JasonCheese endekaasbomopNed.l M ERIC DE NOORMAN Stand van zaken Chr. Woningbouwvereniging Sch.-Duiveland ONZE PUZZELRUBRIEK 6 Vlucht naar Jupiter INGEZONDEN STUKKEN BRUINISSE. 9-2. Te Bruinisse vergaderde in hotel Storm de Chr. Woningbouw v er eniging Schouwen - Duiveland, onder leiding van de voorzitter burgemeester G. llokken. Een controlerapport per decem ber 1971 gaf geen aanleiding tot op merkingen. Een minder aangenaam bericht was binnengekomen van het ministerie vari volkshuisvesting, voor wat betreft de negen woningen in 1971 gebouwd. De huurprijs daarvan moet met f 7.50 per maand worden verhoogd, zodat deze uiteindelijk f 145,- gaat bedragen (twee wonin gen Van Hertsbeekestraat; 7 wonin gen Weststraat). Het bestuur vroeg machtiging aan de leden tot het afsluiten van een geldlening gröot f 51.000,- ter finan ciering van de centrale verwarming in 13 aan de vereniging toebehoren de woningen. De offerte van de Coöp. Raiffeisen- bank Bruinisse werd met algemene stemmen aanvaard; f 51.000,- tegen een rente van 8 procent koers 99 Vz procent. De gemeente garandeert rente en aflossing'. De c.v. aanleg betekent voor de bewoners een huurverhoging van f 36.- per maand. Gevraagd naar nieuwe bouwplannen memoreerde de voorzitter een reis van het bestuur naar de gemeente Avereest. waar een betere middenstandswoning werd gebouwd voor een aanvaardba re huurprijs. De stijging van de bouwkosten is echter van jaar tot jaar zo groot, dat deze woningen, in Bruinisse ge bouwd een huurprijs moesten op brengen van f 350,- tot 1' 400,- per maand. Men heeft gemeend, van bouwen te moeten afzien. De rondvraag Bij de rondvraag hadden verschil lende leden klachten over nog niet uitgevoerde verbeteringen. De admi nistrateur de heer Overbeeke te Nieuwerkerk had voor alles slechts één antwoord: de ambachtslieden te Bruinisse, hebben het zo druk, dat opdrachten hen door de woningbouw vereniging gegeven niet worden uit gevoerd omdat ze daarvoor de tijd niet kunnen vinden. Toen het bestuur moest kiezen tus sen het in orde laten maken van het centraal antennesysteem, of goten aan de schuurtjes had ze in 1971 ge kozen voor het centraal televisie an tennesysteem. In 1972 komen dan de goten. Het inbouwen van de B.R.T ontvangst (België) is eveneens weer een karwei dat nog even moet wach ten. Tussen trottoir en erfscheiding in de Weststraat zal liguster worden geplant. Enkele leden vroegen de schoorstenen te mogen uitbreken nu die door c.v. overbodig zijn gewor den, zo ook de kolenhokken. Het bestuur heeft daartegen in principe geen bezwaar, mits het ge beurt (wordt opgeleverd) ten genoege van het bestuur. De vereniging exploiteert nu 85 woningen, waarvan 18 in de gemeen te Duiveland. 'f Is niet alles goud DEN HAAG, 10-2. - F 1000 heeft een Sl-jarige alleenstaande Haagse vrouw dinsdag betaald voor wat blikken sieraden en een paar bijna waardeloze kleedjes. De bejaarde dacht gouden en platina armbanden en horloges en twee echte Perzen ie hebben gekocht. De politie zoekt de handelaren, maar beschikt over een vaag signa lement. Twee mannen hadden de be jaarde vrouw 's morgens de sieraden getoond. Zij iwnd ze wel mooi en toonde belangstelling. Voor 's mid dags kwam het duo terug in gezel schap van de „handelaar in Perzi sche tapijten". De koop werd gesloten. De vrotiw kreeg, wat volgens de mannen pla tina, goud en een heiise pers was, en de mannen ontvingen 1.900. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HEERLEN. De ondernemingsraad van de uitgeversmaatschappij Lim burgs Dagblad N.V. heeft geëist van af heden nauw betrokken te worden bij „ieder overleg, verband houdende met de mogelijkheid van fusie of structuurwijziging van het Limburgs Dagblad". HILVERSUM. - Een onbekende heeft in de nacht tweemaal de heer Hugo van Rhijn, verslaggever van NCRV's actualiteitenrubriek „Hier en Nu" (radio), thuis opgebeld en ge dreigd, dat indien de nieuwsvoorzie ning rond de sabotage aan de gas- stations niet zou worden stopgezet, een willekeurige politieman in Ne derland zou worden neergeschoten. DEN HAAG. In het Haagse Con gresgebouw heeft Martin Air met behulp van een computer uit een groep van 310 opgeroepen kandida ten 87 nieuwe stewardessen geselec teerd. AMSTERDAM. Wanneer op korte termijn geen nieuwe opdrachten bin nenkomen, zal het. ingenieursbureau Comprimo N.V. ruim 100 personeels leden moeten ontslaan. Door afne mende investeringsgeneigdheid op het ogenblik maakt het bureau een periode van slapte door. DEN HAAG. Het personeel van het Haagse kindertehuis „Maris Stel la", dat in het kader van sanerings maatregelen wordt gesloten, meent dat de sluiting niet nodig was ge weest. De puzzel van vorige week bleek een flinke „taaie" te zijn, maar ve len - zo bleek uit het aantal inzen dingen - hebben doorgezet en zijn er meestal wel uitgekomen. Nog eens hier het verzoek, speciaal aan de da mes; om de volledige naam; dus ook eigen familie-naam. De eerste prijs is bestemd voor: De heer P. J. Kramer De Huybertstraat 25 Zierikzce De tweede prijs gaat naar: De heer Jac. Steur Kommertjesweegje 2 Burgb De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. kwartet; 6. pastoor; 12. pier; 14. slof; 15. N.S.; 17. te; 18. bot; 20. al; 21.. p.c.; 22. alk; 24. rol trap; 27. lei; 28. ramp; 30. motor; 31. tact; 32. ik; 33. RP; 35. Eem; 36. e.a.; 37. ha; 38. maand; 40. prima; 43. del ta; 44. akela: 46. niets; 48. stelt; 50. op; 52. nr.; 53. pat; 55. rij; 56. M.O.; 57. orde; 59. Polen; 61. kiel; 63. rijm; 64. nonsens; 66. Nes; 67. ms.; 68. mi; 69. gek; 70. t.t.; 72. St.; 73. pope; 75. drom; 77. nijptang; 78. kropper. .Verticaal: 1. kanarie; 2. A.P.; 3. rit 4. teer; 5. er; 7. as; 8. slap; 9. tol; 10. of; 11. recital; 13. Rotte; 16. slak; 18. bloed; 19. tromp; 21. pech; 23. km; 25. om; 26. ar; 27. la; 29. praline; 31. tamelijk; 34. pater; 36. eiker; 38. men 39! nat; 41. rat; 42. alt; 45. voorman; 47. spong; 48. steek; 49. holster; 51. prijs; 54. alsem; 56. mees; 58. dm; 59. Po; 60. N.N.; 62. in; 64. nipa; 65. stro; 68. mot; 71. top; 73. p.p.; 74. en; 75. Dr.; 76. M.P. De nieijwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. soort houtzaagmo len; 6. zout van salpeterzuur; 12. geldelijke vergoeding voor verricht werk; 13. familielid; 14. paardeslee; 16. deel v.h. oog; 18. eetbare wortel; 19. 0.1 liter (afk.); 20. hoogste punt; 22. zoogdier uit de familie der her ten; 24. geboren (afk.); 25. ringvor mig koraaleiland; 27. gewelddadig heerser; 28. rivier in Rusland; 29. plaats in Drente; 31. uiting van ge negenheid; 32. kleur; 33. openbaar vervoermiddel; 35. siervogel; 36. god der liefde (mythologie); 37. stad in Italië; 39. breuk in een vestingmuur; 41. eigengemaakte vogelwoning; 44. op elkaar; 46. gekuipt houten vat; 48. kleur; 50. sprookjesfiguur; 51. hoog bouwwerk; 53. zonderling; 54. troefkaart bij diverse kaartspelen; 55. eenjarig plantje met een blauwe vierbludige bloemkroon; 57. plaag geest; 58. overblijfsel bij verbran ding; 59. gasvormig element; 60. ri vier in Duitsland; 62. dat is (afk.); 