I iSport en wedstrijden^ SUCCESJES J. den Haan kampioen bandstoten (groot) tfc D.F.S. I versloeg te Burgh Zierikzee II INGEZONDEN STUKKEN ijiiiiiii nun minim ui i hui ilium i iiiiiiiiiiiui i in mui minimi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii minium mi iiiiiiiiiiiiiii huh ii i iiji ZAALHANDBAL iThhihihihihiihihihihihihihihihuhhiihihihihihiuhihiihihiihihihihuhihihihihihihiihihihiiihihihihihuuiiiihihiiiTi Heren Delta-Sport II- G.S.C. Ill 13—M BILJARTEN - - J. clen Haan aan stoot. ZIERIKZEE, 14-2. Na een span nende stryd is Wim Kramer van de Zierikzeese biljartvereniging VOG er niet in geslaagd zijn titel bij het bandstoten (groot) te prolongeren. Aan spanning heeft het in dit toer nooi om de districts titel, dat in het Huis van Nassau te Zierikzee werd gehouden, allerminst ontbreken. De laatste partij tussen Jaap den Haan en Wim Kramer moest uiteindelijk de beslissing brengen. Bende spelers hadden tot dan to§ eenmaal in het zand moeten bijten" Veteraan J. Sinke, die zijn partijtje nog lustig mee blies, had kans ge zien om Kramer aan zijn zegekar te binden, terwijl Joost Hagesteijn zo waar kans had gezien om zijn eerste en enige overwinning op Den Haan te boeken. Voor Hagestijn, die nog niet eens zo'n onverdienstelijke pres tatie leverde was er beslist een ex cuus. Doordat Vasseur het een uur voor de aanvang van het toernooi liet afweten nam hij, geheel onvoor bereid enkele minuten voor de aan vang het besluit dan maar als inval ler te fungeren. En bijzonder span nend duel leverde in de voorlaatste ronde de wedstrijd tussen Den Haan en Sinke op. Sinke strandde met de haven in zich op 74 carambol's waarna Den Haan de drie caram bol's, welke hij nog nodig had om de 75 vol te maken scoorde. In de na- stoot kreeg Sinke hierna nog een kans om er een remise uit te^alen maar ook deze kans liet hij onbe nut. Bij de aanvang van de beslis sende partij had Kramer met het beste algemeen gemiddeld de beste kansen daar hij reeds aan een re mise-partij voldoende zou hebben om in het bezit van de begeerde titel te (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). komen, terwijl Den Haan moest win nen. Spannende strijd Na 7 beurten was er nog een ge lijke scoor, 20-20, maar hierna zag het er naar uit dat Kramer een be- lissende voorsprong ging nemen. Na dé 17e beurt, bij de stand 51-28, zag het er naar uit dal Kramer niet .veel meer kon gebeuren. Don Haan legde evenwel beslist niet het hoofd in de schoot. Terwijl Kramer ineens maar moeilijk meer tot scoren kon komen slaagde hij er geleidelijk in zijn ach terstand te reduceren. In de 21e beurt slaagde hij erin vveer op ge lijke hoogte (57-57) te komen waar na hij zelfs voorsprong nam. Tot aan de 27e beurt (62-65) was er nog van alles mogelijk. In cle volgende beurt wist Den Haan evenwel zijn voor sprong op te voeren (62-71) waarna hij in de 30e beurt de strijd defini tief in zijn voordeel besliste (67-75). Kramer bracht in zijn partij tegen Hector het hoogste partij gemiddelde (3.12) op zijn naam. Dorst kwam in zijn partij, ook al tegen Hector, tot het verdienstelijk partij gemiddelde van 3.00 en de hoogste in het toer nooi gescoorde serie (23 carambol's). Aan het slot overhandigde de voor zitter van de organiserende vereni ging Entre Nous de heer A. J. Schiet- tekatte aan kampioen Den Haan de bondsmedaille en de districtswissel- beker, terwijl ook alle overige deel nemers een prijs van hem in ont vangst mochten nemen. Namens de deelnemers sprak de heer J. den Haan woorden van dank tot de or ganisatoren voor de uitstekende wij ze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd. De Delta Sport