.4 AGENDA sandalen gezond enijzersterk Verton's Schoenen C.J.V.-ACTIE VOOR JEUGDCAMPING LOOPT UITSTEKEND Rotterdam wil auto verdrijven Engeland staat voor zware crisis Inkrimping personeel N.S. Snelle reaktie Zeeuwse aktiegroepen tegen sluiting O'schelde Geen aardgas voor Texel Vlug: Lagerhuis akkoord met Ë.Ë.G. De aalvisserij in het Grevelin gen meer Tinoccfiïo LAATSTE NIEUWS Stap voor stap in de richting van hel streefbedrag Zaterdag a.s.weer oliebollenverkoop en in maart nog een grote bazar ZIERIKZEE, 17-2. Sedert de actie van de C.J.V. „Samen Verder" te Zie- rikzee tot de opzet van een nieuwe jeugdcamping aan de Kampweg te Renesse in oktober 1971 van start is gegaan, is het stap voor stap gekomen in de richting van het streefbedrag ad. f 20.000, Begonnen werd met de verkoop van planten, gevolgd door een eilan- delyke lotery. Vervolgens werden er oliebollen gebakken, speculaaspop pen verkocht, mossels verleurd, mos- selmaaltyden voor groepen georgani seerd. Iedere actie was een eclatant succes. Voor de jeugd werden een tweetal dansavonden op de RTM-boot geor ganiseerd, die tesamen f 1000 netto winst voor het doel opleverden. Oliebollenactie De netto opbrengst van alle akti- viteiten bedraagt thans f 13.000,-. Voor zaterdag 19 februari a.s. is weel een oliebollenaktie gepland. De heer De Rijke aan de Zandweg te Zierikzee stelde zijn schuur voor dit doel beschikbaar. Samen met de firma Saman-Deur- loo werd een reuzen-oliebollenbak pan ontworpen, die het bakkarwei verlicht. Met de hulp van de Zierikzeese burgerij kan ook deze aktie succes vol worden. ROTTERDAM, 17-2. In de toe komst moet het stadscentrum van Rotterdam in nog sterkere mate een verzamelplaats worden van openba- de voorzieningen, als banken, res taurants, concertzalen, bioscopen en schouwburgen. Uit een dergelijk cen trum, dat dan met veel hoogbouw het werkelijke hart van Rotterdam moet worden, moet de auto zoveel mogelijk worden geweerd. Dat is de huidige visie van de Rot terdamse dienst van stadsontwik keling, neergelegd in een donderdag verschenen structuurnota. In deze nota gaat het om een aantal uit gangspunten, theorieën en filosofie ën, en er is geen sprake van dat er al bestemmingen in worden aange geven. Volgens wethouder Jetting- hoff van Rotterdam is er nog geen studie gemaakt van de gevolgen die kunnen voortvloeien uit de struc tuurnota. Hard wordt er ondertussen ook ge werkt aan de voorbereidingen voor een grandioze bazar, die op 23 en 24 maart a.s. zal worden gehouden. Zierikzeese middenstanders, grote nationale bedrijven en sympatisan- ten met de aktie dragen enorm bij in de verzameling van prijzen. Ook de bazar belooft een gezellig evenement te worden. Het ligt in de bedoeling van het aktiecomité oud-leden van de vereniging aan te schrijven met het verzoek om een geldelijke bij drage. Jeugdcamping Ook de plannen ter realisering van de jeugdcamping nemen vaste vor men aan. De medewerking van de diverse instanties is enorm. Het ziet er naar uit dat zomer 1972 de jeugd van Schouwen-Duiveland een onbe zorgde vakantie in de jeugdcamping tegemoet gaat. Vanaf hier wordt er nogmaals op geattendeerd dat de CJV Zierikzee deze camping niet al leen voor zichzelf bouwt- zij maken er slechts één week en meerdere weekends gebruik van maar voor de jeugd van Schouwen-Duiveland die reeds op de oude camping aan de Hogeboomlaan te Renesse bekende gasten waren. Weer Duitse Starfighter verongelukt WILHELMSHAVEN, 17-2. Aan de treurige reeks ongelukken met Star- fighters van de Westduitse lucht macht lykt geen einde te komen. Stortte woensdag een toestel van dit type neer op Terschelling, don derdag' was het wederom raak. Een F 104 verongelukte in de buurt van Wilhelmshaven en kwam in zee te recht. Een van de twee inzittenden die uit het toestel waren gesprongen is aan zijn verwondingen overleden. Het was de 149e Starfighter die de Westduitse luchtmacht verloor sedert zij dit type in gebruik nam. Zeven tig vliegers zijn in deze reeks onge lukken omgekomen. Het is een misvatting dat deze camping voor een bepaalde groep jongeren wordt opgezet, doch de CJV Zierikzee werkt dienstverlenend aan iedere groep die er gebruik van wil maken. Met vereende krachten