STREEKNIEUWS Distrilttscompetitie Schouwen-Duiveland All Ready won van Ventura Sport (5-4) Vakbondsinsignes en -speldjes uitgereikt VOOR DE VROUW AFSLANKEN MET GRAPEFRUIT Op zoek naar ge-integreerd onderwijs Algemene vergadering „C et C" Vrije produkten deden in 1971 de boeren das om HAAMSTEDE. 22-2. Op de in ho tel Bom gehouden algemene verga dering van de Cobp. Landbouwver- cniging „C. et C." speet het de voor zitter. de heer M. O. Hanse sr. dat slechts 13 leden deze vergadering kwamen bijwonen. Een zo gering aantal was nog nooit voor gekomen. De heer Hanse verontschuldigde de heren Quaak en Steur die wegens ziekte afwezig waren. Het secreta riaat werd weer waargenomen dooi de heer J. Lekkerkerk. De voorzitter noemde 1972 wat de landbouw betreft opnieuw een groot vraagteken. Alles moet van te vóren nauwkeurig berekend en bekeken worden om een inkomen te verzeke ren. De vrije produkten zoals aard appelen, uien en stro deden de boe ren in het vorige jaar de das om en spreker vreesde dat de E.E.G.-ver- hoging met enkele procenten van een paar produkten deze klappen niet goed zullen maken. Er zijn boeren die ermee stoppen, doch het valt niet mee om afstand te doen van alles waarop men jaren heeft gewerkt en zo dierbaar werd. In de veehouderij zit wat meer perspektief en de melk wordt vrij goed betaald, evenals het mestvee momenteel. De fruitteelt bood opnieuw geen bestaansmogelijkheid in 1971. Een tegemoetkoming in de stroppen zijn de caravans en opname der gronden in bestemmingsplannen. De land- bouwvereniging is jarenlang jaloers geweest op de vergaderingen van „Pomona", doch de stemming daar is nu zeer gedrukt geworden. Na veel zwoegen en werken gaan deze be drijven nu ten gronde. De toekomst Of er voor ,,C. et C." een andere weg ingeslagen moet worden door bv. samengaan met Noordwelle of het bestuur verjongen vroeg spreker zich af. Het blijven vraagtekens. On danks deze pessimistische geluiden bleef de voorzitter erbij dat boer zijn een prachtig beroep is. Te werken in de vrije natuur, ver van rook en smook en het beroep uitoefenen op eigen, grond zijn enorme voordelen. De voorzitter wenste een ieder voor 1972 een goede gezondheid, veel werklust en goede resultaten toe. De duivenbestrijding kwam even eens ter sprake en vorig jaar werden 1207 stuks ingeleverd. „C. et C." zal, gezien het Streek plan, bezwaren indienen tegen de weg die over de binnen-inlaagdijk is gepland en eveneens tegen het tracé van de recreatiewég die kort bij de Lagezoom lopende, veel kavels node loos zal versnipperen. De vergade ring zag dan ook meer in een naast de Lagezoom lopend tracé. In het bestuur werden de aftre dende bestuursleden, de heren J. Lekkerkerk en W. P. de Vrieze her kozen. Causerie Na de pauze sprak de heer J. Ce- vaal over: „Tegen welke risico's moet u verzekerd zijn?" Deze terzake kundige spreker komt dagelijks in aanraking met verzeke ringsproblemen die soms zo, door on wetendheid, verkeerd zijn opge bouwd dat ze leidden tot verkoop van het bedrijf omdat de premie niet meer opgebracht kon worden. De werknemer is verzekerd van de wieg tot aan het graf doch voor de werk gever geeft het verzekeringswezen regelmatig moeilijkheden. Spreker noemde de motorvoertuigenverzeke ring. Bij de Z.L.M. zijn mede-inzit tenden indien juridisch aansprake lijk, medeverzekerd, familieleden niet. Een W.A.