Z.K.B.-JUBILEUM OP FEESTELIJKE WIJZE HERDACHT STREEKNIEUWS Vergadering gemeenteraad van Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 februari 1972 Nr. 21039 Vijf-eiMwintig jaar Zierikzeesche Kegelbond Z1ER1KZEE, 27-2. De Zierikzeesche Kegelbond (Z.K.B.Vbestond op 1 januari jl. vijf-en-twintig jaar en dat unieke sport jubileum werd zaterdagavond herdaeht niet een opgewekt en feestelijk samenzijn van vele tientallen uit de kringen van de bij de Z.K.B. aangesloten verenigingen. De Concertzaal was voor deze gelegenheid herschapen in een bijzonder aantrekkelijke feestzaal waar het er - na het officiële herdenkingsgedeelte van de avond, in de vorm van een druk bezochte receptie - bijzonder vrolijk aan toe ging en onder leiding van het combo Outermans tot in de kleine uurtjes kon worden gedanst. Vóórdat de dansvloer aller aan dacht opeiste vond er een officiële receptie plaats. Zeer velen maakten gebruik van de gelegenheid het Z.K.B.-bestuur te feliciteren met het bereiken van deze mijlpaal op het terrein van de recreatieve sportbe oefening. De heer J. VV. Roskam gaf namens de feestcommissie het start sein voor deze avond, welke vervol gens werd ingeleid met het uitspre ken van een historisch overzicht door de Z.K.B.-voorzitter de heer J. Volkeri. In 't bijzonder heette de heer Volkeri welkom het college van b. en w. en het ere-lid, mede-oprich ter van de Z.K.B., de heer M. C. Doeleman. De Z.K.B. bestond op 1 januari 25 jaar maar dat betekent niet dat er pas 25 jaar in Zierikzee gekegeld wordt. Uit het overzicht van de heer Volkeri bleek nl. dat de kegelclub Sans Souci eind 1972 het 75-jarig be staan hoopt te herdenken. Trouwens, reeds vóór 1947 werden er wedstrij den gehouden. Elke club moest toen haar deel bijdragen aan de aan deze wedstrijden verbonden onkosten. Omdat dit nogal eens moeilijkheden met zich mee bracht nam de heer M. C. Doeleman het initiatief om alle clubs onder te brengen in de Rotter damse Kegelbond. Er van uitgaande echter dat „wat de Rotterdammers konden zeker ook hier zou kunnen" kwam de heer M. C. Doeleman, na samenspraak met wijlen de heer H. J. Doeleman hiervan toch terug. Er kwam een eigen Zierikzeesche Ke gelbond en de beslissing daartoe viel op donderdag 16 januari 1947 tijdens een bijeenkomst van -de besturen van de diverse clubs. Begin met 6 clubs Bij de oprichting waren zes clubs: Herovema, T.O.G., St. Jan, Alle Negen, Sans Souci en Ons Genoegen. Van dit zestal zijn St. Jan, Alle Ne gen en Ons Genoegen intussen van het kegelfront verdwenen. Als eerste voorzitter van de Bond werd geko zen de heer H. J. Doeleman en als eerste daad werd gesteld: het orga niseren van een feestavond. „Het zat er dus al heel erg jong in", aldus constateerde de heer Volkeri. In die tijd werd de heer M. C. Doeleman uitgenodigd een kegelrevue te schrij ven en die slaagde zo goed dat dit eigenlijk het begin was van de ver schillende bekende revue's die daar na nog volgden. Onverbrekelijk aan de Bond ver bonden blijft de naam van de zeer geziene voorzitter, de in juli 1948 overleden heer H. J. Doeleman. Zijn opvolger werd de heer M. C. Doele man. Onder zijn bestuur maakte de Bond vele ups en downs mee. De heer Volkeri herinnerde verder aan vele gezellige wedstrijden welke destijds werden gehouden. Soms duurden die veertien dagen achter een en verscheen prompt elke mor. gen een kegelbulletin waarin lief en leed van de leden werd meegedeeld. Onvergetelijk waren ook de prijs uitreikingen, dikwijls opgeluisterd door muziek geproduceerd door ei gen mensen M. C. Doeleman, piano, H. Plaating, viool en