Feestavond met toneel en muziek van „Crescendo" te Dreischor STREEKNIEUWS Ponton bij „Bru" overboord en geborgen Dolfijnen redden LEVEN MOGELIJK OP MARS? z.v.u. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 februari 1972 Nr. 21029 om wat meer kleur aan de zaak te geven. Het harmoniegezelschap speelde daarna verscheidene stukken o.a. een fantasie op „Die Lustige Witwe", een potpourri, en enkele marsen, waarvoor het publiek veel waarde ring had. Toneelspel Eén van de verdere hoogtepunten van de avond was de opvoering van het toneelstuk „De Maandagochtend ziekte" een klucht in drie bedrijven, geschreven door Gerard Mielen. Alle lof voor deze amateurs, die zich met enthousiasme en overgave hebben ingezet om niet zomaar een klucht op te voeren, maar echt toneel heb ben gespeeld. Dit is goed overge komen bij de ménsen in de zaal, die begrip toonden voor het feit, dat hier geen beroepsspelers aan het werk waren. Vooral de rol van „Kriek" (de heer A. P. de Wit), een droge boekhouder, die toch wel de sleutelfiguur van het stuk is, werd uitstekend gespeeld. Een dankbare rol overigens, omdat een groot deel van de humor van zijn kant mocht komen. Verder is vermeldenswaardig, het spel van de heren A. P. Verjaal (Chris van Buu- r), J. de Jonge (Bertus van Buu- ren) en C. J. van' Dixhoorn (zwager van de Gebrs. van Buuren). Het geheim van het toneelstuk wordt in de laatste minuten ont knoopt. Iedereen heeft, hetzij alleen, hetzij samen met een andere persoon een geheim. De enige, die alle ge heimen kent is „Kriek". Een kostelijk stuk en leuk gebracht. Tussen het 2e en 3e bedrijf werd een verloting gehouden om de kos ten van de avond te dekken. Na afloop van het toneelspel werd het feest voortgezet met dans én ge zellig samenzijn. Morgenavond (zaterdag) heeft de muziekvereniging weer opnieuw een feestavond in „De Drie Schorren". Het toneelstuk zal nog worden op gevoerd in Ouwerkerk, terwijl ook een opvoering voor d e bejaarden apart nog in de lucht zit. DREISCHOR, 3-2. Het programma voor de jaarlijkse feestavond van de muziekvereniging „Crescendo" te Dreischor, waarvan gisteravond een eerste aflevering werd gegeven in „De Drie Schorren", beloofde weer veel goeds. Een programma voor een lange avond met uiteraard mu ziek van de eigen muzikanten, een toneelspel, een verloting en bal na. Maar zoals gebruikelijk, was het begin gereserveerd voor de voor zitter, de heer A. J. de Bil, die een korte toespraak hield. Hij bracht hierin naar voren het verheugende feit dat de vereniging beschikt over jonge leden, wat prettig is voor de toekomst. Verder sprak hij de hoop uit, dat de muziekvereniging in de toekomst meer ingeschakeld zal worden bij diverse gelegenheden Scène uit de iftet veel verve gebrachte klucht „De Maandagochtendziekte (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gunstige melk-produktieprijs Op de te Oosterland gehouden ver gadering van melkveehouders, werd gewezen op het gunstige verschil, dat de melkveehouders voor hun melk ontvangen op Schouwen-Duiveland tegenover die in Zeeuws Vlaanderen. De Zeeuws Vlamingen gaan zich nu ook beter organiseren. De fabrieken te Kloosterzande en IJzendijke gaan samen met Middelburg, Roosendaal- Wouw, Etten, Zundert en Rijsbergen één blok vormen van zeven coöpe- ï-atieve fabrieken 2500 melkveehou ders goed voor 160 miljoen kilo melk. Dit nieuwe blok sluit niet aan bij de C.M.C. maar bij de Z.N.M. Zuid Ne derlandse