ERIC DE NOORMAN Beroep op aanvraag bouw garage werd ongegrond verklaard Nieuwe Europese landbouwprijzen Wat biedt de BEELDBUIS? 607de Staatsloterij De Heer der Heruli Gemeenteraad Brouwershaven De adspiranten van AU Ready speelden met 1-1 gelijk tegen Delta. De foto geeft een beeld van een aanval van All Ready op de Delta-korf. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). LANDBOUW EN VEETEELT BROUWERSHAVEN, 31-1. Op de jongste vergadering van de gemeen teraad, onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwenaar, kwam - gelijk gemeld - een beroep in behandeling inzake de aanvraag voor de bouw van een garage door de heer A. J. de Bil te Dreischor. Daar het hier nogal in het per soonlijke vlak lag verzocht de heer J. J. Klaasse besloten zitting. In zijn beroepschrift stelde de heer De Bil, dat de gemeente er voor kan zorgen dat hij zijn uitweg krijgt via de grond van zijn buurman. Deze buur man, huurder van een gemeentewo ning, heeft echter recht op deze grond, ook al gebruikt hij deze niet zelf. Hij heeft het recht om de heer De Bil de uitgang over deze grqpd te weigex-en. Na heropening, deelde de heer J. A. v. d. Bijl mede dat de gemeente hier weinig aan kan doen. Men zou in privaatrecht treden, als een uit spraak werd gedaan. Voor de toe komst zou de fraktie wel graag zien, dat de brandgangen tussen de wo ningen breder werden gemaakt. Dan was de uitbaning zoals in het onder havige geval ook meteen opgelost. De heer M. Matthijsse vond het interressant dat alle fi'akties het nu weer eens met b. en w. zijn, dit in tegenstelling met het vorige geval. Er dient opgelet dat geen vergunnin gen worden gegeven, waar andere bewoners later weer problemen mee hebben. Cok hij drong aan op de vex-brede br-andgangen, wat de voor zitter zal bespreken met de stede- bouwkundige. Z.h.s. ging de raad akkoord met het ongegrond verklaren van het bei-oep. Legesverordening De legesverordening, welke de ï-aad op ?1 oktober j.l. verwierp kwam opnieuw ter tafel. De ai-gu- menten destijds waren de te hoge kosten der bouwaanvragen voor de inwoners en bezwaren tegen het werk van de welstandsadviescom missie. De heer Ph. 'v. Ast zei dat Brouwershaven beslist niet de goed koopste commissie heeft. De heer Matthijsse, die de bewuste vei-gade- ring niet heeft kunnen bijwonen vond het vreemd dat de commissie, Negenmaal levenslang BRUSSEL, 31-1. Een hande laar in gebruikte auto's (Jo seph Navaiaux) uit het Belgi sche plaatsje Beez nabij Namen is maandag door de correctio nele rechtbank te Namen voor de negende maal tot levens lang rijverbod veroordeeld. Bovendien kreeg hij zeven maanden gevangenisstraf en een boete van ruim 400 gulden. Al acht keer was de man door de rechter verteld dat hij (we gens allerlei delicten) nu nooit meer achter het stuur van een auto zou mogen zitten. Hij kon het handelen in auto's echter niet laten en enige maanden geleden was het de rijkswacht in zijn buurt opgevallen dat hij toch weer reed. Toen ze hem kwamen controleren zette de handelaar het eerst op een lo pen, maar stortte zich toen in een gevecht met de rijkswach ters. Recherche- bijstandsteams gevormd DEN HAAG, 2-2. Zeer recent is in ons land een aantal rechei-che-bij- standsteams gevormd. Minister Geertsema (binnenlandse zaken) heeft dit in de Eerste Kamer meege deeld. Deze teams, samengesteld uit en met medewerking van de be staande politiekorpsen, zullen bij ei-nstige misdrijven worden ingezet, althans wanneer deze misdiijven de inzet van zeer veel manschappen vraagt. welke dateei'de uit 1965, naar huis werd gestuui'd en toen vorig jaar unaniem weid besloten als nieuwe adviescommissie te benoemen Stad en Landschap te Ritterdam hij uit de pei's had vernomen dat de ï-aad ook deze comnxissie weer zwaar op de maag lag. De raad wist dat het kos tenverhogend zou werken, maar bij kleine bouwsommen viel het heus nog wel mee. „Ik geloof dat meer op emotionele gixmden dan financiële bezwaren