RENESSE OPENDE OVERTUIGEND RIJ VAN STRAFEESTEN BEGROTINGSBESCHOUWINGEN NA AFWERKING AGENDA STREEKNIEUWS Fanfare „Oefening en Uitspanning" gaf geslaagde uitvoering in „Ons Dorpshuis" Zaterdag Straofeest te Burgh-Haamstede ZIERIK7.EESC1IE NIEUWSBODE Dinsdag 8 februari 1972 Nr. 21028 Gemeenteraad Zierikzee Pluim op lioeil van Slra-commissie ZIERIKZEE, 7-2. De raad van Zierikzee, onder voor zitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, liep op de maandagavond gehouden vergadering stevig in de pas bij - wat de tijdsduur betrof - de agenda, waar door nadien nog gelegenheid bestond voor algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1972. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schryven van de Raad der Europese Gemeenten, inzake verzoek tot toetreding. Het college meende dit te moeten ontraden, omdat nut en resultaat van de gemeente moeilijk kunnen worden aangetoond. De heer Groen (P.v.d.A.) was een andere gedachte toegedaan en pleitte voor toetreding. Gelet op de uitbreiding van de E.E.G. zag hij hier duidelijk het nut van in. Er komen in de raad belang rijke zaken aan de orde, als milieuhygiëne e.d. Hij vond de twee cent per inwoner geen onoverkomenlyk bezwaar. De voorzitter wees er op dat het lidmaatschap doorgaans impliciet in houdt het bezoek van vergaderingen en het deelnemen aan de beraadsla gingen door de voorzitter. Daardoor komt het lidmaatschap aanzienlijk durder. Wethouder Bij de Vaate zag geen mogelijkheden op grond van de fi nanciële gevolgen en achtte het voor Zierikzee onbereikbaar. De voor zitter vond het lidmaatschap wel passend in de tijd, maar gaf het te besteden geld toch liever aan eigen culturele verenigingen. De heer De Moor wilde het in de toekomst nog eens goed bekeken zien. Wethouder Asma zag een mo gelijkheid tot lidmaatschap, maar dan „met thuishouden" van de bur gemeester. Het voorstel - Groen toch toe te ti-eden werd - in stemming gebracht - verworpen met 9 tegen 4 stemmen. De raad ging akkoord met een schrijven van G.S. betreffende aan passing van de wethouderswedden per 1 oktober 1971, i.v.m. de na-cal- culatie 1971. De heer v. d. Doel vroeg om aan schaf van meer exemplaren van de Ontwikkelingsschets 1971, die de ge meente is aangeboden door G.S. Overeengekomen werd dat één exemplaar per fraktie zal worden verstrekt. Voor een bedrag van f 1800, wordt de leeggekomen bovenwoning van de Muziekschool - Poststraat 43 - aan de school verhuurd voor even tuele huisvesting van leraren. Een voorstel tot grondverkoop aan „Be ter Wonen" ging onder de hamei- door. Pand Paardenstraat 6 In bespreking kwam een schrijven van de heer G. C. Anker inzake het pand Paardenstraat 6, zijn eigendom. Wat ook de merites van dit schrij ven zijn, onverkort blijft - volgens de voorzitter - de reeds in augustus 1971 gestelde eis, dat het pand wordt opgeknapt, daar het gevaar voor de omgeving oplevert. De heer Simmers meende dat er nog eens met betrok kene diende te worden besproken. Het gaat om een bedrag van f 4500, waarvoor de gemeente eigenaar kan worden van het voorste deel van het pand, waarvoor de gemeente alleen belangstelling heeft. De heer Becu wilde de mening horen van Publieke Werken. De heer Den Boer vroeg of de heer Anker een plan tot herstel heeft la ten maken. De heer Sprengelmeijer meende dat er langs elkaar heen ge praat is. Hij wilde