Scala van zaken als reaktie op beschouwingen begroting STREEKNIEUWS Gemeenteraad Westersehouwen HAAMSTEDE, 1-2. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad van Westersehouwen, onder voorzit terschap van burgemeester II. P. Everwyn kwamen nog belangrijke zaken aan de orde w.o. het antwoord van de voorzitter op gehouden alge mene beschouwingen. Zo meende de voorzitter dat de Commissie Ruimtelijke Ordening over de bestemmingsplannen en in voeg van de Dammenweg te Seroos- kerke snel zal moeten praten. Rijks waterstaat is achter op de aanslui tingen Brouwersdam. Op 31 maart gaat die dam voor een deel open. De kleine belegger krijgt evengrote aandacht als de grote. Voor bouw grond Renesse dient eerst de struc tuur van de woningen vastgesteld. Aanvragen voor woningen te Noord- welle en Serooskerke zijn uiterst miniem. Ook b. w. zien de Bijstand steeds meer op zich afkomen en dat brengt zorgen. Vrij kamperen op boerderijen is moeilijk en b. en w. vergaderden daar vorige week drie maal over. Tot de heer Kloosterman: met de akkomodatie van jachten in Burgh- sluis is het college bezig. In 1973 be gint de planning van het Ooster- schelde-bekken. Over de brandweer kantine zal gepraat moeten worden. Er is geen sprake van achter uitstel ling der gemeente Westersehouwen door het provinciaal bestuur. Tot de heer Krijnse Locker: de denkbeelden gemeentehuis komen mede via de commissie. Het college ziet liever Hoogenboomlaan-Kooi- mansweg en in de commissie R.O. moet dit eens uitgepraat worden. Boeijes Bosch kan via art 19 wet op R.O. verwezenlijkt worden. De plan nen liggen reeds bij de provincie. Jammer dat luxe bejaardenflats hier niet van de grond te krijgen zijn. Aan openbare toiletten zal worden gedacht. Tot mevrouw Friderichs-Lande- gent: voor bejaardenwoningen in het Duinwegje te Burgh voorziet het be stemmingsplan niet. Een vereni gingsgebouw zal niet gemakkelijk gaan. Wethouder Steur merkte nog op dat bejaardenwoningen niet in een hoekje weggedrukt moeten worden, doch ergens tussen de normale hui zen. De straatmaker die binnenkort in dienst komt zal eveneens werk kun nen doen voor Nutsbedrijven. De heer Lustig vroeg hiernaar. Deze gunde de VVD het „bagatel" over in stelling commissies van harte, waar op dhr. Kloosterman opmerkte: „he lemaal geen bagatel". Het veront rustte de WD dat er niets klaar is en wat er allemaal nog gebeuren moet. „Idiote krachtsinspanningen moeten dan trachten te redden wat er nog te redden valt", aldus de heer Kloosterman. Mevr. Peters-Lok meende dat de Strandreddingsbriga- de normen moet stellen voor het do natiebedrag. Tot slot zei de voorzitter nog, dat nadat op 31 maart de binnenberm van de Brouwersdam geopend wordt, op 1 juli a.s. een hoofdrijbaan wordt opengesteld. De begroting 1972 wex-d hierna aangenomen en de voorzitter sprak een dankwoord uit tot de opstellers en tot de raad voor deze positieve benadering. Vier-en-twintig jaar gehuwd - 21 kinderen O SAARBRUCKEN, 31-1. Mevrouw Ilse Saar, een 44-jarige moeder in Saarbrücken, heeft een Europees re cord gevestigd. In 24 jaar huwelijks heeft zij 21 kinderen ter wereld ge bracht. Het jongste kind, Claudia, zag vorige week het levenslicht. Een van de 24 kinderen is over leden toen het enkele jaren oud was. Twee kinderen en een zoon zijn ge trouwd. De familie Saar woont in een huis met acht kamers en krijgt elke twee maanden 600 gulden bijslag voor de 17 kinderen waarvoor zij nog zorgen moet. De vader, een geschoold ar beider, verdient tussen de 050 en 950 gulden per maand. De ouders zijn nog nooit op vakantie geweest. Raadsvakature Na opening der vergadering deelde de voorzitter mee dat in verband met vertrek