Kon. muziekvereniging „Witte van Haemstede" had goed 1971 Israël en V.S. eens over „interim" Verhuur jachthaven aan watersportvereniging aan de orde Leden en donateurs nog altijd welkom BURGH, 21-1. Onder grote belang stelling van de leden vergaderde vrijdagavond in hotel Bakker te Burgh de Kon. Muziekvereniging „Witte van Haemstede". De agenda omvatte de behandeling van de jaar stukken en werd voor het eerst ge leid door de heer E. R. Behrend als opvolger van de heer H. P. Verton, die wegens gezondheidsredenen de muziek moest verlaten. De vijfendertig aanwezigen wer den een welkom toegeroepen waarbij de voorzitter zich met een bijzonder woord richtte tot de beide donateurs, de heren M. Kloet en C. Kooman, tot het ere-lid de heer J. D. van Nieu- wenhuijze, tot de bode de heer W. v. d. Berge terwijl hij mededeelde dat de dirigent de heer Horseling en de leidster van het jeugdkorps mej. Bliek afwezig waren. De heer Behrend voelde zich, na de eerste samenwerking met de mu zikanten reeds tijdens de repetities te hebben ervaren, blij en gelukkig de ze vergadering voor de eerste maal te mogen leiden. Veel steun onder vond hij van de secretaris de heer F. Slager en de penningmeester de heer J. Bredenbregt. Van de be schermheer, de heer H. P. Everwijn was bericht van verhindering ont vangen. Van de ere-voorzitter de heer C. A. Hartog was een brief ontvangen waarin hij de muziekvereniging voor 1972 het allerbeste toewenste. Da. A. A. van Leeuwen dankte de vereni ging voor de medewerking aan het kerstprogramma en vroeg of het mo gelijk zou zijn verdere contacten te ontwikkelen. Later op de avond oor deelden de leden gunstig op dit ver zoek eventueel in samenwerking met een zangvereniging op een speciaal daarvoor concert/zangavond. Muzike medewerking zal verleend worden aan de Stichting Sport Cen trum Schouwen-Duiveland dat op 15 april a.s. de sporthal annex zwembad te Zierikzee hoopt te openen. Bewogen jaar Na goedkeuring der notulen ver volgde de secretaris met het jaarver slag. Een bewogen jaar overigens met als hoogtepunt het overschake len van harmonie naar fanfare het bedanken van de heer Verton als voorzitter en het houden van een buitengewone vergadering in de zo mer omdat voor een gepland concert de opkomst zeer slecht was. De mu ziek bezocht enkele huwelijksfeesten haalde de ouden van dagen muzikaal weer de dorpen binnen, gaf mede werking aan Strao-feesten, aan Sin- Twee slotfoto's van de inundatie van Nieuwerkerk, tijdens de bezet tingsjaren. terklaas aan Kerstavond en verzorg de twee uitvoeringen. De leerlingen doen het vrij goed en zeven speelden reeds mee op de uitvoeringen. Met de drumband gaat het uitstekend. De gemeente verdubbelde de subsidie en stelde het oude repetitielokaal weer ter beschikking. Het jaarverslag gaf uiting van dank aan de dirigent, de heer Horseling; aan de heer Post als leider der drumband, aan mej. Bliek voor haar toewijding aan de jeugd, en aan het werk van de bode de heer W. v. d. Berge. Als nieuw bestuurs lid was inmiddels aangetrokken de heer H. Slager. De vereniging telt nu 31 werkende leden waarvan 20 in de muziek en 11 in de drumband; 1 vaandeldrager en 6 lampenisten. Volgens de penningmeester, de heer J. Vredenbregt was er een te kort van f 222,27 op een inkomsten totaal van f 10.258,15. De kascom- missie adviseerde bij monde van de heer A. M. v. d. Weel tot goedkeu ring van de rekening, waarop de he ren Slager en Vredenbregt dank ge bracht werden voor hun akkuraat werk. De nieuwe kascommissie bestaat uit de heren P. Evcrtse en A. M. v. d. Weel. Bij akklamatie wei-den de aftre dende bestuursleden, de heren E. Behrend en H. Slager herkozen, ge volgd door een waarderend woord voor beide heren uit de mond van de vice.