REORGANISATIE PERSONEELSBELEID BIJ DE PZEM Levenslang voor moord in Amsterdam Hasjvangst op Schiphol Bankoverval in Ludwigshaven STREEKNIEUWS Koningin en prins op weg naar Amerika Weinig belangstelling voor leerzame avond Veilig Verkeer afd. „Duiveland" Plan: grote klcding-inzamel-aktie voor Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 februari 1972 Nr. 21036 Arbeidsklimaat laat te wensen over MIDDELBURG, 21-2. Het personeelsbeleid by de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij in Middelburg moet volledig gereorganiseerd worden. Een onderzoek, ingesteld door een adviesbureau voor bedrijfsorganisatie, naar het arbeidsklimaat en het funktioneren van de organisatie by de PZEM heeft uitgewezen dat er op het gebied van communicatie en informatie binnen het bedrijf in voorgaande jaren nogal wat ontbroken heeft. Het onderzoek heeft ruim 5 maan den geduurd. 600 van de ruim 1100 personeelsleden hebben aan dit on derzoek hun medewerking verleend. Uit een enquête kwam duidelijk naar voren dat het uitvoerend admi nistratieve personeel over het bedrijf als geheel niet tevreden was. Ruim de helft van deze mensen heeft er wel eens aan gedacht elders te sol liciteren. Ook was men ontevreden over de manier waarop het bedrijf geleid werd. Veel werknemers van de PZEM hebben duidelijk het ge voel dat zij te weinig betrokken worden bij dingen, die hen wel aan gaan. De meeste ondervraagden heb ben, volgens het onderzoek, het cen traal stellen van de commercie in dit bedrijf, terwijl onvoldoende aan dacht aan menselijke problemen werd besteed, als bijzonder negatief ervaren. Rapport De moeilijkheden bij de Provincia le Zeeuwse Energie Maatschappij werden in 1970 door publikaties aan het licht gebracht. Daarin stonden twee punten centraal. Op de eerste plaats de verschrijvingen die de di recteur, binnen dit bedrijf, ten eigen gunste zou hebben gepleegd en ten tweede het onmenselijke personeels beleid. De directeur nam ontslag en de Staten van Zeeland drongen bij de Gedeputeerde Staten aan op het in stellen van een reorganisatieonder- zoek binnen de PZEM. De uitkomst van dit onderzoek werd neergelegd in een rapport. Maandag werden de resultaten van het onderzoek meege deeld aan het personeel, het georga niseerd overleg, de dienstcommissie en de raad van bestuur. Het raad gevend bureau Lebon zal binnen zeer korte tijd met een aanvullende nota komen, waarin de mogelijkhe den voor een twee- of driehoofdige directie worden uiteengezet. De voorzitter van de raad van be stuur, de commissaris van de konin gin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, deelde tijdens een persconferentie maandag in Middelburg mee dat het rapport met spoed in de raad van bestuur zal worden behandeld. Ver wacht mag worden dat de reorgani satie van de PZEM in gunstige zin binnen 114 jaar voltrokken kan zyn. BONN, 21-2. Een rechtbank in Bonn heeft maandag de 29-jarige huisschilder P. \V. D. tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens de moord op 16 april vorig jaar op de voormalige Rooms-Katholieke priester Josef Anton Stoermann (58) in Amsterdam. D.'s medeplichtige, de 31-jarige Karl Wiegand, kreeg tien jaar. Stoermann, die als apothekersbe diende in Amsterdam werkte was door de politie gewurgd aangetroffen nadat buren hadden, gewaarschuwd dat zij hem enkele dagen niet had den gezien of gehoord. De daders, bekenden van Stoer mann, hadden hun slachtoffer in zijn woning opgezocht om hem te bero ven. Toen hij zich verzette, hadden zij hem met de ceintuur van zijn och tendjas gewurgd. Begin mei warenJD. en W., die zich evenals Stoermann in homofile krin gen bewogen', in Frankfort en Karls ruhe gearresteerd. Activiteiten jeugdsoos „Zenith" te Brouwershaven FRANKFORT. 