weten wat de heer Anker wil en dat dan in P.W. bren gen. De voorzitter zei dat de direkteur P.W. een prijs heeft genoemd. De heer Anker is in het college gehoord, maar zijn vraagprijs was - naar oordeel van het college - veel te hoog. De voorzitter vond dat er wel erg veel compassie met betrokkene wordt betracht. De wethouder P.W. zei dat destijds een prijs is genoebd, maar die was lager dan de door de heer A. bedon gen. De heer A. heeft opgemerkt dat de direkteur P.W. het college niet is, maar - zo zei de voorzitter - de raad moet beslissen, zodat de heer A. kan zeggen in feite ook niet met het col lege te kunnen onderhandelen. De gevraagde bedragen blijken f 7000 voor het (voorste) deel en f 11.000 totaal. De voorzitter vond deze prijzen hoog in verband met met het oorspronkelijke aankoopbe drag door de heer A., maar de heer Sprengelmeijer zei dat gemeente met de koopsom niets te maken heeft. In strikt juridische zin be-aamde de voorziter dit. De heer Den Boer vond dat er thans voldoende contact is geweest met betrokkene en dat de heer A. thans moet zorgen de zaak in orde te maken naar eis van de raad in augustus '71. College en raad deel den deze opvatting. Tot vertegenwoordiger in de ge meenschappelijke regeling Woonwa gencentrum werd gekozen de voor zitter, met wethouder Bij de Vaate als plaatsvervanger. Een wijziging van deze regeling ging onder de ha mer door. Het bedrag per leerling voor het bijzonder lager onderwijs werd vastgesteld op f 141,77. Voor de aanschaf van studiemateriaal, aangevraagd door de Stichting „Ka tholiek Onderwijs Zierikzee" werd f 8078,85 toegestaan. Uitbreiding lelefooninstallatic B. en w. vroegen voor uitbreiding van de telefooninstallatie van de Dienst Gemeentewerken f 4000. De heer Doeleman had deze zaak tevo ren graag in de commissie van P.W. gezien, maar de voorzitter vond deze uitbreiding geen „publiek werk". De heer Simmers vond het ook niet goed, dat geen inspraak is verleend; evenmin de heer Sprengelmeijer. De voorzitter bleef het een zaak van in terne organisatie vinden, hoewel wethouder Bij de Vaate erkende dat het wel te maken heeft met de fi nanciën van P.W. Juist omdat er gel den worden gevoteerd, heeft de com missie P.W. er mee te maken, vond de heer Simmers. De wethouder deelde mede dat naar posten gezocht is, waar nog iets af kon. De heer Be- cu wilde een specificatie. De heer Groen vond één aansluiting voor de ze dienst minimaal en wilde onver wijld uitbreiding, waartoe werd be sloten. Begrotingswijzigingen Hierna volgden enkele begrotings wijzigingen, die werden goedge keurd, zulks i.v.m. uit te voeren werken; aanbrengen toiletgroep en mortuarium in stadscentrum (ex- badhuis): f 18.000. Schoolgebouw in West f 455.771,93. Kosten eerste in richting R.K.-school voor basison derwijs: f 906.591,09. Restauratie No- belpoort: f 389.000. De heer De Moor wilde m.b.t. dit laatste punt geacht worden te hebben tegengestemd. Pendelbusje ging over de fcop Gsteren (maandag)morgen is een ongeluk met een personeelsbusje, waarin acht pendelaars uit Middel burg vervoerd werden naar Rotter dam, op wonderbaarlijke wijze goed afgelopen. De pasagiers en de chauf feur van het busje, W. P. J. uit Mid delburg ontsnapten aan de dood toen het busje op de Grevelingendam in een slip raakte. Het voertuig schoot naar de linkerkant van de weg en kwam daarbij in