Melkindustrie (met hoofd zetel) in Roermond. ZIERIKZEE V.V. Zierikzee organiseert bazar voor de jeugd De Jeugdcommissie van de voet balvereniging Zierikzee organiseert in de „Graanbeurs" van het Huis van Nassau een bazar, en wel op vrijdagavond 11 februari en zaterdag 12 februari, de gehele dag. De bazar biedt allerlei attracties, onder andere rad van avontuur, schiettent, ballen gooien, grabbelton, doelschieten en diverse andere spe len. De baten van de bazar zijn be stemd voor het jeugdwerk van de v.v. Zierikzee. Geslaagde U.V.V.-collecte De vorige week te Zierikzee ge houden kollekte voor de stichting U.V.V. heeft opgebracht de mooie som van f 1.426,76. Voor dit mooie resultaat is de U.V.V. de milde ge vers 'uiteraard zeer dankbaar. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Buitenlands geld Reischeques BURGH-HAAMSTEDE: JullanastraaUBernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. STRANDBEZOEK IN ZEELAND MIDDELBURG, 2-2. Het dag- bezoek aan de stranden van Zeeland is in negen jaar met 100 procent toegenomen. Dit blijkt, wanneer men een door de Zeeuwse Planologische Dienst op 11 en 27 juli 1971 in gesteld onderzoek, vergelijkt met een telling gehouden op 27 juli 1962. Zondag 11 juli van het vorige jaar bedroeg vol gens het onderzoek het aantal bezoekers aan de stranden van Zeeland 210.000: op het druk ste moment van de dag waren gelijktijdig ongeveer 121.500 mensen aanwezig. De telling van 27 juli 1962 wees uit, dat er toen ongeveer 62.500 men sen tegelijk aan de stranden van Schouwen-Duiveland, N.- west Walcheren, Noord-Beve land, Z.west Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen vertoef den. Zowel in 1962 als in 1971 waren genoemde zondagen op timaal wat de weersomstan digheden betrof. Optreden Zeeuws Jeugd Orkest en popgroep Op zaterdagavond 12 februari aan staande geeft het Zeeuws Jeugd-Or- kest, dirigent Peter Jense, een con cert in de Zierikzeese Concertzaal. Dit concert vindt plaats met mede werking van de popgroep Beautiful Idaho. Op het programma staan werken van Mozart, Cimarosa, Van Beurden en Manneke. Voorverkoop van kaarten: Muziekschool, Post- straat. Afdeling U.V.V. Op dinsdag 8 februari houdt de U.V.V.-afdeling een contact-avond in het R.K.-centrum in de Mossel straat. Contributieverhoging Groene Kruis Als gevolg vari aanmerkelijke kos- tenverzwaring en de noodzaak van dringende investeringen (o.m. herstel wijkgebouw) is de afdeling Zierikzee van het Groene Kruis, genoodzaakt geweest per 1 januari jl. de contri butie met f 2 te veVhogen tot f 15. Het bedrag is nog een minimum en bescheiden, gelet op de vele gevari eerde taken van het Groene Kruis. Geslaagd Op het te Middelburg gehouden examen ter verkrijging van het di ploma Moderne Bedrijfsadministra tie, slaagde onze stadgenoot de heer J. M. Volaart. BRUINISSE. 1-2. In ccn der nach ten in de afgelopen maand januari had op het Krammer bU Bruinisse ccn aanvaring plaats tussen een duwecnhcid en een slccptransport, met een wat wankele lading, ccn groot Vehikel op grote pontons, zoals Bruinisse dlkwjjls andere vreemde transporten ziet langs trekken. Het 16% ton wegende „dekhuis" want dat was het. werd 'vervoerd door Jan Koorens transport uit Rot terdam. van waaruit de ponton ook afkomstig was. De neus van de duw bakken kiepte de ponton van zijn drijvers af, binnen de lichteniijn van de gasboei K 14 rood, dus buiten de schuld van Koorens slecptvansport. op 