WERKLOOSHEIDSWETTEN BLIK DOOR HET WERELD Éénzijdig parkeren in de Dijkstraat Protestbrief naar paus Paulus MEER GELD VOOR PERMANENTE LANDBOUWMANIFESTATIE Wanneer recht op uitkering? Hei ekonomisch landschap van ons land wordt het laatste half jaar be slist niet door een koesterende zon beschenen. De donkere wolken van een dreigende recessie hebben zich over onze werkende bevolking uit gespreid en in verschillende streken van ons land (vooral het noorden en zuiden, maar niet alleen daar) is de bui reeds losgebarsten. Bedrijven werden gesloten, men sen kwamen op straat te staan. Hel aantal werklozen is reeds tot boven de 100.000 gestegen en het ziet er naar uit dat in 1972 het werkloosheidscij fer nog tot aanzienlijk hogere waar den zal oplopen. Kortom, de toepassing van de werkloosheidswetten begint weer ak- tueel te worden. Welke rechten heb ben degenen, die hun inkomsten uit loondienst betrokken en onvrijwillig werkloos zijn geworden? W.W. en W.W.V. samen 2Vi jaar De werkloosheidsioet is de laatste tijd op nogal opzienbarende wijze in het nieuws geweest. Het bleek dat verschillende min o/ meer bekende artiesten (akteurs, musici, humoris ten etc.) hun artistieke aktiviteiten regelmatig afwisselden met periodes van zalig niets doen, maar het dan zo loisten te versieren, dat zij een W.W.-uitkering toucheerden. De hui dige wet opende nu eenmaal deze mogelijkheid en het is zonneklaar dat deze leemte in de wet zo gauw mogelijk wordt opgevuld, op dat de h.h. artiesten niet langer op kosten van de gemeenschap vakantiereisjes naar Majprca of Rhodos kunnen maken. Voorts maakt ook het horeca-per- soneel op onaanvaardbare wijze mis bruik van deze wet. Vele kellners werken alleen in het lucratievezo merseizoen en lopen de rest van het jaar doodgemoedereerd in de W.W. Door deze met veel publiciteit om geven feiten is de Werkloosheidswet nogal in opspraak gekomen. „Moeders voor Moeders" OSS, 29-1. Voor de actie „Moeders voor moeders" is 1971 een recordjaar geworden. Bijna 44.000 Nederlandse vrouwen namen dat jaar aan de ac tie deel. ruim twintig procent meer dan in 1970 (ruim 36.000). Met de ac tie „Moeders voor moeders" wordt urine ingezameld van zwangere vrouwen in de eerste maanden van hun zwangerschap. De N.V. Organon in Oss vervaardigt er een preparaat uit, dat gebruikt wordt bij de be handeling van bepaalde vormen van onvruchtbaarheid bij mannen en vrouwen. Minimum-broodprijs DEN HAAG, 29-1. Van 1 februari af zal er geen minimum-broodprijs meer gelden in Barneveld, Loenen a. d. Vecht, Maarssen, Krommenie, Al phen a.d. Rijn, Gorinchem, Moerka- pelle, Noordwijk, Schoonhoven, Vlaardingen, Waddinxveen, Woer den, Oostburg, Heeswij k-Dinther, Hilvarenbeek, Heer en Meerssen. In 139 andere gemeenten blijven in ieder geval tot 1 juli minimum broodprijzen van kracht. Ze zijn op het ogenblik: Verpakt gesneden witbrood 71 cent, ander witbrood 67 cent. Verpakt gesneden bruinbrood 68 ct., ander bruinbrood 64 cent. Alles per 800 gram. Het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft een en ander meegedeeld. Stijging werkloosheid verwacht in EEG-landen DEN HAAG. 29-1. Dc deskundi- gen in alle zes lidstaten van de EEG verwachten dit Jaar een verdere stij ging vansde werkloosheid. Pas in het najaar van 1972 kan met een lang zame verbetering van de conjunc tuur worden gerekend. Dit wordt gezegd in een publikatie van de voorlichtingsdienst van de Europese gemeenschappen. Sinds de zomer van 1971 is in alle landen van de EEG de vraag naar arbeidskrach ten teruggelopen door de neergaan de conjunctuur. Italië telt de meeste werklozen: in de zomer van 1971 be droeg het aantal werklozen daar al gemiddeld 970.000. WONEN BOVEN GRANAAT ARNHEM, 27-1. Een echtpaar heeft 26 jaar lang, zonder het te weten, in Arnhem boven een granaat gehuisd. Het projec tiel werd