van het PvdA-raadslid, me vrouw Peters-Lok de opvolger de heer M. P. de Kam wegens vertrok naar elders de benoeming niet heeft aanvaard. De volgende gegadigde, de heer J. van Sluijters uit Noord- welle heeft nog niet toegezegd. Veel kritiek had de heer Hendrikse op de gang van zaken bij de school tandartsendienst in Renesse, Noord- welle en Serooskerke. „Zoals het nu gebeurt, heeft het geen zin voor on ze gemeente, ondanks het vele werk dat tandarts De Kup voor dit werk heeft gedaan." De heer Lustig: „goed draaien of helemaal niet". De heer Kloosterman adviseerde stage-stu- denten te vragen hier te helpen. De voorzitter zal ter bevoegde plaats informeren. De eerste 7 agendapun ten waren slechts hamerstukken. Bij de subsidies had niemand op merkingen alleen de verhoging der V.V.V.-subsidies lokte enkelen uit hun tent. Mevr. Peters-Lok ging wel akkoord met de 25 doch hoopte dat die bedrijven die geen contribu tie betalen hun fout gaan inzien. De heer Dalebout meende dat enkele jaren geleden al aangenomen was dat de V.V.V.-subsidie aflopende was en nu weer omhoog moet. „Ik vind het een schande voor de West- hoekse bedrijven, waaronder ver scheidene grote, dat ze gratis willen profiteren van de inspanningen van de V.V.V.'s, zei de heer v. d. Berge. De burgemeester was het hier mee eens, doch de toeristenbelasting maakt een subsidie verhoging moge lijk, In snel tempo werden de laatste agendapunten afgewerkt, zonder dat daar vragen over gesteld wex-den. Voormalige bunkcrwoning Alleen het vooi-stel om het woon huis Kloosterweg 97 (voormalige bunkerwoning) dat na inspektie door Gemeentewerken, bleek uitgewoond te zijn, op te knappen en daarvoor f 5.000,- te spenderen, kreeg tegen kanting van de PvdA-fraktie. De heer Lustig vond deze woningen „wrakken" en het opknappen niet meer waard. De heer Dalebout daarentegen vond reparex-en zeer goed mogelijk omdat niemand er uit wil, waax'mee de heer Krijnse Locker het eens was. Mevx\ Fridex-ichs-Lan- dgent zei dat een ter beschikking zijnde „vluchtwoning" toch wel goed is. De heer Hendrikse: „Nog maar 3 jaar geleden zei het college: geen woningen hier in het kader van so ciaal onvex-antwoorde volkshuisves ting". Daax'om vindt hij het niet ver antwoord om te xreparex-en. Na stem ming werd het voorstel met 5-3 stemmen aangenomen. De PvdA- fraktie stemde tegen, terwijl 2 raads leden, gezien het late uux-, al naar huis wax-en. De heer Lustig" vroeg naar de bx-andbeveiliging van de dancing „Apollo" te Renesse waar soms 700 kinderen bijeen zijn. De voorzitter: „dit benauwt ons ook; de Brandweer- Inspectie stelt hier een onderzoek in" De volgende raadsvex-gadering werd vastgesteld op woensdag 16 febx-uax-i. ZIERIKZEE Angola-koffie-informatie in praatcafé Het praatcafé „De Vlinder" houdt zich momenteel intensief bezig met de Angola-koffie-kwestic en wil op dit terrein informatie verschaffen, door middel van materiaal op de leestafel. Het gegeven is bekend: op de Por- tugees geleide koffieplantages wer ken Angolezen, die praktisch slaven werk moeten doen, want de beloning ontbx-eekt of is nihil. Door massale aankoop van koffie uit dit Afrikaan se land ook door Nederlandse koffie- branders, wox-dt een mensonwaax-dig systeem in stand gehouden. Het An gola Comité Amstex-dam onderneemt iets tegen deze gang van zaken en inmiddels hebben gx-ote bedrijven w.o. Albert Heyn de toezegging ge daan geen Ang'olakoffie meer te zul len verwerken. Douwe Egberts zal de afname van Angola-koffie beperken. Zeemijn gevonden Ongeveer vijf en dertig meter uit de wal bij „Levensstrijd" werd een zeemijn aangetroffen. Het bleek - in tegenstelling met een vorige vondst melding - een echte mijn