Komen minister Drees en schrijver Jon Wolkers in „Big S"? Siberische kou Tinoccfuo modél h ippe schoenen en nooit stuk! Verton's Schoenen Geen confrontatie Aantjes v. d. Doel Twee politiemannen in N.-Ierland gedood Mahalia Jackson overleden AGENDA BEURS Interessant programma in het vooruitzicht HAAMSTEDE, 26-1. Nog steeds draait de jcugsociëteit „Big S", ge vestigd te Haamstede, doch met le den afkomstig uit het gehele schier eiland, uitstekend en het volijverige bestuur met een steeds op volle kracht draaiende voorzitter Leo de Feiter, zit weer vol met grootse plan nen, waarin zelfs een minister aan te pas komt. Het is n.l. niet uitgesloten dat op zaterdag 19 februari de hui dige minister van Waterstaat, de heer Drees in de soos verschijnt te- samen met de schrijver Jan Wolkers. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst enkele malen een politicus en een schrijver uit te nodigen. De voorzitter voerde reeds een telefo nisch gesprek met de minister en deze heeft op de uitnodiging geen „nee" gezegd, doch moest een en an der nader overwegen. Inmiddels vertoonde „Big S" in het soosgebouw de film „Rolling Stones in Hyde Park' en nu zijn de leden bezig met het vervaardigen van een eigen, ongeveer een 15 minuten du rende film over het onderwerp „Vre de" De inhoud omvat het lief zijn van de mensen ten opzichte van el kaar en de onverdraagzaamheid dei- mensen, zoals die overal ten toon wordt gespreid Alle bijkomstigheden zoals de kleding, de opnamen, de au to, de camera worden door de leden zelf verzorgd Voor het doel wordt een geheel wit geschilderde Volks wagen gebezigd met het V-teken duidelijk zichtbaar. Zondag was deze auto met een 30-tal figuranten in Burghsluis en de belangstelling was groot. Zaterdag 29 januari wordt in hotel „Het wapen van Burgh" een bal avond georganiseerd met medewer king van de band „Canvas" o.l.v. de uit Renesse afkomstige Frank Gilijamse. De andere muzikanten komen uit Rotterdam. Dit Burghse MOSKOU, 27-1. De aan kou ge wende inwoners van de Russische ijskast" Jakoetsk (Siberië) sidderen volgens de Prawda bij de ongewoon strenge vorst. Het Russische partij orgaan, meldt, dat een temperatuur van min zestig graden werd geme ten, dat is slechts twee graden min der dan de record-temperatuur van 62 graden onder nul die in 1927 ge registreerd werd. Ook de Russische hoofdstad heeft niet bepaald een zachte winter. Daar varieerden de temperaturen in de afgelopen weken van min tien gra den tot 37 graden vorst. Advertentie malen 28 -42 ^èrkdjgbaarbïjT™""™1™""1^ Havenplein 13, Zierikzee Telefoon 2488 De enige alhier nog niet gepubliceer de foto, die herinnert aan het bom bardement van Zierikzee eind april 1917. Uit een Engels vliegtuig wer den bij abuis zes bommen op de stad geworpen. optreden betekent voor deze, moder ne dansmuziek spelende band, de première. Aanvang 20.00 uur. Mocht het op 5 februari vriezen en de ijsbaan open zijn, dan stelt Big S wedstrijden samen Indien er vorst uitblijft dan rijdt er weer een bus naar de kunstijsbaan in Utrecht om daar te gaan schaatsen. Opgave daarvoor is al mogelijk in het soos gebouw. 's Avonds volgt wellicht een optreden van Kees de Jonge, een showman die zeer veel instrumenten uitmuntend bespeelt. Een week later op 12 februari, een groot carnaval-straofeest in de soos. Het bestuur wacht daar ook de rui ters die aan het straorijden deelna men doch stelt als eis dat een ieder gekotumeerd moet zijn. Er zal toe passelijke muziek gedraaid worden. De soos gaat onverdroten verdol en op 19 februari zal, de wereldkam pioen motorrijden op de weg 50 cc. Jan de Vries een inleiding houden. Hij brengt zijn kampioensmotor mee! 's Avonds dan de heren Drees en Wolkers waarbij gediskussieerd wordt over alles en een ieder wel kom is. Zaterdag 20 februari wordt een complete filmdag voor de jeugd. In de morgenuren zijn de kinderen van de kleuterschool aan de beurt. Voor hen worden toepasselijke films ge draaid waarna in de namiddag de leerlingen der basisscholen aan hun trekken komen. Aan het einde dei- middag en in de avonduren gaat het filmprogramma gewoon door voorde soosleden, met voor hen aangepaste films. 