botsing met een tegemoetkomende personenauto bestuurd door H. J. de J. uit Papen- drecht. Het busje sloeg twee maal over de kop en belandde vervolgens weer in de normale stand op de weg. De inzittende liepen slechts lichte verwondingen op, evenals bestuurder De J. van de personenauto. Het busje werd zwaar beschadigd, de perso nenauto liep in lichte mate schade op. C.H.U. Slatenkling Goes (vervolg) Ds. Oliemans constateerde aller- wege een nieuw elan in de partij, die hij betitelde als een reveil, waar- NIEUWERKERK, 7-2. Voor een goed gevulde zaal, gaf het Nieuwer- kerkse fanfarekorps „Oefening en Uitspanning" in „Ons Dorpshuis" de Jaarlykse uitvoering. Deze avond, het was vrijdagavond, opende de voor zitter, de heer B. Heybocr Lzn„ de uitvoering met een openingsspeech. De voorzitter toonde zich zeer opti mistisch wat betreft het stijgende ledental van het fanfarekorps. Onlangs zijn drie afgestudeerde leden tot het korps toegetreden, zo dat de bezetting thans achttien man bedraagt. De bedoeling is dat er na de uitvoering nog een drietal aktief gaat meedoen in de „muziek", ter wijl de dirigent, de heer A. Rnde- walt. zes aspirant-leden in opleiding heeft. Na het welkomstwoord ging het korps over tot de „daad" cn speelde zes vlotte nummers. „Military Es cort" (mars. H. Bennet); „Caravelle" (ouverture, L. Delbecq); „Jingle Bells" (parademars, C. J. N. Cori); „Dnnscry" (Tielman Susato) a. Ron- De heer Groen informeerde m.b.t. de nieuwe school in plan West nog naar de expressievakken, mede in correlatie met de lokaliteiten. De voorzitter lichtte toe dat er minder geld zal komen voor verbetering van die vakken. De heer Simmers dankte de voorzitter voor de CR.M.-bespre kingen. Geldlening Op voorstel van b. en w. ging de raad akkoord met het aangaan van een vaste geldlening ad f 91.000, te gen een rente van 7r'/s en een looptijd van vijf en twintig jaar, bij de Bank van Ned. Gemeenten. Bij de rondvraag antwoordde wet houder Asma, dat zich sollicitanten hébben gemeld voor kleuterleidster aan de school Calandweg. Er is één kanshebbende kandidate, die in tij delijke dienst zal worden aangesteld. De wethouder van P.W. deelde me vrouw Beije desgevraagd mede, dat een deel van de voor de speelplaat sen bestelde tegels (de helft) is be steld Een nieuw procédé voorkomt verharding van de rubber tegels. De voorzitter dankte na de alge mene beschouwingen de frakties voor de positieve instelling t.a.v. de begroting, ook tegenover het college en de ambtenaren. Hy verwees naar de woensdag 9 februari a.s. te houden raadsverga dering, waarop het eollege op vragen en opmerkingen zal ingaan en er ge legenheid is voor de duplieken. bij het er vooral om ging het Evan gelisch karakter niet te verlooche nen, dit kwam ook voor in de KV.P. en de A.R., al komen de tendensen daarvan dan niet in de pers, omdat een aantal tegenwoordige medewer kers aan de publiciteitsmedia, dat niet zint. Ds. IJtsma, Middelburg, onder streepte nog eens wat Ds. Oliemans had gezegd over te sombere kijk van het visitatorenrapport, op de heden daagse samenleving. Evenals ds Olie mans, (bekend jeugdpredikant) had hij grote belangstelling van de jeugd voor het evangelie geconstateerd te Middelburg diezelfde belangstelling. Een aantal opmerkingen had de heer J. R. de Boer (oud raadslid van Zierikzee) thans te Goes, terwijl de heer Tanis uit Goes