te zijn van 500 kg, die door de M.O.D. te Vlis- singen werden gedemonteerd en overgebracht naar Breskens. NIEUWERKERK Sneeuwganzen gesignaleerd Maandag werden twee, in deze streken zeer zeldzame, sneeuwganzen gesignaleerd. De vogels werden waargenomen ter hoogte van de Rampaartsedyk te Nieuwerkcrk. De vogels hebben een volkomen wit verenpak met diepzwarte vleugel- punten en een flinke snavel. Velen beleefden ijspret Dank zij de aanhoudende vox-st, kon schaatsminnend Nieuwerkerk weer sportief een baantje trekken op de plaatselijke ijsbaan aan de School straat, nabij het Slingerbos. Nadat het ijs degelijk was beproefd werd het steeds drukker. De wat oudex-en zwierden met grote lussen over het ijs, terwijl de kleintjes dapper krab belend de eerste pogingen in het werk stelden om.straks als volleex*d Renesse profiteerde even van de nieuwe ijsbaan Dinsdagmorgen maakte hel be stuur van de IJsclub Renesse met en kele jongens en met de heer C. Bom de ijsbaan, die Renesse heeft sinds vorig jaar sneeuwvrij. Na enkele dagen flinke vorst was het mogelijk voor de leden gelegen heid te geven de schaatsen onder te binden en hun rondjes te rijden. Het ijs was eigenlijk maar net goed van dikte, maar in verband met de voor spelde spoedig invallende dooi, wilde (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode). men dc kans op schaatsen toch niet voorbij laten gaan. Het was zelfs zo dat tegen de avond hier en daar al wat water op de baan kwam te staan maar aangezien de waterstand slechts van 30 tot 70 cm varieert was het mogelijk reeds snel de baan te openen. Het was sinds dc aanleg van de baan vorig jaar de eerste keer dat dc baan officieel was geopend. Vorig jaar was men door de vi-oeg inval lende vorst te laat om de baan nog in gebruik te nemen. En nu is het allemaal alweer voorbij. schaatser op de ijzers te kunnen staan. Ook werd geschaatst op een onder-gelopen bouwterrein aan de Stationsstraat. OOSTERLAND Afscheid na 25 jaar bestuurslidmaatschap Op de laatste gehouden vex-gade- ring van de christelijke vrouwen vereniging „Max-tha", in het herv. verenigingsgebouw, wex-d in de pau ze vex-kiezing gehouden voor be- stuux-sleden. Aftx-edend waren mej. A. E. Boot en mevr. J. Stoutjesdijk-Overbeeke. In hun plaats werden gekozen: me vrouw J. Capelle-Beije en mevr. J. Stoutjesdijk-Box-st. Als een bijzon- dei-heid kan wox-den vermeld dat mej. Boot niet minder dan 25 jaar lang bestuux-slid is geweest van deze vereniging, die ze beschouwde als een stuk kerkewex-k. Zé is al die tijd secretaresse geweest, redexi waarom de px-esidente, mevr. J. van 't Hoff- Dorst, haar dan ook namens de ver eniging hartelijk dankte voor het vele wex-k dat zij in deze kwarteeuw voor de vereniging heeft gedaan. Het is geen sinecure om zo lang telkens de notulen te moeten schrijven, en de uitgebreide jaarverslagen voor de jaarfeesten; en dit op een voortref felijke wijze. Mej. Boot is een be stuux-slid van het eerste uux*, waxit toen mevr. Versluis de vereniging oprichtte in 1946 kwam ze in het be- stuui-, en wex-d telkens herkozen. Me- vx-ouw Stoutjesdijk-Ovei*beeke kon wegens ziekte niet ter vergadering verschijnen, en ook zij werd dank gebx-acht voor alles wat ze tijdens haar bestuux-slidmaatschap heeft ge daan. De onderlinge funkties in het nieuwe bestuur zullen nog nader wox-den vex-deeld. De scheidende be- stuux-sleden werd als aandenken een kleine attentie aangeboden door de presidente, namens de vex-eniging. Vergadering Coöp. Raiffeisenbank De Coöperatieve Raiffeisenbank „Oostex-land" hoopt maandagavond 7 februax-i a.s. een buitengewone le denvergadering te houden in café restaurant „De Blauwe Keet", onder voox-zitterschap van de heer H. J. van de Zande. Na de opening wox-den er stemopnemex-s en een secx-etaris be noemt, en komt het voorstel ter tafel om te komen tot samenwerking met de Coöp. Raiffeisenbank te Bruinis- se. Na x-ondvraag volgt sluiting. Vol machten kunnen worden afgehaald bij de bank. Voor stemgex-echtigde afgevaardigden van ledenverenigin gen en publiekx-echtelijke lichamen moet de volmacht getekend wox-den door de voorzitter en de secretax-is van de betx-effende vei*eniging. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitic te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de navolgende in de maand ja nuari 1972 te Bruinisse gevonden voorwerpen: een blauwe poi-temon- ncc met inhoud; een zilvci'en das speld. een sleutel; en een bruine por temonnee. IJspret Dinsdag 1 februari kon men te Bruinisse volop genieten van de ijs pret. Maandagavond had het bestuur van de ijsvereniging „Nooit Gedacht" de baan in orde gemaakt. Er waren toen al wat klandesticne rijders, maar dinsdag ging dé baan officieel open. Het waren vooral jongeren, die de ijzers onder bonden. Vergissing met „parallelweg" Onbekenden denken nogal eens dat de parallelweg langs de Greve- Iingendam, ook op het oude land van Flakkee nog parallelweg blijft, maar zoals bekend, staat aan het eind van de parallelweg een schrikhek, om dat dc weg dan bij de Hoek van St. Jacob linksaf aansluiting geeft op een binnenweg, die daar ook vroeger al was. i Een grote witte vrachtauto reed maandagavond genoemd hek weer aan diggelen; maar kon blijkbaar on gehinderd zijn weg vervolgen. De politie bleef onbekend met het geval en de kosten zullen dus wellicht voor Rijkswaterstaat zijn. Nog veel auto's over Grevelingendam Dagelijks passeren nog plm. 4000 auto's over de Grevelingendam (snel weg). Voor de gehele maand januari 1972 betekende dat 124.221 stuks. De teller kx-eeg daardoor een eindstand op 1 febx-uax-i van 10.516.603. Aktiviteiten Jeugdraad begonnen Zoals reeds vorige week gemeld, begon de Bruse Jeugdraad op zater dag 29 januari zijn aktiviteiten. Een 50-tal kindex-en tussen 9 en 12 jaar bestox-mden zaterdagmiddag het Ned. Hex-v. Vex*enigingsgebouw. Ver schillende materialen lagen klaar, maar er waren ook kinderen die zelf al allex-lei spulletjes hadden meege- bracht. Restte de vx-aag: Wat gaan we nu maken? Het werd een poppenkastpop. Het. Jeugdraadcomité had zich de mede werking verzekerd van de heer F. van den Berg, eigenaar en exploitant van het poppentheater „De Krieke- put" te Hulst en deze wist er wel x-aad mee. Snel en duidelijk gaf hij de nodige aanwijzingen om een echte poppenkastpop te maken. Na ruim twee uur hard werken was het „werkstuk'" klaar en hadden alle kindex-en hun pop. Alle voorkomende moeilijkheden werden door diverse vrijwilligers en vx*ijwilligsters snel opgelost. Alle kinderen zien al vex'langend uit naar nog zo'n middag En dat zal er zeker wel van komen Voor het avondprogramma had de jeugdraad discjockey Carlos East wood van „El Toro" uit Goes naar Bru gehaald Discotheek „t Slop je uit Ziex-ikzee was bereid gevonden zijn installatie af te staan voor deze avond. Ruim honderd jongex-en be luisterden 's avond de door Cax-los Eastwood, vaax-dig aan elkaar gepx-a- te platen. Knaak voor kalfje EMMELOORD, 2-1. Schoolkin deren in Oost-Brabant die we ten waar 's nachts een kalf is geboren hebben kans op een beloning van een rijksdaalder. Oorzaak: een groot tekort aan kalfsvlees. Opkopers benade ren 's morgens de boerenkin deren bij lagere scholen om te vernemen waar een kalf gebo ren is. Minister Lardinois (landbouw) heeft dit maandag in Emmeloord verteld. Hij sprak voor de leden van de Landbouwmaatschappij