-voorzitter, de heer C. v. d. Klooster. Zomerconcerten De zomerconcerten waarvoor nog geen vastomlijnd plan bestaat, zullen ter.amen met de drumband gegeven worden, o.a. te Westenschouwen, op de campings Duinhoeve en Duinrand en in de mobiele muziektent o.a. bij het Postkantoor te Haamstede. Wat het muzikale karakter betreft ken de heer Post meedelen dat bij de drumband alles goed verloopt. Voor zomer 1972 wordt nu al volop gestu deerd evenals voor 12 februari wan neer het Straofeest wordt gevierd. De prijs van oud papier loopt op en a.s. zaterdag worden beide dor pen geheel af gestroopt en het be stuur vraagt de volle medewerking van de burgerij. Tot commissaris materieel werd de heer M. Bom benoemd die reeds een grote steun voor de voor-zitter was in deze afdeling. Bij de rondvraag werden diverse interne kwesties behandeld en naar genoegen geregeld. Alleen bleek dat de leerlingen die bij de oudere mu zikanten „praktijkopdoen er een beetje met de pet naar gooien waar door de ervaren blazers de pret er af gaat. Nog steeds heeft de muziekvere niging behoefte aan nieuwe leden en vooral aan donateurs. Donateurs die zich nu opgeven ontvangen een ver rassing. De jongere leden, beneden i6 jaar mogen binnenkort met mej. Bliek mee naar een solistenconcours in Middelburg. De vereniging zal dit jaar weer eens deelnemen aan een concours waarvoor de voorbereiding reeds is aangevangen. Het ere-lid de heer J. D. van Nieuwenhuijze dankte voor de uitnodiging en bood een mars aan. De vergadering werd hierop ge schorst voor een vrolijk intermezzo met biljarten, kaarten en praten, waarna heropening volgde tot de kleine uurtjes voor het nuttigen van de broodmaaltijd, zoals altijd keurig samengesteld en opgediend door de familie Bakker. Mannen en vrouwenloon gelijk? DEN HAAG, 22-1. Het kabinet heeft in zijn vrijdag gehouden vergadering beslist, dat minis ter dr. J. Boersma van sociale zaken aan de Sociaal Economi sche Raad de vraag zal voor leggen of de raad een wettelij ke regeling met betrekking tot de gelijke beloning van man nen en vrouwen wenselijk acht. Aldus heeft vice-minister-pre sident mr. R. J. Nelissen na af loop van de vergadering mee gedeeld. De adviesaanvrage is een gevolg van de bekrachti ging, door Nederland, van het verdrag van de internationale arbeidsorganisatie inzake gelij ke beloning van mannelijke en vrouwelijke werknemers voor arbeid van gelijke waarde. Honderden Marokkanen naar DAF DEN HAAG, 23-1. Van Doorne's Automobielfabrieken N.V. zal voor haar fabriek van personenauto's te Born in Limburg dit jaar nog enkele honderden Marokkanen in dienst ne men. Deze fabriek heeft op het ogenblik ongeveer 3000 man personeel. Hier bij zijn een kleine duizend man, die vroeger bij de staatsmijnen hebben gewerkt, voorts andere Nederlan ders, uit Limburg en andere provin cies, een groot aantal Belgen en een grote groep Marokkanen. De gehele produktie van DAF-per- sonenauto's is in Born geconcen treerd. Dit jaar zullen ongeveer 100 duizend personenauto's worden ver vaardigd. Dat is 15000 of een kleine 20 procent meer dan in 1971. WERKENDAM. De zesjarige Jesse van Dijk uit Sleewijk bij Werken dam (N.B.) is bij het schaatsen door het ijs gezakt en verdronken. Anti-oorlogsconferentie mag in Parijs PARIJS, 22-1. „De wereldassem blee voor vrede en onafhankelijk heid in Indo-China" mag van 11 tot 13 februari in Versailles bijeenko men. Amerika en Zuid-Vietnam hebben bezwaar gemaakt tegen de conferen tie, maar de Franse autoriteiten zien geen reden haar te verbieden, daar ze in een besloten ruimte wordt ge houden, er geen gevaar bestaat voor verstoring van de openbare orde en er de afgelopen jaren al meer van die bijeenkomsten in Frankrijk zijn geweest. Franse regeringsfunctiona rissen hebben dit vrijdag meegedeeld. De conferentie is belegd door het organisatiecomité van de anti-oor logsconferentie van Stockholm, de eerste bijeenkomst van deze aard van vijf jaar geleden. Er worden duizend afgevaardigden uit zestig landen ver wacht. Zij zullen waarschijnlijk een scherpe veroordeling uitspreken over Nixon's politiek. Gaat polder onder water? ALKMAAR, 22-1. De polder „De Starnmeer" - 628 ha - in de Noord hollandse gemeente Graft-De Rijp, wordt ten behoeve van de drinkwa tervoorziening misschien weer onder water gezet. Dit heeft de burge meester van de gemeente, H. J. over de Linden, op een raadsvergadering meegedeeld. Het provinciaal waterleidingbe drijf voor Noord-Holland is op zoek naar een spaarbekken met een