Stra Haamstede-Burgh zag een uitzonderlijke stoet paarden KiHHi I filHWIillMM— Gevarieerd concert Zeeuws Jeugdorkest STREEKNiEUWS Nadere studie over plan tot aanleggelegenheid in de haven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag U februari 1912 Nr. 21031 Succes voor rijvereuiging „Westelijk Schouwen" HAAMSTEDE-BURGH, 14-2. Haam stede en Burgh hebben hun stra- feest weer gehad en het feest is zeer goed geslaagd. Pas in de slotfase van het evenement gooide het weer roet in het eten door een fikse bui over de paarden, de muziek en de belangstellenden te doen neerdalen, doch dat kon de pret toch niet meer hinderen. Het bleek 's middags bij het ver trek van hotel Bakker te Burgh, dat alle rekords wat het aantal paarden betreft, gebroken zouden worden, want er stelden zich niet minder dan 65 grote en kleine viervoeters op. Over de ruiterpaden van de Doma- niale duinen werd het strand bereikt en door het hoge water bleven maar een 20-tal meters strand over voor de paarden om eens lekker uit te draven. Na een fikse plonspartij in het water daverde het strand weldra van de paardenhoeven, die van een Een helaas vrij klein aantal mu ziekliefhebbers was zaterdag aanwe zig bij een uitermate boeiende mu ziekavond in de Zierikzeese Concert zaal, vex-zo2-gd door het Zeeuws Jeugdorkest. Een boeiende gebeurte nis omdat men bij deze gelegenheid werd geconfronteerd met wel heel apart staande muzikale werelden als gevolg van een zeer uiteenlopende repertoii-ekeus. Bijzonder interessant was de kennismaking met een werk van de Zeeuwse componist Daniël Manneke, geschreven in opdracht van het provinciaal bestuur van Zee land, namelijk Quatro Sonatas voor orkest, een bijzonder fascinerend muziekwerk, dat door dirigent Peter Jense uiterst bekwaam en met grote soepelheid tijdens de uitvoe ring als het ware werd „gecompo neerd". Dankzij deze vertolking door het voor dit doel uitstekend aange paste Jeugdorkest betekende deze uitvoering voor Schouwen-'Duive- land de primeur van een actueel mu ziekwerk, gekenmerkt door dyna misch in vrije opstelling spelende blazers- en strijkersgroepen en slag werkers. Dirigent Jense wist zijn grote be kwaamheid en jeugdig enthousiasme op wellicht nog duidelijker wijze ge stalte te geven bij de uitvoering van het tweede grote moderne werk van deze avond, „Er op of er Popper" van Bern. van Beurden. Dat bete kende: „konsertante" muziek voor popgroep en kamerorkest. Twee en sembles dus, toenadering zoekend vanuit hun eigen wereld met hun eigen manier van expressie, rpet aan vankelijk een ludiek samengaan, maar in feite een wat onechte situ atie. Ondanks romantische toenade ringspogingen kan van een echt „sa mengaan" dan ook geen sprake zijn en dat had tot gevolg dat het orkest letterlijk van het podium werd ge speeld terwijl de popgroep voort raasde in een orgie van klankgeweld, nog versterkt door een spektakulaire lightshow. Overigens: alle aanleiding voor een woord van hulde op deze plaats voor het moedig optredende kamerorkest tijdens dit half uurtje adembenemende, bijzonder boeiende muziekexpressie, waarbij men in de zaal zelfs al spelend op de vlucht ge slagen musici langs en tussen het publiek kon zien rennen. Een „nogal" merkwaardige tegen stelling vormden deze scènes met een fraai en gaaf vertolkte composi tie uit de jaren 1800: de simfonie in D gr. van Kart Stamftz, waarmee het uiterst gewetensvol musicerende or kest de avond opende. Na de pauze: concert in G gr. voor twee fluiten en orkest van Cimarosa, met als so listen Lecndevt en Frans de Jonge, een bijzonder sfeervol en probleem loos driedelig werkje dat orkest en jeugdige solisten een ovatie van het publiek opleverde. Mag niet vergeten worden tc ver melden de buitgewoon geslaagde vertolking van de simfonie in bes gr. t. van Mozart: dankzij een zeer ge ïnspireerde dirigent