aandrong de band met de z.g. centrumgroep in de Unie niet door te snijden. De heer J. A. de Boe, Poortvliet, stond nogal kritisch tegenover en kele door Ds. Oliemans gemaakte opmerkingen. Het nieuwe reglement van de Ka merkring werd, zij het op sommige punten geamendeerd, aangenomen. Bestuursverkiezing Het gehele bestuur was aftredend. Namens de Statenkringen waren ge kozen: de heren J. C. Basting, Cad- zand; A. M. Dek, Kapelle; J. A. de Boe, Poortvliet; D. J. Dekker, Ter- neuzen; J. Hooy, Middelburg; J. van der Maas, Oosterland en J. G. Ven- tevogel, Vlissingen. De vergadering moet nog voor zien in zeven andere vakantezetels. Gekozen werden door de vergade ring de heren W. Sanderse, Vlissin gen; H. Eversdijk, Heinkenszand; S. J. Goverse, Valkenisse; A. van Dijk, Terneuzen; S. J. Lous, Oostkapelle en F. Burger, Wemeldinge. Als voorzitter werd gekozen de heer H. Eversdijk, daar de huidige voorzitter de heer C. F. van der Peyl geen verlenging van zijn mandaat wenste. ZIERIKZEE Frisse duik Vorige week - er dreven zelfs nog enkele ijsschotsen in het water - ar riveerde een onbekende automobilist aan de Nieuwe Haven. Hij stak zich in zwembroek en dook „de kaai" in, waar hij proetsend en spartelend de suggestie wekte dat het lekker was. De man was feitelijk in overtreding, maar gelet op zijn kolossale thermi sche prestatie, zal wel niemand het hem euvel hebben geduid. Na drogen en aankleden verdween hij weer met zijn auto. RENESSE, 5-2. Zaterdag 5 februa ri heeft men in Renesse onder grote belangstelling de rtcks van Stra- feesten, die ieder jaar in de West hoek van Schouwen wordt gehou den, geopend. Er hadden zich voor deze Stra 40 deelnemers by de com missie laten in schrijven. Jammer dat er ook enkele mensen meereden, die zich niet wilden laten inschrij ven, o.a. uit Ellemeet, omdat men door de officiële inschrijving en het inschrijfgeld hoopt het Strafeest nieuw leven in te blazen en aantrek kelijker te maken. Rond twaalf uur vertrok men van af „Bonafide" en omstreeks twee uur werden de paarden en hun berij ders door het muziekkorps van Renesse „Luctor et Emergo" bij Kab- belaarsweg opgehaald. Vandaar zette men met de muziek voorop koei's naar de dorpsring. Nadat men een rondje over het dorp had gemaakt stopte men voor het oude gemeente huis, waar de heer J. A. Kouman het woord nam. Hij sprak namens de Stracommissie en „Luctor et Emer go" zijn vreugde er over uit dat zij zich ook dit jaar weer aan het ge meentebestuur konden presenteren. Hij dankte het gemeentebestuur voor al het werk dat het afgelopen jaar voor de hele gemeenschap van Re- nesse heeft gedaan en hoopte dat het in het nieuwe jaar weer de zelfde aandacht voor Renesse en zijn pro blemen zou hebben. Wethouder Steur antwoordde blij te zijn dat men in Renesse een Stra commissie had benoemd, die zich met de zorgen van de organisatie van dit evenement belastte. Het zou spijtig zijn als dit folkloristisch eve nement door gebrek aan animo in Renesse zou ophouden te bestaan. Hij verontschuldigde de burgemees ter die wegens privé zaken niet aan wezig kon zijn. Aan het slot van zijn praatje wenste de heer Steur alle verenigingen van Renesse het beste voor het komende seizoen en hij be loofde dat het gemeentebestuur daar waar mogelijk zeker zijn steentje aan zou bijdragen. Daarna vond in „Het wapen van Renesse' de prijsuitreiking voor het mooist versierde paard plaats. Eerste werd de heer B. Moerland, 2e Conny Steur, 3e H. Krijger; 4e mej. Duin houwer, 5e A. Bakker, 6e J. Verboom De combinatieprijs ging naar de heer Kiesenberg. Tijdens de prijsuitrei king zorgde „Luctor et Emergo" voor een vrolijk muziekje. De winnaar van de wedstrijd versieren op de voorgrond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode.. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Jeugd-premiesparen 10 premie NOORD WELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. door S. van Nieuwenhuize en 2-5 door Jan Kosters. Twee buitenspel- doelpunten van P. Verkaart en M. Hogerheide werden wegens buiten spel afgekeurd. Vijf minuten voor tijd bepaalde Nico v. d. Bos de eind stand op 3-5. Het bestuur hoopt dat dergelijke wedstrijden meer gespeeld zullen worden. Big S heeft inmiddels een elftal van bekorlijke dames samengesteld, dat zeer binnenkort binnen de lijnen komt De reis naar de kunstijsbaan in Utrecht op zaterdag 5 februari kon jammer genoeg niet doorgaan, doch deze reis volgt op een nader te be palen datum. Dan wordt zeer bin nenkort gestart met basketbal en de wedstrijden zullen gespeeld worden in de Sportzaal te Haamstede. De film „Vrede", inmiddels vol tooid, is volledig geslaagd. De pre mière wacht nog op de onderschrift- titels en de bijpassende muziek. Het bestuur hoopt verder dat zaterdag 12 februari alle leden gecostumeerd zullen verschijnen op het gebruike lijke Carnaval-Strafeest, dat des avonds te 20.00 uur in het soosge- bouw begint. Een traditioneel carna- valsgebruik, het z.g. „worstkluiven" zal op deze avond niet ontbreken. Optreden Zeeuws Jeugdorkest haamstede de; b. Basse-danse; c. Pavane; d. La bataille; „Populaire stukjes" en „Les Montagnards" (mars, Th. Jetten). „Hoera een drieling" Hierna kwam de toneelgroep Pla- tago uit Goes op het toneel met de klucht (in drie bedrijven) „Hoera een drieling" van Dick Maasland. Regisseur was Henk Kloosterziel en souffleur Han Balman. Er werd be hoorlijk op de lachspieren gewerkt, de aanwezigen genoten met volle teugen. In de pauze, tussen het eerste en tweede bedrijf, werd er een verloting gehouden, die zeer in de smaak viel. Na veel „lol en leut" om de klucht, besloot de voorzitter de uitvoering. Hierna volgde nog een gezellig sa menzijn, met bal. De heren Capelle (accordeon) en Wicbrens (drumstel) luisterden het geheel op met vrolijke muziek. Het was reeds in de kleine uurtjes toen allen naar huis keerden. „O en U" mag zonder twijfel terug zien op een 7.eer geslaagde uitvoering en popgroep Voor de tweede maal vestigen wij - op verzoek de aandacht op het concert door het Zeeuws Jeugd Or kest, dirigent Peter Jense, dat zater dagavond a.s. plaats vindt in de Zie rikzee Concertzaal, met medewer king van de popgroep Beautiful Ida ho. Op het programma staan werken van Mozart, Cimarosa, Van Beurden en Manneke. Voorverkoop van kaar ten: Muziekschool, Poststraat. BURGH Aktiviteiten van Big S" BIG S is in het afgelopen week end op de sportieve toer gegaan. Het bestuur organiseerde allereerst een volleybal-wedstryd tussen een zes tal uit Big S en een zestal der Ryks Scholengemeenschap uit Zierikzee. De wedstryd werd verdiend met 4-t gewonnen door Big S. De voetballerij kwam eveneens uit de blokken en zaterdagmiddag speel de de jeugdsoos tegen een elftal dat welwillend