PIPO DE CLOWN OPENDE STOOMERETTE „DE TOREN" STREEKNIEUWS Winter 1928-1929 begon medio februari en duurde zes weken Zeven doden bij botsing INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandag 7 februari 1972 Nr. 21027 Gedrang aan de Lammermarkt ZIERIKZEE, 5-2. Pipo de Clown en zijn (charmante) Maminaloe beheersten zaterdagmiddag de Lammer markt, waar de man van „Dag vogels de nieuwe stoomerette „De Toren" opende, een aanwinst voor Zierikzee die gelijktijdig een nieuwigheid inhoudt. De straat werd verder op onstuimige wijze bezet door honderden jeugdi gen, die als vliegen op de stroop afkwamen, want uit de deur (boven- en onderdeur) schoten versnaperingen los uit de lieftallige hand van Mamma- loe. Ze kreeg zelfs een tekening aangeboden, die zij (zo beloofde ze) „Petra ter hand zal stellen". Tevoren snakten wij onstuimig naar dranghekken en een regelende hand, want op straat was het een compleet gekkenhuis en duidelijk niet zonder gevaar voor de kleintjes met hun om ruimte en adem strijdende moeders. Pipo's Mammaloe arriveerde per huifkar, geleid door de palfrenier de heer C. Snijders. Eenmaal naar binnen geworsteld bleek ons dat Pipo zich had ontdaan van zijn wijde jas, die met enige plichtplegingen in de trommel van de „stoomketel" verdween en er na sen half uur .kraakhelder uitkwam. „M'n jas is nog nooit zo schoon ge weest", zei Pipo, die heel druk hand tekeningen aanbracht op de Stoome- rette-„folder", die - business is business - natuurlijk ook voorhan den waren De Stoomerette (de twee „o"'s zijn funktioneei) wordt ge-ex- ploiteerd door de echtgenotes van de NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank ALLE VERZEKERINGEN RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. heren J. Berrevoets en P. J. J. Suy- ker en bedrijf achter de schermen is de N.V. Ancora Automatic te Wad- dinxveen, dat in een tijd van twee jaar vier en zestig van dergelijke stoomerettes heeft doen openen. (Snel) geheim Een woordvoerder van Ancora zette uiteen, dat het (snelle) geheim van de Stoomerette de kleine trom mel is, met een inhoud van 10 kg. Door deze vrij geringe omvang kun nen snel combinaties worden ge maakt, die de trommel vol maken en dan kan vrijwel onmiddellijk wor den gedraaid, met als streef-ideaal: 's morgens gebracht, dezelfde dag klaar. Variaties - in afhankelijkheid van de prijs - zijn ook mogelijk. Gewone werkkleding is het goedkoopste; dan volgt „normaal" met versteviging en persen en tenslotte de superluxe be handeling. Topkadercursus LCC-Hedenesse Met 23 deelnemers begon in He- denesse weer de topkadercursus voor LCC leden. Het is een cursus voor kadervorming van personen die opgeleid willen worden tot be stuursleden van coöperatieve vere- Pipo haalt zijn schone jas Ilit cle trommel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Met eigen krachten is het voor heen leegstaande pandje Lammer markt 7 op artistieke, wijze opge knapt en slotconclusie is, dat Zierik zee er dus weer een zaak bij heeft, die ook duidelijk mikt op de toeris ten, die wel veel tijd hebben, maar - het past niet in vakantiesfeer - niet graag lang wachten. nigingen of die de kennis daarvoor nodig, tot de hunne, willen maken. Van Schouwen-Duiveland nemen deel de heren J. A. Gaanderse, Nieu- werkerk, en J. A. Gaanderse, Eiker zee. Dit is de 5e tweejarige cursus die gegeven wordt. In het bestuur wordt Schouwen-Duiveland verte genwoordigd door de heer A. J. G. Doeleman te Nieuwerkerk. Deelne mer van Anna-Jacobapolder is de heer J. J. de Jager. Vormingsleider is de heer G. J. ten Zijthof, Hede- nesse Cadzand. Hoog werkloosheidscijfer op Schouwen-Duiveland G.S. van Zeeland zijn van plan de minister van economische zaken te vragen dé premieregeling bij indus trievestiging in Zeeland opnieuw in te voeren. Reden: de stijging van de werkloosheid in Zeeland. Deze nam in één maand