-bedrijfsverzekering is noodzakelijk evenals een arbeidson geschiktheidsverzekering. De pre mies zijn hier drastisch omhoog ge gaan. Een risiko-verzekering is veel beter dan een verzekering op het le ven. Deze laatste worden er veel te veel afgesloten met de kans dat bij uitbetaling over 30 of 40 jaar voor dat bedrag nog een zoetekoek of een oude fiets gekocht kan worden. De heer Cevaal waarschuwde ook voor het afsluiten van lijfrentes, spaar- plannen enz. Koop liever grond of huizen. Bij brandverzekeringen komt veel onderverzekering voor en spre ker wees hier op de Index-polissen. Hij besloot met te adviseren grote risiko's te verzekeren, doch de klei ne te laten liggen, want anders moet men ervoor gaan werken. Bij de rondvraag bleek dat de heer Cevaal over talloze voorbeelden be schikt van hoe het juist niet moet. De heer M. J. J. M. Boonman ver toonde tot slot het Z.L.M.-journaal waarna de heer Hanse een dank woord sprak. ZIERIKZEE Grootwinkel-bevoorrading Besprekingen, waarin ook de ge meente is betrokken, zijn gaande met een zakenman, die de mogelijk heid onderzoekt, te komen tot be voorrading uit het Hema-assortiment Van een echte Hema-vestiging, zo als wel verluidt, is geen sprake, daar hiertoe het aantal inwoners van Zierikzee ontoereikend is. NOORDWELLE Zaterdag Straofeest Zaterdag 26 februari a.s. wox-dt te Noordwelle weer het traditionele Straofeest gevierd. Er wordt een grote deelname van paarden ver wacht, tot nu toe zijn er reeds een veertigtal edele viervoeters voor deelname opgegeven. Voor de versierde paarden zijn weer leuke prijzen beschikbaar en ongetwijfeld zal het ringsteken weel een spannend verloop hebben. Mu zikale omlijsting zal worden ge bracht door het muziekkox-ps van Renesse, „Luctor et Emex-go". Er wordt bij gunstig weer op grote pu blieke belangstelling gerekend. DREISCHOR Toneelavond Bejaardensociëteit De bejaax-densociëteit alhier kreeg een toneelavond aangeboden, ver- zox-gd door de toneelgroep „Crescen do". De leidster van de sociëteit me vrouw Van der Wex-ve, kon talrijke genodigden welkom heten, in het bij zonder de leden van de bejaarden sociëteiten van Brouwershaven, Zon- nemaii-ë en Noox'dgouwe. Zij uitte haar waardering voor het optreden van de toneelgroep, die hierna voor het voetlicht trad met het stuk: „De Maandagochtendziekte". Het stuk werd vlot gespeeld en oogstte een welverdiend applaus. In de pauze werd de bezoekers koffie aangebo den. Aan het slot dankte mevx\ Van der Werve de tonelisten voor het ge- bodene. Dankwoorden wex*den ook gesproken door de dames mevrouw Kwaak te Bi-ouwershaven en mevr. Telle te Zonnemaire. De dames-to nelisten kregen een plantje en de heren een ander geschenkje. Met een „wel thuis en tot ziens" wex-d de ge slaagde avond besloten. DEN HAAG. Zangeres Wilma Driessen met de chincitla „Amourette van de Kijken" van mevr. L. Knijper te Rotterdam. De poes prijkt op de affiches van de „Kat-Expo '72", welke komend weekeinde in hef Haagse Congresgebouw zal worden gehouden. Hiervoor zijn ruim 600 raskatten uit West-Europa in- yeschreven. SPORT BILJARTEN Voor de viertallen competitie van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. werden de volgende wed strijden gespeeld: C3-A V.O.G.