ERIC DE NOORMAN De Heer der Heruli Prijzen trokken aan in eerste februariweek Delta Sport-atleten wonnen goede resultaten in cross-competitie I iSport en wedótryclen^, 22. Onbeweeglijk blijft de knaap staan. De krijgshaftige Noorman komt wantrouwend naderbij. Van onder zijn borstelige wenk brauwen kijkt hij Allan loerend aan. ..Stro per!" zegt hij verachtelijk. „Dat komt u duur te staan, knaap, koninklijke herten stropen!" „Ik!" begint Allan met fonkelende ogen. „Ik...." „Geen uitvluchten.'" snauwt de ander. „Ge weet drommels goed dat al het wild in dit jachtgebied het eigendom is van Heer Eric, koning van alle Noormannen!" De zoon van de Heer der Heruli krijgt een schok bij het vernemen van die naam. Hij weet echter zijn zelfbeheersing te bewaren. „Niet ik doodde het hert!" verweert hij zich. Snel doorsprekend, bijna struikelend over zijn woorden, probeert hij uit te leggen wat er gebeurd is. „Ik heb alleen de hoefpunten genomen", zegt hij tenslotte. „De oude bok bood 7.0 mij aan, uit dankbaarheid De Noorman luistert toe, maar de argwaan staat hem duimendik op het gelaat te lezen. „Ge bazelt!" gromt hij- ..Wat zou men met de hoeven van een hert beginnen? Ik heb slechts één hert gevonden cn gij spreekt van twee waar is het andere dan gebleven, huh?" Hij schudt het hoofd en neemt de jonge Heruli met stijgend wantrouwen op „Gij bevalt mij helemaal niet, knaap!" bitst hij ten laatste. „Ge doet vreemd genoeg om u eens nader aan de tand te voelen. Ónze bevelhebber zal de waarheid wel uit u krijgen! Vooruit, mee!" De wapenknecht doet een stap voorwaarts en wil Allan bij de arm grijpen, doch deze treedt vlug terzijde en zoekt meteen een goed heen komen. „Sta!" schreeuwt de Noorman driftig. „Sta. knaap, of uw laatste uur heeft geslagen! Sta stil, zeg ikDe toornige stem drijft Allan tot groter spoed aan. Hij duikt weg achter een Ixosjc en vlucht weg door de struiken. De itio6selhau(lel ZIER1KZEE/BRUINISSE, 5-1. Pc mossclhrndcl gaf voor dc kwekers in dc week van 1 tot en met 5 februari een gunstige ontwikkeling te zien, met oplopende pryzen. Er werd ondanks het feit dat niet uit de Waddenzee kon worden gele verd vanwege de ijsgang toch nog een flinke hoeveelheid mosselen aangevoerd, namelijk totaal 68 sche pen met totaal 30.141 tonnen. Hier van werden 60 schepen met 27.254 tonnen doorverkocht aan dc handel, terwijl 8 schepen met 2.887 tonnen In het fonds werden, gelost. Deze weck was de laatste *weok, dat mosselen in het opvangfonds kondon worden gelost, voor vele kwekers brengt dit nu het dillemma mee, zal ik nog aan de aanvoer deelnemen, tot dusver wist men, ook al word ik niet in de vrije handel verkocht, toch raak ik mijn mosselen kwijt. De prijzen trokken in dc afgelopen week dagelijks meer aan. werd in het begin van de week nog voor f 13,- tot f 14— gelost, in het laatst van de week was de prijs f 14,- tot f 15- per ton voor dezelfde kwaliteit. Voor extra kwaliteit (knipmosselcn in zakjes van 2 kilo) was de prijs zelfs ruim f 17,-. MVV-Feyenoord DWS-Telstar NEC- NAC-Ajax Groningen-Twente Excelsior-Dcn Haag Sparta-Vltesse Graafsoh.-Heracles VVV AZ'67-Fortuna SC SCHIPHOL. De Fokkerfabrieken op Schiphol maken bekend, dat op nieuw twee F 27 Frienships zijn ver kocht en wel aan Malaysia-Singapo re Airlines en aan Texaco. Daarme de is het totaal aantal orders voor dit succesrijke toestel gestegen tot 582, besteld door 129 klanten. DEN HAAG. Het Japanse aandeel op de Nederlandse markt van per sonenauto's is de afgelopen drie jaar- drastisch toegenomen. Uit de gege vens van de RAI blijkt, dat het aan deel (in procenten) van de totale personenautomarkt is gestegen van 1,8 pet in 1969 naar 3,1 pet in 1970 tot 6,7 pet in 1971. ROTTERDAM. De twee verdach ten, die vorige week in Rotterdam zijn gearresteerd in verband met de bomaanslag op 25 mei op het West- duitse consulaat in Rotterdam, zijn na een beslissing van de raadkamer van de rechtbank in de Maasstad uit voorlopige hechtenis ontslagen. Het zijn de 20-jarige John Q. en de 19- jarige H. J. K. uit Capelle a/d IJssed en Rotterdam. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft de 22-jarige Joego slaaf E. L., zonder vaste woon- of verblijfplaats, aangehouden. Hij wordt ervan verdacht in de nacht van 27 op 28 september vorig jaar te hebben ingebroken bij een film detailhandel in Rotterdam. Er werd toen voor f 25.000 aan foto- en film materiaal gestolen. DEN HAAG. Aan htt eind van het jaar zullen er waarschijnlijk 25 pro cent minder buitenlandse arbeiders in Nederland zijn dan nu. Dit heeft de heer K. Lewin, hoofdinspecteur- dii'ecteur voor de arbeidsvoorziening in Zuid-Holland voorspeld. Thans is reeds het aantal aanvragen van be drijven in Zuid-Holland voor bui tenlandse arbeiders zeer gering. STADSKANAAL. Een felle uit slaande brand heeft zaterdagmorgen om vijf uur in Tolbert (provincie Groningen) de boerderij van de land bouwer J. Venema aan de H. de Haasweg grotendeels verwoest. SNEEK. Een kwartier nadat zij voor f 30.000 aan juwelen, diaman ten en horloges hadden buitgemaakt bij een juwelier zijn door de politie iYx hun woning te Sneek twee Italia nen aangehouden GRONINGEN. De door de Gro ningse politie gearresteerde 20-jari ge Amsterdamse kok C A. C., die verdacht wordt van diefstal, blijkt ook de dader te zijn van een op 10 januari gepleegde gewapende over val op een sigarenhandelaar in Am sterdam. Nog een foto van de wedstrijd Re- nesse-Zierikzee. Doelman Everaers in aktie bij een aanval van Zierik- zee op het Renesse-doel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). UTRECHT. De bij het N.V.V. aan gesloten organisaties hadden eind 1971 in totaal 622.000 leden, mede dank zij de aansluiting van de 28.000 leden tellende Algemene Bond van Onderwijzend Personeel, bijna 40.000 meer dan een jaar daarvoor. De af gelopen drie jaar boekte het N.V.V. een netto-ledenwinst van 67.000. DEN HAAG. Bij elke aanspraak op meer loon zal men zich moeten afvragen, wie daarvan de lasten moet dragen. Aldus de voorzitter van het landbouwschap, ir. C. S. Knottnerus, in de bestuursvergade ring. Mikt men bij het loonoverleg te hoog, dan zal dit ten koste kun nen gaan van de investeringen in het bedrijfsleven. AMSTERDAM. Bij het scheeps bouwbedrijf Verschure in de Am sterdamse haven heeft het personeel van dc dagploeg maandagmorgen de vorige week begonnen staking voort gezet. De arbeiders waren volgens directeur G. Fluit tegen 8 uur wel cp het werk verschenen, maar niet aan de slag gegaan. AMSTERDAM. Renault en Fiat hebben besloten hun prijzen in Ne derland te verhogen. De prijzen van Renault zijn met gemiddeld 3 pro cent omhoog gegaan. De verhoging is met ingang van 1 februari jl. in werking getreden. De prijsverhoging bij Fiat - gemiddeld 0,1 procent - zal ingaan op 7 februari. SCHIPHOL. Verkoopdirecteur Frits Diepen van Fokker-VFW heeft op Schiphol de thans geheel ingerichte koninklijke F 28 Fellowship officieel overgedragen aan de regering in de persoon van mr. H. Raben, directeur- generaal van de rijksluchtvaart dienst. AMSTERDAM. Bij de scheeps werf en machinefabriek Verschure in de Amsterdamse haven zyn vrtf- dagmorgen de circa 600 arbeiders van de dagploeg niet aan het werk gegaan, dit in