College van b. en w. richt zich met pre-advies tot de raad Jaarvergadering N.V.V.-Brouwershaven STREEKNIEUWS ZIERIKZEESOIE NIEUWSBODE Donderdag 24 februari 1D72 Nr. 21037 Brouwershaven on hel Streekplan Afscheid seer.-penningniecstcr BROUWERSHAVEN. 23-2. Inzake het Streekplan Schouwen-Duiveland heeft het college van b. en w. der ge meente Brouwershaven zich met een pre-advies tot de raad gewend, waar aan wij vandaag (en morgen) aan dacht besteden. Het college schrijft: „Wij hebben het ontwerp-plan om advies in handen gesteld van de raadscommissie van bijstand voor de redreatie. Deze commissie heeft ons onder dagtekening van 16 februari 1972 haar advies doen toekomen, daarbij mede verwijzend naar haar advies van 25 augustus 1970, betref fende het voor-ontwerp van het streekplan. Dit advies, dat mede ons inzicht heeft bepaald, moge u bij de stukken aantreffen. Op tal van (hieronder nader aan te geven) punten menen wij, nadat het ontwerp in verschillende vergade ringen van ons college onderwerp van gesprek heeft uitgemaakt, dat het ontwerp zou moeten worden ge wijzigd of aangevuld en wij stellen ons op grond daarvan op het stand punt. dat onze gemeente gebruik dient te maken van de gelegenheid vóór 1 maart a.s. haar bezwaren bij Provinciale Staten van Zeeland ken baar te maken. Met betrekking tot deze gemeente maken wij de volgende aantekenin gen, die hierna volgen: 1. Landhuizcnterrein Schuddebcurs Aan het verzoek van de gemeente betreffende verhoging van het aantal landhuizen per ha. is niet tegemoet gekomen. Wij maken hiertegen ern stige bezwaren. De mogelijkheid moet worden geopend af te wijken van de stringente eis van twee wo ningen per ha. door in een zorgvuldig opgezet planologisch geheel op dit terrein huizen te bouwen, variërende vanvtwee tot maximaal vier wonin gen per ha. met een passende op gaande beplanting. Wij zijn van oordeel dat een inten sievere bebouwing van dit terrein zeer wel mogelijk is zonder dat hier bij aan het doel wordt voorbij ge streefd, mits hoge eisen worden ge steld aan de aankleding van de ter reinen en de esthetische vormgeving der landhuizen. Het beplanten van gelijke oppervlakten der bouwper celen aan bosgebied achten wij niet reëel mogelijk. 2. Tracé noordelijke ontsluitingsweg De geprojecteerde weg, genoemd in hoofdstuk II, aangegeven als re creatiever deelweg langs een deel van de zuidoever van het Grevelingen- bekken, wordt in haar huidige tracé overbodig geacht. 3. Wegen van derde orde, Noordgouwe-Zonnemaire, naar Bommenede Door het tracé van de noordelijke ontsluitingsweg is op de kaart weg gevallen de reeds aanwezig weg van de derde orde tussen Noordgouwe- Schuddebeurs-Zierikzee. Op de kaart moet als weg van derde orde de weg Zierikzee - Noordgouwe - Zonne- maire worden opgenomen. Een ver dere uitbreiding is geprojecteerd door het dorp Zonnemaire. Het uitvoeren van deze weg dwars door het dorp komt ons wel zeer ingrijpend voor. Een doorbraak door Zonnemaire achten wij in deze vorm bezwaarlijk. Een nadere studie wordt noodzake lijk geacht". Aldus het college. 4. Structuurschets Brouwershaven In de structuurschets van Brou wershaven ingezonden d.d, 21 janu ari 1971 aan de Provinciale Planolo gische Dienst voor Zeeland, heeft de gemeente haar visie gegeven op de toekomstige ontwikkeling rond Brou wershaven. Wij achten het gewenst de wezenlijke hoofdlijnen van deze schets in het streekplan op te nemen. De 'op de kaart aangegeven stadsbe- bouwing is niet geheel juist en veel te summier, ook is geen samenhang gemaakt tussen de stadsontwikke ling en de recreatieve ontwikkeling. 