63. merg van sommige palmsoorten; 64. op alle plaatsen, overal; 66. ver- zét tegen het wettige gezag; 67. his torisch muziekinstrument. Verticaal: 1. loofboom; 2. laatstle den (afk.); 3. doortochtgeld; 4. buis v.e. tabakspijp; 5. slordig; 7. in el kaar; 8. kleverige stof; 9. snelle loop; 10. klaar; 11. soort gebak; 15. ruwe, samenhangende steenmassa; 17. bin nenvaartuig van circa 15 m lengte; 18. grappenmaker, clown; 19. kle dingstuk; 21. afzonderlijk bedrag op een rekening; 23. vat voor oliepro- dukten; 24. snel, vlug; 26. vrouwelijk beroep; 28. oorlogsvaartuig; 30. stad in België; 32. hoofddeksel; 34. bosge- was; 35. duinvallei; 38. hevige cy cloon; 39. scherprechter; 40. platte landsgemeente; 42. fijngemalen tuf steen; 43. driewielige vrachtfiets; 45. taai uiteinde v.e. spier, waarmede deze aan de beenderen is vastge hecht; 46. in die tijd (in het verleden) 47. wreedaard (figuurlijk); 49. advies 51. staatsiezetel v.e. vorst(in); 52. nijdige, gemene kerel; 55. echtgenoot 56. Hebreeuws mu/.iektckcn in de psalmen; 59. vochtig; 61. lijst v.h. aangemonsterde scheepsvolk; 63. stoomschip (afk.); 65. moterton (afk.). 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29. 30 31 32 33 34 35 3b 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 68 7 HILVERSUM. Ruim 800.000 Ne derlanders van 15 jaar en ouder heb ben gedurende een bepaalde tijd ge luisterd naar de eerste van de reeks van negen nachtuitzendingen, die de NOS-radio elke nacht van 00.00 tot 07.00 uur via Hilversum I wijdt aan de Olympische Winterspelen in Sap poro. MAASTRICHT. De arbeidsmarkt situatie in Limburg is de laatste maand zo verslechtert, dat ex-mijn werkers, die weer in het arbeidspror ces waren opgenomen, opnieuw werkloos zijn geworden. EDE. Na een opsporingsactie in ca. 30 boerderijen in Lunteren (gemeen te Ede) heeft de algemene inspectie dienst tegen 15 boeren proces-ver baal opgemaakt wegens het in bezit hebben van antibiotica. Dit heeft de politie van Ede, die de opsporing sa men met de inspectie dienst heeft verricht, woensdag meegedeeld. DEN HAAG. De jongerenorganisa ties van de ARP, de CHU, en de K VP hebben met verontwaardiging kermis genomen van het besluit van de regering geen goedkeuring te ver lenen aan de subsidie van f 9.500 die de nationale commissie ontwikke lingsstrategie aan de koffieactie van het Angolacomité heeft gegeven. HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft nog geen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 30-jarige Ma rokkaanse fabrieksarbeider Allal Ben Z., die wordt beschuldigd van doodslag op de 34-jarige Haarlemse vrouw Frieda van Nie.op 14 septem ber in Vijfhuizen. ARNHEM. Zaterdag zal op de werf van de Arnhemse Scheepsbouw Maatschappij N.V. de kiel worden gelegd vooor het nieuwe Rode Kruis hospitaalschip „J. Henry Dunant". Tijdens de actie „Ship Ahoy" in ok tober 1970 heeft de Nedei'landse be volking f 7,8 miljoen voor dit schip bijeengebracht. DEN HAAG. Binnenkort zullen de laatste zes van de in totaal honderd vijf door de luchtmacht bestelde NF- 5-straaljachtbommenwerpers van Canada naar ons land worden over gevlogen. WASHINGTON, 11-2. De Verenigde Staten staan op het punt een grote stap in de ruimte te ondernemen met de lancering van het eerste ruim tevaartuig naar de omgeving van Jupiter, de grootste pla neet van ons zonnestelsel. Een onbemande Amerikaan se wetenschappelijke kunst maan „Pionier F" genaamd, gaat op 27 februari beginnen met een reis naar die planeet die twee jaar zal