navolging van de nachtploeg die 's nachts in staking gingen. DORDRECHT. Een mannelijk en twee vrouwelijke leden van het Uruguayse toneelgezelschap „La Compana Neuvo Teatro Uruguayo" en het dochtertje van een van de dames, die sinds maart vorig jaar in Dordrecht verblijven, willen politiek asiel vragen. LAND- EN TUINBOUW Denk om strukt uur bederf Het belangrijkste bezit van de boer is zijn land. Alle machines en trekkers zijn te vervangen, maar het land blijft en moet goed blijven. De ex-rijkslandbouwkonsulent ir. P. W. Bakker Arkema zei dat inder tijd: „Vooral in de herfst (oogsttijd) wanneer de weersomstandigheden meestal niet zo gunstig zijn, is struk- tuurbederf zeer groot". Als men dit kan voorkomen, moet men het beslist niet laten, aldus de heer Bakker Arkema. We vinden het daarom van groot belang dat door de vinding van een speciaal profiel, struktuurbederf kan worden voorkomen. Door het Instituut voor Landbouw techniek en rationalisatie uit Wage- ningen worden regelmatig proeven met banden genomen en de meest uitspringende band is nog steeds dc band met het Nylabourproliel. De belangrijkste voordelen hier van zijn: een hogere trekkracht van 50 pet. tot zelfs meer dan 142 pet. Deze hoge trekkracht ontstaat wanneer men geen of weinig „slip" heeft. Struktuurbederf ontstaat door slip; vandaar dus dat het Nylabourproliel het enig juiste profiel voor de iets zwaardere akkergronden is. Als men daarbij beziet dat het I. L.R. ook nog vaststelde dat de le vensduur op dc verharde wegen be langrijk langer is. dan kun men toch wel aannemen dat dit het juiste pro fiel is. Het I.R.L. mag gezien worden als zéér objektief. Economisch gezien is dit trekker- bandenprofiel dan ook het voorde ligst! GA Eagles-Utrecht SVV-Fortuna Eerste plaatsen voor I. Hage en J. van Westenbrugge Deze week vielen twee fikse ne derlagen te noteren te Goes van Pluumpje met 6-2. Alleen Ona Sim mers zegevierde in het le enkelspel dames met tweemaal 11-6. Het he rendubbelspel, Lupgens-Schïmmel- pennink zegevierde met 12-15, 15-1 en 6-15. De overige partijen gingen in duidelijk voordeel naar de thuisclub, behalve het 2e heren-enkelspel waarin Schimmelpennink net iets te kort kwam getuige de uitslag 15-1, 17-18 en 18-13. Het was jammer dat Lupgens weer last had van een oude blessure. Junioren: Avanti I-Zierikzee 17-1 De jeugd verloor zaterdagmiddag van het ongeslagen Avanti in een wedstrijd waarbij de jeugd toch vooral in de enkelspelen aardig voor de dag kwam. De meisjes Bennins- hof en Steutel bereikten allebei 11-4 en 11-9, terwijl van de jongens Mar co Boogerd voor het enige Zierik- zeese punt zorgde 6-15, 13-15. Feiko Postma bereikte ook in z'n enkelspel nog 15-12 en 15-7. De dubbelspelen gaven volledige overheersing te zien door Avanti, dat met deze overwin ning zijn kampioenskansen weer wat naderbij zag komen. De standen luiden: SENIOREN: Wings 2 11 11 0 0 22 71-71 Pluumpje 1 13 10 1 2 21 73-31 TERNEUZEN, 5-2. De s.v. Schelde Sport zorgde jl. zaterdag voor de organisatie van de tweede Zeeuwse cresscompetitiewedstryd. Begunstigd door fraai winterweer en een goede organisatie, werden deze wedstrijden een groot succes. Met een ongekend groot aantal at leten ging de s.v. Delta Sport over de twee Scheldes naar Terneuzen en met een flink aantal prijzen kwamen de 35 jeugdigen weer naar Schouwen -Duiveland terug. De opvallendste ronden, d.w.z. 1400 m. Isaline Hage (B-juniore) en Jolien van Westen- brugge (D-juniore), die beiden in hun klasse eerste werden. B, C en D-meisjes Van de 18 D-meisjes die van start ging op de 700 m. waren er 10 van Delta Sport. De