5. Verbljjfs- en dagrecreatie te Brouwershaven Het gebied oostelijk van Brouwers haven is opgenomen in de streek- De vooroorlogse Grachtweg te Zie rikzee, met bomen langs de wandel berm. Op de voorgrond de Zoete Gracht. plankaart als terrein voor verblijfs- recreatie. In de beschrijving wordt echter gesteld, dat dit terrein uit sluitend bestemd mag worden als uitbreiding van de kampeerakkomo- datie. Ook in het voorontwerp was dit reeds aangegeven als zodanig. Aangenomen kan worden dat de „tekst" bindend is. Dit gebied ligt direkt tegen een cultuurmonument. Om dit cultuurmonument met haar omgeving geen visuele schade aan te doen is het onaanvaardbaar, dat hier uitbreiding van de kampeerakkomo- datie (sta-caravans) plaats vindt. Immers het esthetische aanzien van een camping is door de in de regel witte en blauwe kleuren niet fraai. Wegwerken met beplanting is zeer moeilijk. Bovendien is het praktisch niet haalbaar de sta-caravans in de winter van het terrein af te ha len, waardoor deze door het bladiwrlies van de beplanting als een aantasting van dit landschap zullen worden ervaren. Eveneens zal bij de aanleg van een camping de enige aanwezige toe gangsweg nl. de Spuiweg zwaar wor den overbelast, waardoor deze weg - idyllisch kronkelend weggetje - haar Agrarische studiedagen Plattelandsjongeren te Goes De drie gezamenlijke Plattelands Jongerenorganisaties organiseren op 7 maart aanstaande in „De prins van Oranje" te Goes een agrarische stu diedag. Op het programma .staan drie in leidingen over de volgende, onder werpen: „Bedrijfsopvolging", door de heer E. Baerends, secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., „Samenwerking" door de heer J Markusse, e.s.v.'er bij de Z.L.M. en „Kontraktteelt" door ir. Latijnhouwers, secretaris van de contracttelers-vereniging Zuid-West- Nederland. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd worden diskussiegróepen gevormd en als afsluiting van de dag volgt een forumdiskussie, met als forumleden de drie inleiders. Kasteelconceft Slot Male (bij Brugge) Op 27 februari wordt in het*kader van het Belgisch-Nederlands Cultu reel Verdrag, een kasteelconcert ge geven in het Slot Male (bij Brugge). Eerder werd een dergelijk concert - naar men zich herinnert - gebracht in slot Haamstede. In Slot Male speelt het Amsterdams Strijktrio, be staande uit Gijs Beths, viool, Jaap Moelker, altviool en Henk Lambooy, cello. Werken worden uitgevoerd van Schubert, Reger en Mozart. Jaarverilag Prov. Plan. Dienst „De publieke voorbehandeling in 1970 van het concept „herziening streekplan Schouwen-Duiveland" is een eerste poging geweest de con troverse die aan het ontstaan is sa men met het groeien van de gedach- Advertenup NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor Buitenlands geld Reischerjues SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. karakter gaat verliezen. Deze weg moet dan ook in bescherming wor den genomen. Zij is ten enenmale ongeschikt voor het opvangen van dagrecreanten. Wanneer de Spuiweg zou wegvallen zou dit een verlies be tekenen voor Brouwershaven. Wij zijn dan ook van mening, dat dit ter rein - Groot Sint Jacobspoider - moet worden aangewezen als verblijfsre- cveatie door het beperkt toestaan van de bouw van zomerwoningen. Ge dacht wordt aan een aantal van on geveer 10 woningen per ha. Aan de woningen dienen dan wel zeer hoge eisen van welstand te worden ge steld. Bovendien zal een beplan tingsplan evenzeer aan hoge eisen moeten voldoen. De dagrecreatie moet mitsdien ten stelligste worden afgewezen en deze recreatie moet worden verwezen naar de Borrenbroodpolder. In het bestemmingsplan voor dit gebied zullen de ontsluitingsweg en mede worden betrokken. Wij zijn van oordeel dat het tracé der noordelijke ontsluitingsweg meer via de bestaande wegen moet komen te lopen. Een andere studie naar het juiste te kiezen tracé met gebruikmaking van bestaande wegtracé's achten wij nodig. te (lat iedere burger over de ruim telijke ontwikkeling moet kunnen meepraten, te doorbreken". Aldus constateert direkteur ir. M. de Vink in het verslag over 1970 van de Prov. Plan. Dienst voor Zeeland. Zonder nu de illusie te koesteren dat „iedereen die zich bij de ruim telijke ontwikkeling van