duren. Het 300 kilo wegende ruimtevaar tuig wordt uan Kaap Kennedy gelanceerd en zal sneller en verder reizen dan elk tot nu toe gelanceerd voorwerp van menselijk makelij. Het zal in de ruimte aan gevaren bloot staan waar wij nog slechts een flauw vermoeden van hebben. Koi'i'èlmniskem Schouwen Op de j.l. woensdag gehouden ver gadering van de maiskern Schouwen bleek, dat de animo voor het telen van korrelmais dit jaar weer ver groot was. De opbrengst- en prijzen- ontwikkeling van andere gewassen en vruchtwisselingsproblemen zijn daar wellicht niet vreemd aan. Het totale areaal korrelmais van de kern Schouwen kwam nu al op 140 ha. Het is niet verantwoord, in onze gemiddelde klimatologische om standigheden, de verzorging van zo'n oppervlakte (42 telers) uit te voeren met één zaaimaehine en één dorsgarnituur. Er werd dan ook be sloten tot oprichting van een tweede nieuwe, maiskern Schouwen. Deze zal verzorgd worden door de heer Joh. v. d. Wekken, loonwerker, te Brouwershaven, die hiervoor zowel een zaaimaehine als een dorsgarni tuur zal aanschaffen. Vanzelfspre kend zullen beide kernen, t.w. Schouwen I, verzorgd door Gebr. Boot te Haamstede en Schouwen II, nu dus verzorgd door Joh. v. d. Wek ken, nauw samenwerken, opdat een zo efficiënt mogelijke uitvoering der werkzaamheden t.a.v. deze teelt nor maliter verzekerd is. Eventuele na dere inlichtingen, ook t.a.v. de teelt van korrelmais, worden gaarne ver strekt. Namens de kernen, J. H. ZWART SPORT VOETBAL K.N.V.B. AFDELING ZEELAND ZONDAGCOMPETITIE Het programma voor zondag 13 februari luidt: le klas: DFS-IJzendijke (14 uur); Aardenburg-Schoondijke; Hoofd- plaat-Gostburg; Philippine-Ria-W. Lewed. Boys-Graauw. Res. le klas: Zierikzee li-Steen II (14.30 uur); Zeel. Sport Ill-Axel III; Vogelwaarde II-Terneuzen IV; Hon- tenisse II-Vlissingen IV;; Zeelandia III-Noormannen II. 2e klas B: Domburg Il-Zonnemai- re; RCS III-Luctor II; Cortgene- Goes III; Volharding-K wadendam- me. 3e klas E: Renesse II-SVOWK (14.30 uur); Zierikzee Hl-Volharding II; 's-H. Arendsk. Ill Zonnemaire II ZATERDAGCOMPETITIE Het programma voor zaterdag 12 februari luidt: le klas: WIK-Veere (15.45 uur); 's H. Arendskerke-MEVO; Middel burg V-Arnemuiden II; Waarde- Wemeldïnge; Zaamslag-Kloetinge. 2e klas A: Bruse Boys-ZSC (15.45 uur); Duiveland-Borssele (15.45 uur) Colpl. Boys-Brouwershaven; Se- rooskerke-SKNWK; Kloetinge II- Bevelanders; Wolfaartsdijk II-Oost- kapelle. 3e klas A: DFS III-Kloetinge IV (15 uur); WIK II-Krabbendijke II (15.45 uur); Apollo II-MEVO II; Schore-Hoedekenskerke; Wemel- dingell-Bruse Boys II. 4e klas A: Brouwershaven Il-Se- rooskerke III (15 uur); MEVO III- WIK III (15.45 uur); SKNWK II- ZSC II (15.45 uur); Veere II-Duive- land II. JUNIOREN Groep A I: Terneuzen A I-Zee land Sport A I. Zierikzee I-Hansweertsc Boys I A.s. zondag op de gewone tijd speelt Zierikzee I een vriendschap pelijke wedstrijd tegen H. B I. De opstelling is als volgt: A. Stoutjes- dijk d.; J. Voets, J. Klink, J. Geleyn- se, A. Kamp a.; K. Lodewijk, L. v. d. Hoek, A. v. Tiggelhoven m.; N. Goos- sens, H. Vermeule, W. de Regt v.; wisselspeler Th. Klink. Zijn wereldberoemde snor trilt. Wie heeft daar afluisterapparatuur verstopt in dat brokje kaas? Snel rukt hij het gouden hapje van Tanja's golvende lippen... WHAM! Buiten ontploft twee ton jong belegen Goudse. Jason's list heeft gewerkt: uiteengespat in duizenden stukjes verzegelt die kaas uit 't vuistje de monden van de Hatzeflatz bende voorgoed. 'Mmm', zoemt Jason, 'verrukkelijk stuk.' 