wedstrijd werd vol ledig door deze Delta Sport-meisjes beheerst, want het werd een 4-vou- dige overwinning. Eerste werd nu Jolien van Westenbrugge; vorige keer was Anita Koopman (Seroos- kerke) eerste, dit meisje werd hier tweede. Mar ja Saman werd verras send derde en Ingrid Begemann vierde. Bij de C-meisjes, die ook 700 m moesten afleggen, gingen 6 Delta Sport meisjes in de strijd. De beste persoonlijke resultaten waren die van Marjan Nolet (3e) en van Riet Stoutjesdijk (4e). Voor de B-meisjes waren het 2 ronden, d.w.z. 1400 m. Isolien Hage (vorige wedstrijd afwezig door deel name aan de centrale districtstrai ning) werd groots winnares in deze wedstrijd. In een egaal tempo en met soepele stijl lopend werd ze onbe dreigd eerste. Tweede werd Els Bak ker van AV'56, 5e Joke Geluk uit Ellemeet. B, C en D-jongens De 1000 m jongens D was geen Delta Sport nummer. De eerste Del ta Sport atleet in deze klasse was Marco Nolet, hij werd vijfde. De 1400 m jongens C gaf een ander aanzien. Winnaar werd de sterke at leet Mark Koulen van Schelde Sport. Hierachter vochten de twee Schouw- se atleten René Baartse (Seroosker- ke) en Jos Geluk (Ellemeet) een per soonlijk duel uit. Deze keer was René Baartse vlugger, hij werd tweede achter Mark Koulen, Jos Ge luk werd vierde. De 2100 m jongens B was een sterk bezet nummer. Ad Wandel (8e) en Hans Pols (11e) waren de snelste Delta Sporters. Heren De hoofdmoot van deze middag was nu ook weer de 5 km senioren. Onbedreigd winnaar werd de Hul ster atleet Piet Vonk, die in Zeeland nog steeds een klasse apart is. Een zeer goede prestatie leverde Martin Moermond (Noordwelle), die 9e werd Ongeveer dertig atleten namen aan deze senioren wedstrijd deel. De ove rige Delta Sport heren, Wim Schot en v. d. Wiel werden respectievelijk 18e en 26e. De derde wedstrijd voor de dit jaar ook weer zeer in trek zijnde Zeeuwse crosscompetitie is op 19 fe bruari in Wilhelminadorp bij Goes, HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiU) ■Ti 11111111111111111i111n 11111111111111111111111111111111111111111 li 1111111111111111111111111111n111111tii111111111111111111111111 ii 11 li11111111111111111111 iT VOETBAL K.N.V.B. Renesse speelde oefenwedstrijd tegen Zierikzee Daar het gehele voetbalprogram ma werd afgelast speelde Renesse en Zierikzee in de duinstreek een oe fenwedstrijd tegen elkaar. Het nog jeugdige elftal van de rood-witten, dat drie klassen lager speelt, slaagde er tot teders verrassing in Zierikzee volledig party te geven. De bezoe kers die het zonder A. Klink, J. Wil- lcmse en VV. de Regt moesten stel len, maar K. Lodewyk weer in de gelederen hadden slaagden er geen moment in Renesse volledig hun wil op te leggen. Het liep bij de rood-zwarten bij de opbouw van hun aanvallen zo als vanouds ook nu weer over veel te veel schijven waardoor het verras singselement volkomen ontbrak. Te kenend was het wel dat de 36-jarige centrum-verdediger Jaap Verboom, één van de twee nog oudere spelers in het team van de duinbewoners, in staat was een dominerende rol te spelen. Met zijn routine slaagde deze speler erin prakties gedurende de gehele wedstrijd de aanvalsspits van de bezoekers aan banden te leggen. Renesse stelde hier een geheel an der spelletje tegenover. Aardige combinaties op het middenveld wer den afgewisseld met lange passes over de vleugels waarbij men er in slaagde Zierikzee verdedigend vaak handen vol werk te geven. Slechts gebrek aan de nodige routine was er de oorzaak van dat de bezoekers er uiteindelijk in slaagden de schade tot één doelpunt te beperken. Nadat Zierikzee door het oog van de be kende