ontdekt tijdens werk zaamheden onder de vloer van de woonkamer, waar een mon teur bezig was met de ver warmingsinstallatie. De 20 cm lange granaat is door de mijn- opruimingsdienst verwijderd en onschadelijk gemaakt. Het echtpaar Montfroy, dat eind vorig jaar naar Oosterbeek verhuisde, woonde vanaf de bevrijding in het huis in de Gabrielstraat. Onder de vloer is toen wel veel rommel weg gehaald, maar de onontploftc jranaat bleef onontdekt. Toch is de W.W. een onontbeerlij ke keten in de schakel van ons so ciale verzekeringspakket. Ruim 100 duizend Nederlanders zijn momen teel zoncler werk. Het zou sociaal on aanvaardbaar zijn wanneer de.ze mensen, die voor hel overgrote deel tegen hun zin werkloos zijn, niet voor een uitkering in aanmerking kwamen, die het hun mogelijk maakt hun eenmaal verworven levensstan daard voor enige tijd te kontinuèren in afwachting van een nieuwe baan. Zij kunnen het niet helpen dat an deren misbruik maken van dezelfde wet, die voor hen broodnodig is. 80 procent Hij die de laatste zes weken vóór zijn werkloosheid in loondienst on vrijwillig werkloos wordt kan recht doen gelden op een uitkering krach tens de Werkloosheidswet. Dit voor een termijn van maximaal 26 weken. De uitkering bedraagt 80 pet. van het laatst verdiende dagloon. Het moment dat wij dit schrijven f 112,40. Ieman kan dus hoogstens SO pet. van dit bedrag als uitkering ontvan gen. Voor kostwinnaars geldt, dat hun uitkering in elk geval gelijk moet zijn aan het minimumloon. De werkloze dient ingeschreven te staan bij het arbeidsbureau en moet bereid zijn om passende arbeid te aanvaarden. De wet wordt uitge voerd door de bedrijfsverenigingen. Tegen de beslissingen van de be drijfsvereniging kan men eventueel procederen. Daartoe kan men zich wenden tot de Raad van Beroep in zijn distrikt. Kosteloze rechtsbij stand is hier mogelijk. 26 weken De W.W.-uitkering duurt maxi maal 26 weken. Het kan voorkomen dat iemand in die periode nog geen werk heeft gevonden. Vooral oudere werknemers boven de 45 jaar komen soms moeilijk aan de slag. En in sommige gebieden zoals de noorde lijke provincies is de toestand op de arbeidsmarkt uitgesproken somber. Heeft de werkloze na 26 weken nog geen werk, dan komt hij in aan merking voor een uitkering krach tens de W.W.V. (wet werkloosheids voorziening). Deze wet wordt uit gevoerd door de gemeentelijke dienst van sociale zaken. Wie van deze wet trekt, ontvangt 75 pet. van het laatst verdiende dagloon (het maximum is gelijk aan dat van de W.W.). Bruto gaat de werkloze er dus 5 pet. op achteruit vergeleken bij de W.W.- uitkering. Inkomsten uit arbeid moe ten worden opgegeven en worden van de uitkering afgetrokken. Dit geldt echter niet voor inkomsten uit bijverdiensten, die betrokkene vóór zijn werkloosheid reeds verrichtte. De W.W.-uitkering kan maximaal twee jaar duren. Heeft betrokkene dan nog geen werk gevonden, dan rest hem niets anders dan een beroep te doen op de algemene bijstandswet, In het kader van deze wel is een groepsregeling gekreëerd, de zg. groepsregeling voor werkloze werknemers. De uitkering die men krachtens deze regeling ont vangt is afgestemd op het minimum loon. Mr. A. B. Kind ingevroren LOS ANGELES, 29-1. Het lijkje van een meisje van acht jaar, dat deze week aan kanker overleed, wordt bij zeer lage temperatuur be waard in de hoop dat zij tot leven gewekt kan worden zodra de weten schap een geneesmiddel tegen kan ker heeft gevonden. De ouders van de dinsdag in Mon treal gestorven Geneviève de la Po- terie besloten tot deze stap nadat hun was meegedeeld dat hun doch tertje ongeneeslijk ziek was. Een genootschap dat zich bezig houdt met het invriezen van mensen die hiertoe besloten hebben in de hoop dat zij in de toekomst nog eens gezond door het leven kunnen gaan heeft bekend gemaakt dat het de