K. Keuning, gitaar. Overigens was de kegelsport in die tijd bepaald anders dan tegenwoor dig. Het kegelen werd beoefend in hotel Concordia en soms was het onvermijdelijk dat de hotelgasten en anderen als toeschouwers fungeer den. Dat was natuurlijk niet altijd even prettig, maar soms beleefde men er geweldig leuke momenten aan want uiteraard mochten de „vreemdelingen" best een balletje meegooien. Intussen werd ook een wisselbeker beschikbaar gesteld door de heer M. Doeleman H.J.Zn., de beker \velke thans nog bekend is als de „H. J. Doelemanbeker". In 1949 werd voor het eerst voor deze beker gegooid en het was Ons Ge noegen die toen won met een gemid delde van 7,1. Onderbreking In 1950 kwamen er plannen voor een eigen kegelbaan maar deze po gingen leden op 't laatst toch schip breuk. Men moest zich blijven be helpen op de oude baan. In het rampjaar 1953 kwam voorlopig een eind aan het kegelen. Met het her stel van het eiland, en toen weer aan ontspanning kon worden gedacht na een bange tijd, begon het kegelen echter opnieuw, zij het aarzelend in het begin. Toch waren er weer oe fenavonden en wedstrijden. Een gro te teleurstelling volgde in 1963 toen „Concordia" moest verbouwen en er geen baan meer beschikbaar kwam voor de clubs. Er moest worden ge wacht tot 1966 eer er weer kon wor den gekegeld. De heer Volkeri me morem-de het vele werk in die tijd verzet door mevr. Krips-Doeleman en wijlen de heer M. Kosten om de baan ergens anders onder te brengen Na vele teleurstellingen werd hun werk beloond toen de heer C. Koop man spontaan de Zelkepolder als onderkomen voor de clubs aanbood. Met beide handen werd deze kans gegrepen. De voorzitter bracht in dit ver band dank aan de familie Koopman welke het gebouw belangeloos be schikbaar stelde en er op deze wijze voor zorgde dat de kegelsport voor Schouwen-Duiveland niet verloren is gegaan. Het waren de clubs Hero vema, T.O.G., Sans Souci en de in oprichting zijnde club Unité, die met eigen middelen de Zeikepolder gin gen inrichten en geschikt maakten voor de sport. Kegelhuis Geluk Intussen stelde de heer M. C. Doe leman zijn voorzittersfunktie be schikbaar. Hij werd als zodanig op gevolgd door mevrouw Krips-Doele- man, de eerste voorzitster dus van de Z.K.B. In mei 1966 vond de ope ning van de Zeikepolder plaats. In 1968 startte de heer G. Geluk de bouw van een eigen kegelhuis en met de ingebruikneming van het nieuwe gebouw in april 1969 kwam een einde aan de periode Zeikepol der. In 1968 ti-ad mevrouw Krips af als voorzitster en zij werd opge volgd door de huidige voorzitter, de heer J. Volkeri. Mevrouw Krips nam van dat moment af de secretariaats- post over en is ook nu nog volijverig lid van het bestuur. De kegelsport nam intussen te ■NIK De kegelsport is er bepaald niet alleen voor de heren, maar ivordt sinds vele jaren ook door de dames in clubwrband beoefend. Foto: een groepje HERO- VEMA'dames verenigd rond de kegelbaan. Zierikzee, een geweldige vlucht. Se dert de opening van het nieuwe ke gelhuis in 1969 zyn er niet minder dan 11 clubs die regelmatig gebruik maken van de baan. Hiervan zijn 10 clubs aangesloten bij de Z.K.B. De Bond telt thans 153 leden, hetgeen de voorzitter een unieke situatie meen de te kunnen noemen voor een klei ne plaatselijke gemeenschap. Het be staansrecht van de Bond mag daar bij bewezen worden geacht omdat immers via de Z.K.B. veel mensen van Zierikzee en omgeving kunnen genieten van een passende ontspan ning. Door de wedstrijden ontstaat er bovendien een beter contact tussen de verenigingen onderling. Gelet op de jongerenclub „De Splinters" voelt ook de jeugd zich nauw bij de Z.K.B. betrokken. Huldiging aktieve leden De voorzitter huldigde vervolgens een aantal leden die vanaf de op richting van de Bond aktief lid zijn, namelijk de dames Van der Velde- Houtkamp en Motmans beiden van T.O.G.), N. de Vreugd, C. Ribbens en J. Krips (allen van Herovema) en de heer M. C. de Vlieger, lid van Sans Souci. Met de Z.K.B.