een belangrijk, klassiek hoogtepunt van deze rijk geschakeerde en bijzonder instructie ve muziekavond van het eigen Zeeuwse Jeugdorkest. J. gematigd drafje overgingen in een woeste galop. Even dreigde het uit de hand te lopen toen één der kleinste amazo nes de controle over haar paardje verloor en onzacht op het strand neerkwam. Gelukkig liep alles goed af, evenals een ongelukje in het Do- meinbos, waar een amazone vroegtij dig en ongewenst haar paaz'd verliet. De belangstelling op het strand was groot en sommige werphengelaars, die de 65 paarden in galop op zich af zagen komen wisten niet of ze het strand op moesten vluchten of het water in. Ze bleven dan ook maar staan, en dat was het allerbeste, want de stoet passeerde aan de vei lige strandkant. via de Punt ging het op „Westen- schouwen's Welvaren" aan, waar een elaasje best smaakte. Via de Lage Weg o.o de Westbout kwam Burgh- sluis in de route en dit gehucht ki-eeg extra aandacht. Aan het einde van de Meeldijk stond de muziekvereniging „Witte van Haemstede" met drumband op gesteld om als eerste „buitengebeu- ren" in 1972 de paarden muzikaal te begeleiden door de beide dorpen. De langstelling was niet overdadig groot, doch het viel wel op dat zich zeer veel „weekenders" en bewoners van tweede huizen onder hen bevonden. Toespraak burgemeester Op de stoep van het gemeentehuis sprak burgemeester Everwijn zowel de muzikanten als de dames- en he- renruiters toe. De burgemeester roemde het enorme aantal paarden, en zei nadrukkelijk dat dit heel wat anders is dan een „stra met tracto ren" zoals nog maar een vijftal jaren geleden werd gesuggereerd. „Dit suc ces is voor een groot deel te danken aan de Rij vereniging „Westelijk Schouwen" en ik dank u allen voor het even langskomen". De burge meester hoopte dat 1972 voor zowel de rijvereniging als voor de muziek en alle anderen een goed jaar zal mogen zijn. Met een consumptiebon op zak verdwenen de ruiters in een ZIERIKZEE Jaarvergadering Vereniging tol Bevordering der Bijenteelt Op de jaarvergadering van de Ver. tot Bevordering der Bijenteelt werd o.a. besloten in mei een excursie te organiseren met de afdelingen Goe- ree-Overflakkee en Noord- en Zuid- Beveland naar de Schouwse West hoek. Naast een bezoek aan ver schillende bijenstanden zal ook een bezoek gebracht worden aan de meeuwenkolonie. Ook zal worden getracht bij voldoende deelname een cursus bijenteelt te organiseren voor begin ners. Door de stijgende prijzen van suiker, kastmaterialen en bijenarti kelen werd besloten de honingprijs aan de landelijke prijzen aan te pas sen. Als adviesprijs werd aangeno men de honing te verkopen voor f 2,00 tot f 2,50 per pot of bokaal. Afdeling P.v.d.A. De jaarvergadering van de afde ling Zierikzee van de P.v.d.A. zal worden gehouden op maandag 21 februari a.s. in het Huis van Nassau. KERKWERVE Vergadering Veilig Verkeer De afdeling Schouwen van de Ver eniging Veilig Verkeer Nederland zal een ledenvergadering houden op woensdagavond 16 februari a.s. in hotel Bom te Haamstede, Op de agenda komt o.a. een bestuursver kiezing voor. DREISCHOR De pers op laatste Nutsavond Vrijdag 18 februari a.s. houdt de culturele vereniging „Nut cn Genoe gen" te Dreischor haar derde en laatste nutsavond van dit seizoen. In café ..De Drie Schorren" zal de heer A. C. W. van der Vet uit Renesse. oud-hoofdredakteur van het Alge meen Dagblad, vertellen over het on derwerp: „Hoe reilt cn zeilt een krant?". De paarden spoelen de benen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). flinke regenbui voor hun laatste rit door het dorp. Een half uur later werd er in hotel Bom nog even kort, maar hevig feestgevierd met mede werking van muzikanten en leden van de drumband. Dat herhaalde zich des avonds in de Jeugdsoos „Big S" en de echte carnavalssfeer was de gehele avond tot in de kleine