AGENDA Noodtelegram van Bruinisser mosselkwekers aan de minister „Jaarlijks kwart miljoen dolfijnen dood door toedoen van de mensheid" Mijlpaal stadhuisrestauratie te Zierikzee Nicinv beschermingsverdag van zeehond Opruiming van bommen bij Rilland-Bath Boorgaten in de Klaagmuur LAATSTE NIEUWS Aandacht nodig voor „tussentijdse schade" BRUINISSE, 11-2. In vergadering in Bruinisse bijeen, verzoeken onder getekenden dringend, aan de mossel kwekers, die gedupeerd zijn door af sluiting van de Grevelingen, onver wijld een uitkering te geven ook wanneer zy op de z.g. wachtlijst staan, om in aanmerking te komen voor vervangende mosselpercelen." Met het voorstel dit telegram te verzenden aan de minister van wa terstaat, ondertekend door de voor zitter van de vereniging VV. Okkerse en de heer A. L. S. Lockefeer, sloot de Zevibel-voorzitter een toespraak af die hy vrijdagavond hield voor de Bruinisser mosselkwekers op de jaarvergadering van hun vereniging, waar hij samen met de vice-voorzit- ter Andree Ramineloo te gast was. Hij haakte daarbij in, op de in mi neur gestelde jaarverslagen van voorzitter Okkerse en secretaris Schot, die hij prees als uitstekende vertegenwoordigers van hun vereni ging. „Maar we kunnen ook als Ze- vibel geen wonderen doen, de vis serij is nu eenmaal de „underdog" men heeft Zeeland wat zijn visserij betreft afgeschreven en het ligt al lemaal zeer moeilijk, het nodige be grip te kweken in Den Haag". Van het begin af, heeft de heer Lockefeer zich verzet, tegen de hui dige z.g. wachtlijstregeling, waarbij is gesteld dat een mosselkweker geen uitkering in geld krijgt, zo lang hij theoretisch in aanmerking komt of wil komen voor vervangende visse rijpercelen. Echtpaar verongelukt BERKEL EN RODENRIJS, 12-1. In Berkel en Rodenrijs zijn zaterdag de 67-jarige J. Keizer en zijn 66-jarige echtgenote G. Keizer-de Jong uit Leidschendam bij een verkeerson geluk om het leven gekomen. De man verleende met zijn auto geen voorrang aan een vrachtauto. Hier door ontstond een aanrijding met dodelijk gevolg. Tussentijdse schade Er blijkt nu in de praktijk, dat de kwekers die schade hebben, door dat hun mosselpercelen in de afgesloten Grevelingen liggen, ook een grote z.g. tussentijdse schade hebben (de schade die optreedt, in hun bedrijf, voordat zij voor die schade gecom penseerd zijn, door toewijzing van andere percelen). Deze schade kan zodanig zijn dat hun bestaansmoge lijkheid zo is aangetast, dat gedwon gen liquidatie het einde is. En dat moet worden voorkomen. Voor al deze zaken, (tussentijdse schade, wachtlijstbepalingen en meer harde kanten aan een onvoldoende schadeloosstelling) is Zevibel bezig voortdurend aandacht te vragen. Zo ligt een aantal requesten. gereed voor diverse instanties. Voor het eerst hoorde «spreker hier op de vergade ring van de opvoering van de z.g. vrijkomende arbeid onder meer wanneer men overschakelt op de palingvisserij. Over de wonderlijke gedachten- gang van sommige ambtenaren, die deze zaak moeten regelen, werden opmerkelijke staaltjes verteld. Een lijst met 18 vragen door Zevi bel opgesteld, heeft blijkbaar een grote tijd nodig om bestudeerd te worden. Ook door de voorzitter was gewezen op het uitstel dat telkens gegeven wordt aan de conferentie die de heer Emeis met de kwekers zal hebben om de schadeloosstelling te verduidelijken. Spreker verwees tenslotte naar een artikel in de Visserij wereld van deze week waarin over de schade loosstelling wordt geschreven. UDDEL, 12-2. Jaarlijks vinden naar schatting een kwart miljoen dolf- fijnen de dood door toedoen van de mensheid, zoals vervuiling, visvangst en onoordeelkundige behandeling van in circussen. Dit zei drs. P. J. van Bree, conser vator zoogdieren van het Zoölogisch museum van de Amsterdamse