toe van 2,6 tot 4,3 pro cent. In West-Zeeuws Vlaanderen be draagt de werkloosheid 11,4 procent, terwijl ook op Schouwen-Duiveland 7,4 procent van de mannelijke be volking geen werk heeft. Landbouw en Streekplan Schouwen-Duiveland Op de jongste vergadering van de Gewestelijke Raad van het Land bouwschap, is waardering getoond voor het feit dat in het ontwerp (2e herziening) Streekplan Schouwen- Duiveland tegemoet gekomen is aan bepaalde wensen van de landbouw, voor wat betreft de Westhoek, maar constateerde dat de reeds eerder ge signaleerde bezwaren inzake de ge- De kwakkel win ter 1.971-1972 De boer zit niet uitzonderlijke omstandigheden WESTHOEK, 5-2. Nu we al 7 fe bruari op de kalender zien verschij nen moeten we de gedachte aan een strenge winter maar afschrijven, ofschoon de by uitstek strenge vorst in de winter 1928-1929 pas na half februari begon en 6 weken duurde. Jongelui die in die jaren H.B.S., kweekschool of ambachtsschool in Zierikzee bezochten, zullen zich herinneren dat de bussen die des morgens uit de Westhoek vertrokken met veel vertraging in „de stad" ar riveerden. Van de chauffeurs hoorde men dan dat de bus des avonds niet meer kwam door de gladheid en dat toestemming gevraagd moest worden om direct terug te keren naar de Westhoek, hetgeen dan ook gebeurde Het gebruik van wegenzout was toen nog onbekend en alleen wat duin zand dat met de schop werd rondge strooid in een systeem van hier niets en daar alles, kon de allerergste gladheid voorkomen. Afgelopen week leek het in de eer ste dagen op een komende vorstpe riode, doch in een paar dagen tijds liep de temperatuur tot bijna 10 gra den boven nul op. In de nachten nog een paar nachtvorstjes die tot gevolg hadden dat 's morgens de gemecha niseerde zoutstrooi-apparaturen er op uit trokken, zodat een ieder die naar zijn werk moest niet de minste hinder van de gladheid had. De landbouwers zitten echter al te springen en hier en daar verscheen een trekker met kunstmeststrooier die op de nog bevroren grond ge makkelijk rondreed en onderwijl het kalizout aan de aarde toevertrouwde. De natuur is echter onpeilbaar en wie weet zijn we aan een vroege lente toe. Het is al eens meer ge beurd dat de meeste boeren op 6 maart alle graansoorten in de grond hadden. Voor een goede structuur van de grond zou het nog flink moeten vrie zen, want de paar vorstdagen en -nachten zijn beslist tekort geweest. En wat zouden de uienpryzen niet omhoog gaan by wat vorst van lan gere duur die dan misschien auto matisch ook de schandalig lage aardappelprijzen mee op zouden trekken. De meeste boeren hebben hun bouwplan rond. De formule die in houdt dat de te zaaien produkten gezamenlijk zonder in moeilijkheden te geraken met de vrucht wisseling, een zo goed mogelijk financieel re sultaat moeten waarborgen, brengt de boer meer en meer in moeilijkhe den. Wat te denken van de aardap pelen en de uien? Er zullen beslist minder van deze produkten geplant worden gezien de bar slechte resul taten in het voorgaande jaar. Gevolg is dat de suikerbietenteelt opnieuw omhoog zal gaan en we weten niet of dat voor de nabije toekomst wel verantwoord zal zijn. Wat het areaal uiten voor de toe komst betreft wordt het heel duide lijk dat de landbouwer zelf deze teelt moet gaan beperken, anders wordt het dit jaar weer niets. Voor de oorlog was het met de uieenteelt zo dat het ene jaar een zeer bevre digend financieel resultaat bereikt werd. doch het daaropvolgende jaar moest de gehele oogst in de sloot gereden worden. Een zeker even wicht zal nu bereikt moeten worden waarbij dan toch wel aandacht be steed moet worden aan de import van uien. die steeds groter wordt. De fruitteelt De moedigen onder de fruittelers hebben hun oogst 1971 zo goed als geruimd en financieel was er bijvoor beeld wat de Cox's en de Goudrei- netten betreft wat vooruitgang te