11 maart wordt een wedstrijdmid dag. Sjoelen, pijltjes gooien, dam men, schaken en verdere binnenspe len zullen beoefend worden. Des avonds opnieuw een topper, want Europees kampioen dammen Tonny Sijbrands speelt dan simultaan, met aan hel einde de prijsuitreiking. Donateursavonil De speciale donateursavond waar op o.a. de „Vrede"-film vertoond gaat worden is vastgesteld op vrij dag 17 maart. Een dag later in hotel „Het wapen van Burgh" optreden van de Antil liaanse Steel Band: Dutch Rhytme Steel Band" met een bezetting van 14 Antillianen die een opzwepende dansmuziek vertolken. Indien toestemming van de ge meente verkregen wordt om de bo ven de soos gelegen zolder- te mogen gebruiken, dan zullen knutselmidda- gen georganiseerd worden Met waar deloos spul zullen daar o.l.v. beel dende kunstenaars van ons schierei land, leuke dingen worden vervaar digd. De leeftijdsgrens hiervoor be draagt 12 jaar en ouder. De speciale sport-secretaris zal trachten de Westhoekse sport meer te gaan uitdiepen en diverse cursus sen op touw zetten. Zo zal er een cursus Karate komen een cursus schermen, een cursus basket-bal, een cursus volleybal en een voetbalcur sus. Opgave daarvoor is al op de soos mogelijk. Om wat meer uiterlijk vertoon aan de soos-leden te geven zijn te be stellen witte T-shirts met in blauwe letters de soosnaam Big S. Muniticschepen van hun plaats gedrukt KAMPEN, 27-1. De munitiesche pen in het Zwarte Meer, die als op slagplaats dienen voor Duitse explo- sieven, zijn in de nacht van woens dag op donderdag door kruiend ijs van hun plaats gedrukt. Eén schip raakte zelfs op drift en kwam in de vaargeul terecht, waar door het schepvaartverkeer enige tijd gestremd is geweest. Donderdag om half twaalf waren de meeste van de elf schepen weer op hun oor spronkelijke ligplaats teruggebracht. Woensdagavond begon het ijs door toedoen van de straffe zuidoosten wind te kruien. De druk van de op eengestapelde schotsen werd op een gegeven moment zo groot, dat de 1300 kg. zware ankers van de sche pen die niet meer konden weerstaan. Financieel gaat het de soos goed. Een begin werd gemaakt met de in ning der donateursgelden. Er zijn uitnodigingen ontvangen van enkele andere sociëteiten uit Zeeland voor uitwisselingsbezoekjes waar bij dan de mogelijkheid bestaat om daar te blijven slapen. In de plaats van het bestuurslid Cobi Glerum, werd be noemd Corrie Landegent die o.a. het jeugdwerk gaat doen met een bezoek aan „De Efteling" in het verschiet. Met veel bewondering voor deze jongelui kunnen we Big S als een lichtend voorbeeld stellen ook voor verenigingen die een geheel ander doel voorstaan. DEN HAAG, 27-1. Voorzitter Aan tjes van de fractie van de ARP in de Kamer gaat niet in op de uitnodi ging van het Kamerlid Van den Doel (P.v.d.A.) om tijdens een in Den Haag te houden openbaar debat aan de orde te stellen het woningbouwbe leid van de achtereenvolgende mi nisters Bogaers (kabinel-Cals), Schut (kbinet-De Jong) en Udink (kabinet- Bicsheuvel). De uitnodiging van Van den Doel was een gevolg van de kritiek, welke Aantjes heeft op het P.v.d.A.-Ka- merlid en zijn fractie. Aantjes ver weet de oppositie, dat zij blijft vol houden dat het woningbouwbeleid van minister Schut gefaald heeft. Van den Doel wilde het tijdens het openbaar debat in het bijzonder la ten aankomen om de vraag, waarom de ARP, als zij minister Schut zo goed vond, hem bij de kabinetsfor matie heeft laten vallen. Schilderijendief vraagt losgeld COLMAR, 27-1. Een onbekende heeft donderdag per telefoon een los prijs van 100.000 mark (ruim 100.000 gulden) geëist voor de teruggave van het bekende schilderij „Maria in de Rozenhaag" van Martin Schongauér dat op 11 januari uit de Stifskerk St. Martin in Colmar is verdwenen. Het in 1473 vervaardigde kunst werk wordt beschouwd als het voor naamste werk van Schongauér, die in de tweede helft van de vijftiende eeuw leefde. „Dames en heren BRUSSEL, 26-1. Alle acht (van de in totaal 212) vrouwelijke afgevaardigden in de Belgische Kamer van Volksvertegen woordigers, zijn, toen premier Eyskens aanstalten maakte om de regeringsverklaring te gaan voorlezen, opgestaan en uit de vergaderzaal vertrokken. Ze protesteerden daarmee tegen het feit dat in de nieuwe Bel gische regering geen enkele vrouw is opgenomen .De acht dames kregen een luid applaus van de oppositiepartijen. Toen het applaus was weggestorven begon premier Eyskens