uurtjes te proeven in café-bar „De Westhoek" te Burgh. HAAMSTEDE Jaarvergadering Verbond voor Veilig Verkeer De afdeling Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer, houdt woensdag 16 februari a.s. in hotel Bom te Haamstede de jaarvergade ring. Het wordt ditmaal een zeer be langrijke vergadering, omdat er veel mutaties in het bestuur zijn. Het be stuur hoopt dan ook ten zeerste op een goede opkomst. NIEUWERKERK Hoor meer over „drugs" - Aanstaande woensdagavond 16 fe bruari hoopt men een avond te or- ganiseren in het Nederlands Her vormd vergadex-lokaal „Rehoboth" aan de Ooststraat te Nieuwerkerk. Op deze avond zal de heer R. Visser direkteur van het Zeeuwse consulta tiebureau voor alcoholisten en drug gebruikers, een causerie houden over „drugs". Deze bijeenkomst, die voor jong en oud toegankelijk is, zal aan vangen om 8 uur. De spreker zal met behulp van lichtbeelden informatie geven over deze materie. Verder is hij bereid om op aller vragen in te gaan. (Verbeterd bericht). Filmavond Veilig Verkeer Vrijdagavond 18 februari zal door de afdeling Duiveland van de Stich ting „Veilig Verkeer", een aantal filmen worden gedraaid. Deze kijk- avond zal worden gehouden in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkei'k. Gedacht wordt een natuur- en een Veilig Verkeerfilm te vertonen. De film avond is voor iedereen toegankelijk. Er zal een gratis consumptie worden verstrekt. Ook is er een quiz met prijzen. Bouw bejaardenwoningen Te Nieuwerkerk gaat men binnen kort weer bejaardenwoningen bou wen aan de Burgemeester Beuman- straat. Reeds enige jarer geleden werd aan de ene zijde van deze straat gebouwd. Nu gaat men de andere kant ook vol bouwen. Het betx-eft hier de bouw van acht bejaai'denwo- ningen. Deze week is reeds het hei werk uitgevoerd. Binnenkort hoopt men met de verdere werkzaamheden te beginnen. Werelddiakonaatopbiengst In de beide gezamenlijke Her- vormd-Gereformeerde kerkdiensten van vorige week zondag, werd ge- kollekteerd voor het Werelddiako- naat. De totale opbrengst van deze collecte was f 792,24 Verwijdering bosjes Gemeentewerklieden hebben dezer dagen de bosjes, groeiende tussen de Burgemeester Van Veenstraat en de weg, die leidt naar het kerkhof, op geruimd. Vooral in de zomertijd konden deze bossen erg hoog op groeien, wat vaak min of meer ge vaar voor hel; verkeer opleverde. Binnenkort zal andere beplanting worden aangelegd. Gereformeerde Pastorie kreeg garage Dezer dagen werd naast de Gere formeerde Pastorie, een garage ge plaatst. Een ruimte, die al jai'en aan deze piedikantswoning ontbrak, is hiermee bijgebouwd. Zodoende zal straks de entrée voor en bij de pas- torie een ander en completer aanzien ki'ijgen. Gemeenteavond Gereformeerde Kerk Maandagavond 28 februari hoopt de Gex-eformeex-de Kerk Nieuwer- kei-k-Oosterland, een gemeenteavond te houden. Als eerste deel voor deze avond staat op het programma een voorlichting door ds. J. F. Put van Schax'endijke over de Zending. Eén en ander zal worden toegelicht met dia's en klankbeelden over de Zen ding in Ru-wanda. In het tweede deel van de vergadering hoopt men te spreken over de financiële en huishoudelijke zaken van de ge meenten. OOSTERLAND Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond De afd. Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt de voorjaarsvergadering op maan dagavond 21 februari a.s. in de Pleis terplaats te Oostex-land. In deze ver gadering wordt o.a. bestuursvei'kie- zing gehouden en na de pauze een quiz. BRUINISSE Chr. Woningbouwvereniging De Chr. woningbouwvereniging, die vorige week haar jaarvergade ring hield, beschikte per 31 decem- 1970 over 49 woningen, die alle in Bruinisse zijn gebouwd, t.w. de vol gende complexen: Complex I: 17 woningwetwoningen aan de Prinses Margrietsti-aat, ge bouwd in 1956; complex II: 20 pre mie-huurwoningen (10 Accacialaan, 6 Van Hertsbekestraat en 4 (n de Weststraat, gebouwd in 1968); com plex III: 12 premiewoningen Brui nisse, in de Dr. De Kockstraat, ge bouwd in 1969. In 1971 kwamen daax-bij: 9 premie huurwoningen (7 Weststraat, 2 Van Hertsbekestraat; 9 bejaai'denwonin- gen aan Oesterstraat, Mosselstraat en Krukelpadje. Verder: 6 premie huurwoningen te Ouwerkerk en 12 te Nieuwerkerk. De huurprijs voor complex I be draagt f 77,25 per maand, voor com plex II f 119,55 óf f 120,50 (het ver schil zit in het centi-aal antennesys teem). De huur in complex III was f 101,85. (Alles per 31-12-1970). De totale risicoreserve was x-uim f 25.000,saldo onderhoudsfonds f 27.271,93. Het balanstotaal bedroeg f 1.195.544,07. Deense kustvaarder in de haven Opnieuw meerde een kustvaar-der in de haven van Bruinisse, nl. een in 1970 gebouwd Deens schip, de ,S,te- phanie", die zijn thuishaven heeft in Odense. Aardappelen voor Grieken land is het doel. Deze woi*den heden (maandag) geladen. De kustvaarder is plm. 1000 ton groot. Vergadering N.C.V.B. Op dondei-dag 17 februari zal de afdeling Bruinsse van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maandelijkse vergadeiing houden in het Vereni gingsgebouw. Spreker is de heer J. D. Cozijnsen over het onderwei-p: „Ont- moetingswerk Het Zilvei-en Schor". Tijdelijk onderwijzeres Tot tijdelijk ondei-wijzex-es aan de o.l. school te Bruinisse is benoemd mevr. J. Kooiman-Gi*oeneveld te Zie rikzee. Het nieuw benoemde school hoofd is nog steeds ziek. Waarne mend hoofd is de onderwijzer de heer Viergever. Bouw woningen voor bejaarden De beschikking van het ministerie van volkshuisvesting heeft aan de Inbraken in bungalows Ic Haamstede en Renesse HAAMSTEDE, 13-12. Opnieuw is in enkele tweede woningen te Haam stede en Renesse ingebroken en daarbü is voor duizenden guldens aan antiek cn elektrische apparaten gestolen. In de bungalow Acacialaan 21 verschafte men zich door een gat te boren naast een raam, en dit dan verder te openen toegang tot het in terieur. Hier werden o.a. Perzische tapijten, radio-apparatuur, een pla tenspeler en veel antiek gestolen tot een totale waarde van duizenden guldens. De bungalow is eigendom van de familie J. J. uit Rotterdam die 23 ja nuari voor het laatst in de woning aanwezig waren en pas zaterdag te- rugkeex-de en de inbraak ontdekte. In Renesse moest de bungalow Duinweg 20 van de heer J. J. Berg hout uit Rotterdam het ontgelden. Door een ruit in te slaan wisten de inbrekers binnen te dringen en ook hier werden fraaie en kostbare an tieke voorwerpen meegenomen. Per zische tapijten, een kleuren-t.v. en andere elektrische huishoudelijke voorwerpen werden eveneens meege nomen. Ook hier loopt de waaide van het gestolene in de duizenden guldens. De technische recherche stelde naast de Rijkspolitie een on derzoek in. gemeente Bruinisse vei'gunning ver leend voor de bouw van 10 bejaar denwoningen, uit de stroom van 34 op het eiland te bouwen, door de Stichting Woningen en Woongebou wen op Schouwen-Duiveland. Zij zullen worden gebouwd door de fa. Vadex-s uit Oud-Vossemeer (5 aan de Oosterstraat en 5 aan Ten Anker). Dit laatste is een stukje straat bij 1 het dorpshuis. Van de 18 koopwo ningen zijn er thans 14 bewoond; de laatste vier zullen over enkele we ken worden opgeleverd. Aanvragen C.V. Ingevolge de premieregeling Ver betering woningen en woonbuui-ten is het mogelijk een pi-emie van to taal 25 procent te verkx*ijgen in de kosten van aanleg van een c.v.