bespeuren die door het duurder wor den der bestrijdingsmiddelen en de verhoogde lonen weer praktisch te niet zijn gedaan. De Golden Deli cious bleef het zorgenkind en alleen de grote maten bleken redelijk ver koopbaar. De kleinere appels gingen allen voor de interventieprijzen de vernietiging in. Het vorstvrij bewa ren van het fruit vroeg weinig ex tra werkzaamheden. Lichtpuntjes waren de prijzen der peren die vrij goed waren. Van het ras Doyenne du Cornice wordt de geplante opper vlakte in ons land steeds groter en de financiële gevolgen bleven niet utt. want de prijs, vroeger altijd vond de gulden per kilo. ligt nu ze ker 25 cent lager. Grote rookpluimen v boven de boomgaarden hebben de laatste we ken getoond dat de wintersnoei bij de fruittelers er op zit en het snoei- hout verbrand werd. Bij het aanhou den van het voorjaarsweer en febru ari liet daar al enkele voorbeelden van zien. zal de fruitteler de voorbe reidingen gaan treffen voor de on- kruidbestrijding in zijn boomgaard. Alles bijeen genomen is er in de Westhoek wat het platteland betreft, nog geen enkele opvering te zien Wel was zondag weer een van de mooie februari-dagen met veel dag jes- of beter gezegd middagmensen die er een paar uurtjes tussenuit trokken om wat te genieten van in ieder geval een aantrekkelijke tem peratuur en daarbij bijna windstil plande nieuwe wegen niet zijn weg genomen. Besloten werd dit plan nader te behandelen met de streek, zowel in organisatorisch verband als met be langhebbenden. Vooropleiding kadercursus E.H.B.O. Het Gewestelijk Commando van het Ned Rode Kruis in Zeeland heeft een Vooropleiding Kadercursus E.H. B.O. georganiseerd. Het doel van de ze cursus is hel gebrek aan geschoold kader op te vangen bij de plaatselij ke Rode Kruis-kolonnes. Ook voor de organisatie van de districts-kolonnes is een dergelijk kader onmisbaar, met name op het gebied van de instructie en begelei ding van de kolonneleden. De cursus staat onder leiding van de arts-docent J. W. F. Loubert te Zierikzee (deze is als arts verbonden aan het Zweedse Rode Kruis zieken huis in Zierikzee), de heer H. Don, docent van de kolonne Zuid-Beve land Oost, de heer J. Mangold, do cent van de kolonne O. en W. Sou burg en de heer J. Valckx, kader instructeur van de E.H.B.O. te Hulst. De organisatie is in handen van de heer J. A. Viergever, staflid van het Gewestelijk Commando R.K.K. Zee land, te Kapelle-Biezelinge. Het aantal cursisten die deze cur sus volgt bedraagt 16, waarvan 14 personen van de plaatselijke kolon- nes en 2 personen van de E.H.B.O. Het Gewestelijk Commando prijst zich gelukkig dat het mogelijk is ge worden een dergelijke cursus in Zee land te organiseren. In vooi'gaande jaren moesten de cursisten of in Brabant of in Zuid- Holland een dergelijke cursus volgen, hetgeen extra veel kosten en tijd met zich meebracht. Vergadering Prov. Raad voor de Recreatie Op vrijdgamiddag 11 februari zal in de Statenzaal te Middelburg een openbare vei'gadering worden ge houden van de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland. Op de agen da voor deze bijeenkomst staat on der meer het ontwerp-streekplan Schouwen-Duiveland. De provinciale onderwijscommissie MIDDELBURG, 5-2. De provinci ale onderwijscommissie heeft onder voorzitterschap van de heer J. van den Bos, lid van gedeputeerde staten één dezer dagen vergaderd. Het belangrijkste agendapunt was het onderwijsplan van de staten- fraktie van de P.v.d.A., zoals dat door dr. E. J. Prins bij de algemene beschouwingen in de begrotingsver gadering van provinciale staten in december naar voren is gebracht. Enkele leden van de P.v.d.A.