onder grote hilariteit, de voorlezing van de regeringsverklaring met:„Dames en heren". Ontslagen door reorganisatie NIJMEGEN, 27-1. Aan 107 werk- nemers van de elektrotechnische fa briek Smit Nijmegen is donderdag ontslag aangezegd, dat over drie maanden zal ingaan. Begin december was hun reeds meegedeeld dat er personeel zou moeten afvloeien in verband met een reorganisatie van hetbedrijf. In totaal werken 1900 man bij de fa briek. Parijs loopt weer over van de mode. Hier een bruidsjurk van het modehuis Christian Dior. De voorjaars- en zomercollecties in de Franse hoofdstad trekken veel belangstelling. Vuurgevecht aan de grens LONDONDERRY, 26-1. Enige le den van de Noordierse politie, die de laatste tijd steeds meer het doelwit van de sluipschutters van het Ierse republikeinse leger gaat worden, zijn donderdag in Londonderry doodge schoten. De slachtoffers, een 26-jarige ser geant en een 20-jarige politieagent, zatën met drie collega's in een poli tieauto die op weg was van het hoofdbureau naar een anderhalve ki lometer verderop gelegen politiepost om daar de wacht af te lossen. Vlak bij deze post werd de auto met. een mitrailleur beschoten door drie man nen. Meer dan dertig schoten werden op de politiewagen afgevuurd. Twee van de politiemannen waren op slag dood. een derde werd in een been getroffen. De politiemannen hadden geen tijd om terug te schieten. West-Duitsland wordt heel streng op alkohol in verkeer GOSLAR,, 27-1. Volgens de West- duitse staatssecretaris van verkeer Karl Wittrock zal binnenkort reeds een alkoholgehalte van ruim 0,8 pro mille strafbaar zijn De bewindsman toonde zich donderdag bij de ope ning van het tiende Duitse congres over de verkeerswetgeving in Goslar optimistisch over de invoering in 1973 van deze alkoholgrens bij het autorijden onder invloed van alko hol. Het terugbrengen van het huidige toegestane promillage van 1,3 naar 0,8 zal volgens de staatssecretaris met instemming worden begroet bij het publiek. Het betreffend wets ontwerp is in behandeling bij het Westduitse kabinet. Dit was de zevende aanslag op de politie in de afgelopen drie dagen. Een woordvoerder van de politie zei dat de Ira het klaarblijkelijk gemak kelijk vindt op politiemannen te schieten dan op Britse militairen, die over betere wapens en kogelvrije voertuigen beschikken. Vuurgevecht Vlak bij de grens met de Ierse re publiek hebben Britse militairen donderdagmorgen een hevig vuurge vecht geleverd met een groep van acht Ira-leden. Volgens een Britse woordvoerder zouden twee Ira-man- nen zijn gewond. Van de zijde van de Ira is in Dublin verklaard dat nie mand van de groep is gewond. „On ze jongens hoorden wel een man schreeuwen, maar het was niemand van ons". Twee leden van deze groep be hoorden tot de acht mannen die on langs uit de gevangenis in Belfast wisten te ontsnappen. Er kwam aan het gevecht met de Britten een einde toen Ierse militai ren en politie op het strijdtoneel ver schenen. Na verhoor door de politie mochten de acht Ira-mannen weer vertrekken. CHICAGO, 27-1. De bekende Amerikaansce zangeres van „spiri tuals" Mahalia Jackson is donderdag in Chicago aan een hartaanval over leden. Zij was zestig jaar. Sinds 1964 was Mahalia Jackson herhaaldelijk in verband met een hartkwaal in een ziekenhuis ver pleegd. Op 19 januari jl. werd zij in het ziekenhuis „Little company of Mary" in een voorstad van Chicago opgenomen. Zij overleed daar al na twee dagen buiten bewustzijn te zijn geweest. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 29 en zondag 30 januari Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110)-2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter v. d. Waarden. De weckelndedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt lot maandagmor gen 08.00 uur. Dokter G. A. M. Stcnger, Haamstede, tel. (01115)-1280, neemt waar voor dokter Terpstra en dok ter Simons. De wcekeinde-dienst voor de West hoek en Brouwershaven gaal in op zaterdagochtend 9.00 uur en eindigt maandagochtend om 8.00 uur. Dokter J. N. T. de Bruin, Bruinisse, tel. (01113)-]280, neemt waar voor dokter Speelman. De artsendienst OOSTERLAND- BRUINISSE, gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter L. J. v. d. Zande, Nicuwer- kerk, tel. (01114)-1388. neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster IV. Steutcl, Haamstede. tel (01115)-226, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bcrgsma. Zierikzee, tel (011)0) 2180 heeft dienst. Vrijdag 28 januari Zierikzee Concertzaal, 8.00 uur, concert Am sterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ant. Kersjes. Soliste Barbara Nissman, piano. Huis van Nassau, 8.00 uur, vissers vereniging „Helpt Elkander". De Vlinder, 21.00 uur cabaret „Rim Ram". Vergaderzaal Ger. Kerk A.R.