-in- stallatie in een woning bestemd voor bewoning door een bejaarde. De be- jaai-de dient tevens eigenaar van de woning te zijn. Het rijk vergoedt 20 pi-ocent, de gemeente 5 procent-van de kosten van de sobere uitvoei'ing. Met de uitvoex-ing mag eerst worden begonnen wanneer een ambtenaar van volkshuisvesting is geweest om het pand te bekijken. Te Bruinisse zijn reeds 18 aanvra gen toegestaan; een drietal is nog in behandeling. Diefstal van Perzische tapijten TILBURG, 13-2. Voor ruim 18.000 gulden aan Perzische tapijten is in de nacht van zaterdag op zondag verdwenen uit een winkel aan de Schouwburgring te Tilburg. De in dringers hebben hun buit met ver stand van zaken uitgekozen. Zij wa ren binnengekomen door een deur van een souterrain te forceren. Twee jongens omgekomen EMMELOORD, 13-2. De 16-jarige Sj. Siderius uit Luttelgeest en zijn even oude neef S. Weima uit Gro ningen zijn zondagmiddag bij een verkeersongeluk bij Luttelgeest in de Noordoostpolder om het leven ge komen. De twee knapen hadden zonder toestemming de auto van de heer Weima meegenomen. Met hoge snel heid raakten zij dicht bij de boer derij van de ouders van Siderius van de weg. Na tegen enkele bomen te zijn gebotst, kwam de auto in de sloot terecht. Beide jongens waren op slag dood. Wie van de twee de auto bestuurde, was niet meer op te maken. Hdvertenlle NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinskank U bent welkom bü uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming effecten BROUWERSHAVEN Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. TEHERAN. 12-2. In het noordwes ten van Perzic zyn de dorpen Zargch en Cassavbad door snceuwlawines getroffen, waarbij elf mensen zjjn omgekomen. Gemeenteraad Middenschouwen SCHARENDIJKE, 10-2. Op de ge houden raadsvergadering van dc ge meente Middenschouwen, spraken - gel(jk gemeld - dc heren I. C. Pad mos cn M. Boot zich uit ren aanleg gelegenheid langs de noordwestelijke kant van de haven uit tc voeren, zulks als rcaktie op een door het col lege opgemaakt plan. Dc voorzitter verklaarde niet eer der bij de suggestie van de hex-en Padmos cn Boot te hebben stilge staan. Het zou volgens hem echter kunnen zijn. dat bij uitvoering van het plan aan de n.w.-zijde niet vol doende ruimte overblijft voor het overige scheepvaartverkeer. De voorzitter zegde toe. dat over het plan nader advies zal worden gevraagd aan de directeur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland". De voorzitter vroeg de instemming van de raad tot uitvoering van het plan zoals b. en w. dit hebben over gelegd. wanneer het advies van de directeur tot uitvoering aan de an dere zijde van de haven negatief is. De heer M. Boot wenste liever eerst het advies van de direkteur in een i-aadsvergadering te bespreken. De voorzitter vond het wel bezwaar lijk zo lang tc wachten met afwer king van het plan. Besloten werd de directeur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" uit te nodigen in de volgende raadsver gadering het plan lot het maken van een mcergelegcnheid te komen toe lichten. Recreatie commissie De heer I. C. Padmos deed dc sug gestie een raadscommissie voor de recreatie in te stellen, zodat enkele leden iets meer weten van de ver schillende plannen, die aan de orde zullen komen. Dc heer M. Boot steunde het idee van de heer Pad mos. Ook mevr. Kloet was voor dit idee, vooral omdat met de plannen vaak grote bedragen gemoeid zijn. De voorzit Ier deed de toezegging, dat b. en w. zich hierover zullen bei-a den. Besloten werd tot het toekennen van voorschotten op de onderwijs- vergoeding voor 1972 aan de bijzon dere lagere scholen en aan de bij zondere kleuterschool in de gemeen te. De exploitatievergoeding voor dc bijzondere lagere scholen over het jaar 1971 werd vastgesteld. Tot slot werd nog vastgesteld dc 2e wijziging van de gemeentebegro ting voor 1972. waarin posten waren opgenomen voor een nieuwe slijt laag op de Elkerzeeseweg vanaf de Kloosterweg tot aan de dijk, het Ba ken en een klein gedeelte Kuijer- damseweg. Tevens werd opgenomen een kre diet voor het bouwen van een ruim te voor handenarbeid voor dc chr. nat. school tc Scharcndyke cn voor nieuw meubilair in het verenigings gebouw te Kcrkwerve. KERKNIEUWS Paus Paulus wijdt nieuwe bisschoppen VATICAANSTAD. 