15 meter water. De berging van dit „dekhuis" ge beurde door Koorens Transport zelf. onder barre winterse omstandighe den, bij een temperatuur van ver- schilcndc graden onder nul en bij een stormachtige oostenwind. In het Krammer staat constant een sterke stroom, slechts enkele minuten is het doodtij en. in die enkele minuten moesten de duikers van Kooren hun stroppen vast maken. Slechts licht beschadigd wist men het gevaarte boven water te krijgen. Tocht Zeeuwse Wandelsport Bond In het kader van de wintertochten, georganiseerd door de Zeeuwse Wan delsport Bond, die uit vier tochten bestaat, wil de bond a.s. zaterdag 5 februari zijn leden kennis laten ma ken met Zierikzee en omgeving, door de derde tocht in Zierikzee te „or ganiseren. Vertrek 14.00 uur van „Concordia". Niet-leden zijn even eens hartelijk welkom. Inschrijven vanaf 13.00 uur. De te lopen afstand bedraagt ongeveer 15 km. Geslaagd Voor het examen ter verkrijging van het diploma Deurwaarder Ge meentebelastingen, uitgaande van het Instituut voor Bestuursweten schappen en Gemeentefinanciën te Amersfoort, slaagde de heer S. J. v. d. Heide, gemeenteconciërge van' Zierikzee. SCHARENDIJKE Examens machineschtijven Aan de geslaagden voor het te Bergen op Zoom gehouden examen machineschrijven (opleiding de heer K. Koetsdijk) dient te worden toege voegd de heer L. F. van Wijck uit Scharendijke. BRUINISSE „Uniform" voor kerkkoorleden De leden van het Bruinisser kerk koor, (gelieerd met Oosterland) heb ben besloten in het vervolg bij uit voeringen en repetities op te treden in een gelijkvormig kostuum, zwarte jurk voor de dams, donker pak voor tie heren. Het kerkkoor zal 16 fe bruari zingen in het rusthuis te Bruinisse 26 februari in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. BURGERLIJKE STAND over januari 1972 GEMEENTE BROUWERSHAVEN Geboren: 19 jan. Antoinette Jo hanna Carina, d. van C. E. de Jonge en A. H. de Glopper; 24 jan. Jakoba, d. van L. van der Velde en S. P. den Hollander; 29 jan. Jacobus Anthonie, z. van A. K. de Vlieger en J. M. Bo- lier: 31 jan. Janine Joppa Leona, d. van L. J. van der Weijde en M. A. Quist. Overleden: 7 jan. Abraham van Almkerk (Goes), 72 jr.; 23 jan. Din- gena van den Berge (Goes), 82 jr. wed. van J. Scherpenisse; 23 jan. Pieter Hartog (Zierikzee), 76 jr., echtg. van M. Kraaijeveld. Gehuwd: 21 jan. Cornelis Lcen- dert Smalheer. 25 jr. (Wassenaar) cn Jannetje Slager, 21 jr. (Brouwersha ven). GEMEENTE BRUINISSE Geboren: 7. Leendert Marinus Jo hannes Willem z. van Gert Siesse en Adrians Fokker; 12. Margarethe An na Maria d. van Jacobus Quist cn Sohia Droogers; 12 Helena Hendrika d. van Marinus Jobse en Jannetje Anthonia Langerak; 16. Adriana Iza- tella d. van Frans Kornelis Deur- loo cn Maria de Waal; 19. Marinis Pieter z. van Cornelis IJzelcnberg en Pieternella Hendrika van Zuidland. Gehuwd: 7. Steven de Waal 22 j. j.m. cn Pauwlina Cathalina Kik 21 j. j.d.; 28 Stoffel Johannes bij de Vaa- te 23 j. j.m. en Cornelia de Koning 21 j. j.d. Overleden: 6. Cornelis Pieter Nee- Ie 'uit 's-Gravenhage; 24 Klam Kik 92 j. weduwe van Mathijs Mathijsse. APELDOORN, 2-2. Zestig ge leerden uit West-Europa, Rus land en de Verenigde Staten komen volgende week donder dag naar Uddel bij Apeldoorn om te praten over de redding van dolfijnen en andere in zee levende zoogdieren. Zij den ken aan een oproep aan alle regeringen om deze zoogdie ren wettelijk te beschermen. De