reserves hebben te gen het hooggeplaatste Goese G.S.C. een uitstekende wedstrijd gespeeld. Vooral het keeperwerk van Frits Si- perda was van hoge kwaliteit Lv. voormalige voetbalkeeper, blijkt ook in het handbal doel zijn mannetje te staan. In deze wedstrijd is tevens gebleken dat Hans van Urk uitgroeit tot een voortreffelijke handballer. In deze wedstrijd nam Hans van Urk niet minder dan zes doelpunten voor zijn rekening. Dat de wedstrijd uiteindelijk toch nog voor de Zierik- zeeënaren verloren ging, is te wijten aan onervarenheid. Wanneer men een kwartier voor het einde met 12- 6 voorslaat, mag je niet meer ver liezen. Bij zo'n stand moet je het spel enigszins gaan bevriezen. Het ging voortreffelijk in de eer ste helft. G.S.C. nam weliswaar een 0-1 voorsprong. Maar Delta Sport zette deze achterstand binnen enkele minuten om in een 3-1 voorsprong. Weer kwam G.S.C. terug tot 3-3, maar opnieuw liep Delta Sport uit tot 7-3. De rust kwam bij de stand 8-4. De eerste minuten van de tweede helft waren voor G.S.C. De stand werd 8-6. Delta Sport liet het er ech ter niet bij zitten en via soms prach tige aanvallen werd het 12-6. Delta Sport had de wedstrijd volkomen in handen. Op dat moment, ging er ech ter iets mis in de Zierikzeese ver dediging, met als gevolg dat G.S.C. in kon lopen tot 12-9. In de verde diging werd steeds nerveuzer ge speeld. De ballen werden te gehaast overgespeeld, met als gevolg dat de Zierikzeese aanvallen nogal eens werden onderschept. G.S.C. rook zijn kans. Het was vooral de dit jaar nog in de landelijke klasse spelende Arno van Hese die de zaak voor G.S.C. in gunstige zin forceerde. G.S.C. liep in tot 12-12. Hierna kreeg Delta Sport een strafworp toegewezen. Aanvoer der Chiel van Luyk benutte deze strafworp op de juiste wijze 13-12. G.S.C. was echter niet te stoppen in dezelfde, minuut werd het 13-13. Een foutieve opspeelbal was er de oor zaak van dat de wedstrijd uit eindelijk toch nog voor de Zierik- zéeënaren verloren ging. De Zierikzeese treffers werden ge maakt door Hans van Urk 6x, Chiel yan Luyk 4x, Han de Jonge lx, Ri- nus Nuyens 1 x en Kees Uit ter Lin- der. Delta Sport-G.S.C. 6-10 In hun laatste wedstrijd van het zaalhandbalseizoen 1971-1972 hebben de Zierikzeese dames geen overwin ning kunnen boeken op het op de 2e plaats van de ranglijst prijkende Goese G.S.C.' Het was ook de laatste thuiswedstrijd voor de Delta Sport dames in de Goese sporthal. Het volgend seizoen zullen de thuiswed strijden in de eigen Zierikzeese sporthal gespeeld kunnen worden. In het begin van de wedstrijd was Delta Sport zeker niet minder dan het sterke G.S.C. Weliswaar nam G.S.C. de leiding, maar Delta Sport wist de stand door Ria Schaal je en Nel Verheij om te buigen tot een 2-1 voorsprong. G.S.C. kwam terug tot 2-2 maar nog in dezelfde minuut be- knalde Jannie de Jonge Delta Sport naar een 3-2 voorsprong. G.S.C. werd echter sterker, terwijl Delta Sport een aantal fouten maakte door foutief opspelen. G.S.C. kon voor de rust de stand bepalen op 3-5. De achterstand had groter geweest wan neer keepster Mar ja Vos in niet zo'n uitstekende vorm had verkeert. Direkt na de rust wist Els van Zwieten met een onderhands schot de achterstand te verkleinen tot 4-5. G.S.C. maakte 4-6, maar een voor treffelijke aanval van Delta Sport resulteerde in een doelpunt van Ria Schaaïje 5-6. G.S.C. drukte-echter door lol 5-9, toen opnieuw Ria Schaalje een Zierikzeese treffer aan tekende 6-9. In de slotfase bepaalde G.S.C. de eindstand op 6-10. Een verdiende Goese overwinning. Onderscheidingen voor Delta Sport - Zaterdag 19 februari 1972 is in het jeugdgebouw „De Vroone" te