Schouwen- Duiveland betrokken voelt voldaan zal zijn over de in de vorm van openbare hoorzittingen toegepaste mogelijkheden van inspraak", con stateert de direkteur dat het concept streekplan als gevolg van deze in spraak toch op enkele punten is herzien. In het verslag wordt verder o.a. opgemerkt dat de belangrijkste hoe veelheid werk dat in het kader van de streekplannen werd verricht Schouwen-Duiveland betrof. Verder wordt gezegd dat voor de komende jaren met een voortgaande vergro ting van de verblijfsaccommodatie rekening wordt gehouden, nl. in de Westhoek in 1990 een totale behoefte van ca. 95.000 slaapplaatsen. Daar naast langs de Grevelingen: rond 30.000. ZIERIKZEE Algemene vergadering kring „Schouwen-Duiveland" Z.L.M. De algemene vergadering van de Kring „Schouwen-Duiveland" van de Z.L.M. zal gehouden worden op woensdagavond 1 maart a.s. in het „Huis van Nassau". Het „prijs- en structuurbeleid in de E.E.G." zal deze avond worden belicht door de heer mr. J. F. G. Schlingemann, vice-pre sident K.N.L.C. te Goes. Open dag Technisch School Op 2 maart a.s. houdt de Lagere Technische School - zoals reeds ge meld - een open dag, waarvoor een programma is samengesteld, dat er als volgt uitziet: a. Expositie van door de jongens vervaardigde werkstukken (afde- lingsgewijs). b. Demonstx-atielesjes van 10 minu ten van de vakken Engels, wis kunde, Nederlands en natuurkun- de-mechanica; om de 10 minuten kan er gewisseld worden van toe schouwers; gedurende deze lessen is geen toegang mogelijk. c. Lessen in de praktijklokalen; hier kunt u vrij binnenlopen. d. Verkoping van door de leerlin gen gemaakte werkstukken; er zullen ook voor 's avonds de no dige werkstukken worden gere serveerd. BROUWERSHAVEN Brandweer gealarmeerd Dinsdagavond plm. half acht werd te Brouwershaven de brandweer ge alarmeerd, daar de oliekachel van mevr. v. 't H. in de Zuiddijkstraat in brand stond. De bewoonster trachtte met een tafelkleed de brand te smo ren, hetgeen mislukte. De brand weer die zeer rap ter plaatse was wist met een bluspoederapparnat het gevaar te bezweren. Vergadering gemeenteraad Aanstaande maandag 28 februari vergadert de raad der gemeente Brouwershaven in het Plaatsenhuis te Dreischor. Hoofdschotel op deze vergadering is de vaststelling van de gemeentebegroting 1972 en een be spreking inzake ontwerp Streekplan Schouwen-Duiveland. ZONNEMAIRE Jaarvergadering „Nut en Uitspanning" Vrijdagavond 25 februari zal het muziekgezelschap „Nut en Uitspan ning" de jaarvergadering houden en wel in het café van de heer J. van Almkerk. De punten die op het pro gramma staan zijn; opening door de voorzitter, de heer M. van Leersum; jaarverslag secretaris „N. en U."; be stuursverkiezing. De punten kontri- butieverhoging en het 100-jarig be staan van de vereniging in 1973 zpl- len deze vergadering centraal staan. Ongelukken op de Zuidweg Zondag werden de bewoners van de Zuidweg in Zonnemaire tot twee maal op één dag geconfronteerd met een ongeluk, dat beide keren won derwel goed afliep. Toen namelijk S. D. uit Zierikzee met verloofde, ko mende uit Noordgouwe richting Zon nemaire reed, kreeg hij ter hoogte van de heer J. van Ree een klap band. De auto sloeg over de kop en kwam vervolgens in de sloot terecht. Aan het feit dat omwonenden direkt te hulp schoten heeft D. wellicht zijn leven te danken, daar hij in de sloot onder de auto in het water terecht kwam. Met vereende krachten heeft men de auto opgetilt, waarna D. be vrijd kon worden. Op de kruising Zuidweg-Kruisweg- Stapelsweg vond eveneens een on geluk plaats. Toen de heer D. uit Noordgouwe komend door Zonnemai re naar huis reed, werd hij op voor noemde kruising gegrepen door een automobilist die hem geen voorrang verleende. Hier deden zich geen per soonlijke ongelukken voor, al was de materiële schade aanzienlijk. DREISCHOR „Delfa-werkerT-avond P.J.Z. en C.P.J. Vorige week vond in „De Drie Schapen" te Dreischor een