'Ik?' vraagt Tanja. 'Nee,' mompelt Jason en bijtin 'tandere blonde brok. The end. Zierikzee II-Stecn II Voor de competitie afdeling Zee land treedt Zierikzee II aan tegen het eveneens sterke Steen. De op stelling is als volgt: R. Verbeek d.; A. Willemse S. Kamp, C. Struyk, B. Wijsman a.; H. Berrevoets, Th. v. Aken, J. Hogerheide m.; R. Pieters, A. Winkelman, aanv. J. Jonker v. en de reserves J. Papeoold en J. Ver- kaart zullen het wel redden. Zierikzee Ill-Volharding II H*et herboren Zierikzee III zal we derom voor succes willen zorgen met: L. Jonker d.; J. Berrevoets, K. Dopper aanv., H. Panoux, J. Schoo- nen a.; C. de Reab, J. A. Berrevoets, J. C. Struyk m.; C. Heyboer, W. Ra- via, L. Stoel v. Competitie Provinciale Zeeuwse Dambond Tholen I—Zierikzee I 9—11 Tholen I-Zierikzeel 9-11. De per soonlijke uitslagen zijn: J. Huigens- P. C. v. d. Velde 1-1; M. de Wild- J. A. van Akkeren 1-1; J. de Jonge- S. Schot 2-0; W. C. Boot- K. A. Droo- gers 0-2; C. L. Boot-J. de Rijke 2-0; J. Folmer-S. de Korte 1-1; J. W. Stoutjesdijk-J. Schot 2-0; J. Flik- weert-W. A. Boogert 0-2; P. v. Strien-N.N. 0-2; M. v. d. Wielen-A. v. Akkeren 2-0. VOLLEYBAL SCHAKEN Terneuzen I-Zierikzee I GVz-ZVi Het is een verzwakt Zierikzee I zaterdag jl. niet gelukt om in de uit-' wedstrijd tegen Terneuzen I èèn of twee puntjes te veroveren. De Zie- rikzee-ploeg verloor met 6 ¥2-3 ¥2. De gedetailleerde uitslagen luiden: K. H. Cohen-C. J. M. Nolet 1-0; G. W. de Ridder-J. M. Bevelander 0-1; D. de Jonge-A. J. Hendrikse 0-1; W. J. de Ridder-A. M. v. d. Westen 1-0; A. Beishuizen-J. Hoogstrate 1-0; P. J. Mene-H. Uil 1-0; W. J. Eberhard- M. Krijger ¥2-¥2; C. Provoost-A. J. C. Blom 1-0; P. de Ruiter-H. Koster 1-0; A. Stadhouder-F. Donker 0-1. Nog touwtrekken 0111 het wereldkampioenschap AMSTERDAM, 10-2. Er is nog geen beslissing genomen waar de match om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder groot meester Boris Spasski (Rusland) en uitdager grootmeester Robert Fi scher (V.S.) zal worden gehouden. De president van de Wereld schaakbond, prof. dr, Max Euwe, deelt het volgende hieromtrent me de: „noch tussen de Russische en de Amerikaanse schaakbond, noch tus sen wereldkampioen Boris Spasski en uitdager Robert Fischer is tot op heden overeenstemming bereikt met betrekking tot het land en/of de plaats waar de titelwedstrijd zal kunnen plaatshebben. Wel is het aannemelijk dat de strijd rond de 25e juli zal beginnen". Prof. Euwe onderzoekt thans nog enkele moge lijkheden ter voorbereiding van zijn beslissing die waarschijnlijk over enkele dagen zal vallen. Delta Sp.—Cluzona 3—0 Maandagavond speelden de heren van Deltasport een voor hun zeer belangrijke wedstrijd tegen het Nieuwerkerkse Cluzona, Cluzona stond n.m. in de kompetitie nog steeds aan de kop. met Deltasport heel dicht op de hielen. Deltasport was dan ook vast van plan hier iets aan te doen. hetgeen hun ook op overtuigende wijze is gelukt. Tot de vingertoppen geladen kwa men de heren van Deltasport het veld in. vast besloten flink voor de winst te knokken. In de eerste set begon Deltasport gelijk aan een gx-oot offensief, er werd goed op de aanval gespeeld, zonder ook maar een ogenblik de verdediging te verwaarlozen, het hele team draaide als een trein, in het begin van de set probeerde Clu zona nog wat tegen te spartelen, maar op zo'n geweld van Deltasport zijde hadden de heren kennelijk niet gerekend, Deltasport behield steeds een behoorlijke voorsprong, zodat de overwinning geen moment in gevaar