Kapel- Ie de jaarlijkse algemene vergade ring gehouden van de afdeling Zee land van het Nederlands Handbal Verbond (N.H.V.). In zijn openings woord haalde de voorzitter van de afdeling de heer A. "Heyers o.a. aan de ledengroei in de afdeling. In 1971 is het ledental met ca. 20 procent toegenomen. Niet in het minst wordt dit veroorzaakt door het toenemend: aantal sporthallen in Zeeland. Bij zonder verheugd was de voorzitter, dal binnenkort ook op Schouwen- Duiveland een sporthal wordt ge opend. Dit zal zeker een stimulans betekenen voor de jonge vereniging" DcltaSport zo meende de afdelings voorzitter. Het is gebruikelijk dat tijdens de afdelingsvergadering de kampioenen van het vorig seizoen een onder scheiding krijgen uitgereikt. Ook Delta-Sport was er weer bij. Voor het behalen van het kampioenschap dames 2e klasse in het seizoen 1970- 1971 en het kampioenschap heren 3e klasse mocht voorzitter H. Verhey van Delta-Sport twee oorkonden ontvangen. Als vertegenwoordiger van het bondsbestuur was aanwezig de bondsvoorzitter de heer L. Schimmel uit Eindhoven. Door de bondsvoor zitter werd een uiteenzetting gege ven omtrent het beleid van het bondsbestuur, waarbij o.a. aan de or de werden gesteld: de Olympische Spelen, waarop handbal voor het eerst wordt gespeeld en de „sponso- rig" door het bedrijfsleven van handbalverenigingen. SCHAATSEN T.V. -reportages wereldkampioenschap sprint HILVERSUM, 21-2. De NOS-tele- visie zal zaterdag 26 en zondag 27 februari een tweetal samenvattingen uitzenden van de Wereld-sprintkam pioenschappen op de schaats voor dames en heren, die dan in Eskilstu- na in Zweden worden gehouden. De samenvattingen worden zaterdag van 17.30 tot 18.15 uur en zondag van 17.10 tot 18.00 uur, béide malen via Nederland 1, uitgezonden. VOLLEYBAL De doelman van cle MEVO-junioren grijpt hier tevergeefs naar de vrije-trap- bal van Bart de Jonge, waarmee hij de stand tegen Zierikzee B III op 3-1 bracht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). langste end, ondanks het moedige verzet van de bezoekers. Dat Delta Sport in deze sets wat meer tegen- punten veroverde, kwam o.a. doordat men van Cluzona zijde wat experi mentjes uithaalde, die wel eens in schoonheid stierven. Opvallend was het goede serveren van Kees Geel hoed, die aan Cluzona zijde een ver dienstelijk debuut maakte. De reste rende setstanden waren 15-6 en 15-9. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Rotterdam ROTTERDAM, 21-2. Prijzen (excl. O.B.) vastgesteld per 100 kg. af-be- drijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. Kléi-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 of 35-55 mm f 7,50-8,25; Bintje 40 mm opw. f 8,25-9,00; Bintje 50 of 55 mm opw. f 8,50-9,00; Eigenhei mers 40 mm opw. f 12,00-16,00. Kléi-aardappelen export: Bintje 35- 50 of 35-55 mm f 7,00-7,50; Bintje 45 mm opw. f 9,00; Bintje 50 of 55 mm opw. f 8,50-9,00. Zand-aardappelen export: Bintje 35 mm opw. f 8,00. Voeraardappelen f 4,00-4,75. Stemming: binnenland rustig; ex port flauw. Cl nzona-Delta Sport II3-0 KERKNIEUWS Donderdagavond jl. speelden de heren van Cluzona inNieuwerkerk tegen de reserves van Delta Sport. De Cluzona heren bleken zich aardig van nederlaag tegen Delta Sport I te hebben hersteld. Men wilde zich dui delijk op deze tegenstander revan cheren. Het kostte Cluzona dan ook geen enkele moeite deze tegenstan der snel op achterstand te spelen. Via verrassend aanvalsspel en een rustige opbouw speelde men naar een 15-5 setwinst. Ook de hierna volgende sets trok Cluzona aan het VOETBAL Eindstand: 2-0 Op het sportpark Van Zuijen speelde DFS zondagmorgen een