*Sport en wedstryden^, ERIC DE NOORMAN 1 omgekomen Noad stelde zicli veilig door overwinning op Good Luck II STREEKNIEUWS Nederlander at vorig jaar 54 liter soep „Academici hebben een te hoog salaris" Om kampioenschap bandstoten (groot) imimtiiiiiiiiiiiimiiiiiHiiiiiiiiMi>iiiiiriiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiMiiiiiiiiiM(iiHiriiiiiiiiiiiitiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimij.i |yju(|g|*g|j r ïTiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiittiiiiiitiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTi SPORT/MICROKORFBAL In de 2e klas van de microkorfbal- competitie van de afdeling Zuid- West stelde NOAD zich door een 5-0 overwinning op hekkelsluiter Good Luck II praktisch veilig. DBGC kon nog geen beslag op de kampioenstitel leggen daar het van haar naaste concurrent Oranje Zwart haar eerste nederlaag kreeg te inkasseren (3-2). Daar DBGC het in haar laatste wedstrijd tegen Good Luck II moet opnemen zit het er toch wel in dat de club uit Oude Tonge naar de le klas gaat promoveren. DBGC Oranje Zwart NOAD All Ready II Good Luck II 7 5 11 28-14 11 7 5 0 2 32-13 10 6 2 13 16-19 5 6 2 13 18-26 5 6 0 15 5-32 1 In de 3e klas A gaat VIOS uit Nu- mansdorp regelrecht op de kam pioenstitel af: In de ontmoeting te gen naamgenoot uit Willemstad trokken zij met niet minder dan 8-0 aan het langste eind. All Ready III zag zich met 7-2 door de reserves van Delta geklopt maar dinsdag avond wisten de rood-zwarten zich te herstellen met een 3-1 zege op NOAD II. VIOS-N 8 6 2 0 43-10 14 Delta II 8 4 3 1 39-13 11 All Ready III 9 4 0 5 15-35 8 VIOS-W 8 2 2 4 13-20 6 NOAD II 8 13 4 15-21 5 Ventura Sport II 7 2 0 5 7-35 4 Brouwershaven In de 3e klas B behaalde Brou wershaven in de dinsdagavond tegen SKNWK gespeelde wedstrijd haar negende overwinning (6-2) in suc cessie. De reserves van WIK zorgden voor een daverende vérrassing door op nummer twee van de ranglijst DBGC II, haar eerste overwinning (3-1) in dit seizoen te behalen. DFS II moest nog een zware krachtsinspanning leveren om met 2-1 de baas te kunnen blijven over Good Luck III. Brouwershaven 9 9 0 0 48-12 18 DBGC II 9 5 1 3 26-19 11 SKNWK 9 5 1 3 23-25 11 DFS II 9 4 0 5 30-37 8 Good Luck III 9 0 3 6 18-32 3 WIK II 9 117 11-31 3 Het kampioensteam van Brouwershaven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Nederlands elftal versloeg Griekenland ATHENE, 16-2. Het Nederlands voetbalelftal heeft woensdagmiddag in Athene de vriendschappelijke wedstrijd tegen Griekenland met 5-0 gewonnen. De ruststand was 1-0. De wedstrijd werd bijgewoond door 15 duizend toeschouwers. MICROKORFBAL All Ready-Good Luck 7-4- Een bijzonder aantrekkelijke wed strijd welke All Ready pas in de laatste vijf minuten in haar voordeel wist te beslissen. Cor van Nimwegen gaf Good Luck voorsprong (0-1), waarna Piet de Ronde de balans in evenwicht bracht (1-1). Uit een straf- worp werd het door Henk Vermeule 2-1, waarna het eveneens uit een straf worp weer gelijk werd (2-2). Piet de Ronde sloot hierna de eerste helft met een treffer voor All Ready af (3-2). Na de rust werd het weer ge lijk (3-3). Henk Vermeule en mevr. Kloet-van Nieuwenhuize gaven hier na All Ready wat meer lucht (5-3). Vijf minuten voor tijd kwam Good Luck weer terug tot 5-4. In de nog resterende tijd stelden Piet de Ronde en Henk Vermeule de overwinning van AU Ready