uni versiteit, op het internationaal sym posium over dolfijnen in Uddel. Tienduizenden dolfijnen blijken het slachtoffer te worden van de jacht op tonijn, doordat zij in voor die vis sen bedoelde netten verstrikt raken. Het is vooral de mensheid die een enorme slachting aanricht onder de zoogdieren, zoals de dolfijnen, zei drs. Van Bree. De visrijkdom ver mindert op een ontstellende manier doordat de stranden en zeeën ver vuilen. „Als we de visrijkdom van de Noordzee in 1945 op 100 stellen, staan we nu - anno 1972 - op vier tot zes", aldus de conservator. Vrouw doodt liaar man Overval op N.S.-station AMSTERDAM, 11-2. „Ik heb m'n man doodgestoken met een aardap pelschilmesje. Ik hoop dat hij dood blijft". Met deze mededeling vervoegde zich vrijdagavond een enigszins on der invloed van alkohol verkerende vrouw bij de Amsterdamse politie. Terwijl zij op het bureau bleef wach ten nam de politie een kijkje op het opgegeven adres in de Charlotte de Bourbonstraat in West. De 61-jarige echtgenoot F. E. werd inderdaad le venloos in het huis door de politie aangetroffen. De vrouw, die werd aangehouden, is de 59-jarige C. J. W. Volgens de politie heeft de vrouw verklaard haar man na een hooglo pende echtelijke ruzie te hebben neergestoken. Op het lichaam van de echtgenoot werd sectie verricht. MAASTRICHT, 14-2. Kort nadat in de nacht van zondag op maandag omstreeks kwart voor drie de laatste extra carnavalstreinen tussen Maas tricht en Heerlen gepasseerd waren hebben twee mannen een overval ge pleegd op het afgelegen kleine spoorwegstation van Schin op Geul. Het tweetal, dat zich onherken baar had gemaakt door nylonkousen over het hoofd te doen, was via het emplacement het gebouw binnenge drongen. Zij bedreigden de enige nog aanwezige spoorwegbeambte met een ijzeren staaf en dwongen hem de brandkast te openen. Nadat de man nen de telefoonverbinding hadden vernield verdwenen zij langs dezelf de weg met medeneming van de in houd van de brandkast, een bedrag van ongeveer f 1000,-. ZIERIKZEE. 12-2. Vrijdag betekende opnieuw een belangrijke mijlpaal voor de in fasen uitgevoerde stad huisrestauratie. Voor de eerste maal kon de uit de jaren 1550-1554 date rende oude Vierschaar voor een re presentatief doel worden benut. Omdat het trappenhuis momentcel met man en macht wordt hersteld, heeft men als noodvoorziening tijde lijk een extra wenteltrap gemaakt, die dicht bij de trouwzaal uitkomt. Deze trap leent zich echter minder goed voor bruidsparen en of bejaar den. zodat thans van de nood een deugd is gemaakt: tijdelijk de in drukwekkende Vierschaar (begane grond dus) dienst te laten doen als trouwzaal. Hoewel deze ruimte nog niet ge heel en al definitief is „aangekleed", was er toch al iets gedaan om de historische sfeer te accentueren. Daarvoor zorgden twee monumen tale schilderijen: het beroemde ge zicht op Zierikzee (1506) en een zeer groot schilderij, voorstellende Schou- wcn-Duiveland, met wapenschilden van voormalige en tegenwoordige steden en dorpen. Bovendien werd nieuw „antiek" meubilair van fraaie makelij voor de eerste maal gebruikt. Het bruidspaar dat de eer te beurt viel om in de vakkundig gerestau reerde Vierschaar als eerste in het huwelijk te worden verbonden, was de heer en mevrouw Kamp-Willemse LONDEN, 12-2. Op een conferentie van 12 landen in Londen is een nieuw verdrag aangenomen om de zeehond in het Zuidpoolge bied voor uitsterven te behoeden. Krachtens dit verdrag zullen alle zeehonden in dit gebied beschermd worden. Het doden van bepaalde soorten voor commer ciële doeleinden Is voortaan verboden en de jacht op andere wordt beperkt. In liet Zuidpoolgebied leven naar schatting tussen de 5 en 50 miljoen zeehonden. De conferentie heeft besloten dat er per jaar maximaal 175.000 gedood