eerste maal is dat invriezing bij een overleden kind wordt toegepast. Loden koker gestolen uit Koninginnekerk ROTTERDAM, 29-1. Uit de Konin- ginnekerk is een loden koker ge stolen. waarin een historisch waar devolle oorkonde zat. De Stichting Bejaardenhuisvesting Rotterdam, de eigenaresse van de kerk, heeft bij de politie aangifte gedaan van deze diefstal. De koker zat ingemetseld in een muur van het voorportaal van de kerk en was afgedekt met een marmeren plaat. De diefstal is tij dens dc sloopwerkzaamheden ge beurd. Nederland wil meewerken aan oplossing kwestie Malta DEN HAAG. 29-1. De Nederlandse regering is bereid om binnen redelij ke grenzen mee te werken aan een oplossing van het geschil over de Engelse Navo-basis op het eiland Malta. Minister-president Biesheuvel heeft dit vrijdagavond, na afloop van de wekelijkse kabinetsvergadering, meegedeeld. De regering is bereid bij te dragen in de Novo-kosten voor handhaving van de basis op het el- land. De premier wilde niet ingaan op vragen over de omvang van deze bijdrage. Apotheker stuurde nichtje vergiftigd snoepgoed UTRECHT, 29-1. Op verdenking van poging tot moord c.q. zware mis handeling van zyn nicht en neef heeft de Utrechtse recherche de 49- jarige Rotterdamse apthekcr W. II. L. aangehouden. Tijdens een eerste verhoor beken de hij zijn nicht, de 26-jarige stu dente in de pharmacie I. H. K. in Utrcch.t en haar broer, de 24-jarige Nijmeegse student in de medicijnen G. H. K. met digitalis vergiftigd snoepgoed heeft gestuurd. Doordat de jongelui van het snoep geen al te grote hoeveelheid hebben gegeten zullen zij er geen nadelige gevolgen van ondervinden. Tegenover de recherche heeft de man verklaard dat hij het meisje, met wie hij een verhouding had die echter enkele maanden geleden werd afgebroken, niet wilde doden maar „haar terug wilde hebben". Haar broer zou hij het „snoepgoed" heb ben toegestuurd uit wraak. De Nij meegse student zou de oorzaak van de verwijdering tussen oom en nicht zijn geweest. Vrouw vergiftigde vijfjarig zoontje DEN IIAAG, 29-1. De 35-jarige Haagse vrouw C. G. I. S.-G. heeft tegenover de politie bekend dat zij in september haar vijfjarig zoontje Ed die Rattengif Inheit gegeven om hem uit zijn lijden te helpen. Het kind dat al vanaf de geboorte ziekelijk was .overleed op 28 september, een week nadat zijn moeder hem het rat tengif in een glas limonade had toe gediend. De Haagse politie had de vrouw aangehouden omdat haar 38-jarige echtgenoot ,H. S„ met thalliumver- gil'tiging in het Haagse ziekenhuis Leijenburg was opgenomen. De vrouw bekende dat zij veertien da gen geleden een scheut rattengif in de koffie van haar man gedaan had. De man is buiten levensgevaar. Personenauto's in Frankrijk PARIJS, 29-1. In het afgelopen jaar is de produktie van personenauto's in Frankrijk met 9,6 procent toege nomen tot 2,69 miljoen stuks, zo heef het Verbond van de Franse automobielindustrie bekendgemaakt De uitvoer, die 6,6 procent groter werd, had een aandeel van 55,2 pro cent in de produktie tegen 56,7 pro cent in 1970. De produktie van vrachtwagens steeg vorig jaar met 8,3 procent tot 316.305 stuks, waarvan 45,9 procent werd geëxporteerd. De uitvoer van vrachtauto's nam met 10,9 procent toe tot 145.190 stuks. „Paris-Jour" stopt PARIJS, 29-1. Het Franse dagblad Paris-Jour houdt op te verschijnen. De directrice, mevrouw Cino del Duca, deelde mede dat de sluiting onvermijdelijk was, nadat de gehele redactie en het overige personeel woensdag voor onbepaalde tijd in staking waren gegaan. Met deze staking wilden de mede werkers de directie dwingen 33 per soneelsleden weer in dienst te ne men, die wegens financiële moeilijk heden waren ontslagen. Sombere situatie op tie uienmarkt DEN HAAG, 29-1. Het gaat bijzon- der slecht met de afzet van Neder landse uien. De prijs voor