21-2. Bij een bank overval op Wildwest wij ze hebben een zestal mannen en een vrouw in Ludwigshalen (Rijnland-Pfalz) ca. 270.000 gulden buitgemaakt. Binnen enkele seconden, voordat de politie ter plaatse was, waren zij met twee personenauto's verdwenen. Luchtacties V.S. in Noord Vietnam SAIGON, 22-2. Amerikaanse jacht bommenwerpers hebben maandag vier aanvallen gedaan op luchtdoel installaties in Noord-Vietnam. Dit heeft een Amerikaanse woordvoer der in Saigon bekend gemaakt. Hij sprak van een vergeldingsactie. Boven Laos werd een Mig-21 neer geschoten. Volgens de woordvoerder was het de eerste Mig van dit type die boven Laos werd neergehaald. i Portugese moeder J LISSABON. 21-2. Een 41-jari- f ige vrouw in Sao Romao in f Noord-Por tug al is in 24 jaar f tijd voor de 21ste keer moeder f geworden. Zij heeft het ook al gebracht tot het grootmoeder- J schap. Van haar 17 nog in le- a ven zijnde kinderen zijn er J drie getrouwd, die vijf kinde- j ren hebben. SCHIPHOL. 21-2. Koningin Julia na en prins Bernhard vertrokken heden (dinsdag) ochtend van Soes- terberg naar Amerika in de gloed nieuwe F 28 Fellowship, die deze maand door de Fokkerfabrieken aan de regering is overgedragen. Het zal de eerste koninklijke vlucht van dit tweemotorigc straalvliegtuig worden. De koningin zal in Montreal een bezoek brengen aan prinses Christi na. De prins zal na eveneens een kort OOSTERLAND. 21-2. Er bestond weinig belangstelling voor de ver- keersavond, die vorige week gehou den werd in dc „Conferentiekamer" door de afdeling „Duiveland" van Veilig Verkeer Nederland. Wegens ontstentenis van voorzitter De Reus uit Nieuwerkerk opende de penning meester van de afdeling, de heer Bram Bolle, de avond met een wel komst woord tot de aanwezigen. Inzonderheid heette hij wolkom de heer F. L. G. Harmscn van dor Vliet, de medewerker van „Veilig Verkeer Nederland", die uit Hilversum was gekomen om enige films te vertonen. De heer Bolle sprak zijn teleurstel ling uit over het feit dat er zo wei nig animo bestaat voor leerzame avonden, vooral nu het verkeer steeds intensiever wordt. „Er is wel eens gezegd: de afdeling doet zo wei nig. Maar nu er een leerzame avond gehouden wordt schittert men door afwezigheid. De bestuursverkiezing die men wilde houden kon dan ook geen doorgang vinden. De heer Harmsen vertoonde een twintigtal dia's, waarvan de oplossing door de aanwezigen op een formulier moest SCHIPHOL, 21-2. De douane op Schiphol heeft in het afgelopen weekeinde twee zendingen hasjiesj onderschept. In het V2'achtgebouw trof een dou anebeambte een geschenkpakket aan dat in een dubbele bodem 1 kilo has jiesj bleek te verborgen. Het ge schenk, afkomstig uit Kabul was be stemd voor een inwoner van Schoon hoven. De man heeft echter ver klaard niets van de zending af te weten. Voorts vond de douane 35 kilo gram hasjiesj in twee koffers, die met een K.L.M.