-Entre Nous 5-4 W. Kramer-A. Krijnse Locker 2-0; A. Berx-evoets-A. Ligtendag 0-2; C. v. d. Bos-Jst. Hagesteijn 2-0; Th. Kramer-J. de Jonge 0-2. O.K.K.-V.O.G. 9-0 J. Goudzwaard-W. Kramer 2-0; L. van Klinken-A. Beri'evoets 2-0; M. Lems-C. v. d. Bos 2-0; A. P. Heij- boer-Th. Kramer 2-0. Entre Nous-O.K.K. 4-5 A. Krijnse Locker-J. Goudzwaard 0-2; K. Akexshoek-L. van Klinken 2-0; Jst. Hagesteijn-R. Poelman 2-0; J. de Jonge-H. van Heek 0-2. Entre Nous-V.O.G. 2-7 A. Ligtendag-W. Ki'amer 2-0; K. Akershoek-A. Beri*evoets 0-2; Jst. Hagesleijn-C. v. d. Bos 0-2; J. de Jonge-Th. Kramer 0-2. C3-B Bommenede-De Drie Schapen 6-3 J. M. v. Almkex-k-J. Nelisse 2-0; W. v. d. Meer-W. J. Doeleman 0-2; J. J. Klomp-M. C. J. Mol 2-0; W. J. Hanse-A. J. Dorst 1-1. K.V.L.-Bommenede 3-6 L. J. de Munnik-W. J. Hanse 2-0; P. Evex'wijn-J. J. Klomp 0-2; I. C. Hilleman-L. G. de Munnik 0-2; C. Stouten-J. M. v. Almkerk 0-2. De Drie Schapen-K.V.L. 7-2 A. J. Doi-st-L. J. de Munnik 2-0; M. C. J. Mol-P. Everwijn 2-0; W. J. Doeleman-I. C. Hilleman 0-2; J. Ne- lisse-C. Stouten 2-0. De Drie Schapen-Bommenede 2-7 A. J. Dorst-W. J. Hanse 2-0; H. G. der Weduwen-J. J. Klomp 0-2; W. J. Doeleman-L. G. de Munnik 0-2; J. Nelisse- J. M. v. Almkerk 0-2. MICROKORFBAL S lami micro-competi tie In de le klas van de mici"okorf- balcompetitie van de afdeling Zuid- West van de K.N.B.B. is dinsdag avond in de sporthal te Oude Tonge de grote slag gevallen. Na een bij zonder spannende cn boeiende wed strijd is All Ready erin geslaagd met het kleinst mogelijke verschil (5-4), van Ventura Sport te winnen. Nadat het Strijense Ventura Sport reeds in de le minuut de leiding had weten te nemen volgde er een strijd op een heel goed niveau waarin bei de teams elkaar bijzonder weinig toe gaven. De allerlaatste minuut van dc wedstrijd bracht grote vreugde bij All Ready cn diepe teleurstelling bij Ventura Sport. In deze allerlaatste minuut presteerde All Ready het nog om een 4-3 achterstand in een 5-4 overwinning om te zetten. Daar het team uit Zierikzee in de nu nog res terende wedstrijd tegen WIK aan één puntje genoeg hebben moet het wel heel raar lopen als dc kampi oenstitel niet bij hen terecht komt. Door zelf met 6-2 van WIK te win nen en de verrassende 7-6 nederlaag van Good Luck tegen Delta kwam ZSC op dc derde plaats. AU Ready Ventura Sport ZSC Delta Good Luck WIK In de 2e klas leverde NOAD knap werk tegen Oranje Zwart door een 2-0 achtei'stand uiteindelijk in een 3-2 overwinning om te buigen. Door deze uitslag kwam het niet spelende DBGC uit Oude Tonge in het bezit van de kampioenstitel. De reserves van All Ready bleven met 3-2 aan de winnende hand in het treffen met Good Luck II. DBGC Oranje Zwart AU Ready II NOAD Good Luck II In dc 3e klas A werd VIOS uit Numansdorp'kampioen door zelf met 9-1 van Ventura Sport II te winnen en de verrassende 2-1 nederlaag die de reserves van Delta van VIOS uit Willemstad moesten inkasseren. 