-oprichter de heer M. C. Doeleman kregen allen als blijk van waardering een corsa ge opgespeld en vervolgens werd een heildronk uitgebracht op het welzijn van de Z.K.B. Namens het gemeentebestuur spr.vk vervolgens wethouder H. As- ma een gelukwens uit, daarbij wij zend op de grote recreatieve beteke nis van de kegelsport. Met waarde ring getuigde hjj van het feit dat de Z.K.B. nog nimmer om subsidie heeft aangeklopt. Het gemeentebestuur heeft waardering voor het werk van de Bond dat immers de leefbaarheid te Zierikzee bevordert. Jong en oud beoefenen de kegel sport en de kegelaars zullen straks bovendien gemakkelijk een duik kunnen nemen in het nieuwe zwem bad, dat verrijst in de directe om geving van het kegelhuis. De heer Asma kon bij deze gele genheid de Z.K.B. een geschenk aan bieden namens het gemeentebestuur, namelijk een fraaie zilveren (wissel) beker voor de beste te leveren per soonlijke prestaties. Mej. Marjan van der Linde van de jongerenclub „De Splinters" sprak namens de clubs 'n gelukwens uit, op geslaagde wijze gesteld in dialect en op rijm, en bood als symbolisch ge schenk van alle aangesloten vereni gingen een vaantje aan, dat binnen kort zal kunnen worden ingeruild voor een grote eigen bondsvlag. De heer Volkeri dankte vervolgens de sprekers voor hun woorden en de' aangeboden geschenken. Na dit officiële gedeelte volgde nog een uitgebreid aantal uurtjes ontspanning met dans, kolderliedjes, parodieën, cabaret en rustpauzes, verzorgd door het Combou Outer mans, Gerry en Ferry, Mieke van Ingen en natuurlijk de volledige in zet van vele aanwezigen op de dansvloer bij dit geslaagde jubileum festijn van de K.Z.B. Brandweerwedstrijden Zoals al vele jaren gebruikelijk is zal ook in 1972 weer een brandweer- wedstrijd worden gehouden op Schouwen-Duiveland Dit jaar zal de wedstrijd worden gehouden op 3 ju ni 1972, met als wedstrijdobject een pand in de gemeente Westerschou- wen. Tot nu toe hebben reeds 12 korpsen voor deze wedstrijd inge schreven. De heer E. J. W. Davids nam afscheid van R.S.G. Tijdens het jaarlijkse lerarendiner, dat vrijdagavond jl. voor de docen ten van de R.S.G. „Prof. Zeeman" en hun dames op feestelijke wijze plaats vond in „De Ark" te Renesse, werd afscheid genomen van de heer E. J. W. Davids woonachtig te Renesse, die gedurende ruim vier jaren verbon den is geweest aan de R.S.G. te Zie rikzee als administratief ambtenaar. De heer Davids heeft zich voor de scholengemeenschap vooral verdien stelijk gemaakt door de wijze waar op hij het administratieve apparaat heeft weten op te bouwen, de laatste twee jaar met assistentie van mevr. Van der Maas. Hieraan herinnerde de rector drs. P. Vis in een waarde rend toespraakje tot de scheidende heer Davids en echtgenote, die na mens de leraren uit handen van de rector een envelop met inhoud in ontvangst mocht nemen. Verder wer den dankwoorden gesproken door de heer drs. J. C. Erbrink als tafelpresi- ten en namens de Oudercommissie door mevrouw E. J. A. de Koeijer- Doeleman. die de heer Davids even eens een envelop met inhoud aan bood. De heer Davids werd als ad ministratief ambtenaar van de R.S.G. per 1 februari jl. opgevolgd door de heer J. F. v. d. Ven te Zierikzee. Eerste „spa" ging