kwam, de winst van de set ging naar Deltasport met een stand van 15-8. In de tweede set was Cluzona he lemaal nergens meer, de heren had den nu in het geheel geen antwoord meer op de enorme aanvallen van Deltasport, ze werden volkomen van de kaart gespeeld, met het grote verschil van 15-2 won Deltasport ook deze set. Ook de derde set liet geen ander beeld zien, Deltasport bleef heer en meester, en gaf geen moment krimp. We hadden van Cluzona toch wel wat anders verwacht; van het anders met een zo'n grote inzet spelende team was niets meer over. Op over tuigende wijze wist Deltasport ook deze set te winnen met een stand van 15-4. Einduitslag een 3-0 overwinning voor Deltasport. De Heer der Heruli 25. ..Ik zal dit besluit dus tekenen. Heer Svitjold". zegt Eric de Noorman. „Doch er moet ook...." Een klop op de deur onder breekt hem. „Treedt binnen!" roept de ko ning. Een oude krijger komt, een jongeling voor zich uitduwende, het vertrek in. „Vergeef mij do storing, Heer koning", be gint hij eerbiedig. „Deze knaap trof ik in het woud aanbij een dood hert! En hij durft nog te beweren dat hij gécn stroper is ook!" „Een stroper?" vraagt Eric. Scherp neemt hij de slanke knaap In de wolvenpels op. De donkere ogen zweven rusteloos heen en weer. Stugge afkeer en vrees liggen op dat bleke, smalle gelaat. Een kort ogenblik slechts blij ven die ogen op Eric rusten, doch lang genoeg om de mensenkenner, die de Noorman is, te overtuigen. „Wacht buiten een ogenblik!" zegt hij kort. ..En dat hert, zorg dat het hier ge bracht wordt!" Als tie meest dringende zaken afgehandeld zijn, geeft de koning zijn getrouwen een wenk dat zij zich kunnen verwijderen. Svitjold werpt zijn vorst een vragende blik toe, doch Eric schudt het hoofd. „Het schijnt mij beter dat ik die vreemdeling alleen ondervraag, merkt hij op. „Verzoek hem hier te komen. Heer Svitjold". Het is prins Erwin die enige ogenblikken later de vreemdeling binnenbrengt. „Hier is hij, vader!" schalt zijn stem. „Hij heet Allan en hij zal vast mijn vriend worden!" Glim lachend kijkt de Noorman van zijn zoon naar de stugge knaap, die de ogen neergeslagen houdt en opstaande zegt hij vriendelijk: „Wel kom op Wogram's burcht". De Heruli kijkt snel op. Hij voelt weer de zelfde verwondering als toen hij de Noorman voor het eerst zag. Want in plaats van de woesteling, die Helge en Bogul hem afgeschil derd hebben, ziet hij een rijzige gestalte voor zich. een van wilskracht getuigend doch in nemend gelaat en helderblauwe, vriendelijke ogen. Is dit werkelijk Eric de Noorman?" „Laat ons alleen. Erwin!" zegt de Noorman. Teleurgesteld ziet de jonge prins zijn vader aan. doch zonder protest trekt hij zich terug Eric neemt zijn vreemde gast onderzoekend op. Opnieuw treft hem de sombere uitdruk king in die donkere ogen. „Gij voelt u hier niet op uw gemak, is 't wel?merkt hij op. De knaap schudt bijna onmerkbaar het hoofd. „Het komt mij voor", gaat de Noorman ver der. „dat gij niet tot ons volk behoort En als de jongen nog steeds blijft zwijgen, voegt Eric er aan toe: „Gij behoeft geen vrees te koesteren, er zal u hier niets kwaads geschie den. En wat dat stropen betreftik zie aan u dat ge geen stroper zijt!" Dan, zonder een reactie van de jongen af te wachten, begeeft de Noorman zich naar de deur. Met een forse beweging schuift hij het zware gordijn opzij en duwt de eikenhouten deur wijd open. „Gij zijt vrij om te gaan waar heen en wanneer ge verkiest f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4