IJssel- meerpolders o.m. over het te kort aan vlees. Stijgende wel vaart heeft het wereldtekort aan rundvlees en kalfsvlees veroorzaakt, zo zei de minister. In Argentinië, exportland bij uitstek, zijn al twee vleesloze dagen en exportbeperkingen van kracht. De consumptie ligt daar overigens drie keer zo hoog als in Nederland. Komer er 24-uurs- stakingen in (le metaal ROTTERDAM, 2-2. Het centraio aktie comité van de Industriebond N.V.V, heeft besloten dat dc eerste acties in de metaal zullen bestaan uit een 24-uursstaking bfj het Rijn- Schelde-Verolme concern en bfj de werf Gusto in Schiedam. De bond adviseert de leden het werk voor een etmaal neer te leggen als de directies niet willen voldoen aan de eisen van de bond. Dat staat in een manifest (oplage 20.000 exemplax-en) dat de wex-kne- mers bij R.S.V. en bij Gusto donder- dagmorgen ki-egen uitgereikt. De Industriebond N.V.V. vraagt de leden die gaan staken op de fabriek- of werktex-x-einen te blijven en de werkgevex-s geen ax-gumenten te ge ven die tot represaillemaati-egelen zouden kunnen leiden. Geen partial weekeinde meer DEN HAAG, 2-2. Het parate weekeinde b\j dc Koninklijke Land macht wordt met ingang van 15 fe bruari a.s. afgeschaft. Dit betekent dat in beginsel aan alle militairen van dc landmacht in Nederland elk weekeinde bewegingsvrijheid kan worden verleend. Man stal uil lassen van post kes tel Iers NIJMEGEN, 2-2. Een 35-jarigo vertegenwoordiger uit Nijmegen, die in Arnhem een maand gevangenis straf uitzit in verband met enkele door hem gepleegde diefstallen, heeft hekend in dc afgelopen maanden ook herhaaldelijk op straat een greep te hebben gedaan in dc fietstassen van postlfcstcllcrs. In Nijmegen maakte hij zich op die wijze meester van 9 postbundels cn in Arnhem van 5 bundels. De officiële stukken, die hem in handen vielen, voorzag hij van een valse handtekening, waarna hij op diverse plaatsen in het land totaal 21 cheques kon verzilveren. Het leverde hem f 8.000 op, vooral ten nadele van social diensten, ook vielen hem vier rijbewijzen cn twee paspoorten in handen. Poststukken, die voor hom geen waarde hadden, gooide hij weg. Miragc-kwestic tussen Frankrijk en Israël geregeld JERUZALEM, 2-2. Naar het Isra ëlische blad „Maariv" woensdag ge meld heeft, hebben Frankrijk en Is raël een akkoord bereikt over de kwestie van de vijftig jachtbommen werpers van het type Mirage, die Frankrijk op gi-ond van een na de juni-oorlog van 1967 afgekondigd wapenembargo niet wil levei-en, hoe wel Israël destijds al 58 miljoen dol lar voor de toestellen heeft betaald. Volgens het blad, dat zich bei-oept op welingelichte ki'ingen, zal Frankrijk een bedrag van 75 miljoen dollar be talen. Dit betekent dat Parijs het destijds overgemaakte geld terug stort, vex-meerdex-d met een samen gestelde rente van acht px-ocent. Reconl-export van aardappelen verwacht EMMELOORD, 2-2. Minister Lar- dïnois (landbouw) heeft in Emmel oord verklaard dat hij dit jaar een record-export van Nedex-landse aax-d- appelen verwacht. De expox-t naar West-Duitsland is de laatste vier jaar verdubbeld. Ver der eet een derde van de bevolking van West-Bei-lijn Nedex-landse aard appelen. De minister spx-ak op een vergadering van de Landbouwmaat schappij IJsselmeerpolders. „Flitsert' uit het buitenland DACCA. Leiders van de Bihari's, een mohammedaanse mindei-heids- groep in Bangla Desj, hebben via het Internationale Rode Kruis gevx-aagd op korte tex-mijn naar West-Pakis tan te mogen verhuizen, omdat zij vrezen andex*s van honger te zullen omkomen. PARIJS. In Parijs is een intex-na- tionaal comité opgex-icht voor de vrij lating van de Russische dissidente schrijver Wladimir Boekowsky. BRUSSEL. Een E.E.G.