de grond in voor camping van de C.l.V. De actie van de C.J.V. voor een ei gen camping welke uitdrukkelijk zoals eerder gemeld ook voor andere jeugdgroepcringen is bedoeld - te kent zich elke week opnieuw duide lijker af. Zaterdag staken een elftal C.J.V.'ers de eerste spaden in de grond en met dit grondwerk heeft het „uitzetten" van het terrein en het aangeven van een indeling een aanvang genomen. Over veertien da gen zal een begin kunnen worden gemaakt met het aanbrengen van de beplanting. Op 24 en 25 maart zal in het Verenigingsgebouw te Zierikzee in het kader van deze aktie een gro te bazar worden gehouden. ZIERIKZEE Visuitzetting zoete gracht Naast de karpers, heeft de H.S.V. „Oosterschelde" nu een tweehonderd kilo voorns in de gracht uitgezet, liet is vooral de jeugdige hengelaars die hierop hun viskunst kunnen be proeven. Er mag echter niet voor 1 juni op gevist worden daar op deze datum het visseizoen geopend wordt De zoete gracht valt namelijk onder de regels van de binnenwateren. Jaarvergadering H.S.V. „Oosterschelde" Vrijdagavond 3 maart houdt de hengelsportvereniging „Oosterschel de" in het „Huis van Nassau" de jaarvergadering. Naast de leden en genodigden zijn ook nieuwe leden op deze vergadering welkom. Op deze vergadering zullen de gebruikelijke verslagen worden behandeld, terwijl tevens de kampioenspi'ijzen van 1971 zullen worden uitgereikt. Bij de be stuursverkiezing is aftredend en her kiesbaar, de heer A. P. Kort. Op de agenda staan voorts voorstellen van het bestuur en het wedstrijdpro- grama voor 1972. Ger. Vrouwenvereniging De gereformeerde vrouwenvereni ging „De Lampen Brandende" heeft haar jaarvergadering op woensdag 1 maart a.s., 's avonds in de boven zaal van het Gereformeerd Vereni gingsgebouw St. Domusstraat. Mevr. W. Francke-van Nes zal een inlei ding houden over: „Dwarslagen in de christenheid". Verder staat er nog een spel en verloting op het pro gramma. Iedereen is van harte wel kom. Inspecteur Kunstbescherming Onze stadgenoot, de heer J. D. C. Berrevoets, is bij beschikking van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk benoemd tot Kringinspecteur Kunstbescherming in de A-Kring Zeeland A, zulks in de plaats van de heer A. M. Bom te Burgh. Heropening „Elegant" Op vrijdag 3 maart wordt de nieu we zaak van „Elegant"-Deurloo, on dergebracht in het pand Mol 5 her opend. De onderbrenging van „Ele gant" in het voormalig pand Koh- schulte houdt een verdubbeling in van de verkoopruimte en de intro- duktie van een afdeling jongenskle- ding en een boetiek. BURGHHAAMSTEDE Drukke zaterdag Ondanks de dichte mist die het aanzien van de Westhoek zaterdag geheel overheerste was er een opval lende aktiviteit van auto's en vreem delingen te bespeuren. Oorzaak wa ren de atletiek-wedstrijden die Delta Sport uit Zierikzee in de Domeinen organiseerde en waarheen zich bij zonder veel sportlieden spoedden. In Haamstede hield de wielrenver- eniging „Theo Middelkamp" club wedstrijden op het bekende Haam- steedse parcours en dat trok even eens, naast veel deelnemers, toch een groot aantal supporters en bege leiders. Hervormde gemeente-avond Ons wordt verzocht te willen me dedelen dat de gecombineerde her vormde gemeente-avond morgen (dinsdag) avond zal aanvangen om 19.30 uur, in de Winterkerk. HAAMSTEDE Bezoekmiddag Huishoudschool De Prot. Chr. Huishoudschool „De Schutse" te Haamstede organiseert op donderdag 2 maart weer een zg. bezoekmiddag dat niet alleen de toe komstige leerlingen iets toont van de gang van zaken doch ook de ouders veel mogelijkheden biedt. Er zijn demonstraties in de naaldvak ken, exposities van leerlingenwerk, gymnastiek en er is een restaurant waar gegeten en gedronken kan wor den. Slaatjes, flensjes, gebak, snoep enz. zijn ruimschoots voorradig even als het kopje koffie of thee. De op brengst van het restaurant is zoals gewoonlijk bestemd voor de vluchte lingen in het S.O.S.