op pervlakte van ongeveer 460 ha. Om dat de bestaande plassen en meren daarvoor niet geschikt zijn, wordt gedacht aan inundatie van het groot ste deel van de polder „De Starn meer". Flitsen uit het buitenland LONDEN. Twaalf Europese lan den zijn het eens geworden over maatregelen tot c voorkoming van het lozen van giftige stoffen in het En gelse Kanaal en de Noordzee. MANILLA. Bij een brand op het internationale vliegveld van Manilla zijn zeker zes mensen omgekomen. Er zijn verscheidene vermisten. Ze ventien mensen moesten in zieken huizen wórden opgenomen. Er is naar schatting voor 100 miljoen gul den schade aangericht in het stations gebouw. MADRID. Op de campus van de universiteit van Madrid was het vrij dag rustig na vier dagen van ge vechten met de politie. Studenten in Salamanca, Oviedo, Granada, Valla- dolid en Bilbao hebben door stakin gen en betogingen hun sympathie betuigd met de vierduizend uitgeslo ten Madrileense medische studenten. CAIRO. Egyptische studenten die protesteren tegen de regeringspoli- tiek tegenover Israël, hebben scherpe kritiek geleverd op de Sowjet-Unie. BERLIJN. De Oost- en Westduitse staatssecretarissen Michael Kohl en Egon Bahr zijn in Oost-Berlijn bij eengekomen voor onderhandelingen over een algemeen verkeersverdrag tussen de bondsrepubliek en de DDR. BELFAST. In de nacht zijn twee dorpjes in de omgeving van Belfast opgeschrikt door vier bomexplosies. Volgens de politie zijn deze het werk van het Ierse Republikeinse leger. BRUSSEL. Vrijdag is bij het par ket van de procureur des konings te Brussel door iemand wiens naam geheim wordt gehouden de tekening van James Ensor teruggebracht, die dinsdag uit het museum voor mo derne kunst in Brussel werd gesto len. ROME. President Leone van Italië heeft de demissionaire premier Emillio Colombo vrijdagavond ont boden om hem een mandaat te bie den om een nieuwe regering te vor men. Dit heeft het Quirinaal bekend gemaakt. STRAATSBURG. De afgevaardig den van de Ierse en Engelse Labour partijen in de assemblee van de Raad van Europa hebben vrijdag de uitrei king van de Europese prijs voor staatsmanskunst" aan de Britse pre mier Edward Heath geboycot. GENEVE. De onderhandelingen in Genève tussen de grote internatio- naleolicmaatschappijen en de zes lan den aan de Perzische Golf Saoedi- Arabië, Iran, Irak, Koeweit, Qatar en Aboe Dhabi over staatsdeelneming in de activiteiten der olie-ondernemin gen in die landen zijn zaterdag opge schort. WASHINGTON. Een presidentiele studiecommissie in de V.S. heeft ge rapporteerd dat 24 miljoen Ameri kanen marihuana hebben gepro beerd, maar dat het gebruik daar van na de leeftijd van 25 jaar „snel vermindert". NEW YORK. De Russische dichter Jefkini Jeftoesjenko neemt een forse haal aan zijn sigaret, om zich te concentreren op de beantwoording van vragen van journalisten, tijdens een persconferentie, die bij zijn aankomst op de luchthaven van New York werd gegeven. De Russische dichter, die bekend heid verwierf door zijn openhartige mening over Stalin, is aan een drie weekse reis door de Verenigde Staten begonnen, om zijn gedichten voor te lezen. TOKIO. De politie van Tokio heeft een gemaskerde man aangehouden, nadat deze zes uur twee vrouwelijke bedienden in een bankgebouw als gijzelaar had vastgehouden. De twee vrouwen waren ongedeerd. STRAATSBURG. De Assemblee van de Raad van Europa heeft een beroep gedaan op de aangesloten re geringen meer gelden beschikbaar te stellen voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen. SAIGON. Bij een ontploffing in een bioscoop in de noordelijke pro vincie Quang Ngai van Zuid-Viet nam liepen zeker 19 mensen ver wondingen op. In de Mekongdelta werden twee militieleden gedood en vijf gewond, toen iemand een hand granaat in een huis wierp. De dader wist in het donker te ontkomen. BELFAST. De protestantse orga nisaties in Noord-Ierland hebben zondagavond meegedeeld dat ze hun traditionele optochten dit jaar door laten gaan ondanks het demonstra tieverbod. Dit betekent een openlijke tarting van de unionistische en zelf ook protestantse regering. STRAATSBURG. De Europese re