bijeenkomst - een weten schappelijk symposion - duurt twee dagenDe dolfijndeskun digen - o.m. zoölogen en be heerders van dolfinaria - vre zen dat het over enkele jaren al te laat zal zijn om de dol fijnenstand te redden. Water vervuiling, exploitatie in cir cussen en door partikulieren bedreigen het voortbestaan van de dolfijnen. Soms komt het voor (in Engeland) dat die renvrienden dolfijnen houden in het zwembad in hun achter tuintje. Psychiater over rellen BELFAST, 4-2. Dr. H. A. Lyons die als psychiater verbonden is aan een ziekenhuis in Belfast, heeft ver klaard dat het aantal zelfmoorden in Belfast tijdens de ongeregeldheden die zich in 1969 en 1970 hebben voor gedaan, met bijna 50 percent is ge daald vergeleken met daaraan voor afgaande perioden. In de gebieden waar het tot rellen kwam, was ook het aantal gevallen van ziekten die door depressie gekenmerkt worden, teruggelopen. Dr. Lyons wees erop dat de mensen meer gelegenheid ge had hebben om hun agressieve ge voelens te uiten in plaats van op te. kroppen. Maar de psychiater moest wel toegeven dat er in 1969 en 1970 ook veel meer gevallen van doodslag zijn geregistreerd. Verloofd paar dood onder douelie UTRECHT, 4-2. Twee studenten, de 22-jarige Maria R. Velema uit Utrecht en haar 23-jarige verloofde E. Maasen uit Delft, zijn donderdag avond-in een woning aan het Buur kerkhof in Utrecht door koolmon- oxydevergiftiging om het leven ge komen. Het verloofde stel had een douche genomen in eeri keuken waarvan de ramen gesloten waren en waar ook geen andere ventilatie aanwezig was. Toen andere kamer bewoners op de keukendeur klopten omdat de geiser zo lang bleef lopen en geen antwoord kregen, forceer den ze de deur. De studenten bleken toen al te zijn overleden, WASHINGTON, 3-2. De opvatting dat er op Mars geen leven mogelijk is - de geleerden waren anderhalf jaar geleden na het voorbijvliegen van de Mariner-7 langs Mars tot die conclusie gekomen - is aanmerkelijk gewijzigd. Het is heel goed mogelijk dat er op Mars leven is geweest en dat het er over ongeveer 10.000 jaar terug keert, aldus heeft Harold Masursky, een van de geleerden die aan het project Mariner-9 meewerkt, op een persconferentie meegedeeld. Masursky en anderen baseren deze mening op de gegevens die de Ma riner-9 over Mars. heeft doorgezon den. De Mariner-9 cirkelt sinds 13 no vember vorig jaar rond de „Rode Planeet" en heeft tot dusver meer dan vijfduizend foto's en een grote hoeveelheid meetresultaten doorge zonden. De ruimtesonde heeft nu al meer dan 160 maal rond de planeet gecirkeld. Vermoedelijk is het landschap van Mars mede gevormd door gletsjers en rivieren en er zijn sterke aanwij zingen dat er nog steeds waterdamp uit het inwendige van de planeet ontsnapt. De foto's van de Mariner-7 toonde een met kraters bezaaide planeet, die te dor en te koud leek om leven te herbergen. Dc Mariner-9 heeft deze indruk grondig gewijzigd. Er blijken op Mars onvermoede vulkanen te zijn, waaronder ccn groep die tweemaal zo groot is als die welke de fundering vormt van de Hawaii-eilanden. Op aarde ver schaffen de vulkanen het ruwe ma teriaal voor dc atmosfeer, met het uitstoten van koolzuurgas cn water damp Hetzelfde proces heeft zich volgens de Mariner-9 ook op vele delen van Mars afgespeeld. In tegenstelling tot dc „dode" maan heeft Mars zowel een geologi sche als geochemische evolutie door gemaakt. De planeet heeft breuken van dc soort die op aarde aardbe vingen veroorzaken en dc korst heeft veranderingen door samenper singen cn opstuwingen ondergaan. Dc geleerden achten de mogelijk heid niet uitgesloten dat vooral aan de noordpool van de planeet grotere hoeveelheden water als ijs voorhan den is Demonstratie voor Rotterdams stadhuis ROTTERDAM. 