-dorp te Bethle hem. Voor de kleuters een grabbel ton en voor de ouders een duidelij ke aaneenschakeling van theoreti sche- en praktische leerstof die hun dochter hier onderwezen wordt. Végé reis 1972 De VéGé-winkeliers van Schou wen-Duiveland kwamen vorige week in Haamstede bijeen ter bespreking van de reis 1972. Mede aanwezig was de heer Willemse van Touringcarbe- drijf Van Oeveren uit Zierikzee. Deze lichtte een reis toe, waarna besloten werd om die op de gestelde manier uit te voeren. Door de veel gemak kelijker geworden verbindingswegen kan wat later vertrokken worden. Om 7 uur wordt uit Zierikzee ver trokken om in Gorkum de eerste koffiepauze te houden. Via Drunen naar Oisterwijk waar ongeveer men op het middaguur een Brabantse koffietafel hoopt te nuttigen. Er was door verschillende winkeliers ge vraagd of het niet mogelijk was om de middagmaaltijd gezamenlijk te gebruiken. Het kwam vele malen voor dat de restaurants niet een ieder korden helpen, zodat hel gezelschap versnipperde. Hieraan is dus vol daan. De koffietafel wordt opgediend in restaurant „Groot Speijk" te Ois terwijk en is in de prijs inbegrepen. Meenemen van brood ;is dus niet meer nodig. Van Oisterwijk naar het Safaripark Beekse Bergen om dan naar het winkelcentrum van Roosen daal te rijden. In Bergen op Zoom volgt tot slot het afscheidsdiner om daarna via Willemstad naar huis te rijden. De reis wordt gehouden op 30 en 31 mei en de organisatie is weer in handen van de heer A. do Bruine te Haamstede, terwijl de andere VéGé- winkeliers eveneens inlichtingen verstrekken. Ouderavond Kleuterschool De kleuterschool ,,'t Kleuterbosje" heeft voor donderdag 2 maart a.s. een ouderavond uitgeschreven die in een der lokalen van de school wordt gehouden. De huidige voorzitter, de heer A. Landman, aftredend, stelt zich niet meer herkiesbaar. Na de pauze zal een vertegenwoordiger van Veilig Verkeer Nederland spreken over: De kleuter in het verkeer. Na afloop bezichtiging van de ten toonstelling van door de kleuters ge maakte voorwerpen: dieren, verkeer en de boerderij. DREfSCHOR Veilig Verkeer Nederland Op maandagavond 6 maart a.s. zal in het dorpshuis „De Drie Schorren" te Dreischor, aanvang 19.30 uur, tus sen zes verenigingen een verkeers- kwis worden gehouden. Vier deelne mers van elke vereniging, t.w. mu ziekverenigingen van Dreischor en Zonnemaire, korfbalvereniging van Dreischor, voetbalvereniging Zonne maire, Ned. Herv. Zangkoor te Drei schor en Ned. Bond van Plattelands vrouwen te Noordgouwe, zullen el kaar door middel van elk twa lf ver- keersvragen bekampen om de eerste prijs te behalen. Voor elke vereni ging zijn er prijzen beschikbaar. Elk viertal zal natuurlijk door een aan tal in de zaal zittende supporters worden aangemoedigd. Het is vrij entree en voor een ieder boven de 15 jaar toegankelijk. KERKWERVE Uitvoering sportvereniging Vrijdagavond vond de jaarlijkse feestavond plaats van de sportver eniging WIK. De voorzitter van de vereniging, de heer A. L. v. d. Wek ken, kon in zijn welkomstwoord een geheel gevulde zaal verwelkomen. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot de burgemeester van Middenschouwen, de heer S. Francke en wethouder J. Boot. Na het wel en wee van de vereniging in een kort overzicht gememoreerd te hebben kwam het woord aan de ei gen toneelgroep met de klucht „Va der gaat op stap". De aanwezigen konden weer genieten van een vlot spel dat onder leiding van de heer Van 't Veer uit Zonnemaire goed was ingestudeerd. Na afloop van het toneelstuk mochten speelsters en spelers een presentje in ontvangst nemen en werd het woord gevoerd door de burgemeester. Nadat de trekking had plaats gevonden van de verloting, waarvoor weer vele prij zen beschikbaar waren en die gelet op het aantal verkochte loten zeer ze ker een succes kan worden genoemd, bleven velen nog enige uurtjes bijeen om onder leiding van de Martenelli's uit Heinkenszand een dansje te ma ken. Ouderavond kleuterschool Maandagavond 6 maart 1972 zal een ouderavond worden gehouden van de openbare kleuterschool in het verenigingsgebouw. Naast de gebrui kelijke huishoudelijke punten, waar onder een bestuursverkiezing, ver meldt de agenda een diavertoning van de belangrijkste gebeurtenissen op de school gedurende het laatste jaar. Inzameling kleding Evenals in vele andere plaatsen zal ook op Kerkwerve de gelegenheid zijn kleding af te geven voor alle noodgebieden in de wereld. Alle hele en schone kledingstukken kunnen daartoe worden afgegeven op don derdag 2 maart 1972 in de woning van de fam. Van den Hoek, Kerke- weg 21 te Kerkwerve van 's morgens 9 uur tot 's middags 17 uur. OOSTERLAND Auto's botsten Een personenauto komende van de richting Zijpe en bestuurd door mej. J. C. - wijkzuster te Oosterland - kwam zondagmiddag op de étaphor- ster kruising bij de Oude Dijk in botsing met een auto, bestuurd door J. C. H. te Zoeterwoude. De oorzaak van het ongeluk was een voorrangs- kwestie. De verpleegster-chauffeuse liep bij het ongeluk een dubbele beenbreuk en een lichte hersenschud ding op. Zij werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Het echtpaar H., inzittenden van de andere auto, konden met een ge huurde wagen hun weg vervolgen. De auto van de wijkzuster werd to taal vernield; de andere auto zwaar beschadigd. Bij hel ongeluk raakte de zuster haar hondje (een zwarte poedel) kwijt en haar is er alles aan gelegen het dier terug te krijgen. Mo gelijk dat hierover door derden in lichtingen kunnen worden verstrekt. BRUINISSE Disco-avond Jeugdraad De jeugdraad te Bruinisse organi seert op zaterdag 26 februari weer een disco-avond voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Kustvaarder kwam om aardappelen Ook donderdag kwam er in Brui- nisse weer een kustvaarder om aard appelen te iaden. Voor de afwisse ling was het dit keer een Noors schip de „Birgo", kleiner van type dan de begin vorige week vertrokken „Oce ania". Auto's botsten Op de splitsing Oudestraat-Korte Ring-Ds. Waardenburgstraat had vorige week dinsdag een botsing van auto's plaats. De heer M. van den D. uit Stad aan het Haringvliet zat wel aardig fout (waarschijnlijk door onbekendheid ter plaatse). Het is verboden van de winkel van de heer Littooy af, de Korte Ring in te rij den, daar is een duidelijk bord ge plaatst, dat het éénrichtingsverkeer aangeeft, maar v. d. D. negeerde dat bord of heeft het niet gezien, ver volgens gaf hij op de Oudestraat aan gekomen geen voorrang aan de auto bestuurd door de heer A. B. uit Brui nisse. Gevolg van deze dubbele ver- keersfout, een botsing van auto's, die zich tot materiaalschade bepei'kte. ANNA-JACOBAPOLDER N.C.V.B.