mogen worden. Men wil hiermee de zeehond het lot besparen dat de walvis ten deel is gevallen. Dit dier is door de intensieve jacht vrijwel uitgestorven. De landen die aan de Londense conferentie hebben deelgenomen zijn Argentinië, Australië, België, Chilie, Frankrijk, Japan, Nieuw-Zeeland, Noor wegen, Zuid-Afrika, de Sowjct-Unie, Engeland en de V.S. Het verdrag wordt van kracht als zeven landen het hebben gete kend en geratificeerd. De congressisten, geleerden uit alle delen van Europa en uit Amerika, hebben er in een resolutie bij een groot aantal regeringen op aange drongen de zeezoogdieren te bescher men. „Flitsen" uit het buitenland ATHENE. In Griekenland zitten op het ogenblik 3.600 mensen gevan gen, waarvan 334 op beschuldiging van „subversieve aktiviteit", zo heeft de minister van justitie, An- ghelos Tsoekalas, donderdag op een persconferentie verklaard. WENEN. De als de „Vrouwenwur ger van Wenen" bekend staande man is zondag ontmaskerk. De 24-jarige installateur Harald Sassak bekende dat hü vorig jaar zeven alleenstaan de vrouwen had overvallen en be roofd. Vijf vrouwen overleden aan de gevolgen van de mishandelingen, waaraan Sassak zich schuldig maak te. KARATSJI. De president van Pa kistan, Zulfikar Aio Bhoetto, is voor een bezoek van twee dagen in Ka- rats ji aangekomen. Het leven in de stad dreigt vrijdag volkomen stil te komen liggen als gevolg van een sta king die Bhoetto's eigen Pakistaanse volkspartij, de P.P.P. heeft uitgeroe pen uit protest tegen de moorden op Pakistanen in Bangla Desj. TEHERAN. Reddingsploegen heb ben 18 slachtoffers geborgen van het Noordperzische gehucht Sieklabad, dat door een enorme lawine is ge troffen. Er is niet veel hoop op het vinden van overlevenden in het dorpje, waar een honderdtal mensen woonde en dat onder een berg sneeuw werd bedolven. GENEVE. De Simplon-pas, die Zwitserland met Italië verbindt, is door lawines geblokkeerd. Het ver keer zal verscheidene dagen geen Igebruik van deze hoofdverbinding tussen Noord- en Zuid-Europa kun nen maken. DACCA. In een boodschap aan de secretaris-generaal aan het Islami tisch secretariaat heeft de premier van Bangja Desj, sjeik Moedjiboer Rachman, de Moslem-wereld verze kerd dat de Mohammedaanse Biha- ri-minderheid in Bangla Desj niet wordt vervolgd. COST-BERLIJN. De minister van defensie van de zeven landen van het verdrag van Warschau hebben in Oost-Berlijn een tweedaagse con ferentie over de militaire en politie ke toestand in Europa beëindigd. DACCA. De Britse regering heeft Bangla Desj hulp aangeboden voor het herstel van de gehavende econo mie van het land. Dit is donderdag in diplomatieke kringen in Dacca vernomen. SAIGON. Het Amerikaanse opper bevel in Saigon heeft zondag voor het gehele grondgebied van Zuid-Viet- nam de toestand van paraatheid af gekondigd. Deze maatregel is getrof fen met het oog op een te verwachten verhoogde gevechtsactiviteit van de Noordvietnamezen en de Vietcong ter gelegenheid van het Vietnamese nieuwjaar dat dinsdag a.s. begint. BELEM. Een brand in de haven van het Braziliaanse Santana heeft twee schepen en de voornaamste ha veninstallaties in vlammen doen op gaan. Vermoedelijk zijn tien mensen om het leven gekomen. Drie sche pen werden beschadigd, waaronder een Nederlandse graanboot waarvan de naam is opgegeven als „Wan- dust". TOKIO. Japan heeft voor het eerst regeringsfunctionarissen naar Noord-Vietnam gestuurd. Het Ja panse ministerie van buitenlandse zaken maakte vrijdag bekend dat twee van zijn ambtenaren via Laos in Hanoi arriveerden voor een vier daags bezoek op uitnodiging van Noord-Vietnam. WASHINGTON. De V.S. en de Sowjet-Unie gaan samenwerken op het gebied van het kankeronderzoek en het onderzoek van hart en vaat ziekten. Zy gaan ook samen de mi