3-2. Actiegroepen uit oude wijken in Rotterdam hebben donderdagavond bij het stadhuis ge demonstreerd tegen dc woonsituatie in hun wijken. De betogers, merendeels jeugdigen d;e om 8 uur voor het Rotterdamse stadhuis bijeenkwamen, zochten te gen kwart voor negen hun huizen weer op: Incidenten doden zich niet voor. Het legertje politiemannen dat in de hal van het stadhuis gereed stond, behoefde niet in actie te komen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De voorstellen tot herziening van het decoratiestelsel zullen, naar het zich laat aanzien, in de loop van het voorjaar kunnen worden ingediend. UTRECHT. De uitspraak in het kort geding over de caravans op een terrein aan de Loosdrechtse plassen in Breukeleveen is ten gunste van het Plassenschap Loosdrecht uitge vallen. ROTTERDAM. De 54-jarige mevr. H. T. Lotgering-Binnendijk uit Rot terdam is donderdagochtend in haar slaap door brand verrast en in de vlammen omgekomen. DEN HAAG. De 19-jarige Hage naar J. H. S. heeft in enkele maan den tijd zijn werkgever, een autobe drijf in Den Haag, benadeeld voor f 25.000. Het geld heeft hij opge maakt, zo heeft hij woensdag na zijn aanhouding aan de Haagse politie verteld. DEN HAAG. De kamerfrakties van de PvdA, PPR, PSP en CPN en een lid van de fraktie van D'66, te weten de heer Imkamp, hebben don derdagmiddag, aan het einde van een driedaags debat, gestemd tegen de defensieberoting voor 1972. Alle an dere frakties, en het grootste deel van D'66, stemden voor. ARNHEM. De auditeur-militair bij de Arnhemse krijgsraad heeft don derdag geldboetes van 75 tot 250 gulden geëist tegen zes redacteuren van het afdelingsblad „Kaats" van de VVDM. ROTTERDAM. De Rotterdamse re cherche zoekt ijverig naar een na gel vijl, die gebruikt zou zijn bij een steekpartij, waarbij de 25-jarige vorkheftruck-chauffeur J. M. B. uit Rotterdam ernstig werd gewond. UTRECHT. De 55-jarige heer H. Verhoef uit Tienhoven, is op de Nieuw Loosdrechtsedijk even buiten Loosdrecht aangereden door een auto. De heer Verhoef, die aan de rechter kant van de weg liep, was op slag dood. GRONINGEN. Bij een vechtpartij is in de nacht de Groningse taxi chauffeur J. Groen onder de ogen van de politie met een tafelmes be dreigd. SCHIPHOL. Met een lijntoestel van Japan Air Lines is staatssecre taris H. J. L. Vonhoff woensdag middag van Schiphol naar Tokio vertrokken om in Sapparo vanaf de tribunes de prestaties te gaan volgen van .de Nederlandse herenploeg tij dens de Olympische schaatswedstrij den. DEN HAAG. Het PPR-Kamerlid mr. B. de Gaay Fortman, meent dat aan de Nederlandse krijgsmacht in de toekomst geen taak meer moet worden toegekend bij de verdediging van de grenzen in Suriname. DEN HAAG. Staatssecretaris Van Es (defensie) heeft de Kamer een no ta toegezegd over de problematiek rond de pensioenrechten van be roeps- en reservemilitairen die lij den aan de zogenoemde post concen tratiekamp syndroom. DEN HAAG. De KVP-fractie in de Tweede Kamer wil ten aanzien van de in de nota-Den Toom gesigna leerde defensie-achterstand wachten op de uitkomsten van het onderzoek naar omvang en opzet van onze