zullen de laatste loodjes worden ge legd voor het streefbedrag van f 20.000,-. DEN HAAG, 17-2. In de top van het Britse bedrijfsleven gelooft men, dat Engeland voor een enorm ern stige crisis" staat. Dit zei donderdag ir. A. Stikker, lid van de raad van bestuur van het AKZO concern die, net teruggekeerd uit Engeland, een spreekbeurt vervulde voor de afde ling Den Haag van het departement voer nijverheid en handel. II\j had in Londen met leiders van het Britse bedrijfsleven gespreken en die had den een somber perspectief ge schetst. Ook al zou de kolenstaking deze week eindigen, dan nog zal het Britse bedrijfsleven weken en moge lijk zelfs maanden lang met moei lijkheden als nasleep van de staking te kampen hebben. De grootste moeilijkheden zullen pas over enige tyd naar buiten blijken. Gebrek aan middelen zal de sta kers niet op de knieën bréngen en ook van de mijnwerkersvrouwen is geen pressie tot hervatting van het werk te verwachten. De uitkeringen, die de stakers krijgen, zijn namelijk van dien aard, dat zij rustig met sta ken kunnen blijven voortgaan. UTRECHT, 18-2. In verband met de aangekondigde ingrijpende reor ganisatie van het wagenladingver- voer bij N.S. waarbij in vijf jaar minstens 2.000 arbeidsplaatsen ver vallen, zal ook het onderhoudsper soneel van de spoorwegen in 197,3 moeten worden ingekrompen. In de sector materieel en werkplaatsen van N.S. komen volgend jaar onge veer 75 van de 3356 arbeidsplaatsen - te vervallen. Na tussenrapport van Rijkswaterstaat MIDDELBURG, 17-2. De reakties van het Aktiecomité Oosterschelde Open en de studiegroep Oosterschel de, op het tussentijds rapport over de Deltawerken van de Rijkswater staat, dat werd aangeboden aan de leden van de Eerste en Tweede Ka mer, heeft niet lang op zich laten wachten. De R.W.S. bepleit in be doeld rapport nogmaals de afsluiting van de Oosterschelde en de aktie- greepen in Zeeland, zijn het met dit pleidooi echt niet eens. Bat de Oosterschelde, nu één van de schoonste wateren, na afsluiting zal veranderen in een stinkend meer, willen ze niet begrijpen. Voor hen geldt alleen de eer de knapste water bouwers in de wereld te zjjn". De twee thema's, die de laatste vijf jaar gevoerde discussies over het lot van de Oosterschelde beheersen, zijn de veiligheid en het milieu. Voor Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de bewoners van Schouwen- Duiveland en Noord-Beveland alleen gewaarborgd worden door de aanleg van een negen kilometer lange, zwa re dam. Een verhoging van de be staande dijken zou twee keer zo lang duren en risico's met zich mee brengen omdat de stormvloedtoe- standen voortdurend stijgen. AMSTERDAM. - De finale van het nationale songfestivaldat in het Amsterdamse Carré werd gehouden. De in 1953 zo zwaar getroffen Zeeuwse bevolking blijft zeker niet ongevoelig voor dit argument, maar gelooft, dat door een verzwaring van het huidige dijkenbestand de veilig heid evenzeer gewaarborgd is. Ouwcrkerkse enquête Een enquête onder de driehonderd inwoners van het Zeeuwse dorpje Ouwerker wees uit, dat ruim 88 pro cent tegen een afsluiting van de Oosterschelde is. Tweehonderd on dervraagden telden in hun familie slachtoffers van de watersnood. De Zeeuwse provinciale staten lie ten zich een paar maanden geleden echter niet door deze mini-enquéte leiden. De Staten schaarden zich achter het standpunt van Rijkswa terstaat. Die beslissing verschafte Den Haag het argument, dat „de Zeeuwen de Oosterschelde wil af sluiten en de aktievoerders een klei ne minderheid vormen". De voorzitter van de studiegroep Oosterschelde, ir. J. Loeff, gelooft, dat „de Staten nog steeds bang zijn met een uitspraak stemmen te ver liezen. De statenleden zijn slecht ge- informeerd en ze geloven domweg de rapporten van Rijkswaterstaat". Dat zowel het ministerie van ver keer en waterstaat als provinciale staten van Zeeland het laatste kar wei in het kader van de Deltawer ken willen laten doorgaan, is al ja ren bekend. Het aktiecomité Ooster- DUBLIN (Ierland). Mevrouw Juanita Abernathy, de echtgenote van de pre sident van de Amerikaanse burgerrechtbeweging voor zwarten, dominee Ralph Abernathy, kwam in Dublin aan voor een bezoek van acht dagen, waarin ze deelneemt