98 1 58-27 17 9 7 11 52-16 15 9 3 2 4 28-41 8 VIOS-N Delta II VIOS-W AU Ready NOAD II Ventura Sport II 9 7 2 0 52-11 16 9 4 3 2 40-15 11 9 3 2 4 15-21 8 9 4 0 5 15-35 8 9 2 3 4 16-21 7 9 2 0 7 9-43 4 Bijeenkomst te Bruinisse BRUINISSE, 23-2. Na de feestelij ke vergaderingen van de Agrarische Bond en de Algemene Bouw Be- dry fsbond afd. Bruinisse was het nu de beurt aan dc ambtenarenbonden om hun jublerende leden te huldigen en het 40-jarig bestaan te herdenken. Deze in hotel „Storm" gehouden vergadex'ing stond onder leiding van de heer L. Schout, die namens de besturen van de beide bonden in zijn openingswooi-d, niet alleen vele le den met hun gezinnen welkom heet te, maar ook de heer Van Keulen districts bondsbestuurder en verte- genwoordigei'S van andere afdelin gen. Uiteraard trok de heer Schout een vergelijking tussen 1932 en de daai"- op volgende jaren voor de oorlog toen de toestand heel anders was dan nu, jaren die ook door de jubi larissen ook als zeer zwaar zijn er- varen. Het N.V.V. kwam wel met het Plan van de Arbeid, maar daaraan werd door de toenmalige regering geen aandacht geschonken de indi viduele leden moesten uiterst moei lijk in een voortdurende opoffex'ing en hardnekkige onversaagde strijd stukje bij beetje een menswaardig bestaan veroveren. Een strijd, die geleid heeft tot de gx'oei van de vakbeweging ondanks taai verzet daartegen, het N.V.V. s nu de gx-ootste vakbeweging van het land. Zonder eenheid werd dit niet bereikt en spreker riep zijn gehoor op, vooral de eenheid te bewax*en. Goud en zilver De heer Van Keulen sprak als dis trictsbestuurder over de achterlig gende jaren, als jaren van vernede ring en willekeur waarnaar werklus tige nobele mensen bloot stonden, mensen die hax-d moesten ploeteren met lange werktijden voor een mens onwaardig loon. Dat was erg, maar erger was dat als men lid werd van een vakbond die „rood" was, men de straat werd opgesmeten en brodeloos werd gemaakt. Er is nu wel iets ver anderd en dat danken wij aan men sen als de jubilarissen, aldus de heer Van Keulen, die eveneens op eenheid aandrong. Vervolgens reikte hij de zilveren speldjes c.q, het gouden bondsinsigne uit voor x*espektievelijk 25 en 40 jaar (A.B.V.A.): L. E. van Popering, A. M. Bal (40 jaar), M. van de Velde (25 jaar) en A. Labeur (25 jaar). De aanwezige dames kregen een bloemetje. Na de pauze volgde een gratis ver koping van een levensmiddelenpak ket en een verloting met diverse prijzen. Onder leiding van de hex-en Bal en Schults wex-d enthousiast Bingo gespeeld. Na sluiting van de vergadering was men nog lange tijd bijeen onder een gezellig muziekje. Nee, dank u, geen suiker, ik ben bezig met afslanken! Dat is een kx-eet die men tegen- wooi'dig vrij vaak hoort. Eigenlijk wel verstandig om af en toe eens wat overtollig gewicht kwijt te raken, al moet je het in straffe ge vallen niet zonder dokter doen. Dieet houden behoeft geen stx-af te zijn, maar het blijft een zaak van zelfbeheei-sing. Kox-tgeleden verscheen een inte ressant artikel van een hooggeleex-de heer (docent is bij ons een professor) dr. Jozef Schmid, een bekend Duits geneeskundige. Deze hoogeleex-de heer betoogt, dal de Jaffa-grapefruit een dieetkost bij uitnemendheid is. Afslanken, zo zegt de prof, is best, maar het mag uw gezondheid niet schaden. Hoe u uw dieet ook inricht, steeds zult u moeten zorgen voor een evenwichtige toevoer van de nodige bouwstoffen. Naast de zorgvuldig uitgekozen hoofdvoedingsstoffen, zult u daai-orp ook steeds de vrucht in uw dieet opnemen. De vrucht nl. zorgt voor de toevoer