de fensie dat wordt ingesteld door de commissie-Van Rijckevorssel. DEN HAAG In het Joodse cen trum in Den Haag heeft de Israëli sche ambassadeur de heer Shimshon Arad, veertien „Yad Vashem"-on- derscheidingen uitgereikt Deze zijn door het Israëlische rijksinstituut „Yad Vashem" toegekend aan Ne derlanders en Nederlandse gezinnen die tijdens de tweede wereldoorlog Joden het leven hebben gered door hun onderdak te verschaffen en aan onderduikadressen te helpen Twee doden door kolendamp NIJMEGEN, 3-2. In een woning aan de Nijmeegse Straalmanstraat zijn twee Italiaanse arbeiders, die werkzaam waren bij de Honigfabrie- ken, dood in bed aangetroffen. Ze bleken te zijn overleden ten gevolge van koolmonoxydevergiftiging. In de zeer slecht geventileerde ka mer brandde nog een sterk vervuilde gasgeiser, die de oorzaak moet zijn geweest van de vergiftiging. De slachtoffers zijn de 32-jarige Alfredo Beri uit Monteviore en de 37-jarige Remo Rossi uit Terranuovo Barcciolini. Tabak zonder nicotine TEL AVIV, 2-2. Het Israëli sche blad „Haaretz" meldt dat een Israëlische tabaksplanter er in geslaagd is tabak te kwe ken met een vrijwel te ver waarlozen percentage nicotine. Hel blad citeert de Israëlische octrooiraad die van mening is dat hiermee de eerste stap is gezet op de weg naar de fabri catie van sigaretten die geen gevaar meer opleveren voor de rokers. De raad wees erop dat de nicotine geproduceerd wordt door de wortels van de tabaksplant en dat een tabaks plant waarvan de wortels ge- ent zijn op die van een andere plant, maar zeer weinig nico tine zal produceren. Uit een laboratoriumonderzoek is ge bleken dat de tabak die de planter heeft gekweekt, maar 0.16 percent nicotine bevat. De gewone tabak bevat lVz per cent nicotine. Gevaar voor ondergrondse vervuiling HAARLEM, 3-2. De ondergrondse lozing van industrieel afvalwater, waarop geen wettelijk toezicht be staat, vormt een accute bedreiging voor met name de drinkwatervoor ziening in Nederland. Het geologisch onderzoek dat voor af is gegaan aan de huidige diepte lozing (o.m. dat van de chemische fabriek Naarden) is onvoldoende ge weest om de uiteindelijke gevolgen van de bekende maar vooral van de eventuele clandestiene ondergrondse dumpings te kunnen overzien. Er is helaas nog geen wettelijke regeling die voorschrijft in welke gebieden en op welke diepte dit afval mag wor den geloosd. Aldus becommentarieert de direc teur van de Rijksgeologische dienst in Haarlem, dr. A. A. Thiadens, de tendens van het bedrijfsleven om het afvalwater niet meer aan de opper vlakte te lozen (in open water of op zee), hetgeen zijn weerslag kan heb ben op de publieke opinie, maar dit enkele honderden meters diep in de grond te pompen. In de Verenigde Staten zijn geologische deskundigen ervan overtuigd dat deze methode in de nabije toekomst steeds meer zal worden toegepast. Neerlands hoop in Panama Het zal allemaal toch nog wat meer tijd moeten hebben om te ont dekken of de merites van de als pad destoelen uit de grond vliegende ca baretgroepjes, duo'tjes en eenlinge- tjes durend zijn en die gedachte kwam ook op bij het zien (en horen) van Freek de Jonge en Bram Ver meulen in hun: „Neerlands hoop in Panama" 'n- vreemde vlag, die de la ding wel dekte en versie op „Neer lands hoop in bange dagen", waar de kritieken ooit bol van hebben ge staan. Lovend wel te verstaan. Met „Pa nama" komt men op het punt van ingrediënten wel ongeveer