13-3. Paus Pau- lus de Zesde heeft zondag in de ba siliek van de Sint Pieter negentien aartsbisschoppen en bisschoppen ge wijd tijdens een drie-en-een-half uur durende plechtigheid, waar grote nadruk werd gelegd, op de eenheid en continuiteit van dc roos-katholie ke kerk. Onder de nieuwe prelaten uit der tien landen bevond zich dr. J. M. Gijsen, de nieuwe bisschop van Roex-mond. Bernardus kardinaal Al- frink van Utx-eeht, die door paus Paulus zelf was uitgenodigd, was de enige vertegenwoordiger van het Ne derlandse episcopaat. Bij de wijding assisteei-den kardi naal Alfrink en kardinaal William Conway van lex-land. In Vaticaanse kringen verklaarde men dat de paus kardinaal Alfrink had gevraagd hem te assisteren om de eenheid van de Nederlandse en de universele kerk te beklemtonen en om beschuldigingen van willekeur van zijn kant te weel-leggen. De plechtigheid de eerste van deze aard sinds meer dan twee jaar - was de belangrijkste wijding sedert paus Paulus zijn ambt aanvaardde. Hij wijdde vier curiebisschoppen in maart 1966 en twaalf bisschoppen in 1969. Kardinaal Alfrink wil met de paus spreken BUSSUM, 13-2. Kardinaal Alfrink wil in Rome, waar hij zondag de wij ding bijwoonde van mgr. Gijsen tot bisschop, met de paus spreken over de benoeming en de wijding van de Roermondse bisschop. Indien dit bij gelegenheid van dit bezoek niet mo gelijk zou zijn, bestaat het voorne men op betrekklijk korte termijn weer naar Rome te gaan en dan een gesprek te hebben. De kardinaal verklaarde dit vrij dagavond in een uitzending van KRO's televisiei-ubriek „Brandpunt". Daarin vertolkte hij nog eens de mening van het episcopaat, dat de bisschoppen liever hadden gezien dat de wijding in Nedex-land was ge beurd. Dan zou er meer tijd zijn ge weest de komst van de nieuwe bis schop van Roermond pastoraal voor te bereiden. Hervormde gemeente Renesse In de hervormde kerk van Renesse werd gedurende de maand januaii '72 als volgt gecollecteei'd: Voor de kerk f 654,77, diaconie f 220,alge meen chr. doeleinden f 102,26, avond maal f 94,08 en Werelddiakonaat f 241,74. Hervormde gemeente Ouwerkerk Het verjaringsfonds der Ned. Herv. Gemeente bracht de vorige maand f 72,05 op. Zatei-dag 19 januari houdt de ker kelijk ontvanger van 5 uur tot half zes in de consistorie zitting voor het innen van de kerkelijke bijdragen. Geref. Kerken Examens: Aan de Thcol. Hoge school te Kampen zijn geslaagd voor het doctoraalexamen theologie ds. J. J. van Nijen te Westervooi-t, P. C. Schoeman te Kampen en ds. G. v. d. Veex-e te Wezep. Voor het kandidaatsexamen theo logie zijn geslaagd de heren: A. E. N. de Bruin te Driebergen (aangeno men naar Paesens-Moddergat), M. Dijkstra te Kampen, M. M. den Hol lander te Klazienaveen (aangenomen naar Mariënberg), J. S. Riddei-bos te Kampen, F. D. Rooze tc Ommen (aangenomen naar Dinteloord) en C. van Steenis te IJsselmuiden. De classis Zwolle heeft pi-eap. ge ëxamineerd, maar nog niet beroep baar de heren W. v. d. Meer, Wort- manstraat 274 te Kampen en C. v. d. Steenis, Bree Meijerstraat 10, Hoog kerk. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Gi'oningcn: A. Corbijn van Willenswaard, Hoog land. Bedankt voor Harderwijk cn voor Voorthuizen: H. Jongerden, Veencn- daal. Geref. Kerken Bedankt voor Zevenhuizen (Gr.) cn voor Ruincrwold-Kockange: dr. M. Kuiper. Donkerbroek. Geref. Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Bedankt voor Arnhem: F. van Deursen, Haarlem. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-west: A. v. d. Weerd, kand., Apeldoorn. Geref. Gemeenten Beroepen te Groningen: L. Blok, Beekbergen. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Kcrkwerve. ds. G. Bilkes, Wesizaan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3