aan de Ierse demonstratieve marsen voor meer burger rechten. schelde Open en de studiegroep Oos terschelde verwachtten dan ook niet, dat Rijkswaterstaat met een alterna tief plan zou komeri om de Ooster schelde open te houden en de be- staanden dijken te verhogen. Maar zij zagen een goed geargumenteerd rapport tegemoet. De teleurstelling vindt dan ook haar oorzaak in het feit, dat die argumenten „beneden alle peil zijn". Drees niet zo vóór „Minister Drees heeft zijn ministe rie niet mee kunnen krijgen", con cludeert voorzitter M. C. Harthoorn van het aktiecomité Oosterschelde Open. Het is bekend, dat Drees geen fervent voorstander van de afslui ting van de Oosterschelde is. Sprekend over de Oosterschelde zei minister Drees begin november bij de opening van de Haringvliet- dam bijvoorbeeld dat het oude ge zegde „het land tegen het water be schermen" langzamerhand wel eens omgedraaid kan worden, en de ak- tiecomité's zagen in deze uitspraak een vingerwijzing naar Drees' zorg voor het milieu. Maar de milieupa ragraaf in het nu aangeboden rap port is „uitermate karig". „De afsluiting van de Oosterschel de is een prestige-zaak geworden", vindt de heer Harthoorn. „De oude heren van Rijkswaterstaat beschou wen het water nog steeds als hun doodsvijand. TEXEL, 17-2. De N.V. Nederlandse Gas Unie heeft het verzoek om Texel aan te sluiten op het aardgasnet van de hand gewezen. De kosten van aanleg van de veertig kilometer lan ge toevoerleiding via Wieringen en de Waddenzee zouden niet opwegen tegen, de verwachte gasafname. Een leiding zonder zeer kostbare extra voorzieningen, noodzakelijk in de Waddenzee met het oog op de ver ankering van schepen en de voort durende wijzigingen in het bodem profiel, zou reeds een investering van 6,55 miljoen gulden vergen. De kosten zouden een veelvoud worden van de als regel aanvaarde normen. Italië heeft regering maar voor hoelang ROME, 17-2. De 53-jarige Italiaan se christen-democratische kabinets formateur Giulio Andreotti heeft een één-partijregering gevormd. Hij heeft donderdagavond zijn lijst van chris tendemocratische ministers aangebo- boden aan pres. Leone, die hem be noemd heeft tot premier. Hiermee is een eind gekomen aan de regerings crisis, die 33 dagen geleden ontstond na het aftreden van de regering-Co- lombo. Verwacht wordt echter, dat het nieuwe kabinet geen lang leven be schoren zal zijn. Het zal vermoedelijk niet het vertrouwen van het parle ment krijgen. De voormalige coali tiegenoten - de socialisten, sociaal democraten en republikeinen heb ben zich namelijk al uitgesproken tegen een één-partij kabinet. Men be schouwt de vorming van deze rege ring als een fase in de voorberei ding van vervroegde verkiezingen. Kei- draadjes kijken UTRECHT, 1S-2. N.S. gaat de bedrading van de bovenleidin gen controleren mei behulp van een video recording appa ratuur. De apparatuur staat op een meetwagen die wordt ge transporteerd op een normale goederenwagon. Op het dak van de meetwagen zijn twee t.v.-camera's gemonteerd en via monitors kan men dan de ligging van de bedrading waar nemen. Het nieuwe systeem is volgens N.S. sneller, veiliger en bedrijfszekerder. Men kan in de naaste toekomst dc be drading „nalopen" met een snelheid van 100 kilometer ter wijl de bovenleiding momen teel nog met een rijdbare lad der moet worden gecontroleerd waarbij men hooguit twee ki lometer per uur haalt. LONDEN, 18-2. Het Britse Lager huis heeft donderdagavond met 309 stemmen voor en 301 tegen het toe tredingsverdrag van Engeland tot de gemeenschappelijke markt goedge keurd. Gemeente Zierikzee Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat gedu rende drie maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter in zage is gelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar is gesteld, de „Gebruiksverordening gebouwen en gronden" voor de gemeente Zierik zee, vastgesteld op 19 oktober 1971. Deze verordening treedt in werking op 22 februari 1972. Zierikzee, 18 februari 1972. Burgemeester en wethouders voor noemd, TH. H. DE MEESTER, burgemeester R. VAN OMMEREN, secretaris. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 19 en zondag 20 februari Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor dokter Van Hoorn en dokter Bontkes. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 08.00 uur. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. De weekeinde-dienst voor de West hoek en Brouwershaven gaat in op zaterdagochtend 9.00 uur en eindigt maandagochtend om 8.00 uur. Dokter H. Speelman, Oostcrland. tel. (01114)-1280, neemt waar voor dokter De Bruin. De artsendienst OOSTERLAND- BRUINISSE, gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter Vleugels Schutter, Zierikzee tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter Van der Zande. Zuster M. Kunst-Visser, Scharend jjke, tel. (01117)-280, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bcrgsma, Zierikzee, tel (01U0) 2180 heeft dienst Vrijdag 18 februari Zierikzee Concertzaal, 8.00 uur, „En nu naar bed", „mjoezikul" van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink, (Z.V.U.). Mondragon, clubavond Delta-Foto. Graanbeurs, Huis van Nassau, 8.00 uur, ABVA-feestavond. Burgh Hotel Bakker, 7.45 uur, Vogelwacht. De Koebel, 7 uur, feestavond DFS- jongeren. Dreischor De Drie Schapen, 7.30 uur, P.J.Z. en C.J.P. „De Drie Schorren". „Nut en Genoe gen". Oosterland Conferentiekamer, 7.45 uur, feest avond Ver. Openb. Onderwijs. Zaterdag 19 februari Renesse Dorpshuis, 7.30 uur, uitvoering ..L. et E." Maandag 21 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, afdeling P.v.d.A. Huis van Nassau (koffiekamer), 8.00 uur, gespreksavond N.V.N. Concordia, 8.00 uur, vergadering V.V.V. Zierikzee. Oosterland De Pleisterplaats, 7.30 uur, afdeling Duiveland Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Dinsdag 22 februari Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, Fok- en Controlevereniging. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur, vergadering „C. et C." Renesse Restaurant „Rietnisse", 8 uur, afde ling Noordwelle e.o. Plattelands- vrouwenbond. Woensdag 23 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, ontspanningsavond van de U:V.V. voor de bejaarden. Nieuwerkerk Zaal Geref. Kerk, 7.45 uur, Geref. Vrouwenvereniging. Vrijdag 25 februari Zierikzee Hotel Van Oppen, 8 uur, ouderavond R.K.-scholen. Huis van Nassau, 7.30 uur, Ver. voor Bedrij f svoorlichting. Burgh Het Wapen van Burgh, 7.30 uur, feestavond D.F.S. Advertentie stoere, sterke, stevige voor Jongens en meisjes DEN HAAG. 17-2. In overleg met het bedrijfsleven is het aantal op het Grevrlingenniccr toe tc laten aalvis- scvijbcdiijvcn vastgesteld op tien. Hlerbü 's uitgegaan van de te ver wachten gemiddelde jaaropbrengst var. aal en van dc door een rendabel bedrijf maken gemiddelde jaarbc- somming. Dit antwoordt de minister van landbouw en visserij. Ir. P. Lar- dinois, onder meer op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid dc heer Van Rossum. In acnmerking kan komen degene, die niet ouder is dan 60 jaar. in het verleden zijn bestaan volledig in de visserij heeft gevonden cn kan aan tonen. dat hu ook vóór 1 januari 1965 dc visserij In belangrijke mate in de Grcvrlingcn heeft uitgeoefend. F.r is een prioriteit voor dc mossclvisscrs. Havenplein 13, Zierikzee Telefoon 2488 Nog niet aan hel werk ROTTERDAM. 18-2. Bij dc bedvij- ven van het Rijn-Schcldc-Vcrolmc- concern is vrijdagmorgen een bijna chaotische situatie ontstaan in ver band met de oproep van de centrale ondernemingsraad om het werk zo spoedig mogelijk te hervatten. Bij Verolme-Rozenburg. Vcrolmc IJsscl- mondc. Piet Smit, Rotterdamse Droogdok Maatschappij en Wilton Feijenoord werd wel druk gediscus sieerd. maar het merendeel van dc stakers bleek voorlopig niet bereid om aan het werk tc gaan. Het conflict in <Ie metaal industrie DEN HAAG. 18-2. Vrijdagmorgen tegen kwart voor acht is bekend ge worden dat de tegen negen uur voor ziene bijeenkomst van alle betrok ken partijen bij het conflict in dc metaalindustrie in het gebouw van de Sociaal Economische Raad in Den Haag voorlopig is uitgesteld. Het is gebleken dat de confessionele vak bonden eerst nog beraad nodig ach ten met dc voorzitters van hun vak centrales. Voorzover vrijdagochtend viel tc voorzien zal de vergadering van d'c SER normaal om kwart over tien beginnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2