tegen deze adviescommis sie is geageerd. En het is toch zo dat b. en w. in de adviescommissie hun woordje kunnen meespreken. Onze fractie kan geheel met het college meegaan". De heer J. J. Klaasse merkte op, dat zijn fx-aktievoorzitter v. d. Bijl destijds alleen had gewezen op de verbouwingen van f 5.000 tot f 40.000 Deze kleine posten zouden door de eigen dienst bekeken kunnen wor den en niet door de welstandscom missie, zodat er geen hoge kosten aan verbonden zouden zijn. De voorzitter merkte op, dat dit de goedkoopste commissie is welke binnen bereik ligt. Nogmaals herha len b. en w. persé niet blindelings de adviezen van de W.S.commissie te volgen. De heer Van Ast vond de regeling nog steeds een onding en stemde alleen tegen het voorstel. SPORT VOLLEYBAL Volleybalwedstrijden S.V. MEVO Rectificatie: Dames MEVO II-Cluzona werd vorige week door gegeven als 13; moest zijn 22. Vrijdag speelde MEVO dames I te gen Spai*ta H in Middelharnis. Het was een slechte wedstrijd, er zat weinig vaart in beide ploegen. ME VO had een complete inzinking en kon daar tijdens het spel ook niet boven opkomen. Combinaties mis lukten gi-andioos en het geluk was ook ver te zoeken. Na vijf wedstrij den op hoog niveau gespeeld te heb ben, kwam voor MEVO nu de terug slag. Met veel moeite kon de neder laag nog een béétje gesluierd wor den door de dei'de set te winnen, maar Sparta was ditmaal de sterk ste. Uitslag Sparta H-MEVO I: 3-1. MEVO heren I speelde op dezelfde avond in Zierikzee tegen Intermezzo III. Zij speelden geen mooie wed- strijd, maar dat komt bij de heren vaker voor. Ondanks het minder fraaie spel won MEVO, de uitslag was hier MEVO I-Intermezzo III: 3-0. Voordien hadden de trimmers een wedstrijdje gespeeld tegen heren, die niet in de competitite meespeelden. Zij waren vrijdag bij MEVO de eni gen die ér iets van maakten. De spanning werd er in gehouden, de ti'immers gaven geen krimp. Jam mer genoeg moesten zij toch de meei-dere erkennen in hun tegen standers, maar de volgende keer zul len zij beslist de wedstrijd winnen, als zij zo enthousiast doox'gaan met volleyen, als zij 'tot nu toe gedaan hebben. Uitslag was hier 2-1. Maandag speelde MEVO heren II in Oosterland tegen SVD. Hei'en II verloor de wedstrijd met 3-0. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Een onbekende heeft tienduizend gulden uitgeloofd voor degene die aanwijzingen of inlich tingen kan geven die leiden naar de dader van de moord op het negen- jarig Amsterdams jongetje Bastiaan Bloeman. Door de justitie wordt eveneens tienduizend gulden uitge- lopfd. DEN HAAG. Minister Boersma van sociale zaken heeft maandagavond in de NOS-ANP-radiouitzending „Den Haag Vandaag" gezegd, dat hy op vrydag 11 februari in de minister raad zyn nota over de werkloosheid aan de orde hoopt te stellen. Sluiting vuilnisstortplaats Op dinsdag 1 februari is de vuil nisstortplaats aan de Heernisweg te Brouwershaven gesloten. De heer J. J. Klaasse zou graag zien dat de slib uit de i'ioolzuiveringsinstallaties hier gestort wordt. De heer Matthijsse was verheugd dat de belt vol is en gesloten wordt daar deze al jaren een doorn in het oog is. Hopelijk zal er een strenge controle worden toe gepast, daar het ergste wordt ge vreesd. Voorheen werd ook in de sloten en op de weg gestort maar van politie toezicht was weinig sprake. „Als ik de belt passeer, zie ik dage lijks deze uitspattingen, maar de po litie kijkt wellicht naar de andex*e kant, naar de zeedijk, of de nieuwe boulevard al klaar is", aldus de heer Matthijsse. De raadsvoorzitter deed het ge noegen dat men het unaniem met de sluiting eens was. De gemeente heeft er extra kosten aangehad en wel voor publiek van de gehele regio, dat kwam storten. Dit is nu klaar en de politie zal zeker strenge controle uit oefenen na de afdekking. Met het waterschap zal contact opgenomen worden om voor bepaalde tijden de Heernisweg te sluiten voor het ver keer, waarmede een effectievere