geringen hebben nauwelijks gerea geerd op het verzoek van de Assem blee van de Raad van Europa, op het sociale vlak maatregelen te treffen voor de Griekse politieke vluchtelin gen. ROME. De besprekingen tussen Engeland en Halta in Rome zijn vrij dag in verwarring geëindigd, nadat de Maltezer premier Dom Mintoff contante betaling had geëist voor het gebruik van bases op Malta door Britse militairen. TOKIO. De politie in Tokio heeft zondagavond elf betogers gearres teerd die het „New Otani"-hotel be stormden, waar de Russische minis ter van buitenlandse zaken, Gromiko, zijn intrek heeft genomen. Zij bleken lid te zijn van de „Bokyo Teisjintai", een uiterst-rechtse groep. STRAATSBURG. Regeringsdes kundigen uit de zeventien landen van de Raad van Europa zullen van 20 tot 24 maart in Straatsburg de mogelijkheid van nauwere samen werking in de strijd tegen verdoven de middelen bespreken. JERUZALEM, 22-1. Israël en de Verenigde Staten zijn het bijna eens over hervatting van de onderhandelingen voor een „Interim"- akkoord met Egypte. Volgens de Israëlische radio zijn „bevredi gende" ophelderingen van de Verenigde Staten verkregen. Deze zijn: de levering van militaire vliegtuigen in redelijke aan tallen en met redelijke tussenpozen de rol van Amerika zal louter neutraal zyn bij de besprekingen en Washington zal daarbij zelf geen voorstellen doen, de Verenigde Staten zien kort en bondig af van het zes punten omvattende plan van minister van buitenlandse zaken Rogers als basis voor hun inspanningen om tot vrede in hel gebied te komen. De Israëlische radio zei voorts in een commentaar op een bericht in New York Times (volgens hetwelk Israël te beginnen in maart 18 Phantom-jachtbommenwerpcrs zal krijgen) dat de resultaten van het overleg spoedig in het kabinet zullen worden besproken. Volgens zeer gezaghebbende kringen zou de regering de „ophelde ringen ook al bevredigend hebben genoemd". Een Interim-akkoord zou in hoofdzaak betrekking hebben op dc heropening van het Sucz-kanaal. Israël is tegen het plan-Rogers omdat voorts een volledige terugtrekking beoogde uit dc in 1967 bezette gebieden. In een vraaggesprek met het blad „Ma'Ariv" zei premier Golda Meir vrijdag dat Egypte „vredessignalen heeft gegeven maar dat men zich daardoor niet moet laten verblinden". Deze signalen wa ren ontvangen via „zeer serieuze mensen die Cairo hadden bezocht". Men moet ztfn stappen zorgvuldig overwegen en voor Israël aan besprekingen over een overeenkomst voor het Suczkanaal begint moet het weten hoe het staat met Egypte en dc Verenigde Staten. Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 22-1. Dc gemeente raad van de gemeente Bruinisse zal op donderdag 27 januari 's avonds err 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Er komt maar een korte agenda aan de orde, waarvan de voornaam ste punten zijn: verhuur jachthaven, sloop krotwoning Bergstraat 12, ver keersmaatregel Dijkstraat, verkoop grond Molenstraat, verder voorko mende zaken en rondvraag. Het voornaamste punt is hier on getwijfeld dc verhuur van de jacht haven aan de watersportvereniging te Bruinisse. een punt dat in het ver leden enkele keren eerder onderwerp van gesprek is geweest tussen dc ge meente en dc watersportvereniging (toen nog hoofdzakelijk onder een ander bestuur). Enkele maanden geleden is een nieuw verhuurreglcment opgesteld waarover toen na een enkele verga dering en geamendeerd door de wa tersportvereniging overeenstemming kon worden bereikt. En deze week werd men het eens over de huurprijs, (f 22.000,-). Aan de watersportvereniging wordt dan overgelaten, om voor zijn leden een aanvnnrdbrae pres per m- watcrop- pe.rvlakte te creëren. De door de gemeente voorgestelde huursom voor liggeld van f 12,50 per m- vond men lehoog. B. en w. stellen aan de raad voor de volgende besluiten te nemen: 1. Het aangaan van de concept overeenkomst bij de stukken ge voegd. 2. Het verlenen van eervol ontslag aan havenmeester A. Kik, en aan de wnd. havenmeester D. Haeck. die dan per 1 februari in dienst treedt van de watersportvereni-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4