gecombi neerde avond plaats van de P.J.Z. en C.P.J. Deze bijeenkomst stond in het teken van de Deltawerken. De heer Joh. Doeleman vertoonde de film het Einde van het Brouwershavense Gat, waarin de problemen rond de sluiting met de gondels en caissons op bijzonder mooie wijze werden ge toond. De heer J. Minnik van Rijks waterstaat vertoonde vervolgens een fraaie serie dia's en gaf daarbij een duidelijke toelichting. De geslaagde avond werd afgeslo ten met een biertapwedstrijd. Door de zeer deskundige jury wei-den als winnaar aangewezen: 1. C. Natte; 2. K. Dorst en 3. C. v. d. Velde. OOSTERLAND Vergadering weegbrugvereniging De Coöperatieve Weëgbrugvereni- ging „Even Buiten" te Oosterland houdt dinsdagavond 29 februari a.s. een algemene ledenvergadering te houden in „De pleisterplaats". Op de agenda staat o.a. bestuursverkiezing van een lid van de commissie van toezicht, in de plaats van de heei Frans Kik die aftredend en niet her kiesbaar is. Technische oplevering nieuwe scholencomplex Op vrijdag 25 februari a.s. ligt het in de bedoeling het nieuwgebouwde scholencomplex alhier technisch op te leveren aan de gemeente door de bouwers, de fa. A. J. van der Heij den te Woerden, bouw- en aanne mingsbedrijf, in tegenwoordigheid van de architect van het Bouwkun dig Ingenieursbureau Stuurman N.V te Waddinxveen. Momenteel wordt aan het mooie gebouw de laatste hand gelegd. Het schilderwerk, dat wordt uitgevoerd door de firma Westdorp alhier, is van binnen hele maal klaar, men is thans aan de bui tenkant nog bezig. Verder worden binnen nog enige kleine werkzaam heden gerealiseerd zoals plinten zet ten en nog wat vloerbedekking af maken. Ook zijn de beide buiten speelplaatsen betegeld, dat van de Openbare school aan de zuidkant, en dan van de Christelijke school aan de noordkant Men is nu aan hét ega liseren om de beplanting aan te brengen. De schoolhekken voor de ingangen zijn ook geplaatst. Men komt bij het binnentreden onder de indruk van het prachtige gebouw en do mooie en ruime leslokalen. Na de oplevering van a.s. vrijdag zal het vermoedelijk nog twee weken in be slag nemen om de boel te verhuizen uit de oude school aan de Groene Poort en dan zal de officiële ope ning geschieden Verkoop luin hervormde pastorie De luin aan de Nieuwstraat alhier gelegen, behorende aan de Ncd. Her vormde pastorie, zal worden ver kocht. Hiertoe werd door de kerk voogdij besloten. In vroeger tijden gebruikten de plaatselijke predikan ten deze 16.35 are grote tuin nog re gelmatig. Een groot gedeelte was toen met bomen beplant. De laatste tijd werd de grond verhuurd. Voor 1 maart moeten de gegadigden hun in- schrijvingsbiljetten inleveren ten kontore van notaris Karston te Zie rikzee. De afdeling Brouwershaven van het N.V.V. hield dinsdag de jaarver gadering in café Volharding te Zon nemaire. De voorzitter, de heer C. J. de Munnik opende de vergadering en kon een matig aantal aanwezigen welkom heten. Een bijzonder woord van welkom was gericht aan de heer Wink, dis trict-bestuurder. Hierna was het woord aan de scheidende secretaris- penningmeester de heer Van der Vel de voor het financiëel verslag. In verband met de onkosten verbonden aan een feestavond wegens het 25- jarig bestaan van de afdeling Brou wershaven had het bestuur dit jaar besloten geen verloting voor de aan wezige vrouwen te organiseren. Het was dan ook een mooie geste van de caféhouder, de heer Jacobsen, die zelf een aantal prijzen beschikbaar stelde, zodat de verloting toch door gang kon vinden. Aan de orde was toen de benoe ming van een nieuwe secretaris-pen ningmeester, waarvoor zich één kan didaat beschikbaar had gesteld, na melijk de heer P. Bokelaar uit Brou wershaven. Deze werd dan ook met bijna algemene stemmen gekozen. Hierna richtte de voorzitter het woord tot de heer Van der Velde om hem dank te zeggen wat hij voor de afdeling heeft gedaan, eerst als voor zitter en daarna gedurende twaalf