vriendschappelijke wedstrijd tegen de reserves van Zierikzee. Over het geheel genomen had de thuisclub het beste van het spel. Met uitzondering van de eerste 10 min. slaagden de oranjehemden er niet in zich veel doelrijpe kansen te schep pen. In het DFS doel had Schoon- aard het bijzonder gemakkelijk. Slechts eenmaal, in de le helft, moest hij zijn capaciteiten tonen om een doelpunt te voorkomen. Beide doelpunten vielen reeds in de eerste 10 min. van de wedstrijd. Met een fraaie kopbal, uit een voorzet van Toon Rijnberg, opende Joop Roos do score 1-0 waarna even later Nico v. d. Graaf met een schuiver van de rand van het strafschop gebied de eindstand op 2-0 bepaalde. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Huizen: A. Kastelijn, Strijen; te Schoonhoven: D. v. d. Berg, Huizen. Bedankt voor Alblasserdam: J. G. v. d. Vlist, Zevenhuizen (Z.H.). Beroepen: te Terheijde aan Zee C. Hoogendoorn te Oudelande c.a.; te Coevorden (toez.) C. Smit te Ruiner- wold; te Driebergen Ph. J. Stoutjes- dijk te Hellendoorn; te Poederooijen L. Quist, kandidaat te Amsterdam- Watergraafsmeer. Aangenomen naar Maastricht (toez.) S. IJpma te Rijperkerk. Beroepbaarstelling: G. van Driel, kandidaat, Gillesstraat 12a-ll te Rotterdam; 16 en L. Quist, kandidaat, Zwaardemakerstraat 95 te Amster dam-W at ergraaf smeer. Ger. Kerken Beroepen te Beekbergen: A. A. Zwaai, Westmaas. Beroepen te Tweede Excloërmond H. J. van Dalen, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. De classis Stadskanaal heeft be roepbaar verklaard op art. 6 K.O. H. J. van Dalen te Tweede Excloër mond. Ger. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Bergentheim: W. J. den Haan, B.V. Renesse, Haamstede 10 445 206 16 2,77 2.16 Wierenga, Berkel-Rodenrijs. W. Kramer, VOG, Zierikzee 8 424 178 14 3.12 2.39 Chr. Ger. Kerken J. Sinke, Concordia, Zierikzee 8 415 216 12 2.74 1.83 Bedankt voor Kerkwerve: G. Bil- C'. I-Iector, Entre Nous, Zierikzee 6 394 186 10 2.41 2.12 kes, Westzaan. A. Dorst, De Drie Schapen, Dreischor 340 200 23 3.00 1.70 Beroepen te Siegerswoude-De L. C'anlers, Concordia, Zierikzee 4 353 220 15 2.14 1.60 j Wilp A. v. d. Weerd, kand. te Apel J. Ilagqsteljn, Entre Nous, Zierikzee 2 344 225) 11 1.82 1.50 doorn. WIK-Ooltgensplaal 3-1 Tc Noordgouwe zorgde WIK weer voor een uitstekende prestatie door met 3-1 van het in de le klas zater dagvoetbal van de afdeling Rotter dam uitkomende Oollgcnsplaat te winnen. Door een doelpunt van Wim Berrevoets namen de groenwltten in de le helft een 1-0 voorsprong. Na cle rust wisten de bezoekers de stand in evenwicht le brengen 1-1). WIK liet zich door deze treffer ovenwei allerminst van de wijs bren gen. Keurig kwam WIK hierna terug en door doelpunten van Jaap Mat- thijsse en Joost Mannic slaagden zii erin met 3-1 aan do winnende hand te blijven. DAMMEN M. de Willi (Zierikzee) Zeeuws kampioen Door zijn laatste partij togen M. Bronke in winst om to zetten is M. de Wild, lid van de damvereniging Zierikzee, er le 's Gravenpolder in geslaagd beslag le leggen op het clamkampioenschap le klas van Zeeland. Hiermee volgde hij zijn clubgenoot J. Huigons op die vorig jaar kampioen van de. le klas werd. De eindstand in de lo klas ziet er als volgt uit: M. de Wild R. A. Duscbout C. J. Holiestello M. Bronke WIEIJIENNEN *32 1 0 5 3 111 3 3 1113 3 0 12 1 Kampioenschappen ZRTC Op 26 februari a.s. zullen te Haamstede de clubkampioenschap pen van de Z.R.T.C. Theo Middel kamp worden gehouden. Deze wed strijden zullen plaats vinden op het bekende parcours waar ieder jaar de ronde van Burgh-Haamstede wordt verreden. De adspiranten en amateurs gaan om 14.00 uur van start waarbij