-Sta- tencentrale, 8 uur. Zonncmairc Herv. ver.-gebouw, 7.30 uur, geza menlijke uitvoering verenigingen. Burgh Het Wapen van Burg, 8.00 uur, uit voering „Nu met Hope". Maandag 31 januari Zierikzee Foyer Concertzaal, 8.00 uur, Kring Sch.-Duiveland Plattelandsvrouwen, Z.V.U., Ned. Ver. van Huisvrouwen en Stad en Lande, lezing M. P. de Bruin (Van polderjongens en dijk graven). Dreischor Plaatsenhuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad. Oosterland De Blauwe Keet, 7.30 uur, vergade ring landbouwverenigingen. Dinsdag 1 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8.00 uur, Ver. van Oudleerlingen Tuinbouwwintercur- sus. Zaaltje Chr. Geref. Kerk, 7.30 uur, tijdlede S.G.P., ds. J. P. Verkade). Donderdag 3 februari Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 8 uur. ver gadering Herv. Vrouwengroep. Concertzaal, 8.00 uur, cabaret Ne derlands Hoop in Panama (Z.V.U.). Vrijdag 4 februari Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, feestavond „Kunst en Eer". Jongen dood 11a val door deur AMSTERDAM. 27-1. De 18-jarige Menno van Raalte is donderdagavond op slag gedood, nadat hij door de gla zen deur van zijn ouderlijke woning was gevallen, waarbij een glasscherf hem in de hartstreek had geraakt. De jongen liep achter zijn vader het huis binnen. De deur, voorzien van een dranger, klapte dicht achter zijn vader die voorop liep. Toen het slachtoffer tegen de deur duwde, schoot zijn hand door de glazen deur heen, waardoor hij zijn evenwicht moet hebben verloren. En de man was zijn portemonnee kwijt en daar stak vijf en dertig gul den baar geld in en bij elkaar is dat dus allemaal nietzo lollig. Men kan wel anti-materialist zijn, maar 35 is f 35 dachten we en de man heeft overal' gezocht. Hij vond ivel kwijte prularia en een brief, die hij ook wel weer graag terug zag (zo gaat dat), maar het beursjen was en bleef zoek. Ook een verlies van f 35 gaat uit de gedachten, want het leven gaat door nietwaar, met zijn hoogte- en dieptepunten. Tol de laatste mocht tvorden gerekend een weken later optredende verstopping, niet van menselijke darmkanalen, maar wel van het toilet en zo iets biedt een handvol ongerief, als u begrijpt wat daarmee wordt bedoeld. Ik ga niet al te diep in op de ma nipulaties die verricht zijn om aan het euvel van het stille kamertje te gemoet te komen. Kortheidshalve hier alleen, dat er een lange zwiep- stok aan te pas kwam, vele emmers water en nog een steekijzer, maar ach ja, als het niet wil dan wil het niet hé? Uitgaande van de stelling dat de gemelde afdeling van het woonhuis, onontbeerlijk is, werd een vakman ingeschakeld, die zijnerzijds bijdroeg tot de begeerde verlossing, maar ook zonder succes, zodat deze technicus de geladen woorden sprak: „De zaak moet worden opgebroken Daar gingen de tegeltjes en daar ging de beton. In het kamertje zelf en in de keuken, want buizen nemen soms een rare sliert. Er werd vrien den - het verdriet mij het te moeten melden - niets verstoppends gevon den, zodat de technicus besloot tot demontage van de gebruikelijke in het stille kamertje opgestelde appa ratuur. Juist in de geheimzinnige over gang van breed naar smal, om zo te zeggen ran pot naar buis. stak een misvormd voorwerp en dat bleek de beurs te zijn. Het geld, men begrijpt dal, stak er nog in en dat lag op ren veilige plaats te drogen (f 35 blijft f 35) en juist toen de zin: „De Nederlandsche Bank betaalt aan toonder" weer he lemaal safe leesbaar was, werd ge beld (ik geef door wat ik vernam) en stond de melkman op de sloep met een weekrekenlng van f 27.50. Mn had niet zo snel f 27,50 voor de pak en ze betaalde met „de" f 35 en kreeg zeven en een halve (onberispelijke) guldens terug. Toiletgeld is ook geld.' SCH1EREI LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2