controle mogelijk wordt op het stor ten. UTRECHT. Het telegraafkantoor in Amsterdam werkt al enige tijd met 60 man „boventallig" personeel dat volgens de Katholieke Bond van Ovex-heidspex'soneel alleen maar „be ziggehouden" wordt. ODIJK. De 13-jarige Johannes de Kruijv uit Cothen is met zijn fiets bij eën verkeersongeluk op de Zeis- terwèg in Odijk (bij Bunhik) om het leven gekomen. AMSTERDAM. - De onbekende bromfietser die in Amsterdam om het leven is gekomen, toen hij met zijn bx'omfiete slipte en tegen een boom x^eed, blijkt de 23-jax'ige Nico- lica Bojovic uit Joegoslavië te zijn. Hij woonde in het wooriöórd Tussen haven in Amsterdam. HEERENVEEN. De 55-jarige we duwe F. Bi'ouwer-Wijnsti-a uit Hee renveen is op de Domineesingel te Oranjewoud met haar auto geslipt en tegen een boom gebotst. Ze was op slag dood. WAGENINGEN. Zes Wageningse studenten hebben onder toezicht van de hoogleraar in de tropische bos bouw, prof. ir. A. de Hulster, een plant ontwikkeld voor de herbebos sing van Ax-uba, Bonaire exx Curagao. DEN HAAG. Twee Nederlandse archeologen, di\ H. J. Franken van de Leidse universiteit en prof. dr. M. N. van Loon verbonden aan de uni versiteit van Amsterdam, gaan half maart naar nooxxl-Syrië waar zij in het stroomgebied van de Eufraat op- gx-avingen zullen doen. ZEIST. De 21-jarige W. P. en de 23-jai'ige K. D. uit Zeist hebben ze ventien inbraken bekend die in hun woonplaats, Bilthoven en Wouden- bex-g, zijn gepleegd. DEN HAAG. Minister Engels (CR M) heeft meegedeeld dat tot 15 ja nuari zestien aanvragen zijn binnen- gekomen voor het vei*zorgen van tv- en radio-uitzendingen via kabel netten. ROTTERDAM. De 25-jarige ha venarbeider J. J. G. de Waal uit Rot terdam is bij een ongeluk aan boord van het in de Prinses Beatrixhaven in Rotterdam liggende Belgische schip Montalto om het leven geko men. DEN HAAG. Prinses Beatx*ix en prins Claus bx^engen donderdag (he den) een pxrivébeziek aan Bonn. Zij lunchen die dag met de president van de Bondsrepubliek Gustav Hei- nemann en echtgenote en hebben la ter een ontmoeting met Bondskanse lier Willy Brandt. DEN BOSCH. De politie in Den Bosch heeft drie jongelui aangehou den, twee 17-jarige fabrieksarbeiders en een 15-jarige scholier, die samen diverse inbraken pleegden. Zij maak ten o.m. bij een arts voor f 10.000 aan juwelen buit. STADSKANAAL. De 68-jarige S. Drenth uit Stadskanaal is aan de ge volgen van een verkeersongeluk ovei'leden. De man stapte op de Ge dempte Vleddermond in Stadskanaal üit een auto, liep' de weg op en werd gegrepeh door een bestelauto. BRUSSEL, 2-2. De Europese Com missie in Brussel heeft woensdag haar nieuwe prijsvoorstellen voor landbouwprodukten vastgesteld. De commissie weigerde mededelingen te doen over die prijsvoorstellen, maar uit betrouwbare bron in Brussel ko men de volgende cyfers. Voor wat betreft de granen, zullen de zachte en de harde tarwe in het seizoen 1972/73 met 4 procent in prijs verhoogd worden, plus nog één pro cent in het daaropvolgende seizoexi. Voor gerst en rogge zou eveneens tot een prijsverhoging van 4 procent zijn besloten, pius 2 procent voor het volgende seizoen. Voor mais zouden de prijsverhogingen neerkomen op 4Vz procent dit jaar plus 3 procent in het seizoen 1973/74. Gepelde rijst en suikerbieten gaan 3Vz procent in prijs omhoog en de richtprijs en interventieprijs voor witte suiker met respectievelijk 2,9 en 3,1 procent. De prijs van koolzaad, raapzaad en zonnebloemolie stijgt met 4 procent. De hennep- en vlas- pry'zen blijven onveranderd. De richtprijs voor melk zal met 8 procent stijgen, de interventieprijs voor boter blijft gelijk, maar die voor magere melkpoeder gaat met 20,4 procent omhoog. De oriëntatieprijs voor rundvlees stijgt dit seizoen (1972/73) met 9 pro cent en vervolgens met 13,2 procent in het seizoen 1973/74. De richtprijs voor kalfsvlees gaat met 2,4 procent omhoog en de basisprijs voor var kens met 4,1 procent. De Europese ministerraad zal uiter aard nog akkoord moeten gaan met deze prijsvoorstellen. LAND- EN TUINBOUW Urgentieprogramma Landbouwschap DEN HAAG, 2-2. In Nederland moet in 1972 een begin wol-den ge maakt met het verstrekken van ren tesubsidies aan individuele agrari sche bedrijven. Dat kan gebeux-en op gx-ond van een E.E.G.