jaar als secretaris-penningmeester. Ook mevrouw Van der Velde werd Jaarlijkse bejaardenmiddag Zaterdagmiddag 26 februari a.s. zai in de grote zaal van de „Con ferentiekamer" weer de jaarlijkse bejaardenmiddag gehouden worden onder het motto: „Breng eens een zonnetje", georganiseerd ook dit jaar weer door het bestuur van de plaat selijke Oranjevereniging Alle be jaarden uit Oosterland boven de 55 jaar zijn welkom, en worden ver wacht op deze middag. Verschillen de attrakties zullen een gezellige sfeer scheppen. Een tweetal dames speelt akkordionduo's en als hoofd moot zal de heer Hans Borghardt te Amsterdam, een man die zijn sporen op dit gebied al ruimschoots heefl verdiend, de zaal komen vermaken met allerlei zaken die de aanwezigen aangenaam bezighouden Een tweetal pauzes worden gehouden, waarin ge" tracteerd zal worden op koffie, thee en een „glaasje" Degenen die zich nog niet opgaven voor deelname bij één der bestuursleden van de Oran jevereniging, t.w. bij de heren J. A. Beije, Van den Abeelestraat, Mach. Dalebout, Groenendaal, J. P. Boo- gert, Lange Dreef en C. J. de Later, Sint Joostdijk, worden verzocht dit alsnog te doen. BRUINISSE De „Oceanië" Zoals reeds door de Oosterlandse correspondent is vermeld kwam de nieuwe kustvaarder „Oceanie" hier, lang 75 meter en groot 1200 ton. De gehele maandag gaf dat weer de gezellige drukte van af en aan rij dende auto's. Zeshonderd ton aard appelen voor Griekenland moesten worden ingeladen. De rest, nogmaals 600 ton, wórdt in Hansweert aan boord genomen. Zoals Oosterland meldde maakt de „Oceanie" zijn eer ste reis. OUDE TONGE Concert in Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge Integrale uitvoering „Schübler Chorale" Zaterdag, 26 februari a.s. geeft, op uitnodiging van de Stichting Kerk- concerten Goeree en Overflakkee Jo- hann Th. Lemckert een concert op het Frobenius-orgel van de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge. De organist heeft een veelbelovend programma samengesteld, waarin vooral de uitvoering van alle zes zo genaamde „Schübler Chorale' van Joh. Seb. Bach opvalt. Deze koralen behoren tot de zeer weinige orgel werken, die tijdens Bachs' leven in druk zijn verschenen. Met zekerheid is te stellen dat 5 van deze koralen voorkomen in vroegere kantates. Bach heeft deze zelf bewerkt voor orgel. Tot de „Schübler Chorale" be horen de fraaiste en meest geliefde koraalvoorspelen van Bach, zoals bijvoorbeeld „Wachet auf, ruft uns die Stimme" en ,.Kommst du nun Je- su, vom Himmel herunter". Het programma vermeldt voorts de beroemde toccata en fuga in d, als mede werken van Couperin en Bux- tehude. Johann Th. Lemckert is organist van de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam en docent voor het hoofd vak orgel aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag. Hij stu deerde orgel bij Adriaan Engels aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Hij verwierf het solisten diploma cum laude en ontving daar bij dc zilveren Fock-mednille. In 1971 werd hem de Prix d'excellenco toe gekend. Als concertorganist treedt Lemckert veelvuldig op in Neder land. Hij heeft concertreizen ge mankt naar Zwtserland, Scandinavië en Oostenrijk. Voor dit tweede concert in de se rie 1972 hoopt dc Stichting Kerk- conccrten op een goede belangstel ling. HILVERSUM. Het programma „Ter Visie" dat de N.O.S.