van vitaminen en de zg. spo renelementen. Spoi-enelementen komen nl. ook voor in voedingsmiddelen als brood en aardappels, die wij om begrijpe lijke redenen liever bij een afslank- dieet missen. Door het rijkelijk opnemen van vruchten in ons dieetlijstje, voorko men wij dat ons lichaam die elemen ten gaat missen en wij stellen dus een vooral smakelijk alternatief. De Jaffa Grape-fruit. De bekende grote, gele Jaffa-gra- pefi'uits, die de gehele winter vex-s worden aangevoex-d, zijn vruchten die om vele redenen een hoofdrol kunnen vervullen in onze veldslag tegen een te gx-oot gewicht. Deze vrucht heeft een bijzonder laag gehalte aan calox-ieën, nl. slechts 32 kal. per 100 gram, bezit meer Vi tamine G dan sinaasappels (92.5 mg. pet.) of mandarijnen (62.5 mg: pet.). Het vruchtvlees van de Jaffa-grape- fruit bezit ook aanzienlijk minder cellulose (0.30 pet.) (beter voor maag en darm) dan de sinaasappel (0.53 pet.) en de mandarijn (1 pet.). De zuur-base verhouding (6.4 g/100 g) is ook al weer beter dan bij man darijn en sinaasappel, terwijl het ge halte aan keukenzout gering en het gehalte aan kalium het hoogst is bij de gx-apefruit. De professor merkt dan nog op, dat dit hoge gehalte aan kalium bij zonder nuttig en werkzaam is voor mensen met bv. hart-, stofwisselings- cn nierziekten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Binnen enkele we ken zal het „Plan de Campagne" werden gepubliceerd waarmee de UNO milieuconferentie, die van 5 t/m juni in Stockholm wordt gehou den, het startsein hoopt te geven voer gecoördineerde internationale milieubeheer. HAARLEM. De rechtbank in Haarlem heeft donderdag de 29-jari- ge barkeeper H. M. verdacht van wurging van de 26-jarige mevr. Ine ke Visser-Friessen, veroox-deeld tot tien jaar gevangenis en ter beschik kingstelling van de regering. AMSTERDAM. Meer dan 100 au to's en een bus zyn woensdagavond rond half acht vanaf het RAI-gc- bouw in Amsterdam op weg gegaan naar het voormalige kamp Amers foort op de Lcusderlieide. De tocht is georganiseerd door onder meer de gezamenlijke Joodse Jongerenorgani saties in Amsterdam, uit protest te gen de voorgenomen vrijlating van de „Drie van Breda". Flitsen uit het buitenland BONN. In de Westduitse Bonds dag begon woensdag de behandeling in eerste lezing van de verdragen met de Sowjet-Unie en Polen. Het debat zal drie dagen duren. PRAAG. In Praag is een px-oces tegen veertien personen begonnen die van deviezensmokkelax-ij worden beschuldigd. Volgens het blad Vecer- ni Praha bevinden zich onder de vei'dachten verscheidene „bekende sportlieden" van de club „Sparta Praag". BONN. In dc Westduitse Bonds dag is woensdag de grote krachtme ting tussen regering en oppositie be gonnen over de ratificering van dc verdragen met de Sowjet-Unie en Polen. AMMAN. De V.N.-bemiddelaar voor het midden-oosten, de Zweedse diplomaat dx\ Gunnar Jarring, is woensdagochtend in Amman gearri veerd voor bespi-ekingen met de Re gering van Jox-danië over zijn jong ste pogingen de cx-isis in het midden oosten tot een oplossing te brengen. AMMAN. V.N.