-structuurbc- leid, als zo'n beleid dit jaar vastge steld wordt, anders moet men er een nationaal bedrijfsontwikkclingsbe- leid voor invoeren. Dit stelt het Landbouwschap in zijn urgentieprogramma 1972, dat een uitwex-king is van het vorig jaar aan vaarde meerjarenprogramma. Het urgentieprogxamma is in de woens dag gehouden bestuursvergadering aanvaard. FINANCIËN EN ECONOMIE Belgische Nationale Bank over de E.E.G. BRUSSEL, 2-2. De internationale monetaire crisis heeft de economi sche en monetaire eenmaking van de E.E.G. nagenoeg geblokkeerd, zo stelt de Belgische Nationale Bank vast in haar woensdag verschenen jaarvex-- slag.. De bank uit het verwijt, dat het merendeel der E.E.G.-landen zich niet vanuit een werkelijk ge meenschappelijk gezichtspunt beij verd heeft een oplossing te vinden voor de problemen die deze crisis de den ontstaan. KAAP KENNEDY. In de V.S. is een regeringsrapport verschenen waarin de conclusie wordt getrokken dat het Sowjetrussisehe ruimtevaart - programma een hechte, goed lopende onderneming is die in staat is voor het eind van deze eeuw bemande vluchten naar Mars uit 1c voeren. Varkensprijzen gunstig UTRECHT, 2-2. De varkensprijzen hebben zich in Nedexdand in de laat ste weken ontwikkeld in het voor deel van px-oducenten, aldus de heer F. Bikker, secretaris van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees woens dag in de openbare bestuursverga dering van dit schap in Rijswijk. Het nieuwe klassifikatiesysteem heeft door strenge nox-men geleid tot een geringer aandeel van het aanbod in de eerste kwaliteitsklasse. Het nieuwe systeem heeft evenwel niet geleid tot een lagex-e doox*sneeprijs voor de pi-oducent. VRIJDAG 4 FEBRUARI. NED. I. Een uitgebreid NOS-team is naar Sapporo gegaan om het Ne derlandse volk in woord en beeld verslag te doen van de Olympische winterspelen. Vanmiddag om half één op het eerste net een samenvat ting van de vanochtend in de Japan se stad gespeelde wedstrijden. Om. half zes 's avonds volgt nog een vijf kwartier durende uiteenzetting over het Olympisch sportgebeuren. Voor de Evangelische Omroep is het uur tussen zeven en acht gereserveerd. Na 25 minuten samenzang vanuit de Pelikaankerk in Leeuwarden volgt onder de titel „The Jesus Revolution een gesprek over de massale opwek kingsbewegingen onder de jeugd van vandaag. Na het nieuws allereerst de actualiteitenrubriek Achter het nieuws. Daarop aansluitend een afle vering van de wetenschapsquiz Twee voor Twaalf. Een weerzien met An- nemarie Oster, die een tijd wegge weest is om moeder te worden, bete kent Hadimassa, waarin voorts van zelfsprekend het trio De Bie, Van Kooien en Van Duinhoven. Het laat ste VARA-item wordt verzorgd door Koos Postema met een Klein uur: U, dat gewijd Js aan de mensen en hun meningen. NED. II. Om half zeven vanoch tend geeft de NOS een rechtstreekse uitzending van de Olympische win terspelen in Sapporo. De NCRV zendt 's avonds uit. Om zeven uur een show rond de zanger Roger Whittaker. De fluitende zanger ontvangt de Les Humphries Singers en Vicky Lean- dros. Hel satirische programma Far ce Majeure komt al vroeg op het scherm, direct na het journaal van acht uur. Ongetwijfeld wordt weer de draak gesloken met allerlei toe standen. „Waar of niet" is een spor tieve wedstrijd om de ivaarheid. In woners van Tange en Vlijmen be kampen elkaar in deze uitzending. Een documentair karakter draagt hel programma Tunesië. Hel 3e deel van een reportage van Piel Pons en Hans Baarlmans wordt vanavond uitge zonden. Na de rubriek Ander nieuws (dagsluiting) volgt de NOS-rubriek Uit de Kunst. De avond wordt beslo ten met het laatste nieuws