hetzelfde tegen: hard boiled tekstjes en liedjes, items met schokeffektjes en soms een ratjetoe van goed en minder goed; navrante liedjes met een soort boodschap, dubbele-bodem-grapjes en doordenkerige woordspelinkjes, maar soms ook knap vulgair (dat woord staat altijd nog in VanDale ondanks opheffing van het niet op geheven sex-taboe) en een handvol technische toneelslordigheden. Het kan intussen allemaal wel waar zijn, maar - met muzikale en vokale ondersteuning van zijn part ner - houdt Freek de Jonge het een avond vol op het toneel, in een - ook fysiek hoog tempo; een prestatie dus, want het bespelen van een zaal is een vak apart. Breken met sleur is ook een moti vatie voor dit optreden in dezg vorm en heel eigentijds doen met toch weer het al bekende scala van on derwerpen, dat het doet en een dub bele knipoog naar de jeugd, die gis teravond trouwens heel breed verte genwoordigd was. Sneertjes op onze welvaartsgebre ken waren toch wel de toppertjes, als „Elsje zit in hopsy topsy land", een wrang liedje over Elsje dat ach ter blijft als pa en ma met vakantie de hort opgaan en vreselijk goed: „Kees", het navrantje liedje van een debiele jongen, waarmee Freek - on danks een lacherige zaal tevoren - het publiek toch vrijwel onmiddellijk timide kreeg. En andere: „Maria Dolores" en (vooral) „Juanita Sambabal", heel gek en nonsensikaal, maar wat wil men ook met het credo: „omdat mijn pillen niet meer baten, zal ik meten met twee maten". Trouwens - zo blijkt - „poen" ontbreekt ook en daarom doen „ze" aan cabaret, hier Bühne-expressie van een allerindi vidueelste emotie, eindigend met een regenachtige mime-raad-nummer en de bekende motorische bulderingen van laaiende beat. Freek en Bram moeten ook nog le ren timen, want een groot half uur van het programma afknabbelen zou wijs zijn. Men gaat naar huis, glim lacht eens en denkt dit is niet 1920 en - zo lijkt het - men zal het gauw vergeten zijn. B.d.V. INGEZONDEN STUKKEN Natuur cn dierenbescherming Wij leven nu in een tijd waarin men gelukkig steeds meer aandacht gaat besteden aan milieuverontreini ging, natuurbescherming en derge lijke zaken. Als liefhebber probeer ik ook praktische dierenbescherming te bedrijven. Als de kracht ons dit toe laat weet u wel hoe moeilijk het vaak is voor dierenasiels. Op het gebied van de dierenbescherming is nog'veel te doen ep er is nog heel wat nood en leed. Ook de overheid kon zich het lot van verwaarloosde dieren wat meer aantrekken en wat subsi dies geven. Daarom doen wij met vrijmoedigheid en dringend beroep op iedere gemeente op Schouwen- Duiveland, ons te helpen in ons moei lijk en prachtig werk voor het weer loze dier. De mens is verplicht voor zover hij daartoe in staat is, het aards beslaan van het dier met zo min mogelijk leed te doen verlopen. Wij willen u allen op het hart druk ken, dit vooral niet te vergeten. Wil ieder die het gelezen heeft, er even bij stilstaan en dan bedenken dat deze dienst dringend noodzakelijk is. Daadwerkelijk deelnemen is toch ook zo belangrijk. Daarom vragen wij: Helpt u ook mee als er een collecte plaats vindt voor dc Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren te Zierik zee. U kunt zich melden bij H. J. Dorreman. Varremarkt 4 te Zierik zee. tel. 01110-3433. hulpinspecteur Ned Ver. tot Bescherming van Die ren afd. Zeeland-Noord en W.fHaeck, Slabberswcrf 14, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 16