-vliegtuig uit Ka- ratsji op Schiphol waren aangeko men, met als eindbestemming Mon treal. De eigenaar van deze koffers heeft zich tot nu toe nog niet ge meld. Lawines vergen doden GENÈVE, 21-2. Sinds zaterdag hebben lawines in de Alpen zeven mensenlevens geëist. In de loop van het afgelopen weekeinde kwamen zeven Zwitsers die aan. het skiën waren, in centraal Zwitserland om. In Italië wordt een 63-jarige vrouw vermist nadat een lawine zes huizen in een dorp bij de Franse grens had bedolven. Bij de Franse stad Briancon vond een red dingsploeg twee lijken van Franse skiërs die door een lawine waren ge troffen. De autoweg tussen Turijn en Savona is door sneeuw geblokkeerd en vele dorpjes in de Italiaanse Al pen zijn door zware sneeuwval van de buitenwereld afgesloten. BELFAST. In Belfast zijn maan dag vier mensen om het leven ge komen toen de auto waarin zy zaten explodeerde by een verkeersplein. bezoek te hebben gebracht aan zijn dochter - in Canada onder andere besprekingen voeren over fondsen werving voor het Wereldnatuur- fonds. In Toronto zaL de prins de première bijwonen van de film Li ving Free. Op 28 februari vertrekt de prins uit Canada naar Miami in de V.S. Ook hier staan besprekingen voor het Wereldnatuurfonds op het programma van de prins. Tijdens zijn verblijf in de staat Florida zal de prins bezoeken brengen aan de Ever glades en aan Palm Beach. worden ingevuld. Het betrof ver- keersfouten en borden waarvan de betekenis moest worden onderkend. Filmvertoning Voordien waren er verschillende films vertoond, de eerste getiteld: „Moet je dit zien", bedoelende de weggebruikers een spiegel voor te houden hoe het moet of niet moet in het verkeer, terwijl de tweede film met als titel: „De vakantie begint" een echtpaar met enige kinderen vergezeld op hun buitenlandse reis. Na de pauze, waarin koffie werd ge serveerd, kwamen de verkeersdia's weer op het doek, terwijl deze nu be antwoord werden. Iedere deelnemer kon aan de hand van zijn formu lier zien hoeveel oplossingen foutief waren. De eerste zes beste oplossin gen met de minste fouten werden met een prijs bedeeld. Voor deze ver- keersquiz bestond grote belangstel ling. Tot slot werd nog een film ver toond. uitgeleend door de Kon. Shell, die een beeld liet zien van autoraces in de eerste jaren van deze eeuw. Mooi om te zien wat deze „oudjes" reecis konden presteren onder pri mitieve omstandigheden. Na afloop dankte dc heer Bolle de heer Harm sen voor de leerzame avond. Doodstraffen geëist in massa-proces in Ankara ANKARA, 21-2. Tijdens een mas saproces in Ankara, waar 226 men sen terecht staan, heeft de openbare aanklager tegen 13 verdachten de doodstraf geëist. De hoofdverdachten zijn volgens de aanklacht leden van de revolu tionaire jeugdbeweging „Dev Gene". Deze organisatie is na de machts overname van vorig jaar verboden. De 13 verdachten, tegen wie de doodstraf is geëist, zouden naar een gewelddadige omverwerping van de regering hebben gestreefd om een procommunistisch bewind te vesti- Vliegtuig spatte uiteen GENEVE, 21-2. Op het Silvaplana- meer in Zwitserland is zondagmid dag een Mystere 20 neergestort, die uit Zürich was vertrokken. Het toestel spatte letterlijk uit el kaar en brokstukken zijn honderden meters ver weggeslingerd. Niettemin hebben de vijf inzitten den er het leven afgebracht. Het wa ren de voormalige Italiaanse konin gin-moeder Marie Jose, de schoon moeder van prins Victor-Emmanuel, mevrouw Doria, twee vliegers en een stewardess. Zij zijn alle vijf in een ziekenhuis opgenomen. Koningin Marie Jose is licht ge wond, maar mevrouw Doria heeft twee gebroken benen, gen. Kuikens bij brand omgekomen RUINEN. 