lieuvervuiling aanpakken. Het des betreffende akkoord Is in Washing ton en Moskou getekend. PARIJS. De Franse minister van financiën. Valery Giscard d'Estoing, heeft in het politieke schandaal over de belastingbetaling door premier Chaban-Delmas de tegenaanval van de regering geopend. SAIGON. De Zuidvlctnamese re gering heeft aan 1457 gevangenen amnestie verleend. Dit is zondag in Saigon meegedeeld. DEN HAAG, 12-2. De explosieven- dienst van de koninklyke luchtmacht heeft een einde gemaakt aan een ge- vaarlyke toestand, die jarenlang be staan heeft op een terrein, gelegen enige honderden meters ten zuiden van Rilland. Nadat vorige week reeds twee brandbommen waren gevonden, heeft de explosievendienst donderdag nog zeven thermiet-brandbommen opge graven en onschadelijk gemaakt. Hiermede is het onderzoek afge sloten. De bommen waren afkomstig van een Britse Wellington7bommenwer- per, die op 29 augustus 1941 door de bliksem werd getroffen en daar was neergestort. Gestolen schilderij lag onder weekeindwagen BERGEN OP ZOOM, 13-2. Tussen rommel onder een wagen die als weekeind verblijf is ingericht, is zon dagmiddag in een bos aan de rand van Bergen op Zoom het gestolen schilderij van Jean Humbert terug gevonden. Het doek, een portret van Jacques le Jeune werd in het week einde van 9 oktober gestolen uit de burgemeesterskamer van het stad huis van Bergen op Zoom. De conservator van het gemeente museum van die stad de heer J. van Mosselveld zei dat het doek alleen vochtig en vuil was. JERUZALEM, 13-2. In Israël is rumoer ontstaan over het feit, dat bij restauratiewerkzaamheden aan een acht eeuwen oude woning in Jeru zalem zes gaten zijn geboord in de fundering van de klaagmuur. Isra ëlische religieuze leiders spreken van een „verschrikkelijke heiligschen nis". De klaagmuur is het enige over blijfsel van de Joodse tempel, die 2000 jaar geleden in Jeruzalem ge bouwd werd. Premier Golda Meir heeft zondag een speciale commissie van onder zoek ingesteld. Daarin hebben ver tegenwoordigers van de ministeries van binnenlandse en godsdienstzaken zitting, samen met ingenieurs, archi tecten en oudheidkundigen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. „De bal is nu op de Russische speelhelft, zy zijn aan de beurt", zo karakteriseerde de West- duitse ambassaderaad by de NAVO, Wilhelm Haas de stand van zaken op het ogenblik bij de voorstellen van de veertien NAVO-landen (met uit zondering van Frankryk) te onder handelen over „wederzijdse en even wichtige troepenverminderingen. DEN HAAG. Van half december tot half januari zijn de prijzen van de gezinsconsumptie met 0,6 procent gestegen, zo heeft het Centraal Bu reau voor de Statistiek berekend. BREDA. Achttien Tsjechen en Po len, die via een bevrydingsorganisa- tie van zigeuners - „Romano Zigan" - illegaal naar ons land zijn geko men, kunnen voorlopig in Breda bly- ven. De groep heeft vrydag politiek asiel gevraagd. SCHIPHOL. Bij een steekproef in de aankomsthal op Schiphol, is een 21-jarige Nederlander met een voor raad van 8 kilo hasjiesj in de val gelopen. DEN HAAG. De ministerraad heeft in zyn vrijdag gehouden vergadering besloten de Sociaal-Economische Raad om advies te vragen over de vraag of er omstandigheden bestaan die een bUzondere verhoging van het minimumloon wenselyk maken. LEIDEN. Een klein deel van de bijna vijfduizend stamkaarten, die zijn gestolen uit het gewestelijk ar beidsbureau te Leiden, is terugge vonden. Een veehouder trof enkele tientallen kaarten aan in een sloot bij het Kaageiland, in de gemeente Warmond. AMSTERDAM. Het gewest Am sterdam van de P.v.d.A. wil geen metro-lijnen in de binnenstad. Naar de mening van het gewest levert do aanleg daar maatschappelijk, econo misch en technisch onoplosbare pro blemen