het voor export geschikte produkt ligt tussen 6 en 8 procent per kg en dat zijn ook de kosten die gemaakt moeten wor den om de uien klaar te maken, zo dat ze voor dc telers vrijwel waarde loos zijn. Er zijn teveel uien op de Wcst-Eu- ropese markt en het produktschap voor groenten en fruit zegt in zijn marktoverzicht, dat de verdere voor uitzichten voor dit produkt zo som ber zijn als ze maar zijn kunnen. De houdbaarheid lijkt nogal wat te wensen over te laten. Er zijn in het afgelopen seizoen in ons land uitzonderlijk veel uien ge produceerd. De totaie produktie van plantuien, zilveruien en zaaiuien wordt op grond van de C.B.S.-gege- vens geschat op 467.100 ton, tegen vorig jaar 375.000 ton. De bruto ui- envoorraad bij het begin van dit jaar wordt geschat op 238.700 ton. tegen het vorig jaar 154.900 ton. Afvloeiing personeel bij de N.S. UTRECHT, 29-1. Dc Nederlandse Spoorwegen willen eind 1973 het ad ministratief personeel met minstens 265 man laten inkrimpen. In de ad ministratieve sector van N.S. werken momenteel circa 4.500 mensen, van wie ruim 4.000 in de hoofdkantoren in Utrecht. Volgens N.S. kan de in krimping van het kantoorpersoneel voor het grootste gedeelte waar- schijn lijk via natuurlijke afvloeiing worden geëffectueerd. In enkele ge vallen zal mogelijk een wachtgeldre geling moeten worden getroffen. Vakbonden en ondernemingsraad zijn ingelicht. Reuzevangst van heroïne NEW YORK. In de New Yorkse wijk Bronx is door de politie een hoeveelheid heroïne in beslag geno men met een waarde van 15 miljoen dollar. De heroïne bevond zich in een au to. die na een jacht werd klemgere den. Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 27-1. Op de jongste raadsvergadering, onder voorzitter schap van burgemeester G. Hokken, zijn nog verschillende zaken aan de orde gekomen. Naar aanleiding van klachten die de busonderneming had, die de min der validen van en naar de Centra le Werkplaats vervoert, werd door b. en w. voorgesteld, een eenzijdig par keren in te voeren aan de Dijkstraat. Ander (klein) blikje BREDA, 29-1. De Ierse scheids rechter Barrett, slachtoffer van hei bierblikincident tij dens de cupwedstrijd PSV- Real Madrid, komt op 4 febru ari naar Breda naar het jaar lijkse nationale voetbalcarna val. Uit handen van prins Dirk I, in het dagelijks leven meer bekend als scheidsrechter Frans Derks, zal hij er een miniatuur bierblikje ontvan gen. Het bierblikje is voor het komende carnaval als em bleem gepropageerd. De voet balscheidsrechtersvereniging Breda en omstreken, die het voetbalcarnaval organiseert, hoopt dat de Ierse scheids rechter aan het carnavalsblik prettiger herinneringen zal be waren dan aan het Eindhoven- se blikje. Boerderijbrand: schade van een ton BOXMEER, 29-1. Vrijdag is brand uitgebroken in de stal van de boer derij van de familie Jansen aan de Striep in Oploo bij Boxmeer. Bij de brand ging de stal, waarin tien big gen en een aantal landbouwwerk tuigen, verloren. De woning van de familie Jansen brandde gedeeltelijk uit. De schade wordt op ruim 100.000 geschat. De oorzaak van de brand moet ver moedelijk gezocht worden in kort sluiting in een paar biggenlampen, die als verwarming dienst doen bij het fokken van biggen. LAREN, 30-1. Vijftien priesters en predikanten, van het Convent van Kerken in de Gooisc gemeente La ren. hebben naar aanleiding van de benoeming van de bisschop van Roermond een protestbrief opgesteld, die aan paus Paulus zal worden ge zonden, nadat priesters en predikan ten uit het hele land de gelegenheid gehad hebben hun naam hieraan te verbinden Dat kan tot 10 februari. Verfwinkel niet woning in de as gelegd HEERENVEEN, 30-1. In het cen trum van Heerenveen is zaterdag een verfwinkel met bovenwoning door een felle brand in de as ge legd. De brand ontstond toen een bus met verf op een brandende