22-2. In het Drentse dorp Pesse zijn in de nacht van maandag op dinsdag bij een brand 53.000 kui- kers door verstikking om het leven gekomen. De brand vernielde een schuur. De schade is omstreeks 200 duizend gulden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De Amsterdamse zedenpolitie heeft het afgelopen weekeinde de 50-jarige Amsterdam mer E. W. aangehouden, die ervan wordt verdacht in een jaar tijds on tucht te hebben gepleegd met min stens vijf jongens van twaalf tot vijftien jaar. AMSTERDAM. De narcoticabri gade van de Amsterdamse politie heeft in het weekeinde de 30-jarige Amsterdammer G. J. gearresteerd die twee tassen bij zich had met bij na 30 kilo hasjies daarin. DEN HAAG. Minister Udink (van volkshuisvesting) vindt dwingende maatregelen, zoals het verplicht stel len van vordering van langdurig leeg staande panden, niet nodig voor het lenigen van de nood die tot kraken kan leiden. Wel wil hij de gemeen ten nog eens wijzen, op de mogelijk heid van woning vordering ten be hoeve van minder draagkrachtigen. LEIDEN. Het afgelopen weekeinde is uit de vuurwerkfabriek van Kat N.V. in Leiden een kleine hoeveel heid vuurwerk gestolen, waaronder zware sterrenregens, die gevaar kun nen opleveren bij verkeerd afsteken. TILBURG. In Tilburg is een ma gazijn gevuld met plastic produkten, in vlammen opgegaan. Door de zeer dichte bebouwing in die omgeving heeft de bandweer een uiterst zware taak gehad. Vereniging Technische School voor Schouwen-Duiveland Uit het deze week x'erschenen jaar verslag over 1971 van dc Vereniging Technische School voor Schouwen- Duiveland blijkt dat het aantal leer lingen van de Lagere Technische School per 31 december bedroeg 351, en van de Avondnijverheids school 49. Het aantal geslaagden voor de dag school was 75: resp. 59 P-diploma's en 16 T-diploma's; 7 leerlingen van de T-stroom behaalden ook het P- diploma. Het aantal geslaagden voor de avondschool was 30. Afgewezen werden 3 leerlingen van de L.T.S. Van de dagschoolleerlingen gingen er 19 naar een school voor voortge zet onderwijs. De verdeling was als volgt; Middelb, Techn. School 10, Zeeuws Techn. Instituut 4, Nat. Schilderschool 2, Vakschool Bakkers 1, Kopklas metselen 1, Middelbare Landbouwschool 3. ZIERIKZEE Vergadaring C.B.T.B. De kring Schouwen-Duiveland van de C.B.T.B. West-Nederland en de Coöp. Aan- Verkoopvereniging van de C.B.T.B. houden de gecombineer de jaarvergadering op vrijdagavond 3 maart a.s. in de bovenzaal van het „Huis van Nassau". Aan de orde komen o.a. de jaar stukken en bestuursverkiezing voor de Kring en voor de C.A.V. Na de pauze zal door drs. R. Zijl stra te Oosterland een inleiding worden gegeven onder de titel „land bouwpolitieke rondblik in 1972". Zilveren jubileum ABVA-afdeling De Algemene Bond van Ambtena ren, voortgekomen uit verschillende kleinere overheids-organisaties, werd in 1947 opgericht, zodat ook de Zie- rikzeese afdeling A.B.V.A. 25 jaar bestond, een feit dat vrijdag 18 fe bruari jl. werd herdacht. De voorzitter de heer J. W. Manni mocht een groot aantal leden, verge zeld van hun dames, welkom heten in de Graanbeurs van het Huis van Nassau. De rekening van de penningmees ter, de heer A. Struijk, aan de orde gesteld, werd goedgekeurd. Vervolgens reikte de districts-be- stuurder, de heer Van Aalst, aan een viertal leden het zilveren insigne uit voor hun 40- en 25-jarig lidmaat schap. Spreker dankte hen voor de trouw en medewerking zoveel jaren aan de organisatie betoond. De aftredende bestuursleden de heren L. v. d. Bijl, A. Struijk, M. W. Catshoek en M. A. Heuser, werden