-frak- tie waren uitgenodigd om in de on derwijscommissie het plan nader toe te lichten. Het plan spitst zich toe op de om zetting van de provinciale onderwijs commissie in een onderwijsraad met een full-time deskundig staffunktio- naris/sekretaris, behorende tot het personeel van de Stichting Zeeland en op versterking van .de personeels bezetting bij het E.T.I. Als argumen ten werden aangevoerd een betere relatie tot gemeenten en partikuliere instellingen en de aanwezigheid van sociologisch onderzoekmateriaal bij de Stichting Zeeland. De behoefte aan een onderwijsraad bleek bij de commissie niet zo sterk te leven, om dat men van mening was dat de pro vinciale onderwijscommissie niet ge- zi enmoet worden als een adviesin stantie van gedeputeerde staten al leen; zij kan bv. ook adviezen uit brengen aan gemeenten en partiku liere instanties. Ten behoeve van bepaalde onder zoekingen zou het onderzoekmateri aal van de Stichting Zeeland toch wel kunnen worden gebruikt. In te genstelling tot wat de indieners van het plan voor ogen staat, was de commissie van oordeel, dat er bij de instelling van een onderwijsraad (met full-time funktionaris) geen beper king van personeel kan worden ver wacht. Verder werd benadrukt, dat er ter opvoering van de kwaliteit van fiet onderwijs meer behoefte is aan een schooladviesdienst, o.a. voor de pe- dagogisch-didaktische begeleiding en het opvangen van de leerlingen. Ge pleit werd voor een zo snel mogelijke realisering van zo'n adviesdienst. ZIERIKZEE Verkoop IJs-groothandel De groothandel in Caraco-ijs en andere produkten te Zierikzee, is per 1 februari overgegaan in handen van de Caraco-ijsfabriek „De Valk" N.V. te Hellendoorn. De Zierikzeese fir mant van de thans opgeheven firma Verwijs, de heer J. Verwijs, is in dienst getreden van de N.V. Vakan tiecentrum te Renesse, dat motel „De Zeeuwse Stromen" en „De Ark" ex ploiteert. Zierikzeese woonwagens in Maleisische krant De woonwagen-affaire van verle den jaar heeft kennelijk zelfs de „grote wereld' bereikt, want een vrij uitvoerig artikel viel hierover te le zen in „The Strait Times", een in Maleisië verschijnende krant. De kern van de moeilijkheden te Zierik zee - en ook wel elders - worden hierin vermeld, compleet met een uitspraak van burgemeester Th. H. de Meester over deze kwestie, die zoveel beroering teweeg bracht. Hel Zierikzeese nieuws reikte toen kennelijk ver. HAAMSTEDE Roerdomp In de omgeving van Brabersweg is eert roerdomp opgemerkt. De Vo gelwacht kreeg een dezer dagen een tip van de aldaar wonende mevr. Muller, die de hier maar zelden voor komende vogel had gezien. De roer domp is een vrij grote moerasvogel die in de winter hier wat rondzwerft en dan bij het naderen van het voor jaar wegtrekt naar de rietvelden en moerassen om er te broeden. OIJYVERKERK Geslaagd Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het Staatsexamen „voorlopig diplo ma scheepswerktuigkundige" onze dorpsgenoot de heer A. J. de Rijke M.W.-zn. Betrokkene was leerling van de Middelbare School voor scheepswerktuigkundigen te Middel burg. NIEUWERKERK Spreker over „drugs" Op 16 februari a.s. zal in het ver gaderlokaal Rehoboth te Nieuwer kerk aan de Oesterstraat voor de hervormde gesprekskringen spreken over „drugs" de heer R. Visser, di- rekteur van het Zeeuwse consulta tiebureau voor alcoholisten en drug gebruikers. De spreker zal met be hulp van lichtbeelden informatie ge ven over deze materie. Verder is hij bereid op aller vragen in te gaan. S.K.N.W.K.-mededelingen Dezer dagen verscheen er weer een uitgave van de Sportkombinatie „Nieuwerkerk"', S.K.N.W.K., de „Voorzet". Naast enkele praktische mededelingen betreffende o.a. ver hoging van donatiegelden en contri buties, vermeldt dit nummer weer veel nieuws op sportgebied. Onder andere zegt de secrètaris, dat er voor de korfbalafdeling zo goed als geen belangstelling meer bestaat. Dit wel mede in verband met de toenemen de animo voor de damesvoetbal. Benevens vele interessante terug blikken op gespeelde wedstrijden be vat deze uitgave ook veel gegevens over de nog te spelen