kachel viel. De schade wordt geschat op ruim 150.000 gulden. De heer Van de Velde begreep niet waarom de bus, niet door de Prinses Irenestraat zijn route neemt en wel door de Dijkstraat. Rijdend door de Irenestraat was een veel eenvoudiger oplossing, maar algemeen vond men het toch wel gewenst, dat in de smalle Dijkstraat maar aan één zij de mag worden geparkeerd. Wethouder Jumelet gaf bij punt 4 een verslag over de vergadering van de Reinigingsdienst, die grond en een boerderij had aangekocht voor het aanleggen van een centrale vuilstort plaats op Schouwen-Duiveland, no dig geworden omdat de tegenwoordi ge belten vol raken en vuilafvoer naar een vuilverbranding te duur is. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Verspoor of de exploitatie van het dorpshuisbuffet wel in overleg met de Horeca sector was gebeurd. Dit is een zaak van de Stichting Dorpshuis meende de voorzitter. De heer Van de Velde wees op een ge val waarbij aan een gezin, dat we gens sloping van zijn woning naar Oude Tonge moest en aan wie nog steeds geen woning was toegewezen. Wel toegewezen, maar het betreffen de gezin heeft gewoon pech, zo licht te wethouder Jumelet toe. In sep tember deelde de bewoner in de Kon. Julianastraat mee, dat hij per oktober zijn huur opzegde, maar hij bleef daar toch toen de voorgeno men verhuizing niet doorging. Op nieuw wacht betrokkene nu op een woning, die misschien binnenkort vrij komt en die hem is toegewezen. De heer Groeneveld wees op be sprekingen in de Commissie voor hel Bedrijfsleven en eventuele midden standsplannen bij de jachthaven re creatie. De betreffende voorstellen zijn nog niet ontvangen, was het antwoord van de voorzitter. Mevrouw Van Leeuwen-Sieling had graag vaste vergaderingsdata voor de gemeenteraad. Iedereen kan dan daarmee rekening houden. Na ampele besrpeking werd besloten een proef te nemen met dit voorstel en de vergaderingen vast te stellen iedere laatste vrijdag van de maand; de eerstvolgende vergadering dus vrijdag 25 februari. Daarna ging de raad nog even in besloten zitting. Indonesië bant hippies DJAKARTA, 29-1. De Indonesi sche minister van buitenlandse za ken. Amir Machmud, heeft de pro vinciale autoriteiten gelast hippies te verbieden zich op het platteland te vestigen. De Indonesiër is gastvrij, maar het is niet nodig gastvrij te zijn tegen over hippies, aldus minister Mach mud. De Indonesiërs moeten ervoor waken, de levenswijze van hippies over te nemen. De massamoorden in Oost-Pakistan DACCA. 28-1. Het persbureau van Banglo Desj meldt dat men in de stad Khoelna „abattoirs" heeft ge vonden die vol menselijke geraamtes lagen. Men meent hieruit te kunnen con cluderen dat dc Pakistaanse troepen alleen al in en om deze stad 100.000 Bengalezen om het leven hebben ge bracht. Minstens 15.000 mensen werden te rechtgesteld in één van de buitenwij ken van de stad. waar men skelet ten. gescheurde kledingstukken en lijken heeft aangetroffen. ANRHEM. 29-1. Twee miljoen gul den wil het bestuur van de Flevohof investeren in deze permanente land- bouwmanifestatie te Dronten. Hier door zullen de totale investeringen komen op rond 20 miljoen gulden. Het plan om een permanente land- bouwmanifestatle te stichten ont stond in 1963 in nauwe relatie met de landbouwhogeschool. Toen bleek dot uitvoering van dit project in Wa- geningen niet mogelijk was werd voor dc vestiging een terrein van 140 ha gekozen in Oostelijk Flevo land nabij Elburg. Het plan werd in 1967 afgerond met de stichting van de Flevohof. Doel is hel publiek in nöu wcontact te brengen met de pro- dukten en de produktiewijze van het Nederlands agrarisch bedrijfsleven. In 1971, het eerste exploitatiejaar trof Flevohof gedurende 4 maanden reeds 905.000 bezoekers. Men had ge rekend op 200.000. Voor dit jaar wordt het aantal bezoekers rond het