herbenoemd en in de vakature J. v. d. Houten werd gekozen de heer L. Juffei'mans. Na het officiële gedeelte kwam voor het voetlicht het toneelgezel schap „Op Drift" uit Renesse, die op humoristisohe wijze het blijspel „De Sukkel" bracht, wat veel lach-salvo's tot gevolg had. Met medewerking van het muziek- duo Bos-Jacobs uit Vlissingen, werd deze feestelijke avond op aangename wijze besloten. HAAMSTEDE Inbraak in caravan In een. caravan, die een plaatsje heeft op het kampeerterrein „Bloms hoeve", is ingebroken. Een ruit aan de achterzijde is ingeslagen en daar door werd het gemakkelijk om kle dingstukken, een voortent en wind schermen mee te nemen. Totale scha de bedraagt ongeveer f 800,-. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Wielerwedstrijden Zaterdagmiddag houdt de wieler vereniging „Middelkamp" op het par cours Zandweg, parallelweg Kraaije- steinseweg, Bouwmansweg, Oost straat, clubkampioenschappen. Te 14 uur wordt begonnen met de nieuwe lingen en omstreeks 15 uur de ama teurs. De organisatie berust bij het wielercomité Westelijk Schouwen. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S tot 7 RENTE NOOKDWEI.LE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. WESTERSCHOUWEN. 21-2. In ons land bestaat al jaren het Cen traal Bureau van de Stichting „Men sen in Nood" dat zich ten doel stelt waar in dc wereld ook, tc helpen met kleding, dekens, medicijnen enz. Dc stichting wordt dagelijks uit alle de len der wereld gevraagd om luilp. Vanuit het grote goederenmagazyn te 's-Hertogenbosch worden regelma tig grote partyen kleding enz. ver zonden naar vluchtelingenorganisa ties. rampencomité's enz. Dc interkerkelijke Stichting werkt o.a. samen mei de Oecumenische Stichting voor hulpverlening aan vluchtelingen in LTtrecht. met de Wereldraad van Kerken. Pas nog werden honderden balen kleding naar Angola verzonden, en op het zelfde schip ging 25 ton naar Biafra. Doch Polen, Brazilië, Roemenië. Tan- BROUWERSIIAVEN, 21-2. De ko mende weken heeft de jeugdsoos „Zenith" een interessant en gevari eerd programma in petto voor alle leden en belangstellenden. Zaterdag a.s. (26 februari), wordt dit programma ingeluid met een ge kostumeerd bal, waarbij het wense lijk is, dat iedereen zo vreemd mo gelijk uitgedost verschijnt. Op zaterdag 4 maart, speelt T.S.E. Formation in het verenigingsgebouw en ook dit belooft een gezellige avond te worden. De organisatie hiervan ligt in handen van het soos- bestuur. Het volgende programma- BROUWERSHAVEN Vergadering Oranjevereniging Aanstaande donderdag 24 februari houdt de Oranjevereniging te Brou wershaven een ledenvergadering in café-restaurant „Jacob Cats". Het bestuur hoopt op een goede opkomst teneinde te kunnen komen tot het vaststellen van een feestprogramma op Koninginnedag. NIEUWERKERK Interkerkelijke jeugddienst Op zondag 27 februari a.s. zal er weer een interkerkelijke jeugddienst worden gehouden. Voorbereid door jongeren van divex'se kerkgenoot schappen in onze woonplaats. De commissie daartoe vraagt in de Ne derlands Hervormde kerkbode van deze week iedereen suggesties van deze dienst te doen. Voorganger is ds. H. v. d. Heuvel, hervormd predikant. De dienst vindt plaats in de Gere formeerde Kex-k aan de Ooststraat. Aanvang 7.30 uur. Radiouitzending over nieuwe grafstenen Woensdag 23 februari a.s., tussen 12 en 13 uur, zal via Hilversum II, in het VAR A-programma „Rotterdam- Centraal", aandacht worden besteed aan de nieuwe