naald was gekropen toen de doorgebroken Regas op de paal schoot wist Goossens de bezoekers een 1-0 voorsprong te géven 0-1. Na de rust bracht Bezuijen de stand in evenwicht 1-1, waarna Tiggelhoven een kwartier voor tijd de eindstand op 1-2 bracht. Fraaie aktiefoto uit de wedstrijd Re nesse -Zie rikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DFS I-DFS II 5-1 Zondagmiddag speelden het eerste en het tweede elftal van DFS vriend schappelijk tegen elkaar. Op een goed bespeelbaar veld werd het 5-1 voor DFS I, dat met de rust al met 1-0 voorstond. Houck 1 11 4 4 3 12 43-45 Wings 3 11 5 2 4 12 41-47' Zierikzee 1 11 3 4 4 10 43-45 Marathon 3 10 4 2 4 10 37-43 Avanti 3 12 3 1 8 7 43-53 Asti-oiden 2 11 2 1 8 5 37-51 Rillandxa 2 12 1 1 10 3 19-77 BADMINTON Senioren: Pluumpje I-Zierikzee I 6-2 ROTTERDAM. Leden van het An- gola-comité hebben pamfletten ver spreid onder de werknemers van de Van Nelle-fabriek in Rotterdam. Scheepvaartberichten Abida, 4-2 590 m. w.z.w. St. Helena, 12-2 te Dui'ban verwacht. Acmea, 5-2 Eastham naar Shellhaven Ameland, 4-2 te Dublin. Diloma, 5-2 te Mena verwacht. Kelletia, 4-2 100 m. z.o. Pox-t Moresby Kelletia, 9-2 te Suva verwacht. Kebia, 5-2 te Singapore. Korenia, 9-2 te Tokio verwacht. Krebsia, 8-2 te Honolulu verwacht. Vivipara, 4-2 t.a. Kaapstad. Vlieland, 4-2 bij Comox*on eilanden. Schiekerk, 4-2 250 m. o.z.o. Great Chago bank. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. B. en w. van Am sterdam overwegen vaste chemische afvalstoffen op een schip op de Noordzee te laten verbranden. Dit deelde wethouder Bootsma in de raad mede. Een dei-gelijke verbran ding zou geen noemenswaai-dige verontreiniging van het zeewater tot gevolg hebben. SCHIPHOL. De Spaanse lucht- luchtvaartmaatschappij Iberia heeft thans definitief 4 luchtbussen van het type A 300B besteld bij de in Frankrijk zetelende Aii-bus Indu stries, waarin naast Fokker vlieg tuigfabrieken uit Duitsland, Enge land en Frankrijk samenwerken aan de bouw van dit tweemotorige toe stel voor de korte en middelgrote afstanden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Spi*ang: W. van Gor- sel, Oude Tonge; te Amersfoort: G. Biesbroek, Oudewater; te Heteren: G. Bos, Hoornaar; te Scherpenisse: kand. J. E. de Groot, Zeist. Bedankt voor Schoonhoven: A. van Brummelen, Hierden; voor Hooge- veen: L. J. Bloemsma, Ommen. Ger. Kerken Bei-oepen te Werkendam: G. de Jong, Dokkum. Ger. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Vollenhove-Cadoelen: R. Timmerman, Heemse; te Heerde- Wapenveld en te Terneuzen: R. T. Urban; Fex-werd-Hallum; te Ber- gentheim: W. Wierenga, Berkel-Ro- denrijs. Aangenomen naar Enumatil: H. K. Poelman, v.h. ger. pred, te Kamper land, die bedankte voor Grootegast. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Wildervank-Veendam: J. W. Maris, te Vlissingen en W. J. Quist te Oppei-does. Beroepen te Zwolle: Jac. J. Rebel, Hilversum. Ger. Gemeenten Beroepen te Utrecht: L. Blok, te Beekbergen; te Oud-Beijerland: A. Hoogerland, Werkendam. Bedankt voor Bodegraven: G. Schipaanboord, Rotterdam-Z. Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Chilliwack (Can.): M. v. d. Beek, Opheusden. Ned. Herv. Kei'k OUWERKERK. In de Ned. Herv. Kerk werd over janüari gecollecteerd als volgt: diakonie f 58,02; kerk voogdij f 87,03; busjes f 39,36. DE SPORTTOTO DEN HAAG. Sporttoto no. 29 van 6 februari. Aantal deelnemei-s 633.894. Inleg f 1.478.168. Prijzenbe- drag f 625.265. le, 2e en 3e prijs en premie elk f 156.316. Gisteravond waren er 12 meldingen voor de le prijs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4