miljoen geraamd. Het batig saldo zal dan f 284.000 bedragen. Voor een geldlening van f 200.000 wil het pro vinciebestuur van Gelderland de be talingsverplichtingen garanderen. Een voorstel hiertoe is aan de pro vinciale staten voorgelegd. MUNCHEN. Een benijdenswaardige taak viel enige medewerkers van hel Staatsinstituut voor Chemisch On derzoek in München ten deel: Zij moesten de eerste officiële sektlest in de deelstaat Beieren volgens de nieuwe wijnwet uitvoeren. Als ere- proever was een staatssecretaris (staande) aanwezig. Sekt mag in de Bondsrepubliek in de toekomst al leen nog maar genoemd worden, wal bij de voorgeschreven chemische analyse wordt goedgekeurd en aan bepaalde eisen met hel oog op kleur, reuk en smaak voldoet. Mousserende wijnen met bijzondere eigenschap pen krijgen de naam „Pradikats- sekt Record aantal verkeersslach toffers in Frankrijk in 1971 PARIJS. 29-1. Vorig jaar zijn op de Franse wegen 16.200 mensen om het leven gekomen en 354.000 ernstig gewond. Dit aantal slachtoffers is het hoogste dat ooit in een jaar tijds door het verkeer is geëist. Uit een onderzoek van verzeke ringsmaatschappijen naar de oorzaak van verkeersongelukken is in het bijzonder gebleken, dat er verband bestaat tussen snelheid, verkeers dichtheid en de ernst der verkeers ongevallen. Volgens hel onderzoek hebben au tomobilisten de neiging onbewust de snelheid op te voeren naar gelang de voorhanden zijnde veiligheidsfac toren, bijvoorbeeld de hoedanigheid van de remmen en die van de weg. (In de V.S. is dan ook de noodza kelijkheid ingezien snelheidsbeper kingen in te voeren, zelfs op goede wegtrajecten). Het onderzoek der verzekerings maatschappijen heeft verder aange toond, dat de strijd tegen het alco holisme. in verband met het verkeer, moet worden verscherpt. Kostbaar Mariabeeld gestolen ROSENHEIM. 29-1. Uit een kerk in het gehucht Heldenstein bij Ro senheim in Wesl-Duitsland is een uit hout gesneden Mariabeeld dat al ruim 200 jaar vereerd wordt. Om de kerk binnnen te kunnen ko men, hebben de dieven de tralies doorgezaagd die de kerkramen be schermen. Zij namen ook nog vijf andere houten beelden mee. De to tale waarde van de beelden wordt geschat op honderdduizenden gul dens. Rrand in kathedraal van Nantes NANTES. 9-1. In dc Westfranse stad Nantes heeft vrijdag een zware brand gewoed in de uit de vijftiende eeuw stammende kathedraal. Nadat tegen het eind van de middag door onbekende oorzaak de brand in het dak was ontstaan, kwam korte tijd later al de overkapping van de kerk brandend naar beneden. Aan de bestrijding van het vuur namen niet alleen de brandweer van Nantes met al hel beschikbare ma terieel, maar ook de brandweerkorp sen van de omliggende plaatsen deel. Jongens, wat een ramp ALDERSHOT, 28-1. De Rode Dui vels, de stuntploeg van het Britse parachutistenkorps, had besloten burgers tc laten springen om hun liefhebberij populair te maken, maar jongens wat een ramp is dat gewor den. Van de 32 onnoce/en die donder dag de sprong in het onbekende waagden, eindigden er 23 op de ge- wondenlijst. Een vrouw verstuikte al meteen haar pols toen zij op het laatste mo ment besloot het toch maar niet te doen en zich aan de deur van het vliegtuig vastklampte. Elf leerling parachutisten landden in bomen of doornige struiken en één man be landde op het dak van een huis. ..Het leek wel een slagveld", zei de 26-jarige Ion Champness. „Ik ivildp eerst niet toegeven dat ik me bezeerd had omdat ik vreesde dat men mij uit zou lachen. Toen zag ik dat zo wat iedereen gewond was". Balans van de jongste stunt van de Rode Duivels: 1 gebroken enkel. 1 gebroken teen, 1 schouder uit de kom, 7 verstuikte enkels. 1 verstuik te pols, 2 beschadigde gezichen, 1 be schadigd been, verscheidene bescha digde handen. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4