definitief veilig (7-4). DBGC II-WIK II 1-3 Een verrassende maar toch beslist verdiende overwinning voor WIK dat beter van do geboden kansen wist te profiteren. Met twee doel punten van uitstekend gehalte wist Kees de Bil de groen-witten in de le helft een 2-0 voorsprong tc ge ven. Na de hervatting was het Quar- tel die de voorsprong tot 3-0 opvoer de. Wel wist DBGC hierna tegen te scoren 1-3 maar verder liet de ver dediging van WIK het niet meer ko men. Good Luck III-DFS II 1-2 De reserves van DFS hebben nog heel wat moeite gehad om deze wed strijd uiteindelijk in hun voordeel te beslissen. Bij het afsluiten van dc le helft keken zij zelfs tegen een 1-0 achterstand aan. Pas na de rust ge lukte het Joop Hanse het Ieder in de korf van dc tegenpartij te depo neren 1-1. Het was hier Peter Tan geman die voor de oranjehemden het winnende doelpunt wist te sco ren 1-2. Brouwcrshavcn-SKNWK 6-2 De veel grote produktivitcit van dc Brouwenarcn gal in deze wedstrijd de doorslag. Cees Slager gaf Brou wershaven uit een afstandsschot de leiding 1-0. Jan v. d. Zande deed hem dit even later aan de andere zij de na wat 1-1 betekende. Na dc vak verwisseling werd het door Cees Bodbijl 2-1, waarna Poter Rolken- baas dc ruststand op 3-1 bepaalde. Na de hervatting keerde de spanning nog even terug toen Jan v. d. Zande de korf wist te doorboren 3-2. Nadat Cees Slager de stand op 4-2 had ge bracht besliste Cees Bodbijl met twee treffers de wedstrijd definitief in het voordeel van Brouwershaven 6-2. NOAD II-All Ready III 1-3 Even als in de eerste wedstrijd bleef All Ready nu ook weer in de ontmoeting tegen de NOAD reser ves aan de winnende hand. Aan voerder Nellestein gaf de club uit Zierikzee in de le helft en 1-0 voor sprong. André Achterberg maakte er na de rust 2-0 van waarna Joop Kristalijn na de vakverwisseling de voorsprong tot 3-0 opvoerde. Kort voor de tijd wist Jo v. d. Velde voor NOAD de korf te doorboren waar mee hij de eindstand op 1-3 bepaal de. Competitie Zierikzeese Britlge-club De uitslag van de dinsdag gehou- den compettitiewedstrijd van de Zie rikzeese Bridge Club is als volgt: Groep A: 1. echtpaar Nolet, 60 pnt.; 2. echtp. Si verding, 55 pnt.; 3. Becu- van der Post, 52 pnt.; 4. Goedhart- de Vlieger, 51 pnt.; 5. Schaap-Schiet- tekatte, 45 pnt.; 6. echtp. Velders, 37 punten. Groep B: 1. Schürmann-Wiebols, 102 pnt.; 2. echtp. Heuser, 96 pnt.; 3. Hendrikse-Swecrc, 93 pnt.; 4. Kock-Timmerman, 92 pnt.; 5. dames Van der Valk-van dc Zande, 87 pnt.; 6. echtp. Dc Graag, 77 pnt.; 7. echtp. Matthijsse, 68 pnt.; 8. echtp. Hoger- heijde, 57 pnt. Dc stand in dc competitie was tot en met 1 februari 1972: Groep A gemiddelde aantal score in wedstr. 1. Canters-Ribbens 57,08 7 2. Echtp. Nolet 52,27 7 3. Schaap-Schiettckatte 52,12 8 4. Ten Haaf-Holty 51,15 7 5. Becu-van der Post 50.08 6 6. Echtp. Velders 47.92 7 7. Goedhart-de Vlieger 45,83 6 Groep B 1. Echtp. Matthijsse 57,65 8 2. Schürmann-Wiebols 56.43 7 3. Kock-Timmcrman 55,01 6 4. Echtp. dc Graag 54,73 7 5. Hendrikse-Sweere 47,43 7 6. Dames v. d. Valk- v. d. Zande 45.31 8 7. Echtp. Heuser 45.13 4 8. Schot-van Urk 40,49 6 9. Echtp. Hogerheijde 39,98 5 Paren die minder dan 4 wedstrij den hebben deelgenomen zijn niet opgenomen in deze stand. BADMINTON Senioren: Astroïden Il-Zicrikzee I 3-5 Avanti Ill-Zlcrlkzoc I 6-2 Zierikzee I-Térneuzeii II (niet doorgegaan) Het afgelopen