door de de heer P. Bouwman uit Haamstede bij elkaar was gebracht. In een sportief treffen won het Bouwman-elftal met 5-3. Het scoreverloop was als volgt: 1-0 door H. Geleijnse (Big S), 1-1 door H. Goedbloed, 1-2 door Leo de Feiter die in eigen doel schoot. Dit werd tevens de ruststand. Na de rust doelpuntte Leo de Fei ter opnieuw, doch nu aan de goede kant. zodat het 2-2 werd. Piet Cock zorgde voor 2-3 gevolgd door 2-4 Jaarvergadering Rijvereniging Vrijdagavond 11 februari a.s. houdt de Landelijke Rijvereniging „Wes telijk Schouwen" in hotel Bom de jaarvergadering. De agenda omvat o.a. een bestuursverkiezing. Verkoping Voor de gemeente Westerschouwen verkocht maandagmiddag in hotel Bom te Haamstede, notaris v. d. Hoe ven twee panden, nl. Noordstraat 7 en 17 met daarbij in totaal 450 m'-'. grond. Koper werd de heer P. Bouw man te Haamstede voor f 45.000. scharendijke Komende viering 10-jarig bestaan s.v. ZSC '62 Daar de sportvereniging in april haar 10-jarig bestaan wil vieren wordt op vrijdag 11 februari a.s. in hotel „Het Witte Hert" met de leden en donateurs een buitengewone ver gadering gehouden. Op deze avond zal dan van gedachten worden ge wisseld op welke wijze men deze dag gaat vieren. Daar er nog tal van an dere onderwerpen besproken worden (leden en donateurs zie clubblad nr. 2) hoopt het bestuur op een flinke opkomst. brouwershaven Aid- Plallelandsvrouwenbond Op 15 februari wordt in het jeugd- gebouw een bijeenkomst gehouden van de afd. Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Diskussieleidster is mevr. E. de Kup- Bos. Thema van de bijeenkomst is: „Begrijpen de mensen elkaar nog?" dreischor P.J.Z. en C.PJ. Op 18 februari wordt in „De Drie Schapen" te Dreischor een bijeen komst gehouden van P.J.Z. en C.P.J. Met films en dia's zulley de Delta werken worden toegelicht. Na afloop volgt een gezellig samenzijn. nieuwerkerk Geref. Vrouwenvereniging Op woensdag 23 februari a.s. zal voor de gereformeerde vrouwenver eniging te Nieuwerkerk spreken de heer W. J. Jansen, socioloog te Mid delburg, over de milieuhygiëne. Voor dit onderwerp zal ongetwijfeld veel belangstelling bestaan. De vergade- ring wordt gehouden in het gebouw achter de Ger. Kerk in de Badhuis straat. Belangstellenden zijn van harte welkom. OUWERKERK Culturele Vereniging De culturele vereniging „Ouwer- kerk" houdt vrijdag 11 dezer een uit voering in het Dorpshuis (20.00 uur). De toneelgroep uit Dreischor zal voor het voetlicht verschijnen met het blijspel in drie bedrijven: „De maan dagochtendziekte". Na afloop bal. Gecombineerde landbouwvergadering De landbouwverenigingen „Aller Belang" te Ouwerkerk en „Eendracht Bindt" te Nieuwerkerk beleggen een gezamenlijke bijeenkomst op a.s. vrijdag-vóórmiddag in het Dorpshuis te Ouwerkerk. Spreker de heer F. Vader van de Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst. Onderwerp: „Moge lijkheden voor groenteteelt in volle grond". Gecombineerde landbouwvergadering Aangezien de vergadering van 14 januari jl. geen doorgang kon vinden wegens ziekte van de spreker, wer den de leden van de landbouwver enigingen „Aller Belang" ie Ouwer kerk, en „Eendracht Bindt" te Nieu werkerk, opgewekt, en een gezamen lijke bijeenkomst bij te wonen die op vrijdagmorgen 11 februari a.s. v.m. 9.30 uur in het „Dorpshuis" te Ouwerkerk wordt gehouden. De heer F. Vader van de Rijkstuinbouwvoor- Jichtingsdienst zal dan spreken over „Mogelijkheden van groenteteelt in volle grond". bruinisse Verkoop sporfvissersvaartuig De heer J. Drinkwaard, ex-binnen- schipper te Bruinisse, verkocht zijn schip „Zeelands Luister II" aan de heer W. K. Schot B.Wz., bekend pa lingvisser te Zierikzee. De „Zeelands Luister II" werd de laatste jaren als sportvissersvaartuig gebruikt (ver huurd). 