-ielevisie heden (donderdag) 24 februari van plus minus 22.40 tót 23.05 uur uit zendt via „Nederland II". zal geheel zijn gewijd aan de hoorzitting van de Tweede Kamercommissie over de drie oorlogsgevangenen in Breda, die vandaag wordt gehouden. dank gezegd voor de steun, die zij al tijd voor haar echtgenoot in dc bondszaken is geweest. Ais blijk van dank werd een fraai bloemstukje aangeboden, terwijl de scheidende secretaris-penningmeester uit han den van de voorzitter een envelop met inhoud in ontvangst mocht ne men. Ook de heer Wink nam hierna het woord om de scheidende heer Van der Velde te bedanken. Hij bood de heer en mevrouw Van der Velde na mens de bond een week gratis va kantie aan in één van de vakantie oorden van het V.K.V. Zichtbaar ont roerd dankten beiden voor de ge sproken woorden en hel aangebode ne. Feestavond 25 jarig bestaan Uit de vergadering werden verder suggesties gedaan voor de aanstaan de feestavond, waarvoor als streef datum is bepaald 14 april i.v.m. het 25-jarig bestaan van de afdeling. Het bestuur zal zich in de komende weken over een programma beraden. Hierna volgde de rondvraag, waar van enkele personen gebruik maak ten. De heer Wink probeerde op zo duidelijk mogelijke wijze een ieder in te lichten en op nieuw bleek weer eens hoe ingewikkeld in diverse be drijftakken de verschillen ten aan zien van nieuwe C.A.O.'s en nieuwe regelingen liggen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering, waarna iedereen nog een poosje gezellig bij een bleef. 5 EVEN NATELLEN ALSTUBLIEFT t ROME, 23-2. Uit nijd over de j - naar zijn mening - veel te a hoge aanslag door de belasting a heeft de Italiaanse onderne- a mer Aldo Bacci een kruiwagen i f met 500.000 lire kleingeld bij a f de ontvanger in San Paolo di a f Jesi dicht bij Rome voor de a f deur gezet. Of de heren maar a f wilden natellen. Commentaar a f van de ontvanger: „Nu zie je f f waarom Italië krap in het wis- i f selgeld zit". i Boekenweek geopend AMSTERDAM, 24-2. De Boeken week 1972 is woensdagavond geopend met een speciaal programma van de cabaretgroep Don Quishocking in de grote zaal van Krasnapolsky in Am sterdam, gevolgd door het traditio nele boekenbal in de verschillende zalen. Klein fruitteeltflag in Kapelle-Biezelinge KAPELLE, 23-2. In Kapelle op Zuid-Beveland is woensdag een ont wikkelingsdag voor de klein fruit teelt gehouden, vier sprekers gaven hun visie op de problemen rond de teelten van aardbeien, frambozen, bessen en bramen. Uit deze inleidin gen kwam duidelijk naar voren dat het in de klein fruitteelt in de toe komst zal gaan om het betei*e kwa- liteitsprodukt op zowel de binnen- als de buitenlandse markt. Vier miljoen kilo kuikens in het vrieshuis ZEIST, 23-2. Nederlandse en Duit se kuikenslachterijen hebben in ge zamenlijk overleg besloten, de druk op de slaehtpluimveemarkt wat te verlichten door vier miljoen kilo diepgevroren kuikens op te slaan in koelhuizen. De kuikens zijn in prin cipe bestemd voor verkoop aan lan den buiten de E.E.G. Het Nedtiiand- se kwantum van 2000 ton wordt ge leverd door negen slachterijen. De financiering geschiedt met vrijwilli ge bijdragen van het bedrijfsleven. Radio- en T.V.-discussie over de krijgsmacht HILVERSUM. 23-2. De NOS-tele- visie zendt op woensdag 1 maart van 22.35 tot 23.05 uur in hel programma „Stroming" op Nederland 1 een dis cussie uit over de krijgsmacht. „Moe ten wij in Nederland nog wel een krijgsmacht in stand houden" is een van de vragen in deze discussie, een vraag, die blijkens een recente NOS- enquête door 84 procent van de Ne derlanders van 15 jaar en ouder be vestigend wordt beantwoord. Voor Bruhant geen bijzondere maatregelen DEN HAAG, 23-2. De regering blijft erbij, dat voor andere gebieden in Nederland, met name Noord-Bra bant, momenteel nog geen bijzondere maatregelen getroffen moeten wor den zoals met het noorden van het land het geval is. Wel zal alles wor den gedaan om het woningbouwpro gramma voor Brabant zo snel moge lijk tot uitvoering te brengen. Actie „Trouw moet Blijken" groot succes DRIEBERGEN, 23-2. De Hervorm- de aktie „Trouw moet blijken", die kort geleden ten behoeve van de plaatselijke financiën van de Her vormde gemeenten is gevoerd, is volgens de organisatoren zeer suc cesvol verlopen. Ten opzichte van 1971 zal het lan delijk gemiddeld aan inkomsten met 30 procent stijgen, zo voorspelde de secretaris van dc Commissie Geld werving, ds. W. H. den Ouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3