-delegatie die dondex-dag opnieuw gaat onder handelen met William Eberle, px-esi- dent Nixons speciale handelsambas sadeur, zal er naar streven dat beide delegaties overeenstemming bereiken over een vei'klaring die streeft naar een steeds vrijere wereldhandel. WASHINGTON. - De Verenigde Staten hebben de Sowjet-Unie bena derd over de mogelijkheid van een ovei-eenkomst ter beteugeling van de Amerikaanse en Sow jet-Russische militaire aanwezigheid in de Indi sche Oceaan en de Pex-zische Golf. PEKING. De gx*ootste groep Ame rikanen die sixids het aan de macht komen van de communisten een be zoek aan China bi-engt, is op de in ternationale luchthaven van Peking aangekomen om de weg te bereiden voor het aanstaande bezoek van pre sident Nixon. MOSKOU. De Russische regering heeft woensdag het niet aanvalsver drag met West-Duitsland formeel goedgekeurd en voor ratificering doorgestuurd naar het parlement. BRUSSEL. Redacties van een aan tal Vlaamse kranten hebben woens dag een brief ontvangen van een on bekende, die dx-eigt bommen te plaat sen in trams in Antwei-pen. Hij vx-aagt één miljoen francs 70.000) voor het niet uitvoex-en van zijn plan. Het pai*ket van Antwerpen stelt een onderzoek in. WEST-BERLIJN. Bijna duizend Westbex'lijners - cix-ca 250 gezinnen - moeten worden geëvacueerd, omdat de flatgebouwen waai'in zijn wonen, langzaam wegzakken. Het gaat om negen blokken met vier en vijf ver diepingen, die rond de eeuwwisse ling zijn gebouwd nabij de rivier de Spree. BELFAST. In Belfast viel hel 233- ste slachtoffer van de onlusten in Ulster. Een Bx-itse soldaat, die bij het politiebureau in Hastings street op wacht stond, wex-d door een sluip schutter doodgeschoten. Elders in de stad werden stenen gegooid naar Britse militairen. ADDIS ABEBA. De Afrikaanse landen hebben een Tanzaniaanse ontwerpx-esolutie aanvaax-d die be stemd is voor de in Addis Abeba ver gaderende veiligheidsi-aad en waarin, het Verenigd Koninkrijk wox-dt ver zocht de Bi-its-Rhodessiche overeen komst teniet te doen. SAPPORO. Zuid-Afrika heeft tij dens het lOC-congres een eerste po ging ondernomen om weer toegela ten te worden tot de Olympische be weging. Het land wei'd in 1970 als lid geschorst op grond van rassendiscri minatie in de sport. LONDEN. Naar het bloedbad van Londonderry van zondag zal door de Britse oppen-echter (Lord Chief Jus tice) Wedgcry een ondei-zoek worden ingesteld, zo heeft premier Heath oven voor het begin van het debat over Noord-Ieiiand in het Britse Lagerhuis meegedeeld. CHICAGO. Ruim 5.000 mensen hebben de rouwplechtighcid voor dc bekende negei-zangeres Mahalia Jackson in het groot-auditorium van McCormck Place in Chicago bijge woond. Een uur tevoren waren alle plaatsen al bezet. TE LAVIV. Israël zal dit jaar geen afvaardiging sturen naar de vier daagse van Nijmegen. Dit is in Tel Aviv bekend gemaakt door generaal David Elazar. LA PAZ. Frankrijk heeft Bolivia officieel om uitlevering gevraagd van Klaus Altmann die een en de zelfde persoon zou zijn als Klaus Barbie. oud-Gestapo-chcf van Lyon. Allmann bezit sinds 1957 dc Bolivi aanse nationaliteit. LA PAZ. De tot Boliviaan genatu- ï-aliseerde Duitser Klaus Altmann heeft in een televisie-interview toe gegeven dat hij in de ooi-log als SS'er heeft gediend in Nederland, Frank rijk, de Sowjet-Unie en Duitsland. BONN. Prinses Beatrix en prins Claus zijn woensdagavond om zes uur in Bonn aangekomen voor een informeel bezoek dat tot donderdag avond zal duren, DODELIJKE ONGELUKKEN BARENDRECHT. Woensdagavond is op het erf van zijn ouderlijk huis het 3-jarig zoontje van de familie De Koning te Bgrèndrecht onder een vrachtwagen terechtgekomen en ter plaatse