weekend' twee wed strijd envoor het senioreriteam. Za- tredagavond won Zierikzee met 5-3 van Astroïden II en jl. maandag avond verloor het team in carnavals stemming van Avanti III. Opmerke lijk in deze twee uitslagen is het feit dat tegen dezelfde clubs destijds in de thuiswedstrijden hetzelfde resul taat werd bereikt. Door deze resul taten behoudt Zierikzee zijn plaats in de middenmoot van de ranglijst. In de wedstrijd tegen Astroïden won Zierikzee 3 van de 4 enkelspelen en werden de dubbelspelen eerlijk ver deeld: 2-2. In de wedstrijd tegen Avanti III won Zierikzee 1 enkelspel en 1 dub belspel, waarbij 1 dubbelspel met 17-15 verloren ging in de 3e set. De kompetitie is nü in de eindfase aangeland. De nog resterende wed strijd enzijn: 18 febr.: Zierikzee I-Houck I. 25 febr.: Zierikzee I-Marathon III. 29 febr.: Rillandia II-Zierikzee I. De juniorthuiswedstrijd tegen Ter- neuzen II vond jl. zaterdagmiddag geen doorgang wegens ziekte van Terneuzen. Vóór de jeugd volgen nu nog: 19 febr.: Zierikzee-Marathon. 4 maart: Zierikzee-Avanti II. NIEUWOLDA, 17-2. In Nieuwol- da (Gr.) zü n donderdagmorgen op de Gereweg de negenjarige Juiiane Hicken en haar achtjarig broertje Jan Focko uit Filscn (W. Did.) by een verkeersongeluk om het leven gekomen. Toen de Duitse auto, bestuurd door hun 35-jarige moeder, mevrouw J. Hicken-Böden de motor afsloeg, gin gen de beide kinderen de auto du wen. Daarom hebben zij voor de achterlichten van de auto gelopen. Een achterop komende automoblist, de 35-jarige H. K. uit Nieuwolda, heeft daardoor de Duitse auto niet opgemerkt. Hij reed op de auto in. waardoor beide kinderen bekneld raakten. Ze werden zo ernstig ge wond, dat ze ter plaatse overleden. De heer K. is met een shock opge nomen in een ziekenhuis in Win schoten. Europese jeugduitwisseling DEN HAAG, 16-2. Van begin 1965 tot eind 1970 hebben bijna 1.400 jon ge Nederlandse werknemers gebruik gemaakt van de mogelijkheid, enige tijd naar een ander land van de ge meenschappelijke markt te gaan. In totaal zijn 15.000 jongeren onder het „eerste gemeenschappelijke pro gramma ter bevordering van de uit wisseling van jeugdige werknemers binnen de gemeenschap" kortere of langere tijd naar het buitenland ge gaan. De Europese commissie, die deze cijfers heeft bekend gemaakt in antwoord op vragen van de gaullis tische afgevaardigde in het Europese parlement Pierre-Bernard Couste, acht dit een bevredigend resultaat. „Als het om de liefde gaat" kreeg de meeste punten AMSTERDAM, 16-2. Met 73 pun- ten is „Als het om de liefde gaat" het .winnend liedje geworden in de finale van het 'nationale songfesti val woensdagavond in theater Carré te Amsterdam. Het duo Sandra en Andres zullen met dit lied Nederland op 25 febru ari vertegenwoordigen op het Euro visie Songfestival in de Schotse hoofdstad Edinburg. Muziek en tekst van het winnende liedje zijn van resp. Dries Holten en Hans van He- meri Op de tweede plaats eindigde woensdagavond het liedje „Oude Zi geuner" met 28 punten en „Lang zo fijn niet" eindigde op de derde plaats met 9 punten. BRUINISSE Loos alarm Omwonenden worden zo nu en dan opgeschrikt, wanneer de sirene van het juweiiershuis „La Renaissance" in Bruinisse begint te loeien (voor de tweede maal in korte tijd). In- plaats van inbrekers, die men dan vermoedt (het betreft een alarmin stallatie), blijkt het loos alarm. De