grafsteenmodellen welke staan opgesteld op de begraaf plaats Crooswijk te Rotterdam. De modellen werden ontworpen door de Zeeuwse ontwerper Co de Vos gvn. te Zierikzee en Jkvr. Cora van Cit- ters te Burgh in opdracht van Tim merman Natuursteen te Nieuwer kerk. OOSTERLAND Tweemaal geslaagd Als een bijzonderheid kan worden vermeld dat onze dorpsgenote: mej. Annie Goudzwaard Wd. op één dag twee diploma's veroverde. Behaalde zij op woensdagmiddag 16 februari jl. te Rotterdam haar diploma Ge- zinsverzorgster, op de avond van de zelfde dag slaagde ze te Zierikzee voor het diploma Eerste Hulp bij Ongelukken. Causerie voor Chr. Vrouwenvereniging Op de vergadering van de christ. vrouwenvereniging „Martha" die als naar gewoonte donderdagsavonds om de twee weken gehouden wordt in het Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk treedt a.s. donderdag avond 24 februari op mevr. C. G. Vleugels Schutter-Spit, arts te Zie rikzee, met als onderwerp: „Angst". Op deze bijeenkomst, die onder lei ding zal staan van de vice-presiden- te mevr. J. van 't Hoff-Dorst mogen ook niet-leden en verdere belang stellenden komen. Iedereen is wel kom. BRUINISSE Collectes in Hervormde Kerk In de maand januari 1972 werd in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse ge collecteerd voor de diaconie f 325,55, voor de kerkvoogdij f 1418,90. De wederopbouwcolleete gehouden op 31 januari in het kader van de aktie Trouw moet blijken, bracht f 1288,05 op. Uitvoering muziekvereniging „Nu met Hope" Traditiegetrouw gaat de muziek vereniging „Nu met Hope" te Brui nisse weer een uitvoering geven, die zal worden gehouden vrijdag 3 maart in het recreatieoord Stoofpolder. Naast muziek zal men ook nu weer kunnen genieten van zang. want zo als eerder gebeurd, verleent de zang vereniging die ook „Nu met Hope" heet, uit Burgh, weer haar mede werking. zania, Indonesië en reeds ook Bang- la Dosj kregen eveneens hulp. Via de Slichting Oecumenische Hulp aan kerken en Vluchtelingen kwamen goederen, waaronder dekens, terecht in Griekenland en Libanon. De voor raden zijn snel uitgeput en de stroom van aanvragen blijft binnenkomen. Daarom moeten dc kledingsaktics onverminderd door blijven gaan. Overal in ons land hebben vrou wenverenigingen zich achter deze Stichting gezet en de vertegenwoor diger die maandag Schouwen-Duive land bezocht meende dat dit voor hier de beste weg is. De vrouwenverenigingen worden dan ook zeer vriendelijk verzocht zich telefonisch in verbinding ie stel len met het contact-adres voor het schiereiland, mevr. Bouwman-Boot, Steenweg 6 te Westenschouwen. te- punt vindt weer in de soos zelf plaats het betreft een optreden van twee mensen, die een aantal Dylan-num- mers op hun repertoire hebben en deze op 11 maart zullen spelen. Als binnenkort het 2e lokaal voor de soos in gebruik kan worden ge nomen, zullen de mogelijkheden om iets te organiseren aanzienlijk ver groot worden. Het wachten is nog slechts op het advies en de eventuele hulp van de dienst Gemeentewerken i.v.m. het uitbreken van een gedeel te van de tussenmuur. Verdere gege vens over o.a. het programma van de soos „Zenith" zullen niet al te lang op zich laten wachten. Vergissing in verkeer De automobilist A. D. uit Zierik zee, bemerkte op de Grevelingendam te laat dat hij bij een weggedeelte was aangekomen waar de weg zich in tweeën splitst. Hij reed het mid denveldje op, beschadigde daarbij enkele verkeersborden en ook zijn eigen auto bleef