wedstrijden. Al met al heeft het bestuur veel be langstelling en aandacht voor het nieuwe jaar. Het vele dat voor 1972 op het programma staat vraagt aller inspanning en medewerking. Als van ouds bevat deze „Voorzet" vele ad vertenties van meelevende midden standers, nieuws van de toto en als slot de oproep „Leef met SKNWK BRUINISSE Kustvaarder in haven In de haven van Bruinisse arri veerde weer een kustvaarder, een gebeurtenis, die in 1971 niet heeft plaats gevonden. Het Groninger schip Wim II, laadde hier (voor re kening van de firma Meijer) 500 ton aardappelen bestemd voor Spanje. DODELIJKE ONGELUKKEN EINDHOVEN. Bij een verkeers ongeluk op de Westelbeersedijk in de gemeente Hoogeloon bij Eindhoven is de 42-jarige M, Vos uit Maartensdijk in de provincie Utrecht om het leven gekomen. ZUTPHEN. De 49-jarige kantoor bediende H. J. Beker uit Hall (gem. Brummen) is na een verkeersonge luk in een ziekenhuis te Zutphen overleden. Hij had 's morgens ern stig hoofdletsel opgelopen toen hij in zijn woonplaats met zijn auto slipte en tegen een boom botste. DEN HAAG. De 25-jarige G. J. M. van Zandvoort uit Liesel (N.B.) is in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen toen hij in de ge meente Asten met zijn auto in een slip raakte en tegen een boom botste. HEERENVEEN. De 8-jarige Tetje van Dijk uit Hoornsterzwaag is in haar woonplaats door een passeren de auto gegrepen. Zij overleed ter plaatse. DEN BOSCH. De 69-jarige L. Valk uit Den Bosch is op een oversteek plaats in Den Bosch door een perso nenauto aangereden. Hij overleed enkele uren later in een ziekenhuis aan een schedelbasisfractuur. MIDDELBURG. De 76-jarige M. de Regt uit Wissenkerke is bij een verkeersongeluk in Wissenkerke om het leven gekomen. Hij reed met een auto zonder uit te kijken de Zeeland weg - een voorrangsweg - op en werd aangereden door een andere auto. EINDHOVEN. De 32-jarige mevr. M. de Gruiter-Alberts is om het le ven gekomen nadat de auto waarin zij zat in een slip was geraakt en te gen een woonhuis gebotst. De be stuurder van de auto, de 20-jarige M. J. uit Waalre werd ernstig ge wond. MONNICKENDAM. In Monnicken- dam is de 51-jarige C. Koenen uit Hoorn verdronken nadat de auto waarin hij meereed als gevolg van de gladheid te water geraakt was. De bestuurder van de auto en een tweede passagier wisten zich te red den. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 7-2. Aangevoerd: 1023 dieren, t.w. 751 runderen en 272 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrundc- ren extra f 6,20-6,80. Ie f 5,50-6,10, 2e f 5,05-5,25, 3e f 4,80-4.90; stieren f 5.30-6.25; worstkoeien f 4,90-5,00; slachtvarkens le f 2.60-2,64, 2e f 2,55- 2,60. 3e f 2,50-2,55; slacht zeugen f 2,15-2,20; zware varkens f 2,45-2,55. Runderen: aanvoer korter, handel stug. duur. prijzen moeilijk prijs houdend. Varkens: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen prijshoudend, enkele primh's boven notering. OOSTERHOUT, 7-2. Zeven perso nen zijn maandagochtend om het le ven gekomen, toen het personeels- busje waarin zij reden op een voor- rnagsweg frontaal op een tankauto botste. Twee andere inzittenden van het busje overleefden het ongeluk. De chauffeur van de tankauto raakte licht gewond. Over de oorzaak van het ongeluk tast de politie nog in het duister. Men heeft, de slachtoffers, die deerlijk verminkt zijn, nog niet geïdentificeerd. Beier ten halve gekeerd... Er wordt regelmatig door linkse elementen geageerd tegen het enor me bedrag van f 4 miljard dat voor de defensie wordt uitgegeven. Aa.n dat bedrag wordt geknaagd en ge knibbeld; iedere gulden die er af kan, gaat er ook af. Nu staat men op het punt de Oos- terschelde definitief als zeearm en broedplaats voor Noordzeevis te an nuleren. Een uniek gebied, waar het water glashelder is, waar het „stikt" van het leven, dreigt te verstikken; het wordt evenzo