en Den Haag vandaag. VRIJDAG 4 FEBRUARI. NED. 1: 10.45 Schooltelevisie; 12.30 Olympische winterspelen: 17.30 Olympische winterspelen; 18.45 Fa beltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Leeuward emingt; 19.30 The Jesus Revolution; 19.45 Tenslotte; 20.00 Journaal; 20.20 Achter hel nieuws; 20.50 Twee voor twaalf; 21.30 Hadi massa: 22.10 Een klein uur: 17; 22.50 Journaaf. NED. 11: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Roger Whittakershow 20.00 Journaal; 20.21 Farce majeure; 20.50 Waar of niet; 21.30 Tunesië 3; 22.05 Ander nieuws; 22.25 Uit de kyinst; 22.55 Journaal23.00 Den Advertentie Eerste klasse 2 februari 1972 Prijzen van 10,- Prijzen van 50,- Prijzen van f 50,- Prijzen van f 100,- Prijzen van f 100,- Prijzen van f 200,- Prijzen van f 400,- Prijzen van f 1.000,- Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van f Een prijs van De prijs van De prijs van 2.000,- 2.000,- 2.000,- 2.000,- 2.000,- 5.000,- 25.000,- zijn gevallen op nummers eindigende zijn gevallen op nummers eindigende zijn gevallen op nummers eindigende zijn gevallen op nummers eindigende zijn gevallen op nummers eindigende zijn gevallen op nummers eindigende zijn gevallen op nummers eindigende zijn gevallen op nummers eindigende is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: 7 23 30 528 051 026 937*) op: 7142 055410 028344 089939 093714 071871 022795 098846 Een extra prijs van 50.000,— is gevallen in serie L op nummer: 041036 en een troostprijs van 1.000,— op nummer: 041036 van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,— is gevalen in serie G op nummer: 056234 en een troostprijs van 1.000,- op nummer: 056234 van elk van de andere series. LET WEL: Op het met een gemerkte nummer is ook een van de lagere prijzen gevallen. 20. Allan voelt dat hij het hert niet lang meer zal kunnen houden. Hij moet het los latenNu", denkt hij en springt meteen achteruit om do bok geen gelegenheid te ge ven hem met de horens te raken. Het dier staat enkele ogenblikken als dx-onken te zwaaien en kijkt met laaghangende kop de Heruli aan. De grote ogen zijn bloeddoor lopen en als vanzelf sluit de hand van de knaap zich om het heft van zijn jachtmes Het staat hem plotseling duidelijk voor ogen dat hij misschien als het om zijn leven gaat.... „Dan zou ik moeten doden!" denkt hij. Dc enkele seconden dat mens en dier daar roerloos, vijandig haast, tegenover elkaar staan, schijnen de jonge Ileruli een eeuwig heid toe. Maar dan. met een lome beweging, draait het dier zich om en breekt brullend door het struikgewas. Met een diepe zucht van verlichting ziet Allan het dier verdwijnen. Het gestamp van dc hoeven wordt zwakker en langzaam keert de jongen zich om. Dc oude veertienendcr ligt nog steeds op dezelfde plek, bijna roerloos, maar zwaar ademend. Slechts de donkere ogen bewegenEén blik is voldoende om de Heruli ervan te overtuigen dat de dood deze monarch van het woud reeds getekend heeftDe jongeling knielt naast het trotse dier neer en spreekt het zachtjes toe.de ogen van het hert glanzen vochtig. Het is als of het de Heruli verstaat en het blijft hem onafgebroken aanzien. Eensklaps heft het hert de voorpoot op. In een opwelling grijpt Allan de hoef en alsof het dier dit zo gewild heeft, laat het zich nu opzij zakken. Nog één keer tracht de trotse kop zich op te heffen, maar het heeft cr de kracht niet mee toe. Slechts de ogen weet het op de knaap te vestigendc adem stokt de jongen in de keel. Wat willen die donkere ogen hem zeggen? Het komt hem voor alsof er een boodschap in besloten ligt Plotseling voelt hij een krampachtige tril ling door de pool van het dier gaan. Allan weet dat dit het einde is. Hij staart naar de hoef, die hij nog steeds in de hand houdt. Een boodschap, denkt hij. „Kan het zijn „Broeder Hert!" zegt de knaap zacht voor zich heen en zijn hand tas1 met een lichte aarze ling naar zijn jachtmes

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5