natuurlijk niet on beschadigd. De NOVIB-busjes De dames die zich belasten met het ophalen van de NOVIB-busjes „Een gaat aan tafel", zijn voornemens dit de komende weken te doen. ANNA-JACOBAPOLDER Ouderavond Chr. school In een vorige week gehouden ou deravond van de „School met de Bij bel" te Anna Jacobapolder in -„Ons Dorpshuis', wei'd de heer F. Ronner uit Dombuirg met zijn verloofde wel kom geheten. De heer Ronner zal te zijner tijd mej. Wolff opvolgen als deze, na een periode van ruim 25 jaax-, de school met pensioen gaat verlaten. De heer A. C. van Strien, voorzit ter der schoolvereniging, werd met 34 van de 41 stemmen herkozen als bestuurslid. Ook wei*den door de kindei*en van de 5e en 6e klas toneel stukjes vertoond. In de pauze werden handwerk stukjes van de meisjes bezichtigd. „Basisschool, Mavo en dan?" Hier over sprak de heer Hartman, onder- direkteur van de Chr. Mavo te Roo sendaal. Een in het programmablad ingesloten financieel overzicht van de kas van de schoolvereniging over 1971 liet een ruim batig saldo zien, evenals het overzicht van de school- kas over 1971. Foor 50 jaar.... BRUINISSE. Dezer dagen is men tot de ontdekking gekomen, dat in de consistorie der Ger. Kerk alhier was ingebroken. Er wordt een som van plm. f 120 vermist: de collecten van twee zondagen. OUD-VOSSEMEER. Maandag kwa men alhier enige wagenvrachten sluitstukken, buizen enz. voor de wa terleiding, de duidelijke bewijzen, dat eindelijk een van de vele bespro ken plannen voor ons eiland werke lijkheid gaat worden. ZIERIKZEE (Advertentie) - Zeer sterke schoolkousen-sajet niet hard wordend) per grote knot f 9,80. He ren overhemden van fijne katoen f 3. Dameshanschoenen 0,60 per paar. Truitjes f 0,60. Luierbroekjes f 0,85. ZONNEMAIRE. Door de leerlingen der o.l.-school alhier is 6,50 opge bracht voor de kinderen in de Drentse venen. WEST-SCHOUWEN. - Zuid van hier is gestrand een Engelse barge, vermoedelijk genaamd Concul". Het schip zit met laag.water geheel droog en is gestrand op de strekdam bij de directiekeet Anna-Frisopolder (Noord Beveland). Van Burghsluis is de red dingboot derwaarts vertrokken ter mogelijke assistentie. OOSTERLAND. Door de op eens zo plotseling heersende griep in deze gemeente is de o.l.-school gesloten. ST. ANN ALAND. Verleden maan dag zijn hier een paar troepjes wilde zwanen opgemerkt, die bekend staan onder de naam „Denen". ZIERIKZEE. - Zaterdagmiddag werd bij gelegenheid van een ijsfeest aan 125 gezinnen brood en spek ver strekt, terwijl bovendien aan de prijswinnaars nog steenkolen wer den geschonken, DUIVENDIJK^E. In 1921 werd hier geen enkel huwelijk meer gesloten, wat sinds 1905 niet weer voorkwam. lefoon 01115 1503. die alle gegevens zal verstrekken. Het is wel de bedoeling dat in ie der dorp een opvangcentrum voor de kleding wordt aangewezen cn van daar wordt het door vrachtauto's van deze stichting opgehaald. Vooral nu de schoonmaak nadert komt wel eens een jas of een brock in handen de niet meer aan mode onderhevig is. De kwaliteit moet echter wel zo zijn dat het nog bruikbaar is. In 's-Hertogenbosch moet nog ongeveer 30 procent van alle kleding uitgese lecteerd worden. En mocht u geen kleding hebben dan is een geldbe drag even welkom. Het gironummer is 1111222 ten name van Mensen in Nood 's-Hertogenbosch. Elders in ons land werden deze aktles een groot succes en het bestuur verwacht hier niets minder. „Mensen 111 Nood"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3