100 jaar zondagsschool Het eeuwfeest van de Bruinisser zondagsschool werd zondag 6 febru ari 1972 in een speciale zondags- schooldienst herdacht. De plaatselij ke predikant ds. P. Post was om ge zondheidsredenen verhinderd de dienst te leiden. Deze taak werd overgenomen door ouderling W. A. Jumelet, zelf ten nauwste bij het zondagsschoolwerk betx'okken. Een liturgie, die op iedere plaats in de kerk was neergelegd, wex-d afge werkt. De zondagsschoolleerlingen waren in de kerk aanwezig en na de Schx-iftlezingen Matth. 21 14-16 en Matth. 11:28 en 30, verzorgd door zondagsschoolleei-lingen, hield ouder ling Jumelet-van Dienst een vertel ling voor de kinderen over het the ma: „Hoort u wat dezen zeggen", ontleend aan beide Schi'iftgedeelten. Na het afwerken van de liturgie, werd de dienst (in de strikte zin van het woox-d geen kex-kdienst) beëindigd en werd met zondagsschoolleiders en leidsters in de „leex-kamei-" nog wat nagepraat over het zondagsschool werk, dat ofschoon 100 jaar oud, nog springlevend is. Fiets in opmars AMSTERDAM, 5-12. Van 1 september 1971 tot 31 augus tus 1971 is de totale afzet van rijwielen in Nederland geste gen van 814.000 naar 922.000, een toeneming van 13,3 pel. (v.j. 11,3 pet.). Deze gunstige ontwikkeling wordt mede ver oorzaakt doordat het fietsen door alle lagen van de bevol king steeds meer gezien wordt als een gezonde ontspanning, zo staat te lezen in 't jaarver slag van samemverkende rij- j wiel- en motorenindustrie Uni- i kap N.V. BURGH/IIAAMSTEDE, 7-2. Ms cn weder dienende vieren Burgh cn Haamstede zaterdag het strafeest. De opzet verschilt in niets van voor gaande jaren, zodat venvacht mag worden dat ongeveer een veertigtal paarden zich 's middags te 13.00 uur op zal stellen bij hotel Bakker te Btirgh. Vandaar over de Hogeweg naar Westcnschouwen en door een stukje Domeingebicd over het ruiterpad naar het strand waar de paarden zich te water zulen begeven. Het is ongeveer half twaalf hoog water dus rest er nog voldoende voor een flin ke plonspartij, die van vlakbij aan schouwd kan worden door de elk jaar toenemende belangstellenden. Via de Punt terug naar het „binnen land" waarin Westenschouwcns Wel varen" het eerste glas wordt gehe ven. Dan gaat het via de Lagewëg naar de Westbout om via Burghsluis de Meeldijk le bereiken, waar op de kruising met de Kraaijcsteinseweg de Kon. Muzekvcrcnlging „Witte van Hacmstede" wacht om de paar den cn ruiters de muzikale begelei ding te verzekeren op de rest van do ril door de dorpen. In Burgh en Haamstede de jaarlijkse rondjes door het dorp en in Haamstede de voor stelling van de stoet aan b. en w. voor het gemeentehuis. Getracht zal worden om de hard rijderij in de Slotlaan weer aan het programma to verbinden, doch. daar is nog niets het zekerheid over te zeggen. 's Avonds viert de. jeugdsoos „Big S" met ruiters cn amazones in het gebouw van de soos gekostumeerd carnaval. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3