-bemiddelaar Gun nar Jarring die probeert het overleg over de crisis in het Midden-Oosten weer op gang te brengen, heeft woensdag in Amman van gedachten gewisseld met koning Hoessein van Jordanië. BERLIJN. De Oostduitse regering heeft een tijdelijke pasjesregeling aangekondigd voor Westberlijners die met Pasen en Pinksteren hun fa milieleden in Oost-Berlijn en de DDR willen bezoeken. BRUSSEL. Het merendeel van de ruim 4000 employé's, laboranten en technici, in dienst bij de Belgische peti-oleumraffinaderijen is woensdag aan een dx'iedaagse staking begon nen. HILVERSUM. Op zaterdag 26 febru ari brengt de VARA-t.v. weer een aflevering van „Kort en Klein" op het scherm, waarin deze keer als gasten Dolly Vonk en Piet Römer optreden. Hier zien we hen in een scène in „Restaurant Pantomime", met in het midden Martin Brosius als kelner. LONDEN. In een record-tijd heeft de Britse regering woensdagavond een noodwet door Lager- en Hoger huis gejaagd, die de omstreden be voegdheden van het Britse leger in Noord-Ierland wettelijk moet vast leggen. PARIJS. De delegaties van de Vex-- enigde Staten en Zuid-Vietnam bij het Parijse vredesovexdeg hebben de delegaties van Noord-Vietnam en de voorlopige revolutionaire regering van Zuid-Vietnam laten weten be reid te zijn donderdag het overleg voort te zetten. BONN. De Westduitse Bondsdag is woensdag begonnen met de be handeling in eerste lezing van de verdragen die de Bondsregering vo rig jaar met de Sowjet-Unie en Po len heeft gesloten. SANTA FE. In Santa Fé, vierhon derd kilometer ten noordoosten van de Ax'gentijnse stad Buenos Aix*es, hebben politie en militairen in een etmaal negenenvijftig mensen gear- x*esteex'd bij een anti-guerrilla actie. GENÈVE. De Nationale Bond van Joodse studenten in Zwitserland heeft in een telegram aan premier Biesheuvel uiting gegeven aan zijn verontwaax-diging over een eventuele vrijlating van de drie Duitse oor logsmisdadigere in Breda. DEN 11AAG, 23-2. Binnen een totaal-ondcrwijs-plan dient een strategie tc worden ontwikkeld, die langs dc weg van onderzoek cn experiment zich bezint op dc mogelijkheden van ccn werkelijk geïntegreerd onderwijs aan 12- tot 15-jarigcn. Dit heeft minister Van Veen van onderwijs en wetenschappen in Den Haag meege deeld aan het slot van dc eerste zogenaamde rcsonans-bijccnkomst. waarop een centraal onderwijsprobleem ter diskussic was gesteld. Hij verwacht met zijn plannen ccn concrete weg aan tc wijzen. Eerst moet er overeenstemming komen over ccn beleidsplan voor het gehele onderwijs, waarin in ruwe trekken ccn samenhangend beeld van dc inrichting van het onderwijs wordt gegeven. Daarna kunnen verbeteringen op verschillende terreinen worden beproefd. Dc experimenten zullen dcclcxpcrimcntcn zyn, omdat liet niet mogelijk is het gehele onderwijs tegelijk tc reorganiseren. Zc moeien bovendien in dc bestaande struktuur plaats vinden. Fasering van de omvang van dc experimenten is noodzakelijk om aansluitingsproblemen op te lossen, aldus minister Van Veen. Zijn gedachten gingen in dit verband uit naar twee soorten ex perimenten, die in nauwe samenhang met elkaar, volgens ccn tevoren opgesteld plan. moeten worden uitgevoerd: de brede mid- denschoolexpcrimentcn enerzijds cn anderzijds enkele scholen, die deelproblemen trachten op tc lossen en tevens een schakel kunnen zijn tussen dc brode middcnschoolcxpcrimcnton cn de scholen van de huidige struktuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4