dan (tijdelijk afwezige eigenaar) heeft waarschijnlijk de installatie zo scherp afgesteld, dat er iets mis gaat en men de politie gaat bellen voor „burengerucht". Gelukkig gebeurde een en ander beide keren overdag. Historisch plaatje van vóór wereldoorlog II: werkzaamheden in de Schouwse duinen onder Haamstede tot het vastleggen van beplantingen van de uitge strekte duingronden. De foto geeft een overzicht van het werk. DELFT, .16-2. In Nederland is vo rig jaar in totaal 700 miljoen liter soep gegeten. Per hoofd van de bevolking komt dit neer op bijna 54 liter. In de soep verwerken de Nederlanders met z'n allen niet minder dan 10 miljoen kilo vermicelli. Uit de statistieken van de soepfa brikanten blijkt dat de Nederlandse huisvrouw nog altijd de voorkeur geeft aan een eigengemaakt soepje. Van de vorig jaar geconsumeerde soep werd meer dan de helft (62 pro cent) „gebrouwen" in de eigen keu ken. Vooral in het zuiden des lands wordt de meeste soep nog zelf ge maakt. Cok komt hier een sterke concentratie voor van het vermicel- ligebruik. Vijftien procent van de ge consumeerde soep kwam uit blik en 23 procent was „droge" soep uit een pakje. Mening van metaalhemiddelaar prof. Alkerda: UTRECHT, 16-2. „De werkloosheid onder academici, zoals die zich de laatste tyd manifesteert, kan wel eens een indicatie zijn dat de sala rissen van academici te hoog zijn. De hoogte van die salarissen komt voort uit de tijd dat een academicus door zyn titel direct een hoge posi tie en daarmee een hoog inkomen verwierf". Dit zei prof. dr. W. Alberda, hoog leraar aan de Economische Hoge school in Rotterdam en sinds kort bekend als een der bemiddelaars in het metaalconflict. Prof. Albeda sprak in Utrecht in het kader van de gammacyclus van chemische stu denten over de werkgelegenheid in de chemie Veel ongelukken in de staalindustrie DEN HAAG, 16-2. De ongelukken- situatie in de ijzer-, en staalindustrie in het Europa van de Zes is zorg wekkend vindt de Europese Commis sie. Een op de zes werknemers in de ze industrie krijgt jaarlijks een on geluk. In 1970 kwamen er op de 430 duizend arbeiders in de ijzer- en staalindustrie van de E.E.G. bijna 77.000 ongelukken voor. Deze leidden tot een gemiddelde arbeidsonge schiktheid van de getroffen arbeiders van gemiddeld ruim 18 dagen. In 133 gevallen hadden de ongevallen een dodelijke afloop. BILJARTEN ZIERIKZEE, 17-2. Vrüdag, zater dag én zondag 18, 19 en februari a.s. zal in het Huis van Nassau te Zie rikzee het toernooi plaats vinden om het persoonlijk kampioenschap bandstoten (groot) van het district Schouwen-Duiveland der KNBB. Aan deze finale zal door de vol gende spelers worden deelgenomen: W. J. Kramer, VOG, Zierikzee; R. P. Hoogerheitje,- J. Sinke en L. Canters allen Concordia, Zierikzee; C. Hector Entre Nous, Zierikzee; A J. Dorst, De Drie Schapen, Dreischor en J. A. Vasseur en J. den Haan, beiden B.V. Renesse. In de le ronde zullen dc volgende partijen worden gespeeld: L. Canters-R. P. Hoogerheide; J. Sinke-C. Hector; J. A. Vasseur-J. den Haan en W. J. Kramer-A. J. Dorst. De organisatie van het toer nooi waarmee vrijdagavond te 19 uur wordt gestart, berust in handen van de biljartvereniging Entre Nous. Prof. Albeda meende dat de aca demici zich in de toekomst tevreden zullen moeten stellen met een min der hoge en hoog gehonoreerde po sitie. Dit is volgens hem een vrij vanzelfsprekend gevolg van de toe name van het aantal afgestudeerden. Bou w-werkgevers ongerust over aantal werklozen DEN HAAG, 16-2. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf, het overkoe pelend orgaan van alle werkgevers organisaties in de bouw, is ongerust over het aantal werklozen in de be drijfstak. De regering spreekt in de dinsdag bekendgemaakte werkgele- genheidsnota namelijk de verwach ting uit dat van het totaal aantal werkloze mannen in 1972 (95.000) er 25.000 afkomstig zullen zijn uit de bouwnijverheid. „Dit is vrijwel een verdubbeling ten opzichte van vori ge jaren". Aldus de Stichting. Vakcentrales „diep teleurgesteld" DEN HAAG, 16-2. Het ovcrlegor- gaan van de drie vakcentrales zegt in een reaktie op de werkgelegen- heidsnota dat het met een gevoel van diepe teleurstelling constateert dat de lang verbeide nota praktisch geen perspectief biedt voor het terugdrin gen van de werkloosheid. De nota bevat in wezen niet veel meer dan een overzicht van reeds eerder aangekondigde maatregelen. Verwacht moet worden dat bij een op deze nota gebaseerd beleid de werkloosheid aan het einde van het jaar weer even onaanvaardbare vor men zal aannemen als aan het begin van 1972 het geval is. BARNEVELD. Dc 13-jarige Gijs van Duinkerken uit Voorthuizen is in het Amersfoortse ziekenhuis over leden. De jongen werd levensgevaar lijk gewond toen hij als bestuurder van een bromfiets geen voorrang kreeg van een vrachtwagen. De Heer der Heruli 28. Vrolijk babbelend over dc burcht en dc bedienden en het genoegen dat hij zich be looft van Allan's aanwezigheid, neemt prins Erwin de Heruli mee naar zijn eigen vertrek. ..Ga daar nu eens in die zetel zitten", zegt de jongen bedrijvig. Hij beschouwt de knaap he lemaal als zijn eigen gast. „Nu zal ik je iets heel moois laten zien! Met een geheimzinnig gezicht loopt hij naar een met ijzer beslagen kist toe. „Blijven zitten hoor!" keert Erwin zich nog eens om. „Ik zal je wat laten zien., nou!" Allen glimlacht geduldig. Hij vindt het wel aardig dat die vriendelij ke jongen zoveel moeite doet het hem naar dc zin te maken. Heel gewichtig, alsof hij op hel punt staat een wonder te verrichten, buigt Erwin zich over de kist heen en met een ze gevierend gebaar, houdt hij plotseling twee speelgoed zwaarden voor zich uit. „Hier!" roept hij triomfantelijk. „Voor jou een en voor mij ook een! Nu gaan we spelen, dat jij dc rover bent. die mij moet vangen.... of nee, ik zal wel de rover zijnhier, pak aan! Dit is jouw zwaard!" Allan springt onthutst op. „Neen", zegt hij kort. „Neen, ik doe niet mee, - dit is geen goed spel!" „He? Waarom niet?" vraagt Erwin vcrwon- derd. „Ik speel het zelf ook!" „Maar waarom dan niet?" houdt Erwin aan, terwijl hij spijtig naar zijn zwaarden kijkt. „Grote mannen, doen "f toch ook? Hef is toch echt!? Kom nou, ik zal je laten zich, hoe hel gaat! Je vindt het vast mooi! Mijn vader. Hij houdt ineens op en er komt een rimpel tussen zijn ogen. „Je bent toch niet laf?" vraagt hij. Het bloed stijgt Allan naar de wangen. „Ik doe niet mee!" zegt hij hees. „Ik, ik ga een stukje wandelen.ik.Maar moer hoort Erwin niet. Dc Heruli heeft zich haastig om gedraaid en loopt vlug het vertrek uiJ. Geheel uit het veld geslagen blijft Erwin beteuterd staan terwijl Allan's voetstappen zich in de gang snel verwijderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5