op. UTRECHT. Wegens zware mis handeling heeft de rechtbank in Utrecht de 46-jarige uit Nieuw-Gui- nea afkomstige Utrechter Said K.. die in augustus jl. zijn vrouw ernstig met een mes verwondde, veroordeeld tot één jaar met aftrek van voor arrest. Het gevaar werd nog vergi-oot doordat links en rechts op vijf meter afstand van het terrein gas- en pers leidingen liepen. DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTERDAM. De 43-jarige gla zenwasser D. de V. uit Amsterdam heeft zich vrijdagavond bij de Am sterdamse politie gemeld, nadat hij eerder op de avond, na een hoog lopende ruzie, vijf revolverschoten op zijn zoon had afgevuurd. De 22-ja- rige zoon werd door alle vijf kogels getroffen. Hij is in een ziekenhuis opgenomen en is buiten levensge vaar. NISTELRODE. De 35-jarige A. Geerts uit Helmond is in Nistelrode met zijn personenauto na een slip frontaal tegen een vrachtauto ge botst. Hij is koi-te tijd later in het St. Annaziekenhuis in Oss aan zijn ver wondingen overleden. UTRECHT. De Amsterdamse no tarisklerk E. Peereboom (41) is ver dronken in de grote plas in Vinke- veen. Hij zat met een vriend in een gehuurd bootje dat plotseling door de golfslag bij een zandzuiger van Bos en Kalis vol liep en zonk. De twee mannen hebben geprobeei'd ,de zandzuiger zwemmend te bereiken. Dat is de heer Peereboom niet ge lukt. Zijn metgezel, de heer Zondag uit Nieuw Vennep slaagde er wel in, zichzelf te redden. BORNE. In de nacht van zaterdag op zondag is in Borne de 25-jarige A. ten Tusscher uit die plaats ver ongelukt. Hij wilde per fiets een spoorwegovergang passeren, maar zijn voorwiel raakte in de rails be kneld. Hij sloeg daardoor met zijn hoofd tegen de rails. Met ernstig let sel werd hij naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij in de loop van de nacht overleed. HELMOND. Op de Nooi'd-Konin- ginnewal in Helmond is de 18-jarige bromfietser V. uit Tilburg van ach- teren aangereden door een auto, be stuurd door Van L. uit Helmond. V. werd naar een ziekenhuis in Tilburg gebracht, waar hij overleed. HANK. De 32-jarige A. H. van Dortmond uit Hank is zondagmor gen in zijn woning in Hank (N.B.) van de trap gevallen en ter plaatse oveiieden. Volgens de dokter moet hij onwel geworden zijn. Hij was 's nachts van het .carnaval thuisge komen. NIEUWE SCHANS. In de Nieu we Schans is de 62-jarige weduwe mevrouw. D. Riemeijer-Lindeman in de woning van haar zoon van de ti-ap gevallen en om het leven gekomen. Haar zoon vond haar onderaan de trap toen zij reeds was overleden. DENEKAMP. Op de Ootmarsumse straat in de gemeente Denekamp zijn een personenauto en een uit tegen overgestelde richting komende brom fiets met elkaar in botsing gekoinen. De bromfietser, de 24-jarige J. B. G. Eerdman uit Ootmarsum, overleed ter paatse. Zijn duopassagicr, dc 22- jarige mej. M. A. G. Borging uit De nekamp, werd zwaar gewond, oven als de autobestuurder. TUBBERGEN. De 21-jarige kan toorbediende mej. M. J. J. Weierink uit Ootmarsum is bij een ongeluk met een auto om het leven gekomen. In Tubbergcn raakte de bestuurder van de auto waarin het meisje zat. in een scherpe bocht van de weg en kwam in een sloot terecht. Mej. Wei erink werd uit de auto geslingerd en overleed meteen. BREDA. In Breda is de 17-jarige B. Brocksma uit die plaats overleden aan de gevolgen van een verkeers ongeluk. De jongen stond met zijn bromfiets voor een rood verkeers licht op een kruispunt. Toen hij wat met de gashendel speelde, schoot zijn bromfiets plotseling vooruit, waarna hij frontaal tegen oen vrachtwagen terechtkwam. Aanhoudende stakingen in Rijnmondgebied ROTTERDAM, 14-2. Bij het me rendeel van de werven en metaal bedrijven in het Rijnmondgebied werd maandagmorgen onverminderd doorgestaakt, na het mislukken van de bemiddelingspogingen in het me taalconflict. Bij Verolme Rozenburg, Rotter damse Droogdok Maatschappij, Gus to en Wilton Feijenoord lag het werk volkomen stil. Een woordvoerder van de onder nemingsraad bij Wilton Feijenoord noemde de situatie maandagmorgen zeer gespannen. Maandag 14 februari Concertzaal, (foyer), 8.00 uur, cursus Streekgeschiedenis. Dinsdag 15 februari Zierikzee Mondragon, 8 uur, „Philatelica". Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, theorieles Rode Kruis-kolonne. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, discussie-avond Plattelandsvrouwen Bond afdeling Brouwershaven. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur. Ver. van Oud leerlingen. Geref. kerk, 7.30 uur, feestelijke jaarvergadering N.C.V.B. afdeling Haamstede. Woensdag 16 februari Zierikzee Herv. Ver.-gebouw, 7.45 uur, C.P.B. en N.C.V.B. Hotel Bom, 20 uur, leden vergade ring afdeling Schouwen Veilig Ver keer Nederland. Nieuvverkerk „Rehoboth", 8 uur, causerie over drugs. Donderdag 17 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, Herv. Vrouwengroep „Wees een Ze gen". Vrijdag 18 februari Zierikzee Concertzaal, 8.00 uur, „En nu naar bed", „ïrijoezikul" van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink, (Z.V.U.). Mondragon, clubavond Delta-Foto. Graanbeurs, Huis van Nassau, 8.00 uur, ABVA-feeslavond. Mondragon, 2.15 uur, afd. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Dreischor De Di'ie Schapen, 7.30 uur, P.J.Z. en C.J.P. „De Drie Schorren". „Nut en Genoe gen". Burgh Hotel Bakker, 7.45 uur. Vogelwacht. Zaterdag 19 februari Renesse Dorpshuis, 7.30 uur, uitvoering ..L. et E." Maandag 21 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, afdeling P.v.d.A. Oosterland De Pleisterplaats, 7.30 uur, afdeling Duiveland Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Woensdag 23 februari Nieuwerkerk Zaal Geref. Kerk, 7.45 uur, Geref. Vrouwenvereniging. Brandstichting bij burgemeesters woning VENLO, 13-2. Door brandstichting is zondagmorgen veel schade aange richt in de woning van burgemeester M. P. Hoeijmakers van de gemeente Helden bij Venlo. Het bleek dat tegen de tuindeur van de woning een auto band was geplaatst die met een vloei stof was overgoten en daarna in brand gestoken. Door de hitte sprong dc ruit in de tuindeur, vatte de vi trage vlam en breidde de brand zich tot in de kamer uit. Vloerbedekking en meubilair werden door het vuur aangetast. Dc brand werd ontdekt door een buurtbewoonster, die de burge meester waarschuwde. Op zijn beurt alarmeerde de burgemeester de brandweer die de brand tot het ene vertrek wist te beperken. Dc rijks politie stelt een onderzoek in. Driejarig meisje vermist AMSTERDAM, 13-2. De Amster damse kinderpolitic is een groot scheepse zoekactie begonnen naai de driejarige Elisabeth Natasja Jo hanna Jeanne van Zuylen uit Am sterdam, die sinds zaterdagavond ze ven uur wordt vermist. Het onder zoek is geconcentreerd op de omge ving van de Stadionkade in Amster dam. daar men vermoedt dat het meisje daar is verdronken. Twee jonget jes door ijs gezakt en verdronken VLAGTWEDDE, 12-2. De politie van Vlagtwcdde heeft vrijdagavond in het water van de Ruiten-A in Rijsdam (gemeente Vlagtwcdde) de lijkjes van twee jongens gevonden. Dc kin deren. dc 8-jarige Jacob van den Burg en de 9-jarige Freerk Meul- man, beiden uit Sellingen, zijn ver moedelijk door het ijs gezakt. ir i Vondst m grot TOULOUSE. 10-2. In het i a zuiden van Frankrijk zijn be- 4 langrijke pré-historische i a i>ondsten gedaan. In de grot i a van Fontanel, by Foi.r ten a noorden van Andorra, zijn te- f 4 keningen van dieren en *ym- f a bOllsche voorstellingen aange- 4 troffen en andere sporen van a menselijke bewoning. 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2