-vergadering Door ziekte van de presidente werd de vergadering gepresideerd door mevr. Vogelaai'-Frangois. Dok ter H. Menger, ai'ts te St. Philipsland hield een lezing over: „Gebruik en misbruik van geneesmiddelen. Te veel gebruik van huismiddeltjes zo als asperine en chefarine kunnen minder aangename gevolgen met zich brengen, zoals jeuk en astmatische aanvallen. Goed voor de gezondheid is lucht, ruimte en hygiëne. Vaccina tie tegen griep is zeer belangrijk. Per jaar wordt per hoofd voor f 100 aan medicijnen gebruikt. Overspanning komt voor door het niet kunnen vol gen van de mode, misbruik van ta bletten en de tegenwoordige jachtige tijd. Tabak is een stimulerend mid del. Na de pauze werd druk gebruik gemaakt van de discussie hierover. De volgende vergadering zal wor den gehouden op 22 maart a.s. Als spreker zal dan optreden de heer Van Capelle uit Nieuwendijk. Hij zal spreken over: „Perzië, het land van Ester". Tot slot sloot dokter Menger deze vergadering met dankgebed. NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Jeugd-premiesparen 10 premie BROUWERSHAVEN; Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. BRUINISSE. 26-7. Nadat men reeds van 3.30 uur in besprekingen byeen was geweest, begon de ge meenteraad van Bruinisse vrydag. avond aan een 21 punten tellende agenda, die in een uur werd afge werkt. Mevrouw Van Lecuwen-Sicling had een vergadering van de gemeen schappelijke regeling Sociale Dienst cn Centrale Werkplaats bijgewoond en gaf daarvan een verslag. Wethou der Jumelet was geweest naar een vergadering van de Prov. Ver. voor Milieuhygiëne, naar een vergadering van dc B.B. en had een excursie meegemaakt met de Reinigingsdienst Alle drie deze vergaderingen kwa men tot de conclusie, dat de ge meentelijke bijdrage omhoog zou moeten, zij het dan dat millieuhy- giëne in het vooruitzicht stelde, dat minder zou moeten worden betaald, zodra het principe „de vervuiler be taalt" van kracht zou worden. De heer Van dc Velde was maar half tevreden, over het advies van b. en w. een ingekomen stuk over de woningbouw van dc gemeente Kort- gene. B. en w. verwijzen dan naar de Ver. van Nederi. Gemeenten, waar verzoeken om adhesie thuis zouden horen. Hij voelt veel voor het standpunt van Kortgene, moet men deze stukken nu altijd met hetzelfde argument onbehandeld laten, zo vroeg de heer Van de Velde zich wel af. Met parkeerverbod voor de noord oost zijde van de Schipperslaan werd aangenomen, maar do heer Van de Velde wilde weten of het strikt nodig was en dc heer Ver spoor vroeg of de auto die last had gehad van de opstelling van enkele auto's of genoemde auto ook dins dagmiddag over het dorp reed, als alle middenstandszaken gesloten wa ren. Dit laatste punt was niet aan de orde. Wethouder Van Gilst ver klaarde, dat b. en w. eerstdaags zul len komen met een herziening van parkeerverboden en andere ver keersmaatregelen. voor het gehele dorp, voor zover noodzakelijk na tuurlijk. De verordening ter beperking van het snel varen met vaartuigen in en rondom de havens van Bruinisse was een hamerstuk, evenals de pun ten krediet aanschaffing leerboeken bijzondere basisschool, beschikbaar stellen voorschot exploitatievergoe ding 1972 Bevordering Gereformeerd Schoolonderwijs (f 155.97 over 157% leerling), het beschikbaar stellen van eenzelfde voorschot over 1972 t.b.v. de Kleuterschool (4% leslokaal x 1585,- plus 89.60 leerlingen f 27,80, totaal f 9623,38). Recreatiegebied Ook het voorbcroidingsbesluit Re creatiegebied, waarbij het voor het gebied gelegen tussen en/of Noord- dijk, Hageweg. Groeneweg, Molen weg cn Oude Dijk verboden wordt gronden te ontginnen, terreinen te verharden, betonvloeren te leggen, beplantingen aan te leggen of bouw werken op te richten, ging vlot on der de hamer door.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3