2 maart Zon op 7.24, onder 18.22 Maan op 21.28. onder 7.40 Laatste kwartier: 8 maart te 8.05. HOOG- EN L A AG W ATER Zierikzee: 1 maart 4,15 16.41 9.53 21.55 2 maart 4.44 17.06 10.26 22.24 Springtij: 2 maart 1972 VENLO. 28-2. Maandagochtend om half tien is door twee mannen een overval gepleegd op de Boeren leenbank in het kerkdorp Beringen, van de gemeente Helden in Limburg. De mannen wisten na de overval in een vermoedelijk gestolen auto te ontkomen. De buit van de overval bedraagt f 11.000. De auto waarmee de over vallers verdwenen, was zondagavond in Helmond gestolen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 1