vergiftigd als hel Veerse Meer: de dood in de pot. Dat hoeft niet De Westerschelde wordt immers ook niet afgedamd? Na de ramp in 1953 is de Westerscheldedijk enorm veel hoger gemaakt, zg. op delta hoogte. De dijk is even veilig als een te leggen afsluitdam. Inderdaad is het zo dat vroeger de Oosterschelde moeilijk te bedijken viel, door de slappe ondergrond, o.a. bij Katten- dijke. Hierdoor kwamen daar in het verleden dijk vallen voor. Men vre- gete echter niet dat toen alles met kruiwagen moest gebeuren, dat toen duizenden mensen aan zo'n dijk werkten, met als enige wapen de schop: dat men toen geen bitumen- produkten, zoals nu, kon toepassen. Men had geen kranen, geen bulldo zers, geen zandzuigers, alles werd met primitieve middelen gedaan. Rijkswaterstaat heeft zelf bere kend dat het bedijken van de - even tueel verkorte - Oosterscheldekust veel minder zou kosten dan het leg gen. van deze miraculeuze dam en dat het een besparing zou opleveren van f 1200.000.000. Ja, f 1,2 miljard, een kwart van de defensiebegroting! Maar er moet blijkbaar een stunt uitgehaald worden: het grootste, ge waagdste, moeilijkste karwei aller tijden, op waterstaatkundig gebied, zal hier door de Nederlandse Rijks waterstaat, worden uitgevoerd. Een kroon op het kunnen van de Delta dienst, een historische heroïsche daad Stuntwerk, dat niet nodig is, er kan immers een veilige, hoge dijk komen even sterk en veilig als nu de Westerscheldedijk en met behoud van een goede waterafvoer vanuit de Westerschelde. Maar, omdat Rijks waterstaat het wil en het wet is, moet de dure spectaculaire show doorgaan. J. M. DE REGT Populierenstraat 12, Goes. (We geloven niet dat het zinnig is in het kader van het (een) Ooster- scheldedebat telkens dezelfde argu menten aan te voeren. Recente bere keningen - maar het is uiterst moeilijk deze „na te rekenen" - to nen aan dat sluiting en dijksverho- ging ongeveer eenzelfde bedrag ver gen. In deze natte hogeschool-wis- kunde moeten de experts weer maar eens de tanden zetten. RED.). Wacht nog even met weggooien Is uw lampekap versleten, bent u niet.meer tevreden over de bekle ding van uw stoelen, staat er nog een oude kolenkit in de weg? Er zijn misschien nog meer dingen waarover u twijfelt ze al of niet weg te gooien. Praktisch alle afgeschi-even spullen kunnen opgeknapt of gedeeltelijk vernieuwd, weer alleraardigst wor den. Onder deskundige leiding kunt u in de vorm van een groepskursus van zes lessen leren hoe u oude voor werpen kunt opknappen. In deze kursus wordt u onder an dere ingewijd in de geheimen van stekkers aan snoeren zetten en hoe u een lekkende kraan kunt repare ren. Deze kursussen kunnen in ieder dorp georganiseerd worden; dit hóéft niet (het is wel gemakkelijker!) via een vereniging, maar kan in groep jes van 12 personen - bijvoorbeeld met kennissen en/of familieleden - rechtstreeks worden aangevraagd bij het provinciale sekretariaat van de Stichting voor Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande. De kósten per zes lessen bedragen f 12 per persoon (op ochtend of mid dag) of f 15 per persoon 's avonds. Onder een les wordt 2 Vz uur ver staan. Betaald bezoek MADRID, 3-2. Een jonge arts wit Madrid, verontwaardigd omdat zijn vriendin hem na vier jaar de bons gaf, heeft haar gesommeerd hem schade loos te stellen voor de tijd die >iv verloor door haar het hof te maken. De jonge vrouw kreeg dezer dagen bij deur waardersexploot hel verzoek, aan haar vroegere minnaar het lieve sommetje over te maken van 218.400 peseta's (11.000 gulden) - de kosten van 728 bezoeken a 300 peseta's per keer. De arts lichtte daarbij toe dal Jiij is uitgegaan van de prijs die hij gewoonlijk rekent voor consult aan huis. Het is niet bekend of hij de zaak voor de rechter ivil uitvechten, als hif het geld niet krijgt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2