overleden. SPRANG-CAPELLE. In Sprang- Capelle (N.B.) is woensdagavond de 62-jarige landbouwer H. Quizijns uit Waalwijk bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij werd op zijn bromfiets aangereden door een personenauto. De chauffeur van de auto verklaai-de dat de man links van de weg ï-eed en onverwacht naar rechts kwam. ROTTERDAM. Een ongeluk ïnet een vorkheftruck heeft woensdag middag het leven gekost aan de 55- jarige controleur J. Heerschap uit Rottei'dam. HOENSBROEK. Bij een verkeers ongeluk woensdag in Hoensbi-oek is de 62-jarige mevrouw C. Mengelers- van Ham uit Heerlen zo ernstig ge wond dat zij kort na aankomst in een ziekenhuis in Heex-len overleed. ANDEL. De 35-jarige Z. J. van Zoest uit Aalst is woensdagmiddag verongelukt. In Andel N.B.) i-aakte hij met zijn auto in een zachte berm en vloog tegen een boom. Hij was op slag dood. Zijn 6-jarig dochtertje is ernstig gewond in een ziekenhuis in Den Bosch opgenomen. OLDENZAAL. De 6-jai-ige Anton Lotgering Bi-uineberg uit Rossum (gem. Weerselo) is woensdagavond op de provinciale weg Oldenzaal- Rossum bij een vex-kèersongeluk om het leven gekomen. De jongen stak op zijn fiets de weg over zonder op het verkeer te letten en wex-d aan gereden door een passei*ende perso nenauto. Haarlemse markt autovrij HAARLEM, 2-2. De x-aad van Haarlem heeft woensdag besloten alle verkeer van de Gx-ote Markt te bannen. Het wordt een wandelplein. De inx-ichting is nog niet bekend. In juni komen b. en w. met plannen om vex-betering in de volgens raads- leden doodse aanblik. De raad besliste met twintig stem men voor en zes tegen. TWEEDE KAMER Geen verhoging soldij DEN HAAG, 2-2. De regering is niet bereid dit jaar de wedde van dienstplichtigen structureel te ver hogen. Tijdens het defensiedebat in de Tweede Kamer zei minister De Koster woensdagavond dat de dienstplichtigen wel de trendontwik keling voor de beroepsmilitairen vol gen. Maar gezien de financiële si tuatie en mede gelet op de rege- ringsverklaring van 1971 moest hij de motie van P.v.d.A., D'66 en P.P.R. waarin de x-egering wex-d gevraagd f 30 ïriln. voor een structux-ele wed- devei-hoging te besteden, ernstig ont raden. De bewindsman gaf de kamer de raad het beraad over deze materie in de commisa|ie dienstplichtzaken af te wachten. RECHTSZAKEN Kort geding tegen Industriebond N.V.V. DEN HAAG, 2-2. Een dwangsom van een miljoen gulden voor iedere overtx-eding en voor iedei-e dag dal de Industi-iebond NVV in gebreke blijft het door de president van de i-echtbank in Amstex-dam in kort ge ding uit te spreken vonnis na te ko men. Dat zullen de ondernemingen in de metaalindusti-ie die van deze bond een ultimatum hebben ontvangen en de drie wex-kgevex-sorganisaties de px-esident vx-agen in het korte geding dat zij tezamen tegen de Industrie bond NVV aanhangig hebben ge maakt. Scheepvaarlberichten Abida. 12-2 te Durban verwacht. Acmaea, Le Havre naar Slanlow. Atys, 3-2 verwacht Bukom. Diloma, 2-2 ver. M. al Ahmadi. Ganymedcs, 31-1 430 m. o.n.o. Sac Miguel. Kelletia, 10-2 te Suva verwacht. Kenia, 31-1 Hongkong naar Miri. Koratia, 4-2 Bandar Mashar verw. Korenia, 31-1 Bukom naar Tokyo. Krebsia, 8-2 te Honolulu verwacht. Schiekerk, 31-1 380 m. z.w. Reunion, Vivipara, 4-2 t.h. Kaapstad verw. Vlieland, 31-1 50 m. n.o. Durban. Koud Anatolic ISTANBUL. 2-2. Een strenge winter die in geen twintig jaar zijns gelijke had. regeert thans in Anatolië, waar temperatu ren van tegen de veertig gra den vorst z\jn gemeten. In ver scheidene gebieden ligt de sneeuw twee metershoog, waar door de wegverbindingen zjjri verbroken en tal van dorpen geïsoleerd zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4