de adspiranten 20 km en de nieuwelingen 35 km moeten afleggen. Do amateurs vertrekken om 15.00 uur voor hot afleggen van een afstand van 80 km. DFS hier in de aanval in de zondag gespeelde oefenxcedstrijd tegen de reser ves van Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ger. Gemeenten Beroepen te Genemuiden: L. Blok. Beekbergen; te Kootwijkerbroek: C. Wisse, Elspeet. Tweetal te Slikkerveer: J. C. van Ravenswaay, Arnhem en J. van Haa- ren, Amersfoort. Bedankt voor Almelo E. Vcnema te Zwijndrecht. Dankbetuiging Overtreder achterhaald Met deze dankt o.g. voor opname van ingezonden mededoling i.v.m. aanrijding op 12-1-1972 bij Ouwer- kerk, waarna schuldige is doorgere den en getuige onbekend was! De getuige heeft zich op de oproep in uw geacht blad gemeld en de da der is door de politie van Zierikzee in samenwerking met andere colle ga's achterhaald. Allen, heel hartelijk dank, bijzonder echter een pluim voor hel speur werk van de politie. Hoogachtend, K. J. ADELMUND. Langegeer 218, Rotterdam. Schcepvaarlberichten Abida, 19-2 260 m. w.z.w. Mossamedes Acmaea, 20-2 Fawley Calamares, 19-2 Port Bolivar. Diloma, 19-2 650 m. w.n.w. Perth. Ganymedes, 20-2 verw. Port Cortes. Kelletia, 19-2 Lae. Kenia, 19-2 vertr. Yokkaichi naar Singapore. Koratie, 19-2 vertr. Durban naar Mins. Krebsia, 19-2 500 m. z.z.o. San Diego. Eerste kas-lomalen VENLO, 21-2. Bijna een week la ter dan in het vorig seizoen zijn maandag op de C.V.V. in Grubben- vorst de eerste kastomaten aange voerd. Twee tuinders waren dit jaar gelijk met deze primeur. Een tuinder uit Horst voerde twee en een tuin der uit Velden drie kilogram toma ten aan. De eerste tomaten werden per kg verkocht en brachten van f 10,- tot f 15.- per kg op. Personeel gevraagd Voor direct gevraagd: ei-va ren traktorchauffeur, kraan machinist. Gebr. Dorst, tel. (01114) 1279, Oosterland. Voor reprodukties, schilderij lijsten, alsmede het inlijsten van gobelins, diploma's etc. naar J. F. v. d. Ven, Schuit haven 6, Zierikzee. Onze laatste bontmantels kunt U nu kopen ver bene den de normale waarde! Bijv. van f 575,- nu le geef slechts f 225,-; bijv. van f 985,- nu te geef slechts f 475,- enz. enz. Zó goedkoop kocht u nooit een bontmantel. U zult zeggen dit is niet mogelijk, dat is haast voor niets. Dit kan alleen de grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland. De Bonikoning. Hoogstraat 97, Roterdam, te lefoon (010) 117.117. Komt u per bus, trein of eigen auto, bij koop reiskostenvergoe- iing voor 2 personen. Kre dietservice mogelijk. Vrijdag avond tot 9 uur geopend. Een zonneschermframe in een plastic zak voor f 72,50. dat kan nu ook weer in 1972. Zelf plaatsen, dan de maat nemen van het doek, naaien, bevestigen. Een plank erop en u heeft een keurig scherm. Keuze uit verschillende soor ten en kleuren doek. Zonwe ring: De Nobelpoort, W. Goudswaard, Korte Nobel- straat., Zierikzee. Telefoon (01110)2497. Uit voorraad leverbaar: Alle soorten tuinzaden, groente en bloemzaden en plastiek huisvuilzakken bij het Tuin- bouwhuis Sluys en Zn., Hoo- gezoom 44, Haamstede. Tele foon 1437. Voor gas-, water- en loodgie- terswerk: Saman-Dcurloo. St. Domusstraat 43, Zierikzee. Al uw geschenkartikelen worden leuk verpakt bij J. F. v. d. Ven, Schuilhaven 6, Zierikzee. Tel. 3407. Nu weer voorradig de Dro gist setting lotion. Een zeer goede haarverstevigcr aan voordelige prijs, f 1.38 pet- pakje van 3 flacons. Drogis terij ..De Honingkorf". Post- straal U.o. postkantoor). Zie rikzee. Bel 2491. Voor stof leerwerk; voor tapijt. Stoffeerdcrij Goudzwaard. Meelstraat 24. Zierikzee. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6